Apropo HOCKEY. DAMES-HOCKEY HONKBAL KORFBAL WANDELSPORT. ZEILEN. AUTOMOBILISME. HENCELEN NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De Uitslagen. Westelijke afdeeling. Togo—Haagsch Lyc 1—3 H. D. M.—H. O. C. 1—2 BloemendaalM. H C. 3—2* HilversumAmsterdam ll Promotic-afdeeling Amsterdam III -Hilversum II 50 't Gooi II—H. D. M II l—i Haagsch Lyc. II—t Gooi I 3—2 VictoriaUtrecht 22 2e klasse: M. H. C. nBloemendaal II 04 Hilversum III—Hilversum IV 3—1 LarenBe Fair 11 Amsterdam IIAmersfoort 12 H. O. C. II—D. St. H. C. 1—3 LeidenH. B. S. 1—3 AlkmaarTogo 0—4 KievitenVictoria II 3—1 3e klasse. M. H. C. IllBloemendaal III 2—4 A. M. V. J.Amsterdam IV 61 H. B. S. II—T. H. C '25 25—1 Kraaien—'t Gooi III 10 Amsterdam VF.A.M.O.S. 5—3 Be Fair II't Gooi IV 3—1 Oh. Kay—T. H. C '25 n 3—2* Oostelijke afdeeling. Ie klasse. Deventer nP. W. 16 HengeloDeventer I 0—11 ArnhemZutphen 32 EERSTE KLASSE. Bloemendaal-M. H. C. (3-2) Onder leiding van Drs. Kleefstra en Mr. Molhuysen stellen de elftallen zich als volgt op: Bloemendaal: Jonker, Geyl, H. André de la Porte, v. d. Stadt, v. Steenwijk. v. Eendenburg, P. Gunning, N.N., Donk, Kakebeeke, Lakeman M.H.C.: Hooft, Schmeink. v. Clttcrs, Thate, Menger, Pot, D. Brand, van Olphen, Van Kempen, Deenik, Elias. De eerste vijf minuten verkennen beide Voorhoedes hoe of het met de resp. verdedi gingen is, maar deze weten het gevaar ge makkelijk af te wenden. Bloemendaal krijgt een strafcorner te nemen, die echter geen resultaat oplevert. Beide elftallen spelen een enthousiast, vlug spel. doch het plaatsen van beide teams is niet erg zuiver, zoodat vaok de beide halflinies reeds de aanvallen weten te onderbreken. M.H.C. heeft het eerst succes: als Van Cit- ters den bal goed toegespeeld krijgt, weet hij met een tam schot keeper Jonker te pessce- ren (0—1). M.H.C. wordt nu iets sterker; de keeper van Bloemendaal doet soms zeer gevaarlijk, door veel te ver uit te loopen. maar tot scoren we ten de Musschen het toch niet te brengen. Dan gaat de Oranje voorhoede er in eens van door; N.N. krijgt den bal te pakken en met een hard schot brengt hij de partijen weer op gelijken voet <11). De thuisclub krijgt een straf bully te nemen vlak voor doel, doch Van Kempen weet goed te redden. De Musschen komen nu weer opzetten en het is wederom van Citters die thans met een onhoudbaar schot de gasten weer de leiding geeft u— 2). Na de rust heeft Bloemendaal haar opstel ling gewijzigd. Donk speelt nu back, Geyl midhalf en Van Steenwljk midvoor; deze op stelling blijkt een betere te zijn. Bloemen daal wordt nu sterker; Van der Stadt be waakt Hooft heel goed. zoodat deze gevaar lijke speler het veel lastiger heeft, dan vóór rust en ook P. Gunning komt er beter in. Als P. Gunning goed doorbreekt en een scherpen voorzet geeft, kogelt Van Steenwijk dezen in eens langs Elias (22). Het spel wordt nu zeer fanatiek en af en toe zelfs te wild. Hooft onderneemt eenige gevaarlijke ren nen, doch het binnentrio weet van zijn goede voorzetten niet te profiteeren; de Bloemen- daal-backs weten steeds met harde klappen opluchting te brengen. Plotseling breekt Van Steenwijk door; hij passeert de backs en hoewel Elias uitloopt en Van Steenwijk zwaar hindert, weet deze ln het verlaten doel te plaatsen (3—2). Bloemendaal komt nu geweldig opzetten; de M.H.C.