DE BILT 'n Stijve nek is pijnlijk HAARLEM'S DACBLAD VRIJDAC 27 NOVEMBER 1931 Heringa Wulhrich, Haarlem CENTRALE VEhWARMING HERINGA JOHNSON OLIEBRANDERS (AdY. Ingez. Med.) GEEN OVEREENSTEMMING IN DE TEXTIELINDUSTRIE. Conferentie met den Rijks- bemiddelaar mislukt. EINDLOON NA RATIONALISATIE GEDAALD7 In de Donderdag onder voorzitterschap van den Rijksbemiddelaar H. A. van IJsseisteij.n ite 's Gravenhage gehouden vergadering met de partijen, betrokken bij de geschillen in de Twentse he textielindustrie Is in de eerste plaats het rapport van den heer P. Groene- veid en mr. A. C. Josephus Jitta over de loonen der wevers bij de firma Jannlnk uit gebracht. De arbeiders-vertegenwoordigers konden zich wel met de in dat rapport ge- publiceerde cijfers vereenigen, doch zij gin gen niet met de conclusie accoord, dat het gemiddeld eindloon van de wevers, wier werk gerationaliseerd is, na de rationalisatie met ruim 2 percent is toegenomen. Zij meenen, dat u;t dat rapport integen deel blijkt dat het gemiddelde eindloon ten gevolge van de rationalisatie gedaald is. c4.. De arbeiders waren niet bereid het werk bij de firma Jannink te hervatten, tenzij eenige grootere compensatie werd gegeven voor de grootere krachtsinspanning die het gevolg is van het werken met meer getouwen dan voorheen Aangezien de werkgevers niet bereid waren dat verzoek in te willigen is de vergadering zonder dat eenlg resultaat bereikt was, ge sloten. Een verdere loonsverlaging bij alle fabrie ken, dus verscherping van het conflict is nu niet uitgeslooten. DE SALARISVERLAGING BIJ DE AMSTERDAMSCIIE BANK. Donderdagavond hebben de vier organisa ties van kantoorbedienden te Amsterdam vergaderd over de salarisverlagingen bij de Amsterdamsche Bank. Met verontwaardiging nam het personeel er kennis van, dat de di rectie een onderhoud zonder meer had afge wezen. Den besturen werd opdracht gegeven, zich te wenden tot den Raad van Toezicht niet verzoek om overleg tusschen directie en vakbonden en opschorting der salarisverla ging te bevorderen. Een bespreking werd gehouden over de maatregelen, welke genomen zullen worden, wanneer de directie de salarisverlaging niet Intrekt en de Raad van Toezicht niet tus- schenbeide wenscht te komen. NAJAARSMARKT. De Chr. Jongelieden Geheel-Onthouders Vereen, de Schakel afdeeling Haarlem, heeft op Zaterdag 28 November een najaarsmarkt georganiseerd, in het Blauwe Kruis. Opening des middags 2 uur, sluiting dies avonds 10 uur. JONGEREN VREDESACTIE Op initiatief van de Jongeren Vredes Actie is Donderdagavond in het gebouw „Theosofia Stichting" een bijeenkomst ge houden, waarop als sprekers optraden dc he eren Albert de Jong uit Den Haag en Jaap van Praag uit Amsterdam. De voorzitter van de J. V. A. (ring Ken- nemerland), de heer H. Bosman, deelde in zijn openingswoord mede, dat deze vergade ring de eerste was van een reeks van veer tien, die alle kwesties voor oorlog en oor- logsbestrijding betreffen. Vervolgens sprak de heer A'bert dc Jong over „Oorlogsindustrie en oorlogsvoorberei ding". Waarom, vroeg spreker, gaat een bedrijf zich toeleggen op het- maken van kanonnen? Niet uit het oogpunt van vaderlandsliefde, maar enkel en alleen, omdat er geld mee te verdienen is De wapen- en munitiefabri kanten kennen geen vaderland, hetgeen spreker nader toelichtte door er aan te her