1 Banketletters «„men Elec. Luxe-Bakkerij i guiaen DE ZEEUW" F?16SGh® T&üi X&B1 flop» 3© QVDE groenmarkt 22 - TEL. 10765 DE BILT HERINGA &WUTHRICH, H"'"~ BLIKSEMBEVEILIGING Amandelen, Boter, Suiker HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 3 DECEMBER 1931 (Adv. Ingez. Med.) HAARLEM, 3 December. Een Plicht. Wij beschouwen ih-ct steunen van dc actie Van het Nationaal Crisis Comité, en ook van <lic van de plaatselijke comités, als oen plicht voor allen <lic tot geldelijken hulp in staat tójn. en niet aU liefdadigheid. Het is zeker nuttig, dit eens duidelijk in het licht te stellen. De harde werkelijkheid noopt tot deze hulp acties. Wie er niet aan deelneemt omdat hij principieel tegenstander van zulke maatrege len is, bereikt in de huidige omstandigheden niets anders dan dat hij steun onthoudt aan menschen, die recht op dien steun heb ben. Anders kan ik het met geen mogelijk heid zien. De nood dringt, wij gaan den winter in, er zijn tienduizenden werkloozen in ons land die totaal buiten hun schuld in benarde omstandigheden verkeeren. De groote meerderheid van die werkloozen zou niets liever willen dan arbeid. Er zijn lieden die u allerlei gevallen weten te vertellen van lui aards, wier stroven is te parasiteeren op de samenleving, en die vooraan staan als er relletje-s te maken zijn. Natuurlijk bestaan die gevallen, maar zij vormen een kleine .min derheid en naarmate de werkloosheid in om vang is toegenomen ls die mindenheid per centsgewijze kleiner geworden, leder die even nadenkt beseft diat. De ovengroote meerder heid der werkloozen is slachtoffer van dc crisis, van een toestand waarop deze men- achen geen ddrecten invloed kunnen uitoefe nen. Hun lot is hard. Het gedwongen niets doen demoraliseert en ontmoedigt hen. Velen hunner, die vakarbeiders zijn, verliezen door hun langdurige werkloosheid een deel van hun ..efficiency", hun vaardigheid en snel heid en dat moet hen, als zij van hun werk houden en trotsch op hun vakbekwaamheid zijn hetgeen met verreweg de moesten het geval is des te meer grieven. Wij hebben ons op liet standpunt te stellen "dat deze menscben iets onthouden wordt, dat hun volgens ons eerlijk menschelijk rechts begrip toekomt, en dat wij verplicht zijn er voor ie zorgen dat dit dit verlies door ons ge compenseerd wordt voor zoover in ons ver mogen ligt. Het hatelijke woord „liefdadig heid" Ls hierop niet van toepassing. Ik ge loof dat liet maatschappelijk inzicht van de meeste menschen w<el voldoende verruimd is in den tegenwoordig en tijd, dat zaj dit be seffen. Hst zou bgtcr zijn als een rflgemeene heffing naar het inkomen voor dit speciale doei werd gehouden, omdat die het karakter van onze maatschappelijke plicht op dit ter rein beter zou doen uitkomen. Nu er vrijheid te dezen aanzien bestaat, rust in des te ster ker mate de verantwoording op ons, te toonen cal wij het wezen van de zaak ten-volle be teffen. Wie kan bijdragen, toehoort dat te doen. Wie zich daarvoor iets moet ontzeggen, dat hij na3r eigen besef heel wel missen kan, dient zich die opoffering te getroosten, en zich niet in te beelden dat hij zich nu erg nobel godragen heeft. Want het moet. Hier bij te springen is cgen persoonlijke verdienste, maar een daad van simpele rechtvaardig heid. Wie zich eraan onttrekt laadt dc verden king op zich, dat hij een makkelijk excuus zoekt om geen geld te behoeven afstaan. La hob menisc'hen ontmoet die zeiden dat zij voor deze oplossing niet voelden, dat er geen ,.par- tiouliere liefdadigheid" behoorde