DE BILT d 5r 9'as HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 12 OCTOBER 1931 Heringa Wuthrich, Haarlem CENTRALE VERWARMING HERINGA—JOHNSON OLIEBRANDERS (Ady. Ingez. Med. werkelijk interessant iedere ballon te zien springen. Maar <le clou van den middag zou toch zijn het Parachirte-springen. En tegen half vijf was de spanning zeer merkbaar. Eindelijk steog het vliegtuig op met den piloot Georg Kesch, lid van de Bayerische Luftvereln, ciie den parachutesprong zou wagen. Heel hoog in de blauwe iucht leek liet of het vliegtuig even stil stond. Daar bewoog zich een zwarte stip. De piloot liet zich los. Ademlooze spanning Daar opent de parachute zich. die den piloot heel netjes in een aardappelveldje doet.terecht komen. Een donderend hoera begroet hem, wanneer hij is geland. Eenige minuten later steeg het vliegtuig op met Fruulein Klare Lang, de parachutists Ook zij had de belangstelling van het tal rijke publiek. Wel opende de parachute bij het dalen zich prachtig, maar zij bracht haar Juist boven een stilstaand vliegtuig. Een ©ogenblik van angst, heb ik uitgestaan, ver telde zij later, teen ik zag, dat ik met een vaart op de machine aanvloog. Ik dacht niet anders, of ik zou over eenige minuten te plet ter slaan tegen de propeller. Ik hield mijn handen voor mijn oogen. Maar het lot was de parachutists gunstig gezind cn zij viel tusschen den propeller en een der vleugels van de machine. Eenige oogenbllkken bleef zij liggen, doch zij was gauw weer overeind. Op verzoek van den heer Ludwig Maler, leider der vllegoefcningsschool te Giersen, maakten wij een tochtje met de „Kem" mede en het bleek ons ook boven in de hoogere regionen, dat de piloten hun toestellen vol komen behcerschen. Na eenige rondvluchten boven het terrein kwamen wij behouden beneden. De programma's welke verkocht werden, waren genummerd en onder de nummers wer den 3 uitgeloot welke recht gaven op een gratis passaglcrsvlucht. Dc eerste winnaar was een 14-jarige Jongen uit Heemstede, welke zijn recht van vliegen oogenbllkkelijk verkocht. Het was intusschen vrij laat geworden waardoor de verdere passagiersvluchten ge staakt moesten worden. Over hot algemeen roemde men liet op treden van het gemeentebestuur van Vcl- sen en dat van de politic-autoriteiten, die door hun zeer loyale medewerking de uit voering dezer vluchten zoo goed deden sla gen. Ook de heer Kok, eigenaar van hotel ..Vel serend". komt een woord van lof toe voor zijn Initiatief, waardoor hij zeer velen aan zich verplicht heeft. Wij mogen wel verklappen dat' door zeer velen naar een herhaling van een demonstratie-middag wordt uitgezien, temeer, daar velen gaarne een passagiers- vlucht hadden willen maken, hetgeen door het ver gevorderde uur onmogelijk was ge worden. Wij roepen den piloten dan ook een har telijk „tot weerziens" toe. Publiek door een dak gezakt. Tijdens de vliegdemonstraties te Santpoort had een vijftigtal personen Zondagmiddag plaats genomen op een schuur, staande bij een in aanbouw zijnde villa. Daar het dak op den duur overbelast werd, zakte het in elkaar, zoodat de daarop staan de personen op de daaronder gevestigde fiet senstalling terecht kwamen. Een jongen van 14 jaar brak hierbij zijn rechter onderarm en werd na door dr. W. van ILaseien uit IJmuiden verbonden te zijn. dooi den ploegcommandant van het Roode Kruis afd. IJmuiden per auto naar zijn woning te Haarlem vervoerd. BARBARISME. Naar de ..Politika" uit Srebrnica in Joego Slavic meldt, heeft de landbouwer Milosche- witsch aldaar zijn vrouw de tong afgesne den. Hij had twist met haar gekregen en haar verboden