H.D. VERTELLINGEN LETTEREN EN KUNST spit, ischias, :togal HAARLEM'S DACBLAD VRIJDAG 9 OCTOBER 1931 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 1 60 Cu. per repel. (Nadruk verboden; autcurtrecht voorbehouden). door TON RUYGROK. Het Vrouwenhart. Met kort-drlftlgen stap liep dokter Willem van Merle zijn studeervertrek op en neer, langs de fauteuils, om het rooktafeltje heen. naar het bureau en dan weer dienzelfden gang in even nerveus tempo terug. Bij Jupiter, Hercules en Aescolaapwat moest hij nu aan zijn vrouw voor *n antwoord geven? In een der fauteuils zat ze, glimlachend met die rustige zekerheid, waarom hU haar altijd benijdde. Ze keek r.aar hem op, met dien klaren blik, waarmede ze hean veertig jaren had getroost, bemoedigd en streelend liefgehad. Alleen was die blik nu toch anders, omdat er ditmaal niet in was de erkenning van zijn meerderheid als dokter, ja dokter, ja eerder een vreemde opstandigheid, die hij niet te verklaren wist. Reeds jaren geleden had hij, zoodra zijn vrouw over spoedige vermoeidheid begon te klagen, na een nauwkeurig onderzoek de diagnose gesteld, die zijn angstige prognose bevestigde: haar hart was aangedaan en bij elke buitengewone opwinding zou het ergste kunnen gebeuren. Met voorzichtige woorden had hij haar dat tóen gezegd en nauwelijks had hij daarbij zijn woede kunnen verber gen, om de machteloosheid van zijn weten schap. Maar hij zou doen en hij had gedaan, het eenige, dat het eergste hemel, daaraan durfde hij niet denken! kon uitstellen: hij zou haar elke emotie besparen. Zij had dat begrepen en zij had dat met haar lieven glimlach aanvaard. Jaren en jaren achter een alleen nu niet. Over tien dagen zouden ze hun bruiloft vieren en hij, als dokter, had bepaald, dat zij ook dién dag rustig zouden doorbrengen, samen, zonder uiterlijk feestvertoon en zelfs haar verlangen, om alle kinderen bij zich te zien, had hij met hardnekkige vastberaden heid weerstreefd. Hij had wel bemerkt haar vreemd vragenden blik en hij had wel ge voeld haar pijnlijke verbazing, maar hij had zich van haar afgewend en zelfs haar fijn vingergestreel door zijn gr ij zenden haardos had hem niet doen zwichten. Hij was nog maar juist bijtijds opgesprongen en had dan zijn rusteloos heen en weer stappen aange vangen. Eén moment had hij zich zwak gevoeld en zelfs had hij haar, na een onberaden ge- dachtenflits, alles willen zeggen van Fie en Paul, maar Goddank had hij gezwegen. Ze mocht het niet weten, dat het sedert een maand tusschen hun dochter Fie en haai man Paul niet meer was, zooals het vroeger, tot hun verheugenis, altijd geweest was. Omdat hij nog steeds zweeg, herhaalde zijn vrouw haar vraag: Waarom zouden we niet alle kinderen hier laten komen? Neen, neen, neen, weerde hij opnieuw af. Je weet toch, dat hét voor jou veel te druk is. Hij voelde zelf de zwakheid van deze uit vlucht, maar hij vond niets beters. Hij dacht, nog steeds ijsberend, ingespannen na, en wel deed het hem pijn, om aan zijn vrouw een leugen te moeten zoggen, maar hij wist als dokter de dringende noodzakelijkheid. 