HAARLEM'S DAGBLAD ADVERTEERT i HAARLEM'S DAGBLAD IJMUIDEN HOEVEEL? De vraag heeft zich in dezen tijd meer malen voorgedaan: hoeveel loonregelingen hebben we nu voor de haringvisscherij? Eén, zeggen sommigen, triomfantelijk wij zende op het afgesloten contract Neen, zegt de ander, twéé. Een voor stoomschepen en een voor motor- loggers. Vier!, beweert weer een andere groep en maakt deze verdeeling: één voor de stoom schepen: één voor de motorloggers op Vlaar- dingsche conditie; één voor dezelfde schepen met Schever.ingsche en één voor de Katwijk- sche regeling, lezen wij in „Toenadering" Het blad vervolgt: Mis, zegt nummer vier op zijn beurt. Buiten de vier, het laatst genoemd, bastaat er ook nog gelegenheid voor combinaties van de regelingen waardoor men krijgt een rege ling inhoudende deels Scheveningsche, deels Vlaardingsehe voorwaarden. Maar, zegt nummer vijf, als dit waar is, dan moeten we niet spreken van vijf, maar van zeven. Immers, als combinatie van ge deeltelijk Scheveningsche en gedeeltelijk Vlaardingsehe voorwaarden mogelijk is. dan moet dit ook mogelijk zijn met een combina tie van Katwijksche en Vlaardingsehe voor waarden en van Scheveningsche en Katwijk sche voorwaarden. Ten slotte komt nummer zes ook een duit in 't zakje doen en vraagt, waarom het niet mogelijk is, om Scheveningsche, Vlaarding sehe en Katwijksche voorwaarden, alle voor een zeker deel. tot één geheel te fabriceeren. Als men toch aan 't combineeren mag gaan, waarom zou dit. dan niet mogen? Gelijk heeft hij. Als er gecombineerd mag worden, dan is alle combinatie mogelijk. Dan moeten we echter goed tellen en goed combineeren. We krijgen dan dit verheffend resultaat: 1. Loonregeling voor de stoomschepen; 2. idem voor motorloggers tot- en met 124 P.K. op Scheveningsche conditie; 3. idem op Katwijksche voorwaarden; 4. idem op Vlaardingsehe regeling; 5 loonregeling voor motorloggers boven de 125 P.K. op Vlaardingsehe; 6. idem op Katwijksche; i 7. idem op Scheveningsche conditie; 8. combinatie Scheveningsche-Vlaarding- sche; 9. idem Scheveningsche-Katwijksche; 10. idem Vlaardingsche-Katwijksche; 11. Vlaardingsehe Scheveningsche en Kat wijksche voorwaarden. De voorstanders of de verdedigers van de combinatie van de loonregelingen mogen hieruit zien waar ze verdagen, en het gekke van hun verdediging terugvinden in het ge tal elf. Dat hieraan menschen meedoen, die spre ken over wenschelijkheid van uniformiteit, wil er bij ons maar niet in. We zouden met den loonraad, die voor uni formiteit in t leven is geroepen, juist het tegenovergestelde bêi'eikt hebben. We zijn van oordeel, dat we van al die buitenissigheden afmoeten en we alleen te erkennen hebben, de loonregelingen, die voor de bijzondere typen schepen zijn overeenge komen voor iedere plaats en daarmee basta Vaart men op Scheveningsche conditie, dan de Scheveningsche voorwaarden geheel en al; vaart men op Vlaardingsehe cf Kat wijksche regeling, dan ook voor 100 pet. die regeling toegepast. Dc ellende is begonnen met Gaasbeek van Maassluis, wat nog heden in proces ligt. Hoewel schriftelijk aan den waterschout te Scheveningen was aangevraagd, de men schen op Scheveningsche' voorwaarden aan te monsteren en hij in alles de Schevening sche regeling heeft toegepast, heeft deze ree der f 50.