BUITENLAND. Genève en Mandsjoerije. JAPON VERSCHOTEN? KLEUR VERVEELT U? J. LOTTGERING HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAC 9 NOVEMBER 1931 TWEEDE BLAD De jongste berichten uit China en Japan. Een uitvoerige notawisseling. Briand geeft nogmaals een scherpe waarschuwing. De Japansche tactiek. Chineesche verwijten. Op 16 November komt de Raad te Parijs bij een. Maken de Japanners gebruik van de diensten der omkoopbare Chineesche bende leiders? Overeenstemming tusschen Canton en Nanking bereikt. Wij verven ze voor U in de NIEUWSTE MODE-KLEUREN Gr. Houtstr. 5a, Tel. 10771 HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Briand heeft een nieuw telegram naar Tokio gestuurd, de Japansche regeering een antwoord op de eerste van de twee laatste nota's van Briand, naar Genève en Dr. Sze, de Chineesche gedelegeerde heeft een .Chi neesche protestnota bekend gemaakt, in de stad, waar het Engelsche geschil, voorloopig slechts in theorie ter beslechting wordt be handeld. Slechts in theorie. Toch heeft Geneve reeds zeer veel bereikt! Zonder den Volkenbonds raad zou de landkaart in Azië er waarschijn lijk al anders uitgezien hebben! Het is ech ter jammer, dat het meestal tamelijk onbe langrijke voorvallen zijn, die de partijen m Mandsjoerije, gewapend tegenover elkander gelegen, aan het schermutselen brengen. Slechts kleine voorvallen, als herstellingen aan een brug of terechtstelling van ge vangen genomenen. Want over het algemeen kan men aannemen, dat noch Japan, noch China, den oorlog wenschen, al misbruikt de nationalistische-militairistische Japan sche partij deze gebeurtenissen ten voordeele van een oorlogsgezinde campagne. Een incident waar op het oogenblik weer melding van gemaakt wordt, is het volgen de: In Tsitsihar zouden de Japansche con sul en één zijner employés door Chineesche militairen zijn vermoord. Officieel is dit be richt niet bevestigd. Het wordt echter ver gezeld van sensationeele details en ook het Amerikaansche consulaat te Charbin heeft de geruchten in stelligen vorm ontvangen. Voorts wordt bericht dat de troepen van den Chineeschen generaal Ma Tsjan Sen versterkingen zouden ontvangen, dat er loopgraven worden gemaakt en dat de Ja panners nog meer vliegtuigen naar Mand sjoerije zullen sturen. Briand's jongste nota, waarop wij in het begin van dit overzicht zinspeelden, is even als de vorige, scherp gesteld. Briand herin nert de Japansche en de Chineesche regee ringen aan de te Genève afgelegde beloften, volgens welke de militaire voorbereidingen gestaakt zouden worden. Hij legt er den na druk op, dat wat thans van Japansche zijde wordt' ondernomen, niet goed gepraat kan worden met de motiveering. dat Japansche onderdanen beschermd moeten worden. 16 November komt de Raad in ieder geval in Parijs opnieuw bijeen om het conflict verder te behandelen. Voorts doen geruch ten de ronde, volgens welke de Amerikaan sche regeering gedreigd heeft met terugroe ping van haar gezant uit Tokio. Washington heeft dit gerucht tegengesproken, hetgeen niet wegneemt, dat, wanneer de toestand zich verscherpt, deze en dergelijke maat regelen te verwachten zijn. Lezenswaardig is het Chineesche antwoord, aan Genève, volgens hetwelk de incidenten bij de Nonnibrug door de Japaneezen worden uitgelokt met de bedoeling, om de Chineesche ongeregelde benden van den generaal Ssjang Kai Sjen, die geheel onder Japanschen in vloed staan den weg in Noord Mandsjoerije te bereiden. Volgens dit antwoord speculeeren de Japaneezen dus op nationale Chineesche oneenigheden, en op de geldzucht van de „rooverhoofdlieden" die zich zelf tot generaal opgewerkt hebben. Belangrijk is het dat de regeeringen te Canton en te Nangking te elfder ure toch Lot