'Gistermiddag was hij bij Fie geweest en nu wist hij immers alles: alleen in nog schijn van wazige herinnering leefde bij Fie het geluk voort, maar in werkelijkheid bestond het niet meer. Hij had Fie's moed bewon derd. om ook gistermiddag nog, bij haar verzachting van Paul's handelwijze, het aureool van haar liefde om de toch maar poovere figuur van haar man te plaatsen. Fie geloofde onwankelbaar vast aan zijn terugkeer, maar hij wist wel beter. Och, vrouwen dachten altijd met haar hart. Zoo zou ook moeder doen als zü het wist, maar dien schok moest hij vermijden. Nu goed. zei hij, laten Mary en Jacques dan komen. Desnoods met de kinderen. Ik zal Jacques wel bezig houden dan kun jij je met Mary bemoeien. Is het dan zóó goed? Ze zag hem weer aan met den lieven lach om haar lippen, maar in haar oogen bleef het onwrikbaar verzet. Hij kon het niet hel pen, maar het begon hem te irriteeren. Maar ik. als dokter, wond hij zich op, weet toch .wel, waarom ik dat zeg. Het is heusch veel te druk, als Fie en Paul ook komen, poogde hij te verzachten. Ennu misschienFie alléén Ilij bleef vóór haar staan en hij streek met zijn hand over haar zilveren haren. Hij zag haar blijde oogen en ineens kreeg hij het gevoel hij wist niet waardoor of zij op iets wachtte. Maar nog gaf ze niet toe. Neen vader, zei ze. Fie moet niet alleen komen, want Paul hoort er bij. Je weet toch, dat die twee elkaar niet kunnen missen. Hij voelde, dat nu alles verloren was. Hij moest het nu, zoo voorzichtig mogelijk, maar uitleggen. Maar het was zoo moeilijk, zoo ont zettend moeilijk, dat het hem zelfs een uit komst, een korte pooze uitstel was, dat, vóór dat hij iets zeggen kon, de telefoonschel overging. Zijn vrouw zat naast het toestel en zij luisterde. Ineens realiseerde hij, dat ze hier op ge wacht had. Hij zag het aan alles: aan haar oogen, aan het trekken van haar mond en aan de wijze, waarop ze heur haar van haar voorhoofd wegstreek. Hallo, zei zijn vrouw en hij zag, hoe wéér op haar gelaat de lieve glimlach kwam, hallo, hier ben ikja ikmoederDag Paul, dag jongen Paul? fluisterde de dokter, maar ze wenkte, dat hij stil moest zijn en haar gang moest laten gaan. Heb je mijn brief ontvangen, Paul? vroeg ze en het was, of nu het hart van den dokter stilstond. Ja? Ja! zei ze gelukkig. O, Paul. dan is alles in orde, want ik wist alles, ik heb alles direct al geweten. Te laat, Paul? Te laatO, neen, dat is het nooit, jongen, neem dat van mij aan, van mij, een oude domme vrouw. En wat Fie doen zal? Och, Paul, weten jullie man nen wel ooit, wat de Liefde van een vrouw beteekent? Maar natuurlijk moet je komen, Paul, alles, alles wordt weer als vroe ger, twijfel daar toch niet aanOch neen, jongen, wat je daar zegtneen, neen, ik ben geen bovcnaardsch wezen, ik ben maar een eenvoudige domme vrouw.en met mijn hart....? O. maak je niet ongerust, Paul, maken jullie je vooral niet ongerust, want het is sterkhet is zóó sterkhet is een vrouwenhart HET TOONEEL The English Players. TO SEE OURSELVES. „To see ourselves" is het voorbeeld van een Engclsche „delightful comedy". Het is vriendelijk en behagelijk, .het gaat niet diep, het werkt niet onstuimig, het toont een kalm watervlak, voor een wijle lich telijk bewogen en dan weer effen-glad en kalm. Wij worden er koud noch warm van; het is, of wij op reis zijnde een En- gelsche familie even opzoeken, een huise lijk kwestietje en de verzoening daarna meemaken en dan weer rustig