IJMUIBEN. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG, 29 SEPTEMBER 1931 Bijkantoor Keneemerlaan 42, Telef. 521» SCIIEEPVAARTNIEUWS. Het Nederl. s.s. „Friesland" is na lossing harer lading steenkolen aan het Hoogoven- bedrijf te IJmuiden, Maandagmiddag in bal last naar Immingham vertrokken. Het Noorsche s.s. „Corvus" arriveerde Maandagmorgen met eeïi lading cellulose van Bergen aan de Papierfabriek te Velsen. Het Russisch s.s. „Bela Kuhn" hetwelk aan de Papierfabriek te Velsen, een lading pa pierhout heeft gelost, vertrok Zondagmorgen in ballast naar Rotterdam. Het Nederl. pasagiersstoomschlp „Van Rensselaer" van de K.N.S.M. met stukgoede ren en passagiers van West-Indië naar Am sterdam, passeerde Zondagmorgen de sluizen te IJmuiden. Het Nederl. s.s. „Tarakan" van de S.M.N. arriveerde Zondagmiddag van Bremen met bestemming Buitenhuizen, alwaar het schip heeft bijgeladen, en vertrok het schip Maan dagmiddag wederom met bestemming Ned - O. Indië. Het Duitsche s.s. „Porta" van de N.D.L. va rende in den gecombineerden dienst op Zuid Amerika, arriveerde Zondagavond van Bre men met bestemming Amsterdam, alwaar het schip een partij- stukgoederen zal bijla den. Hot Zweedsche s.s. „Runmaro" vertrok jl. Zaterdag van Oxelösund met een lading ijzer erts bestemd voor het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden. SCÏIEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 27 September: Duitsch Gero, Bremen. Ncd„ Maaskerk, Hamburg, Ned., Titus, Hamburg. 28 September: Ned., Maasstroom, Leith, Ned., Pluto, Kopenhagen. Duitsch, Rhein, Hamburg. Ned„ Trio, Hamburg. Noorsch, Corvus, Bergen. Ned.. Jaarstroom, Liverpool, Engelsch, Ragonia, Swansea. Ned., Texelstroom, Liverpool. Ned., Proteus, OdenseC. Noorsch, Eck, Oslo. Vertrokken schepen. 27 September: Finsch, B. Jorneborg, Transund. 28 September; Ned,, Friesland, Immingham. Ned., Tarakan, Padang. Engelsch. Plansworth. New-Castle. Duitsch, Gero, Antwerpen. KERKINWIJDING. De Baptistegemeente heeft de beschikking gekregen over het voormalig kerkgebouw der Gerei. kerk in do Willebrordstraat IJmuiden (O.i. De inwijding zal plaats vinden Don derdagavond 1 October. Verschillende predikanten o.a. Ds. B. Plan ting uit Amsterdam Ds. G. Visser uit Hoorn on Dr. Jeronimus uit Den Haag, zullen het woord voeren, onderscheidenlijk met de on derwerpen: „De Baptisten en de bijbel", ,de Baptisten en de andere kerken" en „de Bap tisten en de wereld". Hot Haarlem's kerkkoor zal den wijdings- dienst met zang opluisteren. INGEZONDEN Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van Ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den Inzender niet teruggegeven. DE LAGERE RIJKSAMBTENAREN EN DE MILLIOENENNOTA. Men schrijft ons: Voor een groot gedeelte van de bevolking zal het wel vrij onverschillig blijven, of de rijks ambtenaren een salariskorting van 2 12 of 5 pet te slikken krijgen. Ja er zijn zelfs nog velen die nog altijd van meening zijn, dat deze ambtenaren tot de zeer bevoor rechte klasse behooren en er dus van hun inkomen maar wat afmoet! Nu is het juist met die bevoorrechting, al zeer eigenaardig gesteld, als men weet, dat de salarissen van gemeente en provinciaal personeel heel wat beter zijn, dan dié van de rijksambtenaren, want