inneren, dat in den oorlog de Duitschers be schoten werden met in Duitsche fabrieken vervaardigd materiaal. Daarbij werken de wapenindustrieën internationaal samen met de bedoeling de verschillende leveranties onder elkaar te verdeelen. Het verbond van deze fabrieken is sterk. Bij het begin van den oorlog zijn al'e Internationales uit elkaar gevallen, alleen die van de buskruitfabri- kanten is blijven bestaan en tijdens den oor log zelfs hechter geworden. De regeeringen, aldus spreker, 'treden niet tegen deze hee- ren op. verklaren zich dus so'idair met hen. Spreker zette uiteen, welke enorme win sten de wapenindustrieën uit den oor'og ge haald hebben, terwijl de volkeren daarente gen thans nog gebukt gaan onder zware oorlogs- en nationale schulden, als gevolg van de aan oorlogsmateriaal bestelde uit gaven. Ook vestigde spreker de aandacht op den invloed, dien dc oorlog op de industrie in het algemeen heeft. Machinefabrieken e. d. worden eenvoudig gedwongen om oorlogs materiaal te vervaardigen. Op het oogen- blik is volgens spreker 50 procent van onze gehecle industrie bestemd om. als het noo- dig blijkt, in oorlogsindustrie te worden omgezet. De heer Van Praag voerde hierna het woord over het onderwerp: „Geweldloozc stri.idwi.ize der vredesbeweging." Spreker ging allereerst de oorzaken van den oorlog na en bepaalde zich verder tot het aanvoeren van enkele belangrijke kwes tie. de vredesactie betreffende, met de be doeling. dat de aanwezigen zelf zich met na dere studie van die vraagstukken zouden be zighouden. Hij legde In het bijzonder den nadruk op de noodzakelijkheid, dat de jon geren ten aanzien van deze prob'emen toe wijding en solidariteit toonen. De vredestrijd heeft werkers noodig en eischt van hen de volle persoonlijkheid op. Het is in de eerste plaats van belang een zekere gezindheid ten opzichte van den vrede te kweeken. Deze kan o.m. bereikt worden door het houden van demonstraties en meetings, het colporteeren met brochures het organiseeren van z.g. volksverdragen, enz. Ook de dienstweigering bracht de heer Van Praag ter sprake. Het moet tenslotte komen tot een mas sale, internationale actie tegen den oor'og. Aan het einde van den avond werd mede gedeeld. dat in Februari van het volgend jaar het vredesspel „Wij willen niet" van Henriëtte Roland zal worden opgevoerd, waaraan de jongeren hun medewerking zul- |en verlccneil. BECRAFENIS VAN EVERT CORNELIS. Te Bilthoven is Donderdag Evert Cornells begraven. Op de volgauto, die achter de lijkbaar reed, lagen ongeveer honderd bloemstukken o.a. van de leden van het Utrechtsch Stedelijk Orkest, de Nederlandsche Bachvereeniging. leeraren van het Conservatorium te Utrecht en van verschillende Toonkunst-afdeelingen, van het K:alingsche Vrouwenkoor, van Wil lem Mengelberg, van het Concertgebouw te Amsterdam, van de leden van dit orkest, het Residentieorkest en vele andere. De stoet begaf zich allereerst naar de Woudkapel te Bilthoven, waar op een kleine galerij, die uitgebouwd was tot een nis. een aantal leden van het U.S.O. de lievelingsmu ziek van den betreurden doode ten gehoore bracht gedurende de herdenkingswijding o.a. het Adagio uit het Brandenburger vioolcon cert van Bach. Het koor van de Nederland sche Bachvereeniging bracht verder ee"nige koralen van Bach ten gehoore. Op de Algemeene Begraafplaats te