HAARLEM'S DACBLAD DINSDAG 27 OCTOBER 1931 HALFWEGORANJE ZWART (3—1). De doelen zijn om beurten in gevaar. Na een misverstand in de Halfweg-achterhoede weet de rechtsbuiten van Oranje-Zwart zijn club de leiding te geven. Nu pakt Halfweg ook beter aan en met succes, want na een half uur weet de midvoor uit een mooien kopbal gelijk te maken. Waarmede de rust stand aanbreekt. Na rust blijkt het direct dat Halfweg er zin in heeft; zij onderneemt verschillende goede aanvallen. Na goed spel van den rechtsbin nen en buiten van Halfweg gelukt het laatst genoemde, aan Halfweg de leiding te geven (21). Nu krijgen we even een overwicht van Oranje-Zwart, maar zij weet geen doel punt te maken. Halfweg echter weet haar voorsprong te vergrooten door toedoen der midvoor (31). Hierna wordt er niet meer gedoelpunt. D. W. O R. C. H. 3 (3—2) D.W.O. pakte direct goed aan: in de eerste minuut benutte Muller een mooien voorzet van Appelboom. Na algemeen opbrengen bracht dezelfde speler uit een voorzet van links den stand op 2—0 R.C.H. herstelde zich en ••an nu af aan ontspon er zich een aan trekkelijke strijd. Na een algemeen opbren gen bracht Muller den stand op 30. Na de rust komt R.C.H. flink opzetten; D.W.O. moet alle zeilen bijzetten om doel punten te voorkomen Maar ondanks keurig verdedigen van Nunnink c.s. brengt de mid voor van R.C.H. den stand op 3—1. even later gevolgd door een schot van den spil dat doel trof (3—2». Onder groote spanning kondigde even later de scheidsrechter het einde aan. E. H. S— SPAARNEVOGELS (6—1) Na den aftrao ging de thuisclub direct tot den aanval over; zij zat geregeld voor het Spaarnevogels-doel. Na een kwartier doel punt de middenvoor van E. H. S. met een goed schot (1—0». Kort daarop vergrootte de linksbinnen den voorsprong (20). De tegenaanvallen van Spaarnevogels werden door de E. H. S.-achterhoede ge makkelijk onderbroken. Nadat E. H. S. een strafschop had gemist en Spaarnevogels ook een strafschop over schoot, voerde E. H. S-. geleidelijk den stand op tot 50. Na de rust, het zelfde spel met E. H. S. In den aanval. Nadat zij den stand op 60 had gebracht, vatte zij haar taak wat ge makkelijker op. Spaarnevogels kwam wat meer in den aanval; zij slaagde er dan ook in de eer to redden (6—1), waarmede het einde kwam. SANTPOORT I—P. V. C. I (2—2). Santpoort speelde tegen den kampioen van het vorige jaar, P. V. C. uit Utrecht. Met de rust hadden de Utrechtenaren een 2—0- voorsprong, dank zij het feit, dat ze twee vrije trappen benutten. Na de thee is het Santpoort, dat het spel ln handen neemt. De linksbuiten der thuis club, Kaldenbach, weet de partijen op ge lijken voet te brengen (2—2). HILVERSUM II—E.D.O. II (2—2). De strijd is vrij gelijk opgaand. Zeven mi nuten na het begin geeft Van Norde aan E. D. O. de leiding uit een voorzet van Schu macher. Uit een penalty maakt Hilversum gelijk. Nog voor rust scoort Hilversum nog maals. Met 2voor Hilversum wordt de tweede helft begonnen. E.D.O. zet er alles op om den achterstand in te loopen; zij wordt geleidelijk sterker. Na een paar goede kan sen gemist te hebben, maakt H. Koene acht minuten voor tijd gelijk. Hard wordt er nog gestreden om de leiding, doch met onver- anderden stand komt het einde. BLOEMEND AAL 2—I.V.O. (1—5). Vóór de rust is I.V.O. meestal iets sterker, maar daar het elftal mat speelt, krijgt Bloe- mendaal verschillende malen kans om ge vaarlijke' uitvallen te ondernemen. Bij een dezer uitvallen schiet Van Beem keihard