toegepast te -worden, dat de maatschappelijke organisatie de toepassing van zulke lapmiddelen behoorde overbodig te maken en :k was het in principe glad met hen eens. Maar ik was het oven glad met hen oneens als zij er aan toe voegden: daarom geef ik niet. Wan-t wie alleen lijden daaronder? Degenen die recht hebben op onzen bijstand. Hot werk van de steuncomités is een lap middel maar het is in dezen toestand nood zakelijk en onmisbaar. De urgentie van de zaak overheerscht alle andere overwegingen. De geest waarin aan den oproep gevolg wordt gegeven kan althans zoo zuiver mogelijk ge maakt worden. Wij wenschen dien geest zoo veel ons mogelijk is. te helpen beïnvloeden in doze, de eenige juiste richting: Geen lief dadigheid. maar een plicht. Een daad van rechtvaardigheid. R. P. VOORBEURS TE AMSTERDAM. GEDRUKTE STEMMING. De stemming op de effectenbeurs was hedenmorgen gedrukt, speciaal voor suiker- waarde. waarvan HVA's tot 170 daalden voor een klein herstel intrad. De geruchten, dat de Visp suiker zou hebben verkocht tegen 1 6.per 100 K.G. houden aan Indien niet meer voor het product kan worden bedongen dan f 6— dan worden ernstige verliezen geleden. Koninklijken kwamen beneden 120 terecht, Ook de industrie-papieren verklein den in reactie. i WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Haarlem ¥erroekt plaatsing van het volgende: Teneinde financieels teleurstelling te voor komen geeft de Burgemeester van St. Mi- eielsgestel een ieder in overweging bij hem Inlichtingen in te winnen alvorens handels relaties aan te knoopen met de hieronder genoemde personen: le Adrlanus van de Heu vel. Vossenberg E 123: 2c Martinus van de Heuvel E 123; 3e Antonius Wilhelmus van Venroolj, HermaJen B 284: 4e. Antonius van don Ven—Huisman. Vossenberg E 121, allen wonende te SchUndel en o.a. kantoor houden de te St, Michielsgestel. EEN CIRCULAIRE VAN HET CRISISCOMITé. Hulp van de burgemeesters ingeroepen VORMING VAN PLAATSELIJKE COMITéS GEWENSCHT. Het Nationaal Crisiscomité heeft aan de burgemeesters van een honderdtal gemeen ten in ons land, waarin een door het depar tement van Binnenlandsche Zaken en Land bouw gesubsidieerde steunregeling bestaat, een circulaire gezonden van den volgenden inhoud: „Dcor de langdurige werkloosheid blijkt in vele gezinnen van arbeiders, die uitkeering ontvangen ingevolge een steunregeling, zoo danige achterstand te zijn ontstaan, dat het verschaffen van extra-hulp voor aan schaffing van kleeding, schoeisel, bedde- gocd e.d. noodzakelijk is. De minister van Binnenlandsche Zaken en landbouw heeft tot ons comité het verzoek gericht, zich te willen belasten met het ver- leenen van deze extra-hulp uit een door de regeering beschikbaar gesteld bedrag en vol gens regels door genoemden bewindsman ge steld. Volgens deze regelen komen voor een bij drage alleen in aanmerking die gemeenten, waarin een door het dep. van Binnenl. zaken cn Landbouw gesubsidieerde steunregeling toepassing vindt. Voor deze extra-hulp zal eenzelfde bedrag worden beschikbaar gesteld als door het ge meentebestuur voor dit doel wordt uitgetrok ken, evenwel met dien verstande, dat behou dens door ons comité te verleenen machti ging over een tijdvak van 12 maanden niet meer wordt besteed dan 20 cent per ingeze tene. Voor een tijdvak van 12 maanden zal maximum 10 cent per ingezetene worden bij gedragen. De uitvoering der regeling worde opgedra gen aan een comité van de volgende samen stelling: le. voorzitter: een lid van het college van B. en W. of een ander