STADSNIEUW ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Wat kikker Karei en Tuimeltje beleefden. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 19 NOVEMBER 1931 NED. BOND VOOR ZIEKENVERPLEGING. DR. KRANENBURG OVER DEN ELECTRISCHEN STROOM. De afdeelmg Haarlem en Omstreken van een Ned. Bond voor Ziekenverpleging hield Woensdagavond in de vergaderzaal van het Sint Elisabeths Gasthuis een ledenvergade ring. die slecht bezocht was. Na het amandelen van eenige huishou delijke zaken kreeg Dr. W R. H. Kranen burg het woord voor een rede over het onder werp: „Het gevaar van den electrischen stroom in huis en in het verkeer ,j£ de electrische stroom nu inderdaad gevaarlijk voor het gebruik in huis?", vroeg spreker. Als antwoord op deze vraag haalde hij aan een statistiek van de Arbeidsinspec tie. volgens welke in een periode van twintig jaar het aantal getroffenen (dooden en ge wonden) van 10 tot 200 gestegen is. Die men- schen werden getroffen zoowel door de hoog-, als door de laagspanning. Spreker zette het verschil tusschen deze twee uitvoe rig uiteen. Dezelfde kringloop, dien het wa ter heeft, heeft ook de electrische stroom. De loop van het water begint bij den bergtop enkeert daar weer terug. De electrische stroom komt van de centrale, zoekt naar een uitgangspunt en keert ook weer naar de krachtbron terug, zelfs door de aarde heen. Ook het onderscheid tusschen wissel- en ge lijkstroom maakte spi'eker duidelijk. Ze zijn beide gevaarlijk, hoewel het een groot ver schil maakt of iemand met een droge of met een vochtige hand met den electrischen stroom in aanraking komt. Als de stroom de centrale verlaat, jaagt hij met een enorme snelheid langs het koperdraad naar het eindpunt-. Vooral die draden zijn hoogst ge vaarlijk, als zij niet door rubber beschermd worden. Spreker heeft eens in een gemeente in het Noord-Oosten van ons land gezien, dat men de draden uit zuinigheidsoverwegingen niet had omwonden die draden waren zoo maar onbeschermd onder de ramen langs de hui zen gespannen, zoodat de kinderen beide draden gemakkelijk hadden kunnen vast grijpen, met de noodlottige gevolgen daar van. Dr. Kranenburg heeft dadelijk den bur gemeester van die gemeente tegen het groote gevaar gewaarschuwd. Komende tot het gebruik van den elec trischen stroom in huis zei spreker, dat het hoogst verkeerd is om een stopcontact m de kinderkamer laag bij den grond aan te brengen. Ze moeten minstens 1.50 M. boven den grond zijn. Anders kunnen kleine kin deren, als ze twee vochtige vingertjes in het stopcontact steken, ernstig getroffen worden. Dringend noodig is het. er voor te zorgen, dat het snoer van de gebruiksvoor werpen in orde is. Bij het aanschaffen van snoer moet men niet op een paar centen kij ken. Als een snoer dagelijks gebruikt wordt, dan is het aan slijtage onderhevig. Zulk een snoer kan heel gevaarlijk zijn, als de beschermende rubberstof op sommige plaat sen versleten is. Spreker deelde ook mede, hoe de electri sche lampjes wèl en hoe ze niet moet worden aangepakt. Het gevaar zit overal. Een brandweerman kan getroffen worden, als de waterstraal een door electriciteit geladen draad raakt. Een jongen, die een vlieger oplaat, kan even eens getroffen worden, wanneer zijn natge- worden touwtje tegen een electrischen draad komt. Spreker deelde vervolgens mede. wat ge daan moet werden om iemand te bevrijden, die aan. een electrischen draad hangt. Men moet den electrischen stroom een beetje eer der naar de aarde afleiden, dan op de plaats waar de man hangt. Dit afleiden kan men bereiken door een ijzeren ketting over den draad heen te slingeren, waarvan het uit einde op den grond ligt. Zoo noemde Dr. Kranenburg vele metho den om hulp te verleenen aan menschen, die door den electrischen stroom getroffen worden. Heel gewenscht is het, dat de kunstmatige ademhaling zonder fouten wordt toegepast. De eerste minuten kunnen hoogst kostbaar zijn, want dan kan mis schien een menschenleven