WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN. TWEEDE KLASSE. Wie is die voetballer? KON. NED. VOETBALBOND. OVERZICHT DE UITSLACEN RESERVE 1E KLASSE DERDE KLASSE. Onze prijsvraag: In ons nummer van heden vindt de le«er de twee laatste voetballers, wier namen op liet formulier van onze prijsvraag: Wie is de voetballer? kunnen worden ingevuld. Daar mede ls dan de reeks van twaalf compleet. Wy verzoeken den deelnemers (en deel neemsters?) In den loop dezer weck hun (haar) formulieren in te zenden, op duide lijke wijze voorzien van naam en adres, in een enveloppe, die de aanduiding: Wie is die voetballer? draagt. Formulieren die ons na Zaterdag 14 dezer bereiken, kunnen niet meer voor mededinging in aanmerking komen. De uitslag wordt zoo spoedig mogelijk en in elk geval niet later dan een week na den slui tingsdatum van inzending bekend gemaakt. Zend uw formulier in, ook al mist gij een enkeling van het twaalftal. Een niet geheel volledige oplossing kan nog zeer!"wei een prijs opleveren. KEFT".Rü i-STttJ-V WR Sift; .'SEN Een schitterende overwinning van R. C. H. tegen H. B. S. in Den Haag. V. S. V. klopt Hilversum en blijft Feijenoord bedreigen. De Storm vogels lijden een groote nederlaag in Hilversum tegen 't Gooi. Feijen oord wint na veel moeite met kleine cijfers van H. F. C. E. D. O. stuurt Zandvoort met een groote nederlaag naar huis. Perukel Jr. scoort vijf goals! Go Ahead neemt weer de leiding in Afdeeling III. Teder, die gisteren aan de Spanjaardslaan den wedstrijd tussehen H.F.C. en Feijenoord heeft gezien, zal er met ons van overtuigd zijn, dat de Rotterdammers dtimaal wel heel fortuinlijk en nog wel met slechts één punt verschil, gewonnen hebben, waardoor ze als eenige club van de vijf en twintig eerste klassers nog een gemiddelde van 2.hebben. H.F.C. heeft uitstekend partij gegeven, in ieder geval heeft zij vooral gisteren het be wijs geleverd, dat zij geen candidaat voor de onderste plaats is. Nog wat meer door tastendheid in de voorhoede en er worden weidra flinke overwinningen behaald. R.C.H.. die nog slechts eenige weken gele den in het hoekje zat, wat de slagen vallen, heeft er zich buitengewoon goed bovenop ge werkt. De 50 overwinning op HJB.S., en nog wel in Den Haag, dwingt bewondering af. De Racing staat nu door haar beter doel- gemiddelde zelfs al op de tweede plaats. Zij wacht nu natuurlijk op een Paar struikelin gen van Ajax. Wat we eigenlijk de heele week een beetje gevreesd hebben, is geschied; de Stormvogels die zulk een mooie kans op het kampioen schap hadden, maar die de vorige week tegen R.C.H. een onverwachte nederlaag leden, hebben het gisteren in Hilversum tegen 't Gooi ook niet kunnen houden. Met een nederlaag van niet minder dat 52 moesten ze naar iJmuiden terugkceren. Ze staan nu op de derde plaats, maar alleen door hun slechter doelgemiddelde. Dus alle hoop behoeven de Stormvogels nog lang niet op te geven. Met V.S.V. blijft het in één woord schit terend gaan! Zij is nog steeds ongeslagen en staat alleen niet op de eerste plaats omdat Feijenoord nog een beetje beter resultaat heeft bereikt. Gisteren werd het arme