overeenstemming zijn gekomen. Zonder twij fel ook onder den druk van den toestand in Mandsjoerije. Volgens de gesloten overeen komst zullen er congressen zoowel in Canton als in Nangking georganiseerd worden, met een gelijk aantal vertegenwoordigers van bei de zijden ter regeling van alle moeilijkheden. Dit accoord is zonder twijfel een persoonlijk succes van Nangking's bewindvoerder Tsjang Kai Sjek die het alle tegenwerking ten spijt zijn positie in Nanking toch maar ge bolwerkt heeft. Met den directeur-generaal van het mi nisterie van buitenlandsche zaken Rosso is Grandi uit Napels naar de Vereenigde Staten vertrokken. Grandi en zijn zeer deskundige metgezel zullen 11 dagen in Amerika blijven en 16 November in New-York aankomen. Doel van deze reis is natuurlijk de behan deling van het teedere onderwerp: de herstel betalingen. Enkele Fransche bladen doen reeds pogingen dit bezoek als onbelangrijk voor te stellen; de Italiaansche fascistische pers doet echter ontkennen dat het thans zaak is een regeering te vinden die iets lan ger dan eenigen tijd kan dujen. Grandi zal zijn invloed thans doen gelden op de Amerikaansche regeering en haar ex perts, een invloed die echter aan beperking onderhevig is somdat er het bezoek van Laval aan vooraf is gegaan. L. A. Frankrijk. De Radicaal-Socialisten en de ontwapening. PARIJS. 8 Nov. IB. T. A l In de gebruike- lijke verklaring van het Congres der Radi caal-socialistische partij wordt met vreugde de vooruitgang der beweging geconstateerd. De partij spreekt zich tenslotte met kracht uit ten gunste van een bewapeningsvacantie en verwacht met vreugde de opening van de groote ontwapeningsconferentie van 1932 Duitschland. Meer dan 500 nationaal- socialisten gearresteerd. KONINGSBEKGEN, 8 Nocv. (V.D.) De na- tionaal socialisten hebben Zondag een plechtigheid ter herdenking van dooden ge houden. Er werd tegelijkertijd een vaandel ingewijd. De SA lieden uit Koningsbergen waren in uniform verschenen. Na de vaan delwijding hield het Rijksdaglid Koch een hedenkingsrede, welke de Schutzpolitie liet onderbreken. Alle aanwezigen, meer dan 500 nationaal socialisten werden met vrachtautos naai- het politiepresidium overgebracht. Na dat proces verbaal tegen hen was opgemaakt konden zij huiswaarts gaan. Joegoslavië. Ongeregeldheden te Belgrado bij de verkiezingen. BELGRADO, 8 Nov. (V.D.) Zondag hebben in geheel Joegoslavië op grond van de door de regeering opgestelde candidatenlijsten verkiezingen plaats gehad voor de nieuwe Skupschtina. Politieagenten die samenscholingen wil den verhinderen werden met steenen ge- IXGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel gooid. Aangezien de menigte zich steeds weer verzamelde, ging tegen de middaguren een groot aantal agenten met met scherp geladen geweren naar de Alexanderstraat waar zij de menigte in de zijstraten terug drongen. Engeland. Indische afgevaardigden vragen klaren wijn te schenken Na langdurige beraadslagingen over het gerucht, dat de Britsche regeering voorne mens was onmiddellijk provinciale autono mie te verleenen en het vraagstuk van de verantwoordelijkheid van het centrale be stuur te verdagen, heeft naar de NJR.Ct. ver neemt een twintigtal afgevaardigden onder wie Gandhi een brief aan den premier ge zonden, waarin het de officieele tegenspraak van dat gerucht onbevredigend en vaag noemt. De afgevaardigden drongen aan, op onmiddellijke instelling van een verantwoor delijke centrale regeering. Gandhi teruggeroepen. In een zitting van het werkcomité der In dische congrespartij is besloten Gandhi mee te deelen, dat zijn verdere deelneming aan de Ronde-tafelconferentie niet noodig wordt geacht. Een spoedige terugkeer naar Indië is gewenscht en een lange reis door het Euro- peesche continent is niet raadzaam. Gandhi heeft zich niet over het telegram willen uitlaten. Het besluit is mede het gevolg van verer gerden toestand in Bengalen. PAINLEVé NAAR BERLIJN. BERLIJN, 7 November (VD.) De vroe gere Fransche minister-president Painlevé is Zaterdagochtend voor een tweede verblijf te Berlijn aangekomen. Painlevé werd op het station begroet dor den Franschen ambassa deur Frangois Poncet en personeel der Fransche ambassade. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel ■m De kwaliieifs-stofzuiger met wereldreputatie in Huurkoop vonaf f 4.50 per maand Alom verkrijgbaar Showrooms in alle voorname plaatsen van Nederland FRANSCH LUCHTSCHIP VERGAAN. DE BEMANNING GERED. PARIJS, 7 Nov. (VD.) Hedenavond is een Fransch marineluchtschip in den nabijheid van Rochester-sur-Mer in een hevigen storm geraakt tengevolge waarvan het. we gens een ontstaan motordefect moest dalen. De commandant had alle voorzorgsmaatre gelen genomen om een vlotte landing moge lijk te maken. Ofschoon hij het- omhulsel liet scheuren, werd echter het luchtschip door den krachtigen storm nog 3 tot 4 K.M. over den bodem gesleurd, waarbij de hoo rnendie in den weg stonden, omgeworpen werden. Ten slotte bleef de gondel loodrecht hangen. Als door een wonder is het grootste gedeelte van de bemanning ongedeerd ge bleven. Slechts de commandant en een inge nieur hebben lichte verwondingen bekomen INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. STOFZUICERHUIS MAERTENS BARTEL JORIS STRAAT 16 - TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIO TOESTELLEN ALGEMEENE STAKING IN ALGECIRAS. LONDEN. 7 Nov. (V. D Volgens een tele gram uit Gibraltar is in Algeciras opnieuw een algemeene staking uitgebroken. Verscheidene vakvereenigingsleiders wer den gearresteerd. De winkels en de hotels zijn gesloten zoodat velen die geen levens middelen krijgen, kunnen naar Gibraltar komen. Het tramverkeer ligt stil. 500 vrou wen omsingelden het regeeringsgebouw en eischten de vrijlating van de gearresteerde vakvereeniigngsleiders. De Kindersterfte te Lübeck. Ernstig incident in de rechtszaal. Prof. Calmette aangevallen. Bij de voorzetting van het proces te Lübeck stelde de advocaat dr. Frey voor, prof. Cal- mette door een commissie te doen verhooren. Daarop volgde een scherpe woordenwisse ling tusschen den advocaat dr. Wittem en prof. dr. Kolle. Dr. Wittem zeide: „Ik sta hier als verte genwoordiger van ouders, die hun kinderen hebben verloren of van kinderen, wier ge zondheid ernstig is benadeeld. Daarom moet het eens worden gezegd, en ik sta in deze opvatting niet alleen, dat de voornaamste schuldige aan het geheele ongeluk te Lübeck prof. Calmette is!" Bij deze uitlating riep prof. Kolle luide en opgewonden door de gerechtszaal: „Dat is ongehoord!' Daarop antwoordde Wittem: .Professor, u kunt u niet zoo verplaatsen in den toestand der ouders, die hun kinderen zwaar hebben zien lijden. Wij hebben van een deskundige gehoord, dat hij bij een kind een proef met tuberculine had willen nemen, maar in het geheele lichaam geen gezonde plek had kun nen vinden om die proef te doen." Prof. Kolle zeide zeer opgewonden: „Ik moet er tegen protesteeren, dat hier wordt beweerd, dat prof. Calmette schuld heeft aan de ramp. Ik ben tegenstander van het procé dé Calmette, omdat ik het ondoeltreffend acht, maar ik ben overtuigd, dat het middel bij goede toepassing onschadelijk is. Ik moet constateeren, dat dr. Wittern zich op een wetenschappelijk gebied heeft begeven, waar ik een dergelijk oordeel bij deze woorden sloeg Kolle met den vuist op tafel niet kan toelaten". GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen by: Buis. Zuider Buitelt Spaarne 6, afsluiter