H.F.C.—OUD-INTERNATIONALS KON. NED. VOETBALBOND. RANCLIJSTJES DE UITSLAGEN EERSTE KLASSE Slechts een klein competitieprogramma met de feestdagen. De wedstrijd A. D. O. Hilversum eindigt met 22 gelijk spel. Verder alleen lste klasse wedstrijden in af dee ling IV. Eindhoven wint met groote cijfers van De Valk. Longa en Bleij er heide spelen gelijk. Het programma voor a.s. Zondag. OVERZICHT Op Nieuwjaarsdag zal op het terrein aan de Spanjaardslaan weer de traditio- neele wedstrijd tusschen H. F. C. en elf oud-internationals plaats hebben, een evenement, dat het Haarlemsch publiek niet gaarne zou missen. Het elftal is als volgt samengesteld: J. de Boer, Sissingh, Tetzner, Bosschart, J. de Bruin, Krom, De Natris, De Haas, Bulder, Thomee, Sigmond. Reserves Snouck Hftrgrowje, Fr. Ktrypers, M. Houtkooper, Mac. Neill. Er is gedurende de feestdagen slechts een klein aantal wedstrijden voor den K. N. V. B. gespeeld. Maar het aantal vriendschap pelijke wedstrijden tegen buitenlanders was ditmaal wel heel groot. De uitslag van de competitiewedstrijd A. D. O.—Hilversum was voor H. F. C. niet erg bemoedigend, want Hilversum zag kans een gelijk spel te be vechten, waarniee haar aantal punten v/eer met één vermeerderd is. De strijd om de be zetting van de onderste plaats wordt dus wel heel spannend. De wedstrijden, die in de eerste klas van Afdeeling IV hebben plaats gehad brachten geen noemenswaardige verandering in de ranglijst. AFDEELING I Eerste klasse: A. D. O.Hilversum 2—2 AFDEELING IV. Eerste klasse. Eindhovende Valk 80 LongaBleijerheide 22 AFDEELING L t .v.. Tweede klasse B: Neptunus—B. M. T. 4—1 R. K. FEDERATIE. De Uitslagen. LimvioS. D. O. 6—0 Wilskracht—E. M. M. 3—1 G. D. A S. J. C. 3—0 D. E. M—Graaf Willem 2—5 T. IJ. B. B.Spartaan 4—0 Alw. ForwardN. V. A. 1—1 D. S. S. IVolendam II 2—1 India I—H. B. C. II 1—3 Z. P. C.—Geel Wit 1-4 N. V. A.—The Unity 1—4 .VOETBAL IN ENCELAND VRIJDAG. Aston Villa—Mi.idlesborough 7—1 Blackburn R.Everton 5—3 Blackpool—Chelsea 2—4 Bolton W.Leicester C. 1—0 Grimsby T.—West Ham U. 2—1 LiverpoolSheffield W. 3—1 Newcastle u.Huddersfleid T. 2—1 Sheffield U.—Arsenal 4—1 W. Broinw. A.Birmingham 0—1 ZATERDAG. ArsenalSheffield U. 0—2 BirminghamW. Bromw. A. 1—0 Chelsea—Blackpool 4—1 Derby C.Sunderland 3—1 EvertonBlackburn R. 5-4) H udders field T.Newcastle U. 1—2 Leicester C.Bolton W. 1—3 Middlesbrough—Aston Villa 1—1 Portsmouth—Manchester C. 3—2 Sheffield W.—Liverpool 1—1 W. Ham U.—Grimsby T. 3—1 AFDEELING I. Eerste klasse gesp.gew- gel. verl. pnt. v.-t. gem. Ajax 12 10 2 0 22 45—13 1.33 Stormvogels 12 6 3 3 15 34—26 1.25 West Frisia 12 3 7 2 13 32—24 1 09 R. C. H. 12 6 1 5 13 32—23 1.03 K. F. C. 12 4 3 5 11 30—27 0.92 't Gooi 12 4 3 5 11 29—32 0-92 Hermes-D.V.S.12 3 4 5 10 26—28 0.83 H. B. S. 12 3 4 5 10 35—39 0.83 Sparta 12 2 4 6 9 17—26 0.67 H. V. V. 12 2 3 7 7 29—51 058 Tweede klasse A Haarlem 12 10 1 1 21 50—20 1.75 Alcm. Victrix 12 8 1 3 17 37—19 1.42 D. W. S. 13 8 1 4 17 37—21 1.31 Bloemendaal 11 6 2 3 14 26—17 1-27 H. R. C. 13 6 2 5 14 22—25 1.08 Kinhcim 13 5 1 7 11 24—34 0.85 W. F. C. 12 3 4 5 10 19—26 0.33 v. V. A. 12 3 1 3 7 21—35 0 58 Z. V. V. 13 2 3 8 7 23—43 0.54 Spartaan 13 2 2 9 6 1432 0.46 Tweede klasse B: E. D. O. 13 9 4 0 22 52—17 1.69 Zeeburg!» 13 10 1 2 21 41—21 1.62 Velox 13 7 2 4 16 42—30 1.23 D. E. C. 13 6 2 5 14 39—36 1.08 Hercules 12 5 2 5 12 29—27 1— Baarn 12 4 2 6 10 18—28 0.83 Zandvoort 12 3 3 6 9 20—34 0-75 T. O. G. 12 3 2 7 8 23—35 0.67 B. F. C. 13 3 2 9 8 24—38 0.62 A. F. C. 13 1 4 8 6 21—33 0.46 A. D. O.