UIT DE OMSTREKEN fe HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 16 NOVEMBER 1931 VIERDE BLAD 1JMUIDEN. Duifsche sfoomlogger onder Yarmouth gezonken. De bemanning fe IJmuiden binnen gebracht. r De Duitsche stoomlogger „Pinguïn" BV 56 uit Vegesack kwam Zaterdagmorgen aan den kop van de visschershaven met aan boord de voltallige bemanning (16 personen) van den eveneens te Vegesack thuis behoo renden stoomlogger BV 47. In een onderhoud met den schipper van van de BV 47 deelde deze ons mede, dat de logger Vrijdagmorgen in de vroegte op 18 mijl van Yarmouth lek was geworden, ter plaatse waar de buitenboordskraan door den buitenwand gaat. Hier ontstond door inroes ten een lek onder water. Vrijdagmorgen om ongeveer zes uur kon men niet langer op den logger blijven, aange zien deze zeer snel zonk. Men ging over op de „Pinguin" welke den stoomlogger reeds een eind op sleeptouw had genomen. Men heeft nog getracht den zinkenden stoomlog ger te Yarmouth binnen te brengen, doch hij zonk zeer snel. Toen besloot men naar IJmui den op te stoomen om de bemanning over land terug te brengen naar Vegesack, een stadje ongeveer 60 K.M. achter Bremen ge legen. Zondagmorgen is de bemanning van den gezonken logger dan ook over land daar heen vertrokken. De "bemanning van den gezonken Duitschen stoomlogger B V. 47 met de redders van den Pingtttnaan boord van laatstgenoemden logger. Vooraan staan de geredden. SCHEEPVAARTBEKICHTEN. Binnengekomen schepen. 14 November: Ne-cL, Beierland, New Caste. Engelsch, Rondo, Thyne. NecL, Midsland, Immingham. Italiaansch, Cantania, Buenos Aires. Nederlandsch, Irene, Curacao. Duitsch, Borthsea, Esbjerg, Noorscb, Alex, Archangel. 15 November: Nederlandsch, Gouwestroom, Fowy. Nederlandsch, Deukalion, Levant. Engelsch, Thevicerpy, Terneuzen. Nederlandsch, Lingestroom, London. Engelsch, Merel, London. Nederlandsch, Prittyra, London. Nederlandsch, Colombia, Hamburg. Zweedsch, Arnold Brat. Ornskjolsvik. Zweedsch, Axel, Raumö. Zweedseh, Embla, Hernösand Ned., Helder, Antwerpen. Duitsch, Tifo, Santos. Duitsch, Lisson Halm, London. Ned., Stad Zaandam, Bilbao. Ned., Aurora, Hamburg. Ned., Delftland, Hamburg. Ned., Vliestroara, Huil Ned., Berkel, Hernösand. Vertrokken schepen. I 14 November: Ned., Perseus, Kopenhagen. Chineeseh, Arnching, New Castk Duitsch, Werner Kunstmann, Embden. £>uitsch. Astarte. Bremen. Engelsch, Britanica, London. Duitsch, Luna, Bremen. NecL, Poseidon, Porterico. Engelsch, Gateshead, New Castle. Ned., Amezone, Barcelona. Zweedsch, Fry. Helsingborg. Engelsch, Stanislas, Leith. Spaansch, Arangzamendi, Paridox. Ned., Gien, Exmouth. Ned., Mars, Napels. Zweedsch, Gondel, Malmö. Ned., Randfontein, Antwerpen. Ned., Hontestroom, London. Ned., Trompenberg, Harlingen. Ned., Vechtstroom, Huil. Ned., Fauna, Hamburg. 15 November: Duitsch, Gattessee, Stuwer. Engelsch, Marvis, London. Ned., Midsland, New Castle. Engelsch, Alt, Goole. Ned., Gruno, Poolen. Duitsch, Louise Schupp, m. lichte Unter- wesen XIX, Emden. Engelsch, Audhority, London. Amerikaansche ontvoering. Tot hun grooten schrik ontvingen de kellners van twee inrichtingen van vermaak te Amsterdam, Zaterdag het volgende tele gram: „IJmuiden Casembrootstraat". Hierna volgde de naam van een schip en daarna „Help, help, help in nood". Het telegram was geteekend met den naam, waaronder oen jongedan^r die er haar be roep van maakt, in bars bij de bezoekers het drinken te animeeren, bekend staat. Onder deze bezoekers was ook de kapitein van een schip, liggende in het Noordzeekanaal te IJmuiden. Genoemde kapitein had evenals