R.K. VOETBAL VOETBALNIEUWS KORFBAL HANDBAL HOCKEY DAMES-HOCKEY Tramvogels„Oud" (32) Reeds terstond na. den aftrap ondernemen de Gelen eenige goede aanvallen echter zon der het gewenschte succes te boeken. Wanneer daarna Oud eenige tegenaanval len onderneemt, profiteert zij van een mis verstand in de achterhoede der Tramvogels en brengt den stand op 01 Het duurt ge- ruimen tijd vóór het den gastheeren gelukt gelijk te maken (11). Den resteerenden speeltijd voor rust zijn Tramvogels het meest in den aanval, echter weet de achterhoede van Oud erger te voorkomen. Wanneer weder hervat is, gaan de par tijen geruimen tijd goed tegen elkaar op. In de voorhoede der Gelen verwisselen eenige spelers van plaats en met succes, want ter stond hierop passeert de middenvoor de ach terhoede, incluis den doelverdediger van OUD, om daarna kalm het leder in het ver laten doen te plaatsen. (21). Hoewel de Tramvogels het meest aanvallend blijven, is de voorhoede van OUD toch zeer gevaarlijk. Uit een zeer vlugge doorbraak zien wij dan ook de partijen weder op gelijken voet komen (2—2). De tijd verstrijkt al bijna, als de mid denvoor der Tramvogels nog juist even van een hem geboden kans profiteert door het leder onhoudbaar langs den OUD-doelverde- diger Le plaatsen. (32). ElectraTramvogelscomb. (12) De partijen wegen hier goed tegen elkaar op en om beurten moeten de doelverdedigers handelend optreden. Hoewel de beide ploegen zich inspannen om nog voor rust een kleinen voorsprong te ver krijgen. gelukt zulks niet. Na de doelverwisseling zijn de Tramvogels het meest aanvallend; zij weten dan ook van eenige geboden kansen te profiteeren, waar tegenover Electra uit een penalty ook een doelpunt weet te maken. Hoe aan beide kan ten ook gewerkt wordt, de achterhoeden blijven de baas; het einde komt met een 21-overv/inning voor de Tramvogels. Haarlem's Dagblad 2Tramvogels- veteranen (48) Het tweede elftal der Sportvereeniging Haarlem's Dagblad speelde Zondagmorgen op het terrein in het Gemeentelijk Sportpark te Heemstede tegen elf Tramvogclsveteranen on der leiding van den heer Schipper. Reeds na vijf minuten namen de bezoekers de leiding, maar spoedig daarop werd de stand gelijk. De thuisclub ging toen beter spelen en voerde den stand tot 31 op. Nog vóór rust verkleinden de tramveteranen den achterstand (32). Dadelijk na de hervatting maakten ze gelijk "(3—3>. Achtereenvolgens voerden ze de score op tot 38, waarna Haarlem's Dagblad er 4—3 van maakte. Hiermee kwam het einde. De heer Schipper leidde onberispelijk. Bij de Tramvogels waren er, die de vier kruisjes al lang achter den rug hebben. Ze speelden echter nog een keurig partijtje voetbal. Voor al hun enthousiasme viel te roemen. TRAM- EN SPOORWEG COMPETITIE R. E. T—N. Z. H. (3—0) De N.ZJH. brengt het leder aan het rollen doch de goed opgezette aanval wordt door den R.E.T.-mid-d-half onderbroken. Het glad de terrein speelt de ploegen nog al eens par ten. Bij een algemeenen aanval der R. E. T. weet haar spil te doelpunten. (10). Wan neer de N. Z. H. 'n fraaie kans krijgt, weet de R.E.T.-doelman erger te voorkomen. Deze tegenslag schijnt de N.Z.H. te ont moedigen; van een kleine inzinking bij de NJZ.H. profiteert de R.E.T. om zorg te dra gen dat rust met 20 ingaat. Wanneer weder hervat is, wordt het in hoofdzaak een strijd tusschen de N.Z-H.