R.C.H. naar Heemstede? HAARLEM'S DAGBLAD DERDE BLAD VRIJDAC 23 OCTOBER 1931 MOORDAANSLAG EN ZELFMOORD UTRECHT. in een vlaag van verstands verbijstering gehandeld? UTRECHT, 23 October (V.D.) Heden morgen in de vroegte heeft in de Kovelaar- straat een moordaanslag plaats gehad. De werkman D. heeft vermoedelijk in een vlaag van verstandsverbijstering zijn vrouw, die in bed lag met een scherp mes ernstige wonden toegebracht aan hals, hoofd en armen. Door het gegil der vrouw werden de zoons, die boven sliepen, wakker. Toen zij naar beneden kwamen, nam de vader de vlucht. Omstreeks half zeven heeft een landbou wer, die den Krommen Rijn passeerde, daar het lijk van den dader drijvende gevonden. De man was werkman en stond gunstig be kend. Alleen had hij den laatsten tijd vreemd gedaan. De vrouw is in ernstigen toestand naar de Academische klinieken overgebracht. DE BROEDERMOORD TE AALTEN. dader tot tien jaar gevangenis straf veroordeeld. ZUTPHEN. 23 October (V.D.) De recht bank te Zutphen deed heden uitspraak in de zaak tegen D. J. P., 25 jaar. landbouwer te Aalten, thans gedetineerd wegens doodslag op zijn broer en veroordeelde hem tot 10 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. opening prot. christ. nijverheids school. De Protestantsch Christelijke Nijverheids school (Tetterodestraat) zal Dinsdag 3 Nov. 's namiddags half 3, officieel geopend worden. De minister van staat, oud-minister dr. J. Th. de Visser werd bereid gevonden de openings rede uit te spreken. ELEKTRIFICATIE AMSTERDAM—AMERSFOORT? de tweede kamer over eenhe|d in de verkeersregelen. Verschenen is. naar de Tel. meldt, het voorloopig verslag der^weede Kamer over het hoofdstuk Waterstaat der Rijksbegroo- ting 1932. Verscheidene leden achtten eenheid van verkeersregelen in de gemeenten noodzake lijk om auto-ongelukken of noodeloos opont houd van het doorgaande verkeer te beper ken. Sommige leden drongen aan op vast stelling van een algemeen snelheidsmaxi mum van 70 K.M. per uur. Bij de afdeeling Luchtvaart werd o.m. ge vraagd of het verlies der K.L.M. nog zal toe nemen, nu met ingang van 1 October van dit jaar wekelijks naar Indië wordt gevlogen en of alsdan verdere tegemoetkoming van rijkswege aan de K.L.M. in het voornemen der regeering ligt. De hier aan het woord zijnde leden waren niet overtuigd, dat bij het beheer van dit bedrijf de noodige zuinigheid wordt betracht. Gevraagd werd of de Nederlandsche Spoor wegen het voornemen hebben spoedig de electrificatie van de lijn Amsterdam—Hilver sum—Amersfoort ter hand te nemen en of de regeering bereid is die electrificatie krachtig te bevorderen. Wederom werd de aandacht gevestigd op de talrijke ongelukken op onbe waakte overwegen. Gevraagd wcrcï om daar tegen maatregelen te nemen. Sommige leden betreurden, dat bij den aanleg van een kanaal van Amsterdam naar den Boven Rijn de voorbereiding zoo lang zaam schijnt op te schieten Met het oog op uitbreiding van werkgelegenheid drongen zij op spoed aan. Andere leden maakten zich ernstig onge rust over overschrijding van de raming. OSS OPNIEUW ZWAAR GETROFFEN. Naar de „Volkskrant" verneemt, zijn bij de Hartogh's margarine- en vetfabrieken te Oss opnieuw een zestigtal arbeiders ontsla gen, waardoor de werkloosheid in de toch reeds zoo zwaar getroffen gemeente steeds grootere vormen gaat aannemen. vijf inbrekers aange houden. De politie te Rotterdam heeft aangehou den drie beroepsinbrekers, die de inbraak bij de Hema aldaar gepleegd hebben. Tevens zijn gearresteerd een sleepersknecht en