verder trek ken. Freddy Allerton en Caroline zijn 10 jaar getrouwd. Het is, wat wij zouden kunnen noemen een verdroogd huwelijk. Zij zit eiken avond te mazen op de canapé, hij leest met zijn sloffen aan in een fauteuil zijn krant. Zoo prozaïsch als het dus maar kan. En toch heeft Caroline ook eens haar romantische droomen gehad, zelfs van wan delingen in het maanlicht in het Alhambra bij Granada. Zij droomt ze weer, wanneer Jül Charteris, haar Jongere zuster met Owen Llewellyn op bezoek komt. Maar de nuch tere werkelijkheid is wel heel anders dan een mane-droom. Voor Jill mot haar zucht naar romantiek is het huwelijk van haar zuster dan ook een waarschuwing om er zelf niet te gauw mee tc beginnen. Eén oogenblik gaat het kalme watervlak even rimpelen. Een werkstaking dreigt, op den papiermolen van Allerton en Jill ziet zich zelf al in de auto met Caroline's man dwars door een regen van steenen en kogels rij den. En Caroline voelt even een roman tisch zuchtje, wanneer Owen als hij met haar alleen is haar het hof maakt en haar zelfs een kus geeft. De kus heeft geen andere gevolgen vergeet niet. dat wij bij een Engelsche familie te gast zijn dan dat Caroline snip-verkouden wordt. Het romantische briesje is dadelijk voorbij; voor Jill geen steenenregen en voor Caro line niesbuien inplaats van kussen. Maar toch heeft de romantiek haar heel even aan geraakt en tusschen twéé niesbuien in vraagt zij op haar slaapkamer aan haar man wat hij zou doen. wanneer zij eens op een ander verliefd werd. Freddy vindt deze vraag zoo'n gevaarlijk symptoon, dat hij haar onmiddel lijk in bed stopt en als wij zien, hoe zij met een zenuwuitbarsting daarop reageert, den ken wij even, dat het laatste bedrijf ons nog een stormpje zal brengen. Maar dan eerst is de wind geheel gaan liggen. Jill be sluit toch maar om het met Owen te pro- beeren en aan het slot zit Caroline weer op de canapé te mazen en haar wel heel grove bok van een man met zijn pantoffels aan in zijn fauteuil de krant te lezen, precies als in het begin. En aan het einde krijgen wij van Caroline nog een lesje mee, namelijk dat een goede echtgenoote en een goede moeder' het ideaal moet wezen voor elke vrouw. Interessant zijn deze personen geen van vieren, maar wij kregen toch wel den in druk bij echte menschen op bezoek te zijn. Het was ons soms door het gewone, natuur lijke spel dezer Engelschen of wij met hem in de kamer zaten. Het ging alles zonder schokken, zonder eehige heftigheid of emo tie, glad en effen, zooals Engelschen zijn, maar het stuk eischte ook niet meer en het was dus wel zuiver en ook precies, wat het wezen moest. In zoo'n vlotte, goed verzorgde vertooning van Engelschen zit voor een en kelen keer in het jaar toch wel een zekere charme, maar ik vrees, dat ik bij een her haald terugzien van de dames Margaret Vaughan en Monica Disney en de heeren Edward Stirling en Ian Reid al heel spoedig op mijn stoel zou zitten draaien van verve ling. wat ik gisteren ik beken het graag niet heb gedaan. J. B. SCHUIL. LETTEREN EN KUNST. TOONEEL TE LONDEN. Een modern mirakelspel. 