-Hilversum (22) De eenige competitiewedstrijd, die gedu rende de afgeloopin feestdagen en Zondag in het Westen is gespeeld, is met gelijk spel geëindigd. Het spei stond over het geheel ge nomen op een zeer laag peil. Af en toe werd er zeer ruw gespeeld, waartegen de scheids rechter krachtig moest optreden en dienten gevolge herhaaldelijk vrije schoppen moest uitdeclen. De Hagenaars 2ijn het eerst In den aanval, maar hebben geen succes. De gasten hebben evenmin geluk en geen van beide partijen weten het net te vinden. Het terrein was moeilijk te bespelen tenge volge van den aanhoudenden motregen, waardoor geen enkele speler zich kon ont plooien. De rust kwam met blanken stand. De thuisclub was in de tweede helft voort durend ln den aanval. Het Hilversumscho doel werd keer op keer belegerd; niet min der dan dertien corners werden genomen. Als het spel 23 minuten oud is, zet Koster fraai voor naar G. Tap, die zijn club cïe leiding gcel't. (1—0). Dc gelijkmaker volgt spoedig als Toes drie minuten later reeds scoort. Ten slotte wordt aan beide kanten nog eenmaal gescoord door Kok en Van Polen. (22). Protest van K. F. C. afgewezen. Zooals wij indertijd reeds mededeelden, diende K. F. C. na de ontmoeting Stormvo gels—K. F. C. een protest in wegens het niet- toekennen van een penalty, welke na afloop alsnog genomen, een doelpunt opleverde. Woensdag jJ. werd dit protest door de batrok ken commissie behandeld en, zooals wij wel verwachtten, afgewezen, waardoor de uitslag 4—3 voor Stormvogels blijft. BUITEN DE COMPETITIE. H. F. C.-Go ahead (4-3) Na een aardigen strijd is H. F. C. er in ge slaagd, aan de Oostelijke leiders een kleine nederlaag toe te brengen. Het spel van Go-ahead viel wel tegen; het werd veel te klein gehouden, waaraan vooral mid-half Halle veel schuld had. Toch had zijn kleine spel veel verdiensten, maar ook de voorhoede was niet bijzonder ge vaarlijk. Om twee uur fluit scheidsrechter Kotte de volgende ploegen in het veld: Go ahead: Steenbruggen, Goldenbe.lt, Eyssink, Schemmekcs, Halle, Remeyer. Martin, Th. de Kreek, Vos, Matena, de Vries. n. F. C.: Hagenaar, R. Jongeneel, Tuininga. Koreman, De Ruyter, P. Jongeneel, Kruyer, Denijs, Wamsteker, Dorsman, Ferre. Go .ahead heeft twee invallers, terwijl H. F. C. in een eénigszins gewijzigde opstelling verschijnt. Het begin is een gelijk opgaande strijd. Halle zet zijn voorhoede aan het werk, doch Wamsteker en Dorsman zijn in goede con ditie. De iï. F. C.-voorhoede is wel iets ge vaarlijker dan anders, toch komt er eerst een doelpunt aan den anderen kant, als Martin bij een aanval van links den bal krijgt en Perre met een zuiver schot in den hoek passeert. (01). Dit ontmoedigt H. F. C. niet: er worden eenige goede aanvallen opgezet; Hagenaar zet goed voor den goal. Als Tuininga een goede pass krijgt, zet hij stevig door en passeert Steenbruggen met een goed schot (1—l). II. F. C. blijft sterker en het is na goed werlc van Hagenaar, dat Tuininga den bal krijgt;' via de handen van den keeper scoort hij ten tweeden male (21). Het spel raakt dan weer een weinig veT- deeld. Tot de rust wordt er niet meer ge scoord. Na de hervatting zijn de bezoekers iets in de meerderheid: de aanvallen worden wel goetf opgezet, doch de afwerking is erg on productief. Het is dan ook weer aan den anderen kant dat er gescoord wordt. Uit een goeden voorzet van Van Riems dijk. die voor R. Jongeneel ingevallen was. koopt Koreman den bal in het net (31). Dit is Go ahead toch te bar; zij blijft een tijdlang sterker. Het is dan ook niet te verwonderen, dat Vos na een fout van Dorsman den achter stand verkleint (3—2). Het schijnt dat de gelijkmaker spoedig zal komen, et h Hagenaar maakt