een portier, die medewerking verleend hebben, de laatste door de deuren van de brouwerij achter de Hema, waar de portier werkzaam was open te laten. vrijz dem. jongeren organisatie. De afdeeling Haarlem van de V. D. J. O. houdt a.s. Zaterdag in een der zalen van het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond in de Tempeliersstraat haar eerste groote bijeenkomst, waar zal spreken dr. C. L de Liefde over het onderwerp „Bewust kiezen De debatingclub, die uit een aantal leden der afdeeling gevormd is, zal onder leiding van Mr. L. G. van Dam, Dinsdag 27 Octo ber a.s. in hetzelfde gebouw aanvangen met de behandeling van het onderwerp: Het sociale vraagstuk. Wat mag een vrouw aan klee- ren uitgeven De uitgaven voor twee-derde onnoodig. Wanneer een man 2000 pond per jaar ver dient hoeveel mag zijn vrouw dan uitgeven aan kleeren? Deze vraag deed rechter McCardie in Lon den aan mevr. Breskal, die door haar costu- mière was aangesproken tot betaling van de rekening. .Ongeveer 500 pond', antwoordde zij. „Ik geloof niet, dat dit extra hoog is". „Het verwondert me niets", merkte de rechter-vrijgezel op. „dat de getrouwde man nen zoo vaak 3e klas reizen". De rechter meende, dat twee-derde van het geld. door de vrouw aan kleeren gespen deerd, zonder noodzaak wordt uitgegeven Wel heeft het een gunstig effect. Want niets verheldert het leven van een vrouw meer jlan een nieuwe jurk of hoed. Dit nam echter niet weg, dat hij persoon lijk de door gedaagde gedane uitgaven als onnoodige verkwistingen beschouwde. Mevr Breskal had f 1200 aan haar costumière te betalen, terwijl haar man een inkomen ge niet van ruim 6000 gulden. De echtgenoot heeft echter niet gezegd, dat hij buitensporige rekeningen van zijn vrouw niet betalen zal. Zijn brieven aan haar (hij vertoefde in Zuid-Afrika) vloeien over van liefdesbetuigingen. En In zoo'n geval staat hij aan zijn vrouw vanzelf groote uit gaven toe. En daarom ben ik van oordeel, aldus mr. McCardie. dat hij zijn vrouw heeft gemachtigd dergelijke goederen van dien hoogen prijs aan te schaffen. Maar ik wil hiermee aan de vrouw geens zins een algemeen recht toekennen verkwis t-end te zijn. Want ik veroordeel die eigen schap der moderne vrouw sterk". De costumiere kreeg haar vordering toege wezen. terwijl ook de verschillende kosten op rekening van het echtpaar Breskal komen. SYNAGOGENDIENSTEN. Ned. Israël. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den In gang te 4.30 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te l uur. Avonddienst te 5.32 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te uur. Zon dag te 7.30 uur. Avonddiensten te 7.45 uur. Talmoed Torah- Sabbath te 12 uur. Werkdagen: 's avonds te 7.15 uur. De diensten op de Werkdagen, alsmede Talmoed Torah, worden verricht in het Ge meentegebouw Lange Wijngaardstraat 14. De overige diensten vinden plaats ter Syna goge, Lange Begijnestraat 11. ARROND. RECHTBANK. DE AANRIJDING OP DEN VOGELENZANGSCHEN WEG. de zaak geschorst tot 31 october. In aansluiting op wat we gisteren over deze zaak gaven, het volgende. Twee auto-experts, door den verdediger, mr. T. a. M. a. van Löben Seis meegebracht, die opmetingen en onderzoekingen ter plaat se hebben gedaan, verklaarden, dat de ver dachte volgens hun meening gereden heeft als het een normaal automobilist betaamde. Hierna was het woord aan de officier van» Justitie, mr. Andringa. Hij vroeg een nader onderzoek ter plaatse en aanstelling van deskundigen tot bestudeering der zaak ter spreekuur wethouder openbare werken. Det wethouder van Openbare Werken, Mr. j. Gerritsz, zal in plaats van Maandag as.. Dinsdag a.s. zijn gewone spreekuur houden van 111 uur. ARBEIDERS JEUGDCENTRALE. A.s. Maandag. Dinsdag en V/oensdag houdt Groep 't Honk der A.J.C. in haar gebouw De Merel. Judith Leysterstraat een herfstten- toonstelling. 