het rijk is nu eenmaal geen royale werkgever. Zoodra er tekorten zijn, hebben de rijksambtenaren direct een verlaging van hun inkomen te accepteeren. Hoe die tekor ten zijn ontstaan, daarin hebben de lagere ambtenaren niets to zeggen, wel te betalen. Wanneer men als gewoon burger te IJmuiden om zich heen ziet, dan ergert men zich aan dc ongemotiveerde geldverspilling door auto riteiten. Er staan hier nl. geruimen tijd eenige rijkswoningen leeg, woningen die door hun enorm hooge bouwkosten al zooveel stof hebben doen opwaaien. Nu staan ze daar, niet verhuurd, danig vernield en ver waarloosd met een huurwaarde van ongeveer f 8 per week. Hoeveel te meer zullen de lagere ambtenaren zich ergeren aan een dergelijk beheer. Natuurlijk zal de eene autoriteit zich beroepen op de andere en als de huizen later weer bewoonbaar gemaakt moeten worden, komen er eenige honderden guldens kosten op. De lagere ambtenaren kunnen helpen het tekort aan te zuiveren, plus hun volle pond belasting. Als het rijk mUlioenen overschot heeft zou men denken dat dan eerst de la gere ambtenaren geholpen worden. Neen, lezer, bij de laatste salarisherziening gingen de hoogste ambtenaren f 500 omhoog en de lagere i' 100 of f 50 per jaar. Men denkt lie ver eerst aan de belastingverlaging van b.v. 9000 aarigeslagenen met meer dan f 20.000 inkomen, welke werden verlaagd aan belas ting met f 800. Daartegenover kregen 1.000.000 burgers met minder dan f 2000 aan inkomen een belastingverlaging van zegge f 2 per jaar. Dergelijke toestanden prikkelen de lagere ambtenaren tot onnoodige wrevel, te meer, daar het bedrag dat men nu van de ambte naren wil afnemen zal beteekenen f 7,000.000 minder koopkracht iets wat de middenstand mee zal voelen.Daarom is het gcwenscht der gelijk beheer onder de aandacht te brengen. KIESCOLLEGE. In het kiescollege van de Ned. Herv. Ge meente te IJmuiden iO.i zijn gekozen de heeren M. J, te Boekhorst, W. Blok en mej. C. van Heyst. „IN VEILIGE HAVEN". Het bestuur der speeltuinvereeniging „In Veilige Haven" deelt mede dat het volledig programma voor den op Zaterdag 10 Octo ber van 2 tot 6 uur n.m. te houden volksspe len-middag door haar ais volgt is vastgesteld Voor jongens en meisjes 2.30—4 uur: Inleggeld 5 cent. Van 68 jaar: bal werpen, balzocken, blok- jesrapen. Van 810 jaar: zakloopen, ballendragen, eieren blazen. Voor jongens en meisjes 4—5.30 uur: Inleggeld 5 cent. Van 1012 jaar: Hardloopen met hin dernissen; tonnetjes rijden; koekhappen, wasch-ophangen. Van 12—14 jaar: Hindernissen, koekhap pen, verkleedcn, Om 4 uur alleen voor jongens van 1014 jaar, mastklimmen. Inleggeld 10 cent. Om 5.30 uur mastklimmen voor mannen van 25 tot en met 99 jaar, inleggeld 25 cent. Des avonds 7 uur van het Stationsplein af optocht met lampions. Muziek in den tuin en bij den optocht. Een bewijs van deelneming op vertoon van aangezuiverde contributiekaart is voor de kinderen te verkrijgen op 30 September, 2 en 3 October telkens van 2 tot 6 uur in den Speeltuin; inleggeld medenemen. Voor deelneming aan het attractienummer mastklimmen voor mannen gelden dezelfde voorwaarden; alleen is hier het inleggeld even hooger <25 cent) en het adres van aan melding is bij den secretaris: C. N. Weij, Wil- lebrordusstraat 