De allereerste vereischte Het Chineesch-Japansche conflict STATEN-GENERAAL. BUITENLAND. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 23 OCTOBER 1931 TWEEDE BLAD De Volkenbondsraad treedt krachtig op. On middellijk begin der terugtrekking van de Japan- sche troepen gevraagd. Scherpe verklaring van den afgevaardigde van Japan. Nieuwe confe rentie van den Raad op 16 November. Ernstige onlusten op Cypres. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. In de Donderdagavond gehouden openbare zitting van den Volkenbondsraad heeft Briand een ontwerpresolutie ingediend, waar in alle punten van de richtlijnen der defi nitieve regeling van het Japansch Chinee- sche conflict zijn vastgelegd en waarbij de Volkenbondsraad per 16 November voor een nieuwe conferentie wordt bijeengeroepen. De hoofdpunten zijn: 4. De Japansche regeering wordt verzocht onverwijld de terugtrekking der troepen in de spoorwegzone aan te vangen en vóór de volgende bijeenkomst van den Volkenbonds raad volkomen door te voeren. De Chineesche regeering wordt verzocht onverwijld alle maatregelen te nemen tot -bescherming van de veiligheid der Japansche onderdanen met medewerking van vertegenwoordigers van andere mogendheden, welke zullen moeten toezien op de uitvoering. 5. Beiden regeeringen wordt aanbevolen direct vertegenwoordigers te benoemen tot doorvoering van de ontruiming en overname der ontruimde gebieden. 6. Hierbij wordt voorgesteld dat China en Japan na de ontruiming alle hangende kwesties in re^htstreeksche onderhandelingen regelen en te dien einde een arbitrage commissie instellen. De vertegenwoordigers der Japansche en Chineesche regeering verzochten een dag bedenktijd opdat hun respectievelijke re geeringen haar houding zullen kunnen be palen. De Volkenbondsraad wordt tegen Vrijdag middag voor een nieuwe zitting bijeenge roepen. Tijdens de debatten las de Japansche am bassadeur Yoshisawa een verklaring voor, volgens welke Japan zijn bezwaren tegen de toelating der Amerikaansche regeering bij de Raadsbesprekingen terugneemt. Briand gaf een kort overzicht van de recente onderhandelingen. De ingediende ontwerp-resolutie is reeds goedgekeurd door alle mogendheden met uitzondering van Japan en China. De vertegenwoordiger der Chineesche re geering verklaarde vervolgens dat de reso lutie in alle opzichten rekening houdt met de Chineesche eischen. De Japansche ambassadeur las een buiten gewoon scherpe verklaring voor, waarin er de nadruk op wordt gelegd dat Japan onder geen beding zijn troepen tegen een vast ges tel den datum zou kunnen terugtrekken, aangezien de toestand in Mantsjoerije zeer moeilijk is. Voorloopig is een onvoorwaarde lijke garantie voor de volkomen veiligheid der Japansche belangen in Mantsjoerije eer ste vereischte. Mantsjoerije Bloedige botsing bij Moekden. Aan den Zuid Mantsjoerijschen Spoorweg op ongeveer 50 K.M. ten Noorden van Moek den is het tot een bloedige botsing gekomen tusschen Japansche troepen en ongeveer 2000 afgedankte Chineesche soldaten, die de spoorlijn in de lucht hadden laten vliegen en de telefoon- en telegraaflijnen hadden door gesneden. In totaal zijn aan beide zijden meer dan 100 soldaten gedood en een groot aantal ge wond. Volgens een bericht van het telegraaf- agentschap Shimbun Rengo werd een Ja pansche pantsertrein door Chineezen opge blazen, waarbij drie pantserwagens volkomen werden vernield. Vijf Japanneezen werden gedood en zes zwaar gewond. China. Naar een oplossing? Ofschoon te Genève de stemming naar het schijnt buitengewoon pessimistisch is, wordt te Tokio in officieele kringen algemeen de hoop gekoesterd, dat er binnen enkele dagen een oplossing van het Chineesch-Japansche geschil zal worden bereikt. Men geeft te verstaan, dat er een formule is geredigeerd, welke dit mogelijk zal maken. Omtrent den inhoud dezer formule wordt echter een streng stilzwijgen bewaard. Engeland. Zeeliedenstaking in Australië. In een vergadering