Uit die Omstreken. De verbreeding van het Noordzeekanaal. VELSEN. Verlegging van den zuidelijken kanaaldijk. Een nieuwe Er Is den laateten tijd nog al eens over het Noordzeekanaal gesproken, vooral wat be treft de wijze waarop het kanaal bevaren wordt, het passeeren van schepen, etc. De wenische'.'ij kheid werd dan ook meermalen uitgesproken om het kanaal te verbroeden. Zooals bekend mag worden geacht, werd het Noordzeekanaal in 1876 in gebruik geno men, doch het was in 1180 pas geheel vol tooid. Het was toen 7 1,2 Meter diep en had een boaembreedte van 27 Meter. Na<fct het verschillende malen verruimd was, had het in 1907 een diepte van 10 Meter en een bodem breedte van 50 Meter. Het kanaal zal thans een diepte krijgen van 12 1/2 Meter en een bodembneedte van 75 Meter, terwijl plannen bestaan om het in de toekomst te verruimen tot 15 Meter diepte en 100 Meter bodembreedte. Het kanaal wordt in hoofdzaak aan ae Zuidzijde verbreed, behalve bij de bocht bij de Buitenhaven, waar dit aan den Noord kant geschiedt, om tevens de bocht te ver flauwen, wat een enorme verbetering voor de scheepvaart zal be teekenen. Thans is men onder de gemeente Velsen reeds druk bezig met het verleggen van een gedeelte van don kanaaldijk en het maken van dijken tot vorming van een haven voor kruitschepen langs de Zuidzijde van het Noordzeekanaal. De aanbesteding van deze werken had plaats te Haarlem op 19 Juni 1931 en het werk werd opgedragen aan de N.V. Aannemersbedrijf v.h. de"lirma T. den Breejen v. d. Bout te Berg en Dal voor f 322.320, terwijl de raming f 350.000 bedroeg. Op 11 Juli 1931 werd met de werkzaamheden een begin gemaakt. De werken bestaan uiit: lo. Het maken van een nieuwen kanaaldijk Voorzien van steengloaiïng en van voorgelogen kraagstukken langs de Zuidzijde van het Noordzeekanaal tussohen de kllotmeberraaien 5600 en 9650 met onderbrekingen ter plaatse van zijkanaal B en van de bestaande haven voor kruitschepen. Ongeveer 2400 Meter van dit grondwerk Is nu gereed, terwijl op 2.75 M. beneden NAP. gegraven moeit worden. De kraagstulkken (zie afbeelding I) een dubbel roosterwerk van rijshout waairtusschen een vulling van rijShou" wordt op den 'bodem gelegd om den grond tegen uitspoelen en afschuiven te vrijwa ren. 2. Het maken! van "dijken vooralen van Steenglooiinig en van voorgelegen kraagst/ulk- ken tolt vorming van een nieuwe haven voor kruitschepen (zie afbeelding II) tusschen zij - kanaal B en de bestaande haven voor kruit schepen. De nieuwe kroithaven komt ook aan den ZuSd-oever ongeveer een kleine kilometer ten Westen van de bestaande kruithaven. Deze haven wordt ongeveer 400 Meter lang, 33 Meter breed en krijgt een diepte van pd.m. 6 Meter. Zij zal in de toekomst hoofdzakelijk gébruikt worden voor lichters en kleine sche pen, aangezien de groote zeeschepen in hef Noordzeek ana al moeten lossen omdat de bochten van deze nieuwe kiuüuhaven te klein zij nu De nieuwe kruithaven komt zoover adhter- (Uit te liggen, dat zij aansluit op de achter zijde van de reeds bestaande, terwijl de nieuwe ongeveer 100 Meter langer wordt en veel ruimer, hetgeen als een groote aan winst beschouwd mag worden. De oude kruit haven bleek sinds lang niet meer aan de .behoefte te voldoen en werd er reedis langen tijd verlangd naar een beter geoutilleerde haven. 