6 October. Oliver Baldwin, die in de Engelsche kran ten steeds wordt beschreven als den Socia- iistischen zoon van Stanley Baldwin, hetgeen hem moet gaan vervelen, heeft opnieuw van zijn idealistische levensopvattingen getuigd door een tooneelstuk van zijn hand, dat juist te Londen is opgevoerd. The Embassy, waar dat gebeurde, is een van de nieuwe repertoire aanwinsten van het Londensch tooneel. dat naar bekend, in het algemeen geen repertoires heeft maar zeer ten nadeele van de tooneel kunst zweert bij „runs" van een enkel stuk, hoe langer de „run" hoe beter. The Embassy is onlangs met steun van tooneelllefhebbers in Noord-Londen een re pertoire-schouwburg geworden. En dit huis bij Swiss Cottage voorziet nu redelijk in de behoeften van ware tooneelvrienden. ook al heeft het tot heden in zijn verscheiden heid weinig belangwekkends gegeven; maar dat. kan nog komen. Hier dan is het stuk van den jongen Bald win opgevoerd. Het heet „From the Four Winds", het best te vertalen met „Uit Alle Windstreken". Uit alle windstreken waren samengekomen ;cn:;e menschen van zeer ongelijksoortlgen I aard en staat. Iedere andere groep, aldus aangespoeld in de rust van een Engelsch 1 rheumatlek, jicht, griep, hoofd-, kies- en zenuwpijn wordt volgen» r tlOOO genceaheeren op de meeat afdoende wijze bestreden door Togaltebletten. Toga! tchaadt hort noch maas cn kan du> worden ingenomen door hen die andere middelen slecht verdragen. Togal hielp waar andere middelen faalden. Bü Apoth fc Dra landhuis, zou zich verbazing over dit samen zijn moeilijk hebben kunnen ontveinzen. Dit was echter niet het geval met de groep van Oliver Baldwin, die de samenkomst als van zelfsprekend beschouwde. De financier, de werkman, de getrouwde burgervrouw, de vakbondbestuurder, de jonge dame uit hooge kringen, de viveur, de advocaat, de Icrschc soldaat, een journalist en nog een paar per sonen. wier standing of emplooi mij niet duidelijk meer voor oogen staan, zijn door een klaarblijkelijk geheimzinnige, want niet nader omschreven kracht, naar dit nederig huis getrokken. Daar ging hun een licht op. Herinneringen aan een vroeger, een nog vroe ger en een nog weer vroeger best aan, kwamen in hen op.. En zoo werd het hun klaar dat zij de twaalf apostelen waren, die na jaren van reïncarnatie elkaar weer hadden gevon den. Een stem roept hen tot een nieuw laat ste avondmaal. Oliver Baldwin 5s geen tooneelschrijvier. Hij heeft het tooneel gebruikt als middel om zijn maatschappelijke idealen te propa- geeren. Het is een modern mirakelspel, tot op zekere hoogte. Een stuk van zulk een opzet, vooral het tweede bedrijf, met zijn avondmaal-scène, krijgt als vanzelf drama tische kracht, niet echter door den geest van den schrijver maar dcor de associatie met wat voor Christenen altijd het grootste drama van de wereld en van de geschiedenis zal zijn. De Apostelen in hun nieuwe gedaante her inneren zich de lessen, welke de Meester hun heeft geleerd. In het derde en laatste be drijf praten zrj er over. Wij hooren er van net gebruikelijke schrijnende contrast tus schen armen en rijken, weergegeven door den vakbondman. Met uitzondering van den fi nancier (Judas), die door alle incarnaties heen even gewetenloos is gebleven als hij in de meest populaire Bijbelsche verklaring is, gaan de moderne Apostelen hun weg met voornemens, welke mits uitgevoerd in overeenstemming zijn met de lessen van den Meester. Zij beginnen geld