FINANCIEELE KRONIEK. BINNENLAND ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Wat kikker Karei en Tuimeltje beleefden. HAARLEM'S DACBLAD MAANDAG 9 NOVEMBER 1931 Eenig optimisme in de Ver- eenigde Staten. Nieuwe daling: van den Ponden koers. Geen interim dividend op de aandeelen Koninklijke. Iets vastere stemming voor enkele stapel producten. Gemeente- obligatiën en gemeente- financicn. De toekomsti ge betalingen van het rijk. Van veel belang is het. koersverloop op de «ffec ten beurzen niet geweest. In de ont wikkeling van den algemeenen toestand is daarvoor ook geen aanleiding te vinden. Het kan niet worden ontkend dat de be richten over het bedrijfsleven in de Ver- ocnlgde Staten in het begin dezer week iets gunstiger luidden en dat men hiervoor ter beurze niet geheel en al ongevoelig was. In <le ijzer- en staal-lndustrie schijnt de vraag iets grooter te zijn dan eenige weken geleden ook zijn de graanprijzen te New York sinds dc laatste dagen iets vaster en hebben de op timisten hieruit reeds geconcludeerd dat imen in de Unie bezig is de crisis te bezweren. Zoo oordeelt althans de National City Bank of New York in haar maandrapport daarover. De beschouwingen van deze instelling zijn voor velen toonaangevend, maar wij herin neren ons dat zij er meermalen vlak naast geweest is. Zoo heeft genoemde instelling einde 1929 de toen ingetreden depressie een verschijnsel van tijdelljken aard genoemd en de meening uitgesproken dat zij na 3 a 6 maanden zou zijn overwonnen. Men moet daarom wel ietwat voorzichtig zijn bij de waardeering (van haar uitspraken, temeer omdat aan de voorwaarden van een alge meen herstel dusver in vele opzichten niet wordt voldaan. Er komt in de financieele verhoudingen tusschen de groote landen weinig verandering Frankrijk waakt angstvallig voor (het behoud van zijn goudschat en de jongste koersdaling van het Pond Sterling wijst er al op dat een stabilisatie der Engelsche valuta niet zoo gemakkelijk is door te voeren als sommigen wel denken. Over de oorzaken van deze (hernieuwde da'ing tast men in het duister, ook al -meent do Engelsche Minister-president dat hij haar heeft voorzien. De Invloed van de waardevermindering der Engelsche valuta werkt nog steeds door en kan de wereld telkens voor nieuwe verrassingen plaatsen, nu men in Engeland aan den eenen kant een groot-ere levendigheid bespeurt in den export-industrie, maar anderzijds op beper king van den invoer wordt aangedrongen. Er i.s in verband hiermede en met de maat regelen. welke men in andere landen uit zelfbehoud zal nemen, over het verloop van den pondenkoers niets te zeggen, gelijk trouwens aanstonds na de opheffing van den Gouden Standaard door ons is opge merkt. Het feit dat de dollarkoers zich heeft kunnen herstelloifheeft uiteraard de pon denkoers gedrukt, terwijl de afwikkeling van speculatieve aarkoopen van eenige we ken Tolpden natuurlijk ook tot de koersda- lip" hebben bijgedragen. Dat de wissel markt te Londen door de regeering aan banden is gelegd, houdt voorts een natuur lijk verloop tegen en brengt een stagnatie teweeg in den termljnhandel. welke ten slotte voor den Engelschen handel nadeelig moet zijn. Een verdere daling van den Pon denkoers roept uiteraard de teruggedrongen vrees voor Inflatie weer naar voren, met de vraag of het goud als basis van den inter nationalen ruilhandel zUn toch reeds ge schokte positie in onze wereld zal kunnen handhaven. Er