3o. het uitvoeren van bijkomende werken als het maken van afrasteringen en meer palen. De meerpalen welke thans langs het kanaal staan, zijn veel te zwak en bestaan uit een enkelen paal 40 x 40 met ijzeren bolder. De nieuw te maken meerpalen bestaan uit een betonblok van pl.m. -8 M3. waaronder zich 8 palen van 10 M. lengte bevinden en welke geheid worden onder een helling van 1 op 4 en welke geplaatst worden op een afstand van ongeveer 150 Meter van elkaar. Er komen op het traject VelisenBuitenhuizen ongeveer 30 van deze nieuwe meerpalen. De benoodigde grond voor het vormen van bermen en beloopen wordt ontleend aan de tusschen de bestaande en de te vormen ka naaldijk aanwezige grond en indien hier niet genoeg grond aanwezig mocht zijn, dan wordt het tekort aangevuld met zand van de Rijks terreinen. liggende tusschen de nieuw te vormen dijk cn den Rijksweg Amsterdam Velsen. De kruin van den dijk en het daanhij aan sluitende buitenbeloop, de op het peil 0.50 kruithaven. NA.P. gelegen buitenberm en het beloop onder de steenglooiïng werden bekleed met een 025 M. dïfcke kleilaag, terwijl de binnen- glooiïng met een 0.10 M. dikke laag teelaarde wordt bedekt. Op het buitenbeloop van de te maken dijken met het bovenvlak onder een helling opgaande van 0.50 M. NJV.P. tot 0.50 M. N.A.P. wordt een bekleeding aangebracht van gesorteerde basalt-zetsteen en gemiddeld 0.22 M. dik. Deze steenzetting wordt aangebracht op een krammet, waarop een puinlaag van 0.16 M. dikte. Tot steun van de glooiing wordt aan de benederuzijde een aaneen gesloten rij dennen houten palen aangebracht, elk 2 M. lang. De inhoud van de te maken ophoogingen en aanvullingen zonder rekening te houden met overhoogte voor klink en eventueel zak king en zonder bekleeding met klei of teel aarde bedraagt naar voorloopige berekening ongeveer 70.000 M3. Voor het vormen van bermen en toeloopen zal moeten warden ontgraven 57.100 M3. Het gedeelte van den kanaaldijk bewesten zijkanaal B moet voor de eerste maal vol tooid worden opgeleverd uiterlijk 5 maanden na den datum van aanvang, dus ongeveer half December 1931, Heit geheele werk moet voor de eerste maal voltooid worden opgeleverd uiterlijk 9 maan den na den datum van aanvang, dus on geveer half April 1932. Na het verstrijken van de onderhoudster- mijnen moet het werk andermaal in goeden staat worden opgeleverd. Het uitbaggeren en wegbaggeren van den ouden dijk is nog niet aanbesteed terwijl het maken van een nieuwen kanaaldijk van Bui tenhuizen af tot de Hembrug binnen afzien- baren tijd aaanbesteed zal worden. Tot op heden werd ontgraven 38.000 M3 grond, 14 M2. kraagstuk gelegd en 88 heipalen van 10 Meter lengte geslagen, zoomede 3000 perkoenpalen (kleine palen voor de glooiing), terwijl ongeveer 50 man personeel hier arbeid vinden welks aantal binnen korten tijd uit gebreid zal worden. Het ligt verder in de bedoeling dat het Noordzeekanaai nog zooveel breeder wordt als het nu verbreed wordt, dit in verband met de in de toekomst te verwachten uitbreiding van het havenbedrijf te Amsterdam. De teekeningen hiervoor zijn in grove trekken reeds gereed, mede in verband met ont eigening van gronden etc., doch dit zal naar schatting nog wel enkele jaren duren. IJMUIDEN SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Engelsche s.s. „The Baron" is Woens dagavond in ballast aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden aangekomen, teneinde een volle lading ruwijzer voor Engeland in te nemen. Het Engelsche s.s, „Hallingdal" is Woens dagavond met graan en stukgoed van de Zwarte Zee voor Amsterdam aangekomen en passeerde de sluizen te Umuiden met een diepgang van 64 d.M. Het Nederl. s.s. „Baarn" van de K.N.S.M. is Woensdagavond met stukgoederen van Amsterdam naar de Westkust van Zuid- Amerika vertrokken en passeerde de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 61 d.M. Het Nederl. m.s. „Nijverdal" is Donderdag morgen met een volle lading ruwijzer van het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden, naar Zweden vertrokken. Het Nederl. passagïerschip „Prins der Nederlanden" is Donderdagmorgen met pas sagiers en stukgoederen van Ned. O. Indië voor Amsterdam aangekomen en passeerde de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 65 d.M. Het Zweedsche s.s. „GonduF' is Donderdag morgen met stukgoederen van Zweden via Londen voor Amsterdam aan het Hoogoven- bedrijf te IJmuiden, aangekomen om een partij ruwijzer voor Zweden in te nemen, waarna het schip naar Amsterdam zal op varen voor verdere bijlading. Het Engelsche s.s. ..The Marchioness" wordt a s. Zaterdag in ballast van Caen aan het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden verwacht, om een volle lading ruwijzer voor Engeland in te nemen. BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rijksvischafsteg 6 stoomtrawlers. De besommingen waren: Manden: Trawlers: 705 Schiedijk f 2500. 205 Shamrock f 1700. 105 Trio f 1200. 35 Roode Zee f 800. 435 Petten f 2000. 200 Walrus f 1000. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 110f 0.85 Tongen per K.G. f 2.25—f 1.70. Kleine schol per 50 K.G f 23—f 8. Zetschol per 50 K.G. f 29.50 Schar per 50 K.G. f 4 70f 3.10. Rog per 20 stuks I 22.50 Vleet per stuk f 4.50—f 2.50 Pieterman en poon per 50 K.G. f 7 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 13.50 f 8.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 8.50—f 2.35 Kabeljauw per 125 K.G. f 47—f 43. Gullen per 50 K.G. f 12.50— f 4.80. Leng per stuk f 0.95. Wijting per 50 K.G. f 2 60—f 1.45 Koolvisch per stuk f 0.93f 0.20. Makreel per 50 K.G. f 7.50—f 3.85 NAAR DE HARIXGVTSSCHERIJ. De „St. Theresia" IJm. 17 zal onder den naam .Bonne" U.K. 2 in de vaart gebracht worden. Hiermede zal thans de haringvis- scherij uitgeoefend worden. AANVOER MAKREEL. De ..Gerberdina Johanna" IJm. 38 bracht Donderdagmorgen 1600 manden makreel aan de markt. Het schip maakte een reis van 10 dagen. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 15/10 Duitsch, Astarte. Bremen. Ned., Venus, Vigo. Ned., Prins der Nederlanden, Batavia. Engelsch, Stanislas, Leith. Zweedsch, Gondul, Londen. Engelsch, Gateshead, New-Castle. Engelsch, Mavis, Londen. Ned., Hontestroom, Londen. Noorsch, Vignus. Gent. Ned., Vechtstroom, Huil. Engelsch, River Rubble, Goole. Ned., Hebe, Hamburg. Duitsch. Rognar, Rotterdam. Ned., Willy, Siham. Vertrokken schepen. 