hem tegen te spreken. Daar zij niet gehoorzaamde bond hij haar op het erf aan een boom vast, greep met een tang haar tong en sneed dien af. WEER EEN SPOORWEG AANSLAG? Onder een spoorwegviaduct op de baan Prerau-Machritsch-Ostrau in Tsjecho Slo wakije heeft een 11-jarlge schoolknaap een nict-ontplofte granaat gevonden. De jongen heeft de politie er van in kennis gesteld, die onmiddellijk de militaire overheid waar schuwde. Men gelooft, dat het hier opnieuw een spoorweg aanslag betreft. INGEZONDEN MF.DEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Gorgel zonder glas en water goi mol 25. «3 en 65 cts< tyyécït «gig AGENDA MAANDAG 12 OCTOBER Stadsschouwburg: Llederenavond Anna el Tour voor Kunst aan het Volk". 8 15 uur. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling- Kunst zij ons Doel, 10 -4 uur. Palace: „Tankanova". Tooneel: Emll Glaas. 8.15 uur. Luxor Theater: „Stormvloed der Liefde" en „De Jonge rat". Tooneel: Les Essiew. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „D-trein 13 heeft vertraging". Tooneel: Amelo and Partner. 7 en 915 uur. DINSDAG 13 OCTOBER Frans Halsmuseum: Tentoonstelling Kunst zij ons Doel. 10—4 uur. Lange Margarethastraat 13: Bazar Chr. Oratorlumverceniglng. 35 en. 7.3010.30 u- Bioscoopvoorstellingen. Tcyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur. behalve 's Maan dags, toegang vrij. Heemstede: Raadsvergadering 8 uur namiddag. HET JUBILEUM VAN „VOORUITGANG". De receptie. Zaterdagmiddag ontving iri de tuinzaal van het Gem. Concertgebouw het bestuur der Arbeiders Tooneelvereeniging „Vooruit gang", naar aanleiding van het 25-jarig jubileum dier vereeniging. De bijeenkomst geopend door den voor zitter der voor deze gelegenheid gevormde commissie, den heer A. van Deutekom, die als feestgave het bestuur een lijst van 54 nieuwe donuteurs aanbood en mededeelde dat schriftelijke gelukwenschen en tele grammen waren ingekomen o.a. van de ver- eenlgingen „Vooruitgang" te Baarn, Win schoten en Groningen, het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, den Ned. Bond van Personeel, in Overheidsdienst, den Ned. Litho-, Foto- en Chemigrafenbond. de Ver eeniging „Tot Steun in den Strijd", te Schie dam. de afd. Haarlem van den Ned. Bond van particuliere chauffeurs, Vereen, van Kantoorbedienden (afd. Haarlem), den Alg. Ned. Bouy/arbeidersbond. Hierna voerde de heer H. van Dokkum, voorzitter van „Vooruitgang" net woord. Spr. vestigde de aandacht op het feit, dat niet tegenstaande vele wederwaardigheden en de slechte tijdsomstandigheden „Vooruit gang" te Haarlem zich staande heeft kun nen houden en dankte de commissieleden, die dezen feestdag hadden voorbereid. Voor al toonde de heer Van Dokkum zich er ver heugd over, dat aan den feestavond, die des avonds zou worden gegeven, verschillende arbeiders kunstvereenigingen haar belan- gelooze medewerking hadden toegezegd. Spr. hoopte, dat deze samenwerking zou blijven voortbestaan, waardoor het nu mo gelijk was geworden des avonds een feest te geven, zooals dat behoort in de moderne vakbeweging. Vervolgens was in gelegenheid voor het aanbieden van gelukwenschen. Hiervan maakte het eerst gebruik de heer Van der Winden, die namens den Haarl. Be- stuurdersbond gelukwenschte en een enve loppe „met kleinen inhoud" aanbood. Spr. zeide o.m. dat „Vooruitgang" een plaats in neemt In de Haarlemsche arbeidersbe weging en dat de vereeniging trotsch kan zijn op haar prestaties. „Moge „Vooruitgang" de beweging nog lang dienen met haar kunst. Namens het Hoofdbestuur van den Bond van Arb. Tooneelevreenigingen voerde dc heer Bonte het