KORFBAL, Tilden verliest van Kozeluh. PAARDENSPORT GYMNASTIEK HANDBAL WANDELSPORT. BILJARTEN VOETBAL. raicniI De Haarlemsche Manége. Zaterdagmiddag hield de eVreeniging „De Haarlemsche Manége" onderlinge wedstrij den op een terrein te Aerdenhout, voor dit doel welwillend ter beschikking gesteld door de eigenares. Het aantal inschrijvers zoowel als het aantal toeschouwers was zeer bevre digend. Ris eerste nummer werd een Tally-ho ge reden door dochters en zoons van leden, ge volgd door een zelfden wedstrijd voor dames en heeren. Het terrein leende er zich toe om in groepen van drie te rijden wat de spanning verhoogde. Hierna volgde een rijden voor juniores, waarbij voornamelijk de wijze van rijden en zitten beoordeeld werd. Het was voor de jury (bestaande uit de heeren H. J. Lijsen en J. G. Niepqprt) een moeilijke taak, daar de deelnemers, dank zij het voortreffelijk rijonderricht van den direc teur der manége, den heer Niepoort elkander weinig toegaven. Het derde nummer, het springconcours, waaraan achttien dames en heeren deelna men, bracht vele vlotte parcoursen. Het was duidelijk te merken, dat de ruiters ijverig ge oefend hadden voor deze wedstrijd. Het slotnummer was paarsgewijze-springen Behalve voor het maken van fouten, werden ook punten gegeven voor het gezamenlijk nemen der hindernissen. Door een groot aantal leden waren mooie prijzen uitgeloofd. De uitslagen van de wedstrijden zijn Tally-Ho voor Juniores: 1ste prijs Frans Koenigs, 2de prijs Leendert Roodenburg, 3de prijs John Steur. Tally-Ho voor dames en heeren: 1ste prijs Mevr. Telkamp, 2de prijs do heer W. H. G. Jacobs, 3e prijs de heer J. H. Krclage. Rijden voor Juniores: 1ste prijs: Frans Koenigs, 2de prijs John Steur, 3de prijs Elly Dunlop. Springwedstrijd: 1ste prijs de héér C. W. Brandt, tijd 45 1.5 sec. 2de prijs: de heer W. H G. Jacobs, tijd 43 1 5 sec.. 3de prijs Mevr. Telkamp. tijd 48 2 5 sec Sauts Couples: 1ste prijs: Mevr. Telkamp en de heer J. L. Prins.. 2ae prijs mevr. en de heer Kruyff, 3de prijs mej. M. KSebe en de heer N M. Henriquez Pimentel. Wedstrijden K. T. K. Het aantal deelnemers (130) aan de Woens dag in het Dienstgebouw voor Lichamelijke Opvoeding te houden wedstrijden voor dames uit den Kennemer Turnkring is van dien aard, dat in 2 gedeelten moet worden ge werkt. De 3e graad begint nu om 8 uur; voor den len en 2en graad wordt om 9 uur aange vangen. Turnlust. De uitslagen van de wedstrijden voor jon gens uit de Chr. Gymn. Ver. Turnlust luiden als volgt: Jongste jongens. Ie afdeeling: 1. B. Stou ten, 2. B. Veen, 3. J. Bon. 2e afdeeling: 1. B. de Looze, 2. H. Veen, 3. J. de Jong. 3e afdee ling: 1. H. Hentenaar, 2. R. Rijbroek. Oudste jongens, lc afdeeling: l. B. Otte, 2. V. dc Looze, 3. H. v. Lienden. 2c afdeeling: 1. P. Hoogendorp, 2. H. Huyzinga, 3. G. v. d. Boo gaard. 3e afdeeling: 1. D. Schouten, 2. G. Ot ter, 3. J. Boeree. Aan de onderlinge wedstrijden, die nu ge heel ten einde zijn, werd door 170 leden en adspiranten deelgenomen. De wisselprijs voor gymnastiek en athleüek werd bij de dames behaald door mej. J. Bis en bij de heeren door D. Zuurendonk. Wegens de K.T.K. wedstrijden worden de Turnlust-oefeningen verplaatst van Woens dag naar Vrijdag op dezelfde uren. Uitvoering van Bato. Bato geeft op Zaterdag 21 November een uitvoering in het Gemeentelijk Concertge bouw. Op het programma staan vermeld voor meisjes springriet-oefeningen, toestel- turnen, volksdansen en springen; voor jon gens vrije oefeningen, toestclturnen en sprin gen; voor dames knots-oefeningen, brug springen en dans; en voor heeren vrije oefe ningen, toestel turnen, springtafel en groe pen. Uit het K. N. g. v. Het Bondsbcstuur besloot in verband met de hooge kosten af te zien van het plan, een dames-afdeeling in December naar Madrid te zenden. De K.N.G.V. kampioenschappen in gym nastiek zullen voor 1932 zoo mogelijk te Koog-Zaandijk worden gehouden. Lawn Tennis. Optreden van de Tildengroep te Amsterdam. Een snelle heerendubbel met snelle rallies en vier ongelooflijke spelers aan het net. (Van onzen medewerker) ONZE PORTRETTEN- 4. A. VAN DER WINT. <v. s. V.) Voor den stoeren V. S. V.