in het zijnet. Kort vóór rust nemen de bezoe kers uit een keurigen voorzet van links door hun midvoor de leiding. Na de hervatting maakt de thuisclub spoe dig gelijk als Wille van een out van den I.V.O. keeper profiteert. Plotseling komen dan de bezoekers los: door zeer fraai aanvalsspel leiden zij spoedig met 13. Een hard schot van den midhalf komt tegen den paal. De aanvallen van Bloemendaal hebben niet veel meer te be- teekenen. Circa tien minuten vóór tijd valt I.V.O. een vrijen schop op den rand van het penaltyge- bied ten deel, het is de midvoor die met een zeer hard schot dezen in een doelpunt omzet. (14). De witten spelen dan een verloren wed strijd; I.V.O. heeft weinig moeite om door hun linksbinnen deii eindstand op 15 te brengen. ZEEBURGIA II—STORMVOGELS II CO—1) Na een slecht begin, komen de Stormvo gels-reserves er steeds beter in. Zoo slaag den zij er Zondag j.l. in het nog ongeslagen Zeeburgia II in Amsterdam een nederlaag toe te brengen. Over het geheel genomen is de thuisclub echter het meest in den aanval geweest. Vooral in de tweede helft oefende zij een geweldigen druk op het IJmuider doel uit. dat echter buitengewoon kranig door Wa genaar verdedigd werd. Vlak voor het einde dachten we Zeeburgia nog gelijk te zien maken, doch op mooie wijze hield de kleine Stormvogels-doelman zijn hei'igdom schoon. Krachtig werd hij bijgestaan door de beide backs, Van Gelder en Heilig, welke laatste Haak Jr. verving. Het eenige doelpunt van den wedstrijd werd voor de rust door Van Pol gemaakt. LEZING TE ZANDVOORT Voor de Voetbalvereeniging „Zandvoort" en ..Zeemeeuwen" wordt door de Haarlcm- sche Scheidsrechtersvereeniging een lezing gehouden op Woensdag 28 October, des avonds 8 uur, in Hotel „Zomerlust" te Zand voort. POSTDUIVEN. KAMPIOENSCHAPPEN HAARL. POST- DUI VENBOND Kampioen Vitesse. No. 1 A. Schuiten 168 punten, 2. G. van Akkooij 158. 3. J. Bewarder 156. 4. Joh. v. d. Pol 141. 5. J. de Vries 137. 6 M. Boer 131. 7. J. F Bonke 129. 8- H. Lans dorp 123. 9. Belfroit 110- 10. A. A. Sernc 109. Kampioen Fond. No. 1 Joh. v. d. Pol 245. 2 A. Schuiten 241 3. J. Bewarder 216. 4 H Boe ree 191. 5. P. Martens 179. 6. J. de Vries 170. 7 G. H Stouten 166. 8. J. Samson 144, p. J. J. Petri 139, 10 B. C, v. d. Meer 134 Kampioen Generaal oud No. 1 A. Schui ten 409 2. Joh. v. d Pol 385, 3. J. Bewarder 372. 4. J. de Vries 307, 5. G. H. Stouten 267, 6. M. Boer 246. 7. P. H. Boeree 245, 8. J. Sam son 215, 9. J. W. Radsma 213, 10 J. J. Petri 205 Kampioen jonge duiven: No. 1. L. Gim- brère 200 punten, 2. Th. v. d. Reep 166, 3. L. v. Meurs 150. 4. C. Koning 145, 5. H. Roos dorp 144, 6. P. Martens 143, 7. Joh. v. d. Pol 142. 8 C. V t Ende 142, 9. P. J. Verputten 131 10. W. H. Spoor 126. Kampioen Generaal: No. 1 Joh, v. d. Pol 528. 2 A. Schuiten 457. 3 J. Bewarder 372, 4. J. de Vries 372, 5. P. Martens 357, 6. P. H- Boeree 355, 7. P. F. Boerjan 317, 8- G. H Stouten 316, 9. C. Koning 311, 10. J. W. Radsma 290, DL HEER H1RSCHMAN GAAT HEEN Hirschman Naar het Persbureau Vaz D!as verneemt heeft de heer C. A. W. Hirschman aan het bestuur van den K. N. V. B. bericht, dat hij ontslag naemt als bestuurslid van dien bond. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE IJ. F. C.—V. V. IJ. (2—3) Voor deze plaatselijke ontmoeting, die op het Stormvogelsterrein werd gespeeld, be stond groote belangstelling. De heer S. de Boer laat te drie uur beginnen. Er wordt van beide zijden een vlot open spel gespeeld. D. V.V.LJ.