de jonge dame te veel aan Bacchus geofferd en op een gegeven oogenblik werd zij geheel beneveld in een auto naar IJmuiden vervoerd en aan boord van het schip in quaestie ge bracht. Na de roes te hebben uitgeslapen, bemerkte de jonge dame pas, wat er aan de hand was en wilde van boord, doch dit mocht haar niet gelukken. Gelukkigerwijze kwam iemand uit IJmuiden met proviand en de jonge dame wist dezen heer het bovenge noemde te'.cgram in handen te spelen, waar op dit door hem verzonden werd. Direct na aankomst van het telegram, werd de politie BLOEMENDAAL JEUGDIGE INBREKERS. te Amsterdam hiermede in kennis gesteld, die het op haar beurt weer doorgaf aan de politie te IJmuiden, welke oogenblikkelijk begreep, wat in het telegram bedoeld werd. Zij begaf zich dan ook direct aan boord van het schip en mocht het genoegen smaken, de jonge dame van boord te halen en naar Am sterdam te brengen MARKTPRIJZEN Tarbot per 50 K.G. f 0.95—f 0.75 Griet per 50 K.G. f 50—f 35 Tongen per K.G. f 1.95f 1.40 Groote schol per 50 K.G. f 33f 27 Middelschol per 50 K.G. f 33f 26 Zetschol per 50 K.G. f 35—f 28 Kleine schol per 50 K.G. f 28f 7 Schar per 50 K.G. f 17—f 2 Tongschar per 50 K.G. f 42f 33 Rog per 20 stuks f 23—f 20 Pieterman en poon per 50 K G. f 7f 4.40 Groote schelvisch per 50 K.G. f 46f 32 Middelschelvisch per 50 K.G. f 31f 24 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 18—f 11 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16f 5 Kabeljauw per 125 K.G. f 54f 46 Gullen per 50 K.G. f 27—f 3.90 Leng per stuk f 2.50f 1 25 Heilbot per K.G. f 1.50—f 1.20 Koolvisch per stuk f 1,45f 0.38 Makreel per 50 K.G. f 14.50—f 5.50 Vcrsche haring per mand f 4 10—f 2.85 BESOMMINGEN Manden" 305 Odin f 2300 325 Derika 7 f 2500 240 Deuta 5 1800 155 Amsteldijk f 1100 680 Gerbeerdine Johanna f 470^ 90 Nellie Gezina f 2400 300 Clara Nieve f 2000 310 Alma f 2100 350 Cremer f 2900 155 Schicdijk f 1400 450 Anna f 2600 410 Schoor 1 f 2800 200 Zaanstrcom I f 3000 75 Mascotte f 2200 Kotter S.N. 20 f 410; S.N. 284 f 1240: S.N. 275 f 1290. Logger: K.W. 124 f 850. HAARLEMMERMEER ERNSTIGE AANRIJDING. Op den Kruisweg in Haarlemmermeer werd 's avonds een wielrijdstcr plotseling aange reden door een achterop komende auto, waarvan de bestuurder, die was doorgereden, vermoedelijk geen erg in dc juffrouw heeft gehad of zich van het gebeurde niets heeft aangetrokken. De chauffeur van een andere auto vond het meisje gewond en in bewusteloozen toe stand langs den weg liggen. HU bracht haar met z'n auto eerst naar een dokter en, nadat een voorloopig verband was gelegd, naar hare woning. OVER DEN KOP GESLAGEN. Zondagavond raakte op den Hoofdweg in Haarlemmermeer de bestuurder van een uit den Haag komende luxe-auto, tengevolge van het loswerken der stuurinrichting de macht over 't stuur kwijt, waardoor het motorrijtuig in een langs den weg liggenden geul reed, over den kop sloeg en in 't water terecht kwam. De inzittenden, een dame en een 10- jarig jongetje, konden door den chauffeur, die intijds het portier wist te openen, uit hun benarde positie worden bevrijd. Met een andere auto werden ze naar den Haag gebracht en het inmiddels met een span paarden op den kant getrokken motor rijtuig op sleeptouw naar een garage. VIER JONGENS AANGEHOUDEN. Door den jachtopziener Bakker werden Zondagmiddag omstreeks 5 uur vier jongens van 12 en 15 jaar oud aangetroffen, die met stokken gewapend, inbraak pleegden in het zomerverblyf van den bad-exploitant Wit kop. staande in do duinen nabij het Bloemen daalsche strand. Van de deur waren de rui ten reeds