woord, Spr. uitte de dank baarheid van het Hoofdbestuur jegens het Haarlemsche „Vooruitgang", dat verschil lende leden van dat Hoofdbestuur geleverd heeft. In de toekomst is nóg meer de mo- reele steun der arbeidersbeweging voor het arbeiderstooneel noodig. Ook deze spr. bood een bedrag aan ter vex-sterking van de kas. Dit deed hierna ook een vertegenwoordiger van de afd. Zaandam. Gelukwenschen wer den daarna aangeboden door de Ned. Ver eeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel en haar onderafdeeling. de Muziekvereenl- ging „Excelsior". Namens „De Stem des Volks" sprak de heer „Willemse, die o.m. er op wees, dat bij „Vooruitgang" altijd zeer is gewerkt; vooral in de laatste jaren heeft deze vereeniging getoond, haar taak uit stekend te begrijpen. Enveloppes met inhoud werden voorts nog aangeboden door; de afd. Haarlem van den „Vooruitgang" en bloemen door: VA.R.A.. de A.J.C.; den Metaalbewerkersbond. Haar lem's Tooneel Ensemble, de Tooneelvereen. „Herman Heyermans". Vertegenwoordigers van de vereenigingen die 's avonds haar medewerking zouden verleenen, bij wijze van geschenk, brachten de felicitaties van die organisaties over; ook sprak nog een bestuurslid van T.O.N.E.V.O. Nog kwamen In den loop van den middag schriftelijke gelukweixschen of telegrammen in van: de Tooneelvereeniging „Jacob van Lcnnep", de Kon. Letterl. Vereen. „J. J. Cremer", de afd. Haarlem van den Ned. Sigaren- en Tabaksbewei'kersbond, den Ned. Schlldersgezellenbond. de Tooneelvereen. „Door inspanning Uitspanning" en de afd. Haarlem van de Ned. Vereen, van Fabrieks- ai'beiders. De feestavond Des avonds werd een uitmuntend geslaag de feestavond gehouden In de stampvolle Gein. Concertzaal. Bij deze gelegenheid hield de heer Bonte namens het hoofdbestuur een toespraak, waarin hij zeide, dat het Arbeiderstooneel en dc nfdeelingen den steun vragen van de moderne arbeidersbeweging. Hot Arbeiderstooneel onderscheidde zich vroeger zeer weinig van het dilettantentoo- neel; het <ïeed niets dan nabootsen, had niets vaix zichzelf in zich. Maar nu is daarin verandering in gekomen. Wie aan het arbei- derstoonel medewerkt moet niet streven naar persoonlijk succes; hij of zij moet alle per soonlijke ijdeiheid op zij zetten. En bovenal heeft het arbeidei'stooneel, dat geen gewoon anuisementstooneel is, het vertrouwen dei- arbeiders noodig. Dan alleen zal het arbei derstooneel kunnen medehelpen aan het be reiken van de socialistische gemeenschap. Dadelijk na de pauze bood de voorzitter der feestcommissie aan het bestuur een fraaie nieuwe vlag voor „Vooruitgang" aan, waarvoor de heer H. van Dokkum met eeni ge hartelijke woorden dank zegde. En verder werd een uitgebreid program ma ten gehoore gebracht, dat geopend werd met de Internationale, gespeeld door „Ex celsior" en die door de aanwezigen staande werd medegezongen en eeli marsch door „Excelsior", dat den avond ook met eenige' nummers sloot. Werkende leden van de jublleerende ver eeniging brachten met een .spreekkoor „Ge boeiden" ten gehoore. een uiting van den drang naar vrijheid en naar het slaken van boeien op verschillend gebied. „De Stem des Volks" zong eenige nummers en werd door het lang aangehouden applaus gedwongen tot een toegift. De A. J. C. gaf een aardige demonstratie van volksdansen en een lid der A. J. C. declameerde. De Ai-beiders-Sportbond liet zien. hoever de vrouwelijke en mannelijke leden van dien Bond hot op hun terrein hebben gebracht en de Mandolineclub Apollo trad eerst alleen, daarna met „Excelsior" met groot succes op. Zooals gemeld verleenden alle uitvoeren den op