15'10 Ned., Oberon, Rotterdam. Ned., Perseus. Kopenhagen. Poolsch, Robur V, Gdynia. Ned.. Nijverdal, Vastenrus. Duitsch, Borkum, Thyne. Poolsch, Krakau. Gdynia, en Ned., Texelstroom, Bristol. Ned., Berkel, Stockholm. Ned., Merope, Rotterdam. AUTO-ONGEVAL. De Heldersche vischauto van den heer heer Boon was Woensdagnacht met een groote lading visch uit den Helder vertrok ken. Op den Wijk aan Zeeërweg sprongen twee banden van de auto tegelijk. Door het kalme rijden werd erger voorko men. BEVERWIJK AANRANDING. Bij de politie werd aangifte gedaan door den heer Van Z., dat zijn 10-jarlg dochtertje Woensdagmiddag omstreeks half twee in de Albert van Saksenstraat door een onbekend manspersoon is-aangerand. Hoewel de politie over een zeer vaag signalement beschikt, heeft zij onmiddellijk een uitgebreid onder zoek ingesteld. HEEMSTEDE PLAATSING VAN EEN GEDENKSTEEN. Donderdagmorgen werd de gedenksteen geplaatst van de in aanbouw zijnde R.K. U.L.O. school aan den Heerenweg naast het Vereeniginggebouw. Nadat pastoor J. M. v. d. Tuyn den steen had gezegd, had de inmetseling plaats. Bij deze plechtigheden waren aanwezig de oud-pastoor H. A. V. IJzermans, kapelaans der parochie en broeders der scholen en het R. K. Kerkbestuur. Na de plechtigheid voerde allereerst het woord pastoor v. d. Tuyn, die dank bracht aan den vorigen pastoor en het kerkbestuur, voor de voorbereidende werkzaamheden. De school, zoo deelde spr. mede, zal ge noemd worden St. Henrikusschool. naar pastoor H. A. V. IJzermans, als blijk van waardeering voor wat hij voor het R.K. On derwijs heeft gedaan. Pastoor IJzermans dankte voor deze groote onderscheiding, er den wensch aan toevoegend dat onder lei ding van pastoor en kerkbestuur en onder de goede zorgen der broeders er een ge slacht moge opgroeien van goede burgers. De steen bevat het volgende opschrift: In Festo S. Teresiae Anno Domini 1931 Me Posuit J. M. v. d. Tuyn, Parochus ad S. Bavonis in Heemstede. Ondertrouwd: H. Th. Mens en A. M. Rem merswaal. Bevallen: J. de VriesHill z. R. Beute Huitema z. J. H. VermeulenStuut d. A. M. den Duik—v. Duijne d. Overedeh: A. M. Huijs. 55 j„ echtgen. van P. Steenvoorden. BLOEMENDAAL BRAND IN DE PASTORIE VAN DE R. K. KERK. Hedenmorgen om half 12 werd de brand weer gealarmeerd voor een binnenbrand in de pastorie van de R.K. kerk aan den ELee- mendaaLscheweg. De brand was ontstaan in een bovenkamer im de kleerenkast met prie stergewaden, waar de dienstbode met een lucifer en «en waspit was geweest, omdat zü een onaangename reuk waarnam. De brand werd bedwangen onder leiding van den heer Meeoiwig met twee slangen op de waterleiding. De Magdrus-qpuSt behoef de geen daeuet te doen. De burgemeester en de commissaris van politie waren aarmwezig. OPENING FILIAAL P. CRAMA. Op een goeden stand aan den Bloemen- daalschen weg no. 105 tegenover de Zomer - zorgerlaan heeft de firma Crama. die in de KI. Houtstraat en de Gen. Cronjéstraat te Haarlem al is gevestigd, een filiaal geopend. Wij moeten erkennen, dat de firma met deze winkel een goeden greep heeft gedaan. Er bestond behoefte aan. Want den eersten dag was het tot "s avonds 10 uur druk in de zaak. En niet alleen nieuwsgferigen De winkel maakt een keurigen. wèlverzorg- den indruk. Ruime, lage etalages geven het publiek gelegenheid een goeden kijk te krij gen op de vele artikelen van verscheidenen aard. Van tasschen. parfumerieën, zeepen. wol. kortom op velerlei gebied is de zaak voorzien Trouwens we hoeven er niet veel meer over te zeggen: de zaak, die reeds 60 jaar bestaat, is genoegzaam bekend. En de inrichting van den winkel heeft den goeden naam volkomen bevestigd. Er waren vele bloemen