Uit de Omstreken. IJMUIDEN DE VISSCHERS EN DE STOP ZETTING DER HARINGVANGST. WERK BIJ DE TRAWLVISSCHERIJ. Naar de Tel. meldt is te 's-Gravenhage een conferentie gehouden tusschen de Reeders- vereeniging voor de Nederlandsche Haring- visscherij en de visscherij over de stópzet ting van de haringvisscherij. De reeders zet ten uiteen, dat de slechte uitkomsten tot de vroegtijdige stopzetting noopten. De han del wordt belemmerd door de voortdurende koersschommelingen. Met het oog hierop is aan de regeering gevraagd het risico te wil len dragen, waarop evenwel ontkennend is geantwoord. De reeders zeiden te hopen, dat een aantal visschers bij de trawlvisscherij werk zal vin den. Al is de toestand in IJmuiden niet roos kleurig, uit de laatste berichten blijkt, dat er weer eenige opleving in de trawlvisscherij merkbaar is. DE HEER S. KOSTER OVERLEDEN. Na een langdurig lijden overleed de heer S. Koster, in leven directeur der Vereenigde Erploitaie—Maatschappij. De heer a Koster werd 4 Februari 1886 te Santpoort geboren en begon zijn loopbaan te IJmuiden in 1912. als directeur van de Vis scherij Maatschappij „Shamrock". Op 4 Februari 1920 werd hij directeur van de V.E.M. welke positie hij tot zijn dood be kleedde. Verder was de heer Koster nog com missaris van de Agentuur- en Handelmaat schappij; gedelegeerd commissaris van de N.V. Zeevisch- en Haringgroothandel F. Al- bert Pust; directeur van de Exploitatie Mij „Shamrock", secretaris-penningmeester der Noord-Zuid-Hollandsche Pudding Maatschap pij afd. IJmuiden en lid der pas ingestelde crisiscommissie voor de zee visscherij te LJmui- den. Met den heer Koster is een man van groote bekwaamheid en werklust heengegaan. Onder zijn secretariaat der N.Z.H.R.M. is de nieuwe motorreddingboot „Neeltje Jacoba" geko men. En al is deze boot door een Amsterdam- sche effectenhandelaar geschonken, de secre taris heeft er toch veel werk en moeite door gehad. Wij herinneren ons nog goed den proeftocht van de „Neeltje". De heer Koster had alles geregeld en met zijn eigen auto bracht, hij ons naar de Hembrug, waar wij aan boord van de nieuwe reddingboot gingen. En aan boord was de heer Koster de vriendelijke gast heer en geleider, die altijd tot het geven van inlichtingen bereid was. Zoo was het ook bij de schipbreuken. Over dag, of des nachts bij bulderenden storm, steeds was hij aanwezig en de vraagbaak van velen. Tijdens zijn secretariaat is de geheele reorganisatie van het reddingswezen alhier voltrokken, het nieuwe boothuls op de Zuid- pier gebouwd, enz. Wij denken ook aan de vele onderscheidin gen, die aan redders zijn toegekend en waar bij de secretaris heel veel voorbereidend werk had te verrichten. De Noord- en Zuid-Hollandsche Redding- Mij. mist in den heer Koster dan ook een wakker en toegewijd plaatselijk bestuurder die bij het Hoofdbestuur zeer gezien was. Als mede-directeur der V.E.M. stelde de heer Koster de stoomdrifter „Victoria" beschikbaar om de slachtoffers van de bij Rosehearty ver gane „Noordpool" IJm. 132, naar ons land over te brengen. Hij had ook zitting In de Nationale Commissie, die onder voorzitter schap van den burgemeester van Maassluis daarvoor gevormd was. Bij de begrafenis van de verschillende slachtoffers was hij tegen woordig. Ook de crisis-commissie verliest in den heer Koster een lid, wiens adviezen ongetwij feld van zeer groote waarde geweest zouden ïijn! BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rijksvlschafslag te IJmuiden 22 stoomtrawlers en 1 kotter. De besommingen waren: Manden: Trawlers: 1300 Gloria nog niet bekend. 