— van dc gage dier menschen in gehouden, omdat zij op Zondag niet zijn uitgevaren, waartoe niet alleen de Scheve ningsche voorwaarden hen niet verplichten, maar hen uitdrukkelijk daarvan vrijstellen. Daarop is dit voorbeeld gevolgd door de firma Van Toor te Vlaardingen De arbitrage-commissie veroordeelde deze firma echter om dit bedrag terug te beta len, wat tot op dit oogenblik nog niet is gebeurd en waarvoor blijkbaar andere maatregelen overwogen moeten worden. Daarna hebben we de proef gekregen om de voorwaarden van het graaien, zooais die voor Scheveningen is overeengekomen uit te schakelen. We hebben ons ook hier tegen verzet en aanvankelijk met succes, althans het heeft tot een compromis geleid. We moeten echter afspreken, dat voortaan niet zoo lichtvaardig meer over de voor waarden wordt heengestapt, en we ons voor uit hebben te verzekeren, dat zekere voor waarden niet voor een gedeelte, maar in haar geheel van toepassing zijn De ervaring heeft geleerd, het moge dan werkelijk klein en beneden de waardigheid van een reeder geacht kunnen worden, dat er altoos werk gevers gevonden worden, die van twee wal letjes willen eten, maar dan altoos in.... eigen voordeel. BESOMMINGEN* Manden 305 Derika f 1700. 300 Derika IV f 2500 350 Derika VHI f 2700 440 Jacqueline Clazina f 29R 300 Christine f 3400 197 Haverduln f 2200 275 Gerbriek f 1600 370 Henriëtte Jacoba f 2400 250 Neptunus f 3300 360 Adelante f 3100 310 Poolzee f 2500 35 Roode Zee f 1700 205 Zaanstroom IV f 1900 215 Groningen f 2500 580 Cornelis f 5100 55 Walrus f 2200 Pekelharing, Marten Bernardus n f 47.60. Loggers: KW 130 f 790. KW 44 f 920. KW 43 f 780. KW 178 f 770, KW 24 f 410 KW 151 f 1060, IJM 268 f 390. Kotter: Kromhout (IJM 113) f 285. HET LICHTEN DER BRIEVENBUSSEN Men schrijft ons: Onlangs hebben wij de aandacht geves tigd op het feit, dat de brievenbussen meer malen gelicht worden vóór de daarop aan gegeven tijden. Thans hebben wij weer een klacht cn wel, dat somwijlen vergeten wordt het cijfer van de lichting te verzetten. Op de bussen staat ..Buslichting nois ge schied." Wij hebben nu bevonden, dat als om 3 uur de derde lichting moet zijn geschied, een paar uur nadien nog steeds het cijfer 2 op de bus vermeld stond. Op deze wijze kan men nimmer const-ateeren, of de buslichting werkelijk geschied is. men zou zelfs kunnen tienken, dat zulks niet het geval was ge- MAAND AC 9 NOVEMBER 1931 weest Het is daarom, dat wij op deze din gen hier de aandacht vestigen. Tot voor eenigen tijd moesten wij het zonder vermel ding doen, nu de cijfers er echter zijn, moet de post ons niet in de war brengen. DE GESCHIEDENIS VAN EEN BRANDVERZEKERING. DE OOM UIT CANADA. Men schrijft ons: Men hoort soms wonderlijke verhalen en zoo is dit ook een wonderlijke geschiedenis. En toch is het een ware geschiedenis, want de hierop betrekking hebbende stukken zijn in ons bezit. Zij luidt als volgt: Een inwoner onzer plaats woonde vroe ger in Gelderland, in de buurt van Nijme gen. Zijn vrouw had daar zonder zijn me deweten een brandverzekering gesloten, of schoon de agent, die de verzekering sloot, zeide dat de (afwezige) echtgenoot het had goedgevonden en de vrouw teekenen kon. De vrouw deed dit en betaa'de ook de eerste jaarpremie. Toen de man thuiskwam en dit hoorde was hij natuurlijk zeer boos op den verzekeringsagent. Toen hij een jaar later naar hier verhuisde, wilde hij de verzekering niet voortzetten. Aan zijn adres in IJmuiden kreeg hij echter tal van aanmaningen om de premie te betalen. Dit alles zal wei meer ge beuren, doch niet, wat nu volgt-." De betrok kene verhuisde naar IJmuiden-Oost en het assurantiekantoor te Enschedé, welks agent de verzekering had afges'oten, kreeg nu dc correspondentie terug. Inpiaats van aan den Burg. Stand van Velsen het nieuwe adres van den betrokkene te vragen, schreef de directeur van het assurantiekantoor een brief „aan den bewoner van het pand" en dan volgde straat en nummer van het vroe gere huis, door den betrokkene bewoond. In dien brief stond, dat de directeur aan den vroegeren bewoner van dit perceel een be langrijke mededeeling moest doen betref fende een familiesterfgeval, waaruit voor hem allicht