gered worden. Het is beter, dat iemand, die het eerst bij den getroffene aanwezig is, eerste hulp ver leent, dan dat men wacht op hulp van oen geneeskundigen dienst. Aan de aanwezigen werd daarom in overweging gegeven, een cursus in eerste hulp bij ongelukken te vol gen en vooral goed de toepassing van kunst matige ademhaling te leeren. Van de gelegenheid tot 'het stellen van vragen werd door eenige verpleegsters ge bruik gemaakt Zij werden door Dr. Kra nenburg beantwoord. Na de pauze werden lantaarnplaatjes \er- toond. die het gesproken woord verduide lijkten. AFSCHEID B. BAKHUIS ROOZEBOOM VAN OPENBARE WERKEN. Een kleine plechtigheid was er Woensdag avond vijf uur in het posthuis van Openbaie Werken aan de Raaks, waar tal van straat- makers en andere leden van het personeel waren saamgekomen om hun kameraad oe heer B Bakhuis Roozeboom. die meer dan 32 jaar straatmaker bij Openbare Werken is geweest, een hartelijk afscheid te bereiden bij het verlaten van den dienst, De heer J. N. Nobel, inspecteur bij Openbare Werken heeft den scheidenden straatmaker toege sproken. Hij schetste hem als een goed werk man en een goed mensch en dankte hem voor de uitstekende wijze van samenwerken, die hij jegens allen beloond heeft. De heer C. Beek, dc oudste collega van den heer Bakhuis Roozeboom heeft daarna het woord gevoerd als voorzitter van het jubi leumsfonds. Ook hij heeft- de beste wenschen uitgesproken voor den tijd van rust, die de heer Bakhuis Roozeboom gaat. genieten en hij heeft namens allen een klok met coupes aangeboden. De heer Bakhuis Roozeboom dankte ge roerd voor deze blijken van vriendschap. Men is daarna met hem. zijn vrouw en dochter nog eenigen tijd genoeglijk te zamen geble ven. DE BIG VAN HET 168STF. Wegens den groot en toeloop zal door het ensemble Jacques Sluijiers nog een enkele opvoering in den Schouwburg Jansweg van ..De Big van het 168st gegeven worden op Maandag 23 November. Verwacht wordt van Zondag 29 Nov. af ..Pappie op nacht manoeuvre"' de groote laciischlager van het seizoen. MAATSCHAPPIJ VOOR NIJVER HEID EN HANDEL. „CRISIS EN VRIJHANDEL". Het departement Haarlem van de Neder- landsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft Woensdagavond in de tuinzaal van restaurant Brinkmann een algemeene ledenvergadering gehouden. De bijeenkomst stond onder leiding van den voorzitter, den heer G. J. Droste, die in zijn openingswoord speciaal de afgevaardig den van het departement Amsterdam wel kom heette. Daarna had een kleine huishoudelijke ver gadering plaats met als eerste punt een voorstel tot benoeming van een bestuurslid. Gekozen werd bij acclamatie de heer Jhr. J. C. Mollerus. Goedgekeurd werd voorts het voorstel be treffende de benoeming van een regelings commissie voor ontvangst jaarvergadering 1932. Vervolgens was het woord aan den hee"r Th. Ligthart uit 's-Gravenhage. oud-di recteur van de Javasche Bank, die een voor dracht hield over het onderwerp „Crisis en vrijhandel". Men noemt, aldus zeide spreker, de kwaal waaraan onze maatschappij thans lijdt cri sis. Ik ben evenwel van oordeel, dat we den tijd van crisis door zijn en nu een periode van algemeene depressie doormaken. Ieder voelt, dat er tegen deze ernstige eco nomische malaise iets gedaan moet worden Men probeert met allerlei hulpmiddelen uit de narigheid te komen. Spreker behandelde met betrekking hierop de socialisatie en de z.g. „Plauwirtschaft". van welke systemen hij weinig heil verwachtte. De voorstander der Planwirtschaft moeten eeïst eens met een behoorlijk uitgewerkt plan voor den dag ko men, opdat men er zich een oordeel van kan vormen, wat feitelijk de bedoeling is. Nu velen onder de algemeene depressie lijden, hoort men overal beschuldigingen aan het adres van het kapitalisme uiten, zelfs door menschen. die zich overigens niet op het standpunt van den klassestrijd stellen. Gaat men hun bezwaren na. dan blijkt, dat ze niet zoo zeer het oog hebben op het ka