BUITENLAND Het samenvattend overzicht. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Wat kikker Karei en Tuimelt je beleefden. HAARLEM'S DACBLAD MAANDAG 2 NOVEMBER 1931 Laval's plannen. Hij zal zich direct na aan komst in Parijs met Bruening in verbinding stellen. De kwestie der herstelschulden. Japan ontsticht over Engeland's houding. En een stille wenk van Amerika. De bewape- ningsvacantie een feit? Het Chineesch-J apan- sche conflict. Over troepenbewegingen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS niet geheel gerechtvaardigd is. omdat, zoo- lanfg er troepen in Mandsjoerije zijn. deze zich zullen bewegen." Het heeft geen zin om bij ieder bericht hieromtrent te veronderstel len. dat de toestand critiek is geworden. L. A. Duitschland. Laval. De belangrijkste buitenlandsche berichten kunnen tot het volgende overzicht samenge vat worden: In eenige telegrammen van de „He de France" varende tusschen Europa en Ame rika, brengen de journalisten verslag uit van hun meening over Laval's taak in Frankrijk. (Het is een gek ding. maar men krijgt, al deze berichten lezende, zoo het idee, dat La- val niet van boord had behoeven te gaan: door middel van de telegrammenwisseling uit zee vóór zijn aankomst in de V. S., en vóór zi.m terugkomst in Parijs lijkt de heele zaak eigenlijk al bekokstoofd te zijn). Bepalen wij ons echter welke diepere waarheid er achter deze tusschen haakjes geplaatste scherts, ook schuilen moge tot den inhoud der genoem de telegrammen. Zij leeren ons dat Laval waarschijnlijk onmiddellijk na zijn terugkeer in Parijs zich telegrafisch met Bruening in verbinding zal stellen. Te piquanter zijn de verwachtingen omdat deze manoeuvre omdat niemand eigenlijk kan zeggen, of Laval's po> litiek, die Hoover er toe gebracht heeft, te be^ loven, niet meer een Amerlkaansch initiatief voor een nieuwe regeling van herstelbetalixi- gen of een moratorium, te organiseeren, in het voordeel of in het nadeel van de Europee- sche samenwerking zal zijn. Dit is zeker: door Hoover's toezegging heeft de herstelkwestie helaas weer een zuiver Europeesch karakter gekregen, met een sterken nadruk op den on- afhankelijken Franschen invloed. Onafhanke lijk, omdat het initiatief tot een reorganisa tie der herstelschulden practisch alleen van Parijs te verwachten is. Frankrijk is steeds zeer beducht geweest voor een min of meer pro-Duitsch ingrijpen van Amerika na den oorlog. Men neemt nu aan. dat het van het door Amerika geschonken woord gebruik zal maken, door reeds in December van dit gaar een nieuwe herstelconferentie bijeen te roepen. Von Hoesch, Duitsch gezant in Parijs, be vindt zich thans te Berlijn. Daar krijgt hij instructies over de door Duitschland aan te nemen houding tijdens besprekingen met La- val. wanneer deze straks in Parijs wederom actief zal deelnemen aan de buitenlandsche politiek. Uit Tokio wordt bericht, dat zelfs de zeer gematigde Japansche pers ernstig ontsticht is. over een tusschen China en Engeland (Miles Lanmson) afgesloten verdrag in zake de afschaffing van exterritorialiteitsrechten. De Janpansche pers beschuldigt Engeland er openlijk van. in China te intrigeeren. en zich ten kosten van JaDan te bevoordeelen. Bij de ergernis over Engeland's houding in Geneve (Lord Robert Cecil) is dit dus een tweede grief tegen Albion. Uit Amerika komt een tam-gesteld bericht je, geïnspireerd door onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken Castle, volgens het welk de Amerikaansche regeering zich even tueel genoodzaakt zou kunnen zien, haar af keuring te uiten ingeval van een