iets zou voortvloeien. Daar de stukken aan den betrokkene onbestelbaar te rugkwamen, werd verzocht diens, tegenwoor dig adres op te geven. Indien de' nieuwe be woner het niet wist, zouden misschien de andere buren op de hoogte zijn van het nieuwe adres. De hoop werd uitgesproken, dat men aan het verzoek zou voldoen „want u bewijst er ons allemaal een groote dienst mee", aldus besloot de brief. Het nieuwe adres werd natuurlijk opgege ven en deze brief werd aan den betrokkene ter hand gesteld. De betrokkene en zijn vrouw zijn Duitschers en als men nu weet, dat de man in Amerika een oom heeft, die gefortuneerd is, kan men begrijpen, wat er in hem om ging. De vrouw was niet zoo op timistisch, doch vreesde dat een harer in Duitschland wonende naaste betrekkingen was gestorven. Toen de man van het assurantiekantoor echter het nieuwe adres van den betrok kene had, deed hij .spoedig weten, dat hij dien brief geschreven had, om zoo met een list dat adres te weten te komen. Er kwam een aanmaning om f 13.80 te betalen, waar bij heel wat onkosten waren. Toen daarop geen antwoord kwam, kreeg de betrokkene telkens een roode, gedrukte kaart, met drin gend verzoek per omgaande te betalen. Zulke kaarten kreeg hij er in totaal 35, soms 3 per dag, 's morgens, 's middags en 's avonds. Na nog een list gebruikt te hebben wat ook niets gaf, kreeg te betrokkene 30 Juli een laatste aanmaning, om nu tien jaar premie met on kosten, zijnde f 67.73 te betalen. Sindsdien heeft hij er niets meer van gehoord, of schoon de betrokkene verwacht had, dat de detective-assuradeur wel nieuwe middelen zou hebben uitgedacht. Wij meenden, dat het verhaal van „het familie-sterfgeval" wel de moeite waard was, om deze geschiedenis hier te vertellen. WINTERLEZING Door de vereeniging van Vrijzinnig Her vormden zal op Donderdag 19 November in haar vereenigingsgebouw aan den Groeneweg wederom een winterlezing gehouden wor den. Als spreker zal dien avond optreden Ds- J. van Duyl te Hilversum met als onder werp „Wat zijn voor het moderne besef Zonde en Schuld." BEGIN VAN BRAND Zondagmorgen ontstond een begin van brand in de etalage van den heer Burggraaf aan den Wijk aan Zeeërweg. De brandweer rukte uit, doch behoefde geen dienst te doen daar omwonenden het vuur reeds gebluscht hadden. De brand is vermoedelijk aangesto ken door kwajongens, doordat ze een bran dende lucifer in een der kleine luchtgaatjes van de etalage hebben gestoken. MARKTPRIJZEN Tarbot per K G. f 1.25—1 Griet per 50 K.G. f 52—26 Tongen per K.G. f 2 15—1.35 Kleine schol per 50 K.G. f 35—11.50 Schar per 50 K.G. f 18—15. Rog per 20 stuks f 29—20 Vleet per stuk f 3.202 80 Pieterman en poon p. 50 K.G. f 119 Groote schelvisch per 50 KG. f 2836.50 Middelschelvisch per 50 K.G. f 32.50—23 50 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 20—12 50 Kleine schelvisch per 50 K.G f 14—6 Kabeljauw per 125 K.G. f 77—60 Gullen per 50 K.G f 26—4.60 Leng per stuk f 1.60—1 Wijting per 50 K.G f 7 80—6 Koolvisch per stuk f 1.850.43 Makreel per 50 K.G- f 12—9. Versche haring per mand f 15—6.25 Idem per kist f 1110. Gezouten haring per mand f 2.50—1.90 VELSEN HARMONIEKAPEL „DE EENDRACHT" De ouverture „Rosamunde" van F. Schu bert genoot een mooie vertolking. Ofschoon wij den inzet wat soepeler hadden gewenscht was het een prestatie van beteekenis. Vooral het hout en de hooge bassen waren opval lend goed. Zou Beethoven ooit gedacht hebben, dat zijn werk nog eens door Harmonie-orkest uit gevoerd zou worden? Wij gelooven van niet. Het Andante uit de 1ste Symphonie. dat met kennis van zaken door den heer Vlessing is gearrangeerd kon ons niet geheel en al be vredigen. De inzet was voornamelijk door de ligging niet zuiver. Wat een schitterende mu ziek. De