Hil versum, dat zoo hopeloos onderaan bengelt, met 3—1 door V.S.V. geslagen. We vragen ons onwillekeurig af. welke club dit seizoen nog in staat zal blijken om Van der Grlendt c.s. te kloppen. Met E.D O—Zandvoort is het precies ge- loopcn. zooals we wel verwacht hadden. Aan een 70 overwinning zal echter zeker nie mand gedacht hebben. Van dit groot aantal goals nam Perukel Jr. er niet minder dan vijf voor zijn rekening. Hulde! Als Zandvoort niet spoedig besluit, om evenals Ln het be gin van het seizoen toen het nog goed ging weer jongere spelers in het elftal op te nemen, vreezen we het ergste voor haar. Kinheim laat klaarblijkelijk ook den moed zakken Alcmaria Victrix is weliswaar geen zwakke tegenpartij, maar toch ook niet zoo sterk, dat we een nederlaag voor Kinheim en nog wel op eigen veld) hadden durven voorspellen. Dit is intusschen gebeurd; met sprekende cijfers (4—1) wisten de Alkmaar- ders te winnen. Kinheim staat nu op de zesde plaats. Ze zal moeten oppassen om niet nog dieper te zakken. Ook de Kennemers stelden hun vrienden teleur, door met een 31 nederlaag uit de Zaanstreek terug te keeren. Komaan, heb ben Groot en zijn collega's hun schot nu heelemaal verloren? De Wapenschouw op 15 November. In het Hbld. lezen we de namen van de spelers, die a s Zondag aan den algemeenen oefendag deel nemen. Het Noord-Hollandsch XI dat 15 No\. waarschijnlijk te Groningen tegen het Noor delijk XI speelt: Doel: Van der Wint (V. S. Achter: Dlepenbroek (Ajax), Huljsmans Midden Jongeneel (H.F.C.), Dinkla (E.D.O.) Krul (West-Frlsia'. Vóór. Van der Steen Stormvogels). Jo Mol (K.rC). Van Reenen (Ajax). Stelling (West- Frlsia). Kruiver (K.F.C.) Het tweede klasse elftal dat te Gouda tegen Gouda speelt: Doel: Veenendaal Naaldwijk). Achter: Van Nellen (D.H.C.). v. d. Stokken (D.W.S.). Midden: Rescker (A.F.C.), Picterse (D.H.C.), Bliek (Quick, H.). Vóór: Van der Sloot (D.H.C.). De Bok (Bloe- mendaal). Llth Jr (Vclox). Van der Hoek (V D.L.), Kammeijer (Haarlem). Westelijk le en 2e kl. XI dat te Enschede teeen Twentsch elftal speelt: Doel: Odijk (Hollar.diaan Achter: Bakker (V.OC. Lelieveld (V.U.C) Midden: Verploegen «Xcrxos). Brcitner <A. D.O.). Arntzenius (II.B.S.) Vóór: Hakman V.U.C.Klein V.U.C. Ditmars (D.H.C.), Vente (Neptunus) Van Gel der v V.U.C.). H. F. C.-Feijenoord (1-2) Zeer tegen de verwachting in bleek H.F.C. een lang niet gewillig slachtoffer te zijn van de ongeslagen Rotterdammers. Eerst na een spannenden strijd, waarin H.F.C. heusch niet zoo veel zwakker was, zijn de punten mee naar Rotterdam ge gaan. Zooals Feijenoord echter dezen middag speelde, is zij geen kampioensclub. het elf tal zal waarschijnlijk wel een off-day gehad hebben. De hoofdoorzaak van het falen was de halflinic, die anders de ruggegraat van het elftal is. Alleen Van Heel speelde hier weer een prachtige partij: zijn werk werd echter door het slechte spel der kanthalves, Van Ooyen en J. Pauwe, nog al eens te niet ge daan. Speciaal laatstgenoemde had heel weinig tegen de uitstekend spelende Hage naar in te brengen. Het H.F.C.