en kostbaarheden bij te dragen voor een openbaar fonds tot- leniging van maatschappelijken nood. Het is een zeer ondichterlijk einde van een- stuk. waarvan de zuivere en ernstige bedoeling geen oogenblik kan worden -betwijfeld. Hoewel Baldwin hier en daar, in de eerste twee be drijven. begrip van het tooneel toont en in zijn tekst onbeholpenheid weet te ontgaan (op zichzelf geen geringe verdienste bij zulk een gegeven) voelt men toch dat hij de dra matische en dichterlijke talenten mist, die alleen met vrucht tooneel hadden kunnen maken van zulk een modern mirakelspel. UITZENDING VAN EEN REDE VAN DE KONINGIN? Dezer dagen heeft het Landelijk comité be langen luisteraars een adres tot de Koningin gericht waarin het verzoekt toestemming te geven tot het uitzenden van een door H. M. te houden redevoering bij een offcieele ge legenheid. DEN HAAG'S ANNEXATIEPLANNEN. Volgens een nadere berekening is het aan tal voorstanders" van annexatiein de com missie uit de ingezetenen t e's-Gravenhage niet 28 maar 29. Het aantal tegenstanders is dus 16 in plaats van 17. FRAUDEEREND KASSIER FAILLIET VERKLAARD. De rechtbank te Leeuwarden heeft den kassier te Oosterzee, die als kassier der Boe- renlyeenhank privé ongeveer f 80.0000 van klanten dezer Bank opnam, naar het Hbld. meld, failliet verklaard. EENIGE OPLEVING TN DE DIAMANT INDUSTRIE. Bij de firma I. J. Asscher, de bekende groote diamantslijperij in de Tolstraat te Amsterdam, werken thans ongeveer 250 werklieden, welk aantal over enkele dagen tot 400 zal worden uitgebreid. Er schijnt dus eenige opleving te zijn in de diamanindustrie. „HET CREMER NIEUWS". Verschenen is het October-nummer van het Maandblad „Het Cremeraieuws", offi cieel orgaan van de Kon. Letter 1. Vereen. „J. J. Cremer", alhier, waaraan het volgende is ontleend. De eerste wedstrijdvoorstelling heeft plaats in den Stadsschouwburg op Dinsdag 13 Oc tober. door de vereeniging „Vrije Werkkring" te Amsterdam. Opgevoerd zal worden „Een Lord of eén Lady", comedie in drie bedrij ven uit het Engelsch van James Forster. Medegedeeld wordt dat mevr. douairière H. van Riemsdijk-de la Bassecour Caan (eerelid eer vereeniging) een verguld-zilve ren medaille voor den wedstrijd heeft ge schonken, die door „Cremer" als publieks prijs zal worden uitgeloofd. Mevr. Julia Cuy- pers (eveneens eerelid) heeft een extra me daille ter beschikking van de jury gesteld. Dinsdag 22 December wordt een kienavond gehouden. Henk Bakker schreef een artikel over film en tooneel. Hij zegt o.m. dat de film als leer middel. als cultureel document, als amuse- ments-artikel, als nieuwstijding en in vele gevallen ook als schoonheidsuiting, van groo te beteekenis is. „Doch laat de film nimmer de arrogantie bezitten, zich qua kunst-uiting concurrent te beschouwen van het tooneel. Tooneel en film mogen niet in een adem ge noemd worden". PERSONALIA. Marine en Leger. MajoorJ. W. C. ten Have te Santpoort, van het Centraal magazijn van miltaire kleeding en uitrusting te Amsterdam, is be noemd tot ridder in het Legioen van eer. AUTO-ONGELUK OP DEN HAARLEMMER WEG. Op den Haarlemmerweg bij de eerste molen onder Amsterdam is Donderdagavond een auto op een stilsta an den wagen gereden met het gevolg dat beide voertuigen ernstig beschadigd