geschonken. Wij wenschen de firma Crama dan ook veel succes toe bij de uitbreiding hunner zaken in dit filiaal! HAARLEMMERMEER GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graan-beurs was de aanvoer aüs volgt: Rogge f 4.50 a f 5: Witte Duiveboonen f 11 a f 12; Haver f 5.50 a f 6; Groene erwten f 8.50 a f 10.50; Kaïrwij f 20 a f 21; Geel mosterd f 12 a f 14; Blauwmaanzaad f 19.50 a f 20.50 Alle sper 100 kilo. EEN GEHEIMZINNIG GEVAL. JONGE MAN GEWOND LANGS DEN WEG GEVONDEN. Donderdagavond vond men in Haarlem mermeer langs den Kruisweg aan het fiets pad ln de richting naar Heemstede een wiel rijder naast zijn fiets liggen in half bewuste- loozen toestand en ernstig aan het hoofd ge wond Door de .zorg van den chauffeur van een passeerende auto werd de jongeman, ge naamd H. S., afkomstig uit Ermelo, eerst naar Dr. Nanninga, gebracht, voorlooplg ver bonden cn daarna naar 't St. Elisabeths Gast huis te Haarlem vervoerd. Hij kon omtrent het gebeurde geen andere verklaring geven, dan dat hij plotseling een hevigen schok had gevoeld en toen was neer gevallen. Het is moeilijk aan te nemen, dat hij door een auto zou zijn aangereden of met anderen wielrijder in botsing zou zijn gekomen, omdat er aan zijn fiets niet de minste beschadiging is te bespeuren. De politie stelt een onderzoek in. Bij informatie aan het St. Elisabeths Gast huis deelde men ons mede dat de toestand va nden patient hedenmorgen tamelijk goed was. Hij was zeer rustig. ONVERLICHTE KAR AAN GEREDEN. EEN VROUW GEDOOD. Donderdagavond omstreeks kwart over zes is op den klaprozenweg, aan den overkant van het IJ te Amsterdam een ongeveer 38- jarige vrouw, die daar achter een handkar liep, van achteren aangereden door luxe auto en vrijwel op slag gedood. De chauffeur een reiziger uit Tuindorp Oostzaan. ver klaarde de handkar en de persoon, die deze voortduwde, niet te hebben opgemerkt. De kar bleek niet verlicht te zijn en droeg even eens geen reflector. R.K. FRÖBEL- EN MONTISSORISCHOOL. Hedenmorgen werd in het gebouw van de Sint Thereaiaschool, Kleine Houtweg 22. op plechtige wijze de nieuwe school voor Fröbel en Montessori-oncterwijs ingewijd. Dit ge schiedde in tegenwoordigheid van een aantal genooeïgxien goot den zeereerw. heer Pastoor J. de Vlieger. Onder de aanwezigen was ook de heer G. H. WeusÜnk, inspecteur van het Lager Onderwijs. Nadat het hoofd der scfnodl een woord van welkom had geheeten hield pastoor De Vlieger een rede. Het beeld van het H. HaTt was smaakvol versierd. Door eentge kinderen werd hierbij een stukje voorgedragen. Hierna werd de school bezichtigd. De kinderen werden op versnaperingen onthaald. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Postkantoor. Ged. Oude Gracht, boekje; Donselaar. Korteweg no. 7. beenpijp: P. Steij- man, 2e Zuid Polderstraat 20. hond: Kennel Fauna, Parklaan 119, hond; Burger, Krelage- straai 10, hond; Koster, Emosstraat 39. hond; C. Colly. Morschstraat 44. Leiden, jekker: Kennel Fauna. Parklaan 119, kat (gebracht door Bührman, Terhofstedeweg 9, Kennel Haerlem, Regentesselaan 22, kat, gebr. door De Bruin, Karei van Manderstraat 76. idem. idem. kat, gebr door bewoner Nassaulaan 2. Overveeni. idem id. kat gebr. door Aldorff. Kleine Houtstraat 24. Bouwsema. Gierstraat 42. kat; Vrolijk. Assendelverstraat 50 muts: Bakker. Duvenvoordestraat 72. nummerolaat. Kruijer, Delftstraat 35 rd., net. met inhoud: Oms, Burg. Sandbergstraat 20. portemonnaie m. i, De Meester. Cornelisstraat 50. pak. waarin klok: Bureau van politie, Smedestraat oortemonnaie; Dijkstra. Eschdoornstraat 6. honden penning; J. Zijlstra. Staten Bolwerk 18, rozenkrans: G. v. Laar. Timorstraat 165, rijwielbelastingplaatje: Bureau van politie. Smedestraat, schoentje; Moerkerk. Zonne bloemstraat 52. schoen: Toorenent, Papen- torenvest 46, sleutel: Stroes, Amsterdamstr. 