vernield. Bij het naderen van den jachtopziener namen zij op de fiets de vlucht langs den Zeeweg. De jachtopziener B. was ook in het bezit van zijn rijwiel en ging hen achterna. Het gelukte hem allen op den Zee weg aan te houden en naar den politiepost te Overveen over te brengen. Het bleken te zijn D., J. en de gebroeders P. allen te Haar lem woonachtig. Proces-verbaal werd tegen ftun opgemaakt. DE BAZAR VOOR DE JEUGDHERBEG „JAN GIJZEN". Wij hebben reeds eerder mededeelingen gedaan over de bazar, welke in het Bronge bouw wordt gehouden ten bate van de Haarlemsche Jeugdherberg „Jlan Gijzen" aan de Jan Gijzenvaart. Deze baz*r verdient de volle belangstelling want zij is voortreffelijk van opzet en uit voering. Er zijn verschillende stands, die on ze bijzondere aandacht vragen, zooals bijv. de boekenstand, waar we bekende werken uit de binnen- en buitenlandsche literatuur aan treffen. Behalve de gebruikelijke kraampjes met consumptieartikelen, gebruiksvoorwerpen e.d. is er ook een stand met propagandamateriaal betreffende de jeugdherbergen Ook vindt men er afdeelingen van den Nederlandschcn Vezetariërs Bond, de Nederl. Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholische Dranken de Jongeren Vredes-Actie en veel werk van „eigen atelier". Een theeschenkerij en goede muziek zor gen voor de noodigc afwisseling. Zaterdagmiddag had de officieele opening plaats door de voorzitter van de bazarcom- missie. den heer M. H. Groenendaal Jr.. Deze heeft in zijn korte rede dank gebracht aan allen, die aan de totstandkoming van de bazar hun beste krachten hebben gegeven. Tevens uitte spreker zijn erkentelijkheid tegenover de firma's, die haar steun hebben verleend. Is. J. E dc Vries, voorzitter van de Stich ting ..De Kennemer Jeugdherberg", deelde mede. dat ondanks de 1200 overnachtingen, de jeugdherberg „Jan Gijzen" nog heel wat te betalen heeft, reden waarom men tot het houden van een bazar besloot over te gaan. Spreker vestigde de aandacht op een tweetal in de zaal aangebrachte opschriften, n.l. „wij organiseeren", dat betrekking heeft, op hen, die de bazar in elkaar hebben gezet, en „U de rest", bedoeld voor de bezoekers. De opening werd bü?cwoond door verschei dene leden van het Comité van Aanbeveling. Vandaag is het de laatste dag der bazar. Zij is tot elf uur geopend. DE TEEKENINGENVERZAME- LING HOFSTEDE DE GROOT. VOOR NEDERLAND GROOTENDEELS BEHOUDEN. In de te Leipzig gehouden veiling van de verzameling 17de eeuwsche Hollandsche teekeningen van wijlen dr. Hofstede de Grcol is het grootste gedeelte van de collectie door Nederlandsche musea en Nederlandsche kunstkoopers gekocht. In ons nummer van morgen komen wij op de veiling terug. DRIE DUIZEND GULDEN GESTOLEN UIT EEN PASTORIE. Te Werkhoven is ingebroken In de R.K. pastorie en een bedrag van f 3000 gestolen. Ook een buks en 'n revolver van den pastoor zijn meegenomen. Denzelfden nacht werd in een villa ingebroken. MINISTERIEELE REVANCHE OP ALMELO. Het gemeentebestuur van Almelo heeft, na het besluit van den Raad, om de steun voor werkloozen niet te verlagen volgens den wensch van den minister, thans van den minister van binnenlandsche zaken bericht ontvangen, dat de te werkstelling van werk loozen in de Weitemanslanden voor Almelo geëindigd is, terwijl alle kosten voor de ge meente berekend zullen worden. De subsidie aan de steunregeling wordt ingetrokken. SARRASANI EN HEERLEN ONDERHANDELEN. In de kwestie van het beslag op eigen dommen van het circus Sarrasani gelegd door de gemeente Heerlen zal men tot een schikking in der minne trachten te komen. Den president van de Haagsche rechtbank is verzocht de uitspraak in het kort geding uit te stellen, en eventueel niet te geven. DE MARINE IN 1930 DUURDER DAN DE RAMING. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van het hoofdstuk Defensie der Rijksbegro ting voor 1930, noodig, omdat de uitgaven voor het Nederlandsche eskader in Oost-In- dië het geraamde bedrag van f 850.000 met rond f 430.000 overschreden, voornamelijk door don brand op de „Sumatra". Het arti kel „bezoldiging" wordt verhoogd met f 1.163.000. Voor voeding enz. van een scheeps macht in Wcst-Indic is f 100.000 meer noo dig. LIBERALE GEMEENTERAADSLEDEN TEGEN DE UITKEER1NGSKORTING De vereeniging van liberale leden van ge meentebesturen heeft een motie aangenomen waarin, terwijl de noodzaak van korting op de uitkeering aan gemeentebesturen erkend wordt, het aanhangige wetsontwerp afge keurd wordt, omdat aan de korting de sa lariskwestie en die van het gemeentelijk be lastingpeil verbonden is, waardoor ongelijk soortige zaken door elkaar gehaald worden, hetgeen tot onrechtvaardige gevolgen zal leiden. Gemeentewet en Ambtenarenwet ge ven aan Gedeputeerde. Staten en de Rijks regeering reeds bevoegdheden tot een recht streeks ingrijpen bij een niet te verantwoor den peil van salariecring. HET TOONEEL HET SCHOUWTOONEEL. Een goede buur is beier dan Het Schouwtooneel heeft zijn succes van dit seizoen binnen. Na den grooten bijval, die de eerste voorstelling van ..Een goede buur is beter danZaterdag bij het publiek mocht oogsten, zou het mU al heel sterk ver wonderen, wanneer dit „gezellige spel" van Joh. Elsensohn de 100 opvoeringen niet haalde. Na het laatste bedrijf moest het doek niet minder dan 8 maal omhoog en bracht de voor een première al heel goed bezette zaal Jan Musch en mevrouw dc Boervan Rijk een zeer enthousiaste ovatie. De buren Jan Branders en Salomon Jacobs doen beiden in ijzerwaren, Branders in het groot, Jacobs in het klein. Het botert niet erg tusschen die twee, ondanks het feit. dat Jacobs' Roosje en Branders' zoon Hendrik getrouwd is. Jan Branders is een opgewon den standje en als in het magazijn op een morgen weer tot ruzie komt, wijst hij zijn zoon de deur en zijn de buren van dat oogen blik af volslagen vijanden. Salomon Jacobs voert den oorlog met hinderlijke gramofoon- muziek en één den buurman dood-ergcrcnde reclame en Jan Branders verliest al meer en meer terrein, vooral omdat het bij hem na de ruzie in zaken niet en bij den buurman wél vlotten wil. Juffrouw Branders lijdt er het meest onder: Hendrik, de „verloren zoon", is haar benjamin en lieveling en zij is dan ook de eenige die van het vijandelijke kamp nu en dan in het geheim overloopt. In icmllie- oorlogen op het tooneel is niet de duif maai de ooievaar doorgaans de vredesbode en zoo ook in het stuk van Elsensohn. Wanneer Sa lomon Jacobs opa geworden is, is tegelijk alle wrok uit zyn hart verdwenen en dc zui geling is de bemiddelaar, die alle vijandschap in vriendschap weet om te tooveren. Over de rose wieg reiken Jan Branders en Salomon Jacobs elkaar de hand en wordt de vrede ge teekend. Dit is eigenlijk alles en het zou bijna ze ker te weinig blijken te zijn wanneer er niet Salomon Jacobs was geweest, het gemoede lijke, leutige, altijd opgewekte Joodje, dat zelfs in het heetst van den buren-oorlog zijn goed humeur geen oogenblik verliest en onze harten met zijn zonnige vroolijkheid en kostelijken ghijn heel den avond verkwikt. Het succes, of beter de triomf van dezen avond was voor Salomon Jacobs, door Jan Musch als een tweede editie van den