-clftal. heeft een enthousiasten wedstrijd gespeeld met als uitblinkers Ha genaar, Lamp, P. Jongeneel cn het achter trio. H.F.C. speelt als volgt: Hagenaar, Lamp, Kruyt, Koreman, Ohapon, P. Jongeneel, Kruyer. R. Jongeneel, Smit. Dorsman, Van der Me uien. Het begin is voor de gasten, die met den wind in den rug dadelijk krachtig aanvallen Van Heel geeft eenige mooie passes, doch de H.F.C. voorhoede, die tot op dat oogen- blik nog niet veel gepresteerd heeft, doet eenige tegenaanvallen en het is zoowaar Koreman, die met een schot in den hoek aan H.F.C. onverwacht de leiding geeft (1—0). Feijenoord ls absoluut ontmoedigd. HJ.C. daarentegen speelt enthousiast verder en Kruyt krijgt eens een mooie kans, als hij voor open doel een kopbal mist. Om beurten zijn beide partijen nu in den aanval, doch de verdedigingen blijven tot de rust meester van het terrein. Na de hervatting blijkt het direct, dat de gasten er alles op willen zetten om te win nen. En inderdaad blijven ze sterker. Van Heel steunt zoo prachtig, dat het tenslotte niet te verwonderen is, dat Burg met een hard schot v. d. Meulen passeert (11). H.F.C. zit niet stil; de aanvallen, meestal geleid door Hagenaar, zijn niet van gevaar ontbloot, de geboden kansen worden echter niet geaccepteerd. Bij een corner op het H.F.C.-doel belandt de bal voor den goal en uit een kluwen van spelers geeft Barendregt zijn club de leiding (1—2). Het is nu een spannende strijd, HJ.C. wil gelijk maken; Hagenaar zet eenige malen goed voor, keeper Van der Male maakt een betrouwbaren Indruk en keert alles. Feyenoord wordt nu sterker doch de H.F.C. verdediging laat zich ook niet meer verschal ken. AFDEELING I. Eerste klasse: H. B. S R. C. H. 0—5 Ajax■Hermes D. V. S. 41 SpartaWest Frisia 22 K. F. C H. V. V. 7—2 't Gooi—Stormvogels 52 Tweede klasse A: Kinhelm—Alcm. Victrix 14 Spartaan—W. F. C. 2—2 Z. V. V.D. W. S. 0—4 H. R. C V. V. A. 3—1 Tweede Klasse B: E.D.O.Zandvoort 70 A. F. C.Zeeburgia 03 Baarn—D. E. C. 1—4 B. F. C.—T. O. G. 34 VeloxHercules 23 Derde klasse A: Assendelft—Zaandijk 40 O.S.V.De Kennemers 31 Q. S. C.Meervogels 31 K. V. V.—Helder 5—2 Derde klasse B: D. W. V.—D. J. K. 2—1 Z. R. C.Rapiditas 42 Schoten—S. D. W. 5—1 ZeemeeuwenDS.V. 41 OosterparkO. V. V. O. 05 Vierde klasse A.: BeverwijkVrone 42 UitgeestVerkade 51 D. T. S.Sc':}seen 71 Vierde klass C: R. O. D. I—Swift 4—2 S. D. S.Wilhelmina Vooruit 2—3 S. L T. O T. II. B. 1—2 RivalenHlllegom 31 Vierde klasse D- Elect ra—S. D. Z. 0—1 Halfweg—T.D.O 6—2 Neerlandia—Sloterdijk J—6 S. C. A.Oranje Zwart 03 Reserve Eerste klass: Haarlem 2H. F. C. 2 22 Hilversum 2—A. F. C. 2 31 Zeeburgia 2Ajax 2 31 Z.F.C. 2E.D.O. 2 2—4 Stormvogels 2Blauw Wit 2 16 Reserve Tweede klasse A: Excelsior 2—Sparta 2 3—2 D. E. C. 2Spartaan 2 6 R. C. H. 2—V. S. V. 2 3—0 W.F.C. 2—Alcm. Victrix 2 3—3 Blauw Wit 3H.R.C. 2 1—3 AFDEELING II. Eerste klasse: Xerxes—Z. F. C. 2 D. F. C.—A. D. O. 7—2 v. u. c.—Blauw Wit 2-2 H. F. C.~ Feijenoord 1—2 V.S.V.—Hilversum 3—1 Tweede klasse A Overmaas-r-R. F. C. 0—3 Unitas—Excelsior 24 S. V. V.—O. D. S. 5—3 V.I.OS.—O.N.A. J—J D.H.C.—Steeds Hoogei 2~1 Tweede Klasse B: GoudaC. V. V. 3—1 V. D. L—Neptunus 4—1 B.M.T.—Fortuna 43 D.C.L.