vertegenwoordiger van het gemeentebestuur; 2e leden; vertegenwoordigers van de voor naamste plaatselijke vakcentrale» van werk gevers en werknemers. Indien in uwe ge meente een algemeen comité tot leniging van den nood wordt ingesteld, zou het in het comité hiervan een sub-comité kunnen vormen. De hulp dient individueel en niet dan na een terzake ingesteld onderzoek omtrent de aanvraag verleend te worden. Zoover eenigs- zins mogelijk dienen de verstrekkingen in natura te geschieden. De ongeorganiseerden dienen hun aan vraag in rechtstreeks bij het plaatselijk comité, terwijl de georganiseerden hun aan vraag inzenden door bemiddeling van het bestuur hunner vakvereeniging. Dit bestuur kan de aanvraag aanvullen met een rapport omtrent de behoefte van den aanvrager aan kleeding, schoeisel, enz. De steun, hetzij in natura. hetzij, zoo noo- dlg in geld. worde, voor zooveel ongeorgani seerden betreft, door het comité rechtstreeks uitgekeerd, terwijl die voor de georganani- seerden, aan het bestuur van de betrokken vakorganisatie worde ter hand gesteld, het, welk vervolgens voer de uitkeering aan de betrokkenen zorg draagt. Van deze rege ling mag niet dan met goedkeuring van ons ccmité worden afgeweken. De gemeentebesturen, die voor een bijdrage voor genoemd doel in aanmerking wenschen te komen, behooren daartoe een aanvraag bij ons comité in te dienen. Deze aanvraag moet vergezeld gaan door een mededeeling omtrent de samenstelling van het plaatselijk comité en een algemeen plan van de wijze waarop en de mate waarin de te verleenen hulp zal gegeven worden. Voorts is aan de burgemeesters van alle gemeenten een circulaire gericht, waarin hun medewerking wordt ingeroepen. Het comité zal gaarne van iederen burgemeester vernemen op welke wijze de geldinzameling in zijn gemeente het best kan worden be vorderd en of het daarbij op zijn steun mag rekenen. Vóór alles moet versnippering van krachten worden voorkomen. Voor den aan vullenden steun in natura aan ondersteunde werkloozen beschikt het co'rité over van rijkswege beschikbaar gestelde middelen, welke de mogelijkheid openen, steun te ver leenen en waarvoor aan de gemeenten, waar een van Rijkswege gesubsidieerde steunrege ling toepassing vindt, bijzondere voorschrif ten worden gegeven. Aan de ciroulaire is een vragenlijst toege voegd, waarin o.a. gevraagd wordt op welke wijze steun het best verleend kan worden, in geld of in natura, of de burgemeester bereid is een comité tot inzameling van gelden te vormen, of er veel jonge werkloozen zijn, die in staat zijn om hun tijd op behoorlijke wijize te besteden, of bet mogelijk zou zijn daarvoor iets te deen, of er al iets op dit gebied be staat, of er krachten voor te vinden zouden zijn. en of er steun aan dit werk verleend wordt. DE BURGEMEESTER 12 1'2 JAAR IN FUNCTIE. GEEN OFFICIEELE VIERING Op 10 December a.s. zal het 12 12 jaar ge leden zijn. dat onze burgemeester, de heer C. Maarschalk, alhier in die functie benoemd werd. Naar wij vernemen heeft de heer Maar schalk op een desbetreffende hem gedane vraag geantwoord, dat. hoewel ten zeerste waarccerende de vriendelijke bedoeling, welke aan die vraag ten grondslag lag, hij er de voorkeur aan zou geven, zulks met net oog op don ernst der tijden en de reeds vrij langdurige ongesteldheid van mevrouw Maarschalk, indien deze dag onopgemerkt voorbijging. meldt: Hoogste barometerstand 773.5 m.M. te Weenen. Laagste barometerstand 730.8 m.M. te Stornoway. en voorspelt: krachtigen tot matigen Zuidelijken tot