alles beter wetenden Elias met verrukkelijken humor, fijn geestig en met innigheid ge speeld. Men voelde aldoor, dat Musch zelf plezier in dit Joodje had en het zou mij niet verwonderen, wanneer er in den tekst van dezen Salomon veel van eigen vinding van Jan Musch was Het is een voortdurend ge not onzen grooten karakterspeler in zijn spel van Salomon te volgen. Zie dat solo-scènetje bij den gramophoon. als hij een menuet en een moderne step op zijn centie danst, zie hem in zijn zenuwachtige drukte, wanneer hij grootvader zal worden en alle dokters uit de stad op telefoneert, maar vooral, zie hem in zijn innig-joodsche en ontroerende vadervreugde, als hij zijn dochter, die moeder zal worden, omhelst. Salomon Jacobs wordt een hoogst-komische en tegelijk van leven „sprudelnde" figuur, zooals Musch hom geeft en om hem zullen tien duizenden dit'preten- tielooze spel van Elsensohn gaan zien, een stuk, dat zoowel in zijn gemoedelijken. Hol- landsch-burgcrlijken humor als in zijn sen timentaliteit een vervolg in moderne uitgaaf van en onder Rosier Faassen en Justus van Maurik kan worden genoemd. Winst beteekent het ook. dat mevrouw Esther de Boer-van Rijk in dit stuk juffrouw Bronders speelt. Met welk oen gevoeligheid geeft zij het moederlijke ln deze rol, hoe ontroerend is zij in haar smart, wanneer haar man haar benjamin de deur gewezen heeft. Hein Harms en Jacq Snoeks brachten in het eerste bedrijf meer den uiterlijken dan den innerlijken kant van dezen vader en zoon naar voren. In het derde bedrijf wist echter ook Harms zuiverder en echter tonen aan te slaan. Marie Smithuyzcn vond in Roosje zoo waar gelegenheid de ln haar slui merende talenten van danseres naar voren te brengen, maar dat was mot het moeder schap in III natuurlijk uit. Mevrouw Fie de Vries-de Boer speelde ingetogen en gevoelig de door het noodlot geslagen dochter Anna. Wij zullen Een goede buur is beter dan. nog wel dikwijls op de programma's zien staan. J. B. SCHUIL. Jubileumvoorstelling T. O. N. E.V. O. ,De Rechte Lijn.' „De Rechte Lijn" van Jan Fabricius heeft T. O. N. E. V O. Zaterdagavond, toen zij liet feit harer oprichting vóór 25 jaar herdacht, in den Schouwburg aan den Jansweg voor het voetlicht gebracht. Het was een ge wichtige avond voor T O. N. E. V. O., want niet- alleen vierde zij zelve haar 25-jarig be staan, maar er waren bovendien nog twee „zilveren jubilarissen": de heer G. H. Pollé vierde zijn jubileum als regisseur en de heer J. C. van Elton als tooneel-dllcttant. De hal van den schouwburg stond vol bloemstukken en na afloop van de pauze stonden al die bloemstukken op het tooneel waar ook de twee jubilarissen en de wer kende leden geschaard stonden. Devoorzitter van T. O. N. E. V. O., dc heer F. M- van der Schaaf, nam het woord en gewaagde van dc drukbezochte receptie die des middags was gehouden cn bij welke gelegenheid zoovelcn van hun sympathie voor T. O. N. E. V. O. hadden blijk gegeven. Daar waren bloemstukken aangeboden, o.m. door tal van Haarlemsche Tooneel- en Zang vereenigingen, door het lid van verdienste mej. Fr. Busquct. door den heer Kaart, Directeur van den Schouwburg aan den Jansweg en door dc donateurs. Verschillen de vereenigingen, die zich niet hadden kun nen doen vertegenwoordigen, hadden tele grammen van gelukwensch gezonden. En nu had de heer Van der Schaaf weer het genoegen, voor een stampvolle zaal de beide jubilarissen te kunnen toespreken, tc gewagen van de groote regisseurs-bekwaam heden, de stuwkracht cn het juiste inzicht van den heer Pollée en van de liefde van den heer Van Elten