-achterhoede weet het spel te ver plaatsen; haar voorhoede weet echter van de geboden kansen geen gebruik te maken, want verscheiden goede voorzetten worden door het binnentrio gemist. 't Einde komt met een kleine overwinning voor de thuisclub. TWEEDE KLASSE. M. H. C. 2Bloemendaal 2 (04) Ook deze Haarlemsche derby eindigde in een overwinning voor de Oranjehemden. Bloemendaal valt na de bully dadelijk hef tig aan; de M.H.C.-achterhoede krijgt het zwaar te verantwoorden en al spoedig heeft De Keyser succes (0—1). Bloemendaal blijft sterk domineeren; de Musschen zien geen kans om het spel te ver plaatsen; De Keyser. die een uitstekenden wedstrijd speelde, weet nog vóór de rust twee heel mooie doelpunten te scoren (03). Sporadisch brengt de voorhoede der thuis club een bezoek aan de Bloemendaal-achter- hoede*, maar deze weet die aanvallen af te slaan. Na de rust krijgen we een heel ander spelbeeld; nu zijn de Musschen sterk in de meerderheid: ze krijgen een groot aantal corners te nemen, doch deze worden steeds weggewerkt, zelfs weet De Keyser het vierde dolpunt te scoren, waarmee het einde aange kondigd wordt. Leiden—H. B. S. (1—3) Direct na de bully onderneemt HM eeni ge goed opgezette aanvallen: uit één hiervan weet Kuipers met een goed schot te doelpun ten (0—l"). Vlak hierop na de bully gaat Leiden er met den bal van door en het is 11. H.B.S. wordt nu sterker; de Leidsche ach terhoede moet hard zwoegen om scoren te voorkomen: maar eindelijk moet de Leiden- sche keeper zwichten voor een hard schot van Modllch. De aanvallen van Lelden leveren voor het goede H.B.S.-backstel geen gevaar op; het spel speelt zich grootcndcels op de Leiden- helft af. Kuipers weet na goed samenspel No. 3 te scoren. Na de rust is H.B.S. steeds weer in den aanval, maar verscheidene schoten gaan net naast. De aanvallen der thuisclub loopen steeds dood op de H.B.S,-achterhoede. zpodat de H.B.S.-keeper bijna niets meer te doen krijgt. De H.B.S.-voorhoede slaagt er niet meer in, om te scoren, zoodat het einde komt met een verdiende overwinning der Haar lemmers. DERDE KLASSE. H. B. S. 2—T. H. C. (12—1) Al dadelijk na het begin neemt H.B.S. het spel in handen en wordt T.H.C. op eigen speelhelft teruggedrongen; al spoedig staat het 3-D. De T.H.C.-voorhoede weet het niet verder dan de H.B.S.-halfljnie te brengen; de H.B.S.- voorhoede scoort met regelmatige tusschen- poozen, zoodat rust ingaat met 6—0. Na rust hetzelfde spelletje; de voorho.ede der thuisclub voert den stand op tot 12—0, voornamelijk door toedoen van de gebroeders Scholte. Tenslotte slaagt TJI.C. er in, om de eer te redden, waarop spoedig het einde aangekpn- digd wordt. M. H. C. 3Bloemendaal 3 (24) Bloemendaal neemt hier na de bully het spel in handen en al spoedig is de stand 0—2. De M.H C.-voorhoede brengt nu eenige tegen bezoeken aan de Eloemendaal-achterhosde, maar deze weet van geen wijken. Bloemendaal voert den stand op tot 03. Na de rust speelt M.H.C. beter; zij weet met een goed schot den achterstand te ver kleinen. Bloemendaal gooit er nog een schepje op en scoort no. 4. Nu zak het spelpeil bij Bloe mendaal iets; M.H.C. weet hiervan te profi teeren en tegen te scoren (24). In dezen stand komt geen verandering meer. De Uitslagen. DAMES. Ie klasse: Togo—B. D. H. C. 1—6 H. L. C.