36 jaar in dienst. Den 25sten October a.s. zal de heer K. de Vries alhier adjudant-onderofficier schrijver ten bureelc van den indeelingsdistrictscom- manriant Haarlem den dag herdenken waar op hij voor 36 jaar in dienst trad. In ver band daarmede zal hem op Zaterdag 24 Oc tober den gouden medaille worden uitge reikt. De verdediger verzette zich hiertegen. Hij maakte bezwaar tegen een hernieuwd onder zoek, omdat hij op het verzoek, dat hij vroe ger dienaangaande gedaan had ten antwoord gekregen had, dat daar geen termen voor waren. Waarom nóg deskundigen benoemd moeten worden begrijpt hij niet, gezien de twee prima experts, die hij meegebracht heeft. Dc rechtbank trok zich hierop in de raad kamer terug en kwam tot de conclusie, dat de zaak geschorst zal worden en dat op 31 October cp de plaats van het onheil een schouw 2al plaats vinden. Aanrijding bij Halfweg. In Maart heeft een auto op den Rijks straatweg naar Amsterdam een zandkruier. die den weg overstak aangereden, waardoor deze zóó ernstig gewond, werd. dat het eerste lid van zijn linkerduim moest worden geamputeerd. Toendertijd lag in de Vaart bij de plaats van het ongeluk een zandschuit, vanwaar- uit het zand met kruiwagens naar de andere zijde van den weg werd gebracht. Op 30 M. afstand van dezen overgang stonden aan weerszijden roode waarschuwingsvlaggen. Aan de bestuurster was ten laste gelegd, dat het aan haar schuld viel te wijten, dat aan den zandkruier zwaar lichamelijk letsel was toegebracht. Dc snelheid van de auto was 40 K.M.. ter wijl de verdachte beweerde bijgeremd te hebben, toen ze den man aan de rechter zijde op den weg zag. Zij gooide het stuur toen om. opdat ze nog vóór den man zou kunnen passeeren. doch hij begon harder te lOQpen en oo het linkerweggedeelte is toen de aanrijding ontstaan. De Officier oordeelde, dat beide partijen op dat ount voorzichtiger hadden behooren te zijn. Hü meende, dat verdachte niet haar volle aandacht aan den weg heeft besteed en dat zij gedacht heeft: de man zal wel uitwijken. Hij reouireerde een geldboete van f 50. subs, een hechfenisstraf van 25 dagen. Mr. H. van Zutphen als verdediger on- tredend. vroeg vrijspraak en anders een ge ringe straf. De uitspraak is bepaald op 5 November. DEPART. VAN DEFENSIE. Op verzoek Is eervol ontslagen mr. C. F. Gronemeyer als hoofdcommies aan het de partement van Defensie. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. Met ingang van 1 December is aangewezen als directeur van het P. T. T. kantoor tc Lisse de referendaris der 2de kl. der P. T. T. J. H. Halm te Utrecht (postkantoor)., LANGS DE STRAAT. Meteoor Zoo'n meteoor, die op een goeien dag in het luchtruim verschijnt een paar dagen lang al< een nerveuze kip heen en weer schiet onder het uiten van wat onheilspellende ge luiden. die de sterren en de maan te hoop doet loopen van schrik, en plotseling ffft! rrrrt! in vliegende vaart afstuift op zijn noodlot en na een korte knal zoo spoorloos verdwijnt, dat de verontruste gemoede ren elkaar een beetje schaapachtig afvra gen, of er nou eigenlijk een meteoor was of niet zoo'n meteoor was de juffrouw. Uiterlijk was ze maar een gewoon, kort. vrij dik menschje met eep onbeduidende jas aan en