werden. De chauffeur werd gewond en is door den geneeskundigen dienst naar het Tesselschade ziekenhuis vervoerd. Na verbonden te zijn, kon hij huiswaarts keeren. .AMBTENAREN RIJKSVERZEKERINGS-. BANK EN DE SALARISKORTING. De Vereeniging van Ambtenaren bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam heeft een ledenvergadering gehouden, waarop de door de Regeering beoogde salariskorting werd besproken. Alle leden uitten hun groo te voldoening over het feit. dat de Centrale Commissie van G. O. elke salariskorting met beslistheid heeft afgewezen. Het bestuur werd gemachtigd, de vodwvoering van dezen onrechtmatigen aanslag op de reeds uiterst sobere bestaansvoorwaarden van het Rijks personeel, met alle beschikbare middelen, zoo krachtig mogelijk tegen te gaan. DE VOOGDIJRAAD. Herbenoemd is tot secretaris van den Voog dijraad alhier de heer G. van Tienhoven. SPORT EN SPEL HANDBAL. ARBEIDERS SPORTBOND I—LIJNDEN I. Deze wedstrijd vindt plaats op het Sport terrein aan den Vergierdeweg en begint Zon dagmorgen tien uur. LIJNDEN IIRAPIDITAS I. De Rapiditas-speler trekken a.s. Zondag middag naar de Meer om daar het tweede eltfal van Lijnden te ontmoeten. GRENSBAL. Het bestuur van .Rapiditas" deelt ons mede, dat de volgende week door de dames begonnen wordt met het beoefenen van Grensbal, omdat men dan ook eens tegen andere damesvereenigingen kan spelen, daar men voor Handbal tot nu toe slechts aan gewezen was op twee andere vereenigingen. VOETBAL MISSIE WEDSTRIJD AAN DE SPANJAARDS LAAN. Ter gelegenheid van de Roomsche Missie actie wordt a.s. Zondag een groote sportdag georganiseerd. Het H.F.C.-bestuur stelde daarvoor geheel belangeloos haar terrein beschikbaar. Het hoofdnummer van dezen sportdag is een voetbalwedstrijd tusschen de "vertegen woordigende elftallen van Amsterdam en Haarlem spelende in de R.-K. Federatie en Dioc. Haarl. Voetbalbond. Deze wedstrijd, die te twee uur begint, zal voorafgaan door eenige atletiekwedstrijden, nl. 100 M. hardloopen, speer- en discuswer pen. De voorwedstrijden daarvan be'ginnen om half 2, de finales tijdens de rust. Ook zal er tijdens de rust een 4 K.M. weg wedstrijd gehouden worden, waarvoor de route als volgt is samengesteld: Start op het terrein voor de tribune, vandaar langs Span jaardslaan, Zuiderhoutlaan, Crayennester- laan, Zonnekade, Zonnelaan, Vijverlaan, Lin- naeuslaan, Oosterlaan, Fontijnlaan, langs Dreefzicht Pauwlinalaan, naar het H.F.C.- terrein. STORMVOGELSSPARTA. Men schrijft ons: De ontmoetingen tusschen Stormvogels en Sparta, die al uit de overgangsklasse datee ren plegen tot de spannendste wedstrijden te behooren, die op het Stormvogels-terrein ge speeld worden. Dit is een reden om ook nu weer een spannenden kamp te verwach ten. Hoewel het IJmuider binnentrio ook in Enkhuizen nog geen algeheele voldoening heeft geschonken, heeft men in het elftal dat nog niet verloren heeft, geen wijziging aange bracht. Stormvogels verschijnt dus weer met De Waard, Haak, Koster, Effern, Tol, v. d. Velde, v. d. Steen, Prins, Plokker, Ketting, Boe keiaar. E. D. O.