3 j.. schoen: Christlaans. Romolenstraat 27, vulpen: H. J. Horsten, Oranjeboomstraat 186, zak m. 1. DE N.V. WED. OOSTEN ZOON. OPENING DER ZAAK AAN DE BARTELJORISSTRAAT. Vrijdagmiddag om 3 uur heeft de opening plaats gehad van het nieuwe gebouw aan de Barteijorisstraat 13-17 der N.V. Wed. Oosten en Zoon, de aloude meubileur-inrichting, stoffeerderij cn behangerij. De zaak is in 1853 opgericht en is de oudste op het gebied van meubelen cn tapij ten in Haarlem. Men begon in de Anegang met een winkeloppervlakte van 24 M2. Het huidige gebouw bezit een verkoopruimte van 2000 M2. Steeds is de directie in han den geweest van één familie. De verbouwing geschiedde onder leiding van den architect Kramer, aannemer was de firma Metselaar en Zoon. Zij hebben iets bereikt, dat de zaak tot een sieraad van de stad stempelt. De forschc pul met de galerij eronder, in donker marmer uitgevoerd, neemt elk idee van bekrompenheid weg, en geeft al dadelijk een royalcn indruk, die versterkt wordt als men binnen treedt. Midden in de benedenverdiepin g bevin den zich de kantoren, met uitzicht op de rondom gelegen groote hal, de tapijten- en ünoleumafdeeling. de etalages en de expe ditieruimte. Die etalages zijn tevens als toonkamer ingericht en wel in dier voege, dat men, staande voor het rechter étalage- raam een fraaien doorkijk heeft tot achter in de Perzische tapijtenkamer. Op de bovenverdiepingen treffen we nog vele toonkamers aan er zijn er 40 in totaal voor huis-, kinder- en slaapka merameublementen. Een groot voordcel van een dergelijke tentoonstelling is deze, dat elk ameublement in zijn passende omgeving is opgesteld Het zijn alle afzonderlijke ka mers. met eigen inrichting, eigen meubelen, kleeden, vloerzeilen, lamp, gordijnen enz. Men voelt zich „thuis". De keus is makke lijk gemaakt, omdat men niet overstelpt is met indrukken van de tentoongestelde wa ren. Elke ruimte is op de juiste wijze be nut. De zolder is tot meubelbewaarplaats ingericht. Het transport daarheen geschiedt per lift, die overdag voor personenlift is bestemd. Voor het minder haast hebbende publiek is een breede trap beschikbaar, be legd met zware loopers en voorzien van een zacht-groene afwaschbare wandbeklcedlng, Lincrusta genaamd. Opdat de gelijkvloers gelegen kamers niet te hoog zouden worden, heeft men een tusschenverdieping aangelegd, die boven dien het voordeel biedt, dat dc anders mis schien holle hal gebroken wordt. Boven de expeditie-afdeeling, die aan de Smedestraat uitkomt, liggen de behangerij stoffeerderij en beddenmakerij. De directeur verklaarde ons nadrukkelijk, dat door de tegenwoordige inrichting niets is veranderd aan het genre goederen dat verkocht wordt. Men gaat op dcnzelfden voet als in de Anegang door met 't brengen van dezelfde artikelen, die echter op meer geperfectionneerde wijze zijn tentoongesteld. Ook de prijzen blijven dezelfde. Wij wenschen de firma in deze nieuwe om geving een succes toe, dat evenredig is met de verbeteringen aan de zaak aangebracht» UITSLAG VEILING Uitslag van de veiling, gehouden in 't No tarishuis. op Donderdagavond. Een huis te Haarlem aan de Dusartstraat no. 6 f 4300, G J. Smit q.q. Een huis en erf te Haarlem aan de Brou- wersstr. no. 121. 