36, IJmuiden O. Alle deelnemers ontvangen een verrassing. Voor alle groepen; ook vour den lampions optocht worden mooie prijzen beschikbaar gesteld. Met het oog op groote deelneming is de in schrijving van nieuwe leden stopgezet. Daar na, met in het verschiet het Sint Nlcolaas- feest, van 15 tot 30 October zal er weder ge legenheid tot inschrijving zijn, dan dit jaar niet meer. MARKTPRIJZEN VAN VÓÓR HALF TIEN. Tarbot per K.G. 10.75. Griet per 50 K.G. f 50—24. Tongen per K.G. f 2.401,90. Groote schol per 50 K.G. f 35. Zetschol per 50 K.G. 30—21. Kleine schol per 50 K.G. f 26—f 6.70. Schar per 50 K.G. 16—/ 14. Rog per 20 stuks 33—27,50. Vleet per stuk 4.402.50. Pieterman en poon per 50 K.G. 12f 1.45. Groote schelvisch per 50 K.G. 3527.50. Middelschelvisch per 50 K.G. f 30—21. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 25— 8.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. 16i 3.20. Kabeljauw per 125 K.G. 76— f 44. Gullen per 50 K.G. 19—2.60, Leng per stuk 1.25—0.40. Heilbot per K.G. 1.45—1,25. Writing per 50 K.G. 4.20—/ 2.30. Makreel per 50 K.G, 174.05. Versche haring per mand f 4,404.10. Idem per kist 54.10. Gezouten haring per mand 2.50. NAGEKOMEN BESOMMINGEN 28 SEPTEMBER. Manden Trawlers 310 Gloria f 3500 400 Anna f 1600 405 Johanna Elisabeth f 2500 360 Balder f 2400 460 Christine, f 2900 410 Scheldemond f 2300 85 Zeemeeuw f 1400. Oentoeng f 150 0 Utrecht f 3600 Donald f 3000. Loggers. KW 151 f 990, KW 178 f 480, KW Besommingen 29 September. Heden waren aan den Rijksvirehafslag te IJmuiden 17 stoomtrawlers.en 4 kotters. De besommingen waren: Manden Trawlers 800 H. C. 237 f 4500 425 Oceaan II, f 2600, 355 Derika 7 f 2200 400 Derika 8 f 1800 365 Mar ij f 1800. 285 Fram f 1400 445 Tlmmers f 220. 500 IJszee f 3300 265 IJszee f 3300. 265 Ita f 2100. 550 Schoorl f 2500 470 Eveline f 3700. 450 Sllvaln f 3000. 330 Eendracht I f 2200. Dolfijn nog niet bekend. Cornells idem. Gerard idem 380 Ro 16 Betje f 2100 Kotters: F. N. 542 f 1500. E. 281 f 860, E 268 f 730, IJM. 113, Kromhout f 580. Drifter: L. T, 120 f 1060. IJ.H. 479 nog niet bekend. IJ. H. 138 idem. Pekelharing: Flora f 5000; Br andeier f 1900. VELSEN HET OPENBAAR SLACHTHUIS. MET PROEFHEIEN BEGONNEN. Naar wij vernemen heeft dezer dagen de onderhandsche aanbesteding plaats ge had voor het maken der fundeering in ge wapend beton voor het openhaar slacht huis op een terrein nabij de stoomponten. Het laagst was Ingeschreven door de N V. Hollandsche Beton Maatschappij ie Den Haag. voer ongeveer f 120.000. Men is tevens met het inheien van de proef- palen begonnen. Voor eenlgèn tijd besloot de raad dat het proefheien eerst zou plaats vinden en dat daarna de gunning zal plaats hebben. Wanneer het heien dus naar wensch ver loopt, zal het werk wel aan genoemde Maat schappij opgedragen worden. DE VISSCHERIJSCHOOL. VRAGEN IN DEN GEMEENTERAAD. Door den heer F. P. Vermeulen, lid van den raad zijn de volgende vragen aan het College van B. en W. gesteld: lo. Welke motieven hebben Burgemeester en Wethouders gehad om de artikelen 3, 4 en 44a van het reglement voor de Visscherij school te wijzigen; 2o. Is over deze wijziging" overleg gepleegd met en advies gevraagd van de Commissie van Toezicht op de Visscherijschool. 