—V.O.C. 3—1 Quick—B. E. C. 4—5 Derde klasse A: Alphia—G. S. V. 1—2 R.V.C.—Bodegraven 3—2 L. F. C.—Scheveningen 1-1 Lugdunum—A.S.C. 2—0 H.B.S.-R.C.H. (0-5) R. C. H. speelt met de volgende opstelling: Paape. Smit, v. d. Werve, De Geus, Hanse, Muller, Ruis, Geutskens, Krom. Verkerk. KOS. Direct na den aftrap heeft R.C.H. reeds een een corner te nemen, als een voorzet van Hanse door den keeper verkeerd behandeld wordt. Dan volgt een Haagsche aanval, waaruit Ophorst naast schiet. Van den uittrap af belandt het leder bij Paape, die een afgemeten voorzet geeft, Denis mist en v. d. Werve heeft slechts voor het intrappen (01.) R.C.H. behoudt dan vrijwel regelmatig de overhand. Van de Werve verdeelt het spel weer uitstekend, Ruis zet bovendien ook steeds de vleugels aan het werk en zoo is er een aanhoudende druk op het H.B.S.-doel. De Haagsche verdediging zet met succes de buitenspel-val open, hoewel toch herhaal delijk gevaar voor het doel dreigt. v Op een gegeven moment gaat Smit er van door, geflankeerd door Denis en Schoorei; hij weet nog net een boogballetje op het doel te richten, dat over den uitloopenden keeper heen tegen de deklat terug springt, waarna van de Werve hoog over schiet. Het spel van R.C.H. blijft intusschen be langrijk beter, dan van de thuisclub, die weliswaar eenige aanvallen ondeneemt, doch die steeds ziet onderbroken door het solide backstel Krom-Verkerk. Hanse krijgt herhaaldelijk den bal mooi toe gespeeld van De Geus; steeds volgen goede voorzetten, doch ze worden vooralsnog niet benut. Totdat eindelijk even vóór rust Paape nog eens goed voorzet en De Geus daaruit met een zuiver schot nummer twee achter Mul deponeert. Rust gaat dan in met 02. De tweede helft is nawelijks begonnen, of uit een corner, door Hanse genomen, scoort Smit nummer drie en met dezen voorsprong kan R.C.H. zich voorloopig veilig achten. Het elftal gaat steeds beter spelen, vooral het combineeren is uitstekend. Het plaatsen laat niets te wenschen over; voor de Haag sche verdediging is het om wanhopig te wor den.. Denis veroorzaakt door zijn te slappe spel, nogal eens gevaar, doch gelukkig voor hem komen er geen goais uit. De Geus is er vooral nu uitstekend inHanse krijgt de mooiste ballen toegespeeld. Op zijn beurt geeft- Hanse dan weer goede voorzetten, die meerendeels bij Smit terecht komen en waarmede de H.B.S.-verdediging geen raad weet. Keeper Mul redt intusschen meermalen de situatie, doch moet toezien dat v. d. Werve uit een mooie pass van De Geus het vierde doelpunt maakt. Het dreigt een débacle te worden voor de Hagenaars, als vlak daarna Smit ineens een voorzet van Hanse inkogelt en daarmede den stand op 0—5 brengt. 't Gooi-Stormvogels (5-2) Stormvogels heeft na een buitengewoon slechten wedstrijd met 52 van 't Gni ver loren. Vrijwel het geheele elftal faalde. Stormvogels speelde met dit elftal: De Waard, Haak, Koster, Effern, Tol. v. d. Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Prins, Ketting. Boekelaar. Den eersten gevaarlijken aanval onder neemt 't Gooi. Meilof ziet zijn kans schoon, doch de bal gaat net naast den paal. 