blijvende bezetting van Mandsiperije door Japan. Dit is klaarblijkelijk een voorzichtige en liefderijke waarschuwing van ..de groote broer" (waarmede de Europeesche familie leden elkander bij tijd en wijle dreigen!) aan het adres van Japan, dat wanneer men de jongste gegevens gelooven mag er heusch wel niet toe zal overgaan, om toe te geven aan het drijven van de militaire en con servatieve kaste. (Het feit dat deze kaste vele nationalistische jongeren achter haar vanen heeft, ten spijt). INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEN a 60 Cts. per regel De Hitlerianen in de regeering? BERLIJN, 31 October (Part.). De bezoeken die Hitier aan generaal von Schleicher heeft gebracht, hebben den indruk versterkt, dat de nationaal-socialisten gaarne regeerings- partij zouden worden. Prelaat dr. Schreiber, een der leiders van het centrum, heeft deze zaak ter sprake gebracht in een vergadering van zijn partij. Dr. Schreiber zeide onder andere dat het nationaal socialisme op het oogenblik een crisis doorleeft. Het is nog zeer onzeker of de productieve krachten in deze beweging de bovenhand zullen krijgen. "Stoehr. de bekende nationaal-socialistische afgevaardigde, heeft overigens gisteren in een te Munchen gehouden rede verklaard dat de nationaal-socialisten bereid zijn samen met het centrum te werken, zoodra dit zich zou hebben bevrijd „uit de klauwen van het God verloochenende Marxisme". Genèvc. Russisch voorstel voor vreed zaam voortbestaan der staten. Tegen heden is door den Volkenbondsraad te Genève een commissie bijeengeroepen, die belast is met de bestudeering van het Rus sische voorstel inzake een te sluiten econo misch non-agressiepact, volgens hetwelk de staten opnieuw het beginsel van het vreed zaam voortbestaan van staten met verschil lende sociaal-economische, politieke of eco nomische stelsels proclameeren, aldus het Handelsblad. Zuid-Amerika. Belangrijk is het bericht, dat thans een twintigtal Staten 'waaronder Engeland, Japan, Frankrijk, dc Vereenigde Staten, Tsjecho-Slowakije, Rusland en Italië) toege zegd hebben accoord te gaan met een bewa- peningsvacantic voor een jaar, ingaande heden. 1 November 1931 Al deze staten heb ben het voorbehoud gemaakt, dat zij ver langen dat de buurstaten zich eveneens tot de bewapeningsvacantie bereid verklaren. De bereidverklaring van schier alle volkenbonds staten (wij missen Polen echter nog op de lijst) doet deze reserve echter vanzelve ver vallen. Bovendien zaten Polen. Japan en Frankrijk in hetzelfde schuitje en de laatste twee hebben toegegeven. Na 1 November kunnen de Staten, indien er geen reden is om de reserve te laten gel den, hun standpunt definitief vaststellen. Doch dit is een louter formeele kwestie. Men kan nu wel aannemen, dat de bewapenings vacantie er door is, hetgeen een goede „pre lude" is voor de Groote Conferentie in '32. Op het punt waar de Zind-Mandsjoerïj- sche Spoorweg den Oosterspoorweg ontmoet, is een Japansch troepen detachement van 600 man gearriveerd. Men brengt dit feit ir. verband met veronderstelde Russische hulp aan China in Noord-Manspoerije cn in een Jaoansche manoeuvre, die de opmarsch naar Charbin ten doei heeft. Men is natuurlijk ge neigd een diepere be eekenis aan dergelijke yerplaatsingen toe te kennen, een neiging die De eisch tegen Irigoyen. De „Prensa" meldt, dat het openbaar mi nisterie in het proces tegen ex-president Irigoyen en de ministers van zijn kabinet wegens ambtsmisbruik en verduistering van openbare gelden tegen irigoyen en een oud minister twee jaar gevangenisstraf heeft ge- eischt en tien jaar vervallenverklaring van het recht tot het bekleeden van openbare ambten. Het valt te betwijfelen of het tot een for meel vonnis zal komen. Engeland. De Universiteit van Londen stemt conservatief. LONDEN, 31 October (V.D.) De univer- siteit van Londen heeft met 5327 stemmen meerderheid een conservatief naar het parie- ment afgevaardigd. Thans ontbreekt alleen nog het verkiezingsresultaat van de vereenig de Engelsche universiteiten. Voor den Politierechter. EEN, TWEE, DRIE. KLAVERAAS. 