Zuid- Westelijken wind, betrokken tot zwaar be wolkt, later opklarend. Tijdelijk regen. Veel zachter. Uit het buitenland In den nacht begon de barometer op de Britsche eilanden langs de Noorsche kust en in onze omgeving snel te dalen. Een depres sie met barometerstanden beneden 720 m.M. ligt ten westen van Ierland terwijl de lucht druk in Duitschiand nog boven 770 m.M. is. Tengevolge van den toeneming van het luchtdrukverval nam de wind in het westen sterk toe en stormt het in het Kanaal en langs de Noorsche kust uit het Zuiden. Vanuit het Zuid-Oosten stroomt nog koude lucht naar de kust langs de Noordzee en naar Frankrijk af. Strenge vorst komt alleen in de randstaten en Polen voor, terwijl de storm, de warme oeeaanlucht tot in de Poolzee bracht. In het Westen viel veel regen. Het is waar schijnlijk, dat de warmte met het ruimen van den wind spoedig verder naar het Oosten zal doordringen en dat het regengebied zich eveneens naar het Oosten zal verplaatsen en ook bij ons tijdelijk regen, gevolgd door op klarend weer, zal komen. Barometer Stand hedenmorgen 10 uur 761 m.M. (Veranderlijk) Stand van gisteren 771 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van CAREL VAN HUIZEN. Opticien Kleine Houtstraat 13, Tel 14112 Thermometer 3 December: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 38 F. 30 F. 32 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 3 December. Ondertrouwd 2 December: D. van Steen bergen en H. H. C. van Baekel; W. de Bruin en P. Podrebersek; G. L. Kaasenbrood en M. Spilker; M. Brandt en H. H. Planjer; C. W. Bude en E. A. van Graas; J. Erades en R. de Lang; L. Boelhouwer en H. Kloes. Getrouwd 2 December: J. Cijs en A. Vis; H. J. Koek en II. Landheer; W. Sijpestijn en E. Niemann; J. Bouquet en M. J. W. van Wort; W. J. Hoekstra en M. Krauss; C. van Eeken en M. Seharmböcl;; H. Hulscher en M. E. I. Rühmiand. Bevallen 26 November: A. M. Kamp—Hoge, d.: A. C. M. van Kempen—ftet. d.; 1 Decem ber: A. C. Hollander—v. d. Raadt, z.; G. van Eenennaavn—Mauer, d.; P. Kuiper—v. d. Aart. d.; J. M. KokJansen, a 2 December: A. Roosloot—Peldcr, z A DruifBakker, d. Overleden 30 November: L. Jonckbloed, 84 j., L. Heerenstraat: 1 December: J. J. de Vries, 23 j., Spaarnoogstraat; G. M. Honing Kcnzen, 76 j.. Vooruitgangstraat; F. J. Schmidt. 79 jaar; Ripperdapark; J. An- dringa, 75 j., Vooruitgangstraat; W. H. F. Kenbeek, 29 j., Vrouwehckstraat. PROVINCIALE STATEN. BEHANDELING PROVINCIALE BEGROOTINGEN. De vijfde zitting. Hedenmogen half elf werden de algemee- ne beschouwingen over de Provinciale be grooting en die der bedrijven voortgezet. De Commissaris der Koningin Jhr Mr. Dr. A. Roëll is afwezig. Deze zitting wordt gepre sideerd door het lid van Gedeputeerde Sta ten A. H. Gerhard. De heer Van der Walle (SD.A.P.) be pleit om met kracht de voorgestelde open bare werken uit te voeren, opdat de provin cie een goed voorbee'cl voor de particulieren kan zijn. Daarbij doet hij een beroep op Ged. Staten, om zooveel mogelijk de natio nale industrie le bevorderen, omdat dit ook een mooi middel voor de werkloosheidsbe strijding is. De overheid mag ook in geen enkel opzicht toiereeren, dat de achturige arbeidsdag overschreden wordt. Ook hierin moet zij de particulieren voorgaan. Spreker bestrijdt uitvoerig den communist Beuze- maker, die hem leugens verweten had. Met kracht wierp de heer Van der WaPe dit ver wijt van zich af en meende, dat zoowel de werkgevers al de werknemers hem wel vol doende kenden om te weten dat hij altijd de waarheid tot de arbeiders spreekt, ook als hij hen in dezen tijd ernstig heeft voor gehouden, om hun macht niet te misbruiken. Spreker zou op den weg der waarheid blij ven voortgaan cn sprak de hoop uit, dat de heer Beuzemaker dit ódk zou doen cn hem daarbij zou steunen. Mevrouw R i n g e 1 i n g-Verhoeff (Christ.