een hoed op. .die stellig nooit ge maakt was met de intentie om te wiebelen op haar kleine, sprieterlg toetje; en alleen haar vuurroode. bolronde koontjes en haar kleine, bewegelijke, glinsterende oogjes ver rieden haar explodeermogelijkheid. Inner lijk vrees ik. dat het temperament van een meteoor een kalme vijver was vergeleken bij de geweldig bewogen baren van haar ge moedstoestand. RRRRt! roffelden de kleine dikke voetjes van de opgewonden juffrouw dwars over een tjokvolle Londensche straat. Voor een bus langs, achter een auto. voor een auto. bijna onder een auto en ze stond aan den over kant De busbestuurder schreeuwde wat, een chauffeur schudde wijs bestraffend zijn hoofd naar haar. Ze zag het niet eens. Ze was allang door. Ffffft! een winkel in. ffft! boodschappen gedaan, fffft! er weer uit. Weer met levens gevaar een straat over. weer een winkel in, weer eruit. Bang! Botsing met een meneer. Niets kan ons verdrieten, voort schieten we weer. Nog even die boodschap doen, en nog even dat halen, en dan daar nog naar toe. Lieve hemel, dat gaat die tijd toch allerver- schrikke'ijkst gauw. Hoe kom ik ooit klaar, hoe kom ik ooit klaar Zelfs de flegmatieke Londenaars. die niet gauw uit hun doen raken, en die ook wel aan raarder dingen gewend zijn dan aan een juffrouw, die haast heeft, beschouwden het driftige meteoortje in hun midden soms met een blik van lichte verwondering. De juf frouw werkte er hoegenaamd niets van. Rrrrrt! floep' Bijna tegen een auto op. Is me dat schrikken? Dank u wel meneer, erg aar dig van u om zoo op tijd stil te houden Zou het al laat zijn? Groote hemel Bus! Stop dan toch bus! De bus stopt natuurlijk niet. Dan maar met de underground. Waar is het dichtst bijzijnde station1* Waar is dan toch in 's he melsnaam het dichtstbijzijnde station? O, wacht Rrrrrrrt! Blozend en wel weer naar boven. Volgende stel trappen af. Verkeerde per ron. Dan de trappen maar weer op. Ongelukkigerwijze waren de trappen rol lende trappen, die naar beneden kwamen. En statig staande op die trappen kwam ik naai beneden zeilen, en zag het drama aan mijn voeten gebeuren. De juffrouw nam een aanloop. Stond op een tree, werd onmiddellijk daarna weer be neden afgezet. De trap rolde onverstoorbaar door. Ze bekeek hem eens, en begreep er niets van. En naar boven wou ze. Ze ging een stap achteruit, en sprintte, sprintte en sprong, met den moed der wanhoop. Bom! zei de onvermurwbare trap, en zette haar weer beneden af. Twee treden later kwam ik, ze bekeek me verongelijkt, hulpeloos, klagelijk, en haar ge zicht rimpelde, als van een klein kind dat zijn zin niet krijgt, en een huilbui voorbe reidt. „Izei ze jammerlijk, „IEn toen vond ze opeens, dat het mijn schuld ook niet was. en zei treurig: „I am sorry." Toen heb ik haar in overweging gegeven om de andere trap eens te probeeren. Andere trap? Nee maar, natuurlijk! Hoe... hoe kwam ze er bij! Een grinnlkje kirde op eens uit haar mond. maar p'otseling herin nerde ze zich weer, hoe een haast ze had. Rrrrrrt! Weg was ze. W. T. DE WET OP IIET NOTARISAMBT. Donderdag is afgekondigd het .Staatsblad" No. 415 bevattende het K. B. van 9 Oct. tot vaststelling van den dag van inwerkingtre ding van de wet van 15 Mei 1931, houdende voorzieningen, door wijziging van de wet op het Notarisambt, tot grooteren waarborg voor hen. die belangen toevertrouwen aan notarissen. SCHEEPVAARTBERICHTEN Alwaki 21 v. Victoria. Buenos-Ayres naar Rotterdam. Almelo p. 22 Montevideo. Amsterdam ,naar Bahia Blanca. Amstelkerk 23 t" TTavre