voor het dilettantcntoo- neel in het algemeen en voor T. O. N. E V. O. waaraan hij zijn talent en zijn beste krach ten wijdt in het bijzonder. Beide heeren ont vingen een bronzen sigarenkist met inscrlp tie. Zij dankten met een kort, hartelijk woord voor deze bewijzen van sympathie. De leden, kunstlievende leden en donateurs boden de jubileercnde vereeniging een zil veren lauwerkrans en den heer Pollé een zil veren vulpotlood aan. Deze laatste werd bo vendien nog verblijd met een mand bloc men van. zooals hij het hartelijk zcide. „mijn kleine meid cn mijn kleinen jongen Maar dit alles was Intermezzo. Hoofdzaak was het stuk en de over het algemeen zeer bevredigende opvoering er van. Fabricius' ..Rechte Lijn" is bekend: htf toont ook in dit stuk. dat hij het tooneel kent cn pakkende scènes weet te schrijven. Aan de twee jubilarissen, de hoeren Van Elten en Po'ié waren dc rollen toebedeeld van den ingenieur Wilko dc Hond*, en den makelaar- met-het-ruime-geweten Krancck. De heer Van Elten gaf den ..selfmade man" met den ijzeren wil. een helderen kop cn het nobele hart met de noodigc, alleen misschien hier en daar wat te vee' ingehouden, kracht. Zijn spel maakv zooveel indruk, dat soms even bii het publiek een zwakke poging tot een open doekje" te constateeren viel. De heer Pollé maakte van den makelaar Krancck een voldoende gewetenloos, maar buitengewoon geaffecteerd type, zoodat de figuur van den makelaar min of meer een charge werd. Deze opvatting eenmaal aangenomen, kan met zeer veel waardcering van deze creatie van den heer Pollé gewaagd worden. Hoe verdienstelijk ook Dieuwkc Eylinga cn haar zusje Mary vertolkt werden, men stelt zich de twee „wildebrassen", die dc schrijver door Wilko De Hondt in I laat teekenen, toch anders voor. De schrijver laat Dieuwke wei nig gelegenheid, haar wildzang-natuur te toonen; zu wordt al spoedig het onder haar hopelooze liefde voor Wilko lijdende, maar haar leed toch dapper en waardig dragende, meisje en mevrouw André-Vosman gaf in de verschillende scènes met Wilko treffend spel, maar mej. Bep Windt miste nog de noo dige losheid en ongegeneerdheid die van zoon ondeugende „vrouwelijke rakker' mag verwacht worden. Mevr. De Vos—Jacobs was wèl de onont wikkelde. onbeschaafde Jonge vrouw, zonder eenig verantwoordelijkheidsgevoel, die van de grootheid en den zielenadel van den naast haar levenden man, van zijn werken en streven, niets voelde en begreep cn haar heengaan, als een geslagen hond. na de laatste, groote scène met Wilko, maakte die pen indruk. Dc zendeling-leeraar Steven Tij sen, en dc bankdirecteur Mr. Hardlus, vonden in de heeren van Kordclaar en Th. A. van der Have. uitstekende vei kers. De zwakke Van Buuren werd zeer go. .»r den hoer Wouda gegeven cn de heeren Stompe en van der Schaaf hadden van den aan lager wal ge raakten Kurt Fa k cn den onbcschaafdca „verleider" Louis Volders aannemelijke fi guren gemaakt. T. O. N. E. V. O kan met voldoening op deze jubileum voorstelling waax*bij ook het décor zeer te prijzen viel terugzien. E. Dc receptie. Tcrgelegenheid van haar 25-jarig bestaan hield de tooneelvercenlging „T.O N.E.V.O." Zaterdagmiddag in den Schouwburg Jansweg een receptie, die een zeer druk verloop hal. Het bestuur had bloemstukken ln ontvangst te nemen van dc tooneelvcreeniglngen ..J. J. Cremer" .Haarlem s Tooneel, Haarlem's Too neel Ensemble, Vooruitgang, Door Inspan ning Uitspanning, Herman Heljermans, voorts van het lid van verdienste mej. F. Bus quct, het oud lid de heer Van der Putten, het mannenkooor „Proza cn Poëzie", den Bond van