—VELOX. Sympathieke daad van E. D. O. Het bestuur van ED.O. heeft voor den wedstrijd ED.O.Velox honderd vrijkaarten voor de werkloozen beschikbaar gesteld. Men schrijft ons: Het gaat a.s. Zondag aan de Kleverlaan tusschen ED.O. en- Velox om de voorloopige bezetting der eerste plaats. Het zal ED.O. een buitengewone inspanning kosten om een gunstig resultaat te behalen. Het elftal is als volgt: De Waard. H. Swart, C. v. d. Laan, Koppen, Dinkla, Oomen, Perukel Sr„ Steffens Jr., Steffens Sr., Perukel Jr., Oomen. H. F. C. 2E.D.O. 2. ED.O. II speelt Zondagmorgen half elf aan de Spanjaardslaan met het volgende elf tal tegen H. F. C. 2: Van Roon, Joosten, v. Weeren v. Norde, Vrenegoor, K. Zandstra Schumacher, J. Koene, Hanzon, N. N., H. Koene, Het elftal van H. F. C. 2 is als volgt: Perre. Engelberts, v. Baasbank. Marchant, Reuvekamp Gille, Schnerr, v. Parreeren, Denys, Adam, de Ruijter, Chapon, XERXES—V. S. V. Men schrijft ons: Zondag a.s. zal Jac. Wey, de rechts-haïf, de rechtbinnenplaats, die uiterst zwak bezet was, innemen. Op zijn plaats wordt nu een jongere editie v. d. Griendt geprobeerd, die rechtsback in het tweede elftal speelt. We geven dit team zeer zeker een kans om het tegen Xerxes klaar te spelen. Het elftal is als volgt: Van der Wint, Van Zutfen, v. d. Griendt Sr., v. d. Griendt Jr.. Heyerman Sr.. Heyerman Jr. Koning, .Wey, ;Wolf Jr. JVolf Sr. Hillekamp. D. F. C.—H. F. C. Het programma van Zondag a.s. vermeldt voor H. F. C. een van haar zwaarste uitwed strijden nl. uit tegen DF.C. Laatstgenoemde club is dit seizoen nog ongeslagen. Dat zij op het oogenblik in zeer goeed conditie is, blijkt wel uit het feit, dat zij in de drie competitie wedstrijden 14 goals hebben gemaakt en slechts drie doelpunten tegen zich zagen scoren. Het ziet er dus niet r.aar uit, dat het HE.C.-elftal zelfs maar één punt zal ver overen. Het H. F. C.-elftal heeft de volgende op stelling: Van der Meulen, Wamsteker, Smit, R. Jongeneel, Kruyer, P. JongeneeL Van Riemsdijk, Koreman, Miezérus, Lamp, Hagenaar. BLOEMENDAALDE SPARTAAN. Men schrijft ons: Zondag a.s. speelt „Bloemendaal" haar derden competitie-wedstrijd, ditmaal tegen „de Spartaan" uit Amsterdam op haar ter rein aan den Brederodeweg. Bloemendaal heeft het seizoen ingezet met een nederlaag tegen H. R. C. te Den Helder en daarna op eigen terrein tegen „Kinheim" met gelijk spel. Gelet op de verrichtingen van „de Spar taan" zouden wij een kleine overwinning van .Bloemendaal" wel duiven voorspellen, maar dan dienen de „witten" er op te letten, dat zij zich direct vol vuur in den strijd werpen en volhouden tot het einde toe. In ieder geval moeten de puntjes veroverd worden, daar Bloemendaal de volgende week tegen D.WS. in Amsterdam een lastiger tegenstander zal hebben. Bloemendaal komt Zondag uit met de vol gende opstelling: Huisman, Rapp, C. A. Bakker, Immer, Beijk, Parson, J. Cassee, De Bock, F. Bakker, Kuiper, Strik. Het medespelen van Cassee is echter nog niet zeker. ZATERDAGMIDDAGCOMPETOTE IJ. F. C. behaalde jJ. Zaterdag wederom een groote overwinning. Thans werd Tweede Jeugd het slachtoffer; de uitslag was 7—1. Tot de rust wisten de Haarlemmers den druk te weerstaan, doch daarna was de verdedi ging niet meer in staat om de productieve voorhoede der kampioenen in bedwang te houden. Ook V. V. IJ. won weer, nu van ZR. V. met 61. V. E. W. heeft zich hersteld; zij ver loor slechts met 32 'van Ulysses. De ontmoeting tusschen Kennemerland 1' en