dezen avond hun belangelooze me dewerking. De aanwezigen toonden zich zeer ingeno men mot het gebodene. Herhaaldelijk klonk een lang aangehouden cn geestdriftig ap plaus. „Vooruitgang" kan met voldoening op dezen feestavond terugzien, meldt: Hoogste barometerstand 771.3 m.M. te Breslau. Laagste barometerstand 7335 m.M. te Ingö. (naar waarnemingen verricht in den morgen van 12 October. Medegedeeld door het kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt), zwakken tot matigen tijdelijk toenemenden Zuidelijken tot Zuid-Westelijken wind, zwakr bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen, iets warmer des nachts, overdag iets koeler. Uit het buitenland De diepe depressie, die Zaterdag ten Wes ten van IJsland lag, trok oostwaarts, waar door ever het noordelijk deel van het gebied, vooral aan de Noorsche kust stormachtigen wind uit het Westen heeft gewaaid, die in het Hoorden nog aanhoudt In onze streken is door het. gelijktijdig Oostwaarts trekken van een vlak gebied vair hoogen druk de toestand rustig en fraai gebleven. Een nieuwe daling bij IJsland echter ging reeds gisteren gepaard met veel zuidelijker barometerda lingen op den Oceaan en de van IJsland zich naar het Zuiden uitstrekkende secundaire die van ochtend over het westelijk deel der Britsche eilanden krachtigen zuidelijken wind brengt, zal waarschijnlijk aan den vrij wel windstillen en nevelaehtigen najaars toestand bij ons een eind maken, of tenmin ste daarin een onderbreking meebrengen Naar het schijnt volgt in het Zuid-Westen een nieuw gebied van voorloopig, matigen hoogen druk. Barometer Stand heden middag (goed weer) Stand van gisterenmiddag 764 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, Tel 14112 765 mM. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 11 uur 64 F. 50 F. 62 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 12 October. Overleden 3 October: G. Heinhuis—Ka- mans, 79 J„ Pijlslaan; 9 October: M. C. Buhrs r—v. Moorsel, 44 j., Koninginneweg. DE EERSTE KAMER OVER DE DRANKWET. HET VERLOVENSTELSEL BESTREDEN. Verschenen is het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp hou dende bepaling tot regeling van den klein handel in alcoholhoudende dranken. Hieraan is ontleend. Enkele leden verklaarden vooralsnog wei nig geneigd te zijn om aan dit ontwei'p hun stem te geven. Een vergelijking met de thans van kracht zijnde Drankwet valt, naar hun gevoelen, zeer stellig ten nadeele van het ontwerp uit. Dat de Drankwet een goede zijde heeft gehad moet zeer zeker worden erkend; openbare schandalen tengevolge van drank zucht komen niet meer voor, ongeschiktheid tot het verrichten van den arbeid oo den Maandag evenmin; de vraag, of hij. die zijn diensten aanbiedt, vrij is van sterken drank, pleegt de werkgever niet meer te stellen. Ook de zeden zijn veranderd in dit opzicht. Thee heeft bijvoorbeeld in tal van kringen den al cohol verdrongen en zoo zouden meer derge lijke feiten kunnen worden aangehaald. Voor nog verder gaande beperking en be- bemoeilijking van een nuttig gebruik, bestaat naar de overtuiging van deze leden, niet de minste reden. Weliswaar blijft bij een afwijzing van net ontwerp toch een nieuwe ï'egeling noodzake lijk. maar men zou naar het oordeel dezer leden blijk geven van een onjuist inzicht, in dien men. terwille van de desbetreffende, in het ontwerp opgenomen bepalingen, welke trouwens ook niet feilloos zijn, het geheeie wetsvoorstel goedkeurde. De geldende voor schriften zijn immers nog tot 1 Mei 1932 van kracht, en mochten vóór dit tijdstip geen nieuwe tot stand komen, dan is er geenerlei