van gootsteen; J. A. óe Jong, Jan Nieuwenhuizenstraat 35, armband; H. Wenning, Bandoengstraat 7, autoband met velg; Bureau van Politie. Smedestraat. schrijf boekje; Toepoel. Dahliastraat 7, beenbescher mers; Koning, Pijlslaan 27, een rol drop; Kouwellng. Bakenessergracht 48 B rd., hond; Kennel Haerlem, Regentesselaan 22, hond; idem, idem, 7 katten; Koster. Van Loostraat 8. kam; M. Abbink, Benviljoenstraat 25. ket ting; VerkooU. De Clercqstraat 92, lorry wa gen; N. Gelaudie. Lange Wijngaardstraat 51, mesje; Spoor, Witte Heerenstraat 29. overall; L. Burggraaf, Westkolk 34, Spaarndam. por- temonaie m. 1.; Bureau van politie. Smede straat. idem m. i.; Jonkhof. Hoogstraat 5, idem m. i.: G. J. de Nijs, Uit edn Boschstraat 18. rijwielbelastingplaatje: H. Martinot, Bosch en Vaartstraat 5. reticule m. i.; G. Keetlaar, Hofdijkplein 24. idem m. i.: A. J. v. d. Meer, Ternatestraat 48, rijwielbelastingplaatje; W. Kuyper, Rijnstraat 30. rozenkrans: Bureau v. politie. Smedestraat. sleutel; Koridor, Thor- Deckestraat 54. idem; Bureau van politie, Smedestraat. zadeldek v. e. rijwiel; J. v. Poppelen, Overtonstraat 19, zakmes. AANSLAG METEEN ALARMPISTOOL! Ten verzoeke van den burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude ls te Haar- lm aangehouden de 23-Jarige los werkman S.f die Vrijdag op de vrouw van den portier van de timmerfabriek in Halfweg twee schoten had gelost. Hij is naar Halfweg overgebracht. Bij het onderzoek is gebleken, dat hij een alarm pistool gebruikt had. tijdens oneenigheid met de moeder van zijn vroegere meisje. Tegen hem zal proces-verbaal worden opgemaakt wegens baldadigheid. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Bescherm Uw keel veriorg hoor dagelijks 9or9el droo, me' fit 1 i 25. 45 en 65 cts. <5^^^ AGENDA LUCHTVAARTBERICHTEN. Ooievaar:: 6 Nov. 14.55 uur te Athene. Amsterdam naar Batavia. Raaf: 6 Nov. te Brlndisi. Zondag op Schiphol verwacht. Leeuwerik, 6 Nov., 6.35 u. van Batavia naar Amsterdam. 15.30 u. te Medan. LEEUWERIK 5.25 uur uit Medan, om 14.20 uur te Bangkok, Batavia, Amsterdam. U i 1, 6 November. 14.20 uur te Akyab, Am sterdam naar Batavia. MAANDAG 9 NOVEMBER Stadsschouwburg: Münchener Marionet- nentheater: „Das alte Deutsche Faustspiel" en Goethe lm Examen" 8 uur. Schouwburg Jansweg: „De Big van het 168e". 8.15 uur. Gem. Concertzaal: Filmavond Kennemer Vereeniglng voor Jeugdherbergen. 8 uur. Palace: „Haar jongen". Op het toonecl La- rette 8.15 uur. Luxor Theater: „Het pad der zonde". Op het tooneel Variété-attractie. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Ihre Majestat die Liebe". Op het tooneel Borry Troupe. 7 en 9.15 uur. Frans Halsmuseum. Tentoonstelling „Kind en Kunst" 10—5 uur. DINSDAG 10 NOVEMBER StadsschouwburgGemeentevoorstelling vair „De dienstknecht in het huis 8 uur. Schouwburg Jansweg: „Luchtkasteeien". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Frans Halsmuseum. Tentoonstelling „Kind en Kunst" 105 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN AVOND- EN NACHTDIENST! Duym en Keur, Keizerstraat 6, Tel. 10378. Fa. H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6. Tel. 10354. FEUILLETON 10) Mopperend stemde overste Mensing toe. Dr. van Buren riep een taxi aan. Oversteeg pro testeerde zwak. „Thuis"zei hij. „Gekheid" zei van Buren, „we zenden den chauffeur door naar je huis dat alles in or de is en dat je over twee uur thuis komt. Neen vrind,... je gaat mee, we hebben mis schien nog iets te bepraten. Je driftige af scheid op het politiebureau beviel me, ik .vind je sympathiek." „Juist. Geef de de vijf!" commandeerde de overste. Nadat het drietal wat gegeten had op Mensing's gezellige kamers aan de Maurits- kade, schoven ze rond den haard. „Een