HOCKEY. Nederlandsche Arbeiders Sportbond. ZEILEN. HENGELEN GYMNASTIEK! RUCBY DAMMEN ATHLETIEK WANDELSPORT. HONKBAL Onderhoud met den heer J. Prins, voorzitter der afdeeling Haarlem. Hot handbal-elftal van. den Ned. Arbeiders-Sportbond afd. Haarlem Van links naar rechts 'zittend): Freulink,. Hats, De Guuts (knielend Van Aken. De Man, Smit, (staande)Pal (scheidsrechter)Ba^k, Koning, Kerker, De Graaf, Musers. Het heeft de aandacht getrokken,, dat de Nederlandsche Arbeiders Sportbond, geboren uit de moderne arbeidersbeweging, den laat- sten' tijd' bijzonder in bloei èn béteékenis is toegenomen. Aan den heer J. Prins, voorzitter der af deeling Haarlem' van dezen bond, hebben we gevraagd, ons het een en ander over de stich ting en het doel van den Arbeiders Sport bond te vertellen, waartoe hij zich heel gaar ne bereid verklaarde. ..Op 24 September 1927". aldus de heer Prins, ,.is de afdeeling Haarlem opgericht. Dat ging in samenwerking met den Haarlem- schen Bestuurdersbond, die de oprichtings kosten voor zijn rekening nam en geld leende voor het aanschaffen van de materialen. Het J. PRINf werd ons dus heel gemakkelijk gemaakt; we konden rustig aan het werk gaan. De Haar- lemsche Bestuurdersbond noodigde bovendien de aangesloten organisaties uit om de oprich tingsvergadering, die in het gebouw ..De Centrale" plaats had. bij te wonen. Het eerste bestuur bestond uit de heeren H. van Herwerden, voorzitter; P. Wildcboer, secre taris; C. Lassche, penningmeester; K. Souer en Lassche Jr. commissaris. Het aantal ledTn bedroeg toen ongeveer 45, bestaande uit man nelijke en vrouwelijke volwassenen. De jonge ren waren er toen nog niet bij betrokken. Voorloopig werd begonnen met de stichting van een Gymnastiekgroep. Er werd geturnd in het oude schoolgebouw aan het Prinsen Bolwerk. De animo onder de leden was heel groot. Maar al heel spoedig werd de wensch geuit, om ook de voetbal- en korfbalsport te beoefenen. Het gevolg was. dat ook deze af deeling werd opgericht. Gespeeld werd op een terrein aan den Vergierdeweg, waar ook nu nog ons home gevestigd is. Aanvankelijk voelden de leden meer voor voetbal, maar de belangstelling voor korfbal groeide ook met den dag. zoodat het nu vrijwel gelijk opgaat. De afdeeling Haarlem brengt nu al drie voet bal-elftallen in hei veld. Gespeeld wordt in een eigen competitie van den Arbeiders Sportbond en wel in Noord-Holland. Er wor den wedstrijden gespeeld in Amsterdam, Zaandam, Hilversum, IJmuiden en Sant poort." „Wat was het doel van deze competitief In principe Is de Arbeiders Sportbond Toen tegen het wedstrijdwezen?" „Dat ls ook zoo", antwoordde de heer Prins. „Wij strijden dan ook alleen om de eer. Uit den aard der zaak willen de jongelui hun krachten meten en daarom is deze competitie in het leven geroepen. Het doel ls niet om een kampioenschap te behalen. De hoofdzaak is, dat de leden zich amuseeren. Maar ja, één afdeeling moet toch nummer één worden. Die is dan de sterkste, doch dat is dan ook alles. Wij strijden niet om het bezit van medailles of lauwerkransen. Als we dit gewild hadden, dan zouden we er nu al een paar in ons bezit hebben. Het vorig jaar kwam onze afdeeling uit in de seriewedstrijden ter gelegenheid van het jubileum van den Haarl. Korfbalbond. Onze twee twaalftallen wonnen allebei een eersten prijs, maar we hebben geweigerd om die in ontvangst te nemen. Natuurlijk hebben wc toen de redenen van deze weigering uit eengezet en meegedeeld, dat het