PRINSES JULIANA TE VELSEN. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAC 16 DECEMBER 1931 VIERDE BLAD VELSEN. UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN „MIEPJE" VAN IJMUIDEN. De Fr. Charles Spaniel „Miepje" van IJmuiden, eigenaresse Mevr. T. Tismeerde Waard, behaalde op de te Brussel gehouden internationale tentoonstelling de volgende prijzen: Classe de Gagnants en Classe d'hon- neur beiden een eersten prijs, benevens een speciale en den kampioensprijs. VERMIST. Sinds Zaterdag 12 December werd de 18- jarige dekknecht Sanderbeek, wonende te IJmuiden (O.) vermist. Hij voer op de sleepboot „Annl" der Ree- derij Goedkoop. Men vermoedde een ongeluk. Nader meldt men ons, dat de jongen door de politie is opgespoord en naar zijn ouder lijke woning gebracht. Hij was eenige dagen op stap geweest. DE IJMUIDER VOLKSSTEM EN KINDER KOOR „DE KLEINE STEM". Gisteravond gaf de Gem. Arb. Zangvereeni- ging De IJmuider Volksstem en het Kinder koor De Kleine Stem, het geheel onder lei ding van den heer J. Post te Haarlem, een openbare uitvoering in de groote zaal van het Thalia-theater te IJmuiden. De zaal was maar matig bezet. De voorzitter opende met een woord van welkom en zeide dat, trots de crisis, tot deze uitvoering was besloten. Nu men het aller- wege op de loonen der arbeidersklasse gemunt heeft, willen we daarom ook nu onze strijdlie deren laten weerklinken. Het programma was nogal uitgebreid, voor al het kinderkoor heeft heel wat verwerkt. Over het gebodene van dezen avond kun nen we tevreden zijn. Het koor heft goed ge zongen. De dirigent heeft de beschikking over goed materiaal vooral de sopranen zijn uit stekend. Het programma vermeldde de num mers, waarmee de vereeniging op het con cours te Heemstede den lsten prijs en direc- teursprijs had gewonnen en begrijpelijk be hoorde dit wel tot het beste wat we dien avond hoorden. Vooral „de Vesper" van L. van Beethoven genoot een schitterende ver tolking. Prachtig van klank en uitnemende samenzang. Het „Jubilate" werd klankschoon gezongen. Directeur Post heeft van dit fijne werk een schoone uitvoering gegeven. Direct daarop kregen we te hooren „De Molenaar" van Jacob Hamel. Ofschoon knap ten uitvoer gebracht, had dit na „de Vesper" achterwege moeten blijven. Wiegeliedje van Piet Versloot kon ons min der bekomen. De alten zongen geforceerd en niet zuiver. De Strijdfantasie van H. Altink, welke bestaat uit partijlederen als ,.De In ternationale", „Eens", „Arbeiderslied" en .Morgenrood" werd goed vertolkt. Het koor gaf zich begrijpelijk daarin geheel. In strak rythme werd Arbeiderslied gezongen, en .Morgenrood" was dynamisch goed verzorgd. Het trio bestaande uit de heeren Piet Post, piano, P. Stam, viool en J. W. Raadman, cello begeleide dit werk uitstekend. Piet Stam gaf mooi spel te genieten. De heer J. Post is een geboren leider voor kinderkoren en toonde zich een uitstekend paedagoog. Hij liet voordat het meisjeskoor begon een der kinderen het versje declamee- ren, daarmee beoogende. dat de kinderen weten wat ze zingen. We konden 't merken: „de beteekenis der liederen kwam bij 't zingen duidelijk naar voren. Wat zongen die kleuters! Er waren er bij van 6 jaar. Het deed me denken aan mijn speelschooltijd, toen ook b.v. de bakker, de timmerman onder 't zingen nagebootst moesten worden. We hebben er hartelijk om gelachen. Na de pauze hebben we het meest van de kinderzang genoten. Frisch klonken de stem men op en de liederen werden mooi genuan ceerd vertolkt. Hoe mooi werd „Heien" van Nico v. d. Lin den uitgevoerd en het