-ach- terhoede en de voortroede der R.E.T. De doel verdediger der N. Z. H. wordt danig onder schot genomenhij weet zijn doel voor door boring te vrijwaren, tot kort voor het einde; dan wordt, hij nl. gepasseerd door den R.E.T.-linksbuiten. Het einde komt ter stond hierop met 30. DE UITSLAGEN: H.B.C. I—S.J.C I T.YJ3.B. ID.E.M D O.S.S.O.G. S.D.O.H.M.S. E.M.M.P.V.C. V.V.Z.Santpoort De MeerWilskracht LimvioVJ.C. H.B.C.S.J.C. T.Y.B.B.D.EM. SpartaanLeonidas DIOC. R. K. HAARL VOETBALBOND D.S.S.—Wilskracht H ConstantinsH.B.C. II Geel Wit I—AJt.C. 3—1 3—1 0—4 2—4 3—0 1—^1 7—2 2—4 3—1 3—1 2—4 3—1 0—3 6—0 De circulaire van Dr. Van Prooye. Zaterdagavond gehoord in één der biosco pen te Haarlem, toen in het geluid journaal Dr. Van Prooye, de praeses van den K.N. V.B.. zijn bekende circulaire tegen het ruwe spel voorlas: „Ja maar als er geen ruw spel meer wordt toegelaten, dan is ook de spanning weg!" Verstoorde voetbalwedstrijd te Blokzijl. Voor Zondagmiddag was voor de competitie van den Noord Centralen Voetbal Bond de orr.moeting B V.C. tegen Giethoorn vastge steld. Tegen twee uur verscheen de burge meester van Blokzijl, de heer H. J. Bulten op het afgesloten terrein en nam een achter het doel liggenden bal in beslag. Om moeilijkheden te voorkomen, wilde de burgemeester n.l. dezen wedstrijd verhinde ren. daar geen toestemming van te voren voor deze ontmoeting was aangevraagd. De wedstrijd was voorts alleen toegankelijk voor leden en donateurs. Om vijf minuten over twee liet de scheids rechter beginnen, doch er was nauwelijks af getrapt, of dc burgemeester verscheen weer binnen de lijnen. Hij vorderde ook dezen b3i. De spelers verlieten daarop het veld. Aan het verzoek van het bestuur om proces-vsr- baal op te maken werd niet voldaan, even min aan de vordering van den eigenaax van het terrein om dit te verlaten. Bij de betrokken instanties zal geprotes teerd worden tegen het optreden van den burgemeester, terwijl de bezoekende verecnl- ging Giethoorn een eisch tot schadevergoe ding zal indienen. Een veldwachter was mede op het terrein aanwezig. VOETBAL IN ENCELAND ArsenalWest Ham U. BirminghamLeicester C. Blackburn R.Middlesbrough BlackpoolSheffield W. Derby C.Newcastle U. EvertonChelsea Manchester C.Grimsby T. PortsmouthJtuddersfield T. Sheffield U. Bolton W. SunderlandLiverpool W. Bromw. A.Aston Villa 4—1 2—0 4—2 1—2 1—1 7—2 4—1 3—2 4—0 1—3 3—0 Financiëele nood in het Engelsche beroepsvoetbal. Een der industrieën die in Engeland door het enorm aantal werkloozen in het gedrang is gekomen is de voetbal„industrie". De recet tes zijn reeds het vorig seizoen in dalende lijn gegaan en dit jaar is daar uiteraard geen verbetering in gekomen. Nu is het voor dc meeste Engelsche beroepsclubs altijd al een heele toer geweest om rond te komen, vooral toen na den oorlog die waarde der spelers, in koud geld uitgedrukt, door de heffige con currentie voortdurend werd opgevoerd, zoo dra men zelfs kwam tot gevallen, waarin sommen van meer dan een ton gouds wer den neergeteld om een beroemdheid uit een andere club weg te koopen. Natuurlijk zijn de meeste clubs nu niet zoo los meer met het geld, omdat het er in de meeste gevallen een voudig niet is, maar de toestand is nu wel zoo geworden, dat enkele clubs uit de eerste divisie een flinke winst maken, dat het gros blij is als het een seizoen zonder financieel kleerscheuren beëindigt en dat een groote groep, waarbij practisch alle clubs uit de