-voorhoede ls bijzonder gevaarlijk, voor rust weet zij de sterke achterhoede dei- thuisclub tweemaal te verschalken. LJ.F.C. ziet ondanks haar goede spel geen kans een tegengoal te maken. In de tweede helft ge lukt het Gé van Gelder met twee fraaie schoten den stand gelijk te maken <2—2), maar kort voor het einde brengt de Niet zijn club de overwinning door van Urk ten der den male het nakijken te geven (2—3), De wedstrijd droeg een uiterst fair karakter. KennemerlandV. E. W. (63) Daar de aangewezen scheidsrechter weg gebleven was, werd met beider goedvinden onder leiding van den heer De Bruin ge speeld. De thuisclub is voor rust sterker dan V. E. W„ maat begaat de fout haar tegenstander in te sluiten. De linksbuiten der oranje hemden is dezen middag bijzonder op schot, hij maakt kort na elkaar drie onhoudbare doelpunten, terwijl J. van der Heiden voor V. E. W. scoort. Rust 31. In de tweede helft maakt de linksbuiten Bijker Sr. nog twee goals, doch de V.E.W.- voorhoede, die hard werkt, weet ook nog tweemaal te doelpunten (5—3). Langereis brengt den eindstand op 6—3. Tweede JeugdKennemerland 2 (3-4) Hoewel de bezoekers met vier invallers ver schijnen. hebben zij toch gewonnen. Tweede Jeugd mist haar doelman Jonker, die on voldoende werd vervangen. Reeds na één minuut leidt Kennemerland als haar spil van grooten afstand enorm hard in den be nedenhoek schiet. Blom benut daarna een goeden voorzet van Heimig <02). De aan val van Tweede Jeugd wordt goed gesteund, maar de verdediging der bezoekers weet goals te voorkomen. Aan den anderen kant gaat het beter, waait Harms weet De Kok nog tweemaal te passecren, vooral het laat ste doelpunt is fraai. Rust 0—4. In de tweede helft verdedigt Mol het doel der gastheeren, nu gaat het beter. Tweede Jeugd wordt steeds sterker. Een penalty wordt door Mooy in een doelpunt omgezet en P. Spek scooat op fraaie wijze na een snellen aanval 24. De linksback van Ken nemerland speelt te forsch. Scheidsrechter van Balen Blanken geeft wederom straf schop. die evenwel door Berkemeyer wordt gekeerd. De bezoekers krijgen nog een pe nalty tegen zich, die onhoudbaar in een doelpunt wordt omgezet. Het gaat spannen Tweede Jeugd zwoegt enorm. Maar Berke meyer voorkomt den gelijkmaker, welke de thuisclub toekomt. TRAM- EN SPOORWEG- COMPETITIE TramvogelsA. G. T. (03) Tramvogels spelen het eerst tegen wind in en reeds terstond onderneemt de A.G.T. eenige goede aanvallen. Wanneer bij een al- gemeenen aanval der A.G.T. een schermut seling voor het Tramvogelsdoel ontstaat komt het leder bij een der halfs, die tusschen een kluwen spelers door den doelman geen schijn van kans geeft. (01). Niet ontmoedigd trappen Tramvogels we der af, doch het wil niet bijzonder lukken. Hoe er aan beide zijden ook gezwoegd wordt, rust breekt met 10 voor A.G.T. aan. - Wanneer weder hervat is, laat het zich voorloopig nog niet aanzien wie aan het lang stc einde zal trekken. Geleidelijk nemen ech ter de A.G.T.-ers het spel in handen. Wan neer een der Tramvogelsbacks hands maakt uo2 buiten het beruchte zeb'.cd bnnut eer A.G.T.'er dezen strafschop met een zcct hard schot. (02). Bij een dcx weinige Tramvogelsaanvallen krijgt haar rechtsbinnen een zeer fraaie kans; hij schiet echter juist naast. De ver dere strijd gaat in hoofdzaak tusschen de Tramvogelsachterhoede en de A.G.T.