ratelen en sissen der heimachine werd schitterend nagebootst. De pianist de heer P. Post begeleidde de kinderzang smaakvol. Het publiek heeft dirigent en zangers geest driftig toegejuicht, H. SCHEEPVAARTBERICHTEN. VERTROKKEN SCHEPEN. Vertrokken schepen: 15 December: Ned. motor, Den Haag, Daytown. Ned., Mangantara, Noordzee. Ned.. Eemland, Hamburg. Belgisch, Roza, Brugge. Portugeesch, Gumene, Antwerpen. Ned., Rijnstroom, Huil. Ned., Maasstroom. Leith. Engelsch, Merel, Londen. Zweedsch, Burgondia, Antwerpen. Ned., Lingestroom, Londen. Binnengekomen schepen: 15 December: Ned., Soemba, Batavia. Ned. Onderzeeboot O 13, Noordzee Ned., Orpheus, Kopenhagen. Deensch, Laura Maersk, Leningrad. Ned., Mangantara, Noordzee. Noorsch, Delphinus, Bergen. Engelsch, W. I. Radcliffe, Buenos-Aires. SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Yoego-slavisch stoomschip ..Carica Mi- lica" is Maandagavond met een volle lading graan van Santa Fé voor Amsterdam aan gekomen on passeerde de sluizen te IJmui den met een diepgang van 75 d.M. Het Nederl. tankschip „De Haag" van de A. p. c. is Dinsdagmorgen na lossing harer lading olie in Amsterdam in ballast naar Batoum vertrokken. Het Engelsch stoomschip „Monkstone" ver trekt Woensdagmorgen in ballast van Gra- vesend, teneinde aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden een volle lading ruwijzer voor Engeland in te nemen. PROEFTOCHT. Het bij de Nederlandsche Scheepsbouw Mij. te Amsterdam voor rekening van do Anglo Saxon Petroleum Cy. gebouwde mo tortankschip „Manvantara" is Dinsdagmor gen van Amsterdam naar de Noordzee ver trokken, voor het houden van de officieele proeftocht. Des middags is dit motorschip in de haven van IJmuiden teruggekeerd en heeft ligplaats genomen aan den toeristen steiger, om aldaar de genoodigden te lan den. De Engelsche stoomschepen „Heworth" en „Granta" liggen momenteel te New castle in lading en zullen waarschijnlijk he den met steenkolen voor het Hoogovenbedrijf naar IJmuiden vertrekken. Het Noorsch stoomschip ..Delfinus" is Dinsdagmiddag met een lading papier hout van Foldefors voor de Papierfabriek te Velsen aangekomen. Het Nederl. stoomschip „Soemba" van de van de S. M. N. is Dinsdagmorgen met stuk goederen van Ned.-O. Indië via Londen te IJmuiden aangekomen en opgevaren naar Amsterdam. HEEMSTEDE JAARFEEST MANNENKOOR „EXCELSIOR Hedenavond geeft het mannenkoor „Excel sior" zijn eerste jaarfeest in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond. VECHTPARTIJ IN HET WOONWAGENKAMP. In het woonwagenkamp is nog al eens. Iets te doen, maar meestal loopt dit dan met een scheldpartij af. Dinsdag echter werd het een ernstige vechtpartij. Na een wederzijdsche uitdaging viel v. d. K. met een geopend mes W. aan. Er ontstond een worsteling, waarbij v. d. K. het mes werd ontwrongen. Toen greep hij een bijl en viel opnieuw W. aan, die zich met een emmer verdedigde. Ruzie tusschen de mannen gaat altijd vooraf of wordt gevolgd door een ruzie der vrouwen. Ook hier raakten zij slaags, waarbij een der vrouwen bezwijm de. V. d. K. werd bij dezer vechtpartij niet ernstig in het aangezicht verwond. De politie heeft van een en ander proces verbaal opgemeaakt. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te ontvangen bij: Schulz, Gouds bloemplein 17 Aerdenhout, een bankbiljet. B. Vogel. Valkenburgerlaan 57, een konijn. M. Davelaar, Res Novaplein 33, een vulpotlood Dobben, Binnenweg 85, gedeelten van een bankbiljet. Slager, Lombokstraat 11, een ver moedelijk gouden ring. N. Roozen, Borneo- straat 3, een Fransch kerkboekje. Drupsteen, Valkenburgerlaan 77, een schooltasch met inhoud. W. H. Hooreman, Res Novaplein 8, een rijwielbelastingmerk. Van Bakel, Jan v. d. Bergstraat 19, een gedeelte van een bank biljet; Bank, Billitonstraat 2a, een kat. L. Jansen. Havenstraat, een rijwielbelasting merk. A. de Groot, Molenwerfslaan 74, een paar kinderhandschoentjes. A. W. Niekerding, Kerklaan 38, een padvindersriem; Smit, J. v. d. Bergstraat 3, een damesportemonnaie met inhoud. Openbare Werken, Wipperplein, twee zilveren lepeltjes. J. Prins, Jeroen Boschlaan 18, een damestaschje met inhoud. Couenberg, Haemstedeplein 6, een schop. Phi lips, Landzichtlaan 28, een handschoen; Mevr. Groot, Rembrandtlaan 8, een pak klee- xen en couponstof. Bureau van politie Raad- hulsstraat, een klein sleuteltje, een bruin lederen handschoen, een kinderhandschoen tje en een broche. VRACHTAUTO IN DE RINGVAART Vermoedelijk door een defect aan de stuur inrichting reed Dinsdagavond een ledige vrachtauto van de fouragehandelaar Roest alhier in den Ringvaart nabij Vijfhuizen. De chauffeur wist uit de cabine te komen en door het water wadende, den kant te be reiken, zoodat hij er enkel, met een nat pak af kwam. Heden Woensdagmorgen is de auto, die nu geheel onder water lag, door een kraanwagen van de firma P. v. Houten gelicht, en naar de garage gesleeept. De auto werd weinig be schadigd. SANTPOORT HET 12y2-JARIG BESTAAN VAN „MORGENROOD". HET JUBILEUMCONCERT. Zooals wij reeds meldden, gaf het arbeiders zangkoor „Morgenrood" Dinsdagavond in „De Weyman" een jubileumconcert ter gelegen heid van zijn 12 1/2-jarig bestaan met mede werking van het Haagsche Mannenkoor „Zang en Vriendschap". Voor dit concert bestond flinke belangstel ling, hoewel zij nog grooter had kunnen zijn. De voorzitter van het jubileerende koor, de heer H. R. Saager, gaf allereerst een kort his torisch overzicht" van de afgeloopen 12 12 jaar. Daaruit bleek, dat het pad der vereeni ging niet altijd over rozen was gegaan, doch dat het nu onder leiding van Meyer Smeer „als gesmeerd" ging. Alleen hoopte spr., dat nog meer dames en heeren zich bij het koor zouden aansluiten. Een bijzonder woord van welkom richtte spr. tot de leden van het Haagsche Mannenkoor „Zang en Vriend schap", die geheel belangloos zelfs de reis kosten werden uit eigen portemonnaic be taald hun medewerking hadden aange boden. Voorts deelde de heer Saager mede, dat bloemstukken waren ingekomen van den Centr. Ned. Ambtenaars Bond, „Vox Huma na", Commissie „Eigen Gebouw", S. D. Vrou wenclub, den Ned. Arb. Sport Bond, den heer Vellinga, den Bond van Personeel in Over heidsdienst en het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling. Hierna werd de vereeniging achtereenvol gens gecomplimenteerd door den heer Berg man (Hoofdbestuurslid v. d. Bond van Arbei derszang vereenigingen) die een plaquette aanbood, den voorzitter van „Zang en Vriend schap", die een compositie van Kéja aanbood, een afgevaardigde van „De Stem des Volks", welke haar gelukwensch van een „enveloppe met inhoud" deed vergezeld gaan, den heer Cornegge (Vox Humana), den heer Hennink den heer B. v. Hamburg iN.A-S.B.) en mevr. v. Raaltev. d. Bosch 'S.D. Vrouwenclub). Na deze uitgebreide huldiging kon met de afwerking van het muzikale gedeelte worden begonnen. „Morgenrood" is ons dezen avond buitengewoon meegevallen en we kunnen niet anders zeggen, dan dat dit 35-koppige koor onder leiding van Meier Smeer is voor uitgegaan. Er werd beschaafd en muzikaal gezongen en steeds getracht het ..ensemble zingen" te beoefenen. Vooral na de pauze