't Was een variatie op het spel, waar zeker soort Amsterdammers en niet bepaald de roem der natie, den boer mee opgaan om op winst beluste lieden en die zijn er vele geld uit den zak te kloppen. Het werd niet met kaarten gespeeld en het heette ook geen een, twee. drie klaveraas; voor de uitvoering behoefde men slechts drie halve notedoppen en een klein balletje; men zou het dus het notedoppenspel kunnen noemen, schoon de naam weinig zeggend is voor den aard van het spel. 't Was in wezen het echte, gerenom- ZoudiU namaak koopen! Stellig niet, vooral waar het een geneesmiddel betreft. U weet: Slechts wat goed is wordt nage maakt, zender dat de zoogenaamde .Ersatz* de deugdelijkheid van het origineele product evenaart. Ook de over de geheele wereld vermaarde Aspirin-Tabletten worden steeds weer vervalscht, waardoor dikwijls groote schade ten nadeele van de gezondheid der verbruikers ontstaat. De ervaren verbruiker zal er derhalve steeds op letten, dat hij uitsluitend de origineele ver- pakkinq en tabletten met hetBAYER- kruis, net kenteeken van echte Aspirin, ontvangt. Buitendien is etke rigineele verpakking van den oranje-band voorzien. meerde een, twee, drie klaveraas, maar ik vermoed, dat het een ander uiterlijk heeft gekregen, omdat de menschen al zoo dikwijls gelezen hebben, dat hun geldbegecrige mede burgers slachtoffers van kaartspelen zijn ge worden en dus min of meer wantrouwend den man bezien, die speelkaarten uit den zak haalt. Zoo drie notedoppen en een knikkertje, dat wekt geen argwaan, doet je denken aan een gezelschapspelletje. Wat men er mee doet? Wel, het bolletje wordt onder een der halve notedoppen verborgen en de beide an dere doppen worden daarnaast gelegd met den bollen kant boven. Nu scharrelt de on dernemer de doppen door elkaar en dan moet je zeggen onder welke dop het balletje ligt; als je het raadt, krijg je vijf gulden; raad je mis. dan verspeel je die, of een ander overeengekomen bedrag. Het scheen, dat onze speler, die heden te rechtstond. het den Zaandammers al heel moeilijk had gemaakt om te winnen, want de veldwachter had wel drie doppen in beslag kunnen nemen, maar een balletje was onder geen van drie. Met zekere verontwaardiging protesteerde onze vriend tegen de verdacht making van bedrog; hij zei, dat het balletje er wel was geweest en beweerde, dat zijn spel geen hazardspel was, maar behendigheids spel. Nu, van zijn kant was het zeker behen digheid. maar daar komt het niet op aan; 't is de vraag of er behendigheid van tie mede spelers aan te pas komt en dat is niet het ge val. want juist door zijn behendigheid wordt het voor de omstanders een greep in de lucht en dus klaar toeval, als ze het raden. Wat het spel met.de justitie betreft, wordt het voor die Amsterdamsche kooplieden zooals ze zich graag noemen, steeds minder een hEizardspel, maar ze kunnen verzekerd zijn van een prijs en ditmaal werd zelfs de hoogste prijs, 6 maanden, getrokken. DER HAUPTMANN VON KÖPENICK. Ik geloof niet. dat er voor den burgemees ter van Beverwijk veel gevaar bestaan heeft, dat hij gevankelijk zou worden weggevoerd en de gemeentekas geleegd; trouwens in dezen tijd is 't zeer de vraag of je nog ergens een gemeentekas zou vinden die allang niet leeg was, zoodat het uit dien hoofde ieder stork wordt ontraden den ouden Voigt te imiteeren. 