bezwaar tegen den termijn, genoemd in art. 66 der bestaande wet nogmaals te verlengen. Andere leden konden zich met deze opmer kingen niet vereenigen. Zij waren van mee ning, dat het onderhavige wetsontwerp op tal van punten doeltreffende wijzigingen van de Drankwet bevat. Deze leden meenden een woord van pro test te moeten uiten tegen de wijze, waarop de di-ankhandelaren zich hebben geweerd naar aanleiding van de behandeling van dit wetsontwerp. Eenige leden, die het standpunt der drank bestrijders innamen, waren van oordeel, dat het doen vervallen van het voorstel in zake de plaatselijke keuze alle aantrekkelijkheid aan het ontwerp heeft ontnomen. Eveneens hadden zij met leedwezen geconstateerd, dat een verbod vaxx verkoop van wijn en bier per flesch in winkels, waarin ook ixx andere ar tikelen nering wordt gedreven, in het ont werp niet meer wordt aangetroffen. Verscheidene andere leden konden zich met dit standpunt niet vereenigen. Ofschoon groote sympathie gevoelende voor de drank bestrijding. waren zij geen voorstanders van plaatselijke keuze, waarmede weliswaar de Tweede Kamer indertijd hare instemming heeft betuigd, doch welke de Eerste Kamer reeds tweemaal heeft afgewezen. Het werd betwijfeld of het principieel juist is, om een op zichzelf niet verboden genot middel buiten het bereik te houden ook van hen, die er een matig gebruik van maken. Ook de ervaring, in de Vereenigde Staten van Amerika opgedaan ten aanzien vaxx het drankverbod, houdt een waarschuwing in te gen het doexx eener schrede in deze rich ting. Enkele leden hadden uit een etisch oogpxmt bezwaar tegen hetgeen wordt voorgesteld met betrekking tot de verloven A (betref fende den verkoop van zwak-alcohollsche dranken». Uitoefening van dwang, indien zulks niet strikt noodzakelijk is, achter, zij uit den booze. Ging men op deze wijze voort, dan zouden huns inzierr» met tenminste evenveel recht als waarmede de drankbestrij ders het gebruik vaxx zwak-alcoholische dran ken wexischexi tegen te gaan de .tegexxstan- CIRCUS SARRASANI KOMT NIET. IIET CIRCUS SARRASANI KOMT NIET. Naar wij vernemen was door den minis ter van Defensie aan het circus Sarrasani toestemming gegeven onx zijn tenten op te slaan op het terrein van de cavalleriekazer- ne aan den Schoterweg. Het was de bedoe ling van de exploitanten om te komen tij dens de Lichtweek. Nu is evenwel heden morgen door den burgemeester aan de ex ploitanten xxxedegedeeld. dat geen toestem ming kan worden gegeven voor de konxst van het circus tijdens de lichtweek. Daarna is er geen bezwaar. Namens de circusdirectie wordt ons ech ter meegedeeld, dat het onmogelijk is na de lichtweek te komen, zoodat men zich ge noodzaakt heeft gezien de komst naar Haar lem op te geven. ders van de jacht en de hengelsport maatre- geleix kunnen verlangen, om de beoefening deze beide sporten, welke het öcoden en vaak het mishandelen van aierexx medebrengst, te beperken. Sommige leden werxschten nogmaals te wijzen op een snellen achteruitgang van het bierverbruik in 1930 en in het eerste halfjaar van 1931. Aan de hand van de opbrengst van den bieraccijns kan men berekenen, dat het verbruik 28 L. per hoofd bedroeg in 1929, en 27.5 L. in 1930. In de eerste 6 maanden van 1931 is het nog meer gedaald, nl. met 13,3 pet Vergelijkt men het bierverbruik van thans met dat van voor den wereldoorlog, dan blijkt eeixe nog grootere daling: in 1913 be droeg het namelijk 39,2 L. per hoofd der be volking. Eenige leden hadden de voorkeur gegeven aan de ixxvoering van een concessie-stelsel met zeer strenge eischen, aan persoon en io- caliteit