pitalisme. dan wel op bepaalde uitwassen daarvan. Aan de inrichting van onze maat schappij mag men de crisis niet toeschrij ven. Spreker betwijfelde het, dat door de om zetting van onze maatschappij in een socia listische gemeenschap de crisis zou verdwij nen. De oorzaak ligt in het feit, dat de produ centen de voortbrenging te hoog hebben op gevoerd en geen rekening hebben gehouden met de ruil. Overigens is crisis een normaal verschijn sel, zij. heeft dit voordeel, dat de zwakke producenten afvallen en de sterkere collega's in de gelegenheid komen hun productiemid delen te verbeteren. Spreker ging voorts uitvoerig in op de oor zaken van de crisis 19291930. Na den oorlog 1914—1918 verkeerde de we reld in groote armoede en toen de toestand zich weer eenigszins ten goede gekeerd had. werd met koortsachtige ijver gewerkt om den handel weel- op peil te krijgen. Reeds in 1925 begon de productie de consumptie te over treffen. Niettemin bleef de productie zich uitbreiden, hoewel feitelijk het economisch evenwicht al verbroken was. Toen is, in too- melooze vaart, de crisis uitgebroken. Hoe konden de voortbrengers hun productie blij ven opvoeren, terwijl ze toch konden inzien dat het vroeg of laat op zware verliezen moest uitloopen? Het is de schuld geweest van de hooge tariefmuren, waardoor de zwak kere producenten ongehinderd met producee- ren konde"n blijven doorgaan. Al heeft pro tectie de crisis niet direct veroorzaakt, zij heeft er stellig toe bijgedragen den toestand te verergeren. Wat is het doel van protectie? De invoer van een bepaald buitsnlandsch product te gengaan en den uitvoer van het eigen pro duct bevordern. Het resultaat is echter, dat het bewuste artikel wel beschermd wordt, maar ten koste van andere niet beschermde goederen. Onze onbeschermde landbouw dreigt ten onder te gaan, maar wat geeft 't of we den landbouw beschermen, wanneer andere tak ken van "t nijverheid er'door geschaad wor den? Aan dehand van enkele cijfers verklaarde spreker, dat de toestand van onzen handel op het oogenblik niet zoo slecht is, als dege nen, die om protectie roepen hem voorstel len. Ook al heffen alle andere landen invoer rechten, dan nog moeten wij de vrijhandels politiek blijven voeren. Het eenige middel om tot verbetering te komen is volgens spreker het ageeren in het economische centrum, Genève, voor een vrijer handelsverkeer. Om deze reden vestigde spre ker de aandacht op de groote beteekenis van de economische conferentie. Na afloop van de voordracht van den heer Ligthart. hadden de aanwezigen gelegenheid vragen te stellen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Alom verkrijgbaar. Showroom in alle voorname plaatsen van Nederland. Voor den Kantonrechter. Van een zieke en een roekeloos chauffeur. Het was een ellenlange dagvaarding, die de Ambtenaar voorlas. Ze bevatte drie ten lasteleggingen, te weten veel te snel rijden op den Heerenweg in verband met de daar uit komende zijwegen van rechts, niet stoppen op gevel van politiemannen en links rijden in een nauwe straat, waardoor bijna een aanrij- ring ontstaan was. Twee agenten van den motordienst had den een auto ontdekt, die met groote vaart den Heerenweg afjakkerde. Op twee verschil lende punten hadden zij gepoogd den be stuurder te doen stoppen, wat echter niet ge lukt was. In de stad zelf tenslotte was er bij na een aarijding veroorzaakt. De auto, waar van het nummer genoteerd was. vloog daarna in wilde vaart 100, 110 KM. naar Am sterdam. De politie stoof er achteraan, langzamer, met een snelheid van 70. 