't Gooi komt weer terug en forceert een corner. Gryzenhout plaatst weliswaar netjes voor het doel. maar dit had voor de IJmuider defensie toch geen redenmogen zijn om Wentink ongehinderd te laten inkoppen (1—0). Even komt nu Stormvogels opzetten. Van der Steen plaatst keurig een corner voor "aet doel, doch Cohen stopt prachtig. Plotseling breekt Boekelaar door. hij geeft een goeden voorzet, doch Cohen is op zijn post. Direct hierna mist v. d. Velde aan den anderen kant finaal en Cohen geeft De Waard geen kans (2—0). Bij Stormvogels vlot het in het binnentrio absoluut niet. Juist echter als we deze be wering genoteerd hebben, weet Prins na een fraai opgezetten aanval Cohen te passeeren. (2—1). Hard wordt er nu aan beide kanten ge werkt. Mooi is het spel niet, spannend echter wel. Stormvogels houdt het spel in het bin nentrio veel te kort. Met rust is het nog steeds 21. Direct na de hervatting schiet Prins een vrijen trap van Boekelaar hard in doch Co- hen redt netjes. Dan trekt Wentink er tus- schenuit en passeert op fraaie wijze de Waard (31). 't Gooi is nu niet te houden en als de IJmuider verdediging weifelt is het weer Wentink die scoort (41). Tol gaat thans rechtsbinnen spelen en Groeneveld spil. Dit brengt tenminste even gang in den aanval. De afwerking laat echter te wenschen over en Cohen krijgt dan ook weinig of niets te doen. 't Gooi's aanvallen zijn veel gevaarlijker, doordat men het spel onen houdt endoor dat alles gelukt ook. Wentink neemt eens keurig den bal met het hoofd mee en kogelt dan hard over de lat. Hoewel Stormvogels inhet veld niet veel zwakker is. komt er toch geen doelpunt. Al leen Prins maakt zoo nu en dan een uitzon dering. Eens geeft hij Van der Steen een goede kans, doch deze schiet in 't zijnet. Aan den overkant zien we Cohen een verrassend schot lossen, dat buiten De Waard's bereik langs den paal gaat. Vijf minuten voor het einde weet Soeder- huizen o.i. houdbaar De Waard opnieuw te passeeren (5—1). Stormvogels is thans een geslagen elftal De Waard krijgt nog enkele kansen té stop pen en doet dit thans als van ouds. Twee mi nuten voor het eind verkleint Prins met een mooi schot den achterstand. (52). V. S. V.-Hilversum (3-1) Als scheidsrechter Theo Bos. omstreek® twee uur de elftallen in het veld roept staat V. S. V. als volgt opgesteld: Van der Wint, v. Zutphen, v. d. Griendt Sr., Jac. Weij, J. Heijerman, H. Heijerman, N. Koning, v. d. Griendt Jr., de Wolf Jr., de Wolff Sr., Hillekamp. Hilversum heeft den toss gweonnen en speelt tegen de zon in, die na rust echter ver dwenen is. Na den aftrap valt V.S.V. meteen aan, maar de bal gaat via Van Velsen corner. De corner levert echter niets op. Als U. de Wolff even later keihard tegen den paal schiet, gaat de bal weer corner. Deze wordt genomen en als Heijerman in wil schieten, springt het leder tegen v. <i Griendt Jr. aan. zoodat de bal voor de voeten van Wolff Jr. komt, die de kans dan ook be nut en aan Bottenberg na 5 min. spelen geen kans geeft. (1—0). Tot nu toe heeft Hilversum niet veel in te brengen, maar langzamerhand herstellen de groen-witten zich; wat V. S. V. echter niet verhindert om nog een paar aanvallen te