gaan meerdere stemmen op om het goud als waardemeter los te laten en wanneer dit mocht geschieden beteekent dat een nieuwe ontwrichting op de wissel markt en een nieuwe desorganisatie van den wereldhandel. Het bovenstaande is voldoende om duide lijk te maken dat er aan het optimisme in dc Vereenigde Staten nog weinig beteekenis kan worden gehecht, ook al omdat het niet meer dan natuurlijk is dat na de geweldige prijsdaling op de goederenmarkten af en toe een licht herstel intreedt. Wat de Amsterdamsche beurs aangaat, ook hier is men de week met een vrij vaste markt begonnen. Na de teleurstelling over het uitblijven van een interim-dividend op de aandeelen Koninklijke Petroleum heb ben de mededeelingen van Sir Henri Defcer- ding een gunstigen indruk gemaakt, vooral wat betreft de financieele positie der Ko ninklijke Shell-groep, die beha'.ve over haar wereldvoorraden, over meer dan f 300 mil- lioen liquide middelen beschikt. Voorts wor den de scherp verlaagde olieprijzen door in grijpende bezuinigingen voor een belangrijk deel gecompenseerd. Suikeraandeelen heb ben een weinig kunnen profiteeren van de hoogere suikerprijzen te New York en de nieuwe oogstramingen. Intusschen zijn de zichtbare voorraden suiker op 1 October j.l. nog a'tijd meer dan 1 millioen ton grooter dan een jaar geleden. Hier staat dan weer tegenover dat met de beperking der produc tie vooral in Indië wordt voortgegaan. Dit geldt niet alleen van suiker, maar ook van rubber en tabak. Met dat al kan het nog wel geruimen tijd duren alvorens het evenwicht tusschen vraag en aanbod is hersteld. Op de beleggingsmarkt hebben de obliga ties van Rotterdam en Amsterdam zich eenigszins kunnen herstellen van de nieuwe koersdaling, welke het gevolg was van het gebrek aan kasmiddelen bij het Rotterdam- sche gemeentebestuur. Intusschen is gebleken dat meerdere gemeenten in dergelijke om standigheden verkeeren en zal het Rijk zich tijdelijk met de financiering van vele ge meenten moeten belasten. In verband daar mede zijn een paar wetsontwerpen ingediend v/elke het pub'iek hebben gerustgesteld, niet alleen omdat de gemeenten thans van fi nancieele hulp verzekerd kunnen zijn, maar tevens omdat maatregelen zullen worden ge troffen om de uitgaven der gemeenten zoo veel mogelijk te beperken. Dat dit noodig is behoeft geen betoog. Intusschen komt het Rijk den eersten tijd voor zeer groote uitgaven te staan, waar ook de Nederl. Indische schatkist op het Moe derland een beroep doet. De regeering heeft dezer dagen medegedee'd dat tengevolge van den te verstrekken steun aan gemeenten, en aan Nederl. Indië en ter voorziening in eigen kasmiddelen de vlottende schuld van het Moederland eind 1932 tot minstens f 500 millioen zal zijn gestegen. Dat de obligaties van Nederland onder deze mededeeling niet geleden hebben wijst er wel op dat het Ne- derlandsche crediet bij onze beleggers nog altijd hoog staat aangeschreven. De hoop dat het vertrouwen in obligaties van Nederl. Indië zou terugkeeren, is nog niet verwezen lijkt. Toch valt niet wel in te zien waarom deze obligaties zoovee1 lager moeten notee- ren dan die van het Moederland. Geld op prolongatie 21/2 a 3 pet, LETTING-A. DE MOORD OP DEN NOTARIS TE GORCUM. Een spoor gevonden? RECHERCHEUR ZAG IEMAND. DIE LEEK OP WACHT TE STAAN. CREMATIE VAN DEN VERMOORDE OP WESTERVELD. Saterdag is sectie gehouden op het lijk van den vermoorden notaris Courrech Staal te