te stellen. Beschouwt men de verpachting van ver gunningen uit een algemeen sociaal-econo misch oogpunt, dan komt nxen tot de conclu sie^ dat het een on'gewenschte toestand is, indien tengevolge van het systeem van ver pachting het koffiehuisbedrijf wordt ge noodzaaks jaarlijks een cijns van ettelijke millioenen op te brengen aan een groep vaxx lieden, die met dit bedrijf niets meer uit staande hebben en in vele gevallen zelfs nooit iets daarmede te doen hebben gehad, omdat zij zich alleen om zich in het bezit van een winstgevend vermogensobject te stel len, hebben doen plaatsen op de lijst van adspirant-vergumxingshouders zonder wel licht ooit van plan te zijn geweest, zich zelf in het koffiehuisbedrijf te begeven. De le den hier aan het woox-d, zouden het dan ook ten zeerste toejuichen, ixxdlen het mogelijk zou blijken, het bedrijf van den hierbedoel- den last te bevrijden, zoxxdef dat men daar mede van kwaad tot erger zou vervallen. Dit laatste achtten zij evenwel niet moge lijk. zoolang het maximum- en het uitster vingsstelsel der bestaande Drankwet, en daar mede het niet voor overdracht vatbaar zijn der vergunningen en het zoogenaamde lijs- tenstelsel gehandhaafd blijven. De invoering vaxx een verbod van verpach ting zal voorts volgens deze ledexx een uit breiding van het oude kroegen-systeem bevor deren. Aangedrongen werd om den fatalen datum van art. 79. 1 Mei 1931 te deen vervallen en daarvoor in de plaats te stellen „zes maan den na het in werking treden dezer wet". EEN SPEELHUIS IN AMSTERDAM. JONGENS WERDEN ER GEPLUKT. De politie te Amstex-dam heeft Zaterdag een inval gedaaix in de tweede verdieping van een perceel aan de Koestraat, in welks achterkamer gelegenheid gegeven werd tot gokken. Reeds lang was het de politie be kend, dat er hier jongens van 16 tot 18 jaar, werden heengebracht door den huurder van de woning. De jongens werden aan een bios coop opgewacht en het was regel, dat zij drie a vier gulden per avond kwijt raakten. Bovendiexx moesten .zij gezamenlijk de kosten van het licht betalen. Toen de politie den inval deed, trof zij in de kamer den huurder en ook eenige jongens aan. De eerste werd _earresteerd. Maandag zal hij worden voor geleid. De man bediende zich van verschil lende handlangers, die de jongens op stx-aat meelokten. DE BEURS VAN ZATERDAG. De Amsterdamsche beurs kenmerkte zich Zaterdag dooreen weinig geanimeerde steixx- ming. Vooral in dollars genoteerde waarden waren weinig gevraagd. In ixxdustrieele waar den ging weinig om. NIEUWS OVER DE LICHTWEEK. Het programma der Lichtweek zal Dins- xg gereed zijn en voor 15 cent per stuk worden verkocht. DE VOETBALWEDSTRIJD OP 21 OCTOBER. De op 21 October te houden wedstrijd op het terrein der K.F.C. wordt gespeeld tus schen P.S.V. (Eindhoven) en een Haariemsch elftal. Voorverkoop voor de beide georganiseerde wedstrijden geschiedt op Maaxxdag en Dins dag 19 en 20 Octobeer aan de bekende adres sen. Als scheidsrechters zijn uitgenoodigd de heeren Vrugt en Boeree. PIIOTO-WEDSTRI.TD. De voorwaarden voor inschrijving voor den fotowedstrijd liggen bij de foto-handelaren ter inzage. Ook in het officieele programma zijn deze voorwaarden afgedrukt. NOG STEEDS ZAKKENROLLERS. Een dame heeft bij de politie aangifte ge daan, dat haar in den winkel van Vroom en Dx-eesmann in de Korte Veerstraat een por- temonnaie, inhoudende f 25 is ontvreemd. AANSTAANDE RESIDENTIEBENOEMINGEN Naar Aneta meldt zijn dc volgende resi dentsbenoemingen in West-Java te verwach ten: tot resident van Bantam J. S. de Kanter; van Batavia: L. G. C. A. van der Hoek: van