3o. Is over deze wijziging overleg gepleegd met en advies gevraagd van de Commissie van Onderwijs en 4o. Is over deze wijziging overleg gepleegd met den directeur en dë leeraren der Vis scherijschool? AANRIJDING. Op den Wijkerstraatweg bij de Corverslaan heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een auto bestuurd door J. uit Haarlem en een wielrijdster, mej. v. d. S, te Velsen (N.), tengevolge waarvan de auto en het rijwiel beschadigd werden, terwijl de wielrijdster licht gewond werd. Bij onderzoek bleek deze aanrijding te wij ten te zijn aan een samenloop van omstan digheden. DIEFSTAL. Door S. te Velsen (N.) is aangifte gedaan van vermissing van zijn rijwiel dat hij op den Wijkerstraatweg had geplaatst en dat na ongeveer een half uur bleek te zijn wegge nomen. DE GEMEENTE-FINANCIëN. Bezuiniging gewenscht. VEEL GELD VOOR WERKLOOZENSTEUN. Het ziet er naar uit, dat de komende win ter een crisis zal brengen zooals wij hier in onze gemeente nog niet gekend hebben. Dezen zomer schommelde het aantal werk loozen tusschen de 500 en 600, thans nadert het de 700. Gevreesd wordt, dat voor Januari er meer dan 1000 werkloozen zullen zijn. En als wij dan dezelfde inzinking bij het vis scherij bedrijf krijgen als dit jaar, zullen er nog wel 300 an 400 werkloozen bijkomen. Groote offers zullen noodig zijn en zware financieele eischen zullen aan de gemeente gesteld worden. Iedereen zal het er over- eens zijn, dat het de dure plicht der gemeenschap is, hen, die geen arbeid hebben, ter zijde te staan en door dezen moeilijken tijd heen te helpen. Er is voor het volgend jaar op de begroeting uitgetrokken een bedrag van f 171.000 voor subsidie aan de intsetl&ngen voor Maatschappelijk Hulpbetoon, maar in dien noodig zal dit bedrag tot drie ton ver hoogd worden. Dit wetende, leeft de wensch in raadskrin- gen om bij dè behandeling der begrooting de groote zuinigheid in acht te nemen. Zelfs zal het noodig zijn dat dingen, die wel zeer- gewenscht zijn, nog wat uitgesteld worden. Ook zal er nog wel bezuinigd kunnen wor den op bestratings werken, plantsoenen, enz, Zeker de nieuwê bestratingen, die op het programma staan, zijn noodig, maar nu het met de financiën zoo droevig gesteld is en men nog niet weet, welke zware offers nog gevraagd zullen worden, zal het voorzichtig zijn, als de raad het geld voor bestratings- werken, uitbreiding plantsoenen, tot het uiterste beperkt. En wanneer zoo post voor post de gemeen- tebegrooting nagegaan wordt, zal blijken, dat er nog wel meer bezuinigd kan worden. Sommigen mogen denken, dat dit op een begrooting van bijna drie mlllicen gulden niet zooveel zal uitmaken, maar dat is toch onj uist. Komt men door de bezuinigingen tot een halve of heele ton, dan is het misschien mogelijk de belasting minder te verhoogen, terwijl er dan nog wel gelden overblijven voor meer steunverleening. SANTPOORT „SANTPOORT's BLOEI Door de vereeniging „Santpoort's Bloei" is in het plantsoen tegenover het station een bord geplaatst, dat ten gerieve van vreem delingen de bezienswaardigheden onzer plaats vermeldt. „ONS GENOEGEN". Haar gewoonte getrouw trad de tooneel- vereeniging „Ons Genoegen" reeds vroeg in het seizoen voor het voetlicht. Ditmaal was de keus gevallen op „Zie, hier