PRACHTIG Nationaal Crisis-Comité. Uw Inkoopen. Het woord is aan... Het Belangrijkste. Havermechaniek. 49e Jaarganjf No. 14859 Verschijnt dagelijks, hehalve op Zon- èn Feestdagen. Woensdag 2 December 1931 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week Q.2VA, per maand f 1.20, per 3 maanden 3.57J4, franco per post 3.87J4, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per weck 0.05, per maand 0.22, per 3 mnd. 0.65, franco per post /0.72J^. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie: 15054 Redactie 10600 Administratie: 10724, 14825 9 Drukkerij: 10122, 12713 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: l5 regels 1.75, elke i"*gcl meer 0-35. Reclames /0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 11 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (iedcrcn dag) 13 regels f 0.30, elke regel meer f 0.10, uitsluitend contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand. Voet of Oog f 400.-, Duim f 250.-, Wijsvinger f 1 50.-. Elke andere vinger f 1 50.-. Arm- of Beenbreuk f 100.-. Idem voor Abonnés op het Geill. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000.-, Overlijden f600.-. Verlies van Hand, Voet of Oog f400.-. Verlies Duim f75.-. Verlies Wijsvinger f75.-. Verlies andere vinger f30.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN HAARLEM, 2 December. Madame. Opnieuw is Mme. Freya, de vermaarde Pransche clairvoyante, met haar jaarlijksche algemeene voorspellingen voor den dag ge komen. Zij heeft het verleden jaar zoo mooi bij het rechte eind gehad, dat er ditmaal meer aandacht aan geschonken zal worden dan ooit. Trouwens: dit zijn slechte tijden, en in slechte tijden is men tot bijzondere be langstelling in helderziende voorspellers ge neigd. Als er hoogconjunctuur heerscht leest men ze liever niet, uit vrees dat ze iets slechts in het vooruitzicht zullen stellen. Is de toe stand somber, dan grijpt de menschheid naar zulke voorspellingen met de hoop op beter. Heel normaal, en heel menschelijk. Mme. Freya, die volgens de Tel. „een klei ne, dikke, vroolijke vrouw" is, en wier toeloop van klanten haar vaak noodzaakt in de keu ken van haar woning zitting te houden, om dat alle kamers met wachtenden gevuld zijn, heeft een jaar geleden voor 1931 voorspeld: den val van het pond sterling, de overwin ning der revolutie in Spanje, den dood van Joffre, het conflict in Mandsjoerije en de op komst van Laval. Een verdienstelijke lijst dus. Ditmaal ziet haar voorspelling er heel an ders uit. Het jaar 1932 zal geen oorlogen en geen revoluties brengen, maar wel natuur rampen, „speciaal door het water". De na tuurrampen zullen dit jaar vooral kenmer ken. In politiek opzicht zijn eenige kleine wijzigingen te verwachten. Zoo zal Briand door "den dood of doordat hij zich terugtrekt van het politieke tooneel verdwijnen, maar stormen en overstroomingen zullen veel meer van zich doen spreken. De aangename voorspellingen heeft Mada me Freya voor Amerika gereserveerd. „De Ver. Staten", zegt zij, „zullen nog tot het volgend jaar zomer van de depressie te lijden hebben, maar nog voor einde van het jaar zal een beslissende keer intreden. Amerika zal de overige wereld op het pad naar wel vaart en rijkdom vooruitgaan". Daar wij nog steeds in het noodlottige teeken van Satur- nus staan, zullen wij in de eerste maanden van het komende jaar, zij het ook in afne mende mate, de crisis voelen. Voor president Hoover zal 1932 niet veel geluk brengen, voorspelt Madame Freya. Hij wordt niet her kozen. Het politieke leven van Zuid-Amerika zal uiterst bewogen zijn. Zoo zal bijv. in Ar gentinië een regeeringswisseling plaats vin den, maar er komt geen revolutie. In Europa zullen de be'staande tronen zich handhaven, geen dictator zal zijn macht ver liezen, geen