-voor- hoede. welke laatste nog eenmaal kans ziet om den doelman het nakijken te geven. Wanneer scheidsrechter N. J. Twisterlir.g het einde aankondigt, heeft A.G.T. verdiend met 30 gewonnen. Tramvogels 2A. G. T. (14) Ook de Tramvogels-reserves konden het tegen de A.G.T.-reserserves niet bolwerken. De A.G.T. was hier voor rust reeds sterk in de meerderheid cn wist dit in een tweetal doelpunten uit te drukken. Tramvogels scoor den wel tegen, doch dit doelpunt werd we gens buitenspel geannuleerd. Wanneer aan de tweede helft begonnen is. denken wij dat Tramvogels nog wel op zullen halen, doch het kwam anders uit. De A.G.T. bleef het meest in den aanval en slaagde er in nog een tweetal goals aan de score toe te voegen, waar tegenover de gelen slechts door toedoen van hun middenvoor, één doel punt stelden. Het einde dezer ontmoeting kwam alzoo met een 41 overwinning voor AG.T. 2 DAMMEN. OM DEN HAARLEMSCHEN WISSELPRIJS. De laatste afgebroken partij uit bovenge- noemden wedstrijd tusschen A de Jong („Haarlemsche Damclub"» en F. A. Berke meier Damclub „Haarlem") ls in remise ge ëindigd. waardoor de definitieve uitslag thans 2119 voor de „Haarlemsche Dam club" geworden is. De „Haarlemsche Damclub" heeft hierdoor thans definitief beslag gelegd op den wissel- prijs. DAMCLUB „BENNEBROEK". Het bestuur der Damclub „Bennebroek" is thans als volgt samengesteld: C. Vis, voor zitter: J. van Duiken (Pad Iepenhout. Huize Vogelenzang", Bennebroek) secretaris; H. Knopper, penningmeester: C. J. Moes. alge meen adjunct; Chr. Gerritsen, wedstrijdlei der, CLUBKAMPIOENSCHAPPF.N „IIAARL. DAMCLUB". Maandagavond jl. werden bovengenoemde wedstrijden in het clublokaal der „Haarlem sche Damclub" voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Eeste klasse: J. W. van Dartelen remise met J. B. Sluiter Jr.: Joh. Fabel Jr. wint van J Poppen; J. B. Sluiter Jr. wint van J. van Looij. Tweede klasse: H. van Lunenburg Jr. wint van H. Berghuis: W. van Pelt remise met A. Kiel; P. G. M. Ottolini Sr. wint van Th. Wes- selman D. Kleen remise met J. Balk: J. M. A. Minderhoud wint van J. H. Reedijk; H. Berghuis wint tten F. W. de Pater. Derde klasse. Groep A: H. Spilker wint van L J. Hellingman: H. C Souverein wint van H G. J. Andriessen; G. J. Veen remise met J H. Bijrij: J. C. Bom wint van A. Smit. Derde klasse. Groep B: P. A. Nooij wint van Th. C. v d. SluijsPh. F. Amelung—J. Klaverstij-n afgebroken. WIELRIJDEN J. VAN KAMPF.N-BRASPENNING ZEGEVIEREN Uit Keulen: De ter gelegenheid van de opening van het wielrseizoen gehouden wed strijden in de Rheinandhalle oogstten veel succes. Een twee-uurs-koppelrit met interna tionale bezetting werd gewonnen door het Nederlandsch koppel Jan van Kempen- Braspenning. Een tweetal ritten over 5000 Meter werd gewonnen door de Nederlandsche renners Jan van Kempen en Van Hout. DAMES-HOCKEY. TE WERVE—ROOD WIT III (4—1). Hoewel in het begin het spel het meest voor den goal van Rood Wit was, wist Rood Wit toch den eersten goal te maken. Daarna kwam Te Werve opzetten, maar veel aan vallen liepen op niets uit door de goede doel- verdediging van mej. Josso Maar toen had Te Werve toch succes en bracht den stand op 2—1. Na de rust scoorde Te Werve nog twee goals Er was daarna verschil van meening over nog een goal, maar de scheidsrechter annuleérde dien, zoodat de stand 41 bleef. STADSNIEUWS Voor den Politierechter. VERZOENING. Er hing een sfeer van vergevingsgezindheid in de zaal; was het de nawerking van de Lichtweek; was het, doordat de Natuur tot rust was gekomen en de zon haar weldadige stralen door de hooge vensters schoot, getui gen