- Hist.) spreekt haar groote waardeering uit oor hetgeen het provinciaal electrLsch be drijf doet voor de vrouwen inzake voorlich ting bij het electrLsch koken. Hiermee wordt een mooi sociaal werk verricht. Zij meent echter, dat de verkoop van de apparaten niet tot de taak van het provinciaal bedrijf be hoort. Mevrouw B oissa v ain-Pij na p pel (V. B..) bespreekt de positie van het verple- gend-persor.eei in de provinciale ziekenhui zen en het Werklieden reglement. Tegen al te groote bezuinigingen laat zij een waarschu wende stem hooren. Het is niet goed, om ver pleegden te vroeg te ontslaan, omdat latei- blijkt, ook in hun huwelijk, dat ze niet als volwaardig beschouwd kunnen worden. De heer Van de V a 11 (S.DA.P.) zegt, dat de noodlijdende tuinders niets hebben aan woorden, ook niet met die van den com munist Beuzemaker. De tuinders kunnen al leen door daden gebaat worden. Spreker is echter niet pessimistisch. Volgens hem zal de tuinbouw, als deze abnormale tijden weer achter den rug zijn (de heer Van de Vall gelooft daaraan), weef een tijdperk van bloei tegemoet gaan. Hij is echter van meening, dat het nu de tijd is, om een waarschuwend woord tot de tuinders te richten. Zij moeten zich namelijk niet meer op het telen van één product toeleggen. Tot dusver was het al leen kool, kook en nog eens kool. De nood lottige gevolgen daarvan zijn nu helaas maar al te duidelijk te zien. Verder is spreker van oordeel, dat de tuinders het voorbeeld van de arbeiders moeten volgen. In normale tij den nemen de arbeiders maatregelen, om de gevolgen van #de werkloosheid te bestrijden. Öok de tuinders zijn volgens hem verplicht, een vakorganisatie te stichten. De heer Zeeman (S.D.AP.) bestrijdt de vrijzinnig-democratische politiek. De vrij zinnig-democraten hebben het nu nog steeds over de „zegeningen" van de Landarbeiders- wet. De plattelanders hebben volgens hem meer van de uolitiek der sociaal-democraten te wachten. Er is veel te lang gewacht met het verleenen van steun aan de tuinders. De heer Braakman (R.-KA bespreekt eveneens de crisis in den tuinbouw. Het moet voortaan voorkomen worden, dat de tuinbouwers door middel van verstrekte bon nen in hun noodzakelijk levensonderhoud moeten voorzien. Een middel is een flinke steun van de provincie. Dankbaar is spreker voor de door Ged. Staten toegezegde com missie van onderzoek. Wel dient even opge merkt te worden, dat de tuinders zoo zoetjes aan genoeg beginnen te krijgen van commis- sies. Zij willen nu wel eens gaarne daden zien. De heer Weiss (Middenst.) heeft ge dacht, dat de financieele positie van de pro vincie zóó goed was, dat een belastingverhoo- ging niet noodig geweest zou zijn. Er is vol gens hem bij het samenstellen van deze be grooting niet de minste poging gedaan, om bezuinigingen te verkrijgen Ook deze spre ker begrijpt niet, waarom Ged. Staten met geen enkel woord in hun memorie van ant woord van de huidige crisis gerept hebben. Zij hebben gedaan alsof er geen vuiltje aan de lucht was. In dezen moeilijken tijd had men niet met een voorstel tot belastingver- hooging moeten komen. Hij dient een voor stel in, waarin Ged. Staten worden uitgenoo- digd, met voorstellen tot bezuiniging te ko men tot bijvoorbeeld een bedrag van vijf pro cent van het eindbedrag der bcgrooting op dat belastingverhooging niet behoeft plaats te hebben. De heer Wendelaar (R.