van 2000 zeelieden te Sydney, kregen de communistische agitators de meerderheid. Er werd besloten dat de be manningen van alle schepen, die de verbin ding tusschen de staten onderling onder houden, om 5 uur Donderdagmiddag den dienst met een termijn van 24 uur zouden opzeggen. Gandhi weldra terug naar Indië? Naar verluidt, zou Gandhi, in de overtui ging, dat de Ronde-Tafel-Conferentie toi. mislukking gedoemd is en dat hij er niets positiefs voor Indië zal kunnen bereiken reeds passage op een stoomschip hebben ge reserveerd om de volgende maand naar Bombay terug te keeren. Opstand op het eiland Cyprus. Donderdag is in de Engelsche kroonkolonie Cyprus een opstand uitgebroken. Een groote menschenmenigte deed een aanval op de gebouwen der regeering, welke zij in brand stak. De gebouwen werden geheel in asch gelegd. De politie zag zich genoodzaakt van de vuruwapenen gebruik te maken, waardoor 11 personen werden verwond. Een van hen is aan de gevolgen overleden. De Britsche gouverneur heeft den gouver neur van Malta verzocht oorlogsschepen te te zenden. Het ministerie van koloniën deelde Donderdagmiddag mede dat de Britsche autoriteiten den toestand meester zijn. Nader wordt gemeld: De Britsche Admiraliteit deelt mede, dat ter onderdrukking van den opstand op het eiland Cyprus de beide kruisers „Londen" en „Shropshire", zoomede twee moderne tor pedojagers uit Engeland naar Cyprus zijn gezonden. Volgens de laatste berichten uit Nicosia zijn ter versterking van het garnizoen reeds 50 man per vliegtuig naar het schijnt van een vliegtuigmoederschip, aangekomen. Verdere versterkingen zuilen Vrijdag morgen per vliegtuig uit Alexandrië worden gezonden. Oostenrijk. Een nieuwe putsch? De Weensche correspondent van de „Frankf. Z." constateert op zeer ernstige wijze, dat een herhaling van de poging van 13 Septem ber dreigt. Reeds twee dagen na de mislukking van den staatsgreep die goed was voorbereid, maar technisch geheel misliep, begon het offensief van de Christ. Soc. „Reichspost" om de schuldigen vrijuit te laten gaan. Op 1 en 2 Oct. hebben Christ, soc. politici, volgens mededeelingen van aanvoerders van de burgerwacht, welke niet zijn tegengesproken aan de burgerwachtbeweging portefeuilles aangeboden en materieelen steun aangebo den, indien ze zouden stemmen voor salaris vermindering. Thans zijn alle verantwoorde lijke leiders van de staatsgreep op vrije voeten; ofschoon openlijk hoogverraad is gepleegd, is geen enkele vervolging ingesteld. Een slappe interpellatie heeft tot niets ge leid. Men kent het geheele strategische plan, zooals het was voorbereid; men weet dat de burgerwachten rustig hun machinegeweren en geweren in veiligheid hebben kunnen brengen, doch er gebeurt niets! Het gevolg is, dat Ftirst Starhemberg, die thans de geheele beweging (behalve in Tirol) onder zijn leiding heeft, het geheele land af reist en overal revolutionaire redevoeringen houdt. Ongestraft kan hij in functie zijnde ministers beleedigen. Hij kan beloven, dat „wij de revolutie zullen voortzetten tot het zegevierende einde, Niets kan ons meer be letten in dezen staat schoon schip te ma ken". Overal wordt Starhemberg gehuldigd door zijn volgelingen. Onder de boeren wordt men onrustig, on der hen heerschen nood en honger. De eco nomische crisis wordt steeds ernstiger, de algemeene toestand steeds drukkender. Zou den de rechtsradicale avonturiers, zoo vraagt de correspondent, dan niet een nieuwe, ge vaar looze poging willen wagen? In Opper-Oostenrijk en Stiermarken, wordt weer ijverig gewerkt aan organisato rische voorbereidingen. Het heet, dat uit Duitschland. uit de kringen van het natio nale front, 150.000 schilling zijn ontvangen tot steun van de beweging. Reeds hoort men data noemen, waarop het er op los zal gaan. Starhemberg reorganiseert zijn troepen. De militaire leider van de burgerwacht in Ka- rinthië, generaal Hülzerth, een bezadigd sol daat, die niets moet hebben van onbesuisd