en verdachten en rechters gelijkelijk met haar licht en warmte omhullende? De getuige, die uit LJmulden was gekomen om te bevestigen, dat de verdachte hem met een helmstok had geslagen, was nu van oor deel, dat de stok, opgeheven om getuige's zoon te slaan, was gevallen en op zijn dijbeen terecht gekomen, zoodat hier slechts sprake kon zijn van een toevallige aanraking tus schen stok en been. „Nou. nou", zei de Officier, „je wilt het goedpraten geloof ik; zijn jullie weer vrien den?" Getuige dacht even na. als peilde hij zijn gevoelens en toetste hij deze aan het begrip vriendschap, waarop hij tot de slotsom kwam. dat zijn gewezen compagnon nog niet of niet meer op den naam van vriend aanspraak kon maken. „Maar gaan jullie weer vechten?" on dervroeg de magistraat verder en de beide combattanten merkten, dat er een bemidde laar om den hoek gluurde, die zich bij beves tigend antwoord onmiddellijk zou terugtrek ken. Dit nu wilden belden niet en daarom staken getuige en verdachte elkaar dc verzoe nende hand toe. hiermede overduidelijk de- monstreerende, dat de vechtlust was geweken. De vervolgende ambtenaar was voldaan en voorkwam een boete eenerzijds. zoomede een meineed of zoo Iets wat er veel op kan gelij ken anderzijds door de vervolging in ie trek ken. waarop partijen tevreden vertrokken om wellicht vóór hun vertrek naar IJmuiden in een café de vriendschapsbanden opnieuw aan te knoopen. BREEKBARE WAAR. Gebroken was de keten, wellicht eens als onbreekbaar beschouwd, die den jongen man en het meisje had verbonden en men vraagt zich af. wat de gemoedstoestand moet zijn yaa den jongen, die zijn vrijheid heeft her kregen. Blijkbaar was het geen gevoel van bevrediging, dat iemand moet hebben. <iie een last van zich heeft afgeschud, maar meer een soort teleurstelling, die men krijgt, als men na eenig dispuut zegt..Marie, het moet maar uit wezen", waarop Marie gretig ant woordt: ,3est, smeer 'm maar". De jongeling was althans na het verbreken van het engagement naar 't café gegaan en had daar ruzie gezocht. Dc kastelein had hem de deur uitgebonjourd, maar de jonge ling was teruggekeerd en was niet lang daarna weer op straat terecht gekomen, want de kastelein huldigde het principe, dat eertijds te Amsterdam in den Stadsschouw burg in groote lettors stond uitgedrukt: .Wie kwalijk doet. wordt uitgeleid Toen ging de jonge man. die de liefdesban den had verbroken, nog meer breekbare waar opzoeken en welhaast rinkelden de glasscher ven, een te IJmuiden geen ongewoon iets. maar het ging hem als Cornells, die een glas gebroken had. want ook hij wist geen raad en hij probeerde het geval te doen vergeten door spoedig de ruiten te betalen, zoodat hij eigen lijk zijn eigen ruiten had ingegooid. De rechter had graag gezegd evenals Cor nells' vader: .,'k Wil U den misslag niet ver wijten". maar dat ging niet heelemaal op. want ruiten breken mag Je niet, ook niet. als je ze betaalt en zelfs niet. als je zenuwachtig bent vanwege een verbroken liefdesband, zoo- dat aan de gerechtigheid moest worden vol daan. hetgeen geschiedde door het opleggen van 5 boete. BLONDE EN ZWARTE HAREN. De verdachte, die terechtstond omdat hij een Juffrouw had geslagen en bij de haren over de straat gesleept, haalde een envelop uit den zak en nam daaruit een zwarte haarlok, die niet van dc geslagen juffrouw kon zijn. want die was blond. Het was dan ook niet 's mans bedoeling de juffrouw baar uitgetrokken haren terug te geven, maar hij