omwentelingen zullen bestaande regeeringen wegvagen en geen heerscher zal door de hand van een aanslagpleger vallen. In politiek opzicht zal Europa een buitenge woon rustig jaar opleveren. De Fransche ver kiezingen in Mei zullen een kleine overwin ning voor rechts tot resultaat hebben. Laval blijft voorloopig aan de regeering. maar een jonge man, die door bijzondere activiteit op valt, zal in de politiek een geweldige vlucht nemen. Over het lot van Spanje heeft Madame Fr eva kort geleden, toen ex-koning Alfonso bij haar op bezoek was, bijzonder uitvoerig gesproken. Alfonso behoort reeds sinds lang tot haar vaste klanten, ofschoon zij hem jarenlang slechts allerlei onaangename din gen kon voorspellen. Zij was de eenlige, die reeds jaren geleden den ex-koning heeft ge waarschuwd en hem heeft gezegd, dat hij een revolutie ten offer zou vallen. Kort geleden ■was koning Alfonso weer bij haar om te hooren wat de toekomst voor hem zou bren gen. Zonder er doekjes om te winden, zei zij hem, dat er geen kans bestond, dat hij weer op den troon zou komen. Tot zoover hetgeen de Telegraaf omtrent Madame's voorspellingen meldt. Het is merk waardig dat zij een politiek-rustig jaar voor Europa voorspelt (hetgeen nu niet bepaald door anderen verwacht wordt) en verheu gend klinkt de „afnemende mate" van de crisis. Mogen deze dingen vooral bewaarheid worden. Voor Hoover, Briand en Alfonso is het jammer. Laat ons hopen dat Briand's heengaan zich tot aftreden bepaalt. De uitslag van de Fransche verkiezingen ziet er minder plezierig uit dan de overige politieke voorspellingen. Laten we dit punt nu eens onthouden meestal vergeet je die dingen weer glad, maar in de huidige om standigheden zullen er veel menschen op let ten dan zou een succes van Madame in Mei misschien tengevolge hebben, dat velen gingen vertrouwen op politieke rust voor de rest van het jaar. Hetgeen^' er aanmerkelijk toe zou bijdragen om uit de crisis te raken, want vertrouwen is de hoofdzaak Zoo hebben clairvoyant es, in bepaalde om standigheden, kans op het uitoefenen van heilzamen invloed. VOORBEURS TE AMSTERDAM. REACTIE OP DEN PONDENKOERS- De beursstemming was heden niet bijster opgewekt, tengevolge van de hernieuwde da ling van het Pond Sterling, dat een oogen- blik zelfs tot f 8.02 terugging. De met Enge land gelieerde fondsen als Koninklijken en Unilevers ondervonden daarvan den weer slag. Eerstgenoemd fonds daalde tot 12112. terwijl Unilevers ongeveer 3 pet moesten prijs geven. De Philips' aandeelen waren niet veel veranderd. Ook HVA's konden zich op pen weinig gewijzigd -tóaeaa handhaven. Inschrijving van Haarlem's Dagblad. A. E. S. F. M. L. A., Heemstede Mevr. A. W. S—-1. K. Mevr. J. G. S. C. D. C. J. V. te H. D. J. F. te H. M. A. H. W. Loterijclub FrankrijkHolland H. S. F. K. v. O. IJ. d. V. samen H. B. A. R. K. B. 1 mnd. ouderdomsrente v. G.-L. Mevr. Z. te A. Mevr. L. J. te Bloemendaal M. d. V. te Bloemendaal H. v. W. Dames J.-v. G., Overveen E. L. H. v. H. L. Hhf. M. O. Personeel Busken Huetschool B. N. N. Zr. J. W. v. A. Maandelijksche bijdrage winkel en atelierpersoneel fa. Kreym- borg Co., Gr. Markt Mevr. H. M.-T. v. B., Bid. H. B. F. W. v. S. H. O. N. N. 2.50 2.50 25.— 5, 10. 2.50 5.— 3.— 5.— 5.— 2.10 12- 2.50 10.— 150.— 2- i 1 3.50 10.— „10.— 10.— 6.25 10.— 1*— „13.— 15.— 1.— 25.— 1. 