80 K M. In Amster dam gekomen, begaven de agenten zich naar de eerste politiepost, die zij tegenkwamen en zochten den eigenaar van de auto op. Hij bleek een hotelhouder in het hartje van de stad te zijn. Onmiddellijk telefoneerden zij naar het politiebureau in de nabijheid om uit te kijken of en wanneer de wagen daar zou arriveeren. De auto werd niet opgemerkt. Achteraf bleek, dat door de snelheid, waar mee zij gereden had. zij al veel te veel voor sprong op de politie had gehad en reeds ach ter het huis stond, vóór er op gelet kon worden. De achtervolgende agenten kwamen bij het hotel aan en vroegen naar den eigenaar. Zij kregen ten antwoord, dat meneer ziek was. zwaar ziek. Er werd zelfs van een operatie gesproken. Er mocht op bevel van den be- haiidelenden geneesheer niemand bij. Na con telefoongesprek met dien arts werden de agenten een tijdje later wel toelaten en na men een verhoor af. En nu stond de hotelier terecht. Het is natuurlijk hoogst onaangenaam om verdacht te worden van een overtreding, nog wel van drie tegelijk, als je heelemaal niet in die auto op dien weg op het aangegeven oogenblik ongeveer half vier In den middag gereden hebt. Hierop kwam n.l. de verkla ring van den verdachte neer Hij was ziek ge worden 's morgens, toen hij uit zijn woon plaats in Huizen vrtrok. had in Amsterdam den wagen bij zijn hotel neergezet en was daar in bed gekropen. Om kwart na vier was de dokter, die om' 2 uur ongeveer door zijn vrouw opgebeld was. gekomen De auto had hij uitgeleend voor den verderen dag aan een inwoner van Brussel. Jammer voor hem wierpen verklaringen van andere zijden roet in de geloofwaardig heid van dit verhaal. Allereerst herkenden de beide politiemannen in verdachte pertinent den bestuurder van de auto in overtreding. Voorts had verdachtes vrouw den medicus om 2 uur opgebeld met de vraag of hij ruim 4 uur wou komen kijken naar haar man. die dan u itden Haag terug zou zijn gekomen. Redenen voor den ambtenaar om 3 straffen elk van 3 dagen hechtenis te elschen. bene vens intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 6 maanden. Verdachte's raadsman uit Amsterdam hield een pleidooi van ongeveer 3 kwartier, waarin hij de getuigenverklaringen aanviel en tot nietigheid van de dagvaarding concludeerde, niet ontvankelijk verklaring van den officier, vrijspraak of lichte straf. De kantonrechter oordeelde den eisch juist en vonniste verdachte dienovereenkomstig. UITGAAN. „De Twee Weezen". Zondag 22 November komt het Amster- damsch Tooneel. directeur Huib. Kievits. een opvoering geven van het beroemde tooneel- werk ..Twee Weezen". Dit overbekende stuk werd in de groote plaatsen van Nederland door genoemd ge zelschap me:- enorm succes opgevoerd en zal zeer zeker Zondag ook veel bezoekers naar de Gem. Concertzaal trekken. HET TWEEDE ORGELCONCERT. BERTHE SEROEN EN CAREL VAN LEEUWEN BOOMKAMP SOLISTEN. Het 2de Orgelconcert in de Concert in de Concertzaal, dat op Vrijdagavond 20 Novem ber a.s. door George Robert gegeven wordt, vraagt te meer groote belangstelling, dooi de medewerking van twee kunstenaars, die in en buiten ons land een groote reputatie genieten Het zijn de zangeres Berthe Seroen en de violoncellist Carcl van Leeuwen Boom kamp. Noemen wij den naam Berthe Seroen. dan denken wij aan de kunstzinnige vrouw, die ons in dc eerste plaats het moderne liederen repertoire heeft leeren kennen; de ..SeroenCornells"" avonden waren te recht vermaard: het is hierdoor, dat deze zangeres een zoo belangrijke plaats in ons muziekleven heeft verworven. Dat Berthe Seroen niet uitsluitend ..mo dern" georiënteerd Is. blijkt overtuigend uit haar programma voor Vrijdagavond: wij vinden hier o.a. een keur van Oua-Italiaan- sche aria's, juweelen uit een bloeitijdperk der muziek. Nog aantrekkelijker wordt de keuze dezer stukken door de obligaat-violoncelpartijen, die Carel van Leeuwen Boomkamp zal ver vullen. Men heeft in een vorig bericht kunnen lezen, dat deze cellist begin December een concertreis naar Indic gaat maken. Zooals men weet. heeft deze cellist en dat op een leeftijd, als een ander er eerst mede begint aan het eind van het vorig sei zoen de orkestprao.tijk vaarwel gezegd. Het zal een genot zijn. hem. behalve de obligaatpartijen. Bach's Suite voor cellosolo to hooren vertolken. Vermelden wij nog. dat als laatste num mer op het programma staat Dieoenbrock's „Berceuse" voor zang met violoncel. Als geheel en in onderdeelen belooft het belangwekkend programma wij treffen er nog een eerste uitvoering van twee deelen van Marcel Dupre's ..Suite bretonne" voor orgel in aan ons een schoonen avond. „TRADER HORN" IN HAARLEM. Tot ons genoegen kunnen wij mededeelen dat de veelbeschreven en veelbesproken film „Trader Hom". die weken achtereen in „Tuschinskvgedraaid heeft en die de vrije vertolking is van het leven van den „woud- loooer..Trader Hom" in Afrika, de volgende maand in het Rembrandt Theater zal draaien Aanvankelijk had men ons medegedeeld, dat deze film door verscheidene organisatorische moeilijkheden niet deze stad zou kunnen wor den vertoond. Boven verwachting is de directie van het Rembrandt-Theater er echter alsnog in ge slaagd op „Trader Horn" beslag te leggen. Binnenkort zullen voorts nog als belang rijke films op het repertoire verschijnen de M-ste groote film van René Clair, die na „Het strooien hoedje" en „Sous les toits de Paris'", de buitengewoon geestige en kunstzin nige film ..Het millioen" maakte. Eindelijk kunnen wij nog aankondigen de film van het Concertgebouworkest, onder lei ding van Willem Mengelberg. Ook deze zal bin nen afzienbaren tijd hier worden vertoond. ARBEIDERS JEUGD CENTRALE. De afdeeling Haarlem der A. J C. heett Woensdagavond in de gemeentelijke" concert zaal een propagandafeestavond gehouden, die geheel en al door het optreden van eigen leden werd gevuld. Nadat de leden de zaal doorgetrokken wa ren en op het tooneel hadden plaats geno men met hun banieren en vlaggen, trad de voorzitter naar voren, de heer S. P. Doek, die in het kort de bedoeling van den avond uit eenzette. Men wilde een deel van het werk der A. J. C toonen. Het was natuurlijk niet mogelijk alios te laten zien, want de ont wikkeling bijv. door de cursussen kan niet getoond worden. Spr. hoopte, dat de aanwe zigen bij het naar huls gaan de gedachte mee zouden nemen, dat de Jeugd in deze donkere tijden het licht ziet en het hoofd fier geheven houdt. Men moest probeeren vooruit te komen en sterke strijders te wor den in de arbeiderskringen, Daarvoor is steun noodig. die hij verwachtte van de do nateurs, Verder deelde hij mede. dat van 26 Nov. tot 5 Dec. in het Baken een verkoop- week-voor Sinterklaas wordt gehouden. Plierna was het woord aan de leden. Zij hebben voorbeelden gegeven van wat be reikt Is bij de oefeningen. Het zou ondoenlijk zijn alles uitvoerig te bespreken. Er was o.a een keurig spreekkoor, dat gedichten met ge voel voordroeg, er waren de pijpers der Roo- de Valken, er waren de zangers, die te zamen met de zaal uit de Wielewaal zongen, en er was het spel de Tooverflult. Een lastige schoenmaker, een vroolijke leerling en een fee. die naast den laatste ln zijn slaap een fluit legt. waarmee hij iedereen kan laten dansen, vormden de hoofdpersonen. Per slot danste een heele klas. een vischvrouwtje. een dame met parasol, een hond e.a. Alles danste mee. Een aardig nummer. De volle zaal betuigde telkens door applaus haar instemming. INGEZONDEN' MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Ruwe Huid j PUROL Ruwe Handen Doos 30 cent. Ruwe Lippen BijApolh en Drogist MOTORDIENST. Bij de Schooicompagnie van den Motordienst is gedetacheerd van het 2e Regiment Onbere den Artillerie uit Naardea. ter kerkte van 22 dienstplichtigen der Unchttüg 1931 voer op- le.ding tot chauffeur en motorrijder, onder leiding van den 2e Luitenant F. Soer. PROT. BOND. Voor leden en belangstellenden van de afd. Haariem-Noord van den Ned. Pro: Bond zal in de eerste Winteravondw in het gebouw aan de Berkens'raat mej. Ds. Le kis tra., Doops gezind Predikante te Edam, een lezing houden over het boek van J. Anker Larsen, „Martha en Maria". DE SLUITING DER „MITTOVOS'-ACTIE. In den Schouwburg aan den Jansweg zal op Woensdag 25 November a.s. de „Mlttovos"- attie gesloten worden Hiervoor is een uitvoerig programma op gesteld. Dc vice-voorzitter