Bilt hoven waren zeer veel belangstellenden aan wezig. Onder hen bevonden zich de burge meester van Utrecht Mr. J. P. Fockema An- dreae, en verder tal van autoriteiten en voor aanstaande personen uit de muziekwereld. Wij noemen: de zangeres Berthe Serocn en de heeren Willem Pijper, directeur van het Conservatorium te Rotterdam, dr. Peter van Anrooy, directeur van het Residentie Orkest, Sem Dresden, directeur van het Conservato rium te Amsterdam, Thierry van het Conser vatorium te Amsterdam, gewezen directeur van de Koninklijke Oratoriumvereeniging, Albert van Raalte. dirigent, den Haag; Wil lem Landré, muziekcriticus, Ed. van Beinum, 2de dirigent van het Concertgebouworkest te Amsterdam- en Cornells Dopper, oud tweede dirigent van die instelling; Frits Schuurman directeur van het Haarlemsche orkest; Roes- ke, directeur van het mannenkoor Apollo te Amsterdam, dr. R. Mengelberg, artistiek lei der van het Concertgebouw te Amsterdam. In den geest van Evert Cornells was be paald, dat aan het graf niet gesproken zou worden. Alleen dr. ir. G. W. van Heukelom, voorziter van het bestuur van het U.S.O. heeft een enkel woord van dank gesproken. De oudste zuster van Evert Cornelis, me vrouw Pauptit heeff hem geschetst als een dierbaren broeder en een liefhebbend vader. De heer E. Cornelis Jr. heeft bedankt voor de belangstelling. HAARLEMSCH SYMPHONIE-ORKEST EUTERPE. Donderdagavond gaf het Haarlemsch Sym- phonie-orkest Euterpe onder leiding van den heer J. A. Meng een concert in het Provin ciaal ziekenhuis te Santpoort. Om zeven uur wordt begonnen met eenige nummers voor cello en piano welke door de dames Hessels op uitstekende wijze werden gespeeld. Zij hadden dan ook een dankbaar applaus in ontvangst te nemen. Het concert werd geopend met het eerste nummer van het programma nl. de Feestmarsch van Raff, welke zeer naar behooren werd uitgevoerd. Hierna volgde een door den heer Van der Weide gespeelde cello-solo welke vlot verliep. De begeleiding van het orkest was buiten gewoon goed te noemen. Voor de pauze wa ren nu nog twee nummers af te werken waar onder het Andante uit de le Symphonie van L. van Beethoven, terwijl als laatste nummer gespeeld werd Ballet Rosamunde van Schu bert. Ook deze nummers werden op keurige wijze afgewerkt. Na de pauze werd nog een trompetsolo. Vielliebchen, een Fantasie Polka van Emil Joseph op fraaie wijze door den heer A. Wenstedt vertolkt. Als laatste num mer stond op het programma de Rigoletto van Verdi. De diverse soli in dit nummer werden subliem uitgevoerd. En tot slot Abschied der Gladiatoren. Het langdurig en geestdriftig applaus bewees dat dit concert bij patiënten en verpleegsters in goede aarde viel. Ook de heer Meng kan met voldoening op dezen avond terugzien. AUTO MET DRIE PERSONEN TE WATER. SURINAMER TE AMSTERDAM VERRICHT EEN MOEDIGE REDDING. Donderdagavond te half twaalf is te Am sterdam een auto. waarin behalve de chauf feur twee personen zaten door slippen in het Singel gereden, komende van het Spi. De ijzeren leuning langs het water werd daarbij vernield. Een Surinamer, Dubois, die daar met. zijn vrouw liep, bedacht zich geen oogenblik en sprong van den hoogen wal in de. gracht. Door het openrukken van de deur van de auto kon hij de inzittenden een voor een naar buiten trekken. Met toegestoken han den werden zij door anderen op een schuit ge trokken. Redder en geredden zijn vervolgens naar het Binnengasthuis vervoerd. De auto zal later gelicht worden. VALK. 26 November 15.50 uur te Djask. Amsterdam n. Batavia. UIL, 26 November 14.17 uur te Cairo, Ba tavia n. Amsterdam. EKSTER. 