voor ons een principe-kwestie was. Het bestuur van den Korfbalbond begreep onze bezwaren en be rustte er in. Onze Gymnastiek-afdeeling is sinds éehigèh tijd over twee wijken verdeeld. De repetities hebben nu plaats in het gym nastieklokaal van de nieuwe H.B.S. aan het Santpoorterplein en ln het schoolgebouw aan de Karolingenstraat. Door ons bestuur wor den nu pogingen in het werk gesteld om ook een lokaal van de gemeente in de Leidsche buurt te krijgen, dan komt daar onze derde gymnastiekafdeeling. Van deze gelegenheid wil ik ook gaarne gebruik maken om openlijk dank te betuigen aan het gemeentebestuur, dat ons veel medewerking verleent. Alles wat we vragen, kunnen we krijgen, onder voor waarde dat we het op tijd halen en terug brengen. En daar zorgen we natuurlijk voor. De heer Warnier, de inspecteur van den dienst der Lichamelijke Opvoeding, komt heel dikwijls controle uitoefenen, maar nog nooit heeft hij een aanmerking behoeven te ma ken. Ook de concierge van de school heeft geen reden tot klagen. Onze leden beijveren zich trouwens, om alles zoo goed mogelijk te laten marcheeren. Na afloop van de oefenin gen maken zij zelf het lokaal weer schoon. We hebben nu eenige maanden geleden ook een Handbal-afdeeling opgericht. Aanvan kelijk wilden we daar niets van weten, om dat we dachten dat het maar een dames spelletje was. Maar die gedachten zijn nu het groote Pinksterfeest in Arnhem, waar deze tak van sport druk beoefend werd, wel even veranderd. Nu zijn onze leden er zelfs zeer enthousiast voor geworden en hoewel het handbal door hen nog maar kort gespeeld is, hebben zij er toch al vrij wat handigheid ln verkregen. Zoo hebben j.l. Zondag zoowel onze dames (met 61) als onze heeren (met 7—2) van Rapiditas gewonnen en die geldt nog wel voor de sterkste handbalclub in onze omgeving. In den zomer hebben we een wan del- en kampeergroep. De belangstelling hiervoor wordt ook steeds grooter. "Van den zomer kwamen we zelfs tentenmateriaal te kort. In den regel gaan d*e groepfn op Za terdag gezamenlijk naar Hilversum, waar contact met andere afdeelingen verkregen wordt. Ook hier wordt natuurlijk menige tak van sport beoefend. Het is dan ook vooral in de zomermaanden, dat we veel nieuwe leden kunnen inschrijven." „Hoeveel leden heeft fle afdeeling Haarlem nu?" In Januari van dit jaar hadden we er on geveer tweehonderd, maar dit aantal is nu al gegroeid tot om en nabij de vierhonderd. We hebben ongeveer evenveel mannelijke ais vrouwelijke leden. Een hoogst belangrijk werk achten we ook het zoogenaamde jonge Pieter Jeilewerk. Deze naam is gekozen ter herin nering aan onzen grooten voorganger Mr. Troelstra. Het doel is hier lichamelijke op voeding van de jeugd; die leert o.a. ryth- mische gymnastiek en verschillende spelen op het veld. Deze afdeeling telt al 180 leden. De leiding berust bij mej. Selma Chapon, die door eenige ouderen wordt bijgestaan. We hebben trouwens nog veel meer op ons pro gramma staan. Zoo gaan we van den winter de huisvlijt animeeren; ook worden onze leden onderwezen in eerste hulp bij ongeluk ken. U ziet dus, dat we zoo nuttig mogelijk werkzaam willen zijn. We gaan ook Esperan to leeren. dan kunnen de deelnemers aan de internationale sportfeesten elkaar beter lee ren verstaan en begrijpen. Ook hierin zien we een dankbaar middel om te trachten den rassenhaat te doen verdwijnen". Tenslotte deelde de heer Prins het doel van den Ned. Arbeiders Spotrbond mede. Dat is: de bevordering