DE BILT TOCHT? St. Nicolaas Geschenken \i_iaaqlem N.V. GERARD A. VAN DER STEUR's KLEERMAKERIJ HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 21 NOVEMBER 1931 HERINGA WUTHRICH HAARLEM EXIDE BATTERIJEN OOK REPARATIES (Adv. Ingez. Med.) contract kan niet erkend worden omdat dit door den directeur persoonlijk gesloten is. Voor het binden van de bank had de raad van commissarissen haar sanctie moeten hechten aan het contract. Mr. Tideman protesteerde daartegen, zijn bedoeling is tegen de surséance te stemmen en heeft hel voornemen om als die toch verleend wordt, in beroep te gaan. Zijn be doeling Ls niet om de zaak hier in de war te schoppen, omdat hij zich zelf een regeling heeft gedacht, die ten goede komt aan de crediteuren. Het zou een ramp zijn als de surséance verleend werd zooals nu blijk baar de bedoeling is. Mr. S. Groen, raadsman van de Bank, adviseerde ook tot niet toelating. Na overleg in raadkamer besliste de recht bank dat niet tot toelating van bedoelden crediteur besloten kon worden. Mr. Tideman verliet daarop de verga dering. Geen der andere aanwezigen vroeg nadere inlichtingen aan den bewindvoerder. Bij de stemming bleek, dat dc overgroote meerderheid der crediteuren zich uitsprak voor de verleening der surséance van beta ling. Dinsdag zal de Rechtbank een beschik king nemen en zich uitspreken over den duur der surséance. meldt: Hoogste barometerstand 781.6 m.M. te Riga Laagste barometerstand 732.6 m.M. te Reykjavic. en voorspelt: zwakken tot matigen Zuidelijken tot Zuid- Westelijken wind, nevelig tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. Uit het buitenland Terwijl de toestand over dc oostelijke helft van het gebied vrijwel dezelfde bleef traden in het Westen aanzienlijke veranderingen in, doordat de depressie bij IJsland, die gisteren met een langgerekte secundaire tot over de Golf van BLscaye den toestand over de Wes telijke heli't van het gebied beheerschte, naar het Noorden of Noord-Oosten aftrok, terwijl een rug van hoogen druk zich in het Zuid- Westen ontwikkelde. Een ruimen van den wind naar ongeveer het Zuid-Westen is als gevolg van deze verandering te wachten en indien nog kleine secundaire der aftrekken de depressie, zooals er in den ochtend een in het Noorden van Ierland ligt, zouden optre den. dan ls daar dan nog weinig neerslag te verwachten. De ochtendtemperatuur is meest nog iets lager dan gisteren, In Scandinavië is de krachtige Z.-Oostelijke tot Zuidelijken wind- stroom in temperatuur belangrijk boven de normale en een sneeuwdek dat bij dezen toestand door uitstraling koude zou doen ontstaan, ontbreekt. Temperatuurverande ring van betcekenis is voor deze streken niet te verwachten. Barometer Stand hedenmorgen 10 uur 763 m.M. (Veranderlijk) Stand gistermiddag 760 m.M. Neiging; Vooruit. Opgave van CAREL VAN HUIZEN. Opticien Kleine Houtstraat 13, Tel 14112 Thermometer 21 November: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 10 uur 43 F. 35 F. 40 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 21 November. bevallen 17 November: H. W. A. Hagen- Duits. d.; 18 November: E. M. Baanstrav. d. Linden, z.; 19 November: M. A. Spee— v d. Laan, z.: 20 November; J. M. Paap Ruigrok, d.; H. C. M. Biersteker—Erdsleck, z.; A. R. de Pierre—Kluit, z. Overleden 18 November: J. v. d. Helm, 30 j., Gasthulsvest. BELGISCHE KROONPRINS NAAR NED. INDIë? IN 'T VOORJAAR ZOU HIJ WEER EEN REIS MAKEN. Naar de Haagsche Courant verneemt is de kroonprins van België voornemens in het voorjaa wederom een reis te maken naar Ne;' -Indië. na eerst een bezoek te hebben gebracht aan Japan. De kroonprins zou van plan zijn de reis te doen per m.s. „Chrlstiaan Huygens", welke 12 Februari van Genua vertrekt. DE NIEUWSTE WEG VAN HAARLEM NAAR SCHIPHOL. EEN VIADUCT OVER DE HAARLEM MERMEERLIJN. In zijn Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het onteigenlngsontwerp ten behoeve van den aanleg van een weg van