26 November 14.35 uur te Marseille Amsterdam n. Batavia. SCHEEPVAARTBERICHTEN Barneveld 25 v. Hamburg n. Antwerpen. Bodegraven 25 v. Cristobal n. Buenaven tura. Costa Rica 27 te Plymouth verwacht. West Indië naar Amsterdam. Djember 26, 11 u. v. Gibraltar, Batavia n. Rotterdam. Heemskerk 26 te Dar-es-Salaam, Beira n. Rotterdam. Kertosono 26 v.m. v. Colombo, Java n. New York. Kota Tjaniji 26 v. Rotterdam n. Hamburg. Nurnberg 25 te Montevideo v. Amsterdam P. C. Hooft 26 te Suez, Batavia n. Amster dam. Sibajak 26 14 u. 15 m. v. Gibraltar en 18 u. v. Tanger, Batavia n. Rotterdam. Tawali 26 to Hamburg v. Bremen. Telamon 25 v. Port au Prince n. Kaap Haitien, meldt: Hoogste barometerstand 778.1 mM. te Vardö. Laagste barometerstand 739.6 mM. te Ma- linhead. en voorspelt: meest matigen, Zuidelijken tot Westelijken wind, zwaar bewolkt of betrokken met tijde lijke opklaring, waarschijnlijk eenige regen, weinig verandering in temperatuur. Uit het buitenland De voornaamste verandering in den toe stand bracht een drukstijging in het Zuid- Westen, doch het is, gezien de nieuwe baro- metcrdaling op den Oceaan ten Westen der Britsche eilanden de vraag of deze stijging meer dan een voorbijgaande zal zijn. In elk geval laat zich verwachten, dat deze nieuwe depressie uitlooper in het Westen zich Oost waarts zal bewegen evenals de secundaire, die vanochtend voor de Iersche kust is ge legen. De hooge druk in het Noord-Oosten nam slechts weinig af. De ochtendtempera- tuur is over bijna het geheele gebied lager dan gisteren, wat niet wegneemt, dat bijna overal en vooral in Skandinavië die tempera tuur boven de normale was, in ons land ge middeld 4 graden. Een verandering in dit opzicht is nog niet in zicht. Barometer Stand hedenmorgen 10 uur 755 m.M. (Veranderlijk) Stand van gisteren 756 m.M. Neiging: Stilstand. Opgave van CAR EL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, Tel 14112 Thermometer Hoogste gisteren 51 F. Laagste heden nacht 45 F. Hoogste heden tot 12 uur 47 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 27 November. Ondertrouwd 26 November: G. W. Geurtz en A. M. Wijtsma. Getrouwd; P. J. Giebels en M. J. tor Metz; H. H. T. van Leeuwen en C. L. Dauphin; J. H. Bosse en E. E. Gerritsen; A. A. M. de Vogel en A. A. -Cramer; H. Schaap en A. M. D. de Haan. Bevallen 25 November: P. J. de Louwde Leeuw, d.; 26 November: L. M. Verdam Sieraad, z. Overleden 24 November: W. Keur, 25 j., Rozenprieelstraat; 25 November: W. A. H. Zeeman, 75 j., Gaslhuisvest: J, Frankfort, 71 j.. Spiegelstraat; C. D. Reijnhoud, 60 j., Kerkhof straat; H. JonkerHuizing, 77 j., L. Heerenvest; A. E. van DammeTibboel. 