der volkskracht en volksge zondheid door massa-sportbeoefening; de lichamelijke opvoeding en sportopleiding door het organiseeren van lichaamsoefeningen op het gebied van vrijwel alle takken van sport, als middel tot lichamelijke en geestelijke vorming zijner leden, zoowel jongelieden als volwassenen van belde geslachten. Het tegenwoordig bestuur bestaat uit de volgende heeren: F. Gies, voorzitter (wegens diens langdurige ziekte wordt zijn fur.cti© thans waargenomen door den heer J. Prins Jr.); G. Voetelink. secretaris; N. Kaart, pen ningmeester; T. Dekker, belast met de tecn- nische leiding: H. Stinne, tweede secretaris; K. Haak, tweede penningmeester; J. de Vos en C. Gerritsen. Een zomersche dag in October. Wat velen niet gedacht en weinigen gehoopt hadden, is voor de watersportliefhebbers ln vervulling gegaan. Het bijzondere gunstige weer lokte mcnlgen zeiler en kanoïst naar zijn vaartuig, zoover dat nog niet afgetuigd was of op 't droge lag, wat helaas voor enkeie reeds geschiedt was. Met volle teugen is er nog genoten op dezen laten zomerdag met zijn stralende zon. Op 't Noorder Buiten Spaarne en Mooien Hel die uitgediept wordt, waarvoor van zcilcrszijde een driewerf hoezee! werd er gezeild en „gespelevaard" als ln den mid zomer. Men profiteerde, zoo lang mogelijk was. want op een reprise van deze mooie afscheids- zeiierij durfde men niet hopen. Veel heeft de Zondag goed gemaakt, wat de zomer ons onthield! Bond van Hengelsportliefhebbers Haarlem en Omstreken. Bovengenoemde bond had Zondagmorgen een bondswedstrijd uitgeschreven, den laat ste van dit seizoen. Er werd gevischt op wit- misch in de Ringvaart tusschen Benne- broek en Heemstede. Na een feilen strijd moest D. V. V. den beker afstaan aan het vischcollege Het Baarsje. In totaal werden gevangen 113 stuks. De uitslag was ajs volgt: 1ste prijs 't Baarsje, beker met 47 stuks; 4 D. V. S., zilv. krans, geschonken door den heer Peclen te Beverwijk; 3 De Grundcl. 4 D. V. V.. 5 De Dageraad 6 De Brasem 7 De Ruischvoorn. Dc held van den dag was de heer P. Oud, met 13 stuks, lid van het collcgo D. V. V. Na afloop kwam men ln het clublokaal van D. V. V. bijeen, alwaar de prijzen door den bondsvoorzitter den heer B. Larson, met eenige hartelijke woorden aan de winnaar? werden uitgereikt. D. V. V. ontving voor het verlies van den beker een zilveren herinne ringsmedaille. WEDSTRIJDEN VAN TLRNLUST Onder leiding van den heer W. H. Verkes hield de Christ. Gymnastiek Vereeniging Turnlust onderlinge wedstrijden voor haar heerenleden in het Dienstgebouw voor Lichamelijke Opvoeding. Was bij de dames wedstrijden de deelneming al gering, nog kleiner bleek deze te zijn bij de wedstrijden voor heeren. Minder dan de helft van de mannelijke leden kwam slechts op. De jury beoordeelde de ocfenigen, welke, evenals bij de dames-wedstrijden, hoofdza kelijk ontleend waren aan de wedstrijd oefeningen van den Kennemer Turnkring voor 30 October a s. Alsdus werd een goede voorbereiding voor de K. T. K. wedstrijden getroffen. De onderdeelen bestonden uit een vrije oefening, 2 paardsprongen 'waarvan één naar keuze), en oefeningen aan brug, paard, ringen en rek. Het mazimum aantal te be halen punten bedroeg 70. De uitslagen lui den: le gelid '8 deelnemers: 1. J. Timmermans 57;/ p., 2. P. Stam 51 p.. 3 J. Hagemans 47 p. 2e gelid <5 deelnemers): 1. G. Budding 52 p,. 2. J. Polderman 48-p. 3e gelid (5 deelnemers'. 