uit 4 deelen bestaande Suite uit Peer Gynt van E. Grieg werd over 't algemeen mooi uitgevoerd. Was in het 1ste deel de in zet van de fluit onvast en in deel 3 het sa menspel tusschen Clarinetten en tenorhoorn niet altijd juist, in het tweede deel. Ases Tod, was het orkest schitterend. Hier liet de diri gent zijn orkest zingen en klonk het als een orgel. Deel 4 hadden wij wat sneller ge wenscht. De heer Vlessing had van de suite voor Harmonieorkest, gecomponeerd door zijn zoon, zeer veel werk gemaakt. Het tweede deel. „Meditation", is bijzonder mooi en een dankbare melodie Dit mooie maar moeilijke werk vereischt. veel studie en wij twijfelen niet of het zal door menig harmonie-orkest op 't programma worden genomen. Den heer Philip' Vlessing feliciteerden wij met deze compositie. Het Ballet Sylvia in een arrangement van den dirigent, kan. met de ouverture Rosa munde. gerekend worden tot het beste dat door het orkest werd uitgevoerd. Hierin toon de de heer Vlessing zich op zijn best; een daverend applaus was daar het beste bewijs van. Leden van het orkest verleenden hun me dewerking. Het 1ste Trio voor 3 Clarinetten van Jos. Haydn werd uitgevoerd door de heeren K. Hollander, Jan Groot en Cor Stapper. Wat de heer Hollander heer bereikt heeft met zijn nog jeugdige leerlingen was frappant. De in zet klonk even weifelend, doch toen eenmaal de stemming gekomen was, was er van weife ling geen sprake meer. Het was mooi van toon en de voordracht muzikaal. Het tweede Trio van A. Flcgier werd ten gehoore gebracht door de heeren K Hollan der. Albert Mey en B .Koeman Dit trio werd schitterend vertolkt. Hier troffen ons de mooie toon en egale klank, het gezonde stac cato en de uitstekende technische vertolking. Er werd mooi gemusiceerd, jammer dat in het Intermezzo, de stemming in de octaven niet geheel vlekkeloos was. Het koperkwartet, bestaande uit de heeren Jac. Stadt. K. Koster. J. Schilp en G. Krom bracht ten gehoore „lm Wald van G. Vierling en ..Die Nacht" van F. Schubert. In het eerste was de stemming niet ideaal en het samenspel wankel. Doch in het tweede „Die Nacht", volgde de revanche. Dit was veel beter. Het samenspel was hier lofwaar dig en de klank mooi en beschaafd. De tuba had hier wat voller kunnen klinken. Een mooi kwartet. Het was een genotvolle avond en voor „De Eendracht" en haar directeur Sarn Vlessing een groot succes. De avond werd met een gezellig bal be sloten. TIENJARIG BESTAAN DER VELSER II.B.S. Zaterdagavond herdacht de Velser H.B.S. in feestelijke bijeenkomst haar tienjarig be staan onder leiding van .den heer D. Ful- dauer. Onder de aanwezigen merkten wij op behalve den directeur, den heer J. A. Spruvt en leeraren, de oud-leeraren E. Frenkel, J. L. va" Overbeelce en M. v. Veen. Reeds vroeg was de zaal van Café „De Prins" gevuld met ouders, oud-leerlingen, leerlingen en verdere belangstellenden. Het programma kondigde als eerste nummer aan welkomstmuziek door de White Star Dance Band, waarna Dr. C. F. Hage het welkomstwoord sprak. Een koortje van dertien meisjes bracht eenige zangnummers ten gehoore. terwijl tooneelstukjes, dansen, plano-duetten, ta bleaux-^vivants afwisselend don avond vul den. Alle nummers worrion uitgevoerd door leerlingen van de H.B.S. Ze waren met zorg ingestudeerd en oogsUcn dan ook een wel verdiend applaus, vooral de tableaux-vivants, gedanst op muziek van Chopin en Brahms vormden mede door de keurige costuunrpjes en mooie decors een bijzonder geslaagd ge deelte van het programma. De heer Have bood met een toepasselijk woord den heer Spruyt een foto aan 'van den heer Netscher, een der ijveraars voor het tot stand komen van de Velser H.B.S. Het programma was zoo uitgebreid, dat na twaalven de heer Fuldauer