den Spaarn- wouderweg naar den Zomerweg onder de ge meente Haarlem met oen zijtak naar den Rijksweg Haarlem Amsterdam deelt de mi nister van waterstaat mede. dat de kruising met dc Haarlemmermeerlijn niet a niveau zal lijn. HAARLEM, 21 November. Nieuw-Feminisme. Mevrouw A. C. Veen-Brons te Zaandam is de leidster van het Nieuw-Feminisme. Zij teekent haar boeken en brochures met den naam „Famke". Zij houdt lezingen over haar denkbeelden, sticht nieuwe afdeelingen van haar Nieuw-Feministische Organisatie er zijn er al te Hoorn, Lisse, Wassenaar-Den Haag, Zaandam, Haarlem, Hilversum. Leeuwarden, Amersfoort, Oostburg, Dordrecht en Santpoort en wint blijkbaar snel terrein. Dat is geen wonder, omdat het oud-Femi nisme zichzelf aan het overleven is. en zijn krampachtige pogingen om zich staande te houden, met steeds nieuwe eischen op het oude chapiter, het meer kwaad dan goed be rokkenen. Het Nieuw-Feminisme kondigt zich aan „als de reactie op het dogmatisch geworden Feminisme, dat zich beperkte tot het na streven van een gelijkwaardige positie voor man en vrouw, maar dat het natuurlijke verschil tusschen man en vrouw ook in alle maatschappelijke functies wil opheffen, het geen noch voor de vrouw, noch voor de menschhcid geluk of heil aanbrengt". Voor het Nieuw Feminisme ligt het geluk en het heil der vrouw niet hoofdzakelijk of grooténdeels in het beroep of op de arbeids markt, maar in het geloutei-de huwelijk, waarin zij maatschappelijk, geestelijk en lichamelijk haar natuurlijkste, nuttigste en gezondste bestemming vindt. Het heeft dus het zwaartepunt der belangstelling ver plaatst van de arbeidsmarkt naar de groo t-ere kans voor de jonge vrouw op een ge lukkig huwelijk". Van de tien stellingen, waarin deze over tuiging belichaamd is, luidt de eerste en voornaamste: „Verzet tegen de kunstmatig- opgeschroefde nivelleering der beide sexen, die een rampspoed is voor de geheele samen leving". Dat is dus de duidelijke reactie op een oud-feminisme, dat in zijn bloeitijd de Vrouw veel goeds heeft gebracht en veel misstan den in de wereld opgeheven, maar dat te ver is gaan doordraven en tot allerlei dwaze excessen heeft geleid. Om de tegenstelling tusschen die excessen en de nieuwe stroo ming te ontdekken, behoeft men niet be paald Famke te lezen of te hooren. Zij is er alleen de meest actieve uiting van. De tegen stelling kan men tegenwoordig overal waar nemen. en sterker zien worden. Geen won der. Van de gevolgen van de doordraverij zijn al heel wat jonge vrouwen het slacht offer geworden, doordat zij beland zijn in beroepen waarvoor zij niet geschikt zijn, en in vele gevallen bovendien haar huwelijks kansen hebben verspeeld. Hoevele vrouwen hebben niet als resultaat van een moeilijke studie alleen de povere ijdelheid van een titeltje behaald, zonder dat zij verder in hun nieuwe vak iets noemenswaard hebben kun nen presteeren! Natuurlijk zijn er een aantal gevallen die wèl succes hebben opgeleverd, en is het dus goed dat die beroepen voor de vrouw zijn opengesteld. Maar om slechts een paar voor beelden te noemen: hoeveel vrouwelijke ad vocaten en hoeveel vrouwelijke ingenieurs hebben in de practijk in de werkelijkheid van haar beroep iets bereikt, dat te vergelij ken is met de geslaagde loopbaan van een man in diezelfde beroepen? Haar aantal is, na al die jaren, miniem. Dat wordt niet ver oorzaakt door minder verstand, maar door een verschillend verstand. Niet door gebrek aan energie, maar door een verschil in toe passing van die energie. Dc domme nivelleering van twee verschil lend geschapen wezens op een plan van z.g. gelijkheid heeft al heel wat ellende veroor zaakt. Ik zeg dan nog zoogenaamde gelijk heid, want het oud-feminisme heeft er blijk baar nooit aan gedacht dat gelijkheid alleen kon bereikt worden als de man ook als ge lijkwaardig voor alle specifiek-vrouwelijke beroepen werd beschouwd. Dat het dit laat ste zelf verwerpt is het beste