Onderofficieren, den heer Kaart (direc teur Schouwburg Jansweg» en Joh. Krab'a Cabaret Trio. Telegrammen met gelukwcnschen waren gezonden door dc tooneelverccnlgingen Jacob van Lennep. Vriendschap Zij Ons Doel, Kennemerland uit Beverwijk, dc Zecuw- sclie vereeniging „Zeeland". Ontspannings vereniging Ons Genoegen, Haarlemsche Po litie Muziekvercenlging en dc dames mevr. SmitTcrmiere en mevr. Bergman—ilcuper- man. De heer F. H. van der Schaaf, voorzitter van „T.O.N.E.V.O." heeft aan het einde van den middag allen, die blijken van belangstelling hadden gegeven, hartelijk dank gezegd. CHRIST. VEREENIGING TOT KRAAMHULP. Heden on morgen zal dr- 4fr.zar ten bate der Christelijke Vereeniging tol Kraamhulp in hotel „Lion d'Or" geopend zijn. WIJ heb ben er vanmorgen eens een kijkje genomen cn konden constateeren, dat alle teekenen wijzen op succes. De groote zaal van Lion d'Or is herscha pen in een gezelllg-druk warenhuis. Er zijn vele handwerken, baby-artikelen, bloemen en bollen, comestibles, luxe- en gebruiks artikelen. fruitmanden, kussens, blikjes, kortom een zeer groote hoeveelheid nuttige en heerlijke voorwarpen. Het comité heeft op de door haar gezon den circulaires een groote medewerking ge kregen. Van alle zijden zoowel van particu lieren als leveranciers, kwamen de inzen dingen binnen. En het moet voor de orga nisatoren een groote voldoening zijn hier door te ervaren, dat hun werk op prijs ge steld wordt. Er is een verloting georganiseerd, waarin een sprei en schilderijtjes o.a. ae prijzen vor men. Verder is er een raad van avontuur, een grabbelton en een boom met oranje- appeltjes ter plukking. Ook kan men nog naar den naam van een pop raden. De opening zou dezen middag door ds. M. G. Blauw plaats hebben, terwijl mevr. Licn van der Zeede Jong. sopraan, enkele liede ren zal zingen begeleid door Bram van der Velde, piano. Ook verleent het Overvccnsch dameskoor onder leiding van mej. Cor Igcsz haar medewerking. Het is te hopen dat velen zullen komen om aan het doel der vereeniging. kraamver- zorging en huishoudelijke hulp aan on- en minvermogende kraamvrouwen, hun steun te verleenen. JUBILEUM M. IIOOGENDOORN. Men schrijft ons: Heden herdenkt de heer M. Hoogendoorn, le fitter hij dc Gemeente Waterleiding, hot feit. dat hij 25 Jaar geleden in dienst kwam bij de gemeente Haarlem. Dat deze dag niet onopgemerkt voorbij zou gaan behoeft geen betoog. Des morgens half tien werden de Jubilaris met zijn cchtgcnoote per auto afgehaald en aan het bureau der Gemeente Waterleiding in de feestelijk versierde kamer van dc Tech nische Afdccling ontvangen. Allereerst werd hij daar toegesproken door den directeur .die hom met hartelijke woor den gelukwen.sehte en hem namens dc amb tenaren een fraaie rooktafel aanbood. Ver volgens trad de oudste collega naar voren en overhandigde den jubilaris een mooie pen dule namens het personeel van de fitterij cn de mcterwerkplaats. De hoofdinspecteur complimenteerde hem daarna gevolgd door den heer A. L. Stap horst, namens den Ned. Bond van Personeel in Overheidsdienst-, waarna dc onderopzich ter J. de Ruiter hem in een geestige speech roemde om zijn buitengewonen ijver en plichtsbetrachting. Zeer getroffen door de vele bewijzen van belangstelling dankte de heer Hoogendoorn. Te elf uur werd de Jubilaris naar 't Stad huis gereden, waar hem door den burge meester onder hartelijke gelukwenschon oen horloge met inscriptie werd aangeboden. Daarop had de jubilaris den verderen dag vrij om dien ln huwelijken kring door te brengen.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 13