47 j„ Dahliastraat; H. A. C. Smits, 39 jGreb- berstraat. NEDERLANDSCHE ZIONISTENBOND. Woensdagavond 25 dezer heeft de afdee ling Haarlem van den Neder 1. Zionistenbond haar tweede bijeenkomst in dit seizoen ge houden in restaurant Spruyt in de Groote Houtstraat. Mr. Abel J. Merzberg uit Amster dam, lid van het bestuur van den N.Z.B. was uitgenoodigd om het onderwerp te behande len: Volksfeest en assimilatie. Mr. Herzberg begon zijn rede met te zeggen dat hij slechts oude, eenvoudige gedachten kon brengen, eenvoudig als het Joodsche probleem zelf en de theoretische oplossing er van. De moeilijkheden worden pas geboren in de practijk in de samenleving, waar de Joden in hun minderheidspositie aan zoo talrijke invloeden van buitenaf blootstaan. Invloeden waaraan zij zich niet kunnen onttrekken, zoo lang zij ergens een minderheid blijven vor men. Zoo bijvoorbeeld hét antisemitisme, dat op het oogenblik weer oplaait in Duitschland en Polen. Maar er zijn ook vreedzame voorbeelden. In Nederland zelf kunnen we ons aan de hand van zoo'n voorbeeld het volksfeest de vraag stellen hoe de Joden, die ook hier een minderheidspositie innemen, reageeren op de hen omringende en beheerschende nict-Joodsche buitenwereld. Als typisch voor beeld van een Nederlandsch volksfeest noem de spreker het St.- Nicolaasfeest. In geen land ter wereld wordt het zoo gevierd als in Nederland. En toch is het niet een speciaal nationaal feest. Ook het religieuze karakter ontbreekt er tegenwoordig aan. Het is een typisch volksfeest, dat overal gevierd wordt, dat leeft in huis, op straat, in café, op school enz., dat een eigen sfeer meebrengt. In geheel Nederland. Uitvoerig toonde spre ker aan dat aan dergelijke volksfeesten geen enkele Jood zich kan onttrekken. Vooral door de kinderen wordt het St.-Nicolaasfeest in den Joodschen liuiselijken kring gehaald, hoewel het daar zeker niet thuis behoort. En daarmee is ook een begin der assimilatie ge geven, met alle moeilijkheden en innerlijken strijd, die daaraan verbonden zijn voor eiken Jood. Want even natuurlijk en ongemerkt als de assimilatie binnendringt, even onver wacht komt telkens weer de reactie daarop. De tegenwichten tegen deze assimilatie zijn tenslotte vaak onbewust in eiken Jood aanwezig. En zoo wordt het leven van den Jood in zijn minderheidspositie een dishar monie, gevuld met innerlijken strijd tusschen Joodsche en niet-Joodsche elementen. Ook aan onze kinderen kunnen wij deze moeilijkheden niet besparen, aldus spr., want al stellen we tegenover het St.-Nicolaasfeest der niet-Joden het Joodsche Chanukah-feest, dat is toch voor het kind niet natuurlijk, niet vanzelfsprekend DeChanukah-sfeer ontbreekt en zal altijd blijven ontbreken, overal waar de Joden een minderheidsgroep vormen. Slechts één mogelijkheid is er om hieruit tot een natuurlijke harmonie te geraken: een Joodsche meerderheid ln Palestina, een eigen land, een eigen staat, een eigen cul tuur. Na eenlg debat sloot de voorzitter deze ge slaagde bijeenkomst met een opwekkend woord. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Het is een ongemak en Ge gaat er niet dood aan. maar pijn doet het. Elke beweging kan U de tranen in deoogen doen ko men. Als Gij "s morgens wakker wordt met een stijven nek. neemt dan dadelijk Akkers Kloosterbalsem. Vanaf de eerste behandeling zal de pijn minder worden en morgen vroeg is het leed weer vergeten. Gij haalt toch dadelijk een pot. akker s Kloosterbalsem zoo goed" HET OVERLIJDEN VAN LYA DE PUTTI. HOE ZIJ CARRlèRE MAAKTE. Lya de Putti, wier eigenlijke naam Amalie Janke was, kreeg in 1920 voor de eerste maal bij de UFA een bescheiden rol te spelen in de film „De Indische Graftempel", die ver vaardigd werd onder leiding van den be kenden regisseur Joe May. Zij