lagere divisies behooren, de grootste moeite heeft, om de eindjes aan elkaar te houden. Meestal is een vereeniging de trots van een bepaalde stad, of een stadsdeel en wanneer het water tot de lippen komt, strekt in oen regel een maecenas de reddende hand uit, maar onlangs is toch de derde klasser W.igan genoemd naar een Lonaensche voorstad, on der den druk der tijden bezweken. De club heeft zich terug getrokken en de Football League heeft uit aspiranten voor de vacature een keuze gedaan van een opvolger, die een voudig in de competitie is gaan meespelen, met de tot dat oogenblik aoor Wigan be haalde punten in zijn crediet. Dezer dagen is nog een andere derde klasser in een critieken toestand geraakt, namelijk Rochdale. Deze club maakte bekend, dat er zoo weinig geld in kas was, dat men niet in staat was de reis van de ploeg voor den uit wedstrijd van Zondag j.l. te bekostigen. En toen is er iets echt Engelsch gebeurd. Een zeer bekende revue- en operetteartiste, Gracie Fields geheeten, heeft aan denburgemees ter van Rochdale het benoodigde geld voor de reis gezonden en bovendien een week sa laris voor de spelers. De reden, waarom de lieftallige Gracie zich zoo voor Rochdale interesseert, is gelegen in het feit, dat het haar gebdorteplaats is. Men is in Engeland overtuigd dat Wigan en Rochdale slechts de eersten zijn van een lange rij voetbalbedrijven, die in de naaste toekomst de slag zullen moeten strijken. Overzicht. Hot succes voor de Haarlemmers was gis teren negatief. Blauw Wit II bleef te Amsterdam met 4—1 de meerdere van Advendo I. Haarlem II. dat zich flink weerde, verloor op eigen veld op 't nippertje van Sportief II met 2—3. Ook de Zilvermeeuwen moesten het onder spit deiven en kwamen met een 15 neder laag tegen D. E. D. thuis. NED. KORFBALBOND Blauw Wit 2Advendo 1 (41) Blauw-Wit heeft één invaller, terwijl dc be zoekers volledig zijn. Reeds direct ontwikkel de er zich een enthousiaste strijd. De eerste aanval der gastheeren wordt afgeslagen; dan wordt de Aavendo-aanval aan het werk ge zet. Deegenaar breekt goed door en wij den ken reeds dat Advendo de leiding neemt, maar zijn schot gaat over. De bal wordt ech ter door het Advendo-middenvak geretou- neerd en weer is Deegenaar zijn tegenstander te vlug af. Doch ook thans faalt zijn schot. De bezoekers hadden hier een pracht gelegen heid om de leiding te nemen. Blauw Wit neemt nu het offensief over; de Advendo- verdediging krijgt het zwaar te verantwoor den. Wanneer ook deze stormloop weerstaan is, gaat het spel meer gelijk op. Toch is de aanval der zwart-witten uiterst gevaarlijk, maar met het shcieten wil het niet vlotten. Het laat zich aanzien, dat de zwart-witte verdediging het op den duur niet houden kan. Na ongeveer 20 minuten komt eindelijk het eerste punt, als één der gastheeren met een ver schot succes heeft (10). Advendo antwoordt hierop met een fanatieken aanval, maar ook thans weet zij niet te doelpunten. Door het eerste succes aangemoedigd komt Blauw Wit weer krachtig opzetten. Onver wacht scoort zU het tweede punt eveneens met een ver schot. (20). Na de vakverwis seling is Advendo direct in den aanval. De verdediging van Blauw Wit is even de kluts kwijt. Ook nu weten de zwart-witten echter de geboden kansen niet te benutten. Onmiddellijk na de hervatting valt de thuisclub weer aan: de Advendo-korf ver-' keert danig in gevaar. Nog steeds wordt er