120 Martha f 500 700 Rotterdam IJm. 112 f 2500. 500 Christine f 2100 75 Nellie Gezina nc* niet bekend 400 Beatrice idem. 550 Peter Cornelis f 1400 550 Jacfueiine Clasine nog niet bekend 3.50 Derika 4 f 1700 900 Derika 7 f 2700 85 Penelope f 1700 450 IJselmond f 1500 260 Scheldeniond f 1400 100 Delftland f 1600 550 Timmers f 2700 260 Proef I nog niet bekend. 120 Dordrecht f 2200 150 Alkmaar nog niet bekend. 370 Peter D idem 63 Reiger f 3100. 255 Zeeleeuw f 1100 155 Pelikaan f 1000 Kotter: Kromhout Um. 113 f 610. SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Noorsch stoomschip „E. K." is Zater dagmorgen met een partij ruwijzer van het Hoogovenbedrijf, te Umuiden naar Noorwe gen vertrokken. Het Nederl. stoomschip „Pluto" is Zater dagmorgen na bijlading van een partij ruw ijzer aan het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden, naar Denemarken vertrokken. Het Duitsch stoomschip „Ragnar" is Zater dagmiddag met een volle lading cokes van het Hoogovenbedrijf te Umuiden, naar De nemarken vertrokken. Het Engelsche stoomschip ..The Marchio ness" is Zaterdagavond in ballast van Caen aan het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden, gear riveerd om een volle lading ruwijzer voor JSngeland in te nemen. Het Engelsche stoomschip „Wallsend" is Zaterdagavond met een volle lading steenko len van New Castle aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden gearriveerd. Het Nederlandsche passagiersschip ..Simon Bolivar" van de K. N. S. M. Is Zondagmiddag van Hamburg voor Amsterdam aangeko men en zal a.s. Vrijdagmiddag wederom met passagiers en stukgoederen naar West-Indië vertrekken. Het Spaansche stoomschip ..Sabina" is Zondagmorgen met een volle lading ijzererts van Bilbao aan het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden, gearriveerd. BENOEMING DIRECTEUR. Tot directeur der Chr. Gem. Zangvereeni- ging Excelsior alhier is benoemd de heer P. Grin Jr., te Zijpe. Deze was directeur der zangvereeniging Kunst na Arbeid aldaar en ook organist der Ned. Herv, gemeente. OPDRACHT. Het bouwen van 42 woningen op een ter rein bij de Popelmanslaan te Alkmaar voor de woningbouwvereeniging Goed Wo nen is opgedragen aan de Aannemings Mij. v.h. L. H. Geveke te IJmuiden-Leeuwarden. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen: 16 October Letsch, Macvis, Archangel. 17 October: Duitsch. August Blume, Frederikstad. Estlanidsch,, Caroline, Pemo. Zweedsch, Wellam de Besche, Norrkjöping. Spaansch, Sardina. Bilbao. Ned., Triton, Lissabon. Engelsch, The Marchioness, Kaen. 18 October: Engelsch, Walsund, New-Castle. Ned. Motor, Tabinta, Batavia. Portugeesch. Estoril, Leningrad. Amerikaansch, Derigo, Antwerpen. NedRijnstroom, Huil. Ned., Lingestroom. Londen. Engelsch, Merel, Londen. Engelsch, Lijkaone Bremen. Duitsch, Pernambuko, Hamburg. Duitsch, Josiah Macy, Batoum. Finsch, Safonia, Londen. Ned„ Waterland. Hamburg. Ned. Simon Bolivar, Hamburg. Ned.. Telamon. Hamburg. Zweedsch, Patria. Gothenburg. Engelsch, Shelwith Force, Town. Ned., Trito, Belfast. Vertrokken schepen: 17 October: Noorsch, Ek, Oslo. Estlandsch, Everene, Archangel. Ned., Pluto, Oaense. Spaansch, Arichahu, Tyne. Estlanidsch, Bartava, Rotterdam. Noorsch, Hallingdal, Hamburg. Fransch, Tornburg, Dantzig. Duitsch, Astarte, Bremen. Engelsch, Stanislas. Leith. Zweedsch, Gondul, Maimö. Ned. Utilly, Goole. Zweedsch, Embla, Rotterdam. Ned., Springfontein, Antwerpen, Engelsch, Gateshead, New-Castle. Ned. Ariatne. Valencia. Duitsch