Gorinchem. Dr. llulst is daarbij gcassiteerd door Dr. van Ledden Hulseboseh en door inspecteur J. v. Tash den chef van den fotografischen en dactvloscopische dienst. Inlichtingen zijn er niet over verstrekt. Wij lezen nog in de Maasbode: Inhet kantoor van den vennoorden notaris heeft men enkele vingerafdrukken gevonden die onmiddellijk gefotografeerd zijn. Een groo te stroom van getuigen heeft zich aangemeld, waaronder er verschillende waren die te half 9 in den avond van den moord een fiets voor de woning vanden vermoorden notaris heb ben zien staan. Al de Inlichtingen die deze getuigen verstrekken worden zorgvuldig na gegaan. Vast is komen te staan dat de moordenaar door dc voordeur is binnen gekomen en op dezelfde wijze het huis verlaten heeft. De bo dem van het tuintje achter de woning be staat uit rul zand waarin geen voetstappen gevonden zijn. De burgemeester van Gorincem heeft een circulaire laten vervaardigen die in 70 ge meenten rondom Gorinchem verspreid is en waarin een ieder die Donderdagavond tus schen 6 en 11 uur in het huis van den nota ris is geweest verzocht wordt zich bij de poli tie te Gorlnehcm te vervoegen. Dc indruk dat de moordenaar een mede plichtige gehad heeft is in den loop van den dag slechts versterkt. In de nabijheid van het lijk is een vulpen houder gevonden, waarmee de verslagene naar alle waarschijnlijkheid vlak voor zijn gewelddadigen dood nog heeft geschreven. Er is dan dan ook lang gezocht naar stukken of brieven, die hij geteekend heeft, maar men heeft deze niet kunnen vinden. Er zijn sporen in verschillende richtingen heeft commissaris v. d. Marei verklaard en al deze snoren worden zorgvuldig nagegaan. Het juiste bedrag van het uit de brandkast gestolen geld is. naar bil een nader onderzoek in de boeken gebleken is. f 6100. p» Commissaris heeft bekend gemaakt, dat i' c'a-'er van den moord moet z"n gewond of oen bloedneus moet hebben opgeloopen. Er schijnt ook sprake van te zijn. dat de moordenaar een medeplichtige heeft gehad. Een rechercheur die de vergadering van com munisten In het oog te houden had, heeft op den avond van den moord een hem ongunstig bekenden man om het huis van den notaris zien ronddraaien. Deze man is een keer of vijf naar een toiletinrichting vlak in de buurt ge gaan, van waar uit hij de situatie kon over zien. De man is thans verdwenen. Tevens heeft de rechercheur tegen half ne gen een man op een fiets voor het huis van den notaris zien stilhouden en naar binnen gaan. Deze waarneming klopt volkomen met het getuigenis van een dame, die eveneens op dit tijdstip een fiets voor het huis heeft zien staan. Over het motief van den moord heeft men nog geen klaar denkbeeld. Speciale bewaking. ..Het Vaderland" had vernomen, dat het huis van den vermoorden notaris onder be waking stond van de N.V. Nachtveiligheids dienst. Dc bedrijfschef, de heer W. van der Wal, vertelde het blad. dat hij zelf 's nachts altijd dc kantoren controleerde, die bij zijn dienst zijn aangesloten. Op den avond van den moord is hij om 10 uur uitgegaan tot het doen van zijn eerste ronde. Omstreeks elf uur kwam hij voor de eerste maal bij het pand. waar hij geen licht in het kantoor zag bran den. zoodat hij vermoedde, dat de notaris, öf uit was öf zich reeds ter ruste had begeven.. Nadien heeft de heer Van der Wal in den loop van den nacht nog driemaal het huis gecon troleerd, maar nimmer heeft hij iets ver dachts opgemerkt. Hij had