in een uiterst snel tempo gespeeld. Als er 10 minuten verstreken zijn, weet Blauw Wit haar voorsprong te vergrooten (3—0). Hoe Ad vendo zich ook inspant het lukt haar niet om tegen te scoren. Als de Advendo-verdediglng even aarzelt is Blauw Wit er direct bij om den stand op 40 te brengen. Nauwelijks Is er weer uitgegooid of Van Hezel breekt door de verdediging heen en doelpunt op keurige wijze (41). Door dit succes aangemoedigd vallen de Advendo'ers fanatiek aan. Blauw Wit weet echter den druk te weerstaan. Wanneer dc scheidsrechter het einde blaast is de stand nog onveranderd. D. E. D. 1Zilvermeeuwen 1 (51) Als scheidsrechter Colijn het spel laat be ginnen. komt D.E.D. direct flink opzetten. Zilvermeeuwen kan zich moeilijk bij dit vlug ge spel aanpassen; de verdediging krijgt handen vol werk. De aanvaLspeler Dammers van D. E. D. wordt streng bewaakt en krijgt zoodoende weinig schietkansen. Het duurt lang. voordat DJ2.D. haar meer derheid in een goed doelpunt kan uitdrukken. Even voor rust verhoogt de zelfde speler de score, zoodat rust met een 2—0 voorsprong voor D. E D. ingaat. Na den rust verhoogt D. E. D. haar doel- gunien-aantai met twee goed gerichte scho ten. zoodat de Meeuwen een achterstand var. 40 boekten. In één van de iZlvermeeuwen-aanv3lIen zorgt Effern voor een tegenpunt (41). D. E. D. blijft echter domineeren en maakt, cr 51 van, waarmede het einde kwam. Sport Vereent. S. V. III won ook haar uitwedstrijd tegen Ons Genoegen, waardoor dit twaalftal de leiding heeft in UIA. S.V. IV verloor van Kennemers n met 1-2. In de laatste minuut werd 't winnende punt door de gasten gemaakt. HAARL KORFBALBOND Haarlem 2Sportief 2 (23) De returnwedstrijd is voor de Haarlem mers een kleine nederlaag geworden. Sportief geeft het sein van aanvallen. Voorloopig is haar tempo vlugger dan dat van Haarlem, die zich op het gladde veld niet thuis gevoelt. De verdediging is echter voor haar taak berekend. Verschillende aan vallen van Haarlem moeten wegens loopen onderbroken worden. Rust komt 00. Na de hervatting speelt Haarlem met wind mee belangrijk beter dan vóór rust. De par tijen jzijn nu van gelijke kracht. Na ongeveer 10 minuten geeft Groeneveld aan Haarlem de leiding (10). Sportief komt nu flink opzetten. Eindelijk weet zij met een schou derschot den stand gelijk te maken. Even later wordt het 12. Haarlem geeft zich niet gewonnen en speelt enthousiast verder. Dan maakt A. van Lohuizen er met een ver schot 22 van. Tot twee minuten vóór het einde blijft de stand gelijk. Sportief krijgt een strafworp te nemen, die wordt ingeschoten (23). Hiermee komt het einde OosterkwartierAdvendo 2 (50) Het begon met snelle aanvallen van Oos terkwartier waar de verdediging van Adven do voorloopig nog we raad mee wist. Het duurde geruimen tijd voor dat Oosterkwartier de leiding nam. (10 Na de rust kwam Oosterkwartier er beter in zoodat spoedig met eeh mooi afstand schot de leiding vergroot werd. (20). De daarop volgende vakverwisseling was in het voordeel voor Oosterkwartier. Toch duurde het nog geruimen tijd- voordat ge doeld werd. Zeveu minuten vóór het einde was de stand 40. Na vak verwisseling werd nog éénmaal gedoeld. (50). Wat Advendo ook probeerde, niets mocht haar lukken. Toen de scheidsrechter einde floot, had Oos ter kwartier een verdiende 50 overwinning behaald. D. S. V. 1—Haarlem 3 (4—1) Doordat het middenvak van D. S. V. den