verwacht, West- Afrika naur Amsterdam. Baloeran 22 9 u. te Southampton, Rotterdam naar Australië. lioschdfjk 21 n.m. te Houston v. Rotterdam. Colombia 20 te Barbados v. Cristobal, Costa Rica 21 te Barbados v. Amsterdam. Drechterland 22 4 u. 30 m. v. Sharpness n. Cardiff. DJambi 22 v. Messina. Rotterdam n. Australië Houtman 21 tc Mombasa v. Zanzibar. Helder 22 te Hamburg v. Antwerpen. Irmgard 20 v. Funchal, Zutd-Amorlka naar Amsterdam. Kllpfontoin 22 v. Lorenzo Marques naar Beira Kota N'opan 22 v.m. te Rotterdam v. Batavia Marnix van St. Aldrgonde 22 tc Genua, Am sterdam naar Batavia. Maasda nip. 22 Vllsslngen, Rotterdam 1. v. Antwerpen naar New Orleans. Mclampus 21 v. Colombo, Batavia n. Amster dam. Nicuwkerk 22 1 u. van Southampton n. Ant- verpen. Nieuw Holland 21 v. Sydney n. Singapore. Oostkerk 20 te Dairen. Japan n. Rotterdam. Poeiau Brass 21 v. Hamburg n. Amsterdam. Subajak 22 8 u. te Batavia v. Rotterdam. Tjikarang 20 v. Hong Kong n. Muntok. Tapanoell p. 22 9 u. Perim. Java n. N.-Tork. Ulysses 20 te Tocopllla v. Valparaiso. Kota Radja, p. 22 12 u. kaap del Arm!, Ba tavia naar Rotterdam. Phrontis p. 21 Perim. Liverpool n. Madagascar Springfontein p. 22 Beacby Head, Rotterdam lar Kaapstad. Aagtekerk 22 Oct. te Rotterdam van Ja pan. Christiaan Huygens 22 Oct. van Algier, Ba tavia naar Amsterdam. Maasland 21 Oct. van Waterford naar Barry Roads. Narenta 20 Oct. te New-Westminster van Rotterdam. Nieuwkerk 22 Oct. te Antwerpen. Beira naar Rotterdam. Orania 22 Oct. 13 u. van Boulogne, Amster dam naar Buenos Aires. 22 Oct. te Bremen van Ham burg. LUCHTVAARTBERICHTEN. Specht 22 Oct. 14 uur te Boedapest, Am sterdam naar Batavia. Leeuwerik 22 Oct 16.43 u. te Calcutta. Am sterdam naar Batavia Reiger. 22 Oct. 14.26 uur te Cairo, Batavia naar Amsterdam. SPORT EN SPEL VOETBAL. Buitengewone vergadering van de Racing. Hedenavond houdt R C. H. in het gebouw „Zang en Vriendschap" een buitengewoon belangrijke ledenvergadering. Zooals men weet moet er beslist worden over de vraag of zij al dan niet zal ingaan op de mogelijk heid om zich in Heemstede te gaan vestigen Zooals bekend liggen de tegenwoordige terreinen van R. C. H. aan den Middenweg, in het uitbreidingsplan van de gemeente Haarlem en is de kans tamelijk groot cat voor R. C. H. egen geschikte speelgelegen- heid meer te vinden is binnen onze gemeen te. Daar bovendien de mogelijkheid op een goed complex van speelterreinen in Heem stede zeer groot is, bestaat er groote kans dat ae Racing zich daar zal gaan vestigen Ongetwijfeld is het te hopen, dat onze Ra cing voorloopig nog rustig eenlge jaren op haar terrein aan den Middenweg, dat zoo uit stekend ingericht is, zal kunnen blijven spe len. R. C. H. heeft nu niet minder dan twintig elftallen! Onwillekeurig vraagt men zich af. waar al die spelers hun oefeningen of wed strijden kunnen houden, als de vereeniging zooals aanvankelijk In het voornemen lagi eventueel nog in een aan te leggen sport park in Haarlem-Noord zou moeten gaan spe len. Zooals het nu gaat. gaat het goed! En voor de vele aanhangers misschien wel de meeste die de Racing in Haarlem heeft, zou een verhuizing naar het ver weg gele gen Sportpark aan den Meerweg te Heem stede hoogst onaangenaam zijn. Met belangstelling zien we het besluit van de vergadering van hedenavond tegemoet De 200ste wedstrijd van R. C. H. R C. H speelt as. Zondag aan den Mid denweg haar 200sten competitiewedstrijd in de eerste klasse van den K N V B. We hopen, dat ze dezen wedstrijd zal winnen, want dan zou ze met acht punten