-keeper Van der 'Wint moet het niet aangenaam zijn, dat zijn collega's van H. F. C. (Van der Meulen) en van De Hollandiaan (Odijk) nog steeds in zulk een prima vorm zijn, want daardoor kan hij voorloopig nog niet in aanmerking komen om het doel van onze nationale ploeg te verdedigen. Hij zou, evenals Halle van Go ahead, daar geen slecht figuur slaan. Hij is bijzonder betrouwbaar cn klemvast als weinigen. Een voorhoedespele-r van de te genpartij behoeft het niet in zijn hoofd te halen om Van der Wint den bal te ontfut- i sclcn of om hem er mee in het net te wer ken, want hij zou stellig na de aanraking met dezen robusten doelwachter in het veld terug voeren. V. S. V. is met het bezit van zulk een keeper geluk te wenschen. Van der Wint is op 24 Juni 1902 te IJmuiden geboren en is dus nu 29 jaar. In 1913 werd hij lid van V. S. V. en bleef dit tot 1923, toen hij zich naar „Stormvogels" liet overschrijven. Hier bleef hij echter slechts twee seizoenen; hij keerde toen weer naar zijn oude club terug en zal die wel niet meer verlaten. In den lichtwedstrijd tegen P. S. V. heeft het Haarlemsche publiek hem met genoegen aan het werk gezien. tlllllllllllllllllllllllllllllllllllM ConcordiaLijnden 2 (21) Concordia verschijnt met een invaller voor Dohsc. Reeds dix-ect wordt flink aangepakt, zoodat tien minuten na den beginworp de stand 01 is. De meeste aanvallen zijn voor Lijnden, maar de verdediging van Concordia houdt goed stand. De voorhoede van Con cordia laat zich steeds dekken, zoodat wfj voor rust maar een enkelen aanval van Concordia te zien krijgen. Daar Concordia .na de rust het voordeel van don wind heeft, ls ze iets sterker gewor den. maar toch heeft Lijnden n het. beste spel. Wanneer dc doelverdediger van Lijn den een bal goed stopt, stompt Cornet den terugspringenden bal netjes in het doel. 1—1. In het geheel niet ontmoedigd trekt Lijn den steeds ten aanval, maar de wind is haar steeds ongunstig. Vlak voor tijd maakt Pater den beslissenden goal '21», waarna er geen verandering meer in den stand kwam. RapiditasAmsterdam (52) Als de scheidsrechter C. Cornet om half drie laat beginnen, zijn de Amsterdammers volledig, terwijl Rapiditas met een invaller voor Sarlet speelde. Diens plaatsvervanger Th. Sabclis kan op een zeer goeden wedstrijd terugzien. Rapiditas is direct het meest in den aanval, maar weet dat niet in een doel punt uit te drukken. Na een hevige hagelbui is het veld zeer glad geworden, zoodat een goede balcontrole onmogelijk ls. De rechtsbuiten P. Brussé weet den doelverdediger der Amsterdammers met een laag schot in den linkerhoek te ver rassen (10). Ook nu blijft Rapiditas nog in de meer- dei-heid. maar scoren gaat zeer moeilijk we gens het gladde veld. Uit een tegenaanval wordt door den Amstcrdamschen midvoor, die een van den doelvex-dediger terug- sprlngcnspringen bal bemachtigt, gelijk ge maakt tl—1). waarna het rust is. Na de rust is Rapiditas weer in de meer derheid door het goede steunen der midden- linie. waarin vooral C. Roest uitblonk. Ook het samenspel in de voox'hoede wordt keurig afgewerkt. Kort na elkaar weet de midvoor van Rapi ditas, Pal. tweemaal te scoren (3—1) Dan komt er een kleine inzinking van Ra- piditais, waarvan de Amsterdammers profi- teeren <32>Maar dit is slechts van korten duur. De Amsterdammers, die heel goed sa menspeelden. maar te lang treuzelden, heb ben al hun krult verschoten. W. Herbst en Pal weten belden nog eenmaal den Amster- damschen doelverdediger te passeeren. «5-2 waarmee hot einde komt. Afstandsmarsch 30 K.M. De eerste Haarlemsche Wandelverceniging hield Zondag haar vierden afstandsmarschd van 30 K.M.. met vier dames en tien heeren. die allen den marsch volbrachten cn een me daille als belooning ontvingen. Als bijzonder heid kan worden vermeld, dat de 13-jarige J. Klein ook den marsch volbracht. Hij kreeg ©en extra diploma voor zijn prestatie. De tennistroep van Tilden, die een toer door Europa maakt, is Zondagavond in het R. A. I. gebouw te Amsterdam opgetreden voor ongeveer tweeduizend toeschouwers. De plaats van de handeling was groen. Groen was de baan, met afgelijnde vakken, groen waren de tribunes en de bekleedingen. De optredenden wai-en vier in getal, te we ten Tilden, de Amerikaansche ex-amateur en eenige malen kampioen van Wimbledon; zijn landgenoot Hunter, de Tsjech Karl Ko zeluh en de Ier (die inmiddels al twintig jaar in Parijs woont) Burke. Opgevoerd werd een tennisspel in drie be drijven. Eerste bedrijf: Hunter en Burke betreden het groene coui-t, Tilden begeeft zich op de tribune. Een conferencier roept onduidelijke dingen door een luidspreker, waaxunee hij vei'moedelyk de beide spelers aan het publiek voorstelt. Er wordt getost en ready? play! gezegd. Twee witte figuren dansen een paar kwartier over de baan. Hunter een vier kante en tegelijk ook wel ronde knaap, heeft de armen van een smid, hij slaat hard en ntet mooi. Zijn voetstappen daveren en gil len over de stroeve vloer Hij sjaat dc ballen 25 px-ocent harder dan zijn tegenstander, maar zij zijn dikwijls buiten de lijnen Burke is op zijn qui vlvc. Hij lobt en speelt op Hun ter's backhand, waar do slagen minder snel en minder vast vandaan komen. Burke wint de eerste set met 63. «Er komen rallies van 10 slagen, het witte dingetje floept onder de felle lampen heen cn weer. De ruggen van de spelers worden nat. de halzen van dé toe schouwers stijf cn hun voeten koud Drie sets lang duurt dit cex-ste bedrijf. 36, 61 6—0. Hunter's kapitale, zware spel voert den boventoon hij wint. Titelrol. In het tweede bedrijf komt de titelrol on der het lamplicht. Hij draagt een kameelha- ren jas en een zeer platte pet. Hij heeft tien fotografen zeer boos gexxxaakt. Negen foto toestellen en een filmapparaat stonden in het gelid en de fotografen daarachter. Hun vertegenwoordiger vroeg den grooten tennis speler, hoe hij wilde poseeren, waarop Til den antwoordde dal. hij dit in het geheel niet zou doen, omdat hij het bliksemlicht niet verdragen kon. Tien driepootcn werden toen met protesteerend lawaai weer in elkaar ge schoven en honderd kranten met duizenden lezers wachten nu tevergeefs op het laatste portert van Tilden in beroepsstaat. De hoofdpersoon trad lachend in de baan en enkele minuten later begon dit belang rijke tweede bedrijf onder doodsche stilte. Tilden's tegenspeler was dc Tsjech Kozeluh, een speler van het Tsjechisch voetbalelftal, broer van vier andere Kozeluh's, stuk voor stuk internationale uitblinkers op sportief gebied. Tilden's nederlaag. Tilden is niet op dreef. Hij tracht zich door fanatiek aanvalsspel te verzetten, maar het wil niet. Zijn offensief wordt door de lang zame baan gebroken. Kozeluh, die reeds eenige keeren door Tilden is geslagen, is de zen keer zeer gedisponeerd. Hij neemt alle slagen van Tilden met opmerkelijk