aan alle on zekerheid een einde, door na een zeer snellen rush Steenbruggen voor de vierde maal te passeeren (4—2). Even vóór het einde gelukt het Vos echter, toch nog te scoren met een kopbal, uit een corner van rechts (43). Direct hierop komt het einde. Haarl. Elftal-Victoria Zizkov (2-5) Het spel der Tsjechische profs is in enkele opzichten wel tegengevallen. Hun balcontróle en positiespel waren heel goed, jammer was het daarom dat ze het spel door kleine geniepigheidjes ontsierden, zóó zelfs, dat scheidsrechter Boeree zich genood zaakt zag een der spelers van het veld te verwijderen. Opvallend was het positie kiezen van het binnentrio; is het in ons land regel, dat de middenvoor een vooruitgeschoven post in neemt en de binnenspeiers den bal ophalen om hem kansen te geven, bij de gasten was het iliist de middenvoor, die de kansen schiep voor de verderopgedrongen binnenspeiers. Een voordeel hiervan is misschien wel, dat altijd twee spelers in het penaltygebied zijn. terwijl hier vaak alleen de mid denvoor tegen 'n geheele achterhoede staat; een nadeel is echter, dat de taak van de kanthalfs aanmerkelijk verzwaard wordt. De Tsjechen speelden dit spel echter vaak in de perfectie; het was dan ook lang geen gemakkelijke taak voor de Haarlemsche ach terhoede, om zich deze voorhoede van het lijf te houden. Ze heeft zich echter goed geweerd; haar treft geen schuld voor de nederlaag. Een zwak punt was o.i. de halflinie, hier was R. Jongeneel verreweg de beste van de drie. De gasten hadden een paar stevige, trap- vaste backs, die door resoluut ingrijpen menigen aanval in de kiem smoorden. Het is goed twee uur, als scheidsrechter Boeree de volgende ploegen in het veld roept. Victoria Zizkov: Miskovsky. Steiner, Sucky. Stepan, Moudry, Kounoxsky, Skocdopolo. Zajicek. Kubat, Bradac, Watzata Haarlemsch elftal: Hagenaar, Perukel, Verkerk, Jac. de Geus, Van der Steen. Vreeken. Dinkla. R. Jongeneel, Van der Grien1::':. Krom, Van der Wint. Het begin is voor Victoria; snel gaat de bal van man tot man. de Haarlem-achter hoede moet krachtig ingrijpen. Spoedig ech ter scoort Watzata, na goed werk" van rechts, weldra gevolgd door een doelpunt van denzelfden speler (02) Dit is onze stadgenooten toch te bar; de halflinie verplaatst het spel. Er worden eenige goede aanvallen opgezet en uit één daarvan weet Verkerk, na zich goed vrijge maakt te hebben, den achterstand te verklei nen. (1—2). Dit bevalt de gasten blijkbaar niet erg; er ontstaan eenige smijtpartijen. Gelukkig treedt scheidsrechter Boeree krachtig op; hij stuurt de rechtshalf wegens natrappen uit het veld. Dat kalmeert de gemoederen eenigszins er wordt weer beter gevoetbald. In de laatste minuut 'vóór rust zet Hage naar hoog voor den goal, de keeper stompt den bal voor de voeten van De Geus, die met een goed schot gelijk maakt. (2—2). Na de hervatting is Victoria weer voltal lig; ze neemt het spel geheel in handen. Sporadisch komen de Haarlemmers voor het d:ei; daar keeren de backs echter alles: hun voorhoede wordt weer aan het werk gezet. Krom en Van der Griendt verdedigen goed en het duur vrij lang voordat de naar b:n- ncngeloopcn rechtsbuiten aan dc gasten dc leiding geeft (2—3). Het korte spel ulijft heel goed; spoedig scoort de goed spelende rechtsbinnen weer. i2—4). Haarlem is nu een geslagen elftal, Krom vuurt, zijn mannen in woord en daad aan. doch de verdediging der gasten is te sterk. Als de Haarlemsche achterhoede voor ver meend buitenspel heel dom blijft staan, kan de rechtsbinnen gemakkelijk scoren. (2—5). De gasten vertoonen dan nog eenige aar dige staaltjes voetbal, doch zonder