viel hef ten gehoore gebrachte bij de aanwezigen in den smaak. Speciaal Kindergedachten" van Nico v. d. Linden viel een goede vertol king ten deel, al hadden we graag het „fluis teren aan je ooren" iets geheimzinniger ge wild. Na „Zondagmorgen" van C. Dopper, ge nomen met plano-begeleiding, hield het ap plaus zoo krachtig aan, dat een herhaling niet kon uitblijven, 't Werd ook werkelijk heel goed uitgevoerd. Heel goede medewerking had „Morgenrood" van het Haagsche koor „Zang en Vriend schap". Dit koor telt tal van goede zangers o.a. hoorden we mooie tenoren en sonore bassen die het onder leiding van Meyer Smeer tot een goede eenheid hebben ge bracht. Vooral in verband met het ontbreken van tekstboekjes was het jammer, dat het „Hollandsche Lied" niet rijker was vertegen woordigd. Dat neemt niet weg, dat de Hage naars een overweldigend succes boekten, vooral met „Het daagt" en „De Gravers", bei den van Olman, die met gloed en overtuiging werden gezongen. Maar ook ..Jagersabschied" van Mendelssohn en „Abcndstandchen van Siebold klonken mooi, zoodat een toegift moest volgen. Met genoegen kan „Morgenrood" op dc vie ring van haar 12 1/2-jarig bestaan terugzien. .,SANTPOORT'S-BLOEI"-.\VOND. Door de vereeniging „Santpoorfs Bloei" was Dinsdagavond in „Zomerlust" voor haar leden een kunstavond georganiseerd. Deze bijeenkomst was buitengewoon druk bezocht, zoo zelfs, dat velen zich met een staanplaats moesten vergenoegen en een aantal niet kan worden toegelaten. De voorzitter der vereeniging, de heer A. Th. Tadey, heette de aanwezigen hartelijk welkom. Hierna ging spr. in „mineur" over, omdat de Haarlemsche tooneelvereeniging T.O.N E.V.O., die „Vrijgezellen", blij verlof- gangersspel van Coops zou opvoeren. Zon dagavond bericht van verhindering had ge stuurd, doordat een der leden, die een belang rijke rol te vervullen had, plotseling ziek was geworden. Gelukkig echter had „Ons Genoe gen" zich desgevraagd bereid verklaard dezen avond te willen optreden, hetgeen spr. op zeer hoogen prijs stelde en waarvoor hij deze Santpoortsche vereeniging zeer dank baar was. „Ons Genoegen" voerde dezen avond op „Zie, hier ben ik", van Anna van Goch Kaulbach. Na de eerste opvoering door „Ons Genoegen" hebben wij een uitvoerig verslag geplaatst, zoodat we nu vrij kort kunnen zijn. Evenals toen hadden ook nu mej. G. Schipper en de heer N. Handgraaf met hun kranig spel veel succes. Voorts zorgde een strijkje er voor, dat de stemming er in bleef. Door de wel wat lange pauzes tusschen de bedrijven,-was het programma pas tegen 12 uur afgewerkt. BLOEMEN DAAL DE VERBREEDING VAN DEN KORTEN ZIJLWEG. De heer G. J. van der Vliet is bereid, onder zekere voorwaarden zijn medewerking te ver leenen voor de verbreeding van den Kor ten Zijlweg, door de bestaande sloot, thans vormende de scheiding tusschen „Vaart en Duin" en den Korten Zijlweg, te doen ver vangen door een nieuw te graven sloot door „Vaart en Duin", tengevolge waarvan een veel aesthetischer geheel verkregen kan wor den. B. en W. stellen thans don Raad voor, on der intrekking van zijn-besluit van 16 April 1931 tot het aangaan een-er transactie met. de heeren F., D. Bijlëveld, G. .T. van der Vliet en de N.V. Ned. Mij tot expl. van roerende en onroerende zaken, met den hoer G. J. van der Vliet een transactie te sluiten, waar van de voornaamste punten zijn: De brug in den Korten Zijlweg moet voor rekening van de gemeente worden verwij derd. Over de te graven sloot zullen door de gemeente een of twee bruggen, voorzien van inrijhekken moeten worden gemaakt. Het aan den