25— DE A. N. W. B. EN HET OLYMPISCH COMITé. AANBOD OIVI DE REIS NAAR LOS ANGELES TE REGELEN. DEN HAAG, 2 December (N. C. B. Het Nederlandsch Olympisch Comité meldt ons, dat het van den Algemeenen Nederland sehen Wielrijdersbond een aanbod heeft ge kregen om de reisroute van de Nederland - sche deelnemers naar Los Angelos geheel voor te bereiden en een eenvoudig gidsje voor het gebruik der deelnemers samen te stellen. Dit aanbod werd met groote dankbaarheid aanvaard. In deze dagen van St. Nicolaas-inkoopen willen we nog eens even terugkomen op het advies, reeds eerder met nadruk in dit blad gegeven: blijf uw inkoopen handhaven vol gens uw capaciteit, bezuinig niet op onnoo- dige dingen, bedenk dat u, door dit laat ste de doen,' den algemeenen toestand alleen helpt verergeren en daarvan zelf den te rugslag zult ondervinden. Velen moeten in deze tijden bezuinigen, door vermindering van hun inkomsten. Dat weet iedereen. Maar wie zich overgeeft aan fantastisch pessimisme omtrent de toekomst, en in dien gealarmeerden toestand tot even fantastische beperkingen overgaat, bena deelt anderen en zichzelf, en draagt ertoe bij dit pessimisme tot werkelijkheid te maken. Hij gaat in dezelfde richting als de menschen, die goud in baren koopen en dat in hun safes bergen hetgeen een soort van reactie schijnt te zijn op de afschaffing van aen gouden standaard in Engeland en Scan dinavië. Laat men toch vooral bedenken, dat angst de slechtste leidsman is dien men zich kiezen kan. Laten de velen, die zoo gaarne het bui- tenlandsche voorbeeld volgen, eens letten op het Amerikaansche streven om leven in de brouwerij te houden, inplaats van op de paniekachtige inflatie in Engeland. Geen angst, maar kalm beleid wordt vereischt. Er zijn meer crises zooals deze geweest. De his torie wijst er aan die nog langduriger wa ren. De wereld is ze te boven gekomen niet door toedoen van diegenen die in paniek raakten, maar dank zij den menschen die het hoofd koel hielden, en maatschappelijk inzicht toonden. Wie In deze dagen zich onthoudt van in koopen die hij zich binnen de grenzen van zijn inkomen veroorloven kan, benadeelt het algemeen welzijn. Zijn zuinigheid treft den winkelier, treft den fabrikant, treft diens ar beiders, werkt door in een onverbiddelijke reeks. Men komt er niet met alleen voor zichzelf te redeneeren. Men maakt deel uit van een gecompliceerd geheel, waarin ieder besluit zijn gevolgen in alle vertakkin gen van dat geheel doet gevoelen. Zoo is het in de internationale verhoudingen: zoo is het in den handel, in de industrie, in de overheidsbemoeiingen, kortom in alles. De algemeene welvaart hangt niet van enkele regeerders en grootindustriëelen af, maar van ons allen. Op het herstel van de alge meene welvaart hebben wij door onze per soonlijke daden directen invloed. Daaraan willen wij vandaag nog eens her inneren. En met bijzonderen nadruk. Meen niet dat u de risico's van uw tijd kunt ont gaan. Niemand kan dat. Wij moeten ze ge zamenlijk aanvaarden, ieder naarmate van zijn kunnen.. Koe minder angst, hoe meer nisfc en maatschappelijk besef, hoe eerder ook. deze crisis ten einde zal zijn. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. dat melkbrood van Frankenik eet het dagelijks. Het kost maar één dubbeltje HAARLEMSCH COMITé TOT BESTRIJDING DER WERKLOOSHEID. Wat het dit jaar doen zal FINANCIËLE STEUN ZEER DRINGEND NOODIG. Onze lezers hebben het gezien in ons num mer van Dinsdag in de korte maar krach tige en in haar soberheid indruk makende opwekking van den heer W. J. B. van Liemt, wethouder van het Armwezen en de Workloos- heirisbestrijdinger zijn 3500 werkloozen in Haarlem. Neen, zij zijn er niet meer: zij waren er, toen die opwekking werd geschreven. Er zijn er nu reeds veel meer dan 3500 en verwacht wordt, dat een aantal van 4000 zal worden overschreden in den komenden winter, die ongetwijfeld moeilijk zal zijn. Ongeveer een vierde deel van de valide arbeiders te Haar lem heeft geen werk en de toestanden in hun gezinnen zijn van dien aard. velen van hen, die zoo gaarne werken willen en arbeid zoeken in onze stad en soms ver daar bulten, cm dan 's avonds in hun gezin (terug te keeren met een somber „Wéér niets!' 