dat er verder gescoord wordt, komt het einde. Deze wedstrijd was georganiseerd ten bate van het Crisis-comité. Zwaluwen-Grasshoppers (2-6) De Zwitsersche kampioenen, de Grasshop pers uit Zurich hebben ons op tweeden Kerst dag te Amsterdam op een aantrekkelijke partij voetbal vergast. De Zwaluwen daaren tegen brachten er op enkele uitzonderingen na, vrijwel niets van terecht. Door het bedanken van enkele spelers stond er een team in het veld, dat in geen enkel opzicht opgewassen bleek tegen de sterke buitenlandsche gasten. Het mag voor het Zwaluwenbestuur een waarschuwing heeten, dat men verplicht is, tegen buiten landsche krachten een behoorlijk elftal in het ve'.d te zenden. De Zwitsers hebben in het Stadion voor ongeveer 15.000 toeschouwers laten zien, dat zij voetballen kunnen. In de eerste plaats viel het uitstekende ploegverband op, het geheel was homogeen, iedere speler was zijn plaats meer dan waard, zwakke plekken wa ren er niet. Men begreep elkaar, alles ge schiedde met overleg, kortom er was een heid, die wij bij de Zwaluwen ten eenenmale misten. Intusschen wonnen de gasten *met 62, een volkomen normale uitslag, die nog wel hooger had kunnen zijn. Want het spel der Zwaluwen leek naar niets, vooral in de eer ste helft. Verband zat er niet in, geestdrift was een onbekende factor. Samenspel was matig en het plaatsen erbarmelijk slecht. Hierbij kwam, dat het tempo veel te lang zaam was, dat de meeste spelers erg knoei den, dan kan men zich een voorstelling vor men, dat het erg, maar dan ook heel erg rammelde in de Zwaluwenploeg. In de verdediging ging het nog wat. Voor al in de eerste helft zaten Haak en Wan ders er stevig tusschen in. In de tweede helft zetten zij tactisch telkens de buitenspel-val open, maar de druk werd steeds grooter en tenslotte werd het een half dozijn doelpun ten voor de Zwitsers. Odljk was uitnemend op dreef. In de eerste helft was hij in 'n bui tengewonen vorm en de wijze waarop hij vele schoten goed gericht en keihard uit zijn doel hield, stempelt hem nog steeds als de plaatsvervanger van van der Meulen. De moed, wanneer hij zich voor een toe stormenden Zwitser wierp, dwong bewonde ring af. In de tweede helft heeft hij eenige foutjes gemaakt, maar zijn totaalprestatie was toch uitstekend. En dat kan behalve van hem. nog slechts van den jongen rechtsbui ten Simons gezegd worden. Hij kreeg maar weinig steun van zijn medespelers, maar ge woonlijk wist hij met iederen bal raad en gaf hij den bal op fraaie wijze aan het binnen trio af door kort spel of een hoogen voorzet. Graumans als midhalf was een volkomen mislukking, we weten werkelijk niet wat we van hem schrijven moeten, maar hij deed werkelijk niets goed. De halfs De la Mar van Haarlem en Bley van K. F. C. waren zwoegers en af en toe leek het er wat op, In de voorhoede was het D. F. C.-trio Meinders, Ruisch en Punt een fiasco. Wat het spelverloop betreft, de Grasshop pers waren in de eerste helft vrijwel voort durend in de meerderheid, doch door te ver doorgevoerd samenspel kan men het niet tot doelpunten brengen, terwijl Odijk iri het doel enkele wonderbaarlijke saves verricht. Als Wanders tenslotte den bal in het straf schopgebied met de hand bewerkt, scoort midvoor Hitrec uit de penalty (01) Met dezen stand gaat de rust in. Nauwelijks is de tweede helft begonnen of aanvoerder Abegglen profiteert van een misverstand in de I-Iollandsche verdediging. Eén minuut later ligt het leder al weer ach ter Odijk, als Abegglen een laag hard schot inzendt van dichtbij. (03). De Grasshoppers blijven sterker, twee bui- tenspeldoelpunten worden geannuleerd. Eenige