't Zij dan ook verre van mij het Jonge- mensch. dat heden terechtstond, omdat hij in een luitenantspakje had geloopen. van slechte voornemens te verdenken en ik ge loof graag, dat hij zich een luitenantspakie had aangeschaft om daarin gekleed de illusie te hebben, dat hij het tot luitenant had ge bracht. terwijl zijn schitterende militaire loopbaan reeds bij korporaal was geëindigd vanwege de vele dagen provoost. Of de wacht meester der marechaussee, die eerst voor den luitenant in de houding had gestaan en toen plots van houding was veranderd, omdat hij zag, dat de sterren op de kraag niet die eens heuschen luitenants waren, of die wacht meester misschien gelijk had in zijn veron derstelling, dat het mooie pakje moest dienen om de Beverwijksche meisjes het hoofd op hol te brengen, laat ik in 't midden, de jonge ling glimlachte bij die veronderstelling; de rechter glimlachte eveneens, maar dat was alleen maar om uit te drukken, gelijk te Am sterdam aan de poort van 't Spinhuis stond: Vrees niet, ik wreek geen kwaad, maar dwing tot goed: Straf is mijn hand, maar lieflijk mijn gemoed. En de straffe hand gaf 30 boete. JACOB VAN LENNEP". DE PLANNEN VOOR NOVEMBER. In het Maandblad van de Kon. Erk. Too- neelvereenigir.g „Jacob van Lennep deelt de voorzitter, de heer Jac. van Marls, aan de le den mede. dat de Kermisavond, die in de maand November zou wor den gehouden, als propaganda en tot steun voor het reservefonds voor het zilveren feest van ..Jacob van Lennep" voorloopig wegens de tijdsomstandigheden wordt uitgesteld. Er is thans een niet minder gezellige avond georganiseerd. een avond. van spel vermaak en dans. te houden op Dinsdag 10 November: oude cn nieuwe dan sen zullen worden uitgevoerd, er zal een „harddraverijzijn, een dans-hengelwed- strijd. enz. Op Maandag 25 November zal in den Stadssschouwburg de werkende kring het be kende blijspel „Boezemvrienden" van Ludwig Frulda opvoeren, in plaats van het tooncel- jpel „Een Moeder", dat voorloopig om den ernst der tijden tot later terzijde is gelegd. In de rubriek „Radio en Tooneel" schrijft M over de operette .Das Dreimaderl Haus": Henk Bakker, artistiek leider van „Cremer heeft voor de rubriek „Hoe moeten wedstrij den beoordeeld worden?" een artikel afge staan. HET PAVILJOEN UIT VINCENNES NAAR DIEMEN? VERBONDEN MET LUNAPARK EN TENTOONSTELLINGEN. Het Handelsblad weet over de particuliere plannen om de Nederlandschc koloniale in zending op de tentoonstelling te Vincennes naar het Lunapark-terrein te Dlemen bij Am sterdam over te brengen mee te deelcn dat het comité voor de Koloniale Tentoonstelling te Parijs daarmee instemt, Dc exploitatie zal dan geschieden in overleg met het Koloniaal Instiuut. In Den Haag had de burgemeester bezwaar tegen de combinatie met eer. Luna park. Het plan is gerezen om aan de tentoon stelling te verbinden een demonstratie van het Nederlandsch fabrikaat en een show van Nederlandschc en Indische producten. Aan deze plannen verleent de burgemeester van Diemen, de heer A. J. de Wolf zijn volle me dewerking en de bedoeling zou zijn in Mei de tentoonstelling voor den duur van pl.m. vijf maanden te openen. Daar echter het Ko loniaal Instituut zijn Parijsche inzendingen voor een eventueele tentoonstelling of school museum in Den Haag heeft toegezegd, zal de exploitant, de heer Giessen. moeten afwach ten of die Haagsche plannen inderdaad door gaan. Geschiedt, dat niet. dan zal de onderne mer te Diemen op de inzending van het Ko loniaal Instituut mogen rekenen. Zoo niet, dan zal de heer Giezen trachten van particu lieren de noodige inzendingen voor zijn ten toonstelling te verkrijgen. De bedoeling is aan de toegangsbewijzen een entree voor het Museum van het Koloniaal Instituut te ver binden. Omtrent een en ander zal zeer bin nenkort de beslissing vallen. Rhea S0 16 w. v. Havre. SI IS u. v. W.