1. D. Zuurendonk 49punt, 2. S. v. Looy 42 1/2 p. Wedstrijden van „Concordia". Voor zijn talrijke adspiranten-afdeelingen hield Concordia onderlinge wedstrijden. De oefeningen werden beoordeeld door een uit gebreide jury. De uitslagen luiden als volgt: Jongste meisjes afdeeling Haarlem (6 on derdeelen). le afdeeling (4 deelneemsters) 1. R. Terhorst 43 1/2 p,, 2. T. Scharpff 43 p.,; 2e afdeeling deelneemsters) 1. T. Franken 411/2 p., 2. B. Overtaeek 41 p.; 3e afdeeling (19 deelneemsters) 1. N. Doomebos 44 1/2 p., 2. M. Roose 43 1/2 p., 3. B. Cuyon 42 3/4 p. Jongste jongens afdeelin.g Haarlem '10 on derdeelen, 27 deelnemersi 1. D. Dollé 72 1/2 p.. 2. G. André 71 1/2 p., 3. E. Lohman 70 1 2 p.. 4. J. Verhagen en C. v. Wcenc 70 p., 5. E. Bischot en J. Bierenbroodspot 69 1/2 p. Oudste jongens afdeeling Haarlem 10 on derdeelen. 15 deelnemers) 1. H. Duyf 91 1 2 p., 2. F. Kroder 85 1 2 p.. 3. W,. Roosen, 4. C. Cas- sée. 76 p., 5. W. v. d. Berg 75 p. Meisjes afdeeling Haarlem-Noord '8 onder deelen. 44 deelnemers» 1. C. Slot 61 p.. 2. I. Snel 53 1 2 p„ 3. M. Meulenberg 58 p., 4. N. Ligthard 57 1 2 p., 5. G. de Boer 56 p. Jongens afdeeling Haarlem-Noord (9 on derdeelen. 24 deelnemers» 1. H. Zwaan 71 1 2 p.. 2. H Moone 63 1,2 p.. 3. P. Ruis 63 p., 4. K. Nijenhuis 62 12 p., 5. G. Ligthart 62 p. Onmiddellijk na afloop van de 28 en 30 October te houden KT.K.-wedstrijden wordt voor alle afdeelingen van Concirdia begon nen met de voorbereiding voor de uitvoering. Deze zal plaats vinden op Zaterdag 27 Fe bruari in de Gemeentelijke Concertzaal. Zondag namen eenige dames en heeren van Concordia met succes deel aan den door de Wandelvereeniging Juliana uitgeschreven 25 K.M. marsch. Bondsvergadering. Ter gelegenheid van de in Utrecht op 2 en 3 Januari te houden Technische Bondsver gadering zullen lessen gegeven worden in kleutergymnastiek', boerendansen, aesthetl- sche gymnastiek en Gaulhofer-gymnastiek. Deze laatste wordt tevens gedemonstreerd, benevens toestelturnen voor veteranen - en keurzwemmers door vgreenigingen uit den Stlchtschen Turnkring. A. R. V. C—M. T. S. (12—0) Zooals te voorzien was hebben de Amster dammers dezen eersten wedstrijd in het sei zoen gewonnen. Deze uitslag was volkomen verdiend: vrijwel den geheelen wedstrijd waren de A. R. V. C.'ers ln de meerderheid: slechts de eerste 10 minuten hadden de M. T. S.'ers het overwicht. Tegen half drie laat de referee tossen; de Haarlem-captain verliest en moet met zijn team tegen wind in spelen. Nadat de Haarlemmers afgetrapt hebben, ontwikkelt zich een snel spel op het midden veld; de Haarlemmers weten het spel dan gedurende eenigen tijd naar de Amsterdam- sche speelhelft te verplaatsen. Dan ver plaatsen de Amsterdammers het spel en zijn voortdurend in de meerderheid; het lijkt dan wel of de M. T. S.'ers reeds al hun kruit verschoten hebben; vooral in de scrum wil het niet lukken. Plotseling weet Nolte door te breken, hij passt naar B. Aten en deze naar Bieger, die op keurige wijze de eerste try weet te scoren. Nadat weer afgetrapt is, volgen weer twee aanvallen, welke respectievelijk door Scram en Nolte in een try worden omgezet (90). De diverse pogingen deze in goals om te zetten mislukken alle. Kort hierna kondigt de referee dan de rust aan. Als deze ver streken is. leggen de Haarlemmers zich hoofdzakelijk op verdedigen toe, wat hun tamelijk wel lukt, daar de Amsterdammers, door toedoen van hun captain Alofs slechts één try aan de score weten toe te voegen (12—0). Clubkampioenschap Damclub „Haarlem". H. W. ZITMAN. De wedstrijd om het clubkampioenschap der Damclub „Haarlem" is geëindigd met een overwinning van II. W. Zitman. Deze behaalde uit 17 partijen 30 punten (13 gewonnen en 4 remise) en legde daarmede beslag op den clubkampioenstltcl. De 2e prijs werd gewonnen door F. A. Ber- kemoier met een score van 23 punten uit 17 partijen. In groep II won P. van Wamel den lsten prijs. De nieuwe onderlinge wedstrijd zal aanvangen op Woensdagavond '4 October a.s., terwijl gespeeld zal worden in twee groepen. NED. HOCKEYBOND 2—1 3—1 3—1 1—3 8—2 3—2 3—2 3—0 2—1 0—2 1—1 1—2 De Uitslagen. Eerste klasse. Haagsch Lyceum ClubHilversum H. O. C.—Bloemend aal AmsterdamH. D. M. M. M. C.Togo Deventer IArnhem Zutphen IDeventer II P. W.Nijmegen Promotie-afdeeling. H.D.M. 2Amsterdam 2 2e klasse. Togo 2Leiden ZwolleP. W. II DAMES-HOCKEY. Eerste klasse. H.O.C.—Rood Wit Westel. 2e afdeeling. HD-M. 2—Te Werve Haagsch Lyceum Club 2H.O.C. Togo 2Kivieten 2 EERSTE KLASSE. M. H. C.-TOGO (1-3) Om twee uur stelt M.H.C. zich onder lei ding van Kleefstra en Merens als volgt op: Elias, Dcenik, Van Kempen. Van Olphen, D. Brand, Pot, Menger, Thatet, v. Citters, Schmeink, Hooft Na de bully trekt Togo meteen ten aan val. M. H. C. heeft haar handen vol werk om deze snelle aanvallen af te slaan. Togo is in de meerderheid; er wordt door de gasten een snel open spel vertoond, M.H.C. daarentegen speelt short passing, waarmede de Togo-achterhoede wel raad weet, zoodat de Haagsche keeper bijna niet handelend behoeft op te treden. Na tien minuten heeft Kist voor de Ha genaars succes als hij een voorzet van rechts onhoudbaar inschiet (0—1). Togo valt nog fanatieker aan; de M.H.C.- achterhoede wordt totaal overrompeld; wel weet keeper Elias veel te redden, doch moet spoedig voor een schot van Kan Jr. zwichten (02). Niet ontmoedigd valt M.H.C. aan, maar samenspel in de voorhoede is ver te zoeken en het plaatsen is slecht, zoodat steeds een Togo-man kan wegwerken. De open-aanvallen van Togo zijn snel en uiterst gevaarlijk, doch voor rust weet geen der partijen meer te scoren. Na rust valt M. H. C. iets beter aan, maar de achterhoede der gasten verdedigt zeer goed; er is geen doorkomen aan voor de korte samenspelende Musschenvoorhoede. OOok eenige strafcorners op het Togo-doel leveren geen rusultaat op. Togo heeft meer succes; een straf corner wordt door Kist hard ingeschoten; keeper Elias stopt keurig, maar Van Schaardenburg is goed. ingeloopen en deponeert no. 3 in het Musschendoel. Dit is de Musschen toch te bar; Thate slaagt er in met een hard schot den achter stand te verkleinen. M.H.C. krijgt nog een paar goede kansen, maar weet ze niet te benutten, zoodat het einde komt met een verdiende nederlaag voor de Musschen, H. 0. C.-Bloemendaal (3-1) Bloemendaal trok met het volgende elftal naar Den Haag en heeft het wederom niet tot een overwinning weten te brengen: Jonker, Mr. Geyl, H. André de la Porte, Van Eerdenburg. v. Steenwijk. v. d. Stadt. P. Gunning, M. Gunning. Donk, Timmermans, Lakenman. Na de bully is het begin voor H.O.C.daar Bloemendaal de zaken een beetje lauw opvat. H.O.C. ondernemet verscheidene goede, snelle aanvallen; de vleugelspelers geven goede voorzetten. Uit één hiervan weet de H.O.C.- midvoor te doelpunten (10). Bloemendaal pakt nu de zaken wat beter aan; haar voorhoede zet eenige aanvallen op, die echter steeds door de H.O.C.-achterhoede worden onderbroken. Ook de H.O.C.