bewijs van de onmogelijkheid van zijn eigen generalisatie. Het is volmaakt duidelijk geworden dat dc vrouw voor een aantal mannen-beroepen verre van gelijkwaardig met den man is te achten. Evenals het omgekeerde, dat wij al tijd geweten hebben. Behoudens dan de uit zonderingen aan beide kanten. Dat zeg ik er nadrukkelijk bij, omdat die uitzonderingen steevast worden aangevoerd als bewijs om maar weer te kunnen generaliseeren. Het valt moeilijk te ontkennen dat de overdrijverij van het oud-feminisme bij een groote massa vrouwen, die geneigd Ls elke nieuwe strooming, elke nieuwe mode critiek- loos te volgen, heel wat onheil veroorzaakt heeft. Niet alleen in haar beroepskeuze en in haar sport waarbij allerlei zonderlinge pogingen zijn gedaan om den man te evenaren, ondanks het helaas-onmiskenbare verschil in lichaamskracht maar ook in haar houding tegenover het huwelijk. Met het gevolg, dat de tegenwoordige huwbare jonge man heel wat sceptischer en voorzich tiger het huwelijk beschouwt, dan zijn voor gangers uit vorige generaties. Veel van de bekoring in het vrouwelijk mysterie is voor hem verdwenen, omdat zooveel vrouwen die bekoring zelf hebben prijsgegeven. De vele mislukkingen op allerlei gebied hebben tot de reactie geleid, waarvan Famke nu in ons land de meest actieve leidster is. Ik hoop dat zij niet in de oude fout zal ver vallen en op haar wijze weer teveel gaan generaliseeren. Ik hoop bijvoorbeeld, dat als zij do beroepsvervulling van de gehuwde vrouw bestrijdt die ongetwijfeld vooral in dezen tijd van werkloosheid tot. schandelijke onrechtvaardigheden leidtzij niet vergeten zal dat er gevallen voorkomen, waarin het ver vullen van een beroep door dc gehuwde vrouw een noodzakelijke levensvoorwaarde is voor het gezin. Al zijn ook dat weer uitzonderin gen. In het algemeen is haar actie een -teeken van onzen tijd, dat door vele verschijnselen bevestigd wordt. En zal zij, geloof ik, heel veel goeds kunnen tot stand brengen. R. P. LANGEBRUG AANGEVAREN. Vrijdagmiddag te kwart over twee is de Langebrug aangevaren door een boot van Bus. Het gewone verkeer moest worden geleid over de Melkbrug. Het tramverkeer werd door overstappen onderhouden. Na drie kwartier was de brug hersteld en kon het verkeer weer op de normale wijze geschieden. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Vrijdagmiddag te kwart over 3 heeft in het Kenaupark een botsing tusschen een luxc- <rn een vrachtauto plaatsgehad. De luxe auto. komende van de Nassaubrug verleende den vrachtwagen, die uit de Parklaan kwam en naar de Manegebrug wilde rijden, geen voor rang. Deswege is proces-verbaal opgemaakt. De beide wagens werden zoodanig bescha digd, dat zij moesten worden wegge&ecpt. Vijf en een half millioen be zuinigd op Defensie. Minister Deckers wil niet verder gaan. Aanzienlijke verminderingen sinds 1922. Verschenen is naar het Handelsblad meldt: de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de Defensiebegrooting. De minister zal niets onbeproefd laten om, waar eenigszins mogelijk en rekening hou dende met de tijdsomstandigheden de ver soberingen aan te brengen, welke blijvend of tijdelijk toelaatbaar zijn zonder de vitale belangen der weermacht ernstig te bena- deelen. Het is hem een voldoening, te kunnen mededeelen, dat hij er in is geslaagd, de ontwerpbegrooting alsnog met ongeveer f2.6 millioen te verminderen, zoodat de to tale besparing vergeleken met het vooraf gaande begrootingsjaar ongeveer f 5.6 mil lioen bedraagt. Zulks ondanks het natuurlijk accres, waaraan ook de uitgaven voor de defensie onderhevig zijn. Deze besparing is voor het grootste deel verkregen door belang rijke verminderingen der bedragen voor nieuwen aanbouw de vloot. Een bevredigende organisatiei van den luchtbeschermingsdienst zal slechts tot stand kunnen komen, indien zich allerwe gen de overtuiging baan breekt, dat hier een gebied is, waar de eensgezinde samen werking van