doen. Wanneer Jac. Weij voor den goal Van 't Veld passeert wil hij inschieten, maar Van Velsen forceert het schot tot corner. Deze levert echter niets op. Nu komt Hilversum op de IJmuider helft. Een schot van Fokking stompt Van der Wint mooi weg. Even later schiet Van Polen kei hard tegen den paal. Als Kramp mooi voorzet, mist Van Polen voor open goal. maar Van Eek neemt de kans waar en schiet op mooie wijze den gelijkma ker in de touwen. (11). Hillekamp lost een mooi schot op den goal. Bottenberg weet den bal nog maar net corner te stompen die evenwel niets oplevert. Spoedig hierna is het rust (11). Van Eek schiet een mooien voorzet in; Van der Wint mist, maar Van der Griendt Sr. weet den bal nog net weg te schieten en zoo doende een doelpunt te verhinderen. Als Wolff den bal krijgt schiet hij door naar Hillekamp. die op zijn beurt mooi voorzet. De bal stuit over Van Velsen heen op den grond, waarna Koning den bal er netjes, al loopend. inkopt (21). Even daarna lost Van Eek een mooi schot op de goal. dat Van der Wint op mooie wijze stopt. De bal gaat evenwel via Van Zutphen corner Als de bal voor de goal zweeft mist Van der Wint met wegstompen, waarna Heijerman het leder weg stompt en zoodoende een doelpunt verhindert. Scheidsrechter Bos geeft nu penalty. Van Gelder neemt deze, maar ofschoon hij zuiver inschiet, is het schot toch nog te zacht, zoodat Van der Wint den bal vallend nog net kan bemachtigen. Een hard schot van Toes, kan Van der Wint met één hand stoppen. Uit een mooie voorzet van Koning ver groot Wolff Sr. vrij onverwacht den voor sprong met een mooien kopbal (31). Bij een V. S. V.-aanval wordt einde geflo ten. zoodat V.S.V. weer twee kostbare puntjes in de wacht gesleept heeft. En nog steeds is V. S. V. ongeslagen. Reserve Eerste klass: Feijenoord 2—Unitas 2 Eexcelsior 2Sparta 2 A.D.O. 2—Gouda 2 C. V. V. 2—Xerxes 2' AFDEELING III. Eerste klasse: VitesseHeracles TubantiaWageningen Z.A.C.—A. G. O. V. V. Go aheadEnschedé 1—1 3—2 7—3 8—0 2—2 3—4 1—3 2—1 AFDEELING IV. Eerste klasse. N.O.A.D.—Willem n P. S. v.—M. V V BleijerheideEindhoven De Valk—L. O. N. G. A. B. V. V.N. A. C. AFDEELING V. Eerste klasse. Be Quick—G. V. A. V. FrisiaVelocitas F. V. C.—Achilles AlcidesVe enda m 3—0 2—3 1—3 1—4 6—1 3—3 0—3 1—2 34 E. D. O.Zandvoort (70) E.D.O. handhaaft zich steeds vaster op de eerste plaats door de fraaie 70 overwin ning op Zandvoort, welke geenszins geflat teerd is. De elftallen waren als volgt opgesteld Ze.ndvoort: Scheffer, Water, Hollenberg, Molenaar. Schaap, Paap, Schut, Weber, Keesman, Terrol, v. d. Bos. E. D. O.: Koene, Perukel Jr.. Steffens Sr.. Steffens Jr., Perukel Sr.. Oomen. Dinkla, Koppen, v. d. Laan. Swart, De Waard, Er weixi door ED.O. dadelijk hard aange pakt: de Zandvoort-verdediging moet al gauw in actie komen. Zandvoort is echter geen willig slachtoffer; door vurig en ook stevig spel brengt zij de schaal in evenwicht. Er wordt echter te onbesuisd gespeeld en maar raak getrapt; Keesman maakte een gunstige uitzondering. Het E.D.O.