gemak en de verre diepe drives beantwoordt hij met harde slagen van fore- en backhand. Tilden zet zijn pet op, het licht hindert hem; en hij zet een (verloren) game later zijn pet weer af. deze hindert hem. HU komt met 53 achter, forceert, waagt en komt gelijk, 55 en 66 en 77. De schuinweggeslagcn vol leys, die op 'n snelle baan wegflitsen, blijven hier nog even in de lucht hangen, lang ge noeg om den vitalen Tsjech in de gelegen heid te stellen den bal telkens weer te re- tourneeren. Tilden is wat slow en mist en kele keeren, doordat hij te laat start. Zoo verliest hü onder een byna on-Hollandsch applaus, dc eerste set met 9—7. De Tilden- troep. uitgezonderd Karl Kozeluh, die opge wonden enthousiast is. kijkt zeer bedrukt, alsof het een slag voor Tilden's reputatie zou wezen als Kozeluh hier won. Tilden is gram storig. Hij heeft weinig geluk. Verschalende malen ketsen zun drives tegen den band van het net en vallen er aan den verkeex-den kant af. Maar andei'c keeren slaat hij den bal metex-s uit, doodeenvoudige drives, waar op hij zich rustig concentx-eeren kan. Koze luh voelt Tilden's onvastheid en begrijpt dat hij dezen keer kan winnen. Hij maakt het spel nog langzamer door gesneden slagen en hij lokt Tilden voortdurend in den aanvals- val. Is dit de Tilden die als professional zoo veel beter in vorm is dan vorige jaren in amateursstaat? Is dit de aanval die iedere verdediging kan breken? Het tweede tooneel, de tweede set, is dra matisch. Binnen zeer korten tijd heeft Kozeluh, wiens gx-ondstrokes prachtig zijn, een 4—0 voorsprong en Tilden blijkt niet in staat om dezen achterstand in te halen. Met 9—7, 61 delft Tilden het onderspit. Zijn eerste nederlaag onder de profs. Het publiek juicht haast en bibbert in middels van de koude. Dc organisator Gou- rovich duwt Kozeluh den Carltonbeker in de hand en dadelijk springt de menigte op om binnen den kortst mogelijken tijd zooveel mogelijk heete koffie te verwerken. Maar als de drommen verdwijnen is er een conferentie onder den umpii-estoel, waarvan het resultaat is dat men niet zal pauzeeren en dadelijk aan -het derde bedrijf beginnen De eerste di-ie games van het dubbelspel worden gespeeld onder het lawaai van de terugkeerendc koffiedrinkers. Een van de toeschouwers heeft bovendien van de koude getrappeld en dies klinken oogenbiikkelijk de roffels van honderden kouden beenen en hakken. Na veel ge-psst! en verwijtende blikken van dc spelers komt er rust onder het koude volk. Men berust en kijkt. Het derde bedrijf is de dubbel, TildenHunter versus Kozeluh —Burke. Een komisch slot! NED. KORFBALBOND Overzicht. De puntjes werden gelijk verdeeld; in Haar lem bleven er drie en drie nam Amsterdam meer. Haarlem behaalde een ferxxxe overwinning op S. V., dat met 61 verslagen werd. Advendo viel tegen; zij wist het tegen Sportief II slechts tot gelijk spel 11 te brengen. Aixiixio liep het niet mee en bovendien was de tegenpartij goed op dreef. Blauw Wit II won met 90! Haarlem II en Zilvermeeuwen hadden vrij af. HaarlemSport Vereent (61) Onder leiding vair scheidsrechter Seele- meyer speelde Haarlem tegen de Santpoor ters. Spoedig na het begin moet gestopt' wor den, voor een flinke hagelbui, waardoor het veld zeer glad was geworden. Het eerste succes is dan voor Haarlem, wanneer H. Arends van achter den paal den bal inschiet (10). Evenals in vorige wed strijden bleek ook nu de S. V.