sigaar, Oversteeg?" „Graag, overste." „En wat had jij nu te beweren, van Bu ren?" Dr. van Buren lag languit in den comforta belen club-fauteuil. Bedachtzaam kneep hij het puntje van z'n sigaar, streek een lucifer aan, snoof als keurend den rook van de geurige after-dinner op. „Kijk" zei hij „ik moet beginnen met een vraag aan jullie beiden. Mensing, geloof jij, dat Veraart schuld heeft in deze zaak?" Met een ruk sprong de korte, veerkrachtige gestalte in den anderen fauteuil op: „Frans schuld? Ben je gek geworden?" Nee dat ben ik niet, maar ik ben blijdat je er zoo over denkt en jij- Oversteeg, wat vond jij er van?" De jongen aarzelde geen moment met zyr. antwoord: ..Nee" zei hij. nee. zooiets zou Mr Veraart nooit doen." ..Dat hebben wc .-.! gemerkt aan je houding bij den poiitie-commissaris" lachte de Overste. „Precies mijn meening" ging Dr. van Bu ren verder, ..maar het zal jullie even duide lijk zijn als het mij is, dat de politie er an ders over denkt." „De politie", vloog de oud-militair op, „de politie is gèk." „Niet zoo gek als je wel denkt. Ik moet toegeven dat alle omstandigheden tegen Veraart zijn: hij heeft geconfereerd met den onbekende, kort daarna wordt deze man vermoord op zijn kantoor gevonden, het voor werp waarmee de moord is gepleegd behoort aan Veraart. Veraart zelf is verdwenen en met hem zijn boeken! En tochtóch is Frans onschuldig" besloot van Buren plot seling met een voor hem ongewone harts tochtelijkheid. „Maar.... wat wil je dan, in hemels naam?" „Ik wil" klonk het ietwat pathetisch, „ik wil de waarheid, die ons in het gelijk zal stel len. De politie concludeert uit de omstandig heden dat Veraart schuld heeft, welnu, ik ga van uit een ander gezichtspunt werken: als Veraart onschuldig is, wie is dan de schuldige?" „Da's allemaal mooi", bromde de overste, maar het is zooals je zelf zegt: alles pleit tegen Frans." Na deze woorden viel er in het vertrek een stilte. Dr. Van Buren en overste Men sing staarden voor zich uit. Een wanhopig gevoel maakte zich van hen meester. Waar was de oplossing, waar? „Maar is er dan niets, heelemaal niets", barstte Mensing plotseling los. terwijl zijn kwieke gestalte opveerde uit de oehagelijke omarming van den fauteuil, „is er dan ner gens eenig houvast?" „We moeten", klonk behoedzaam van Bu- ren's kalme stem, „eenvoudig een bewijs uit het ongerijmde leveren." „Doe het dan." „Dat zal ik, als jij me helpt." „Daar kun je van opaan.' Weer zwegen beiden, weer hing de stilte als ademend in het vertrek. „Oversteeg", zei toen Dr. van Buren, „be denk eens goed, ga alles eens goed na. Heb je nu niets bijzonders gezien? Niets opge merkt wat anders dan anders was?" „Nee" antwoordde de aangesprokene. ..ik heb alles wat ik weet aan den commissaris verteld. D'r kwam een meneer op kantoor, een meneer met 'n zwart snorretje in een lichte regenjas en met een grijze slappe hoed. Ik heb opgebeld naar de Witte. Mr. Veraart kwam en toen ben ik weggegaan. ..Was er r.iels waar je aandacht op viel, op de gang, op de trap, op straat?" „Niks, 't was alles zooals altijd. Ofschoon... ja, maar dat was natuurlijk niets!" „Je moet eens zien wat grappigzei ze, „een auto met Chineczen'\ „Wat was niets?" drong de overste aan., „Vertel alles, beste jongenhet kan van belang zijn" zei van Buren. „Je moet eens zien wat grappig" zei ze, „een auto met Chineezen". ..Annie stond op me te wachten. Die had er een tijdje gestaan en ze wees me een auto, die er ook al dien tijd gestaan had. „Je moet 'es zien wat grappig" zei ze, „een auto met Choneezen en een Chineesche chauffeur". We liepen er expres even het blok voor om. Ze wilde me den wagen laten zien, we liepen de straat op naar de halte van lijn 3 bij het Plein. Er stond