—Leiden 2—1 Overga niklas4-:: Kieviten—B. D. H. C. II 4—1 2e klasse. Victoria—H. O. C. II 4—1 't Gooi IIAmersfoort 32 't Gooi IIIFit 34 Oostelijke afdeeling ..Deventer nUpward 80 onder protest. (De Crt.) T. O. G. O.—B. D. H. C. (1—6) De B. D. C. heeft het seizoen goed ingezet door een groote overwinning op het pas ge promoveerde Togo, dat zich nog niet aan het snelle eerste klasspel kon aanpassen. B. D. H. C. stelde zich als vólgt op: H. Andreas. D. Roos. A. de Vletter, E. Leendertz, T. Roos, K. van Panhuys. J. Nilant, R. Ledeboer, N. Roos, L. Scheffer, I. Reinders. Togo loopt hard van stapel; de B. D. H. c. achterhoede heeft haar handen vol. Dit overwicht duurt slechts kort, want als de B. D. H. C. half-linie beter ingespeeld raakt, worden eenige succesvolle aanvallen opgezet, waaruit mej. Nilant de score weet te openen. Spoedig hierna volgen twee doelpunten, resp. door toedoen van mej. Ledeboer uit een corner en door mej. W. Roos, zij het op eenigszins gelukkige wijze. De rust gaar in met 3—0. Na de hervatting blijkt Bloemendaal haar kruit niet verschoten te hebben, want bin nen tien minuten is de stand op gevoerd tot 60, door goede schoten van mej. Nilant, mej. N. Roos en mej. Ledeboer. Togo weet hierna de eer te redden, maar met behulp van de Bloemendaal-achterhoede wat de zwakke schotvaardigheid van de Togo dames voldoende demonstreert. Hierna fluit scheidsrechter Kan het einde van dezen vrij eenzijdigen wedstrijd. B. D. H. C. 4Amsterdam 3 (61) B. D. H. C. 4 wilde niet onderdoen voor het eerste elftal en zette het seizoen even eens met een klinkende 61 overwinning in. B D. H. C. is doorloopend in de meerder heid en spoedig is de stand 20. Hierna weet Amsterdam tegen te scoren door haar midvoor. De rust gaat in met 21. Na de hervatting zien we het zelfde beeld als in de eerste helft. Bloemendaal weet ge leidelijk den stand op te voeren tot 61. waarna de heer Onderwater het einde van dezen genoeglijken wedstrijd fluit. Rood Wit 3—H. B. S. (2—2) De wedstrijd had een vlot verloop. Geen van beide clubs was overwegend sterker. Voor half time wist H.B.S. 2 goals te zetten en mej. Breitenstein benutte een corner om ook een goal te maken. Na de rust scoorde Rood Wit nog een maal, zoodat de stand ge lijk bleef. Ledenvergadering Haarlem. De ledenvergadering van de Honibbal- club Haarlem in Rosehaghe was sleóhts ma tig bezocht. Behandeld werd allereerst het verslag van den competitieleider en daarna de agenda van de algemeene vergadering op Dinsdag as. Ook het door H.H.C. ingediende voorstel tot verzwaring van de straf bij niet opkomen en gewonnen geven, werd behandeld. Tot afgevaardigden naar de vergadering van den Ned. Honkbalbond werden gekozen de heeren M. Hunrk en J. Mascc. Bij de rondvraag kwamen heel wat kwes ties ter sprake. Amerikaansche uitslag. Voor de World Series (kampioenschap van Amerika) kwamen dit seizoen in aan merking The Cardinals uit St. Louis, kam pioen der National League en Philadelphia Athletics, kampioen der American League. Nadat zes wedstrijden gespeeld waren, was de stand 33. De zevende wedstrijd bracht pas de beslis sing. The Cardinals wonnen met 42 en waren daarmee winnaar der World Series, Zoo'n lage score 'komt in Holland nog zoo goed als nooit voor! NED. KORFBALBOND Overzicht. De Zilvermeeuwen hebben