-aanval schot loos. Na ongeveer eeix half uur weet mej. v. Straten gelijk te maken <11). In de tweede helft blijkt al spoedig dat Haarlem er alles op wil zetten; werkelijk wordt er met wind mee beter gespeeld. S.V. is er echter geheel uit. Binnen tien minuten heeft Haan dan ook twee doelpunten ge maakt (31). Ook de volgende Haarlem- aanval is productief. D. van der Velden moet dan een strafworp nemen, die echter naast geschoten wordt, doch voor de tweede maal ingeschoten zit de bal (4—1). Even later brengt dezelfde speler handig den stand op 5—1. In de beginopstelling spelend, herstelt S.V. zich, doch weet niet meer tot doelpunten te komen. Haarlem maakt er dan nog 61 van door mevr. Van Lohuizen, waarmee het ein de komt. club een snel aanvalspel. waaruit eenige mooie karxsen ontstaan welke echter niet worden benut. De aanval der tegenpartij blijkt eveneens over snelle spelers te beschik ken, doch hier vindt zij een verdediging tegen zich, welke haar volkomen in bedwang houdt. De thuisclub voelt zich op het groote veld beter thuis dan de bezoekers, zoodat zij het meeste in den aanval is. Het schot laat ech ter ook dezen aanval in den steek. Het uit blijven van succes schijnt de Advendo'ers wat te ontmoedigen, waardoor de tegenpartij het spel weet te verplaatsen. Onverwacht neemt Sportief de leiding als een dame door snel omdraaien vrij komt en inschiet «01). Dit is voor de thuisclub het sein om beter aan te pakken; de Sportief-korf wordt danig onder vuur genomen. Eenige vrije kansen volgen el kaar op, maar gedoelpunt wordt er niet. De Zwart-witten zijn thans echter veel sterker, waarvan Deegenaar eindelijk weet te profi- teeren door met een goed schot gelijk te maken. (11). Sportief valt thans fanatiek aan om de lei ding te heroveren. De thuisclub wijkt echter niet en tot een behoorlijk schot weten deze aanvallers het dan ook niet te bi'engen. Na de hei'vatting is het spel der thuisclub veel beter; zij is dan ook direct in den aan val. Het beslissende schot wil echter niet ko men. Aan den anderen kant wordt de aanval der gasten volkomen in bedwang gehouden. In de laatste minuten denken wij de zwart- witten nog te zien doelpunten, als zij nog eenige kansen krijgen. Ook deze leveren ech ter niet het winnende doelpunt op. en als de scheidsrechter het einde aankondigt, heeft de thuisclub zich een kostbaar puntje zien ontgaan. HAARL. KORFBALBOND Oosterkwartier IHaarlem 3 (53) Onder protest van Haarlem. Kozeluh, in vroolijke stemming door zijn zege, doet grappige dingen, hinkelt, steekt zijn tong uit, praat met publiek en voetbalt, voetbalt zeer goed tusschen de bedrijven door. Tilden steekt zijn vinger dreigend tegen zijn pax'tner op, als deze mist en zijn racket op den grond tikt: Burke probeert ballen achter zijn i*ug om te slaan. Een snelle heerendubbel, snelle rallies met vier onge looflijke spelers aan het net. Het witte vlek je suist van snarenblad naar snax*enblad, klapt op den houten gx'ond en is in zijn op sprong al weer verdwenen. De eerste set is met 63 voor KozeluhBurke, de tweede voor TildenHunster, met 62. De finalset wordt een longset. Tilden speelt nu weer op volle kracht. Met vlugge dx-ives naar do zylynen maakt hij openingen in de tegen overgestelde dubbel, maar partner Hunter is er uit en slaat slag op slag uit of in het net. Tilden zet er alles op en weet de score gelijk te houden, totdat hij bij 78 vier win- ningstrokes krUgt, waax*van hij de laatste benut. Het Tilden-souper staat koud te worden. Het is half twaalf, de xxxenigte apnlaudiseert en rilt. Er zal veel heete koffie moeten zijn om deze koude tc bezwci'en. De uitslagen luiden; Hunter slaat Burke 6—3. 16. 60; Kozeluh slaat Tilden 97. 6—1; Tilden en Hunter slaan Kozeluh en Burke 3—6, 6—2, 9—7. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel WINTER-TENNIS KENNEMER LYCEUM WOENSDAG f 15 ZATERDAG f 2r ZONDAG f 43. - Inlichtingen Tel. 11559 of 14894 Animo 1Blauw Wit 2 (09) Animo heeft onverwacht een groote neder laag geleden tegen een goed spelend Blauw Wit. Reeds onmiddeilUk is Blauw Wit in den aanval en moet de verdediging er alles op zetten om punten te voorkomen. Het spel gaat sr.el op cn neer. Animo lost door Bosch en Blaauw eenige schoten, welke de mand ï'aken. maar er komen geen doel punten van. Vijf minuten vóór rust plaatst de verdediging verkeerd uit en schiet een dame keurig in, hetgeen ze even later her haalt. (02). Na de rust speelt Blauw Wit een tempo sneller en met eenige* fraaie schoten en doorloop ballen wordt de stand opgevoerd tot 0—6. Nu is Animo ee'n geslagen ploeg, te meer daar er nu steeds slordig geplaatst wordt en Blauw Wit den bal onderschept. Blauw Wit weet den stand door goede schoten op tc voeren tot 09, waarmede het einde komt van dezen aangenamen wed strijd. AdvendoSportief 2 (11) Wedex-om heeft de thuisclub zich, door ge brek aan schietcapaciteiten met een gelijk spel tevreden moeten stellen. De Zwart-witten hebben een invaller. Direct na den uitworp ontwikkelt de thuis- Zondag speelde Oosterkwartier 1 aan de Zomervaart tegen Haaxdem 3. Vóór de rust was het een aardige, vlugge wedstrijd, met beui"telings beide doelen in gevaax'. De par tijen wogen goed tegen elkaar op, zoodat rust ingng met gelijken stand 11 Na de rust was het een onaangename ver tooning, zoodat een Haarlem-speler het veld uitgezonden moest worden. Toen de scheids rechter einde floot, was dc stand 53 voor Oosterkwartier. Na afloop protesteerde Haarlem tegen de leiding. Kennemers 1Oosterkwartier 2 42 S. V. 2Always Ready 1 (72) De reserves van Santpoort hebben een mooie overwinning op het eei-ste twaalftal van Always Ready behaald. In het veld wogen de ploegen aardig tegen elkaar op met S. V. iets in de meerderheid, doch de aanvallen van de thuisclub waren veel gevaarlijker. Rust ging in met 41. De adspiranten wonnen met 05 van Floi-a-adspiranten; S.V. 4 verloor van Zee meeuwen met 12. De Uitslagen. Animo 2—Zilvermeeuwen 2 3—1 D. S. V.Advendo 2 02 Voorwaarts 2Animo 3 00 Nederlandsche Biljartbond. De gespeelde wedstrijden in deze compe titie hebben in den loop der week de volgexide uitslagen opgeleverd: Donderdag ontving de biljartclub ..Haar lem" in haar lokaal café Metz in de Bartel- jorisstraat de Amstexxiamsche zustervereni ging H.E.T. E.IJ. De bezoekers waren niet op stoot, mehalve Deisen «H.E.T. E IJ.) en P. Kobus (B.C.H.), die een schitterende partij speelden. Eerstgenoemde maakte in de eer ste 5 beurten 100 caramboles en was stuk ken voor. Ook zUn cUxbgenooten kwamen zegevierend uit den strijd, zoodat ae stand werd: B.C.H 4 partijen en HH.T. E.IJ. 0 partijen gewonxxen. Klasse D.. afdeeling 13. De ontmoeting tusschen B.C.H. en Roosen daal is op verzoek van deze verenigingen uitgesteld. Klasse F. afdeeling 32. Dinsdag was het team DBjS. I op bezoek bij Roozendaal te Overveen. Alhoewel op vreemd terrein speelden de D.E.S.-mannen allen in uitstekenden vorm. oVoral de Nijs en Donde muntten uit. De bezoekers boek ten dan ook een verdiende 40 overwin ning. Dienzelfden dag kampten de vier spelers van Vrienden kring I tegen de ploeg var. B. V. Haarlem I in café De Louw in de Spek- straat. In een spannenden strijd won C. v. d. Berg de eenige partij voor zijn club van B. A. Copinl (Vriendenkring). De overige club- genooten van Copini brachten het alle drie tot een overwinning, zoodat de stand werd: 31 voor Vriendenkring I. Woensdag kwam het viertal van Haar lem-Noord I op bezoek bij D.E.S. III in ".t Hof van Holland" aan de Groote Markt. Hier viel vooral op het sterke spel van H. Kuiper Jr. Bij een