Ragnur. Kopenhagen. Ned., Ganmmeöus, Hamburg. Zweedsch, Emil R. Boman. Rotterdam. Duitsch. Dora Arendsj, Dantzig. Engelsch, River Ribble, Goole. Deensch, Eleonaw Maensk, Dover. Ned., Hontestroom, Londen. Engelsch, Mavis, Londen. NedVechtstroom. Huil. Noorsch, Vinus, Theemshaven. MARKTPRIJZEN, van vóór half tien. Tarbot per K. G. f 1,20—0.70. Griet per 50 K.G. f 4825. Tongen per K.G. f 2.401,70. Groote schol per 50 K.G. f 46. Middelschol per 50 K.G. f 4340. Zetschol per 50 K.G. f 3528. Kleine schol per 50 K.G. f 266.50 Schar per 50 K.G. f 11—6.50. Vleet per stuk f 4. Pieterman en poon per 50 K.G. f 161.30. Groote schelvisch per 50 K.G. f 27—23. Middelschelvisch per 50 K.G. f 2417. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 16— f 7.50. Kleine schelvsich pier 50 K. G. f 71.40. Kabeljauw per 125 K.G. f 8857. Gullen per 50 K.G. f 23—2,50. Leng per stuk f 1—0.50 Wijting per 50 K.G. f 2.60—1.70. Koolvisch per stuk f 1,550.60. Makreel per 50 K.G. f 92,30. Versche haring per mand f 3,45—1.45: Gezouten haring per mand f 1.40—1.15. HAARLEMMERMEER AANBESTEDING. Bij de gehouden aanbesteding voor den bouw van een woonhuis met garage voor den heer H. F. Koningsman, werd het laagst in geschreven voor de massa door W. Borst te Lelden voor f 3970; voor perceel metselwerk door Gebr. Camfferman te Sloten voor f 2125: Timmerwerk door de firma Kerk hoven te Abbenes voor f 1710 en Lood- en zinkwerk door W. Hofmeester voor f 147.50. VELSEN DE WERKLOOSHEID. Het aantal bij de Gemeentelijke Arbeids beurs ingeschreven werkloozen bedroeg Za terdag 17 October 783 tegen 757 In de week daaraan voorafgaande. De bouwvakarbeiders daalden van 245 op 244 doch de metselaars stegen van 124 op 132, De groep kantoorbedienden liep terug van 39 op 38. De greep losse- en fabrieksarbeiders steeg yan 279 op 302 en vermeerderde dus in een week met 23, terwijl de diverse beroepen te rug liepen van 70 op 67. Over de geheele linie is dus. behalve een kleine terugloop bij kantoorbedienden en de diverse beroepen, een stijging waar te ne men. H. H. Meyer. DE TWEEDE VELSER HANDEI °BEURS. OPENING OP DINSDAG 27 OCTOBER A.S. Op Zaterdag 29 Juni 1929 kwam on der voorzitterschap van den heer L. W. Kuiper, de vereeni- ging van winkeliers en neringdoenden „Wijkeroog" in hotel „de Prins" bijeen. De heer H. H. Meyer kreeg in deze vergadering gelegen heid voor zijn in leiding tot het hou den van een Handels beurs ter gelegenheid van het vijfjarig be staan van de vereeniging „Wijkeroog". De heer Meyer bepleitte het houden van een beurs. Hij zag hierin een goede reclame, die door de leden niet individueel, doch ge zamenlijk gemaakt moest worden. Volgens hem was een beurs een der beste middelen om het publiek er op te wijzen, dat in de gemeente Velsen alles verkrijgbaar is men dus niet naar andere plaatsen behoefde te gaan. Door krachtige samenwerking van handel en industrie is de arbeider en de midden stander gebaat. Hij schetste het verschil tus schen een tentoonstelling en een beurs en gaf tenslotte een definitie van de te houden eerste Velser Handelsbeurs. Na een korte discussie werd toen het con cept-reglement der te houden beurs voorge lezen en bij stemming bleken alle aanwezigen voor het houden van een beurs te zfjn. Zooals bekend is, is de eerste Velsensche Handelsbeurs een succes geworden, zoowel wat deelneming als bezoek aangaat. Het aantal betalende bezoekers bedroeg 11500. Daar nu een tweede beurs gehouden zal worden, waarvan de opening de volgende week plaats heeft, hebben wij den heer H. H. Meyer