1" 3260 S. E. v. d. Heyden q.q. Een huis en erf te Hanrlem aan de Bak kerstraat no. 45, f 1980, A. C. Eekhout. Een huls en erf te Haarlem aan de Bak kerstraat no. 47, f 2250, J. J. Beekelaar. Een huis en erf te Haarlem aan het Groot Heiligland no. 64, f 4475, S. Veth q.q. Een heerenhuis. erf en tuin te Haarlem aan den Schoterweg no. 14. f 20.950, opgehouden. Een huis en erf te Haarlem aan het Begijn hof no. 26. f 2410, L. J. C. Molenaar. Een beneden- en bovenwoning en erf te Haarlem aan de Gortestraat no. 9. f 2900, C. Kooy. Een woonhuis erf en tuin te Haarlem aan de Roosveldstraat no. 54. f 4650. Jhr. G Elias. Het huis en (*f te Haarlem aan de Roos veldstraat no. 53, f 4500, W Hoek. Het huls met afzonderlijk opgang heb bende bovenwoning en erf te Haarlem aan de Spoorwegstraat no. 4 zwart en rood. f 7000, J. G. Uylenburg q.q. Het huis en erf te Haarlem aan de Oranje straat no. 21. f 3750, C. Zwemmer. Het huis en erf te Haarlem aan de Twee de Vooruitgangstraat no 23. f 4750. G Hartog. Het hoerenhuis met erf en tuin te Haarlem aan den Van Heythuyzenwcg no. 24, f 8000, opgehouden. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Isracl. Gemeente. Sabbath: VrijdagavondfcLlenst bij den In gang te 4.30 uur. Ochtenddienst te 9 uur. MkMagdienst te 1 uur. Avonddienst te 5.45 uut. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Avonddiensten te 7.45 uur. Taimoed Torah: Sabbath te 12 uur, in het Game entegebouw Lange Wijngaardstraat 14. Werkdagen: 's avonds te 7.15 uur in dc Synagoge Lange Begijnestraat. Alle diensten vinden plaats ter Synagoge Lange Begijnestraat 11. ONG EV ALLENWET Benoemd is tot plaatsvervangend griffier van den Raad van Beroep ingevolge de On gevallenwet te Amsterdam mr. M. Bosboom, advocaat en procureur te Amsterdam. STEl'N AAN MOBILISATIESLACIITOFFERS GOEDGEKEURD. De Tweede Kamer heeft het wetsontwerp inzake geldelijke ultkeeringen aan mobili satie-slachtoffers zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Men zie het Kamerverslag. OUDE KRANTEN OM EEN PAN OP T VUUR. Donderdag, ongeveer kwart voor twaalf, Is in perceel Beyersstraat 36 te 's Gravenhage, de 50-jarige bewoonster mej. C. B. In brand geraakt, terwijl zij aan het bakken van visch bezig was. Teneinde spetten te voorkomen had zij oude kranten om de pan gewikkeld. Deze kranten vatten echter vlam en toen mej. B. trachtte deze vlammen te doovcn. vlogen ook haar k'.eercn in brand, aldus de Maasbode. Eenige buren, die op haar hulpgeroep ijlings waren toegesneld, slaagden er in, het vuur te blusschen. Mej. B. werd echter met vrij zware brand wonden over het geheele lichaam naar het ziekenhuis aan den Zuldwal gebracht. Haar toestand was zeer bedenkelijk. Het maken der kraagstukken dubbel rooster werk van rijshout waartusschen ccn vulling van rijshout) die op den bodem Het uitgraven van de Tlieuwe kruithaven. gelegd icorden om den grond tegen ui&pcc len te vrijwaren.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 15