'zijn zóó ter neergeslagen en wanhopig, dat het hart wordt toegeknepen van hen die van nabij met deze ellende in aanraking komen. Hulp is hier noodlg, dringend noodig. Wel nu: naast die groote legers van hulpbe hoevenden staan, alom in den lande, de legers der helpenden. De overheid zeer zeker ook in onze stad zoekt naar objec ten voor werkverschaffing en werkverruiming, overlegt en beraadslaagt, vaak tot la-te uren. hoe het best de werkloosheid kan bestreden worden en hier te Haarlem is verleden jaar het Comité uit de burgerij tot bestrijding der werkloosheid, onder voorzitterschap van den Bisschop van Haarlem gevormd, dat nu na een reorganisatie, zijn werkzaamheden weer gaat -beginnen. Tot 1 October van dit jaar ontving dit comité f 11.300. maar groote uitgaven staan hiertegenover. Het aantal personen, dat niet genoeg had aan den. overheidssteun en door het comité geholpen werd, bedroeg verleden jaar 342. Natuurlijk zal dit gedurende l>et komende seizoen op denzelfden voet doorgaan. Alleen zal nu sneller kunnen, geholpen worden omdat de werkmethode eenige wijziging heeft on dergaan. AUe aanvragen om steun zullen nu onmiddellijk kunnen gericht worden tot Jhr J. C. Mollerus, secretaris van het Comité. Ver der is uit de leden van het Comité een commissie, als 't ware een dagelijksch bestuur, gevormd onder voorzitterschap van den heer W. J. B. van Liemt en waarvan verder leden zijn: de voorzitters der drie vakcentrales alhier, de heer J. Vader, directeur van de Ar beidsbeurs, de heer W. F. Janssen, leider van het Gem. Bureau voor Beroepskeuze (die als secretaris zal optreden) en de heer P. Voogd, voorzitter van de hier bestaande commis sie voor de rijpere jeugd en secretaris van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. De heer Voogd is eerst onlangs toegetreden omdat 't Comité ook zal gaan werken voor de geeste lijke ontwikkeling der jongere werkloozen. Op deze wijze zal een snellere werkwijze dan verleden jaar mogelijk zijn. Belangrijk zijn de cursussen voor vergrooting van de vakbekwaamheid der jongere werk- looze arbeiders, cursussen tot de oprichting waarvan het Comité het initiatief nam, die dadelijk de volle sympathie van B. en W. had den en subsidie van d.e gemeente kregen (liet Comité uit de burgerij stelde ook een be langrijk bedrag beschikbaar) en waarvoor zich nu reeds over de 100 dee'.nepiers hebben op gegeven. Deze cursussen worden gehouden in een lokaliteit aan de Ged. Oude Gracht, in de vroegere werkplaats der firma Martens en Zoon. De lessen worden gegeven door be kwame werkloozen en het geheel staat onder leiding van den heer L. J. M. Van der Meijs, leeraar aan de AmbachtschoolDc directeur dier school, de heer Hengeveld, heeft zich bereid verklaard, van advies 4e dienen. Het organiseeren van de cursussen en het Inrichten van het lokaal is gisteren begon nen. Eerst zullen de jeugdige timmerlieden aan het werk gaan. daarna de elcctriciens, vervolgens de schilders en de machine-bank werkers. Het kan goed zijn, er de aandacht op te vestigen, dat nauwlettend zorg wondt gedragen, de werkloosheid door deze cursus sen niet te verplaatsen: de bestaande zaken wordt geen concurrentie aangedaan. Verschil lende Haarlemsche industrieën en bedrijver, hebben al gereedschap voor de cursussen af gestaan of in bruikleen gegeven. Voorts staan ook weer op het programma Den Kapitein van Kopenick (in het stuk van dien naam): Niets is gewichtig, daar is de wereld te groot voor. van het Comité hot versohaffen van amuse ment aan de werkloozen, het organiseeren van lezingen en van filmvertooningen. Vele ver- eenigingen hebben zich beschikbaar gesteSd voor hot geven van muziek- en toosïeeluit- voeringen; (gratis of tegen zeer lagen prijs) met de bioscoopdirecteuren wordt onderhan deld over gratis-bioscoopvoorstellingen