was toen ze ventien jaar en kreeg een vast engagement bij de Ufa, waar zij verschillende rollen ver vulde. tot zij plotseling bekendheid verwierf door haar samenspel met Emil Jannings in Dupont's groote film „Variété". Hierna kréég zij grootere rollen of hoofdrollen, zooals bij voorbeeld in de eveneens veel succes oog stende film „Manon Lescaut", waarin zij den titelrol vervulde. In 1927 was zij een der eer ste Duitsche filmactrices, die inging op de aanbiedingen.uit Amerika. Zij kreeg een en gagement bij de First National, doch in het algemeen oogstte haar Amerikaansch v/erk geen buitengewoon groot succes. Tegen het einde van 1929 maakte zij dan ook dankbaar gebruik van een aanbieding van de British International Pictures, om naar Londen te komen. In Elstree filmde zij met Lars Han sen en Warwick Ward, met wien zij ook reeds in „Variété" samenspeelde, o.a. de film „De Nacht na het verraad". Het jaar daarop keerde zij naar Amerika terug, waar zij ee'ni- ge malen op het tooneel optrad, toen zij het ongeval had, waardoor haar ziekte veroor zaakt werd. STOOMSPINNERIJ TWENTHE WORDT STOPGEZET. ALMELO, 27 Nov. (V. D.) Hedenmorgen zijn bij de stoomspinnerij Twenthe slechts enkele arbeiders aan het werk gegaan. Men heeft dus het dreigement, dat de arbeiders die het werk heden niet zouden hervatten als ontslagen zouden worden beschouwd naast zich neer gelegd. Wij vernemen dat de fa briek yanmiddag zal worden stop gezet. ONGELUK IN DE CENTRALE WERKPLAATS Donderdagmiddag vier uur heeft op ce afdeeling Electrisch Materiaal aan de Cen trale Werkplaats alhier een ongeluk plaats gehad. De wagenmaker N. G. verrichtte werkzaamheden op een ladder. Toen een electrische kraan aankwam, moest hij buk ken; hij deed dit echter niet diep genoeg, met het gevolg dat hij naar beneden geduwd werd. De man kreeg een wond aan het hoofd en hij klaagde over pijn in den rug. Na het verleenen van eerste hulp werd hij per bran card naar het Sint Elisabeths Gasthuis ver voerd. VOORBEURS TE AMSTERDAM. De stemming op de Amsterdamsche beurs was hedenmorgen lusteloos en de noteerin gen slechts weinig veranderd. Door het ge mis aa naanwijzingen uit New-York was de handel zeer beperkt. De Youngleening was flauw, terwijl Anaconda's vast gestemd wa ren, op het besluit der Afrikaansche produ centen om de producties volgens de voor stellen van het koperkartel te verminderen. NIEUWE VERHOOGING VAN BELGISCHE INVOERRECHTEN. De Tel. meldt uit Brussel, dat de minister van Landbouw een wetsontwerp bij de Ka mer heeft ingediend waarbij de voor-oorlog- sche invoerrechten op vleesch en boter wor den vermenigvuldigd met zeven, de invoer rechten op margarine en tabak met vijf en de invoerrechten op fruit met vier. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Donderdagmorgen half 9 wilde de bewoon ster van het perceel Schoterweg 206 een aan- geteekend stuk overhandigen aan den bij haar inwonenden 60-jarigen heer W. H. Zij kreeg op haar kloppen echter geen gehoor. Eenige uren later kregen de bovenbewoners last van hoofdpijn. De buren werden te hulp geroepen, omdat het in huis blijkbaar naar kolendamp rook. De deur van de kamer van den heer H. werd opengemaakt. Hij werd in bewusteloozen toestand op zijn bed gevon den. In de vertrekken hing een sterke kolen damp. De bewustelooze werd, nadat door den