-aanvallen leveren vóór rust geen resultaat meer op. Na de rust gaat het bij de gasten stukken beter, doch al Geijl een strafbully veroor zaakt. wordt deze door H.O.C. op een ge lukkige wijze benut (20). Nu valt de Oranje-voorhoede enthousiast aan; als zij een straf corner te nemen krijgt, schiet Donk deze onhoudbaar in de touwen (2—1). Bloemendaal zit nu fanatiek op den bal: zij slaagt er in om met een goed schot den gelijkmaker te fabriceeren die echter geannu leerd wordt. De Bloemendaal-achterhoede is te ver op gedrongen: een vervooruitgespeelden bal weet Mr. De Bruijn te bemachtigen en met een harden kogel jaagt hij den bal langs keeper Jonker. Met dezen stand wordt het einde aangekondigd. TWEEDE KLASSE. H. B. S.—H. O. C. 2 (4—1) Dc eerste aanvallen zijn voor de Hage naars, doch deze worden goed onderbroken door het H.BS.-backstel BollandHoutman; ook de II.B.S.-aanval verkent het H.O.C.- doel maar daar wordt ook weer de bal ge- retouneerd. H.O.C. heeft het eerst succes door een mis verstand in de zwarte achterhoede (01). H.B.S. komt nu opzetten en laat verschei dene goede aanvallen zien; uit een voorzet van Nleuwendijk weet Kuipers te scoren (1i). Spoedig hierop scoort Modrich uit een strafcorner No. 2. De thuisclub wordt steeds sterker; de I-I.O.C.-achterhoede werkt zoo hard zij kan om scoren te voorkomen, doch als Dunkel- man een solo-ren onderneemt, passeert hij voor dc derde maal den Haagschen keeper (3—1). De H.O.C. aanvallen zijn nu niet meer ge vaarlijk; H BS. scoort voordat het einde aangekondigd wordt nog eenmaal, zoodat zij haar tweede overwinning behaald heeft. Bloemendaal 2Laren (24) De eerste aanvallen zijn voor de gasten, doch Werner c.s. weten deze af te slaan en zetten op hun beurt de Oranje-voorhoede aan 't werk: Roos weet al kort na het begin Bloemendaal de leiding te geven (1—0). Laren blijft fanatiek aanvallen en weet met een goed schot keeper Dc Kadt te passeeren (11). Nog voor rust weet de goed spelende voor hoede der thuisclub door toedoen van Kake- beeke de leiding wederom te veroveren (2—1). Na de rust komt Laren geweldig opzetten; het spelpeil der Bloemendalers zakt be denkelijk. Al spoedig maakt Laren gelijk en hoe goed keeper De Kadt ook zijn doel verdedigt, hij kan niet voorkomen dat Laren nog twee doelpunten aan de score weet toe te voegen, zoodat het einde komt met een verdiende overwinning der gasten. Be Fair-M. H. C. 2 (4-0) Na de bully overrompelt de Be Fair de Musschenachterhoede totaal, na tien minu ten spelens is de stand reeds 20. In de M.H.C. voorhoede wil het nog niet erg vlotten; de Be Fair achterhoede weet dan ook steeds de Musschen-aanvallen af te slaan. Na de rust zijn de bordjes verhangen;' M.H.C. is nu sterk in de meerderheid, maar tot scoren weet haar voorhoede het echter niet te brengen. M.H.C. heeft echter met pech te kampen als een paar harde schoten net naast gaan buiten het bereik van den Be Fair-keeper. Een snelle Be Fair-aanval levert nog maals succes op. Met dezen stand wordt het einde aangekondigd. DERDE KLASSE. M. H. C. 3Alkmaar 2 (21) M.H.C. is direct na de bully in do meerder heid, maar Alkmaar weet voorloopig stand te houden. Eindelijk slaagt de thuisclub er in om te scoren (10). De Alkmaar-aanvallen hebben weinig te beteekenen; de M.H.C.-achterhoe- de kan steeds wegwerken. De roodhemden blijven steeds aanvallen; haar voorhoede weet no. 2 te scoren (20). Eindelijk slaagt -Alkmaar er in om tegen te scoren, zoodat ten slotte M.H.C. een kleine maar verdiende zege heeft behaald. Amsterdam 4H. B. S. 2 (12) Amsterdam is in het begin in de meerder heid; al spoedig weet haaf voorhoede van een fout in de H.B.S.