leen der directeuren heeft reeds aangeboden des Donderdagsmiddags gratis filmvoorstellingen te geven)eenige honderden plaatsen zullen beschikbaar worden gesteld voor hot bijwonen van voetbalwedstrijden: technische lezingen zullen worden gehouden o.a. door Ir. Gorter directeur -van hot Veiligheidsmuseum te Am sterdam. De films van ..Nederlandsch Fabri kaat" zijn toegezegd; om de films van het bedrijf der KL.M. is gewaagd. Het aantal aanvragen cm werk is zeer groot en de aanvragers worden zooveel moge lijk aan arbeid geholpen. Vóór alles wordt gezocht naar werk. waarbij de loonfactor de hoofdzaak is. Hiervoor kunnen os. in aan merking komen: het verlengen langs der. Verspronckweg van de transportleiding der Duinwaterleiding, die al langs den Jruliana- weg is aangelegd (hiervoor is nog materiaal aanwezig en er zit een f 10.000 loon in)de verbetering van de prise d'eau in het duin (werk voor 500 mamweken). Het Comité zal ongetwijfeld bij zijn werk mogen rekenen op de sympathie en den rao- reelen en finoncieeLen steun van de burgerij. (De firma Vroom en Dreesmann, die 8C0 bons tot een waarde van f 2C00 en welke vóór 1 April 1932 moeten zijn opgebruikt, aan he. Comité schonk, gaf een goed voorbeeld). Om zioh financieeien steun te verzekeren heeft het Comité 150 persoonlijke brieven aan notabelen in de stad rondgezonden, waarin giften worden gevraagd. Aan deze brieven is een geperforeerde strook, waarop men een gift in eens of een wekelijks of maandelijks te innen bedrag kan invullen. Deze circulaires zijn en worden rondgebracht door werkloozen en zullen ook weer door werkloozen worden opgehaald. Wij bevelen het werk van het Comité, dat met zooveel toewijding en ijver wordt ver- rioht, wij bevelen vooral bovengenoemde brie ven warm in de belangstelling van onze stadgenooten aan. De nood dringt. Zooals wij zeiden: de toe standen in vele gezinnen zijn diep treurig. Wie spoedig helpt, helpt dubbel! DE DRIE TEXTIELARBEJDERS- ORGANISATIES NOG TEGEN STAKING. Te Utrecht is Maandag een gezamenlijke vergadering gehouden van de drie organisa ties van arbeiders in de textielindustrie. Be sloten is om, indien de werkgevers niet voor of op Zaterdag 12 dezer op hun provocee- rende houding terugkomen de staking te proclameeren bij de werkgevers, aangesloten bij beide fabrikantenvereenigingen, ingaan de 14 December. Met nadruk werd geprotesteerd tegen het optreden van de werkgeversverenigingen, die de staking bij de firma Jannink, die ab soluut niets uitstaande heeft met de gevoer de actie tegen de loonsverlaging vastkoppe len aan deze actie. Daarom wordt geadvi seerd overal te staken, tenzij dit in een en kele onderneming door omstandigheden niet mogelijk is. De besturen betreuren, dat tegen het ad vies een deel der arbeiders het werk heeft neergelegd en zij verwachten, dat deze ar beiders het werk zullen hervatten. Zij wijzen elke verantwoordelijkheid voor hetgeen Zaterdag en op volgende dagen op enkele fabrieken i-s gebeurd af, terwijl geen uitkeering zal worden verstrekt aan de le den, die het gegeven advies niet hebben op gevolgd. Het bestuur der Landelijke Federatie van Textielarbeiders te Enschedé (de syndicalis tische organisatie), deelt in een communiqué mede, dat het bestuur thans besloten heeft de leiding van de staking op zich te nemen. De stakingsleiding, gevormd door de be stuurders der Landelijke Federatie en het NAS. verklaart, dat zij de volle verant woordelijkheid draagt en blijft dragen van dit conflict, dat niet gezien moet worden als een inhoudlooze communische rel, maar als een ernstige en waardige strijd van de ar beiders tegen de patroons. De Revolutionaire Vakbewegings Oppositie heeft met de staking, naar de Federatie ver der zegt, niets uitstaande, en zij is in Twen te van