wilde alleen laten zien, dat zijn vrouw een haarlok minder rijk was dan vroeger, nadat zij met bedoelde juffrouw in aanraking was geweest, 't Is te begrijpen, dat toen zijn vrouw hem dit stuk van overtuiging had eetoond, hij in woede was ontbrand in IJmuiden schijnt de frlssche zeelucht de gemoederen niet te verkoelen en gedachtig aan den ouden rechtsregel: Oog om oog, tand om tand, wilde hij het blonde hoofd eenzelfde restau ratie doen ondergaan als het zwarte. Eerst wilde hij echter, zoo hij beweerde, den man der blonde juffrouw interpelleeren. waarvan hij echter niet veel heil verwachtte, omdat zoo hij zei. die man ook bang voor haar was en verklaard had met trots of met spijt 't is de bollebof van de straat. Nu was die man niet thuis en de bollebo! stond een paar hulzen verder op straat. Den man met de zwarte haarlok ziende, riep ze: „Wat moet Je?" Op het antwoord behoefde ze niet lang te wachten want de aangesprokene kwam naar haar toe en gaf haar een dof op haar oog. dat ze tegen de straat tuimelde, waarna hij zich met haar kapsel ging bezighouden, wat eigenlijk niet recht was, vanwege de pomp op het oog. De man voelde dit en trachtte zoo'n beetje om die haartrekkerij heen te draaien, bewe rende, dat 't meer op den hoed dan op het haar gemunt was geweest, maar de rechter vond dit een flauwiteit en schoon hij toegaf, dat de zwarte haarlok eenlgszlns ln zijn voordeel pleitte, kon hij niet goedvinden, dat de blonde juffrouw, al was zij dan een feeks, bij de haren langs de straat werd getrokken, wat verdachte toegaf. Hij kreeg 20 boete en den goeden raad om in voorkomende gevallen met de uitgetrokken haren naar de politie te gaan, inplaats van naar de uittrekster. Maar wat doe je als man. wanneer Je vrouw je laat zien. hoe haar gepermanente hoofd, waarop je allebei trotsch bent, vreeselijk is geschonden AUTOBUSDIENST HAARLEM SANTPOORT EN DEN HELDER- HAARLEM-AMSTERDAM. BEHANDELING IN COMMISSIE VAN GEDEPUT. STATEN. In een commissie uit Gedeputeerde Staten onder voorzitterschap van mr. A. Bruch werden Maandag de bezwaren ingebracht tegen de aanvraag van den heer W. Prins tot Instelling van een autobus-sneldienst van den Helder over Haarlem naar Amsterdam De spoorwegen en eenige tusschenliggende gemeenten hadden bezwaren gemaakt. Haar lem. Alkmaar en Amsterdam niet. De heer Nypels verdedigde het standpunt van den aanvrager, zeggende dat den Helder een vlottende bevolking bezit, die gaarne tegen geringen prijs een directe verbinding met Amsterdam zou hebben. De spoortarieven zijn te hoog. Eenige steekproeven hebben bewezen dat er wel degelijk behoefte bestaat, want die bussen waren toen vol. Op aangevoerde bezwaren van andere ondernemers antwoordde spr„ dat concur rentie op tusschenliggende lijnen uitgesloten is, omdat het in dc bedoeling ligt, uitsluitend een sneldienst den Heidér—Haarlem en den Helder—Amsterdam te explolteeren. Op hel traject Haarlem—Amsterdam zal dus door den heer Prins niet worden vervoerd. Autobusdienst SantpoortHaarlem. Verypigens kwam de aanyrage van de Haarlemsche Brockway-bus Maatschappij voor een dienst Haarlem—Santpoort en om gekeerd ter tafel. De gemeente Haarlem heeft bezwaar gemaakt, omdat de stadslijn, lijn 3 dan het karakter van stadslijn zou verliezen als zij wordt doorgetrokken buiten de stad Het moet een locale dienst blijven, waarta de gemeente dadelijk zeggenschap hoeft. De N Z.H.TM. was eveneens tegen ver leening van toestemming. Mocht deze wél verleend