-spel wordt geleidelijk beter; wij zien enkele fraaie aan vallen doch de afwerking is slecht. Een mi nuut voor rust heeft E.D.O. eindelijk succes; als de keeper eén schot van Perukel Jr. niet kan verwerken, voltrekt Steffens Jr. het von nis. (1—0). De tweede helft begint met een kort over wicht van Zandvoort; spoedig neemt EJD.O. liet offensief volkomen over en het over alle llniën betere spel dwingt Zandvoort tot ver dedigen. Perukel Jr. schiet een voorzet van Koene in doel. (2—0). De Zandvoort-keeper doet goed werk. doch kan niet verhinderen, dat Steffens Jr. een voorzet van Perukel Jr. in doel doet verdwij nen. (30). Als een lawine komt steeds de E.D.O.-aan- val terug, opgestuwd door de middenlinie; vla den paal brengt Perukel Jr. den stand op 40. Zandvoort zoekt thans haar heil in bui tenspel zetten, wat menigen aanval van E. D. O. te niet doet. Op mooie wijze maakte Perukel Jr. zich vrij en het is 50. De Zandvoort-aanval doet wanhopige po gingen om het spel op de E.D.O.-helft te brengen; slechts enkele keeren lukt het, de E.p.Ó.-verdediging geeft echter geen krimp. Het spel wordt nu wat saai. Via den Zand voort-keeper verdwijnt een scherpe voorzet in het net. <60). Weer eenige onderbrekingen voor buiten spel en dan komt het zevende en laatste doelpunt.. Perukel schiet weer in. (7—0). Hiermee komt het einde. KinheimAlcm. Victrix (14) In het Kinheim-elftal ontbrak de noodige eenheid, teriwljl bij Alcmaria daarentegen de spelers elkander goed begrepen. Alcmaria is direct in de meerdenheid, zoodat Druyven in het Kinheim-doel al spoedig zijn eerste werk te doen krijgt, wat hij naar behooren doet. Vooral de beide vleu gelspelers van Alcmaria zijn zeer actief: zij brengen nogal eens verwarring in de Kin- heim-achterhoede. Rozenmeyer brengt echter enkele malen in hachelijke posities redding. Als er 20 miniuten gespeeld zijn, krijgt Alc maria een vrijen trap 'te nemen, die mooi voor het Kinheim-doel geplaatst wordt. De rechtsbuiten vangt den bal ineens op en scoort onhoudbaar (01). Even hierna denken we den Alcmaria- midvoor nogmaals te zien doelpunten, doch Hesselingen redt. Rust 01. Kinhelm krijgt nu het windvoordeel; zij zit er direct goed op, zoodat vermoed1- wordt dat zij nog wel zal ophalen. Boot komt alleen voor het doel, doch hij schiet naast. De Kinheim-halflinie speelt beneden haar vorm en wordt nogal eens gepasseerd. Bij een dezer aanvalien scoort de Alcmaria mid-voor onhoudbaar (02). Niet lang hierna maakt de rechtsbinnen er 03 van. Kinheim wijzigt haar opstelling en komt nog even opzetten. Na diverse vergeefsche pogingen, kan de Alcmaria-keeper een hard schot wel stoppen doch niet wegwerken, waar na Michel Jr. slechts voor het intrappen heeft (1—3). Een halve minuut voor het einde gaat Alcmaria er van door; ze heeft nogmaals succes door haar rechtsbinnen (1-4). Direct hierna is het eindigen. Z. F. C. 2—E. D. O. 2 (2—4) De eerste aanvallen zijn voor Z. F. C doch E.D.O. weet zich aan den druk te ontwor stelen: zij neemt geleidelijk het spel in handen. Bij een dezer aanvallen schiet Schumacher hard in (1—0). Na 10 minuten maakt Z. F. C. gelijk. Na rust scoort H. Koene uit eenij corner. Goed werk der middenlinie stelt de voor hoede ln staat om den stand op 13 te brengen. Kort hierop verkleint Z.F.C. den achter stand (23). EJD.O. houdt echter vol, Van Norden pas seert drie spelers en geeft dan fraai af aan Schumacher, die E.D.O. in veilige haven brengt (2—4). Het E.D.O.