ben ik", een tooneelspel in 4 bedrijven van Anna van GoghKaulbach. Dit tooneelspel staat of valt grootendeels met de vertolking van de rol van Dr. Albert van Reuven. Deze Albert is een buitengewoon sympathiek jongmensch, doch tevens iemand zooals men ze in onze samenleving weinig zal aantreffen. Dat hij leeft voor zijn studie, is normaal, dat hij een nichtje, hetwelk een „misstap" heeft gedaan, trouwt, terwille van haar en het te verwachten kind, zal ook, maar toch zeker al veel minder wel eens voorkomen, maar dat hij haar later, als ze zijn vrouw is geworden en hij haar werkelijk liefheeft, laat heengaan met zijn vriend, tot wlen zij zich voelt aangetrokken, zal menig een onbegrijpelijk voorkomen. De schrijfster echter heeft er voor gezorgd, dat men voor dien tijd met vele edele karakter-trekken van Albert heeft kennis gemaakt en zoo wilde het er bij ons wel in. dat hij zelfs zoo „groot" was, dat hij het geluk van zijn vrouw niet in den weg wilde staan. Met buitengewoon veel genoegen hebben we deze rol door den heer Handgraaf zién vertolken. Alleen een volledige inleving in een rol kan tot een dergelijke prestatie leiden. Na afloop van het 4de bedrijf, toen hij zich alleen op het tooneel bevond, werd hem, na een oogenblik stilte, een ware ovatie gebracht. Na hem noemen we mej. G. Schipper zijn vrouw en den heer Voogd zijn vriend. In het ontreden van eerstgenoemde moest voel variatie gebracht worden - - haar smart na het bekennen van haar „misstap", haar huwelijk, dat niet „uit liefde"w as ge- HEEMSTEDE TOONEEL VEREENIGING „TOT NUT GENOEGEN". De Heemsteedsche tooneelvereenlging „Tot Nut en Genoegen", opgericht in October 1921 bestaat binnenkort dus tien jaar. Om dit heugelijke feit te vieren, heeft de vereeni ging voor Woensdag 7 October een feest avond georganiseerd, in Café-Restaurant Dreefzicht. Het programma biedt „elck wat wils". Daar is een blijspel „Het Hoedje" van Willem Schürman dat ten tooneele wordt gebracht, daar zal het dubbelmannenkwartet Octavo zijn medewerking, daar is het optreden van den conférencier Henk Smal en daar is ten slotte The Happy Band, die voor het .in strumentale gedeelte zullen zorgen en ook het bal zal opluisteren. Zooals men ziet, èen gevarieerd programma, dat ongetwijfeld bij zal dragen tot het doen slagen van den herdenkingsavond. Ter gelegenheid van dit jubileum jaar, is door de vereeniging een feestprogramma voor het seizoen geschapen, dat er zijn mag. Op 21 November zal worden opgevoerd het too neelspel: „Er staat geschreven...," van Jaap v. d. Pol. Op 6 Februari 1932 wordt ge speeld: Een Moeder, tooneelspel Cor Her- mus. terwijl tot slot, op 10 April 1932 het blijspel „Mijnheer de Senator" wordt ge geven. VEILING VAN LANDERIJEN. Maandagavond werd in het AVismeen Verkooplokaal aan de Nieuwe Gracht Le Haarlem, ten overstaan van notaris Van Niekerk, aldaar, dn veiling gebracht een com plex landerijen te Heemstede, aan het Spaarne, de Bronsteevaart en de Wippervaart De veiling geschiedde in één perceel. De uitslag was, dat het perceel werd: opgehouden. RIJWIELDIEFSTAL. Maandagmorgen werd bij de politie alhier aangifte gedaan van het vermissen van een' heerenrijwiel, dat was geplaatst in het rijwiel rek voor het postkantoor. Aangezien een ander heerenrijwiel in dat rijwielrek is ach tergelaten, is de mogelijkheid niet uitgesloten dat in deze aan een vergissing moet worden gedacht. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij J. van Bakel, Iepen- laan 10, een studenten muts; C. Pronk, Kerk- laan 30, een kinderparaplu. Bij le veld, Dr. P. Cuiperlaan 4. een kalender. J. Neeskens, Molenwerfslaan 115, een bril in étui. D. Stijn- man, Balistraat 25, een rijwielbelastingmerk. OPBRENGST VERKOOP SOBRIëTAS- BLOEM. De opbrengst van den verkoop van 'boven gemeld bloempje .ten bate der R.K. Drank bestrijding, hier Zaterdag gehouden, heeft opgebracht f 155.80. Bestuur en werkende leden der jubileerende Vereeniging. sloten, de verhouding tot den vriend van haar man enz. doch ze slaagde hierin volkomen. Den heer Voogd vonden we vooral „fijn" in de scène, waarin hij de vfouw zijns vriends trachtte te overtuigen, dat ze toch bij hem hoorde. De overige, minder hooge eischen stellende rollen, werden eveneens goed vertolkt alleen zouden we af en toe mej. Duin wat meer zeggingskracht toewenschen zoodat „Ons Genoegen" op een goed begin kan te rugzien. De zaal was goed bezet, hoewel er nog stoelen tevergeefs op „bezitters" gewacht hebben. BEVERWIJK AMATEUR-FOTOGRAFEN. Maandagavond sprak voor de leden van de Beverwijksche Amateur-Fotografen vereeni ging de heer A. Boer, redacteur van „Focus" uit Bloemendaal over de werken van Jan van der Pant. Voor deze lezing bestond veel belangstel ling. In het werklokaal was een keurcolleatiie van reproducties naar foto's van Van der Pant aanwezig. R. K. VROUWENBOND. De plaatselijke afdeeling van den R.K. Vrouwenbond houdt po Vrijdag 9 October a.s. een ledenvergadering in het .gebouw der K.S.A. De agenda vermeldt o.m. bestuursverkie zing wegens aftreden als penningmeesteres- se van mevr. KonijnRandshuizen, en een lezing te houden door den geestelijken advi seur, Rector Th. Boonekamp. OPBRENGST BLOEMPJESDAG. De alhier gehouden verkoop van bloempjes voor de vereeniging Volksonderwijs heeft op gebracht de som van ruim f 90. De voorstelling van de door Polygoon te Haarlem vervaardigde KR.O.-film op Don derdag 1 October a.s. in het gebouw der K.S.A. alhier zal, naar wij vernemen, worden opgeluisterd door zang van het Beverwijk- sche dubbelmannenkwartet onder leiding van den heer B. J. W. Langendijk. De film zal worden ingeleid door deken J. M. Lucassen. BEGIN VAN BRAND. Maandagmiddag werd een begin van brand ontdekt in het perceel Patersweg 11. Omwo nenden belden de politie op, die spoedig met een bluschapparaat arriveerde. Het vuur was inmiddels door de bewoners met eigen mid delen gebluscht, zoodat de brandweer niet behoefte tê worden gealarmeerd. BLOEMENDAAL GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: J. Hofhuis, Bloemen- daalscheweg 97, Bloemendaal, een spoor- en een notitieboekje; H. Kroon, Ramplaan 18, Haarlem, een vulpenhouder; Boogaard, Lage Duin en Daalscheweg 6. Bloemendaal, een vulpenhouder; Koelemij, Zijlweg 159, Haar lem; een bruine tasch, inhoudende brood en koffie; Kennel Haerlem, een jonge Holland sche herdershond; J. van IJzerloo, Saxen- burgerweg 4. Bloemendaal, een groene kin dercape; J. Mensink, Oosten de Bruinstraat 143, Haarlem, een koplamp van