-Indlë te Amsterdam verwacht. Baloeran SO. 23 u. van Marseille. Rotterdam naar Batavia. Colombia 31 te Amsterdam, v. West-Indlë. DelftdSjk 29 n.m. te Seattle. Paciflckust naar Rotterdam. Glekerk 31 te Hamburg v. Bremen. Johan van Oldenbarnevelt 30 Port Said. Batavia naar Amsterdam. Kedoe 31 v. Rotterdam n. Hamburg. Munster 29 v. Porto Alegre. Amsterdam n. Bah la. Ouderkerk 31 v. Sjanghai, Rotterdam n. Japan. Salahangka 30 to Sues. Ratnvla n. Amsterdam Sookaboeml i>. 30 21 Dover, Rotterdam naar Bataviu. Tapunoelt p. 31 7 u. Pantelluria, Java naar New York. Aagtekerk 81 n.m. te Rotterdam v. Hamburg BoschdUk 31 v.m. v. New Orleans n. Rotter dam. Knggano 29 v. Singapore. Batavia n. Amster dam. Oaasterkerk 31 v. Kaapstad n. Mozambique. Meerkerk 30 v. Colombo. Japan n. Rotterdam Nijkerk 31 v. Belra n. Lourenco Marques. Oost kerk 30 v. Tslngtao. Japan n. Rotterdam Pofclau Bras 31 v. Amsterdam naar Batavia. Polydorus 31 v. Beta wan. Batavia n. Amster dam. Reggestroom 29 v, Accra n. Asslnl*. West- Af rik u naar Amsterdam. Rhea 31 te Amsterdam v. West-Indlë. Slbigo 30 te Manilla. Zaanland 31 v. Montevideo. Amsterdam n. Buenos Ayres. VAN SCHIJNDEL'S SCHOEN FABRIEK WORDT STOPGEZET. 180 WERKNEMERS GETROFFEN. De directie van de Kon. Stoomschoenfa- briek A. H. van Schijndel te Waalwijk heeft aan haar personeel bekend gemaakt, dat de fabriek niet ingang van 1 November wordt stopgezet. Hilerdoor worden 180 arbeidsters en arbei ders werkloos. EEN STRIJD OM DE ERFENIS VAN EDISON. NEW YORK. 31 October (V.D> William Edison, de tweede zoon van Thomas Alva Edison uit het eerste huwelijk van den uit vinder, heeft verklaard, dat- hij vernietiging zal aanvragen van de laatste wilsbeschikking van zijn vader, waardoor het hoofdbedrag van de erfenis ten bedrage van 12 millloen dollar wordt vermaakt aan ós beide jongste zoons Charles en Theodoor uit het tweede huwelijk. William Edison is van meening dat de geestelijke kracht van zijn vader reeds was verdwenen toen hij het testament op maakte en dat Edison's tweede vrouw en Charles Edison voortdurend druk op den uit vinder hebben geoefend. Het staat nog niet vast. of de drie andere kinderen uit het eer ste huwelijk aan de aanklacht zullen mee doen. SCHEEPVAARTBERICHTEN Barneveld 31 v. Rotterdam n. Leith. Bennekom 30 v. Buenos Ayrea n. St. Vincent. Cottica 1!' te New York V. West-Indlë. Johan de Witt. 30 v. Singapore, Batavia naar Amsterdam. Poelau La Ut 30 v. Belawan Dell, Amsterdam naar Batavia. TJibadak 30 v. Manila n. Macassar. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 3 NOVEMBER 1931. HILVERSUM, 298 M. Uitsl. AVRO-uitzendlng. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Lezing over het besmettingsgevaar. 11.00 Orgelconcert door Frans Hasselaar. J. Stroomenbcrgh. bas. 12.00 Concert door Ensemble o.l. van A. Noo- teboom, M. m. v. Toos Schleyer, zang. 3.30 Gramofoonpl 3.00 Knipcursus. 4.00 Gramo foonpl. 4.30 Kinderuur. 5.30 Omroop-orkest c.l.v. Nico Treep, o.a. Ouverture „Barbier van Scvilla", Rossini. 7.30 Engelsche taalles. 8.00 Zangrecital door Vera Janacopulos. 