optreden, wil zich terugtrekken. Fransch crediet van 60 milloen schellingen. Op grond van door minister b. D., Juch. te Parijs gevoerde onderhandelingen heeft de Banque de France zich bereid verklaard de Oostenrijksche Nationale Bank door be middeling van de Bank voor Internationale Betalingen een crediet van 60 millioen schel lingen in deviezen ter beschikking te stel len. Spanje. Havenstaking te Barcelona. Het conflict in de haven van Barcelona neemt in omvang toe. In den laten namiddag van Donderdag molesteerden de stakers groepen arbeiders, die van hun werk kwa men. De transportarbeidersorganisaties trachten uit solidariteit met het conflict in de haven de staking over de geheele stad uit te brei den. Om tien uur des avonds omsingelden de politie, met de vuurwapenen in de hand. den zetel van den Transportarbeidersbond en ging tot sluiting ervan over. Italië. De financiëele toestand van Italië. Volgens mededeelingen bedroeg het deficit op de loopende begrooting per 30 September 912 millioen lire. De Italiaansche binnen- landsche schuld is gestegen met- 865 millioen tot 92 milliard 172 millioen. De bankbiljettencirculatie is in den loop van de maand September toegenomen met 164 millioen lire en bedroeg ultimo Septem ber over 2033 milllioen lire. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 Ct*. i INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Dr H. NANNING's NIVATANDPASTA inigt 25&75cptub* mond en tonden. voor het behoud van een frissche, gezonde gelaatsteint is, géén zeep te gebruiken welke schadelijke vetten of verf stoffen bevat Palmolive zeep, uitsluitend samengesteld uit olijf- en p. 'm- oliën.isvan nature zachtgroen van kleur, en haar verjongende, versterkende invloed op de huid wordt door schoonheids experts over de geheele wereld openlijk geroemd. Weest echter op Uw hoede! Men tracht U nabootsingen en zoogenaamde „onverpakte palm en olijf" zeep te verkoopen, hopende op Uw nonchalance. Er is maar één echte Palmolive zeep, ver pakt volgens neven staande afbeelding. Afrit Pofn» 20 ct. per stuk Olqfbootn j(jL&Jd XluiJr S cJt\jtyxy^ÏASL TWEEDE KAMER. 22 October. De moties-v. d. Tempel verworpen Chong en Long uitgeleid. De economische voorlichtingsdienst in middag- en avondzitting. Vandaag kwam dan het werkelijke slot van de interpellatie-v. d. Tempel door het stem men over de moties van den interpellant. Drie moties waren er. We geven ze nog even kort weer. De eerste motie wilde bij de steunregelin gen de uitkeering voor een gehuwden werk- 'ooze zonder kinderen van f 13.50 op f 15 ver- hoogen en groepen arbeiders, die tot dusver nog niet tot de crisisregeling zijn toegela ten, daarin opnemen. De tweede motie wenschte het mogelijk te maken, dat ook in 1932 de reglementaire uitkeeringsduur der werkloozenkassen met ten minste zes weken wordt verlengd en deze maatregel toepasselijk te doen zijn op alle werkloozenkassen, die daarop prijs stel len. De derde motie wilde te Genève de vraag van een wettelijke 40-uren week doen onder zoeken. Bij den aanvang der vergadering kwamen deze moties in stemming. Enkele korte ver klaringen werden afgelegd- De heer Aalberse deed dat namens de R.K. fractie en sprak daarbij uit, dat het oordeel dier fractie over de moties volledig eenstem mig is genomenOok de leden die afwezig moes ten zijn. deelen de meening der fractie. Een verklaring, die de R.K. fractie blijkbaar noo- dig oordeelde na het verlies van Mgr. No- lens. Wat de eerste motie betreft, daarin staan wenschen die ook, naar het woord van Prof. Aalberse, door de RK. fractie gaarne zouden vervuld gezien worden. Maar de motie is een onsplitsbaar geheel en was daarom voor de R.K- fractie niet aanvaardbaar. Wat de tweede motie betreft, daaraan kon de r.k. fractie de steun niet geven. Want voor een rlchtige beoordeeling dezer motie moesten, naar 't inzien dier fractie, in 't ge ding betrokken worden de financieele gege vens, waarom de Kamer had gevraagd. En