allen noodig en mogelijk is. Intusschen heeft de minister in overleg met zijn ambtgenooten van binnenlandsche zaken en landbouw en van financiën beslo ten een interdepartementale commissie in het leven te roepen, waarin behalve verte genwoordigers der drie departementen ook enkele burgemeesters zitting zullen nemen en welke tot taak zal krijgen, een wetteiij- ken grondslag van den luchtbeschermings dienst voor to bereiden. Hierbij zullen zoo wel de verplichtingen der burgemeesters als de door het rijk te verleenen leiding en steun in beschouwing worden genomen. De in het buitenland gehouden oefeningen hebben opnieuw de geduchtheid van het luchtwapen aangetoond en bij den minister de overtuiging bevestigd, dat het onverant woordelijk zou zijn, de burgerbevolking hier aan door verzuim in vredestijd onverdedigd en onbeschermd bloot te stellen. Evenals het vorig jaar verklaart de minis ter, dat de ervaring betreffende de werking der dienstweigeringswet geen aanleiding geeft om stappen te doen tot verruiming harer grondslagen. Militaire muziekkorpsen bevorderen In hooge mate den goeden geest in den troep en zijn van bijzondere waarde voor onder- deelen, welke groote vermoeienissen hebben te doorstaan. Daarom acht de minister ver dere inkrimping der muziekkorpsen voor alsnog niet noodig. Bij de landmacht is de bezuiniging uitslui tend gevonden op besparing van kosten van oefening en opleiding en niet op het mate rieel. Zooals uit de begrooting kan blijken, gaat Nederland ten aanzien van vermindering der bewapening aanmerkelijk verder dan dooi de interparlementaire unie is bepleit. De minister kan niet inzien, dat hot- door Nederland eenzijdig verlagen der defensie begrooting met 25 pet. de kans op het tot- stand-komen van 'n daarmede overeenkomen de internationale bewapeningsvermindering zou vergrooten. De totale begrooting is sedert 1922 vermin derd met rond f 30.600.000 da. met 23.6 pet. de begrooting der militaire uitgaven met rond f 20.750.000 d.i. 22.3 pet.; die der niet mili taire uitgaven met rond; f 3.880.000 d.i. 39 1/2 pet. Het bedrag van de militaire uitgaven aan salarissen, pensioenen, voeding, legering en ander soortgelijke posten ten laste van de ontwerp-defensiebegTOoting 1932 beloopt f 70.225 000. De minister hoopt, dat het rapport der com- missie-Seyffardt ook denkbeelden zal inhou den, welker verwezenlijking tot bezuiniging kan leiden. Dergelijke denkbeelden verwacht hij verder van de onlangs opgetreden com- mlssie-Wêlter, en hij mocht er reeds eenige ontvangen uit het beroeps- en dienstplichtig personeel der zee- en landmacht ingevolge het door hem tot dit personeel gericht verzoek om hem rechtstreeks in te lichten omtrent mogelijk geachte versoberinggen. Het is den minister aangenaam te kun nen mededeelen, dat hem een belangrijk ver slag betreffende de economische en in- dustrieele voorbereiding der verdediging heeft bereikt, hetwelk door de Legercommissie is aangeboden aan de koningin en waarvan de desiderata in het algemeen met zijn inzich ten overeenkomen. Aanmaak van strijdgassen geschiedt in ons land slechts op zeer beperkte schaal en wel uitsluitend voor zoover deze gassen noodza kelijk zijn voor het ontwerpen en beproeven van beschermingsmiddelen tegen dergelijke De bezuiniging op den vlootbouw was aan vankelijk, vergeleken bij de begrooting voor 1931 f 2.347.300. Sinds 'het indienen der be grooting is echter de noodzakelijkheid van verdere bezuiniging gebleken en werden be halve de aanvankelijk uitgetrokken bedra gen voor den flottieljeleider en de onderzee booten K. XIX—K. XX tot memorieposten teruggebracht, terwijl in totaal vcor den kruiser f 1.2 millioen minder wordt uitgetrok ken. Bij de aanvankelijke aangebrachte be zuiniging van f 2.347.300 komt dus nog 4n be drag "van f 1.610.000, gevende een totale be zuiniging van f 3.957.300. Behalve uitstel van den bouw van den flottieljelcider en beide ge noemde