heer G. J. van der Vliet in eigendom blijvende terrein moet van ge meentewege afgerasterd worden. De gemeen te gaat een ruiling van grond aan met den heer G. J. van der Vliet. Over dc gcheele lengte langs den openbaren weg zullen de bezittingen van den heer G. J. van der Vliet en die van de N.V. Ned. Mij tot expl. van roerende en onroerende goederen recht van uitgang naar den openbaren weg hebben. LOOPJONGEN AANGEHOUDEN. Dc 16-jarige A. K., die bij den winkelier R. Maandagmiddag een bedrag van 150 voor zijn patroon had geïnd en spoorloos was ver dwenen, is Dinsdag in Den Haag aangehou den. De Commissaris van politie van Bloemen- daal had zijn aanhouding per radio verzocht. Het grootste gedeelte van het geld werd nog op hem gevonden. Hij werd door de Haagsche politie naar den politiepost te Overvccn overgebracht. Het transportrijwiel had hij in de garage van de firma Immers te Jan C\i- zenvaart geplaatst. VELSEN ONTSLAG. Bij de N.V. de Plaatwellerij, voorheen Olie en Gonnermann .is tegen Zaterdag 19 De cember a.s. aan 25 arbeiders ontslag aange zegd. VAN HET PLAATSELIJK CRIS'S- COMITé. s. o. s.f Bij het huwelijk van een kleindochter Het bruidspaar. (Zie ook fotopagina.) Dinsdagmorgen werd te Velsen het huwe lijk voltrokken tusschen Jhr. John Hugo Loudon en Jkvr. Marie Cornelia B.esse van Tuyl van Serooskerken, een kleindochter van Jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden. Kamerheer in b.d. van de Koningin. Reeds geruimen tijd voor de aankomst van den stoet hadden zich vele balangstellen- den in de omgeving van he^, raadhuis en de Ned. Herv. Kerk opgesteld. Het huwelijk werd ten raadhuize voltrok ken door den ambtenaar van den Burgerlij ken Stand C. J. van Oort, chef der derde af- deeling ter secretarie. Onder de aanwezigen merkten wij op. be halve de ouders van het bruidspaar: Jhr. Mr. J W. G. Boreel van Hogelanden. Graaf en gravin v. Zuylen v. Nijeveld; Graaf en gravin Oberndorff; Jhr. van Taets. Kamerheer in b. d. van de Koningin-Moeder; Jhr. B. W. F. van Riemsdijk, oud-directeur van het Rijks- De propagandisten op stap De leden-propagandisten van het comité zijn, allen op stap. Woorden willen wc niet verspillen: wanneer zij zich bij u vervoegen, wordt gerekend op uwe medewerking. Huwelijkscollecten. Door B. en W. is toestemming verleend, da: na afloop van elke huwelijksvoltrekking, ten Raadhuize voor het Comité wordt gecollec teerd. Lcgitünatiekaartcn. Het Hoofd-Comité vestigt er nadrukkelijk de aandacht op, dat de personen, die voor het Comité werken, alle in hot. bezit zijn van oen legitimatickaart. gctcekcnt door don houder, door den Voorzitter van hot Hoofd- Comité en door den Voorzitter van het be trokken sub-comité. Commissie voor ontspanning. Ingesteld werd een „Onitepannlngscomlssle" bestaande uit dc Hoofd-Com-i té -leden F. Wil- öeboer, G. Heijkoop, en H. H. Meijer. De heeren Vellinga „De We ij man". Sant poort en C. B. Koopman, „Dc Prins", Velsen - Noord stelden gratis hun localifeiten ter be schikking. Wie volgt?? De heeren Viessing zijn bereid, hun muzi kale gaven in dienst te stellen van het Comité De Tooneelciub „Lobebtos" wil, onder aus piciën van liet Comité, een revue-avond geven waarvan het batig saldo In de kas van het Comité zal worden gestort. Andere aanbiedingen worden gaarne ver wacht. NsvMiimissic voor ontwikkeling. Het voornemen bestaat, verschillende ont wikkelingscursussen voor wcrkloozen te orga- niseeren. De leiding berust bij een Commissie van vier, dc heeren W. J. Foumier, L. W. van den Bos, L. van Hameien en J. W. van Oosterom. Reeds