auto; T. Heskes, Oosterduinweg 252, Aerdenhout, een gouden zegelring; Van Meeuwen, Oosterduin weg 253, Aerdenhout, een gouden dames armbandhorloge; Vos, Kinheimweg 69, Bloe- ^nendaal, een zijden damesparapluie; Kune- man, Oostertuindorplaan 1, Haarlem, een grijze damestasch met inhoud; R. van Em merik, station Overveen, een rijwielbelasting merk; Th. Beelen, Brouwersvaart 36rood, Haaarlem, een paar zeemlederen hand schoenen; C. Hol, Oostertuindorplaan 10, Haarlem, een zakmes; aan den politiepost te Aerdenhout. een beige wollen kinderjasje; aan hel bureau van politie te Overveen: een roode klut, ecu zakdoek, een riempje, WINTERLEZINGEN EN MUZIEK-AVOND IN HET JEUGDHUIS. Dezen winter zullen vier lezingen en I concert in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan worden gegeven. Op 27 October spreekt Prof. Dr. H. Th. Obbin/k, uit Utrecht over: „De Toren van Babel" (met lichtbeelden) Op 17 November behandelt dr. P. Stegen ga Aan. uit Amsterdam Ibsen's drama Bouwmeester Solness". Ds. A. K. Straatsma uit Den Haag, zal op 17 December het onderwerp: „Gandhi" in leiden. Mevrouw B. TidemanWijers (piano) en -de heeren Jos. de Clerck (viool), en H. Nolthenius (violoncel) geven een con cert op Maandag 18 Januari. De reeks wordt gesloten met een lezing van Ds. J. C. van Dijk uit Bloemendaal over: „De Engelsche Klop op de deur" „The Forsyte saga" van John .Galsworthy), HAARLEMMERMEER DIEFSTAL, Uit een woning nabij Nieuw Vennep aBtier, werd Maandag een nog in uitstekenden staaft verkeerende winterjas ontvreemd. Hiervan wordt verdacht een uit Amsterdam afkom stige zwerver. jJjV TE WATER. Mej. S„ die pas fietsen had' geleerd, raakte Maandag op den Hoofdweg alhier bij het passe ere n van een tweetal auto's de macht over 't stuur kwijt, waardoor ze in den gras- bermreed, onderstboven sloeg en met haar rijwiel in de Hoofd vaart terecht kwam. Het ontbrak gelukkig niet aan hulpvaardige han den om de juffrouw uit haar benarde positie te bevrijden. Na bij een der bewoners van droge «kleeren te zijn voorzien, werd ze per auto naar haar woning gebracht. BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL. Bevallen: J. Kars-Bolsenbroek, z. U. Th. C. Wilde-Roes, z. Ondertrouwd: E. E. P. J. Peereboom en M. L. E, Henfling, J. P. Teeuwen en D. H. Zonneveld. C. Schouten en M, Koning. W. F. Dankbaar en A. C. Beekman. Getrouwd: W. Bruijnes en A. Molenaar. C. J. M. Uitendaal en C. Th. Bakker. MARKTNIEUWS BEVERWIJK. Noteering van 28 September. Spinazie per kleine kist 18—36 ct. Postelijn per kist 4070 ct. Andijvie 100 str. f 1—f 3. Wortelen per 100 bos f 8f 15. Bieten per zak f 1.10. Komkommers per 100 f 2f 6. Aardappelen klei, p. H.L. 46 ct. Idem zand 7 ct. Doppers per kilo 1626 ct. Raspers 40 ct. Tuinboonen per kilo 18 ct. Snijboonen per kilo 20—46 ct. Heerenboonen per kilo 3035 ct. Trosboonen p. kilo 3035 ct. Boerenkool per bak 18 ct. Roode kool per 100 f 3f 6. Savoije kool per 100 f 2.50f 5. Bloemkool per 100 f 6f 16. Uien per kilo 3 1/2 ct. Prei per bos 1620 ot. Sla per 100 krop f 1f 3. Pieterselie per bos 12 ct. Selderie per bos 23 ct. Appelen per ki'.o 12—16 ct. Peren per kilo 1420 et- Aardbeien per carton 22 ct. Druiven per kilo 32—48 ot,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10