speciale maatregelen genomen ter bewaking van den notaris, dien hij goed ken de. Deze maatregelen gingen van hem uit, niet van den notaris. De reden kon hij aan het blad niet meedeelen. Gelooft u, dat de notaris een voorgevoel had, dat hem wel eens iets zou kunnen over komen? Daar heb ik nooit met hem over gespro ken. maar eerlijk gezegd, geloof ik dat dit in derdaad het geval moet geweest zijn. Ik kan u verder nog zeggen, dat ik altijd wist of de notaris al dan niet op kantoor was. Op mijn ronde voor het kantoorpand geko men, tikte ik dan even tegen het raam, op een met den notaris afgesproken manier, waarop deze dan met een klop antwoordde. Als de luiken gesloten waren, dan klopte ik ook, maar dan werd de tik door den notaris beantwoord met het uit- en aandraaien van het electrisch licht. Ook Donderdagnacnt. omdat ik wist. dat de notaris vaak tot drie uur op zijn kantoor werkte, heb ik steeds ge tikt, maar nooit een teeken terug gekregen, dat de notaris aanwezig was. Verdere verklaringen wenschte de bedrijfs chef niet af te leggen, omdat hij nog nader door de politie gehoord moest worden. De houder van het restaurant te Culem borg heeft verklaard, dat de notaris den avond van den moord opgewekt was. Wel is waar neemt de politie aan. aldus de N. R. C., dat de moord vroeg in den avond gepleegd ls. maar tenslotte rust deze veronder stelling eigenlijk op geen enkelen grond. Zeer eigenaardig immers is in dit verband te hoo- ren wat een winkelier uit de Molenstraat moet verklaard hebben. Deze zat om bij twaalf uur voor het raam toen hij meende den notaris in gezelschap van een heer en een viertal dames te zien voorbijgaan. Hij heeft verklaard er aanvankeliik van over tuigd te zi.in geweest, dat hij inderdaad den notaris gezien had maar omdat hij gehoord had. dat de notaris omstreeks acht uur ver moord was hetgeen absoluut nog niet vast staat mende hij zich vergist te moeten hebben. In elk geval hebben de heer en de vier da mes. die dan in het gezelschap van den ver moorde zouden zijn gezien, zich bij de politie nog niet aangemeld. De crematie. De crematie van het stoffelijk overschot van notaris Courrech Staal zal Dinsdag od Westerveld geschieden na aankomst van den trein van 11.41. DE N. C. R. V. GESTRAFT. Drie maal uitgesloten van het Algemeen Programma. BEROEP OP DEN MINISTER. De Ned. Chr. Radio Vereeniglng is door de Algemeen Programma-Commissie voor drie achtereenvolgende malen uitgesloten van de verzorging van het Algemeen Programma, wegens haar uitzending van Vrijdagavond 30 October, welke door de Radio Omroep Con trole-Commissie is afgebroken, daar het be treffende programma (Hervormingsdag) door de Algemeene Programma-Commissie niet was goedgekeurd. Dit besluit tot schorsing is naar de Stan daard meldt, genomen, zonder dat de N.C.R. V. in de gelegenheid is gesteld om zich te verantwoorden. Nader verneemt het blad, dat de N.C.R.V. zich tot den Minister van Waterstaat heeft gewend. Over een beroep op den burgerlijken rechter is nog geen beslissing genomen. TEWATERLATING. AMSTERDAM, 7 Nov. (VU.) Van de werf der N-V. Nederiandsche Scheepsbouw Mij werd heden met gunstig gevolg te water ge laten het dubbelschroefmotortankschip Me- ruba, in aanbouw voor de Kon. Shell-groep. De plechtigheid van den doop werd verricht door mevr. M. J. Lugtvan Tijen, echtge- noote van Ir. G. J. Lugt, hoofd ingenieur van Werkspoor. PROTEST TEGEN DE CRISIS MAATREGELEN DER