Buitenzorg: nxr. P. M. Letterle; van Midden-Priangan: J. H. B. Kuneman; van Oost-Priangan; G. J. ter Poorten; Cherlbon; H. A. Lincklaen \Vcstenberg. VERKEERSONGEVALLEN. Te Haarlem. Zaterdagmiddag stapte op het Houtplein een 72-jarige dame uit de tram Zij stak den rijweg over zonder op het verkeer te letten en werd aangereden door een motorrijwiel, dat door den bestuurder niet tijdig meer tot stilsand kon worden gebracht. De dame kreeg geen letsel, maar de bestuurder liep een diepe snijv/onde oaix het i-echterbeen, boven de knie. op. Een lid van den Ongevallendienst heeft den man verbonden. Daarna heeft de bestuurder zich naar het Sint-Elisabeth's Gasthuis begeven. SANTPOORT BRAND. Zaterdagmiddag werd de hulp van de brandweer ingeroepen voor een brand, 1 die ontstaan was in een schelf hooi van den heer W. aan de Hoofdstraat-. Dank zij het feit, dat onze brandweer sinds eenigen tijd in het bezit is vaxx een motorspuit, was zij vlug presexxt en den brands poedig zoo mees ter. dat vo^r uitbreiding niet gevreesd be hoefde te tTorden. HAARLEMMERMEER DIEFSTALLEN. Bij v. R. nabij Bennebi'oek alhier, heeft een ongenoode gast 's nacht een bezoek op het erf gebracht en een konijnenhok van z'n in houd ondaan. Bij een bewoner aan den Hoofdweg werd een aantal kippen ontvreemd en bij v. d. V. aan den Ringdijk nabij den Lisserweg eenig geld. De politie stelt een on- dex*zoek in. 457e STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 12 October 1931. 5e Klasse, 13c Lijst, llooce Prijzen 10PO ƒ100 000. 11313 J-5.O00. 14. 44S6 elk f 1000- 905$. 11146. 10444 elk 400. 7037, 20471 c-lk 200. I 411. 1461. 2S32. 3S14. 4524. 4656. 5173. 1I84<V 12190, 12996, 13620. 140:5, ]7iM, 1S364 elk ƒ100. Prijzen van 70 288 306 379 495 500 650 663 803 S56 888 945 953 955 1073 1175 1201 1507 1515 1524 1544 1546 1561 1573 1664 1786 1886 1994 2079 2229 2306 2324 2762 2818' 2885 3044 3146 3490 3552 355 1 3654 4139, 4252 4306 4404 4424 4466 4546 4623 4643 4701 4737 4752 4801 5C40 5143 5264 5395 5399 5602 56i7 57S4 5S17 5S42 5862 5906 6119 6123 6297 6354 6393 6441 6508 6662 6751 6800 6974 7030 7045 7083 7120 7122, 7210 7335 74S5 7707 7749 7§2l 7913 7974 7992 8131 S196 8201 8592 8593 S651 8681 S765 8935 9115 9218 9368 937S 9390 9485, 9578 9593 9624 9822 9S92 J00JO 10138 10221 10615 11118 11160 11208 H477 11578 1163S 11734 11844 1190S 12004 12085 12159 12165 12184 122a? 12404 12755 12777 12S12 12861 13116 13442 13651' 13752 13S1S 14018 14023 141S6 14256 14287 14316' 14449 1-1519 14523 14620 1475S 14777 14840 15000, 15189 15306 15356 15364 153S6 15410 15420 15460' 15518 15723 15816 15819 1S83I 15943 15956 16134 16146 16259 16276 16201 16421 16179 16543 16595 I6<M3' 16928 17201 17257 17485 17534 17634 17649 17711 17761 17943 17997 1S091 18312 1S319 18403 JS451 18546 18637 1S5S5 18751 18756 18811 1SS27 1SS95 10060 19079 19093 19102 19104 19122 19374 19496 I054S 1957S 19721 19812 19900 19902 19979 19999 20117 20160 201Si 20396 2U409 20415 20+47 20529, 3U705 20534 20856 13 27 49 113 136 104 389 43 X 439 197 412 545 717 857 866 878 887 117$ -1323 1430 1487 1729 1959 2339 2512 2837 3090 3383 3534 3831 3982 42S9 4519 4721 4982 5229 5431 5592 5790 6P3 640S 657S 6S20 7026 7041 7261 1190 1335 1440 1525 1746 1967 2346 2555 2896 3097 3427 355S 3886 4017 4330 4531 4777 499S 5232 5432 5595 5791 6193 6432 6612 65 SI 83 88 217 265 275 37 L 458 510 524 531 565 584 594 603 719 731 835 844 928 1131 1276 1387, 7042 7472 7S37 7S44 S097 8105 $289 8302 8332 $576 8806 SS 10 9027 9050 9126 9151 9347 9359 9141 9466 9643 9645 ettene; neman: I n; van 9S9 1085 1088 1113 1215 1224 1226 