moest mededee- len, dat eenige nummers zouden vervallen om de jongelui nog gelegenheid te laten tot dansen. BEVERWIJK EEN ADRES AAN MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. De plaatselijke afdeeling van den Ned R.K. Volksbond heeft aan de instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon het volgende adres gezonden: ,.De Nederlandsche R.K. Volksbond, in be stuursraadsvergadering bijeen, waarin alle bij hem aangesloten vakorganisaties tegen woordig waren, besprekende de werkloosheid en haar gevolgen, verzoekt u beleefd, voor hen die georganiseerd zijn en in he: tweede halfjaar reeds 25 dagen uitkeering hebben ontvangen uit werkloozenkasson. doch die thans uitgetrokken zijn. een toeslag te wil len verleenen op hun uitkeering voor steen kolen cn huishuur, zooals ook aan de uit getrokken werk'.oozen wordt gegeven In de toelichting wordt o.m. opgemerkt, dat vele georganiseerde arbeiders, die in het eerste halfjaar geen 25 dagen uitkeering uit de bondskas ontvingen, nu van hun uit- keeringen ook nog ce contributie aan de werkloozenkassen moeten betalen. BLOEMENDAAL MEER NACHTELIJKE BEWAKING Naar we vernemen zijn door het gemeen tebestuur bijzondere maatregelen genomen, om de bewaking van de villaparken gedu rende den nacht nog beter tot haar recht te doen komen. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKE LING. Voor de afdeeling BloemendaalSant poort van het Instituut voor Arbeidersont wikkeling treedt op Dinsdag 10 November :n „De Toorts" als spreekster op mevrouw Wi- bautBerdenis van Berlekoni. met het on derwerp: „De strijd van de vrouw voor haar zelfstandigheid". OVERVEEN R.-K. HARMONIE „EUPHONIA". HET TWEEDE LUSTRUM. De R.K Harmonie „Euphonia". onderaf- deeling van den RK. Volksbond 'Overveen en omstreken) viert op Zondag 22 en Don derdag 26 November haar tweede lustrum. Voor deze gelegenheid een Feestgids ver schenen. waarin de voorzitter, de heer Jac P Koelemey. een overzicht geeft van de ge schiedenis van „Euphonia" in de afgeloopen tien jaren. Er is een eere-comité gevormd onder voorzitterschap van»den burgemeester van Bloemendaal, Jhr. Mr. C. J. A. Den Tex. Zondagmorgen 22 November is er een H. Mis. waarna een gezamenlijk ontbijt volgt Des middags is er dan receptie in Hotel „Roozendaal" te Overveen. Donderdag 26 November wordt een feest- eoncert gegeven in de Gem. Concertzaal ie Haarlem, met medewerking van Jeanne Ba- cilek („de Boneemsche nachtegaal" Joh- Feldkamp (obligaat fluit) begeleiding Olivier Knoop* en het Mannenkoor ,.St. Caeci'ia", onderafdeeiing van den R.K. Volksbond afd. Haarlem. De gids is verlucht met vele portretten en reproducties van groepfoto*s. HEEMSTEDE JAARFEEST R.K. BOUWVAKARBEIDERS. Zaterdagavond vierde de afdeeling Heem stede van den RK. Bouwvakarbeidersbond „St.-Joseph" haar jaarfeest. Tevens vierde de heer A. A. Leuven zijn 10-jarlg penning meesterschap. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer N. J. van der Linden, woorden van welkom tot de verschillende vertegenwoor digers van andere bonden, o.a. van don Chr. Bouwarbcidersbond. de afdeeling Hoofd dorp van „St.-Joseph" en vertegenwoordi gers van het hoofdbestuur en den R.K. Volks bond. Nadat het duo Busch. humoristen uit Am sterdam met medewerking van een muzi kaal gezelschap onder leiding van den lieer Boeree. er de feeststemming had ingebracht, had de huldiging van den jubilaris plaats. Op hartelijke wijze sprak de voorzitter den heer A. A. Leuven toe en dankte hem voor de accurate wijze waarop hij steeds het pen ningmeesterschap heeft waargenomen. Als stoffelijk blijk van waardeering bood spr. den penningmeester namens het bestuur cn le den een schrijfbureau, een bureaustoel en een vacht aan. Ook de vertegenwoordigers