der Hoofdcommissie va.i uitvoering en voorzitter van het Comité van Katholieke Actie, dc heer H. E. Everard zal een openingswoord sproken en de algemeene secretaris en de algemeene penningmeester zullen hun verslagen uitbrengen. Daarna wordt de amateursfilm „De Mittovos in beeld"' vertoond, waarna de Beschermheer der „Mittovos Mgr. J. D. J. Aengoncnt. Bis schop van Haarlem, een toespraak zal houden. Hiermede wordt het officieel gedeelte van het programma gesloten, waarna nog ver schillende muzieknummers, dansen en ook een spel Sn een bedrijf worden uitgevoerd. Na afkop is er reünie in de bovenzalen van „Dc Kroon UIT DE STAATSCOURANT. MIDDELBAAR ONDERWIJS. Tijdelijk is benoemd tot leeraar aan de R H B S. te Leeuwarden S. Kcyser te Den Burg (Texel). MUSEA. Benoemd Is buiten bezwaar van 's lands schatkist tot beheerder van het Rijksmu seum Gevangonlspoort te Den Haag.mr dr. K. J. Frederlks. secr.-generaal van het dept, van Binn. Zaken en Landbouw. CLADYS COOPER schoonheid publick tooneelzoen huwelijk. De waarde van schoonheid, tooneelzoenen, huwelijk in verband met een toone •lloopbaan. ziehier enkele onderwerpen uit „Gladys Cooper", in welk boek de bekende Engelsche actrice daarover haar meening geeft, aldus de News Chronicle. Miss Cooper in haar private leven Lady Neville Pearsonzegt dan onder anderen „Schoonheid is een prachtig bezit, maar een hoofdzaak is het bij lange na niet. Ik zou dwaas en ondankbaar zijn als ik mijn schoon heid ging afbreken, doch IJdel ben ik niet. Voor mij heeft goed spel In een rol of een ju;ste opvatting over mijn huishoudelijke plichten veel meer waarde. Want ik weet. dat een aardig gezicht, al mag het dan een steun zijn bij den aanvang van een tooneelcarrlèrc. een actrice niet ver zal brengen. Tenzij er ook talent achter zit en een wil om te werken en te kampen". Geen enkele acteur of actrice alleen is tegenwoordig de attractie voor het publiek, verklaart zij. Ook zij zelf niet. Er is slechts kans op volle zalen, wanneer de stukken ook goed zijn. De tooneelzoen bcteekent niets, maar, zegt ze: „Geen acteur kan volmaakt onverschillig blijven voor zijn aantrekkelijke tegenspeel ster, als hij avond op avond met haar in lief desscènes optreedt. En evenzeer blijft dc ac trice niet ongevoelig daarvoor. Tk tart twee menschen. die elkaar niet mogen lijden, om een goede liefdesscène te spelen." In het hoofdstuk over huwelijk en tooneel deelt ze mede. het als een compliment te be schouwen. dat Neville Pearson niet bang was een actrice haar in dit geval te trou wen. en dat haar eerste man. Herbert Buck- master. bij zijn tweede huwelijk weer een too- neelspeelster. Nellie Taylor, nam. Haar eerste huwelijk moet op rekening van haar vader worden gezet, daar ze toen eigen lijk te jong was om naar haar eigen inzich ten te handelen. Tien nieter liep de coievaar met Tuimeltje deftig langs dc boschwegen, maar toen klepperde hij ineens met zijn bek. zijn vleugels liet hij op en neer gaan en daar ging Tuimeltje voor dc oogen van kikker Karei, op den rug van den ooievaar, dc lucht in Kikker Karei stond radeloos toe tc zien cn trachtte Tuimeltje moed in tc roepen. Een kwartiertje kon de ooievaar boven de stad hebben ge zweefd, toen bet hem te saai werd. Hij gaf Tuimeltje een flinken ruk cn daar ging het arme kereltje niet ccn vaartje naar beneden. „Waar zal ik terecht komen," schoot het door zijn hoofd cn juist op hetzelfde oogenblik kwam hij al op iets neor. Hij voelde dat hij ergens aan vast zat cn deed zijn oogen dicht. Wat was dat ding. dat maar aan hem bleef plakken? Nie mand minder dan kikker Karei, die in de verte alles gade sloeg, kon liet weten. Tuimeltje was op de antenne van het kasteel terecht gekomen. Dc antenne van dc radio/waar «Ie kikker^ zooveel last mee hadden gehad cn het ergste was dat dc paal aigcbrckcn was. Pardoes rolde het hcclc zaakje naar beneden, zonder dat cr hulp kwam opdagen.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7