te Velsen (N.), welke thans de functie van penningmeester der Tweede Velsensche Handelsbeurs bekleedt, een bezoek gebracht. Ik behoef het niet onder stoelen of ban ken te steken, zeide de heer Meyer, dat Vel sen en vooral het deel ten Noorden van het Kanaal gelegen door zijn eigenaardiee bouw en ligging niet bogen kan op mooie en ineenlooDende winkelstraten, zoodat net publiek, indien het gaat winkelen, spoedig geneigd is naar een andere plaats te gaan. Om dit laatste nu zooveel mogelijk te voor komen moeten wij onze plaatsgenooten in de gelegenheid stellen zich te overtuigen dat onze zaken zeker niet minder goed geoutil leerd zijn. De winkeliers zijn er van over tuigd. dat de kijkers van heden, de koopers van morgen of overmorgen kunnen zijn. Wij willen hopen, eindigde de heer Meyer, dat ook deze beurs haar nut in het algemeen zal afwerpen, vooral voor ons middenstan ders. dat is de beurscomm die al het voor bereidend werk heeft verricht, volkomen dankbaar gestemd. Rest ons nog te memoreeren. dat de tweede Velsensche Handelsbeurs van de winkeliers- vereeniging „Wijkeroog" namens het ge meentebestuur, op Dinsdag 27 October a.s. des namiddags 3 uur, door den wethouder van Financiën, den heer J. P. Nfjsse, officieel geopend zal worden. De groote zaal van hotel ,.De Prins", waar de beurs gehouden wordt is'geheel uitverkocht UITSLAG POPPENVERLOTING Het Witte Kruis. Op de volgende nummers zijn de prijzen gevallen: 478 17e prijs. 2235 7e prijs, 3049 19e prijs. 3100 20e prijs. 3509 25e prijs. 3901 21 prijs. 5303 16e prijs, 5806 12e prijs; 6059 10e prijs. 6069 8e prijs 6131 4e prijs. 6571 le prijs, 6908 15e prijs. 7486 9e prijs; 8787 30e prijs. 10430 2e prijs, 11614 26e prijs. 11843 28e prijs, 12306 3e prijs. 12426 5e prijs, 12552 13e prijs. 12626 11e prijs. 12950 14e prijs, 13501 24e prijs, 13582 6e prijs. 13598 18e priis. 13734 29e prils. 13780 22e prijs. 13859 27e prijs. 14523 23e prijs. Vier troostnrijTP-i 7un g^—^en op de num mers: 1423. 8630. 9583 en 12966. De prijzen zijn af te halen aan het Witte Kruisgebouw, Kennemerlaan, IJmuiden. BEVERWIJK VERLAGING HAVENTARIEVEN. Naar wij vernemen zal in de eerst volgen de vergadering van den gemeenteraad een voorstel van B. en W. aan de orde komen om over tc gaan tot verlaging van de haven- tarieven. R.-K. VOLKSBOND. Woensdagavond houdt de plaatselijke af- deeling van den R.-K. Volksbond haar maan- delijksche ledenvergadering in het gebouw DE TWEEDE KAMER EN DE LOODSGELDEN In het voorloopig verslag der Tweede Ka mer over het ontwerp-wet op de Middelen wordt melding gemaakt van de vraag of de Regeering het voornemen heeft, een verla ging van de loodsgelden te bevorderen. Men achtte dit noodzakelijk wegens de zeer hooge loodsgelden ten onzent. COMITé VOOR DE WINTERLEZINGEN. Door het bestuur der Vereeniging Vrijzin nig Herv. te IJmuiden Oost wordt Woensdag avond 21 October de eerste winterlezing ge houden waar als spreker zal optreden Ds. B. J. Ares van Oudkerk met als onderwerp: „Moderne beschouwingen over den dood". LISSE COLLECTE. Door B. en W. is vergunning verleend tot het houden eener collecte aan de Stichting ..Hoenderloo" to Baarn, ten behoeve dier stichting. SERENADES. Aan Pastoor Thoman werd door .Adolf Kolping" een serenade gebracht bij gelegen heid van zijn 75sten verjaardag. De Harmonlevereenigingen „Trou moet B'.ijcken" en Adolf Ko'.ping" brachten ieder ook een serenade aan den heer C. van der Laan. wegens zijn 50-jarig dienst-jubileum bij de Familie Graaf van Lijnden. HOOISCHELF LN BRAND. Bij de Narcissenstraat geraakt* door het spelen met vuur van kmderen een hooi schelf in brand. Men heeft de schelf echter ten deele kunnen behouden door het vuur te blusschen HILLECOM AANVULLING RAADSAGENDA. yoor de aanstaande raadsvergadering is nog de volgende aanvullende agenda rond gezonden: 16. Onteigening gronden. F. E. Muller. 