onderzeebooten heeft deze bezuini ging vertraging in den bouw van den kruiser ten gevolge. De minister heeft overwegend bezwaar tegen nog verdere vermindering van den aanbouw, te meer daar in 1932 ook geen aanvulling van vliegtuigen en zeemijnen ge schieden. Binnen eenige jaren zullen eenige schepen, zooals de „Zeven Provinciën", „Tromp" en „Hertog Hendri k" die verouderd zijn en te veel aan herstellingen gaan kosten uit de vloot moeten worden afgevoerd en het is noodzakelijk aan deze sterke vermindering door nieuwen aanbouw tegemoet te komen, zij het ook in geringer mate dan vroeger mogelijk werd geoordeeld. Voor aanschaffing van nieuwe vliegtuigen is geen geld op de begrooting uitgetrok ken. De minister heeft tot opheffing van het marine-etablissement te Amsterdam beslo ten. Een belangrijk deel van den arbeid, thans daar verricht, zal door het koloniaal-etablis sement en door de Rijkswerf te Willemsoord kunnen worden overgenomen. De kasten der herstelling, welke Hr. Ms. „Sumatra" heeft ondergaan nadat deze bodem op 14 Mei 1.1. op een onbekend rif bezuiden Blliiton was geloopen, hebben f 220.000 bedra gen. Over het beleid der hoofdofficieren, die voor de gevolgde navigatie met de „Sumatra' verantwoordelijk zijn, verklaart de minister, dat hij van oordeel is, dat de navigatie niet met de vereischte voorzichtigheid is geschied. Aangezien de minister er niet ten volle van overtuigd is, dat de vredessamenstellingen der onderdeelen van de infanterie en artil leriebrigades zoodanig zijn, dat aan de eischen welke de opleiding der dienstplichtigen en de mobilisatievoorbereiding stellen, zoo doel treffend mogelijk wordt voldaan en dat daar bij niet meer beroepspersoneel wordt betrok ken dan strikt noodzakelijk is, heeft de mi nister een commissie ingesteld, welke te dier zake een onderzoek is begonnen. Reorganisatie van het leger in dezen zin, dat het uitsluitend zal bestaan uit een be trekkelijk klein aantal vrijwilligers, is bij den minister niet in overweging. AANTAL WERKLOOZEN TE AMSTERDAM WEER GESTEGEN. Het aantal werkloozen te Amsterdam dat uit. September 25.636 bedroeg, is in de afge- loopen maand met 2388 gestegen. JUBILEUM Heden. Zaterdag, herdenkt mej. M. Th. Alders den dag waarop zijn voor 12 12 jaar bij de firma Heenk's Ijzerhandel als kan toorbediende haar werkzaamheden begon. Van de zijde- der Directie en van alle be ambten ontving zij stoffelijke blijken van belangstelling. UIT DE OMSTREKEN HAARLEMMERMEER OFFICIEELE OPENING VAN DE EERSTE WINKELWEEK Omtrent de door de Federatie van Midden- standsvereenigingen georganiseerde eerste winkelweek in Haarlemmermeer werd ons nader medegedeeld, dat de officieele opening zal plaats hebben op Maandagavond te 8 uur door den burgemeester van deze gemeente, Mr. A. Slob ten raadhuize te Hoofddorp. INTIEM TOONEELGEZELSCHAP De eerste uitvoering- uitnemend geslaagd. De pas te Hoofddorp opgerichte neutrale tooneelvereeniging genaamd „Hoofddorpsch Hitiem Tooneelgezelschap" gaf gisteravond in de Beurs te Hoofddorp haar eerste uit voering. De zaal was flink bezet, hetgeen voor deze nog zoo jonge vereeniging reeds als een groot succes kon worden aange merkt. De opgevoerde stukken „Hotelratten" en „Rijk en toch arm" vielen zeer in den smaak bij het publiek. ERNSTIGE BRANDWONDEN BEKOMEN De dienstbode van den landbouwer T. aan den Aalsmeerderweg had het ongeluk met twee emmers kokend water te struikelen; waardoor ze een groot gedeelte van den inhoud over beide beenen kreeg. Het meisje bekwam ernstige brandwonden en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. HEEMSTEDE PERSONALIA Te Leiden is geslaagd voor het candidaats- examen in de Fransche letteren de heer G. F. Schotborgh te Heemstede. HET JUBILEUM BIJ DE AMSTERDAMSCHE WATERLEIDING. Hedenmorgen werd de heer P. C. Abrams, die heden zijn zilveren jubileum als kraan draaier bij de Amsterdamsche Waterleiding viert, door directie en personeel