uit zes wedstrijden een zeer behoorlijke plaats op de ranglijst innemen. Hoewel tot dusver bij de Racing dat soort van jubilea nimmer tot feestelijkheden aan leiding heeft gegeven (dat zal ook nu wel niet het geval zijn) lijkt het ons toch aardig om dit feit even te memoreeren. In al die wedstrijden is R.C.H. nog iets bo ven het gemiddelde van 1.gebleven; zou de wedstrijd van Zondag dus gewonnen worden, dan is haar puntental precies 210. Intusschen zullen de"R. C. H.'ers goed doen om hun tegenstanders niet te onderschat ten. Spelende met het enthousiasme als te gen West-Fris ia, is er wel een kansje op sue ces. R. C. H. speelt met: Kos. Krom, Prevost. Geutskens, Ruis. Muller. Hanse, De Geus, Verkerk, Smit. Paape. DE TRAM VOGELS. In het gemeentelijk sportpark aan den Meer weg te Heemstede speelt Tramvogels Zater dagmiddag half drie voor de Tram- en Spoorwegcompetitie tegen A. G. T. Het tweede elftal speelt daar eveneens tegen de A. G. T.-reserves. H. F. C.-VETERANEN—SPORTVEREEN. HAARLEM S DAGBLAD. Zaterdagmiddag drie uur wordt op het ter rein aan de Spanjaardslaan een voethal wedstrijd gespeeld tusschen de H.FC.-vete- ranen en de Sportvereeniging Haarlem's Dagblad. KINHEIM—HAARLEM Het bestuur der Supportersvereniging Haarlem" heeft ter gelegenheid van den a s. Zondag te spelen voetbalwedstrijd Kin- heimHaarlem, waarvoor veel belangstelling bestaat, een fietstocht georganiseerd. Het uur van vertrek is bepaald op één uur, van het Soendapleln. RUGBY WEDSTRIJD TE AMSTERDAM Zondag a.s. 25 October speelt de Amster- damsche Rugby-Voetbal Club aan de Scha- gerlaan te Amsterdam tegen dc Delftsche Studenten. Als versterking waren door de Amsterdammers dc Haarlem (M.T.S.) cap tain Dalhuisen en Van Capellen uitgenoo- digd, aan dezen wedstrijd voor de A R.V.C. hun medewerking te verleenen. Eerstge noemde zal echter niet uit kunnen komen, zoodat alleen Capellen als ..free quarter" met de A.R.V.C. zal meespelen. PAARDENSPORT HAARLEMSCHE MANEGE. De Haarlemsche Manége zal as. Zaterdag middag twee uur op een terrein te Aerden- hout, onderlinge wedstrijden houden. De toegang tot het terrein is aan het einde van de Zuidlaan (zijlaan van den Zandvoor- ter weg). UIT DE OMSTREKEN BENNEBROEK EEN ADRES AAN DEN RAAD In dc gisteravond gehouden conferentie der plaatselijke besturen van den Christ, en R.K. Land- en Tuinbouwarbcldersbonc'^ werd besloten, het volgende adres aan den raad der gemeente Bennebroek te zenden. ..De besturen der plaatselijke afdeellngen van den Nederl. Christ. Land- en Tuinbouw - arbcldersbond en den R.K. Bond St. Deus- dedlt, in vergadering bijeen op 22 October 1931, verzoeken in afwijking van de reeds bestaande regeling, getroffen door uw collega den datum van uit koering te vervroegen, daar de tijdsomstandigheden van dien aard zijn. dat nu al vcrschilende inwoners werk loos zijn. Reden waarom genoemde besturen uw bereidwilligheid ten deze inroepen. Tevens verzoeken bovengenoemde bestu ren voor liet komende winterseizoen om werk«">Wenheid voor ongehuwden." ZANDVOORT aanbesteding. De uits'ag van de aanbesteding onder Zandvoortsche aannemers van de werken be- 'reffende de rioleering van de Zandvoortsche laan c.a. en het verbeteren van de bestra ting van een gedeelte van die laan is: J. Th. Berkhout f 119.770. Gebr. Kokkelkoren f 116.700. fa. Luyendijk en Blsenberger f 129.340. C. Mesman f 120.989. C. Boon f 116.100 J en J. P. Water f 105.289. V van der Mfje f 129.S99 99 N.V. Bouw- en Exploitatie Mij. N.J.G.E.R. f 119.900. fa. Gebrs. Piers f 118.760. S. Slagveld f 115 500. W. Meester f 118.800. P. J. Schelvis f 139.666. T. Koper f 107.477. H. Bluys f 122.800. L. ten Broeke f 112.688 J. J. Barnhoorn. 