bal regelmatig onderschepte, kon haar aan- valsvak voortdurend aan het werk blijven. Slechts zelden kwam de bal door naar den Haarlem-aanval, die er niet in slaagde, den korf te vinden. In deze periode van groo" overwicht werd één doelpunt gemaakt. Het duurde tot na rust eer D. S. v. iiaar voor sprong vergrootte. Inmiddels had Haarlem zich ingespeeld, en slaagde er, na eenige ge vaarlijke aanvallen door dameshanden in, den achterstand te verkleinen (21). Een volgende aanval van de thuisclub deed haar kans op gelijk maken te niet <31). Ook hierna was D3.V. in de meerderheid; zij doelpuntte nog eens, waarop het einde met een verdiend 41 voor de thuisclub kwam. D. S. V. 2—T. H. B. 1 (0—4) Na een vrij forsch gespeelde eerste helft, waarin viermaal yan fouten in de verdedi ging van de thuisclub werd geprofiteerd, verbeterde het spel: hierdoor werden meer doelpunten voorkomen. K. V. 1—Animo 2 (4—0) Direct ontwikkelt zich een vlug op en neer gaand spel, met K. V. een tikje in de meer derheid. Toch onderneemt Animo eenige zeer snelle aanvallen, doch Kieskamp c.a. onderbreken haast eiken aanval. Het middenvak van K.V. speelt verrassend goed, zoodat de aanval van K.V. behoorlijke aanvallen kan opzetten. Broekhuizen maakt na een half uur spelens op goede wijze 1—0 spoedig gevolgd door een goed schot van De Haas (2—0). Na de rust is Animo afgehakt, K.V. is over alle linies veel sterker. Toch duurt het nog geruimen tijd voor Doornebosch 30 maakt. Kuit maakt er dan spoedig 40 van. Hiermede breekt het einde aan. K.V. heeft verdiend gewonnen. Kennemers IK. V. II 90 Zilvermeeuwen 2Voorwaarts 1 (1-0) In een van beide kanten forsch gespeel den wedstrijd behaalden de Meeuwen hun eerste overwinning. Mej. C. Dekker maakte het eenige doelpunt in dezen kamp. Na de rust waren de verdedigingen elkander de baas, zoodat verdere doelpunten uitble ven. De overwinning was volkomen verdiend. Rapiditas 2Gymnasium (41) Reeds direct na de beginworp volgen eeni ge vinnige Gymnasium-aanvallen, die echter op niets uitloopen. Het spel blijft dan eeni- gen tijd op en neer gaan op het middenveld, totdat plotseling een Rapiditas-aanval volgt. Mej. Hoogerbeets krijgt den bal toegespeeld: zij weet met een mooien worp den stand op 10 te brengen. Nog geen vijf minuten daar na scoort Gymnasium den gelijkmaker (1-1). Na half time zit Rapiditas goed op der. bal: Mej. Visser scoort na keurig solospel voor dc tweede maal voor Rapiditas (21). Bij een aanval van Rapiditas krijgt mej. Poorter een strafworp te nemen, die door haar onberispelijk benut wordt (31>. Gymnasium krijgt een strafworp te ne men, maar deze wordt door mej. v.d. Berg rakelings over de lat geworpen. Hierna weet mej. Poorte nog éénmaal voor Rapiditas te doelen <41). Lijnden 2Rapiditas 1 (43) De eerste aanvallen zijn voor Lijnden, maar die worden door de Witt keurig afgeslagen. Uit een van de aanvallen weet Lijnden toch te doelen (1—0). Thans volgt een offensief van Rapiditas, waaruit Pol gelijk maakt (1—1). Ongeveer tien minuten vóór de rust is Lijnden in de meerderheid en weet dit in twee doelpunten uit te drukken (31). Na de rust begint het er al direct slecht uit te zien voor Rapidias. dat maar niet gewennen kan aan het slechte terrein. Een strafworp wordt door Lijnden benut (41'. Thans komt Rapiditas los: aanval op aanval volgt, totdat tenslotte de scheidsrechter een over treding opmerkt en Lijnden met oen straf worp bestraft. Deze wordt door 1-ai worpen <42). Ongeveer vijl minuten voo tijd weet dezelfde speler nogmaals le sco ren (4—3), NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De Uitslagen. Eerste klasse: H. D .M.T.O.G.O. 4-0 H. O. C.