17. Bencïining onderwijzer in de vacature S. Mensonides. aan de openbare lagere school. 18. Benoeming onderwijzeres in de vaca ture Mej. T. M. Huneman, aan de openbare lagere school. 19. Mededeelingen. GEVONDEN VOORWERPEN. Bureau van politie een belastingmerk, een schoolatlas, een kinderportemonnale, een huissleutel, een heerenrijwiel. v. d. Zand, Beekkian, een rijwielbelasting- plaatje in étui: A. Pijnaker, Weeresteinstraat 128, een paar roode vilten pantoffels; S. Bu- walda, Leidschestraat 140, een huissleutel; Th. Schniedewind, Leidschestraat 44. een schaar; Kerkhof, Mariastraat 16. een zwart konijn; Postkantoor alhier, een portemon- naie inh. 14.76. MUZIEK. Haarlemsche Politie-Muziekvereeniging Het was in den Schouwburg a.d. Jansweg een avond voor leden, donateurs en begun stigers, deze uitvoering der H. P. M. Wellicht had de medewerking" der Haarl. Tooneel- vereen. T.O.N.E.V.O. er mede toe bijgedra gen, als plaats van uitvoering de schouw burgruimte te kiezen. Voor de luisteraars, die gaarne het korps op zijn best willen hooren, kon deze overweging niet anders dan een voordeeligen uitslag hebben. Want de klank kwam alleszins gunstig tot ons. Van de détails ging niets verloren, vermoe delijk wel tegen de verwachting van de spe lers zelfs, die op het podium den klank niet zoo massaal voelen als de hoorder in de zaal. Dit goede klankgeheel kwam niet slechts tot zijn recht in de stukken van uit- gebreiden omvang, waar de matige klank sterkte veelal overheerscht. maar ook in de marschen, waarvan een viertal werden ge speeld en waar doorgaans het klankvolume het summum is van wat onze ooren kunnen verwerken. Dirigent Peters, de nieuwe leider, dien wij dezen avond voor het eerst in de concertzaal ontmoetten, heeft er blijkbaar alles op gesteld, dat zijn mannen de gren zen eener gematigde klankgeving nergens overschrijden. Dit was voor ons luisteraars een niet te onderschatten voordeel; de mooi ste contrastwerking tusschen de verschillen de instrumentengroepen was hiervan het gevolg. In de fanfare-bezetting is dit kleur- contract licht in de minderheid tegenover het harmonie- of symphonie-ensemble. Dus wa.s het ons een genoegen, in deze uitvoe ring het eigen klankkarakter der bugles en der pistons zoo mooi te zien bewaard. De bugles klonken bijwijlen als strijkende orgel stemmen, terwijl de trompettoon niet in een schetterend overheerschen ontaardde. Zeer mooi en volumineus gaven in de lage tonen de bassen een passende afgrenzing, en lie ten aan de instrumenten der middenstem men toch elk détail gemakkelijk onderken nen. Onder de uitgevoerde stukken trokken zoo als begrijpelijk is. de ouverture-fantasie van Godenne <oeptune> en de ouverturen van Andrieu (Messi dor) bijzondere aandacht. Immers werd In Spaarnda men in Wormer- veer met deze stukken een schoone zege bevochten. De mannen der Haarl. Politie- Mnziekvereen. blijken vol toe'wijding te zijn voor het werk van hun leider, wijl zij erva ren dat die toewijding mederkeerig is. Het bleek ten overvloede uit de woorden van waardeering. gesproken tijdens de opening door voorzitter Verlaan. De heer B, D. Peters moest als leider eigenlijk nog aan de toe hoorders worden voorgesteld en