-K.) vereenigt zich met de critiek, die Woensdag geleverd is door den heer Lambooy tegen het te werk stellen van werkloozen uit Drente bij het leggen van een kabel tusschen Laren en Hil versum. Ook volgens spreker moeten de werk loozen van de eigen streek den voorrang ge nieten. Hoewel hij van huis uit huiverig is voor het systeem vair koopen van apparaten op afbetaling. Maar men heeft hem verze kerd, dat die vrees niet zoo groot behoeft te zijn als de overheid zich met dien verkoop belast. Te één uur wordt de vergadering geschorst tot kwart voor twee. MET LUCIFERS GESPEELD. Doordat het vierjarig zoontje van de familie L. in de slaapkamer van het perceel Raaks 20 rood Woensdagmiddag met lucifers speel de, vatten de gordijnen vlam. De vlammen werden door een burger gedoofd. VOETBAL. BROCKWAY—SIERKAN. A.s. Zondag wordt het terrein van de de zer dagen opgerichte voetbalclub van auto buschauffeurs „Brockway" aan den Vergier- deweg geopend met het spelen van een wed strijd tegen „De Sierkan". GYMNASTIEK DUALMEET. De keuze van de dames en heeren, die den Kennemer Turnkring zullen vertegenwoordi gen in den 12 December te houden wedstrijd tegen het Zuiderkwartier ,zal resp. op Maan dag 7 en Donderdag 10 December plaats vinden. Gelet op de kracht van het Zuider kwartier wordt verwacht, dat ieder, die voor plaatsing in aanmerking komt, zich beschik baar stelt. Voor den dualmeet- zullen als jury-leden optreden de heeren J. J. Poll (Wormerveer), L. J. A. van Ekeren, M. Jacobs en J. c«henke (allen Amsterdam). SCHAKEN. MEESTER WEENINK f. De schaakwereld is zwaar getroffen door het geheel onverwacht verscheiden van een harer grootste zonen, meester H. G. M Weenink. In de eerste plaats als probleemcomponist, zal zijn naam met gulden letteren in de ge schiedenis van het schaakspel blijvend met hooge eere worden vermeld. Wij zuilen uitvoeriger op deze belangrijke figuur, welke thans is heengegaan, terug komen. ZANDVOORT V. V. V. De Vereeniigng voor Vreemdelingenverkeer te Zandvoort hield haar algemeene verga- dering in de Bodega Mustert aan den Strand weg. De voorzitter, de heer N. Padt. gaf eea overzicht van den arbeid der vereeniging in het afgeloopen seizoen. Het bezoek aan de H.O.V. concerten, den Israelietischen avond en de Italiaansche opera waren zeer teleur stellend. De vereeniging zal daarmee voor haar verdere actie ongetwijfeld rekening die nen te houden. Het contract met de H.O.V. wordt niet vernieuwd, maar de afdeeling blijft contact houden. Het informatiebureau op het Stationsplein blijft onder de hoede van de V. v. V. Op het verzoek van de Zandvoortsche Cou- ant om als officieel orgaan der Vereeniging te kunnen optreden werd afwijzend beschikt. Tot leden van de kascommissie werden ge kozen de heeren d'Hooge, Verhoef en Gun- thers. Daar de voorraad folders voor 1931 van 15000 ex. bijna op is. zal een nieuwe folder voor 1932 het licht zien, ofschoon de krach ten van de V. v. V. zich vooral zullen richten op de binnenlandsche reclame, omdat van buiten niet zooveel bezoek verwacht wordt. De heer Keur vestigde voor de reclame de aandacht op de radiogidsen en de bladen van de Ned. Reisvereen terwijl de heer Gun- thers voor een beter bezoek der vergadering aanbeval. Eventueele plannen voor het aan staand seizoen op de agenda te plaatsen, ook zijn die plannen niet uitgewerkt. Met de ge maakte