Ongevallendienst hulp was verleend, op me disch advies per auto van de firma Mathot naar de Maria-Stichting vervoerd, waar Donderdagavond gelukkig het bewustzijn weer terugkeerde. Bij onderzoek bleek, dat de schoorsteen van den haard door roet ver stopt was. Een hondje was óók bewusteloos geraakt, maar ook dit herstelde in de buiten lucht. Dit ongeval is dus wel buitengewoon goed afgeloopcn. OVERVEEN. AANBESTEDING. Heden. Vrijdagmorgen, werd in café Roozen- daai alhier door den architect, den heer A. P. Prinsenberg, voor zijn principaal aanbe steed: het bouwen van een dubbel woonhuis in de Prins Hendriklaan te Overveen. Ingekomen waren 33 biljetten. Laagste inschrijver was de heer Jac. Buis te Heemstede, voor f 12.932. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN DAMCLUB „HAARLEM". In het clublokaal der Damclub Haarlem werden de wedstrijden om de clubkampioen schappen 1931—1932 der Damclub Haarlem voortgezet. De uitslagen luiden: Groep II; P. van Wamel wint van B. Gabriel, C. Dikkeboom wint van F. H. Verpoorten. OM DEN LOUW-BEKER. De uitslagen van de in de Damclub Haar lem gespeelde partijen voor den wedstrijd om den Louw-beker luiden: Groep II: D. J Zitman wint van R. Groos. Groep II: P. F. Meester remise met J. Singe- ling. EEN ULTIMATUM VAN JAPAN. NIEUWE BEZETTINGSDADEN. TIENSIN. 27 November (Reuter). De J«- pansche militaire autoriteiten hebben een ultimatum gezonden waarin de onmiddel lijke stopzetting van de Chineesche-Japan- sche vijandelijkheden wordt geëischt, als mede cïe terugtrekking van de Chineesche troepen uit de zes mijlszöne. Het ultimatum eindigt om 12 uur. doch de Chineesche auto riteiten verklaren, dat zij niet voor 6 uur la ter konden antwoorden. INFORM ATIEKOERSEN Londen 8.83—8.95. Parijs 9.71—9 73',4. New- York 2.49—2.49 1 2. Berlijn 58 95—59.20. Brussel 34.55—34.70. Zurich 48.20—48.35. AMSTERDAMSCHE BEURS. VRIJDAG 27 NOVEMBER 1931 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTF.RDAMSCHE BANK VER ÉENIG IN G KANTOOR HAARLEM Staatsleen. BlnL 4 1/2 pCt Nederl 1917 too 5 pet Ne£. 1319 101* 4 1/2 pet. Nederl. Indië 1930 II.. 80 Staatsleen. BnitL 6 l/2pct. Dultscbl. 1930 (Youngleen) 35* 34 7 pCt. DuItschL 1924 (Dawesleen) 42* Scbeepv. Ml jen. Oude Vaart 20 Scheepv. Unie 79 Stoomv. Mij. Ned. 80 Indnstrleën Bint Accoustiek 12* Als- K.zljde Unie 45 A.N.I.E.M. Nat 175 v. Berkel's Patent 29 62 60 Nederl. Ford 205 Nederl. Ind. Gas (Nat Bezit) 183 Gem. Bez. Philips 93 91 Unilever N.V. 113 111 Industrieën Bultl. 30 Anaconda Copper 28 Associated Gas 7 Bethlehem Steel 25* Centr. Publ. Serv. 3Vs Cities Service 7 General Aviation 2H Intern. Nickel Nevada Copper 5V8 6% - 6* North Amer. Cy. 35 59 Banken BlnnenL Koloniale Bank 67* 88 Cert Handel M1J. Indische Bank t9 Banken Bultenl. DeutseheKeichsb 81 3 Fransche Ban- 270 I'etroL MIJ. Blrn Kon. Petroleum 126 124 72 Petroleum Bultl. Continental Oil. e% SheU Union ah Cultuur Maatsch. 182 180 Java Cultuur.... 157 150 97 Vorstenlanden 53 Mijnbouw MIJ. Alg. Exploratie 64 195 190 43 Tabak Maatsch. Dell Batavia Ta 135 Dell Maatsch. 175 227 195 Rubber Maatsch. A dam Rubber 50 Dell Bat Rubber 18 Ned. Ind Rubber 42 Ver Ind Cultuur 28 - Spoorw. Bultenl 2% Com m .Milwaukee Missouri Kansas ~v8 Wabash Railway 7 V, Union Pacific 86* Prolongs tiekoe rs 1* J

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 2