zich goed ge weerd en het Haarlem nogal lastig gemaakt, wat evenwel niet tot een IJmuidensche over winning heeft gevoerd. Op het kantje winnen de gasten met 3—2. Animo, dat tegen Sportief 2 speelde, wist een gelijk spel te behalen; beide doelen ble ven schoon 00. Advendo 1, dat Haarlem 2 opzocht, was vooral voor rust sterker, zoodat de tweede helft met 0—1 inging. Haarlem 2 maakte gelijk. Hoewel beide partijen zich geducht inspanden, bleef het bij een verdeeling der punten; voor Advendo een tegen, voor Haarlem-reserves een mede- vafler! Zilvermeeuwen—Haarlem (23) Evenals de thuiswedstrijd heeft Haarlem ook den uitwedstrijd van Zilvermeeuwen gewonnen. Het krachtsverschil was echter niet groot. Tien minuten vóór tijd moest zij nog een 2—1 achterstand in een 3—2 over winning omzetten, welke dan echter ook wel verdiend was. Wanneer scheidsrechter Munsterman be ginnen fluit, komt er direct een forsche, doch l'aire partij korfbal. Het eerste succes is voor de thuisclub, wanneer Broeksma met een goeden doorloopbal aan Zilvermeeuwen de leiding bezorgt (1—0). De Haarlemsche aanval heeft pech met schieten; verschillende goede schoten springen weer uit de mand. Tenslotte heeft Mej. B. Piek succes; na een half uur is de stand gelijk. Nog voor rust weet Zilvermeeu wen echter een doelpunt te maken (2—1). Na de hervatting ontstaat er een flinke strijd. Tot tien minuten vóór einde blijft de stand onveranderd. Dan raakt Zilvermeeu wen vermoeid, waarvan Haarlem dankbaar door Baay profiteert (2—2). Even daarna weet mej. A Nooy dan het winnende punt te scoren. Het einde komt met een 3—2 overwinning voor Haarlem. Haarlem 2Advendo 1 (11) Gisteren speelde het nog ongeslagen Ad- vendo-twaalftal tegen de Haarlem-reserves aan de Kleverlaan. Het Advendotwaalftal stuitte op flinke tegenstand. Het begin is sensationeel. Vóór de Haar lem-verdediging ingespeeld is, weet Deege naar met een mooien doorloop bal aan Ad vendo de leiding te geven (01). Dit is voor Haarlem het sein om er nog een schepje op te gooien. De aanval der bezoekers is zeer beweeglijk, doch ook aan de andere zijde begint de aanval zich te roeren. Het gelukt Roose na ongeveer twintig minuten spelen, den gelijkmaker te scoren (11). De tweede helft laat ons een herhaling van de eerste helft zien. Wel brengt het middenvak der thuisclub vaak opluchting door goed doorbrengen van den bal. doch de aanval is te zwak. C. Groenendal weet nog eenmaal te doelpunten, maar door loopen wordt de bal niet toegekend. Onder groote spanning fluit de scheidsrechter einde (1—1). HAARL KORFBALBOND D. S. V. 1Animo 2 (40) Na den uitworp ging D.S.V. onmiddellijk tot den aanval over; zij had reeds binnen een minuut succes met een ver schot van Deen. De daarop volgende -aanvallen van Animo konden onderbroken worden. Het samen-spel van de D.S.V.'ers is iets beter, dan dat van de gasten, waardoor een overwicht ontstond dat spoedig in een tweede doelpunt van den zelfden speler werd omgezet. De nieuwe aanval van D. S. V. had veel pech met zijn schoten, maar hij wist nog vóór rust door twee fraaie doelpunten van J. Duyff den- stand op 40 te brengen. In de tweede helft waren de partijen tegen elkaar opgewassen. De verdedigingen waren de aanvallers te vlug af: hierbij viel het spel van de beide Animo-verdedigsters zeer op, door de wijze waarop zij alle aanvallen on derbraken. Always Ready 1D.S.V. 2 03 S. S. H.