REGEERING. HET N. V. V. WEIGERT DEN AANSLAG OP HET LOONPEIL. De hoofdbestorenvergadering van het N. V. V. heeft een motie aangenomen, waarin geprotesteerd wordt tegen ce indiening van de wetsontwerpen op de uitkeeringen aan de gemeenten en op de verstrekking van kas- voorschotten aan de gemeenten tegen niet- omschreven voorwaarden. Zij zien in de in diening een ernstige aantasting van de zelf standigheid der provinciale en gemeentelijke besturen teneinde deze te dwingen tot loonsverlaging en den weg te effenen voor loonsverlaging in het particuliere bedrijf, zien in de genoemde niet nader omschreven voorwaarden een ernstige bedreiging van de sociale maatregelen, en spreken hun instem ming uit met de ingezette tegen-actie. DE A. V. R. O. EN DE RADIO- VOLKSUNIVERSITEIT. KORT GEDING TEGEN DEN MINISTER. Voor de waarnemend president van de Haagsche rechtbank, mr. Van Rhede van der Kloot, Ls aZterdag naar het Handels blad meldt, het kort geding behandeld waar in de Avro den minister van Waterstaat had gedagvaard wegens de beslissing van den minister van 14 October waarbij aan de Radiovolksuniversiteit Holland twee uur zendtijd per drie weken werd toegekend met ingang van 3 November, in mindering van den zendtijd van de Avro. Namens eischeres pleitte mr. G. J. Salm uit Amsterdam, en namens den minister mr. J. H. Telders. Voorts woonde de heer Van Gheel Gildemeester. algemeen secretaris van de Avro. de pleidooien bij. Mr. Salm zei, dat ingevolge het besluit van 15 Mei 1930 de beschikbare zendtijd door den minister, den Radioraad gehoord, naar bii- lijikheid moet worden verdeeld over de tot uitzending bevoegde omroeporganisaties. Ingevolge art, 8 van het Zendtij-dbesluit moet aan de bijzondere omroepverenigin gen zendtijd tot een maximum van vijf pro cent kunnen worden afgestaan, welk maxi mum gelijkelijk over de beschikbare zenders wordt verdeeld. De Avro nu heeft reeds» zes uur zendtijd moeten afstaan aan de VP.R.O. dat is 5.36 pet. van het op den zender Hil versum beschikbare aantal zenduren per week Zij meent dat 'n verdere overschrijding van de 5 pett. ten koste van Avro (en Vara) in strijd is met het zendtijdbesluit en betoogt dat zij daardoor in moeilijkheden wordt ge bracht. Mr. Telders betwistte allereerst dat deze zaak er een was voor kort geding. Indien de Avro meent schade te lijden, dan kan zij een actie daartoe aanhangig maken met verhaal op den staat. Voor het overige achtte pleiter de zaak fagedaan, wanneer de Avro b.v. twee derde uur per week jazz-muziek laat verval len. Wat de hoofdzaak betreft betoogde mr. Telders, dat de machtiging van de Avro be rust op een ministerieele beschikking van April 1928 vóór de wetswijziging, doch van veel verdere strekking dan het Zendtijdbe sluit. Zich subsidiair stellende op de tegenworo- dige regeling, toonde pleiter aan, dat de Radioraad is gehoord welks advies pleiter voorlas, en dat de minister het zendtijdbe sluit slechts als een werkprogram behoeft te beschouwen, aangezien hij volkomen be voegd is de zendtijden te wijzigen. De con- fessioneele omroep vereenigingen hebben reeds zes uren moeten afstaan aan den politieomroep, al worden deze zes uren niet ten volle gebruikt. Pleiter concludeerde, dat de minister (hier geenerlei bevoegdheid had overschreden Na re-en dupliek bepaalde de president de uitspraak voorloopig en zoo mogelijk op heden. Tjipondok 5 v. Hongkong: n. Miike. Tjimanoek 6 to Hongkong