134.878. A. Bron f 276.800. C. H. ten Broeke f 117.920. Koning en de Jong f 111.360. BLOEMENDAAL gevonden dieren en voorwerpen. Gevonden en terug te ontvangen bij: De concierge Kennemer Lyceum. Overvecn. een kleine ladder; Wichert. Noordertulndorp- laan 6. Haarlem, een muziekboek; Kroone, Duinlustparkweg 7 Bloemendaal, oen rijwiel bclastingmerk en een trechter; Floberg. Ju- lianalaan 112. Overveen. een kinderjxirte- monnaie: Tuilenaar. Zljlwcg 10 Overveen, een jongensklut: van Rlessen. Bloemendaal- soheweg 67. Bloemendaal. een gulden: J. Vierman. Kinheimweg 23. Bloemendaal. een paar damoshandschoenen; N. v. d. Oord. Bioemveldslaan 9 B Overveen. een zilveren potlood: J Reinhart. Ramplaar. 78 Haarlem, een ceintuur; J. J. Swarts. Bleekerspad 7, Bloemendaal. een h?ndenhalsband en een ko peren gewicht: C. W. l. Koscky, Oosterhout- laan 11 Aerdenhout. een damestasch met in houd: A W. Brulnooge Jullanalaan 38. Over veen. een kinderbeursje met Inhoud, van Es sen. Iepenlaan 8, Bloemendaal. een gebronsd koperen broche met witten steen; aan den politiepost tc Aerdenhout. een gummi kin dercape: aan het bureau van politie Over veen, een kinderhandschoe&tje en een zak mes. wintersportreis der meisjesschool ..iiet kopje" in blof.mendaal Onder leiding der dames Bargert directri ces der bekende meisjesschool „Het Kopje" te Bloemendaal. zal tecen Kerstmis een reis je worden georganiseerd naar de Wintersport in Ig's bij Innsbrück. Teneinde dc onkos ten aan een dergelijke excursie verbonden, voor de leerlingen zoo gering mogelijk to doen zijn, kunnen oud-leerlingen dor school zich ook aansluiten, wat zeer zeker de gezel ligheid verhoogen zal. De dames Barger verstrekken gaarne alle nadere inlichtignen. HEEMSTEDE centrale bond van transport arbeiders Openbare vergadering op Maandag 26 Oct. 1931 's avonds 8 uur in Hotel van Ree. Camp- laan te Heemstede, waar als sprekers zullen optreden de heeren a. Mars. voorz van bo vengenoemde Bond en Disselkoen, s. D. A. P. raadslid van Heemstede. Zij zu'len spreken over: De houding van B. en W. inzake adres van de Centrale Bond van Transportarbeiders. vereeniging voor vreemdelingen verkeer. Donderdag 5 November as. des middags te half drie za! de offlcieele opening geschieden van het Inlichtingenbureau der Vereeniging tot verfraaiing van Heemstede en Benne- Dioek en tot bevordering van het vreemde lingenverkeer in deze gemeenten Het bureau !s gevestigd in de kiosk aan de spoorweghalte HeemstedeAerdenhout. VELSEN DE NOOD DER WERKLOOZEN. interpellatie. Door het communistisch lid van den Raad, A van Woensel is tot den Raad het verzoek gericht om te mogen Interpelleren over de vraag, hoe het college van B, en W. denkt over den nood der werkloozer. en welke maat regelen het denkt te nemen om in den stij genden nood te voorzien. B. en W. stellen den Raad voor de gevraag de toestemming te verleenen. EEN NIEUWE R. K. KERK. verkoop van grond. Door A F j. Goosséns. Pastoor te Haar lem. is aan de gemeente verzocht, aan hem te willen verkoopen. ten behoeve van tie stichting van een R -K. kerk. een gedeelte bouwterrein, ter grootte van ongeveer 4090 M2. liggende aan de Frans Nctscherlaan te Santpoort. Verzoeke^ is bereid voor dezen grond een iriis te betalen van f 4,50 per M2. B. en W. stellen den Raad voor tot dezen vcrkcoo over te gaan.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 9