Óosterkwartier (12) Zondag speelde Oosterkwartier achter de Hoogovens een uitwedstrijd tegen het nog oe ongeslagen S.S.H. Het begin was voor S.S.H., dat een zeer vlotten aanval heeft, waardoor de verdediging van Oosterkwartier eenigszins verrast wordt, zoodat het spoedig 1—0 was. Toen ging de wedstrijd gelijk op; beide doelen verkeerden in gevaar. Het gelukte Oosterkwartier om met een goed schot gelijk te maken. (11). Na de rust kwam Oosterkwartier geducht opzetten, maar door stuk verdedigen van S.S.H. bleef de stand ongewijzigd tot één minuut vóór het einde Oosterkwartier een strafworp te nemen kreeg, die in een doel punt werd omgezet. (12). Óosterkwartier 2 verloor van T.H.B. 1 met 4—1. D. W. S.—S. V. II (0—4) Met 4—0 hebben de Santpoortsche reserves Halfweg geslagen. Tot een kwartier vóór het einde was het nog 0—1 voor de gasten, toen eindelijk no. 2 werd gemaakt. Toen kwam S. V. 2 flink opzetten, waar na nog 2 goede goals werden gemaakt. S. V. III sloeg Haarlem 4 met 60, terwijl T.H.B. 3 met 21 door S. V. IV huistoe werd gezonden. Advendo 2Zilvermeeuwen 2 (150) Met zeven invallers bond Zilvermeeuwen 2 den strijd tegen Advendo 2 aan. Het was een leelijke vertooning. Een spel van kat en muis. Over den wedstrijd valt niet veel te schrij ven. Een groot overwicht van Advendo, wat de 15 punten wel bewijzen. Sluitin gsmarsch. De Wandelvereeniging de AV.A.C. hield haar sluitingsmarsch van 50 K.M. van Am sterdam naar Edam. Monnikendam, Pur- merend, Ilpendam. Schouwenaar, Buiksloot, Amsterdam met ruim 250 wandelaars, uit alle deelen van ons land. Haarlem met drie dames (Gerda Janssen. Lies Offenberg en Jo de Vries), twee heeren (J Vriend en A. Vernout, die allen den marsch volbrachten en als belooning een prijs ontvingen. Engelsche sportdominés. De oudere voetballiefhebbers zullen zich nog herinneren, dat een der beste halfbacks van het Engelsche amateur voetbalelftal in den glorietijd van Vivian Woodward, de do- miné Hunter was. Men weet eveneens, dat de jongere geestelijken der Anglicaansche kerk In grooten getale in Engeland de cricketsport beoefenen. Hun liefde voor deze sport, en ook vaak voor hockey, heeft hen sedert hun op leiding aan de universiteit van Cambridge niet verlaten. Voor ons is de combinatie van dominé en actief sportbeoefenaar altijd nog iets vreemds. De laatste dagen hebben ons uit Engeland juist weer twee berichtjes over dezen samen- gang bereikt. Het eene betreft den dominé Frank Eagles, die erover tobde, dat het ge hoor in zijn standplaats Southgate bedenke lijk aan het minderen was. Hij kwam toen op het origineele denkbeeld den besten speler van onverschillig welke locale tennisclub uit te dagen tot een tenniswedstrijd „best of three". De conditie was, dat in het geval van een zege van den dominéé de geheele club den volgenden Zondag ter kerke moest gaan De dominé won zijn partij inderdaad en de club voldeed loyaal aan de voorwaarde. Het ls nu aan den dominé om de leden ook voor de toekomst vast te houden. Zijn gesproken woord moet daarvoor even sterk blijken als zijn racquet. Het tweede geval betreft den achterspeler van de eerste klasse professional voetbalclub Liverpool, Jamer Jackson geheeten. Deze Jonge man deed