dit. deed naast de verklanking van een mooi pro gramma het woord van den voorzitter. Het werd tevens een huldiging voor het succes vol volbrachte werk in Spaarndam en in Wormerveer en die huldiging uitte zich daar neven in het aanbieden van een geschenk: een fraaie schemerlamp Incluis leestafel. De heer Peters, zichtbaar verrast over zooveel hartelijkheid, richtte tot zijn mannen in een intiem onderhoud hartelijke dankwoorden en sprak vervolgens tot de aanwezigen in de zaal zijn gevoelens uit, niet zonder aan zijn voorganger, den heer Reinier Van 't Hoff. die aan de politiemannen het bespelen der instrumenten en de notenkennis had inge studeerd. woorden van waardeering te hebben gebracht. Onder de marschen die op het programma niet afzonderlijk werden genoemd, mocht wel de marsch „Doux nectar" glden als een dronk op den voorganger, de marsch van Weckman ..Lang zal hij leven" het ..Vive le roi" voor dirigent Peters, terwijl de marsch „Colonel Bogey" overduidedijk typeerde de stramheid van den politieman. Stramheid die hij, waar 't pas geeft, gemakkelijk weet af te leggen en te ruilen voor inschikkelijk heid, tot gemoedelijkheid. De medewerking van T.O.N.E.V.O. mag voorts gelden als blijk van den ernstigen wil. het peil der uitvoe ringen van H. P. M. hoog te houden. G. J. KALT DRIE KWARTIER VERTRAGING. Tc 12 uur Zondagnacht is op het Stations plein een tram met bijwagen, die de richting Haarlem uitreed, door onbekende oorzaak uit de rails geloopen. Door personeel van de N.Z.H.T.M. zijn de wagens daarna aan den kant van het plein geplaatst. Een cn ander gaf een vertraging van circa drie kwartier. Vooral voor de menschen, die van het Luna park kwamen leverde het ongeval op dit late uur een onaangename ituatie op. AUTO TE WATER GEREDEN TE AMSTEDAM Toen ir. den nacht van Zaterdag op Zon dag te ongeveer half vier een personenauto, die op de Jac. van Lennepkade te Amsterdam reed. den hmoek bij ce Bilderdijkkade be reikt had dacht de chauffeur dat er ter plaat se een brug was. Hij reed recht door met het gevolg dat hij met zijn wagen pardoes in het water terecht kwam. De auto. waarin zich ook twee passagiers bevonden, zakte voor een groot gedeelte in de diepte: gelukkig waren er omslam' rs in de nabijheid, terwijl ook spoedig de brandweer ter plaatse arriveerde. Allen werden in veiligheid gebracht. Zij had den geen letsel gekregen, OPHOOGING TERREIN HOUTVAART. DE AANBESTEDING. De directeur van Openbare Werken heeft hedenmorgen ten raadhulze aanbesteed het ephoogen van straatbanen op een terrein, gelegen aan de Houtvaart, ten zuiden van de Zwemschool. Laagste inschrijver was de heer G. Mekkej te Haarlem voor f 27.600 COMMISSARIS DER KONINGIN IN DRENTE. MR. DR. R. H. BARON DE VOS VAN STEENWIJK BENOEMD. Met ingang van 1 November is benoemd tot commissaris der koningin in Drente mr. dr. R. H. baron de Vos van Steenwijk, grif fier der Tweede Kamer. Mr. de Vos van Steenwijk is adjunct-com mies geweest aan de Provinciale Griffie van Noord-Holland en in 1916 bevorderd tot tot hoofd-commies. In 1918 werd hij door de Tweede Kamer benoemd tot haar commies griffier. Na het overlijden van den grieffier mr. Arntzenius ln 1920 werd hij met ingang van 1 Juli van dat Jaar tot griffier be noemd. Behalve verscheidene tijdschrift-artikelen van zijn hand. verscheen in opdracht van de Vereeniging van Delftsche ingenieurs in 192Q het vijfde door heen bewerkte deel in de uit gave „Rechtskennis van den ingenieur over waterstaat". Sinds verscheidene jaren heeft baron de Vos van Steenwijk