wat de derde motie betrof, deze motie achtte Prof. Aalberse door de feiten achter haald. Bovendien zeggen de voorstellers der motie niets over de vraag van loonsverlaging, die daarmede toch zeer nauw verband houdt. Communist de Visser zou ook tegen de der de motie stemmen, wijl hij daarin, wegens het aireëele, niets anders dan demagogische reclame gevoelde. Dr. v. d. Tempel heeft nog opgemerkt, dat wanneer te Genève de wettelijke 40-uren- week zou worden onderzocht, natuurlijk ook de vraag zou besproken worden naar de loonverhoudlngen dientengevo'ge. De drie moties vielen met resp. 6125, 6024 en 6224 stemmen. Een paar uur is daarop zoek gebracht met de bespreking van een interpellatie-de Vis ser over de overbrenging van den Chinee- schen zeeman Chong naar Singapore en over de mogelijkheid, dat een ander zeeman Long Si Song, evenzoo zal moeten worden uitge leid. Volgens den heer de Visser hebben beide zeelieden niets anders gedaan, dan een vak- vereeniging organiseeren en was het over brengen naar Singapore levensgevaarlijk: de Chinees zou in handen kunnen vallen van zijn vijanden. Maar de minister deelde mede, dat de kwestie toch wel wat anders stond. De be doelde zeelui hadden iets meer gedaan, dan een vakvereeniging georganiseerd, zij had den kort en goed revolutionaire actie ge voerd, in verbinding staand met Rusland En een der twee de andere zit nog in het huis van Bewaring tot Rotterdam -— is over Sin gapore geleid, alleen om hem in de gelegen heid te stel'en in China veilig te landen, daar, waar hij wilde. Maar juist door de actie die de communisten hebben gevoerd over het geval-Chong is de aandacht van Chong's Chineesche vijanden op hem gevestigd. Ove rigens zonder nadeel, want communist de Visser deelde mede, dat Chong in Genua over boord is gesprongen, zonder ongeval den wal bereikte en verder verdwenen is. Waarheen? Naar Sovjet-Rusland? In middag- en avondzitting Is daarop het wetsontwerp besproken betreffende de eco nomische voorlichtingsdienst. Een avondvergadering was noodig, wijl de Kamer heel wat tijd had doorgebracht me: de interpellatie-v. d. Tempel. De nieuwe opzet, de breedere opzet van de economische voorlichtingsdienst werd aan de Kamer voorgelegd bij een suppletoire begrooting voor .„Arbeid". Men zal zich nog wel herinneren, dat het voorloopig verslag der Kamer bepaald on gunstig was, men vreesde immers voor ver snippering. Maar de discussie in de Kamer bood een rooskleurig schouwspel. Oorzaak van die omzetting is. dat mededeeling was gedaan van een nieuwe departementale taakverdeeling, waardoor de mogelijkheid van concentratie der geheele voorlichting in één hand zou geschapen worden. Er was dus nauw verband tusschen het suppletoire ontwerp en de vorming van een nieuw eco nomisch departement. Komt dit er? Er waren afgevaardigden o.a. de heer Slotemaker de Bruine, die dat nog niet zeker wisten en daarom aarzelden hun stem te geven aan het ontwerp. De heer Knottenbelt aarzelde niet meer. nu hij in een particulier gesprek van den premier de mededeeling had gekregen, dat de Alg. Maatregel van Bestuur, die de nieuwe taakverdeeling zou brengen, reeds in onderzoek is bij de Raad van State. Den beiden oud-ministers Aalberse en Slote maker was dit niet voldoende. Zij wenschten niet alleen te weten, dat er andere taak verdeeling komen zou. zij wilden ook hun advies geven. De laatste wilde zelfs onder zoeken of voor de erootè uitgaven, die een economische voorlichting thans zou vergen, wel het juiste psychologische moment ge komen was. Thans, nu allerwege moet wor den bezuinigd. Wij zouden willen zeggen, dat in dezen tijd juist de behoefte heel sterk is aan economische voorlichting, nu vele markten ons ontvlieden. Intusschen oud-minister Aalberse heeft van minister Verschuur een verklaring ge vraagd, de verklaring, dat hij de bij deze suppletoire gewenschte gelden niet zal ge bruiken, voor de Kamer zich ook over de nieuwe taakverdeeling