-achterhoede te profi- teeren en met een goed schot de leiding te nemen. H.B.S. doet gevaarlijke uitvallen; uit één dezer snelle aanvallen gelukt het Scholte om den stand weer gelijk te maken <11). Na de rust komt Amsterdam weer geducht opzetten, maar de achterhoede der Haarlem mers weet van geen wijken. H.B.S. onderneemt ondertusschen weer zeer snelle en gevaarlijke aanvallen; een missen van één der Amsterdam-backs wordt zijn club noodlottig, want de H.B.S. midvoor jaagt den bal langs den keeper der thuisclub (12). In dezen stand komt geen verande ring meer. Bloemendaal 3Strawberries (31) Bloemendaal valt dadelijk enthousiast aan en speelt een keurig open samenspel; al spoedig heeft de Oranje midvoor met een goed schot succes. Strawberries speelt zeer enthousiast verderc doch moet het steeds tegen de technisch veei beter spelende Bloemendalers afleggen. Toch slagen zij er in om de pai-tijen weer op ge lijken voet te brengen (11). Lang plezier beleven zij er echter niet van, want nog voor rust doelpunt Bloemendaal nogmaals <2l). Na rust komt Bloemendaal weer opzetten; al spoedig scoort- Roos no. 3. Dan verflauwt het spel van Bloemendaal; de Strawberries komen iets meer in den aan val, doch slagen et niet in om de goed spe lende oranje achterhoede meer te verschal ken. Het einde breekt aan met een verdiende overwinning voor Bloemendaal. H. A. V. „Haarlem". Een actievolle inzet van de wintertraining. De traditie getrouw is „Haarlem" ook dit seizoen haar training op Kraantje Lek be gonnen, wederom onder de beproefde leiding van den athleet Van Welsenes. Circa dertig Haarlemmers vertrokken te 10 uur om langs de Zanderij vaart in een kalm tempo het „Zwarte Woud" te bereiken. Omgeven door berken en dennen werd hier met groot en thousiasme geoefend. De schitterende omge ving en het bij uitstek fraaie weer kon de animo slechts verhoogen. Woensdag 21 October begint onder leiding van G- Rinkel de wintertraining in het Ken- nemer Lyceum, waarvoor nog enkele plaat sen vrij zijn gehouden om scholleren in de gelegenheid te stellen, deze oefeningen te volgen. Alles tezamen gaat de H. A. V. een bloeiend wintei-seizoen teg»moet. waar zij stellig een goed fundament voor het komende seizoen kan leggen. Men zal op Kraantje Lek enkele bekende gezichten missen, doch het aantal nieuwe leden is zóó groot, dat zelfs de ruime kleedkamer van het gastvrije Kraantje Lek ternauwernood toereikend was. Indien de Haarlem-leiding deze animo erin houdt, zal de wintertraining goede vruchten dragen. Op 14 October houdt de II. A- V. „Haarlem" een buitengewone algemeene vergadering in Hotel „Lion d'Or". De eerste Haarlemsche Wrffidelvereeniging hield haar derden afstandsmarsch van 25 K.M. met dames en heeren. Zij volbrach ten allen den marsch en kregen een diploma. Ledenvergadering van Haarlem. De Honkbalclub Haarlem houdt een leden vergadering op Vrijdagavond 16 October in Rosehaghe, De voornaamste punten van be handeling zijn de agenda van de algemeene vergadering van den N.H.B. en verkiezing van afgevaardigden. Algemeene vergadering N. H. B. Wegens verhindering van den voorzitter is de algemeene vergadering van den Ned. Hankbalbond verzet van Maandag 19 Oc tober naar Dinsdag 20 October. De vergadering wordt tc Amsterdam ge houden.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12