1243 1261 1363 1365 1367 1369 1380 1474 1478 1611 1623 1633 1668 1670 1732 1768 1783 1803 1S29 1991 2014 2U44 21S6 2193 2367 2405 2416 2427 247S 2579 2601 2643 26S4 2793 2918 2980 2981 2984 2992 3142 3191 3236 3243 3363 3432 .3458 3477 3479 3509 3632 3676 3768 3806 3824 3887 3894 3940 3949 3959 4059 4149 4158 4202 4206 4351 4386 4420 4421 4427 4564 4569 4611 4636 4658 4785 4853 4896 4949 4956 5025 5097 5104 5114 5174 5244 5305 5309 5323 5334 5171 5481 5501 5520 5527 5629 5691 5729 5734 5749 5S90 5928 5953 5983 6051 6246 6273 6312 6361 63SS 6437 6447 6448 6498 6540 6616 6620 6634 6655 6802 6S36 6871 6S92 6933 6963 7077 7183 7203 7220 7237 7523 7661 7719 7727 776S 7845 7848 7SS5 7956 7978 8109 S192 S210 8218 8226 5371 8399 84IS S42S S491 8589 8612 S630 S662 S6S4 S895 8950 8960 S968 S009 9064 9080 9083 9096 9097 9155 9167 9ISS 9200 9233 9370 9387 9397 9400 9431 9488 949S 9523 9540 95SI 9647 9657 9696 9718 9782 99i6 10067 10092 10094 10120 10158 10164 10244 10266 1026S 10272 10403 10434 10443 10584 10662 10663 10704 10734 10818 10856 10924 10930 10958 10972 10976 11043 11053 11055 11100 11127 11141 11155 11185 11192 11253 11289 11300 11320 11323 11361 11371 11442 11444 11499 11504 11539 11556 11576 11683 11761 11768 11809 11829 1IS85 11925 119-1$ 1J969 11996 12001 12008 12018 12081 12160 12171 12176 12257 12278 12338 12384 12396 12443 12477 124S6 12518 12528 12541 12633 12683 12696 12699 12749 12754 12705 12S20 12S2I 12S73 12915 12918 12952 12955 13066 13067 13126 13137 131+3 I3I50 13155 Hjü 13412 13461 1 -5467 13534 13537 13595 lo609 13633 13640 13692 13696 13720 ,L>766 13777 13823 13909 13931 13993 14060 4075 14113 14120 14127 14156 14166 14207 42ol 14266 14269 14294 14304 14332 14372 14407 14460 14478 14513 14546 14588 14596 14664 14675 14685 147Ö0 14702 14715 14727 ,14752 14803 14809 I4S3I 14847 14851 14S64 1,4936 15001 15008 1505S 15067 1507S 15114 351S4 15246 15280 15300 1530S 15351 15372 1.1429 15434 15515 15525 15537 15594 15630 Ki/20 15756 15762 15765 I5S33 15S4S 158S0 lo9/4 1598S 16016 16022 16040 16046 16050 16160 16246 16253 16333 16362 I63S4 16398 16441 16503 16507 16535 16555 I655S 16563 16.176 166-16 16651 16666 16670 16712 16763 16816 16831 16847 16861 16867 16877 16936 17026 17056 17071 17072 17102 17110 17118 17303 I733I 17341 17358 17373 17379 173S4 17437 I74S2 17500 17564 17612 17637 17657 17702 17721 17740 17829 17836 17842 17852 17872 17906 17958 17080 17985 18030 18069 IS 157 18182 1R1S8 1S223 18230 18286 18294 18433 1S441 18509 18545 18613 18617 1S630 18691 1S740 1S763 18765 18776 18835 15844 19095 19?U J9224 19236 19247 19261 19272 19291 19296 194.10 19471 19474 19513 19550 19608 19611 19624 19632 19640 19667 19685 19765 19787 19520 19532 19840 19867 19892 19910 1992S 19972 19975 20022 2003 2005.3 20172 20216 20225 20240 20268 20272 20299 20327 20347 20155 20361 20)80 2O40I 20411 2>"M$5 2iö0$ 20523 20544 20549 2O601 20609 20:,76 206S4 2069» 2076S 2079S 20825 20SS1 20921 20944 20047 209)1 2095.1 20996 21000. V e r b e t e r i ut: 5e Klasse 12e Lijst: 2971 fli.z. 297S ..met niet. 22S4 2484: 2809 3052 3370; 3519. 3829! 3976, 4247 4509 4682) 4975' 5193 1 5396 5528 I 5774 I 6154' 64001 7239 7785 8015 8271 8492 8767 9024 9113 9302 9432 9625 9966 10199 104661 10894 11054 11244 11436 11632 11947 12099 12393; 12573 12SI9 12963 13249! 13553 I 13729 I 14061 I 14209, 14396 14648 14743 14873 15163 i 15413, 15659 15954 16124 16404 16565 16795 16983 17166 17698 17857 18133 18372 18686 19038 192S8 10588 19752 19903 20126 20309 20448 20613 20920 I 7Q|

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 2