heeft kunnen uitspre ken. We vermoeden, dat minister Verschuur dat wel zal willen doen. Er kan dan bij de Staatsbegrooting ook gesproken worden over het al-of-niet bij Binnen'.andsche Zaken laten van de Statistiek (minister Aalberse wil dat niet: hij vreest voor een dubbel sta tistisch bureau). Er kan dan ook beraad slaagd worden over de overbrenging aan Binnenlandsche 2iaken van de afdeeling Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemid deling, waartegen Prof. Slotemaker zich kantte. Prof. Slotemaker aarzelde nog, maar bij de eindstemming, we voorspellen 't gaat hij ook wel met den bewindsman mee: „Wo alles iiebt, kann Karl allein nicht hassen". Ook Dr. Lovink voelde veel voor het nieuwe. Hij heeft één bezwaar gedeeld door Prof. Aalberse, Prof. Slotemaker de Bruine en natuurlijk door den heer Van Voorst tot Voorst. Hij vreest n.l. niet alleen voor over belasting van den minister van het nieuwe zeer zware departement voor economische zaken, hij vreest ook voor een achteruit zetting van den Landbouw, wanneer niet naast den te benoemen Directeur-generaal een directeur-generaal voor den Landbouw komen zal. Men moest bovendien voorzichtig zijn met het onbevredigde gevoel, dat er toch reeds is onder de landbouwers over de rc- geeringszorg. De heeren Aalberse. Slotemaker en Knot tenbelt drongen aan op het schenken van een meer zelfstandige plaats aan de be langen van den middenstand. De heer Vliegen overigens ook geen tegenstander van het ontwerp vroeg, waar om het kapitalisme zelf geen voorlichtings diensten organiseerde. De heer Knottenbelt antwoordde daarop, dat groote lichamen dit ook Inderdaad deden, maar dat vooral de kleintjes een regeeringsdienst noodig had den. En bovendien de commissieWPost.hu- ma wilde immers de voorlichting vrijwel In handen der particuliere bedrijven geven. Maar dat wenschte de regeering om de kleintjes niet te bewerkstelligen. De heer Braat vreesde voor ambtenarij En Dr. Lovink achtte 't een nadeel, dat de nieuw te benoemen directeur-generaal zelf niet gekend is in de organisatie van den d'enst. waarvoor thans gelden worden aan gevraagd. In de avondvergadering dus werd „de eco nomische voorlichting" voortgezet. Van de Kamerleden sprak alleen nog de v.d. afge vaardigde Joekes. Maar ook hij deed geen andere klanken hooren. dan het overig ge- I deelte van de Kamer. Ook hij vroeg den be windsman om de verklaring, dat deze niet tot I IN G EZ ON r» v M*-nEDFFLINGKN a 60 Cts. per regeL STOFZUIGERHUIS MAERTENS Bartel jonsst raat 16 Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f105.- het gebruiken van de suppletoire gelden zal overgaan, voordat de Kamer zich heeft uit gesproken over de nieuwe departementale in- deeling. In prinicipe achtte de heer Joekes het ge heele gebouw der nieuwe economische voor lichting goed opgezet. Hij hoopte op groote medewerking, ook van Buitenl. Zaken en op inwerking op die medewerking van den nieuw te stichten Economischen Raad. Daarna was de minister van Arbeid, H. en N. aan het woord. Minister Verschuur zette voorop, dat hij ln de Kamer meer dan gewoon vertrouwen vroeg, nu hij gelden aanvroeg voor een Instel ling. die paste ln nieuwe departementale in- decling. Maar de minister gevoelde toch doorzetting van de voorbereiding der nieuw© voorlichting als zeer noodzakelijk, wijl er reeds zoovele jaren is gevraagd geworden om een goed-geoutilleerde en goed-functionnee- rende economische voorlichting. Hij zag 't noodzakelijk dat er eindelijk eens tot een daad wordt gekomen. Juist nu in deze tijden van nood en economischen neergang is er behoefte aan steviger voorlichting, juist nu is de uitgave daarvoor niet overbodig. Want nieuwe mark ten moeten veroverd worden. De minister legde gaarne de belofte af. over de supplementaire begrootlngsgelden niet te beschikken, vóór de Kamer zich heeft kun nen uitspreken over de nieuwe departemen tale indeeling. Daarmede heeft de minister veel verzet tegen zijn