boden enkele personen aan voor het verieenen van medewerking, maar om deze plannen te doen slagen, bestaat behoefte aan een groot- getal leerkrachten of leiders. Wie geeft zich op?? Dc heer B. Dukcl, Breesaapstraat 44, is bereid damlesscn te geven. Plaatsing Aan de Zuidzijde van de Vissohershaver. en op ce andere plaatsen in de gemeente zullen gewaarmerkte collectebussen worden geplaatst-. van Jhr. Mr. Boreel van Hogelanden. museum; Baron Bentinck van Schoonbeten, oud-minister Loudon; de heer Herbert Crc- mer e.a. Nadat het huwelijk ten raadhuize vol trokken was. begaven het bruidspaar en dc genoodigden zich te voet naar de Ned. Herv. Kerk. In dc Ned. Iicn'. Kelk. De kerk was reeds lang voor de komst van het bruidspaar geheel met belangstellenden gevuld. Na eenige oogcnblikkcn arriveerde Prinses Juliana, vergezeld door Baronesse Bentinck, hofdame en Baron Baud. kamerheer. Bij het binnentreden van Prinses Juliana speelde het orgel het „Wilhelmus" hetwelk door alle aanwezigen staande werd aange hoord. Even later kwam het bruidspaar dat onder de tonen van het „Bruidskoor" uit Lohengrin dc plaats voor den preekstoel in nam. omgeven door de genoodigden. Het huwelijk werd ingezegend door Dr. S. F. H. J. Berkenbach van den Sprenkel. Ned. Herv. predikant te Rotterdam, vroeger te Haarlem, die als tekst had gekozen l Cor. 13 de eerste 8 verzen. Nadat gezang 38 vers 1 en 3 door de gemeente was gezongen en de huwelijksinzegening met een toespraak door Dr. Bcrkelbach had plaats gehad werd het bruidspaar staande toegezongen gezang 224, vers 1 en 5. Nadat de plechtigheid geëindigd was. bega ven zich het bruidspaar met genoodigden en Prinses Juliana naar de consistoriekamer, waar gelegenheid was het bruidspaar te com- pUmenteeren. Even later verliet Prinses Juliana het kerkgebouw om zich naar „Waterland" te begeven, waar zij eenlgen tijd vertoefde. Jhr. M. Loudon is een zoon van den Direc teur der Bataafsche Petroleum Mij te Wasse naar en de bruid de kleindochter van Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden. oud burgemeester van Haarlem en oud-lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, Kamerheer i.b.d. van de Koningin. Het jonge paar vertrekt naar Amerika, waar Jhr. Loudon zijn werkzaamheden heeft. Het bestuur van „Stormvogels" verleende toestemming om bij de te houden wedstrij den te collecteenen voor het Comité. Andere sportvereenigingen volgen natuur lijk dit goede voorbeeld. Een collecte bij de Korfbalclub „Zilver meeuwen II" bracht I 1.74 op. Op don Loma-cuxsui-.cestavood van de firma van Hof ten .en Lubbers werd voor het Comité f 9.22 gecollecteerd. RAADSVERGADERING. DE BEHANDELING DER GEMEENTEBEGROOTING. De gemeenteraad kwam Dinsdagmiddag in openbare vergadering bijeen, ter behandeling van de gemeentebegrooUng Een verklaring. Dc heer Maas (R.K.) legde een verklaring namens 16 raadsleden af waarin o.a. werd medegedeeld: Wij zijn vader van meening, dat het nu geen tijd is. voor het nemen van maatregelen hoe nuttig ook. die kosten zullen veroorzaken, tenzij aio maatregelen absoluut onvermijd baar zijn; en wij vertrouwen, dat het Collego van B. en W. die soort maatregelen zullen voorstellen ook zonder specialen aandrang uit den raad. Wij zijn eveneens van meening. dait hot derhalve doelloos is, thans maatregelen voor te bereiden, waarvan men weet, dat uit voering eerst na langen tijd en dan misschien onder geheel gewijzigde verhoudingen, moge lijk zal zijn, terwijl die voorbereiding veel moeite en tijd, die zij zoo hoog en hoog noodig hebben voor de dringende en