—Haagsch Lyceum Club 21 M. H. C.Amsterdam 23 DeventerNijmegen I 1i) HengeloDeventer II 31 PROMOTIE-AFDEELING H.DÜ. 2—Gooi 0-4 Tweede klasse. T. O. G. O. 2B. S. 2—3 DAMES. Eerste klasse: AmsterdamRood Wit 41 Tweede klasse. Te Werve—B. D. H. C. 2 2—1 T O G O. 2—II. O. C. 2 0—2 EERSTE KLASSE. M. H. C.Amsterdam (23) Na de bully is Amsterdam direct in de meerderheid en onderneemt aanval op aan val op het Musschendoei. De M.H.C. half linie kan maar geen vat krijgen op de Amster dam-aanvallen; het duurt ook niet lang of Wagencr geeft met een scherp schot aan Amsterdam dc leiding <01). Dc gasten blijven in de meerderheid, doch vele schoten gaan net naast. Als keeper Elias een hard schot van v. d. Berg heeft gestopt, kan hij niet wegwerken; v. d. Berg werkt no. 2 in het M.H.C. doel. M.H.C. komt er nu beter in: Pot slaagt er in om uit een scrimmage voor het Am sterdam-doel even vóór rust den achterstand te verkleinen. Na de rust gaan de partijen gelijk op. doch de aanvallen van Amsterdam zijn veel gevaarlijker, dan die der thuisclub. Amsterdam slaagt er in om den voorsprong met een goed schot te vergrooten. M.H.C. pakt de zaken nog enthousiaster aan. doch het blnnentrio weet van de ge boden kansen geen gebruik te maken. Ein delijk slaagt Pot er in. om het tweede tegen punt te scoren (23) In dezen stand komt geen verandering meer. HilversumBloemendaal (23) Dadelijk na de bulley trekt Hilversum ten aanval; de bal komt bij J. v. d. Hage; deze geeft op de bekende wijze aan Hilversum met een goed schot de leiding (10); Bloemen daal valt nu goed aan. doch de zwarte ver dediging laat zich niet passeeren. De oranje-voorhoede zit ondertusschen niet stil; als Gunning goed voorzet, is het Schmidt, die de partijen weer op gelijken voet brengt (11). De voorhoeden ondernemen zeer goede aanvallen: het samenspel Is heel goed. Het >ls weer Hilversum dat met een goed schot de leiding verovert, die echter oogenblikke- lijk hierop te niet wordt gedaan als één der Hilversum-backs slechts wegwerkt; dc bal komt bij Van Steenwijk, die zich niet be denkt en scoort (22). Na de rust zetten de teams er weer een goed snel tempo in. In de Bloemendaal voor hoede is P. Gunning weer geweldig op dreef; als hij den bal weer eens te pakken heeft- passeert hij drie Hilversum-verdedigers: lokt den keeper uit zijn doel en scoort (23). TWEEDE KLASSE. To<ro 2H. B. S. (2—3) H.B.S. is direct in de m'eerderheid en dringt Togo op eigen helft terug: al spoedig geeft Modiich de gasten met een goed schot de leiding (0—D. De H3.S. voorhoede onderneemt aanval op aanval; het is wederom Modiich, die het tweede doelpunt voor H.B.S. scoort. Na de rust is H.B.S. weer in den aanval; Fortgens scoort no. 3 voor dc zwarthemden (0—3). Dit is Togo te bar: zij komt enthousiast op zetten; de H.B.S. verdediging moet hard zwoegen om scoren te voorkomen, doch kan niet verhinderen dat Togo uit een strafcor- ner den achterstand verkleinde (1—3). Togo blijft nu iets sterker; zij krijgt een strafbully te nemen, dien zij in een doelpunt weet om te zetten (2—3). Bloemendaal 2Amersfoort (22) Na de bully neemt Dc Keyser den bal mee; hij