van het hoofd bestuur. dc heer Vcllaerts en de voorzitter van den R. K. Volksbond, dc heer H. A. Meeu wenoord voerden het woord, waarna dc ju bilaris dankte voor de hem gebrachte hulde. Na de pauze wist het duo Busch de aanwe zigen op uitstekende wijze bezig te houden. ZANDVOORT JAARWEDDE COMMISSARIS VAN POLITIE. ïn verband met de tijdsomstandigheden verzoekt de Commissaris van Politie te Zand voort het verzoek van de Broederschap van Commissarissen van Politie tot herziening zijner jaarwedde, niet in behandeling te ne men. MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. De gemeentelijke dienst van Maatschappe lijk Hulpbetoon verzoekt den Raad haar een subsidie te verstrekken voor het jaar 1931, groot f 3000 ten dienste van de Advies-com missie. BOUWTERREIN EN GARANTIE. De heer J. T. Berkhout verzoekt van de gemeente een stuk bouwterrein te mogen koopen voor den bouw van 2 woningen aan de Heerenstraat. Hij verzoekt tevens de ge meente garant te willen zijn voor het bouw- crediet en de hypotheek. Daar de gemeente nog geen zekerheid heeft, wat betreft de omlegging van de tram baan en er bovendien nog een andere aan vrage is voor dat terrein van C Beekhuis, adviseeren B. en W. afwijzend op het ver zoek. BELASTING BILLARDS. De afdeeling Zandvoort van den Nederl. Bond van Koffiehuis- en Restauranthouders en. Slijters „Ons Belang", verzoekt don raad bij de eerstvolgende behandeling der begroo- ting te willen bevorderen, da: niet langer persor.tele belasting wordt geheven van bil- lards in koffiehuizen. Adressant merkt op. dat billards het gereedschap vormen voor den koffiehuishouder om daarmede zijn brood tc verdienen en dat hot voor hem gee- nerlei luxe beteekent. Het blllard geeft inte gendeel aan het koffiehuis een bete? karak ter dan alleen gelegenheid om drank te ge bruiken. In het bijzonder de personeele belasting, die van bedrijfslokalen en het zich daarin be vindende meubilair geheven wordt, drukt voor de exploitanten zeer zwaar. TIJDELIJK OPZICHTER-TEEKENAAR Dc heer J. M. Bantjes. die de werkzaam heden. verbonden aan het samenstellen van den legger der wegen, zou verrichten, .s sinds l Augustus 1930 aan den dienst van Pu blieke Werken verbonden, zonder dat dit dienstverband geregeld is. B. en W. stellen thans voor den heer Bantjeste benoemen tot opzichter-teekenaar bij den dienst van Publieke Werken in tlj- rtelijken dienst, met ingang van 1 Augus tus 1930. N. V. KOSTVERLOREN MIJ. De NV Kost verloren Mij. tot verkrijging, vervreemding en exploitatie van gronden cn gebouwen te Amsterdam, heeft zich tweemaal to*. B en W. van Zar.dvoort gewend met het verzoek een houten gebouwtje te mogen plaatsen aan de Kost verlorenstraat (Noord zij- Belde malen hebben B. en W. in over eenstemming met het advies van den direc teur dor bedrijven afwijzend beschikt. Voor de derde maal wendt de Mij zich tot den Raad met het verzoek, thans om er.een verhuurkantoor in te vestigen, maar ook nu adviseeren B. en W. afwijzend in verband met art. 7 der Bouwverordening. PERSONALIA. Do heer P. van Oostendorp alhier slaagde voor het examen van derden stuurman. HILLECOM OPENING CLUBGEBOUW „PATRIMONIUM" Zaterdagmiddag verzamelden zich in liet nieuwgebouwde clubgebouw der woning- bouwvereeniglng „Patrimonium" dc genoo- dlgden ter bijwoning der offlcieelc opening. Onder de aanwezigen waren de burgemees ter. Mr. Pont en echtgenoote. de beide wet houders. de directeur van Openbare Wer ken. de raadsleden Kerkhof f cn Van Llerop, afgevaardigden van verschil'ende speeltuin- vereenlglngen. benevens vele buurtbewoners De voorzitter der gelijknamige buurtver- eeniglng opende de bijeenkomst met een woord van welkom en zette uiteen waarom een speeltuin gewenscht ls. Dankbaar