-elfta! was als volgt: Van Roon. W. Zandstra. v. Wecren. Joosten, Vrenegoor. J. Koen.. Corsten. Schumacher, Calandt, v. Nordc. H. Koene. Haarlem 2H. F. C. 2 (22) De eerste ontmoeting tusschen de reser ves van Haarlem en H. F. C. is in een gelijk spel geëindigd, wat de verhouding vrij goed weergeeft. Wel was Haarlem over het algemeen iets sterker, maar zij toonde voor het doel te wei nig doortastendheid. De opstellingen waren als volgit: Haarlem 2: De Vries. Moolenaars, Buissink, Van der Valk, Levy, Dik, Klipp, Verwaal, Dankelman, Sala, Onkenhout, H. F. C. 2.: Van Pareeren, Tuininga, Adam, De Ruiter, Van Riemsdijk. Marchant, Ten Have, Denijs, Van Baasbank, Reuvekamp Gille, Van der Togt, Reeds na ongeveer vijf minuten neemt Haarlem de leiding, als Sala een hem gebo den kans goed benut (10). De aanvallen van H. F. C. worden meestal opgezet door den rechtervleugel; de Haar- dem-verdediging speelt echter een goede partij. Als één der Haarlemmers in het beruchte gebied hands maakt, ziet H. F. C. rich een strafschop toegewezen; het onzuivere schot van Van Riemsdijk wordt gestopt. De penalty moet echter worden overgeno men, daar de scheidsrechter nog niet ge floten had; den tweeden keer schiet dezelfde speler naast. Toch blijft de gelijkmaker niet uit, want kort hierop brengt De Ruiter na goed samen spel met Van Riemsdijk de partijen op gelij ken voet (11). Harde schoten van Dankelman en Klipp worden goed, maar met groote moeite ge stopt. De rust breekt aan met gelijken stand. Na de hervatting heeft de wedstrijd niet veel meer te beteekenen. De verdedigingen blijven de baas. totdat na ongeveer een half uur Sala van een misverstand in de H.F.C.1 achterhoede profiteert en aan Haarlem weer de leiding geeft (2—1). Hierna blijft Haar lem sterker; iedereen denkt reeds aan een roodbroeken-overwinning, als Van Riemsdijk eenige seconden vóór tijd den gelijkmaker scoort (22). De scheidsrechter leidde uitstekend. Schoten—S. D. W. (5—1) Beide elftallen zijn compleet, als er wordt begonnen. Direct zien wij een vluggen pitti- gen wedstrijd. Beide doelveredigers hebben er goed het oog in. De linkshalf van S.D.W. werkt overal waar gevaar dreigt. Het blijft spannen maar vóór de rust werd er niet ge scoord. In de tweede helft dezelfde aantrekkelijke wedstrijd. Nu wordt Schoten gaandeweg ster ker; De Goede scoort fraai het eerste doel punt. (1—0). Nu is het doel gevonden; Van Putten zorgt voor no. 2. Uit een goeden voorzet van Eijk- hof kopt Hetem fraai in. (30). De aanvallen van Schoten zijn keurig van opzet; als Slot fraai voortzet, scoort De Goe de. (40). Schoten blijft aanvallen. Van Roon valt bijzonder op: hij breekt, eiken aanval. Het is wderom D? Goede, die uit een voorzet fraai inkopt. (50). S.D.W. tracht althans de eer te redden; dit gelukt haar na een fout van den keeper. (5—1). Gedoelpunt wordt er dan niet meer.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10