8.30 „De Strafzaak Vivienne Ware', Kennth M. Ellis (Derde zitting». 9.15 Kovacs Lajos en zijn or kest, Pierre Palla, orgel cn Boris Lensky, viool. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Vervolgconcert Kovacs Lajos. 11.00 Gramofoonplaten. HUIZEN, 1875 M. Uitsl. K.R.O.-Ultzendlng. 8.00 en 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Halfuurtje. 12.15 Concert KRO Trio. 1.45 Gramofoonpl. 2,00 Vrouwenuurtje 3.00 Gra mofoonpl. 4.00 Gramofoonpl. 5.00 Concert KRO Kunstensemble. 6.20 Bedrijfscontrole- cursus. 6.45 Engelsche taalles. 7.10 Praatje over de Poolgebieden. 7.45 Verbondskwartier- tje. 8.00 Uit Schiedam: Concert KRO-Orkest m.m.v. J. v. Rijsselberg, zang en Fr. Boshart, vleugel. O.a. uit de Peer Gynt suite. Grieg c-a. 9.30 Vaz Dias. 11.00 Gramofoonplaten. DAVENTRY, 1554.4 M. 10 35 Morgenwijding. 11.05 Kookpraatje. 12.20 Concertorgelbespeling. 1.20 Orkestcon cert. 2.25 Voor de scholen. 2.50 Muziekles. 3.55 Fransche les. 4.25 Wccrpraatje. 4.50 Concert. Trocadero-orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Nieuwsber. 6.50 Pianomuziek v. Schuhman. 7.10 Fransche lezing. 7.40 Variété. Balalaika- orkest. 8.50 Litteraire causerie. 9.20 Nieuwsbe richten. 9.40 Concert v. h. B.B.C.-orkest om, Ged v. d. 4e Symphonie, Glazounov. 10.40 Mozaïk (3). 10.55 Dansmuziek. PARIJS, „RADIO-PARIS". 1725 M. 8.05. 12.50. 1.25, 6 50 Gramofoonplaten. 8 20 Les Saltimbanques van L. Gannc. LANGENBERG, 473 M. 6.25. 9.35, 10.20. 11.30 Gramofoonpl. 12 25 Orkestconcert. 4 20 Orkcsteoncert 7 35 Hu- bertus. koor. orkest, solisten o.a. uit „Jahres- zeiten", Haydn. KALUNDBORG 1153 M. 11.20 Orkestconcert en solisten. 7.20 De Wevers" tooncelspel van G. Hauptmann. 9 20 Fransche muziek o.a. uit Le Cid, Massenet. 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL 508.5 M. en 338.2 M. 508 M.: 5.20 Orkestconcert, 6.50 Gramo foonpl. 8.20 St. Hubertusconcert. 9.50 Gra mofoonpl. 338 M 5 20 Orkestconcert. 6.50 Gramo foonpl. 8.20 Werken van Debussy en Masse net o.a. uit „L'Enfant prodlgue'. Debussy en „Manon", Massenet. ROME. 441 M. 7.30 Gramofoonpl. 8.20 Concert en tooneel- ultzendlng. ZEESEN 1635 M. 7.35 Zie Langenberg. 9.35 Lezing en berich ten. Hierna verslag van dc Zesdaagsche te i Berlijn en vervolgeus tot 11.20 Dansmuziek. „Nou moesten we maar eens iets anders gaan doen," zei Tui- mcltje. En ze liepen samen druk lachend over den schommel, waar ze uitgevallen waren, door dc velden, toen kikker Karei plotseling een harden gil gaf. „Kijk eens." zei hij. „daar ligt een muizenstaartje met cn touw tje er aan. Ik denk. dat cecn muisje dat verloren hecit. Weet jij iets leuks, Tuimeltjc, oni er mee uit ic voeren?*' „Jawel," antwoordde Tuimelt je. „Jij moet dat staartje aandoen. Kom maar eens hier, dan zal ik het om je heen binden." En Tuimeltje nam het staartje cn bond het om kikker Karei. Ka- reltjc sprong, da: het een lust was, net als een echte muis cn Tuimeltje moest zoo verschrikkelijk lachen, dat hij ci> den grond viel cn zijn handen op zijn buik hield. Dat duurde 200 een tijdje cn toen 2e verder wandelden, zagen zc een lekkere pruim liggen. „Wie er het eerst bij is. mag hem opeten," zei Tuimeltje cn begon heel hard naar den pruim te rennen. Maar het leek wel of kikker Karei met dat muizen- staartje aan veel harder kon loopen, want hij was het eerste hij den pruim en nam hem beet. Toen liep hij naar een brugje en liet zijn staart door een gaatje glijden. Tuimeltje smeekte om een stukje van de lekkere pruim, maar kikker Karei /si ,.Xce, hoer, ik zal die ecus iiju allccu opsmullcu."

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7