passeert eenlce tegenstanders en geeft dan over aan Gunning, die zich niet bedenkt en met een hard schot den Amers- foort-keeper het. nakijken geeft (1—0). De wedstrijd is snel; er wordt uitstekend samenspel te zien gegeven. Even vóór rust gaat de Amersfoort-voorhoede er van door; keeper De Kadt, wordt met een hard schot gepasseerd (1—1). Na de rust krijgen we weer een technisch hoogstaande wedstrijd te zien; belde doelen verkeeren beurtelings in gevaar. Amersfoort slaagt er in om met een hard schot keeper De Kadt voor de tweede maal te passeeren (1—2). De thuisclub komt nu fanatiek opzetten; de Amersfoort-achterhoede krijgt het zwaar te verduren. Eén minuut voor het einde slaagt Gunning er in, den gelijkmaker in het Amersfoort-doel te deponceren. DERDE KLASSE. M. H. C. 3Amsterdam 4 (01) De verdedigingen blijven meester van het terrein, zoodat rust Sn gaat met blanke stand Na rust hetzelfde spel. doch als Amster dam een corner te nemen krijgt, wordt deze in een doelpunt omgezet (0I). H. B. S. 2Bloemendaal 3 (35) H.B.S. weet al spoedig door Scholten het eerste doelpunt te scoren (1—0). Het duurt niet lang of Bloemendaal maakt gelijk. H.BS. wordt iets sterker;wederom weet H B S. dc leiding te veroveren (2—1). Na rust komt Bloemendaal opzetten: met twee goede schoten weet v. d. Brandeler zijn club de leiding tc geven (23). HJ3.S. valt goed aan; het gelukt aan Van Ommeren om de partijen weer op gelijken voet te brengen. H.B.S. krijgt nu een kleine inzinking, waar van Bloemendaal dankbaar profiteert.: haar schot.vaardige middenvoor scoort nog twee goede doelpunten en bezorgt daarmede zijn club de overwinning. A. M. V. J.Strawberries (04) Zeer zeker had de voorhoede van Straw berries er Sets meer van terecht kunnen brenger., als zij maar niet te ver achter ge bleven wa.s. Nu kon zij van het voordeel, dat dc backs van A.M.VJ. tc ver opgedrongen waren, geen gebruik maken. Dank zij den Glly in Zuid-Amerika. Het tengere Duitsche tennisspeelstertjc, dat er in her afgeloopen seizoen in slaagde kampioene te worden van Hongarije. Duitsch land en Frankrijk en dat. weliswaar bij af wezigheid var. Helen Wills. ni3ar dan toch, er in slaagde het enkelspel te Wimbledon te winnen Cilly Aussem, wou ik zeggen, maakt op het oogenbiik een tournee door Zuid-Amerika. Een tournee vol overwinnin gen. Ziehier hoe een Argentljnsch caricatu rist haar ziet. taaien tegenstand der verdediging, geholpen door de mlddcnllnie werd den Amsterdam mers geen gelegenheid tot scoren gegeven. Doch het was steeds op het kantje af. Bob- beldijk wist nog net den bal uit den hoek van het doel te halen en Verwoerd wist de eenige fout van Bliek op dezen middag, toon hij over den bal heen schopte nog juist bij tijds te herstellen. In de voorhoede blonken v. d. Werf en Eerhart uit. Eerhart kreeg een mooie kans, doch faalde volkomen: een hard schot van v. d. Werf vloog buiten het bereik van den keeper tegen de lat. Vermeld dient de mooie push. waar mede invaller N. N. het doelpunt maakte. De stand der bovenste vier clubs in deze af deeling luidt thans: Bloemendaal III 5 4 1 8 226 H.B.S. II 5 3 2 8 22—9 A.M.V.J. 5 2 2 1 6 15—7 Strawberries 6 4 119 19— 7 B. D. H. C.