onlangs zijn Intrede op de Universiteit te Cambridge om zijn graad in de theologie te behalen. Helaas waren zijn financiën niet toereikend, om hem dit te ver oorloven. Daarom teekende hij een contract met Liverpool en zijn voetbaltalent verschaft hem nu de middelen voor de godsdienststudie. Terloops zij hieraan toegevoegd, dat tien jaar geleden Cambridge er stellig nog niet aan gedacht zou hebben, een beroeosvoetbalier toe te laten. De tijden zijn gelukkig veran derd. Dertig jaar geleden. Dertig jaar geleden, dat is een heele tijd omdat er juist in deze laatste dertig jaar zoo ontzaglijk veel gebeurd is, Maar in de wereld geschiedenis ls het niets en voor velen onzer beteekent het helaas ook maar een vroeger stadium van volwassenheid. Dertig jaar ge leden was de alleruiterste snelheid, die een automobiel kon bereiken, ongeveer 40 K.M. per uur en in die dagen verklaarde een autorenner aan een Fransch blad, dat deze herinnering ophaalt, dat hij zich aan een dergelijke snelheid alleen waagde op een geheel vrijen, open weg en dan zeker niet voor langer dan 2 of 3 K.M. Want. zei hij, boven de dertig kilometer wordt het gevaar lijk. Zoo dacht men er in 1909 nog over, onder deskundigen. Wie is er nu nog bereid zich zoo te beheerschen, dat hij de snelheid van 40 K.M., neen. zeg maar 60 K.M. per uur od een ritje naar Amsterdam niet overschrijdt? Lott's lot. Terwijl George Lott, een der beroemdste Amerikaansche tennissers op de baan was om zijn kampioenstitel in het dubbelspel te ver dedigen, werd hem medegedeeld, dat zijn vrouw een verzoek tot echtscheiding had in gediend. Hij kan dus nu weer voor de enkel spelen inschrijven. Coureurs-risico Het behoeft- wel geen uitdrukkelijke ver melding, dat het beroep van automobiel- renner lang niet zonder risico is. Een lange dooden-lijst. in betrekkelijk korten tijd door tal van landen gevormd, is er het droevig bewijs van. Een recent geval, dat echter de genoemde lijst niet verder verlengde, maar een gelukkige ontsnapping tot resultaat had. teekent een der speciale gevaren, waaraan de ccureurs blootstaan en tevens de tegen woordigheid van geest die hun soms redding brengt. Sir Henry Birkin, een zeer bekend Engelsch sport-millionair en autorenner suisde tijdens een sportwedstrijd cp de Brooklands baan rond met een snelheid van 200 K.M., toen hij plotseling 'bemerkte, dat zijn reserve ben- zine-tank in brand gevlogen was. In een oogwenk speelden de vlammen om zijn beenen. Wat te beginnen? Eruitspring-en zou een zekeren dood hebben bete eken d, als hij bleef zitten, zou hij zijn beenen verbranden Birkin koos den eenigen weg, hij ging op zijn zitplaats staan, met zijn eene hand sturende, met- de andere trachtend het con tact af te sluiten. Inderdaad slaagde de coureur erin. snelheid te minderen en ten slotte kon hij, met een snelien greep naar de handrem, zijn wagen tot stilstand bren gen. Zoo ontsnapte hij ternauwernood aan een vreeselijken dood, maarlater denzelf den middag reed Birkin nog in een andere race. De hartstocht van de sneiheidssensatie. Nederland en de O. S. Zooals te verwachten was, Qieeft het het Nederlandsche besluit om niet aan de Spelen te Los Angeles deel te nemen, in het buiten land een zeer sleohte pers. Men neemt aan de andere zijde van onze grenzen nog steeds aan, dat ons