worden, dan vraagt zij vervoerver- bod voor de gedeelten dat de bus samen loopt met de tram. Ook van andere zijden kwamen beswaren binnen. Er loopen al vele bussen en Per dag 77 treinen van en naar Santpoort. De heer M. C. v. d. Wal sprak namens de Brockw.ubus Mij. De bedoeling is niet de stadslijn door te trekken doch om een lijn in te stellen van Santpoort naar de Maas- straat. Dan hebben de passagiers betere verbinding met de binnenstad. Hot bezwaar der gemeente Haarlem vrees, dat de locale dienst interlocaal zou worden - vervalt, nu blijkt dat de te maken lijn slechts loopt tot het beginpunt van lijn 3. Integendeel, hoe meer middelen van ver voer personen naar Haarlem brengen hoe beter. Nog werd opgemerkt dat het argument, een betere verbinding van mlddenstad naar Santpoort te vestigen niet opgaav daar men thans van dc Groote Markt na,ir Santpoort komen kan door op het Kem^uvrplein over te stappen kan door opUMF'.zyxzrljwgrdjcn te stappen. Dit is even goed als wanneer men van de Markt tot de Maasstraat rijdt en daar overstapt wanneer de „betere" verbin ding zou komen. De commissie zal van beide zaken aan Gedeputeerde Staten rapporteeren- SCHOUWBURG JANSWF.G. Donderdag 29 October zal door den heer en mevrouw Specnhoff. in bovengenoemden schouwburg voer het eerst sedert hun te rugkeer uit Indle. met medewerking van hun kinderen, een intieme kunstavond gegeven worden. Ter afwisseling van het programma heeft den heer Slgnée. humoristisch gooche laar. zich bereid verklaard een séance te geven. Tevens zullen door den heer Speenhof! ten gehoore gebracht worden eenige gramo- foonplaten. welke hij uit Ir.dië medegebracht heeft, op welke platen de laatste kamnoog- liedjes. gezongen door Miss RIboet, vastge legd zijn. HAARLEM'S TRAMFANFARE' CORPS. Bestaat 1 November a.s. 25 jaar. HET PROGRAMMA VAN DE FEESTELIJK HEDEN. Zondag 1 November as ls het 25 Jaar ge leden, dat Haarlems Tram fanfarecorps verd opgericht. R. van 't Hoff Ter gelegenheid van dit feit ls een solis ten-, duet- en kwartetconcours uitgeschre ven voor harmonie en fanfarecorpsen. Om het feest geheel tot zijn recht te laten ko men zal het bestuur een receptie houden en wel op Zaterdag 31 October as. van 3.30 tot 5 uur in de bovenzaal van De Kroon op de Groote Markt. Dienzelfden dag zal het concours geopend worden door den direc teur der N. Z. H. T. M. ir. W. J. Burgcrsdljk. De uitvoeringen worden gegeven ln de groote zaal van het Gem. Concertgebouw. De aanvang van het concours is bepaald op 6 uur. PI m 11 uur doet de jury uitspraak waarna bal tot 3 uur volgt. Zondag 1 November wordt het feest voort gezet te 12.15 uur nam. Tusschen 6 en 7 uur wordt gepauzeerd, terwijl om 6.30 de zaal zal worden opengesteld. Uitspraak Jury pl.m. 11 uur. gevolgd door bal. Als bijzonderheid zij gemeld, dat alle leden van het koninklijk huls een zilveren me daille als prijs hebben afgestaan. Het ge meentebestuur van Haarlem stelt een ver guld zilveren medaille beschikbaar. Een eere-comite ls gevorma, waarbij bur gemeester C. Maarschalk aLs voorzitter is •.oegetreden. De Jury bestaat uit de heeren A. L. Ilazc- broek, oud luitenant-directeur Staf-Muziek corps Kon. Marine en Jos. de Klerk, toon kunstenaar. Zooals men weet is de heer P. van 't Hoff, directeur van Haarlem's Tramfanfare corps. Hij is ai twintig jaar als zoodanig werkzaam. Het Haarclnwh Tramfanfarccorps, dat binnenkort zijn 25-jarig jubileum viert.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11