dwingende din gen van den dag. zoodat aandrang daartoe nu uit den raad komend het College van B. en W. slechts kan bemoeilijken in zijn ware bestuurstaak. De leden, namens wie ik spreek, hebben daarom, hoewel velen hunner, om het zoo uit te drukken, de tong Jeukt om ln te gaan op veel wat de laatste tijden is geschied en gesproken, besloten van dit voorrecht dit maal af te zien en dus geen algemocnc be schouwingen te houden. Wij zijn van meening, dat deze tijden vragen niet om accentueering van hetgeen scheidt, maar wel van wat vereenigt. Dat thans onze eerste en eenige taak is te stre ven naar zoo groot mogelijke samenwerking ten einde het schip van Velsen veilig te voeren door de branding van den tijd. Dat daarom de raad van Velsen eendrachtig moet staan achter het College van B. en W. 'en dit moet steunen en schragen in zijn moeilijke taak. Dit kan niet geschieden door het spre ken van vele woorden, door het uiten van vele vrome wenschen, dit kan slechts geschic- den door het doen van daden. Dc heer Visser (s.d.a.p.) noemde dit geen verklaring, maar zuivere algemeens beschou wingen. Spr. zeide dat de s.d.a.p. van het houden van algemeene beschouwingen niet wou afzien en de reden daarvoor zou men daarvan wel nader hooren. Algemeene beschouwingen. De heer Visser komt eerst op de verkiezingen. Bij verschillende partijen ging het tegen de s.d.a.p. De leden der verschillende kerken werden opgeroepen op bepaalde candidatcn te stommen, alsof het om godsdienstige vraagstukken ging. Het zal blijken,, dat het in dén raad daarom niet zal gaan en cat is maar goed ook. Het moet voor de kerkelijke mensohen toch wel wat zeggen, dat ;:i dezen tijd zoovele» zich van de kerken aGeheid en. Spr. zegt dat de raadsverkiezingen door IIoofd-comitÊ. In het Hoofd-Comité is nog opgenomen Pater Arts, Missiehuis, Driehuis. Nieuwe leden Sub-comitcs De volgende personen hebben zich alsnog bereid verklaard, aan de werkzaamheden van het comité deel te nemen: J. Ertzen, Patef Richardus, Diaconie Ned. Herv. Gemeente IJmuiden, T. D. Biewinga, mevr. M. BiewingaGij mink. Jhr. Dibbets. J. Ellemers, P. Hoekstra. S. de Vlugt, J. E. Knol, M. J. Grüter, J. Posthumus, mevr. BreetSteen. Zusters Tismeer en de Waard, mej. Truus Woudstra. S. Keegstra, M. Zwa nenburg. I. M. de Broekert, J. F. Koks. J. Vader. D. C. J. Budde. J. Poel, P. Brining. P. K. Polderman, J. H. Visse, A. P. Bakker. J. Meljerink, C. Knegjes, Jac. van Beelen. mevr. MilatzHouwink, mevrouw Luchsinger— d* Aujourd*hul, mevr. Pluvan Haagen, mevr. van Rijn, mevr. DeutekomJoosen, mevr. Baak—Krenning. mevr. van csr Me uien Faber, mej. H. M. Vermeulen. G. Kammlnga. J. Plug. J. dc Wilde. J. van Beelen. J. Osen- aarp. P. J. Bakker, D. Visser. C. India, K. de Waard, J. Venekamp, M. van Veelcn en K. Nagel. Collecte in Kring XVII In Kring XVII (Sluiselland en straten ten Westen van de Oranjestraat) zal wekelijks ook met bussen worden gecollecteerd. Hartelijk aanbevolen! De in teekenbil jet-ten uit onze büjettenboek- jes blijven natuurlijk vooropgesteld. Goed zoo!!! Het gezamenlijke Politiepersoneel van Rijk en Gemeente heeft besloten, een wekelijkse he bijdrage en bovendien een maandelijksche bijdrage te schenken. Met grooten dank wordt medegedeeld, da: he: drukwerk, dat tot nog toe benoodigd was grais is geleverd door de heeren Moüevanger, Lastdrager, Snooy en Cornegge. Verschillende aanbiedingen inzake leve ring van goederen kwamen in. De heer Hak voort. Hagelingerweg 219 a bood o.a. 200 K.G rijst als gift aan.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 13