land in zeer gunstigen finan- cieelen toestand verkeert en neemt het ons speciaal (en inderdaad niet -geheel zonder reden) kwalijk dat wij, als gasth-eeren van 1928, in 1932 niet meedoen. In ons eigen land zijn ook nog vele sport liefhebbers die het besluit van het N.O.C. wel kunnen begrijpen, maar alsnog een laat ste poging willen wagen, om een kleine ploeg af te vaardigen. Wanneer het langs ondershandsohen weg lukt om nog wat geld bijeen te brengen, zal niemand er bezwaar tegen (hebben, «naar wij willen toch -het N.O.C. alleszins gerecht- varadigd achten. Hoogstens zou men kun nen zeggen, dat de mededeeling aan Los Angeles wat vroeg is verzonden. De buiten- landsche pers wijst er met eenige verwon dering op. dat Nederland de eerste is ge weest om te bedanken. Het ware wellicht tac- tischer geweest, als wij nog even hadden ge wacht. Vermelding verdient nog, dat van Engel sche zijde is voorgesteld, om de Spelen uit te-stellen tot de tijden wat gunstiger zijn. Wij durven echter wel zeker te zeggen, dat hiervan niets zal komen. Interessant is een Fransch denkbeeld, dat een soort van voor-wedstrijden omhelst voor alle Europeesche landen, te houden in Parijs in Juni 1932. Na deze wedstrijden zou een Europeesche ploeg athleten uitgekozen wor- INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEN a 60 Cts. per regel AAillioenenfabricage maakt het mogelijk niet Havana binnengoed voor 2'I2 ct. te leveren den op grond van de resultaten. De kosten van uitzending dezer, ploeg zou door alle landen pondsponds gewijs worden bekostigd; de uitverkorenen zouden te Los Angeles zoo wel voor Europa als voor hun eigen land uitkomen. Een „Briand"- idee de Vereen'.gde sport- staten van Europa. Ik wil er geenszins mee spotten, want het zou een prachtig ding zijlij niet alleen voor de sport en haai' financiën, als zooiets eens kon lukken. En het is bij zonder verheugend, dat dit denkbeeld van Frankrijk uitgaat. Maar maak u maar geen illusies van een verwezenlijking, zoolang, ook op sportgebied, elk zijn eigen uit een valk denikt te zijn. Tactiek en moraal Men weet, welk een tongen en pennen er in beweging gebracht zijn, door de finale van het wereldkampioenschap wielrensprinters te Kopenhagen. De Deen ^jVilly Falck Han sen werd tot kampioen verklaard door den Belgischen kamprechter Alban Colignon. ter wijl volgens velen Michard met miniem verschil gewonnen had .De Belgische kamp rechter (gelukkig was het tenminste geen Duitscher) was de eenige. die te beslissen had en bovendien de eenige. die precies in hei verlengde van de eindstreep stond, maar dit belette zijn bestrijders niet, hun eigen oordeel boven het zijne te stellen, waarbij de Fransc-hen natuurlijk het luidruchtigst waren. Het was ongetwijfeld een hard ge lag voor Michard, die zoo gaarne vijf kam pioenstitels achtereen had gewonnen. Intusschen heeft al het lawaai niets op geleverd en Michard heeft in de Miroir des Sports zijn ergernis gelucht in een serie artikelen onder den titel: Hoe ik te Kopen hagen het wereldkampioenschap niet ge wonnen heb. Het laatste dezer artikelen geeft mij aan leiding nog eens op deze nu wel uitgewoede zaak terug te komen, omdat er een opmer king in voorkomt die zulk een typisohen kijk geeft op de beroepssport Michard en Hansen hadden het ook in de finale