—H. O. C. (1—2) B D. H. C. ontving Zondag het sterke II. O. C. uit Den Haag. H.O.C. pakt direct flink aan. We zien da delijk eenige goede aanvallen. Vooral de rechtervleugel van H. O. C. geeft de Bloe- mendaalsche verdediging handen vol werk. Een voorzet van mei. Polano belandt bij mevr. Dros-Canters, die zich niet bedenkt en keihard inschiet (0—1). Dan komt Bloe mendaal er beter in. Alle aanvallen van B. D. H. C. stranden echter op mej. Rollin Couquerque, die, hoewel pas ln Holland te rug, een uitstekenden wedstrijd speelde. Ook H. O. C. trekt nog eenige malen ten aanval, evenwel zonder succes. De rust heeft de gasten blijkbaar goed ge daan. Direct zien we een rush van mej. Po lano, die ze eindigt met een voorzet, die door een misverstand in de Bloemer.daal- achtorhoede voor de voeten van mevr. Dros Canters rolt, die zoodoende zij liet op ge lukkige wijze het tweede doelpunt voor H. O. C. scoort. (0—2). Toch laat B. D. H. C. het er niet bU zitten. Weer komt zij opzetten en thans met succes. Eerst enkele schoten van mej. N. Roos. die de Haagsche keepster nog weet te houden. Maar dit is slechts uitstel van executie, want als de bal bij mevr. Venema komt, weet zij de eer van Bloemendaal te redden (12). Aangemoedigd door dit succes poogt Bloemendaal nog den gelijkmaker te scoren. Doch de verdediging van H. O. C. weet hier weerstand aan te bieden, zoodat het einde met een kleine overwinning voor H. O. C. komt. Amsterdam 1Rood Wit 1 (41) Gisteren verloor Rood Wit met spreken de cijfers in Amsterdam van het sterke Am- sterdamsche XI-tal. Te half twaalf kwamen de elftallen in 't veld. Rood Wit begon met tien speelsters. Rood wit treedt direct aanvallend op; de midvoor heeft pech, door tegen den paal en juist naast tc schieten. Maar na 15 mi nuten lukt het mej. Leeuwendere den eersten en zooals later bleek, ecnigen goal voor Rood Wit te maken. Amsterdam komt nu opzetten; zij forceert de Haarlemsche dames tot een corner. d:c onhoudbaar wordt ingeschoten. Enkele oogcnblikken daarna een tweede corner, die weer schitterend doeltreft. De stand is nu 21 voor Amsterdam, waarmee rust in treedt. Na rust is Rood Wit totaal ingezakt. Het kast de Amsterdamsche speelsters niet veel moeite om nog twee zoa's te maken. Te Werve 1—B. D. H. C. 3 (2—1) Een volledig B. D. H. C.-elftal moest Zon dag twee puntjes in Rijswijk laten, aan de nog ongeslagen Tc Werve-dames. De eerste helft begint met een aardig vlot spel van beide kanten. De aanvallen van dc Te Werve-voorhoede zijn gevaarlijker, dan die van Bloemendaal, maar de beide B D.H.C. backs zijn uitstekend op dreef. Met een ge lijken 0--Q-stand wordt er gedraaid. Kort na de rust komt er een snelle door braak van de Rfjswijksche voorhoede. De Bloemendaalkeepster loopt uit; maar valt te gen een van de backs aan. De bal belandt in het leege doel. Te Werve blijft aanvallen. Met een hard schot van rechts wordt de voor sprong vergroot. '2—0). Dan gaat B.D.II.C. III er alles opzetten. Uit een mooien voorzet va»r. dc rechts-uiterst maakt mej. Geyl een goal, (21). B. D. H. C. blijft in de meerderheH. Er ont staan enkele spannende momenten voor het Te Werve-doel. Doelpunten blijven verder uit. Be Fair—B. D. H. C. 4 (0—4) B. D. 71. C. II behaalde dit seizoen haar derde overwinning en wel ditmaal op Be Fair uit Hilversum. Voor rust scoorden mej. Stol en mej. Verwey ieder eenmaal. Na dc hervatting wist mej. Stol. die op cCn goe den wedstrijd terug kan zien. den voorsprong tc vergrooten. door nog twee maal tc doel punten (0l). Het einde komt met dezca stand,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11