ontwerp weggenomen. De bewindsman zette dan uiteen, dat de Economische Raad noodzakelijk is als vlieg wiel van het economisch regeerbeleid. De Raad zal het bindmiddel moeten zijn tus schen alle overheidsorganen, die economi schen inslag hebben. De Raad mag niet te groot zijn. toch veelzijdig. Ook zal hij betee- kenis hebben voor de samenstelling met Buitenl. Zaken. Een afzonderlijk directeur-generaal voor den Landbouw had niet. in alle opzichten des ministers instemming. Wees Dr. Lovink op 20 jaar gunstige werking van een Landbouw - directoraat-generaal van den Landbouw, in de laatste jaren was er geen directeur- generaal. Maar nu er blijkbaar in de Ka mer een communis opinio is, dat de nieuwe departementale constellatie een directoraat van den landbouw noodzakelijk maakt, daar is dat zei de minister op zich zélf een factor van betcekenis voor de regeering om nog eens te overwegen. De minister zeide ten slotte, dat al worden de middenstandsaangelegenheden onderge bracht bij een afdeeling of bij een onderaf- deeling. zijne belangstelling voor den mid denstand er niet geringer op worden zal. Na repliek werd het ontwerp aangenomen met algemeene stemmen. Alleen de heer Braat wenschte geacht te wezen, te hebben tegengestemd. Over middernacht was 't. toen de Kamer het Oslo-verdrag aannam, zonder hoofdelijke stemming. Zij 't niet met groote animo. Zoowel de heer Kortenhorst. ais Dr. Vos (de beide eenlge sprekers) aanvaarden het verdrag, maar geestdriftig waren zij niet. Zij konden het geen groot resultaat noemen, dat men wilde afspreken elkanders belangen te ontzien. De minister legde er allen nadruk op.dat dit in derdaad wel een nieuw geluld was. wel een nieuw geluid, dat men elkaar zou waarschu wen wanneer men voornemens was van han delspolitiek te veranderen. Hierbij deelde de minister mede zieh in Scandinavië te hebben overtuigd, dat men een fiscale, geringe ta- riefsverhooging niet aanmerkte als verande ring van handelspolitiek. De minister maakte die opmerking, wijl Dr. Vos gevraagd had of het met de considerans van het verdrag in overeenstemming is den vrijen handel los te laten. Dr. Kortenhorst, die opnieuw voor protec tie en een actieve handelspolitiek pleitte, vroeg install telijk of de contracteeren de par tijen de vrijheid hadden van handelspolitiek te veranderen. De minister zette uiteen, dat inderdaad het tractaat deze vrijheid liet. INTIMUS. INGEZONDEN' MEDEDEELINGEN a 60 Cts. por regel Getrouwd: L. OCAR. B. ITS. De Heer en Mevr. L. OCARB. ITS betui gen hun hartelijken dank voor het vertrou wen, dat men bij hoest en verkoudheid in hen stelt. Groene Kruis, November 1931. AGENDA Heden: VRIJDAG 23 OCTOBER Stadsschouwburg: Tegernseer Bauern- thcater: „Das Sündennest im Paradies". 8 u. Schouwburg Jansweg: „Tropenadel". 8 u. Raakskerk: Lezing ds. G. Salomons voor het Chr. Ger. Comité voor Wlnterlezlngen. 8 uur. Groote Markt: Concert 8 uur. Kinderhuissingel: Vertrek optocht ver lichte automobielen, 8 uur. Frans Ha'smuseum, ingang Klein Heilig land 62 rood. Tentoonstelling Kunst zij ons Doel. 104 en 810 uur. Kleine Houtweg 16: Mittovostentoonstel ling. Zaanenlaan: Lunapark, van 112 uur. Palace: „Grock". Tooneel: Lucia en Ron- ni. 8.15 uur. Luxor Theater: „Het geheim van een pries ter". Tooneel: Variété-attractie. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Mensch, erger Je niet." 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 24 OCTOBER Groote Markt: Concert 7 uur. Paviljoenslaan: Vuurwerk 10 uur. Zaanenlaan: Lunapark, van 1—12 uur. Kleine Houtweg 16: Mittovostentoonstel- ling. Frans Ha'smuseum, ingang Klein Heilig land 62 rood. Tentoonstelling Kunst zij ons Doel. 104 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum .Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) 'ST Fa. C. G. Loomeyer en Zn., Barteljorisstr. 11. tel. 10175. Park-Apotheek, Kleverparkweg 13, te lef. 11793.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5