zitting ln de Staatscommissie tot voorbereiding van de wettelijke regeling van het waterstaatsbe stuur. De nieuwe commissaris van de konin gin is ridder in de orde van de Ned. Leeuw. Hij is de liberale richting toegedaan. ONGELUK VAN EEN ZAKENMANVLIEGER. DE PANDER VAN DEN HEER v. d. LEEUW VERNIELD. Zondagmorgen Is de heer M. A. G. v. 4. Leeuw, directeur der N.V. van Nelle, met zijn particulier Pander-vliegtuig op het vliegveld Waalhaven te Rotterdam gevallen. Bij het dalen na een korte vlucht raakte het toestel met den vleugel, den grond. Het toestel werd totaal vernield. De heer v. d. Leeuw zelf bleef ongedeerd. eDit vliegtuig bezigde de heer v. d. Leeuw voor het vliegen van zijn huls in Rockanje naar het kantoor in Rotterdam.- PONTJE OMGESLAGEN TE AMSTERDAM. Tien menschen in het water. DOOR EEN MOTORBOOT OPGEPIKT. Zondagmiddag is op dc Kostverlorenkade nabij de Jacob van Lennepkade te Amster dam een ernstig ongeluk gebeurd, dat ge lukkig buitengewoon goed is afgeloopen. Op dit punt onderhoudt een kleine platto veerboot de verbinding tusschen de belde oevers. Op een moment, dat het bootje van den wal voer sprongen nog twee personen op het bootje tengevolge waarvan dit overbelast werd en omsloeg. Alle tien opvarenden ge raakten te water. Op het zelfde moment pas seerde een motorboot en deze slaagde er in da me/este drenkelingen op te pikken. De ande ren werden van den wal af gered. Voor zoover bekend ls. zijn alle drenkelin gen uit het water gehaald. Zij werden bij om wonenden voorloopig onderdak gebracht en van droge kleeren voorzien. Allen konden daarna huiswaarts keeren. HEROPENING COMESTIBLESZAAK PIET EMMER. Zaterdag heeft de heropening plaats gehad van de geheel verbcuwde zaak van den heer Emmer aan de Paul Krugerstraat 25. De heer Emmer, die al bijna 18 jaren in dat pand ge vestigd is, en indertijd klein is begonnen, heeft thans door uitbreiding en moderni seering van zijn winkel de Paul Krugerstraat werkelijk verrijkt. Wat onmiddellijk opvalt is de hygiënische inrichting. Alle stof ls vermeden door de wandbeklcedlng, die uit witte tegels is samen gesteld en het glasplafond. Een aardig effect wordt verkregen door de diffuse verlichting, die aan de roode en witte zoldering een helder aanzicht geeft. Als bizonderheid kan worden vermeld, dat de uiterst praktische kast voor zuidvruchten, met handlg-inschuifbare laden door hem zelf is ontworpen. Wij wenschen den heer Immer ook in deze eigenlijk nieuwe omgeving veel succes toe! Aan belangstelling ontbrak het hem niet; dit getuigde het groot aantal bloemstukken hem geschonken DIERENDAG Door het groote succes van de kinderfilm voorstelling op Zaterdag 3 October j.l. ter gelegenheid van den internationa'cn Dieren dag, werden plannen gemaakt voor een her haling daarvan. Een flinke steun werd gegeven door den Anti-Trekhonden-Bond, terwijl een collecte op den filmavond van 3 October dit bedrag zoodanig vermeerderde, dat op a-s. Woens dagmiddag wederom tweemaayl de film- vertoonlng zal plaats vinden. Ook de direc tie van den Kegelbond heeft, door zeer bil lijke condities, het hare er toe bijgedragen. Evenals de vorige maal. zullen draaien: ..De klokken van Arti" en „Penrod en Sam". Het mag voor het Dierendag-comité een mooi resultaat genoemd worden, dat zij viermaal vierhonderd kinderen met de mooie films bereikt. LUCHTVAARTBERICHTEN. Reiger: 8 Oct. 16.08 uur te Calcutta. Batavia n. Amsterdam. Leeuwerik: 18 Oct. 14.10 uur te Athene. Amsterdam Batavia,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 13