v. Macasaar. Amstelkerk 6 te Bordeaux, Amsterdam n. W. Afrika. Blommersdijk 6 n.m. te Boston v. Rotterdam Baloeran p. 7 7 u. Perim, Rotterdam naar Batavia, Djambi 6 te Bombay vertrekt 11 n. Australië Giekerk 7 te Antwerpen, Rotterdam n. Britsch Indië. Kota TjandI 6 v. Port Soedan, Batavia n. Rot terdam. Maasdam 6 v.m. te Havana, Rotterdam naar New Oorleans. Patria p. 7 S u. u. Ouessant, Rotterdam naar Batavia, Soekaboemi p. S 7 u. Kaap Bon, Rotterdam naar Makassar. Statendam 7 v.m. v. New York n. Rotterdam Orion 6 v. Port au Prince n. Cap Haitien. Orania 6 17 u. v. Bahla, Amsterdam n. B.- Ayres. Montferland 6 v. Buenos Ayres n. Amsterdam Saieier 6 te Boston, Batavia n. New York. J. P. Coen 6 v. Genua, Amsterdam n. Batavia. Nieuwkerk 7 v. Hamburg n. Amsterdam. Randfontein 7 v. Amsterdam n. Hamburg. Springfontein 5 v. Port Sudan, Rotterdam n. Mombassa. RADIO-PROGRAMMA NIEUWS UIT INDIt ONTSLAG VERLEEND. BUITENZORG 6 Nov. (Aneta). Verleend is eervol ontslag aan den Hoofdcommissaris van Politie Teuerstein en aan den Hoofdin genieur, hoofd der afdeeling Landsgebouwen van het Departement van Burgerlijke Open bare werken M. J. Rotteveel, onder dankbe tuiging voor de langdurige den lande bewe zen diensten. SCHEEPVAARTBERICHTEN Aldabl 7 v. Rotterdam n. Buenos Ayres. Bodegraven 5. 20 u. 20 m., 20 mfjl Z.-West. van Niton, Amsterdam n. Curasao. Burgerdijk 5 v. New Orleans n. Sjanghai. Dinteldijk 7 v. Rotterdam n, San Francisco. Enggano 6 v. Padang, Batavia n. Amsterdam Johan van Oldenbarnevelt p. 6 Gibraltar, Ba tavia n. Amsterdam. Kllpfonteln 7 v. Zanzibar, Beira n. Rotterdam Kota Radja p. 7, 15 u. Land's End Batavia naar Rotterdam. Kota Agoeng p. 7 20 u. Point de Galle, Rot terdam naar Batavia. Ki ta Tjandi 7 v. Djedda, Batavia n. Rotter dam. Maasdam 7 n.m. v. Havana, Rotterdam naar New Orleans. Modjokerto 7, 21 u. v. Ceuta. Rotterdam n. Batavia. Marnix van St. Aldegonde 5 te Colombo v. Amsterdam, vertrok naar Soerabaja. Nieuw Zeeland 6 te Sydney v. Singapore. Palemband 6 v. Belawan-Deli n. Penang. Poelau Tello 6 v. Belawan, Batavia n. Am sterdam. Poelau Roebiah 7 v Amsterdam n. Hamburg Rotterdam 7, 13 u. v. Boulogne, Rotterdam naar New York. Streefkerk 7 te Calcutta v. Rotterdam. Salawati 4 v. Vancouver n. Batavia, 5 to Seattle. Salabangka 7 v. Marseille, Batavia n. Am sterdam. DINSDAG 10 NOVEMBER 1931. HILVERSUM, 298 M. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Voor de Vrouw. 11.00 Orgelconcert door Frans Hasselaar. Soliste Han Heydenrijk (zang). 12.00 Ensemble o.l.v. A. Nooeboom. 2.30 Gramofoonpl. 3.00 Knip cursus. 4.00 Concert. Egbert Veen Jr. (viool) en Egbert Veen Sr. (piano). 4.30 Radiokin- derkoorzang. 5.00 Gramofoonpl. 5.15 Omroep orkest o.l.v. Nico Treep. 6.30 Moderne Fran- sche kamermuziek. B. v. d. Sigtenhorst Meyer (piano) vertolkt Debussy. 7.00 Kamer muziek. 7.30 Engelsche les, Fred Fry. 8.00 Ver volg kamermuziek. 9.15 Vierde zitting van „De strafzaak Vivienne Ware". 9.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Vervolg Kovacs Lajos. 11.00 Gramofoonpl. HUIZEN, 1875 IVL Uitsl. KJt.O.-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Concert KRO Kunstensemble. 11.30 Godsd. Halfuurtje. 12.15 Concert KRO-trio. 1.45 Gramofoonpl. 2.00 Vrouwenhalfuurtje. 12.15 Concert KRO-trio. 1.45 Gramofoonpl. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Orgelconcert door E. Haak m.m.v. J. v. Bug- genum (zang). 4.30 Gramofoonpl. 6.20 Be- drijfscontrolecursus. 