Kennemerland 2 werd na spannenden strijd met 1—0 door het eerste gewonnen. Verschil in sterkte was niet te bespeuren. In de twee afdeeling werd er weer lustig op ge scoord. Kennemerland 3 verpletterde V.E-W. 2 met 13—2, terwijl V. V. IJ. 2 met 10—1 van Z. S. V. 2 wist te winnen. IJ. F. C. 2 deed heel goed werk door Telefonia, één der sterk ste ploegen uit deze afdeeling, niet 41 te, kloppen. Voor Zaterdag is het volgende programma} AFDEELING L Kennemerland 2Kennemerland I (Dio- terrein Vergierdeweg) V. V. IJ—V. E. W. Tweede JeugdZ. S. V. UlyssesIJ F. C. AFDEELING II Telefonia—V. V. U. 2 V. E. W. 2—IJ. F. C. 2 Z. S. V. 2—Ulysses 2 Kennemerland 3—Ulysses 3 (uitgesteld) Kennemerland 3Kennemerland 4 (Ge meente-terrein Vergierdeweg) Daar Kennemerland 2 en Kennemerland 1 elkaar heel weinig in kracht ontloopen, valt het moeilijk iets omtrent den uitslag te voorspellen. V. E. W. gaat haar derde nederlaag en V. V. IJ haar derde overwinning in successie tegemoet. Wij gelooven tenminste niet, dat V. E. W. het V. V. LJ. erg lastig zal maken. Tweede Jeugd—Z. S. V. kan een aardige strijd worden, waarbij de thuisclub o.i. de beste kansen heeft. Ulysses verliest haar èersten wedstrijd op eigen terrein, want zij krijgt het onoverwin nelijke IJ. F. C. op bezoek. TelefoniaV. V. IJ. 2 is een strijd tusschen twee vrijwel gelijkwaardige ploegen, mis schien is een gelijk spel het resultaat. V- E. W. 2 krijgt het wederom heel zwaar, want LI. F. C. 2 komt op bezoek. Dat zal wel een ne derlaag met dubbele cijfers worden. Z. S. V. 2 zal ook thans nog niet het zoet der over winning smaken, want de Ulysses-reserves zullen met dit team wel korte metten maken. De vereeniging „Kennemerland" heeft deze week ook nog met een vierde ploeg inge schreven, waardoor het aantal elftallen in deze afdeeling op negen is gebracht. Kenne merland 3 krijgt dit gloednieuwe team op bezoek en zal v%"el in staat zijn om haar c'ub- genooten te verslaan, want wij gelooven niet, dat de zoo noodige homogeniteit reeds as. Zaterdag bij de debutanten aanwezig is. DE TRAMVOGELS. De Tramvogels spelen Zaterdagmiddag half drie hun eersten competitiewedstrijd tegen het elftal der N.Z.H.B. uit Leiden, (Noord Zuid Hollandsche Boys) op het terrein in het Sportpark der gemeente Heemstede. Het tweede elftal der Tramvogels speelt op de zen middag een vriendschappelijke ontmoe ting tegen een elftal van T.OP. eveneens in genoemd Sportpark. BILJARTEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. 3e klasse klein-biljart. Voor deze wedstrijd schreef de Haarlem mer G. Vos, lid van de biljartvereeniging B.V. Haarlem alhier, in. Hij werd voor de voorwedsirijd ingedeeld in de ploeg van 4 spelers, die in Zaandam in de club „Anti- Poedel" moesten spelen. Naar wij vernemen heeft onze stadgenoot daar zeer sterk gespeeld, nl.: met een alge meen gemiddelde van 8.57 en alle drie zijn partijen gewonnen, waardoor hij voor elke partij 0.60, dus in het geheel 1.80, krijgt bij geteld, zoodat zijn totaal 10.37 wordt. Hierdoor is het zoo goed als zeker, dat Vos in den eindstrijd van 8 spelers zal geplaatst worden. Deze finale om den titel zal eveneens bij „Anti Poedel" gehouden worden op 23, 24 en 25 October a.s.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 14