gehuldigd. Tegen half elf des morgens werd de jubi laris met zijn familie per auto van huis ge haald. In het met groen en bloemen versierde schaftlokaal was zooveel mogelijk personeel aanwezig. Namens directie en personeel sprak aller eerst dr. J. A. Heymans, chef van het labora torium, die hem prees om zijn werklust en den wensch uitsprak, daarbij nog lange jaren zijn krachten aan het bedrijf zou mogen blij ven geven. Hij overhandigde hem namens de directie de gebruikelijke enveloppe. Van het personeel ontving de jubilaris een zilveren horloge met inscriptie en ketting. De echtgenoote van den heer Abrams kreeg een fraaie palm. Er waren voorts tal van bloemstukken. Gesproken is tenslotte nog door den op zichter, den heer Belhouwer, mej. Pathof f en den chef van het machinepersoneel, den heer Vring. De zoon van den jubilaris dankte voor de aan zijn vader gebrachte hulde. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel r niet,, Jricschc Hcercttbaai "maat Wij maken uw vensters en deuren voor ICO pCt. tochtvrij met onze Monarch Wetteratrip Vraagt inlichtingen ain N V Dakbedekking, Twijnderslaan 52 - Haarlem INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTEL JORIS STRAAT 16 TEL. 1075, PREMIER-DUPLEX Stofzuigers f 165.- WPLLfZN I GON i NX/GDGD da.me<;kleedeqn'akep<; BARTEUOCl^TB. Qó-2e KASGELDLEENING B. en W. geven den Raad in overweging hen te machtigen voor het jaar 1932 kasgeld- leeningen aan te gaan en wel tot een zooda nig bedrag, dat op geen enkel tijdstip van het jaar een bedrag van twee millioen gulden zal worden overschreden. Met deze kasgeldleeningen zal kunnen worden voorzien in het noodige kasgeld voor de gemeente en haar bedrijven. N.AMEN VOOR EEN BRUG EN EEN STRAAT B. en W. stellen voor, aan de voetbrug? die den Leidschevaartweg met de Asterkade verbindt, clen naam van Asterbrug te geven en aan de straat, die de verbinding zal vor men tusschen Eschdoornkade cn iepenlaanj den naam van Lijsterbeslaan. ONTSPANNINGSLOKAAL VOOR WERKLOOZEN Maandagmorgen zal het ontspannïngslo- kaal heropend worden. Deze gelegenheid tot verpoozing is wederom in het R.K. Ver- eenigingsgebouw. Alle werkloozen zijn hier welkom. De opening zal plaats hebben des mor gens om 10 uur, en het lokaal zal verder geopend zijn iederen werkdag van 10 tot 12 en van 2 tot 5 uur, uitgezonderd des Zater dagsmiddags. HILLECOM TOONEELUITVOERING. Donderdag 26 November geeft de tooneel vereeniging „Vondel" haar tweede seizoen- opvoering. Gespeeld wordt een blijspel ..De Logé", gevolgd door de traditionele satirieke schets, ditmaal getiteld „Wat hebben we nou?" VERKEERSONGELUK EN -STAGNATIE. Ter hoogte van het Badhuis reden Vrijdag middag twee luxe auto's op elkander door dat een der bestuurders niet wist dat het verkeer van rechts voorrang had. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. Een der - auto's bekwam ernstige schade aan den ra- diateur. In de Hoofdstraat rolde een groote ver warmingsketel die per vrachtauto werd ver voerd op straat en vernielde een gedeelte van het trottoir. Het groote voorwerp lag zoo lastig op straat dat in een minimum het ge heele verkeer in de smalle straat verstopt was. zoodat het eenigen tijd duurde voor de politie de verkeerspuzzie had opgelost. DE BRANDWEER. ONDERLINGE HULP BIJ BRAND f Met de gemeentebesturen van Lisse, Sas- senheim, Warmond, Voorhout, Noordwijk en Noordwij kerhout is een overeenkomst geslo ten om elkander wederkeerig bij brand gra tis bij te staan. PERSONALIA Tot brandmeester is door B. en W. be noemd de heer A. van Zanten Wz. DE WERKVERSCHAFFING Het ligt in de bedoeling van B. en W. om Maandag a.s. te laten aanvangen met de werkzaamheden ter verbetering van den Loosterweg I en de Mariastraat. Verder zal ook het terrein Openbare Wer ken en het Voetbalveld van „Hillinen" door de werkloozen worden onnehno^d. [i®MTWI®IK TTiSIlM IM1T0S1 IPGIUZIEIM

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 2