een groote gele luxe-auto een paar huizen verder met een Chinees aan het stuur en „Wacht even", viel dr. Van Buren hem geïnteresseerd in de rede, „wat was dat voor een auto en waar stond die?" „Wat heeft dat er nu mee te maken?" mopperde Overste Mensing. .Jk zou het toch graag willen weten. Over steeg." „Een groote gele wagen was het" bedacht deze zich, ..en d'r naast stond iemand cp het trottoir „Wat voor iemand?" .Daar heb ik niet op gelet; ik heb wel ge zien dat er "n Chinees aan het stuur zat en ook een achterin, daarom heb ik het zeker onthouden, zooiets zie je niet alle dagen, daarom was Annie's aandacht er ook op go- vallen .De Chinees achter in den wagen droeg een pels. De chauffeur, ook een Chinees, een zwarte uniformp>et. Op den man op het trot toir heb ik niet gelet. Die stond met zijn rug naar ons toe." „En toen?" „En toen niks:. Toen ben ik met Annie naar huis gegaan. En nou moet ik de heeren goeienavond zeggen, want ik moet nog wat werken. Ze zullen thuis niet begrijpen waar ik blijf. Dag heeren." Oversteeg verdween. Met z'n tweeën tfleven zij achter De rook hing dicht in de kamer. Nog altijd zat Dr. van Buren voor den haard. Mensing. ruste loos, scharrelde heen en weer, schoof de zwa re gordijnen op zij en keek naar buiten op de stille Mauritskade, waar het was beginnen te sneeuwen. „Vee! ben je niet opgeschoten" zei de over ste grimm'g. „Het eenige wat we doen kunnen, is den ken" kalmeerde dr. Van Buren. .Dn als ik denken wil, wil ik muziek hooren." „Zeg, ga jij Sherlock Holmesjc spelen?" spotte Mensing. „Die sinjeur moest ook altijd muziek hebben, vioolmuziek geloof lk. Je verbeeldt je toch soms niet dat je een halve Sherlock Holmes bent? Permitteer me dat ik een pijp opsteek. Ik rook liever als we dan toch denken moeten". „Dan vormen we blijkbaar samen een hce- len Sherlock Holmes, m'n waarde. Werkelijk, je kunt het dwaas vinden, maar ik laat mu ziek komen en ga denken". Hij morrelde aan het radiotoestel, dat In een hoek stond „Wordt opsporing verzocht van Mr. Frans Veraart.schalde het plotseling over-luid door de kamer. „Vervloekt!" mompelde Overste Mensing, .Politic-berichten", fluisterde Dr. van Bu ren onder den indruk. wonende te Den Haag, leeftijd 29 jaar, lengte ongeveer 1,80 M.. haar: zwart, oogen: bruin, gekleed, in donkerblauw colbcrt-cos- tuum, slappe, beige hoed, bruine schoenen.... Zij die Inlichtingen kunnen verstrekken, ge lieven onmiddellijk zich in verbinding te stel len met het Hoofdbureau van Politie te 's-GravenhageHallo, halloeven her halen,Wordt op>sp>orLng verzocht van..." Ten tweede male schetterde de radio de vreeselijke tijding door de kamer. Ontsteld keken de beide vrienden elkaar aan. En we derom drong, feller en wreeder, de ontzetten de gebeurtenis tot hen door. ,Zet af dat ding, van Buren!" Dr. van Buren gehoorzaamde. Mensing's stem had bijna dreigend geklonken. Nadenkend ging de letterkundige zitten. „Er ls een element in deze ganschc histo rie dat nader onderzocht dient te worden. Misschienwie weet? „Wat bedoel je?" „Die auto met Chineezen". „Loop rond! Zooeven heb ik me ook al er over verbaasd, dat je daar op Inging." „Je kan nooit wetenHet is het eenige zonderlinge, buitenissige.' „Dus wou JIJ beweren, dat die auto wat met Veraartde auto stond trouwens een paar huizen verder.!" „Dat zegt niets. Het eenige wat ik beweer, hardnekkig beweer, is dat Veraart onschul dig is. Laten wij nu eens even logisch rede neeren. Als Veraart schuldig is en vrij rond liep, dan zou hij zich zelf aangeven. Hij heeft zich niet aangegeven, dusLs hij geen vrij mar.. Wat gebeurde er dan met hem? HU be vindt zich in iemand's macht „Of heeft een ongeluk gekregen." Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5