inzinking haalde Mooy (Haarlem- Noord) fraai op. doch het was te laat, om de partij te redden. P. Groot cn J. v. Vliet, zorgden voor een winstpunt voor „Haarlem Noord". Hun vierde man kwam niet op, zoo dat deze partij verloren ging. Het resultaat was dus 22. Klasse F. afd. 33. Het tweede viertal van Haarlem-Noord was Maandag te gast bij Vriendenkring n in Centraal-Bar aan den Kruisweg. De hoofd schotel was hier de partij Meeuwenoord Haarlem-Noord)Nanne. Deze laatste speelt een stevige party en wist over zijn tegenstan der te zegevieren. Zyn ciubgenooten Copini Jr. en Roefs, die goed op dreef waren, boekten eveneens een overwinning. De vierde partij was voor de gasten, zoodat de stand luidde: 31 voor „Vriendenkring II. D.EB. II bond Dinsdag in eigen lokaal den strijd aan tegen B. V. Haarlem n. In deze ploeg van D.E.S. speelt de jonge Vlug steeds een aantrekkelijke party. Tegen alle verwachtng in leed hy een nederlaag tegen Eyskoot. die op 't laatst sterk speelde Tunin- a D.E.S.) handhaafde zijn naam van goed vechter en won zijn party. Het resultaat van den avond werd: 22. De laatste strijd van deze weck werd ge leverd in café De Louw tusschen B V. Haar- '.rm III en Ve'.sen-Noord. Tusschen Oorthuis (Veisen Noord) en J. van Trigt ontspon zich een felle strijd, die op t' kantje af door Van Trigt gewonnen werd. Van de overige 3 partijen verliepen er nog 2 in 't voordeel der gastheei-en. De uitslag van den avond was: 31 voor B.V. Haarlem EU. Kampioenschap Nederland 3e klasse klein'biljart. De Haarlemmer G. Vos (B.V. Haarlem", die zich voor dit tournooi in dc voor wedstrij den uit 71 deelnemers als no. 1 van de 7 geplaatsten in de finale (kampioen. II. v. d. Heijde, als no 8 zonder voorwedstrijd) wist te handhaven, maakt ook in den eindstryd tot nog toe een zeer goed figuur. Vrijdagavond zijn deze wedstrijden in het clublokaal van de Zaandamsche biljartclub „Anti Poedel", Lunchroom Tromp aan de Westzijde, onder buitengewone belangstelling begonnen. Nadat onze stadgenoot Vos in zijn eerste partij nog niet op dreef was Vrijdagavond en deze dan ook verloor, heeft hy Zaterdag schitterend revanche genomen en wist van de 4 partijen, welke hij dien dag maakte er 3 tot een overwinning te brengen, zoodat hij op het eind van den dag op do 3de plaats kwam te staan. Hij versloeg de beide Zaan dammers: Van der Heijde (de kampioen) en G. Lammes en den Hagenaar Tjoa Jr. Al leen Hendrikx uit Delft moest hij als zijn meerdere erkennen. Deze maakte 200 in slechts 11 beurten! Toch scoorde Vos in deze overweldigende party de hoogste serie tcfl; nog toe, n.l.: 51, waarvoor hy een welver diend applaus oogstte. De uitslag van zijn vijf ontmoetingen luidt als volgt: pnt. brt. h.s. gem. G. Vos (B.V. Haarlem) 115 25 14 4.60 L. Koppel (Die Haghe) 200 25 31 8.— Den Haag. H. v. d. Heijde (Anti Poedei) 191 26 32 734 Zaandam. G. Vos 200 26 30 7.69 G. Lammes (Ons Genoegen) 188 26 35 7.32 Zaandam. G. Vos 200 26 29 7.69 G. Vos 112 11 51 10.18 P. Hendrikx (Doelen) 200 11 48 18.18 Delft. G. Vos 200 27 31 7.40 Tjoa Jr. (Die Haghe) 105 26 22 4.03 Den Haag. Niessen kampioen. Tenslotte is na vinnigen stryd de titel door den Amsterdammer A. Niessen (B.V. „K E.T. S.") gewonnen. Onze stadgenoot Vos heeft geen stand kun nen houden: hij moest zich met de zesde plaats tevreden stellen. Toch heeft hy zich dapper geweerd en en kelen, die thans gepromoveerd zUn, zelfs overwonnen. Zijn laatste twee partyen heeft hy met den volgenden uitslag gespeeld: pnt. brt. h.s. gein. C. Dekker 178 400 21 G. Vos A. Niessen G. Vos 4.45 200 40 18 5.— 200 19 46 1052 126 18 41 7.—

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12