hoegenaamd geen bcteekenis. TWEE ARRESTATIES BIJ DRAMA TE ECHT. HET JACHTOPZIENER EN DIENS ZOON NAAR ROERMOND GEBRACHT. Op last van de Justitie zijn Dinsdagavond te Posterholt met betrekking tot het stroo- persdrama te Echt gearresteerd de reeds ver dachte jachtopziener en zijn zoon, die even eens jachtopziener is. Het tweetal is zwaar geboeid en onder sterk polltiegeleide naar Roermond overge bracht. Eer. groote menigte volgde onder ver ontwaardigde uitroepen den celwagen. Een derde arrestatie kan nog verwacht worden. Engeland en het belasten van onzen invoer. (2e blad, 2e pas.) Compromis tusschen Gandhi cti de Engel- sche Nationale regeering waarschijnlijk. (2e blad. Ie pas.) Compromisvoorstel van den Raad van den Volkenbond aanvaard. (2e blad. lc pag.) Dc verkiezing van Zamorra tot president (2e blad. Ie pag.) Stat en-Generaal. Het contingentecrings- wetje. (2e blad. Ie pag.) De drie organisaties der textielarbeiders nog tegen staking. (Ie blad, le pas.) Twee arrestaties inzake het drama tc Echt. (Ie blad, le pag.) Censuur op ccn radiorede. (2e blad, 2e pag.) ARTIKELEN. ENZ. R. P.: Madame. (le blad. le pag.) C. J. v. T.Het ontstaan van dc Haarlemsche arbeiderskwartieren. (3e blad, 2e pag.) (Een aantal automobilisten heeft vergeefs getracht ah paard- en-wagen de Maartensdijksche tol tegen een lager tarief te passeeren.) In ons dierbaar vaderlandje Leven tollen taai en lang. Vele blijven nog hardnekkig Aan den mlddeleeuwschcn gang. Als een hatelijk stuk speelgoed Gaat de tolboom op en neer, Mokkend zint de autorijder Op methodes van verweer. Voor de Maartendijksche tolpJaag Kwam men op een prachtig plan. En de tolbevcchters maakten Er een massa-actie van. Een mechanisch voortbewogen Voertuig kost Je twintig cent. Maar drie halve stuivers kost het Als je paard en wagen bent. Dus, de motor uitgeschakeld. Jc spant er een trekpaard voor En je gaat als paard en wagen Voor het laag tarief erdoor. 't Werd een fraaie demonstratie. Maar de zaak is niet gelukt. Voor dit soort autosuggestie Heeft de tolbaas niet gebukt. Twintig centen, zei de tolbaas En heeft blijkbaar zoo gedacht Dat is voor een havermotor, Sterkte van één paardckracht. P. GASUS. BEZOEK ZIEKENHUIZEN DOOR ONZE JEUCD-RUBRIEKERTJES. Het St. Nicolaasfeest van 't Sint Antonie- Ziekcnhuiste IJmuiden zal plaats hebben: Donderdag 3 December, des middags om 3 uur. De volgende Rubriekcrtjes mogen dit feest bijwonen: Hansje Teddybeer. Luusje Bos. Gerrlt Knoop. Duinroosje. Pechvogeltje. Oppetom. Sneeuwklokje. Narhtegealtje. Paul van Egmond. Gonnie G. Het feest van dc Kindcr-Bcwaarplaats, Vrijdag December, half 4. Dit feest mag bijgewoond worden door; Viooltje. Kwibbcl de Kwab. Prinses Rozemond. Annie Middag. Schotenaartje. DIerenvriendje. Gerrlt de Boer. Chris van Huizen. Leeuwebekje. Reinaert. Het feest van 't Sint Elisabeth's Gasthuis zal plaats hebben 5 December G uur. Dit feest mag worden bijgewoond door: Droomkoninkje. Dolly. Heidebloempje. Prins Maurlts. Het feest van 't Diaconcsscnhuis zal plaats hebben Zaterdag 5 December half 5. Dit feest mag bijgewoond worden door: Moeders Lieveling. Loe Hasselman. Naaistertje. Het feest van de Maria-Stichting zal plaats hebben 5 December 3 uur. Dit valt dus ge lijk met ons feest en Ik denk, dat Jullie na tuurlijk liever Je eigen feest meemaken. Toch heb ik er om geloot. De kinderen, die anders meemochten, mogen nu hun beurt aan zusje vriendinnetje, vriend of vriendje afstaan. Deze kinderen waren: De looze Vos, Pum, Crocusje, De kleine Piloot. Duinpieper. Wa terratje. Annie Otter, Admiraal dc Ruyter, Frans dc Groot Jan Plevier. Het fec.it van de Lichthoeve, te Santpoort, heeft plaats Zondag 6 December, half 5. 1 Alle rubriekertjes zijn welkom.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 1