telkens met de jury te kwaad over hun eindeloos balanceeren aan de start. Men kent deze tactiek, geboren uit gegronde vrees bij de renners om voorop te rijden. Het is voor de toeschouwers wat lachwekkend, maar het is ongetwijfeld een deel van de tactiek. De jury te Kopenhagen was op dit punt wat kort van geduld en duwde de renners weg. wanneer het haar wat te lang duurde. Daar vielen nogal woorden over. En nu vertelt Michard over het gewichtig oogenblik, toen de twee rivalen aan de start verschenen voor de laatste, beslissende rit: Ik had het gevoel dat Hansen niet erg zeker van zichzelf was. De Deen was klaar blijkelijk zeer onder den indruk van hot oogenblik en om hem nog sterker onder den indruk te brengen stelde ik hem, op onver schilligen toon deze vraag die hem in de war moest brengen; Zeg eens Willy, wat denk jij van dat balanceeren aan den start? Wi'lly keek mij met een ontsteld ge zicht aan en stotterde iets onverstaanbaars. Zoo schrijft Michard en nu weet ik niet, wat u v.an de vraag zelf denkt-, die hij zijn tegenstander op dit zwaar geladen moment stelde. Dat doet er ook weinig toe, maar Michard zelf schrijft dat zijn doel ermee was. zijn tegenstander in verwarring te brengen. En wat mij betreft, moet ik zeggen, dat ill na een dergelijke koelbloedige bekentenis van verregaande onsportiviteit, geen mede lijden meer met Michard kan hebben, zelfs bijna blij ben, dat de titel hem ditmaal ontgaan is. Alsof het nog zomer was! Zondag was het op het Noorder Buiten Spaarne nog precies alsof we midden in het Zomer-zeilweer waren, zoo veel werd er nog door de zeilliefhebbers van het mooie weer geprofiteerd. Ook de wind was gunstig; een frisch koeltje uit het Noord-Oosten, zoodat er naar Spaarndam gekruist moest worden; met ruime schoot moest weer terug gezeild worden, wat wel de mooiste wind is, die er voor zeilers kan waaien, daar er ook niet ge reefd behoefde te worden. De nachttocht van de K. N. A. C. De uitslag van bovengenoemde tocht luidt: 1 Hertzberger, Rotterdam, 0 strafpunten; 2 N. Davids,Rotterdam, 0 strafpnt.; 3 D. B. Buma, Aerdenhout, 30 strafpnt. 4 A. J. A. baron Sweerts de Landas Wijborgh, Leiden, 30 strafpnt.; 5 J. C. v. d. Burg, Rotterdam, 30 strafpnt.; 6 C. Jonker. Gouda. 30 strafpnt. 7 C. G. Kolff Jr.. 30 strafpnt; 8 F. W. Olland, Bilthoven 30 strafp.; 9 A. C. J. Bom. Pur- merend, 40 strafpnt.; 10 C. van Bij. Gouda. 42 strafpnt.; 11 H. J. Menso, Amsterdam. 48 strafpnt 12 F. H. A. W. Ruys, Rotterdam 51 strafpnt.; 13 P H. RoosSijpesteyn Wzn., Heemstede. 54 strafpnt.; 14 J. van Abbe, te Eindhoven, 63 strafpnt.; 15 A. W. G. van Riemsdijk. Aerdenhout 66 strafpnt. A'deze rijders kregen de door de K.N.A.C. uitgeloofde Gouden plaque, doordat zij het ongeveer 600 K.M. lange parcours met minder dan 67 strafpunten hebben afgelegd. De Dageraad. Viscncollege ,,De Dageraad" gevestigd bij den heer J. L. Uitendaal houdt Zondag 25 October a.s. een kaswedstrijd om luxe voor werpen Er zal gevischt worden op witvisch in de Ringvaart te Lisse. Aan dezen wed strijd zijn twee draagmedailles als prijzen verbonden, geschonken door de heeren C. A. Larsson en A. Th eel. Mejuffrouw Uitendaal schenkt een luxe prijs. Na den wedstrijd worden de prijzen 's avonds feestelijk uit gereikt.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12