opmerkingen zal het bestuur reke ning houden. ST. NICOLAASFEEST. Voor de klassen 5 6 en 7 wordt bet feest Vrijdagmiddag gegeven en voor alle Israeüe- tische kinderen, wier ouders tegen den Za terdagmorgen bezwaar hebben. Zaterdag morgen arriveert de Sint te kwart over 10 aan school C, gaat dan achtereenvolgens naar School B en D en de Wilhelminaschool en dan naar Zomerlust. HILLEGOM TENTOONSTELLING. Op 11, 12 en 13 December zal in Hotel „Flora" een groote tentoonstelling gehouden worden van hoenders, duiven, konijnen en fazanten. Verschillende bekende exposanten hebben reeds hun medewerking toegezegd, zoodat we wel mogen veronderstellen dat velel iefhebbers van konijnen en pluimvee de tentoonstelling met een bezoek zullen ver eeren. KORTSLUITING. Donderdagmiddag waren de ingezetenen van Hillegoni van kwart voor vijf tot zes uur van electrischen stroom verstoken. Begrijpelijkerwijs was dit in de St. Nicolaas week allesbehalve aangenaam voor koopers en neringdoenden. JUBILEUM. I Zondag zes December zullen dé zusters van de Congregatie van Onze Lieve Vrouw den dag herdenken waarop ze voor 75 jaar zich in Hillegom vestigden. In verband met de heerschende malaise zal de viering van het feest zeer intiem zijn en zich alleen tot religieus gebied bepalen. Zoo zal Zondagmorgen te tien uur in dé St. Martinuskerk een plechtige Hoogmis plaats vinden. Na afloop hiervan bestaat er gelegenheid om de zusters geluk te wenschen. Zij die hiervan gebruik wenschen te ma-' ken kunnen dit doen Zondag 6 December van 122 uur in Maria-Oord. HAARLEMMERLIEDE BEGROOTINGEN 1932. De Financieele Commissie heeft de be-, grootingen voor het dienstjaar 1932 onder zocht. j Zij heeft de volgende voorstellen en advie zen uitgebracht. 1 De meerderheid der commissie stelt voor de bedrijfsbelasting af te schaffen. De min derheid vereenigt zich met het voorstel van B. en W. om de verordening in dien zin te wijzigen, dat elk jaar door den Raad wordt beslist of en zoo ja tot welk percentage deze belasting zal worden geheven. De minderheid van B. en W. is eveneens voor afschaffing. De Commissie stelt voor de voorwaarde, ver bonden aan het te verleenen subsidie aan de Halfwegsche Zwemvereeniging en Reddings brigade als volgt te wijzigen: „f 50 of zooveel minder als de aangrenzen de gemeenten gezamenlijk bijdragen." B. en W. kunnen zich hiermede vereeni gen. De minderheid der commissie stelt voor f 25 subsidie te geven voor de Politie Vak school van den R. K. Politiebond „St.-Mi- chaël". De meerderheid gaat accoord met het afwijzend voorstel van B. en W. De commissie stelt voor f 25 uit te trekken voor subsidie voor de plaatselijke afdeeling van den Vrijwilligen Landstorm. De meerderheid van B. en W. kan zich met dit voorstel vereenigen. De commissie adviseert een klok voor de raadszaal aan te schaffen. B. en W. kunnen zich hiermede vereeni gen. De commissie stelt voor op de volgno's 132, 135, 136 en 153 der bcgrooting gelden uit te trekken voor de aanstelling van een derden veldwachter. De meerderheid van B. en W. kan zich hiermede vereenigen. De meerderheid der Commissie heeft B. cn W. uitgenoodigd. te overwegen of en zoo ja, tot welk bedrag presentiegeld voor het bijwo nen voor Commissievergaderingen dient te worden gegeven. Van B on w. zijn geen voorstellen in dezen te verwachten. grooting der gemeente cn die van het Grond en Woningbedrijf en het Burgerlijk Armbe- Overigens kan de conimissie zich met de be stuur vereenigen.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 2