me moreerde hij de medewerking van B. en W. Hierna nam Weth. J. O Vermeer, secretaris der bouwvereeniging „Patrimonium" bij verhindering van den voorzitter, het woord. In den breede ging hij het ontstaan der ver eeniging na cn dankte allen, die haar steeds hebben gesteund. Spr. overhandigde den voorzitter den sleu tel van het gebouwtje. Burgemeester Pont dankte voor dc waar- deerende woorden ook namens de wethou ders. Spr. hoopte, dat het niet. bij dit ecne spcelterrln in de gemeente zal blijven, Hierna voerden nog het woord de heeren Lessing, hoofdbestuurslid van den Ned. Bond. Klare van den Kennemer Bond van Speelt utnverccnigingcn. de heer Knoest bood namens den Oosterparktuin te Amster dam een cadeau In geld aan. Verder waren nog verschillende sympa thiebetuigingen binnengekomen. De heer van Kampen dankte de sprekers. Nadat do thee was rondgediend was er gelegenheid het gebouwtje tc bezichtigen. HAARLEMMERMEER OOGSTCOLLKCTF. Dc ln dc avondbijeenkomst. in de Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp bij gelegenheid van het dankuur voor het gew»s gehouden col lecte heeft bijna f 500 opgebracht. AUTO TE WATER Zaterdagavond raakte op den IJweg nabij den Spaarnwouderwcg de chauffeur van een auto door het defect raken van de stuurin richting de macht over 't stuur kwijt, waar door het motorrijtuig in den waterkant reed over den kop sloeg en in dc sloot terecht kwam. De inzittenden wisten zich Intijds in veiligheid te brengen. Dc auto werd met takel weder op den kant getrokken. EEN TEGENVALLER. KISTDAM DOORGEBROKEN. Met de werkzaamheden voor het leeg pompen en uitgraven van het gedeelte Kruisvaart gelegen tusschen den Spiering weg en de Cruquius, werden reeds flinke vorderingen gemaakt. Er kwam echter te genslag. doordat een der aangebrachte kist dammen door den zwaren druk van het wa ter is bezweken, waardoor het drooggemaakte gedeelte over een afstand van eenige hon derden meters weder vol water liep. Met een door een motor gedreven pomp- installatle wordt thans tot laat ln den avond gewerkt om het water weder te verplaatsen. Zaterdagavond gaf de Harmoniekapel der Kon. Papierfabrieken „De Eendracht" haar eerste concert van dit seizoen in het gebouw „Concordia" te Velsen. De opkomst van het publiek had beter kunnen zijn. De afwezigen hebben veel verzuimd, want er- viel veel moois en goeds te genieten. De dirigent, de heer Sam Vlessing, had een zwaar, doch smaakvol programma samen gesteld, dat werd aangevuld met 2 clarinet- trio's en een koperkwartet. Het programma werd zonder noemenswaardige ongelukjes met volle beheersching en veel klankschoon vertolkt. Vooral de prachtige en beschaafde klank van dit orkest trok onze aandacht De uitgevoerde werken waren bijna alle van oudere componisten. Als noviteit kregen wij te hooren de dit jaar bekroonde suite \oor Harmonie-orkest van den heer Philip Vles sing en naar wij vernamen was dit de eerste uitvoering. R. K. VREDESBEWEGING. De Nederlandsche R.K. Volksbond heeft zich voorgesteld om in samenwerking met de plaatselijke R.K. standsorganisaties een gecombineerde vergadering te beleggen, waar in een hoofdbestuur van den Ned. R.K. Vredesbond een spreekbeurt zal vervullen. Het ligt in de bedoeling om op het petition nement, dat de vredesbond wenscht te zenden aan de ontwapeningsconferentie van den Volkenbond in 1932. zooveel mogelijk hand- teekeningen te verzamelen. MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. Naar wij vernemen is in de plaats van den I heer J. F. Braun tot waarnemend voorzitter - .- voor Maatschappelijk Hu'.p- 1 bciooi. heer Jac. van Zutphcn. Èeü< DE COURANT WAARIN DE ZAKENMAN HET DOELTREFFENDST EN MET GROOT SUCCES

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7