6.45 Engelsche les. 7.10 Fransche causerie over de Russische mentali teit en het Bolsjewisme. 7.45 Verbondskwar- tiertje. 8.00 Concert uit Maastricht. Sted. Or kest van Maastricht o.l.v. H. Hermans en H. Heyendaal (orgel) o.a. Derde symphonie, St. Saëns. 11.00 Gramofoon. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concertorgelbespeling. 1.20 Piccadilly Hotel orkest. 2.25 Voor de scholen. 2.50 Muziekles. 3.55 Fransche les. 4.25 Voor de scholen. 4.50 Troc adore-cin em a - or kest5.35 Kinderuurtje. 6.20 Nieuws. 6.50 Moderne pianomuziek. 7.10 Fransche lezing. 7.40 Variété. 8.50 Literaire causerie. 9.20 Nieuws. 9.40 B.B.C. Klein orkest o.a. Traumered, Schumann. 10.40 Oorlogs poëzie. 10.55 Dansmuziek. PARIJS, „RADIO-PARIS", 1725 M. 8.05, 12.50, 1.25 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert, o.a. Ouverture „Roi d'Ys", Lalo. 9.05 Orkestconcert. 9.50 „Les noces de Jeanette" van V. Massé. LANGENBERG, 473 VL 6.25, 9.35, 11.05 Gramofoonpl. 12.25 Orkest- concert. 4.20 Solisten concert. 7.20 Avondcon cert. O.a. Ouvert. „Oberon" Weber. 8.20 Trio concert. O.a. Trio B-dur, Schubert (viool, cello, piano). KALUNDBORG 1153 M. 11.20 Strijkkwartet. 2.20 Orkestconcert met solisten. 7.20 Beroemde rhapsodiën o.a. 2de Rhapsodie van Liszt. 8.25 Liedei-en. 8.45 Blij spel 9.00 Moderne pianomuziek. 9.55 8ste Symphonie F-dur van Beethoven. BRUSSEL 508 en 338. M. 508 M.: 5.20 Omroeporkest. 6.50 Wagner- concert (gramofoon). 820 „Les deux Médail- lons" muzikale comedie van Van Ooste. 9.35 Concert, o.a. Aubade printanière, Lacombe. 338 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramo foonpl. 8.20 Orkestconcert o.a. Rienzi-ouver- ture, Wagner. ROME, 441 IVL 8.20 Orkestconcert o.a. uit „Götterdamme- rung", Wagner. ZEESEN 1635 M. 6.50 Oostenrijksche liederenavond. 7.35 Lezing. 8.20 „Bunte Reihe" o.l.v. H. Brunar. 9.35 Berichten en hiei-na tot 11.50 dansmuziek door de Band Carol Balan uit de Trocadero Londen. Maar de schildwachten hadden al gauw ontdekt, waar Tui meltje was. ..Koin er eens uit, ventje," riep er een met een bromstem. Tuimeltje vond dat het tü werd, dat hij ontsnapte. Hij pro- ">'.'.-rde lu-t deksel cp te lichten. Maar neen, daar zaten twee kikkeiv ,,p met zware geweren bij zich. Nu probeerde Tuimeltje een plank aan den zijkant los te krijgen en gelukkig, dc wach ten bemerkten niets en Tuimeltje kroop over den grond, naar het dorp. Intusschen was de commandant bij de kist gekomen en beval dat men Tuimeltje er uit zou halen. .Er uit. cr uit." rep hij tegen Tuimeltje, maar toen dc deksel niet opgelicht werd en Tuimeltje niet gehoor/namdc. deden de soldaten de kist open en dachten Tuimeltje te vinden. „Dat is toch sterk," zei hij tegen dc soldaten. „Waar is die deugniet gebleven.' Zc onderzochten dc kist en merkten al ras, da* Tuimeltje door een zijkant verdwenen was. Tuimeltje vluchtte het eerste het beste huis binnen en kwam terecht bi» een paar oude kikkers, een goed oud mannetje en een lief vrouwtje. Hij keek of er nergens eer. kast optenstond en daar viel rijn ocg eensklaps op een groote kachel. Voorzichtig kroop hij cr in, maar toen hij cr ecu tijdje inzat en cr niets ge beurde, verveelde hij zich. Heel stilletjes lichtte hij dc deksel op cn zag dat de oudjes zaten te lezen. „Rrrrrttt.. rrrrrtttt...zei Tuimeltje zachtjes cn de kikkers schrokken allebei cn keken elkaar aan,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 14