aanvallen van Simons brengen wat opluchting, doch het binnentrio presteert nog steeds niets. Als Punt zelfs kans ziet van dichtbij in vrije positie hoog over te schieten, is het Weck, die na fraai samen spel er 4—0 van maakt. Een schot van Ruisch kopt de rechtsback Manelli uit het doel. Een throughpass van Weck stelt Hitrec in de gelegenheid voor de vijfde maal te doelpunten. (05). Hopeloos loopen de Zwitsers steeds maar in de buitenspel-val Eindelijk boeken de Zwaluwen succes als Klein fraai inschiet. Het leder stuit tegen den onderkant van de deklat achter de lijn (15). Hitrec maakt het half dozijn vol na uit nemend solospel en tenslotte is het Ruitsch die ditmaal goed richt en onhoudbaar in- knalt <26). Met dezen stand komt het ein de met een teleurstellend resultaat voor de Zwaluwen. De opstelling was als volgt: Zwaluwen Doel: Odijk (De Hollandiaan) Achter: Haak (Stormvogels) en Wanders (Wageningen) Midden: De la Mar (Haarlem), Graumans (N. A. C.) en Bley (K. F. C.) Voor: Simons (N. A. CA Klein (V. U. C.), Punt (D. F. C.), Ruisch (D. F. C.) en Mein ders (D. F. C Grasshoppers: Doel: Pasche Achter: Minelli en M. Weiier. Midden: Neuenschwander, Schneider en W. Weiier. Voor: Adam, A. Abegglen, Hitrec, Weck en Zivkovic. Zwaluwen-Boedapest (3-3) Uit Amsterdam: Vopr den wedstrijd tusschen een Zwaluwen team en de Veulens (een Boedapester elftal) bestond begrijpelijkerwijze veel belangstel ling. Ongeveer 25000 toeschouwers vulden het Stadion en er ontbrak niet veel of de interna tionale stemming van een Jandenwedstrijd zat er in. Er werd overigens zeer verdienste lijk gespeeld niet alleen door Boedapfj* maar ook door het Zwaluwenteam waar "onz" internationale verdediging, het trio van der Meulen, Weber en Van Run presedt was. Jammer was het zeker te noemen, dat de voorhoede der Zwaluwen niet in de vastge stelde opstelling kon verschijnen. Lagendaa! en Wels moesten worden vervangen, resp. door v. d. Broek van P.S.V. en D. Buitenweg de oude veteraan, reeds jaren spelend voor Hercules. De plaatsvervangers waren onge twijfeld goede spelers doch, een verzwak king van de voorhoede was het toch zeker. Onder leiding van scheidsrechter van Moor- sel, die zeer goed dezen wedstrijd leidde, kwa men de volgende elftallen in het veld; Zwaluwen: Doel: Van der Meulen (H.F.C.). Achter: Weber (A.D.O.) en van Run (P.S.V.) Midden: Kools (N.A.C.), Anóeriéssen (Ajax), van Heel (Feijenoord). Voor: D. Buitenweg (Hercules), Volkèfs, (Ajax), v. d. Broek (P.S.V.), Mol en Kruy- ver (K.F.C.) Veulens: Doel: Birl. Achter: Werner en Biro. Midden: Vamos, Mooré en Magyar. Voor: Markos, Kovacs, Teleki, Brunecker en Belko. Direct gaat het spel gelijk op. De doelver- dedigers worden aan het werk gezet. De Hongaren krijgen de eerst haast niet te mis sen kans, doch alleen voor v. d. Meulen staande trapt Kovacs jammerlijk meteri naast. Rennen van Buitenweg worden beslo ten met voorzetten, die echter achter doel belandden. Kruyver krijgt een goede kans, zijn schot goed gemikt, vliegt juist langs den buitenkant van de paal. Volkers is er goed in en het is hoofdzakelijk door zijn toedoen, dat Mol met een fraai schot kan scoren (1—0). De Hongaren voeren het samenspel te ver door om tegen stevige backs als Van Run en Weber succes te hebben. Bovendien zetten onze mannen den buitenspelval open en her haaldelijk loopt het binnentrio van Boeda- past hierin. Tegen de rust komt Holland er goed in, eenige zeer gevaarlijke momenten ontstaan voor het doel van Biri, doch zonder resultaat. Er is nog één minuut te spelen. Mol gaat er goedt combineerend met Kruyver van door. De K. F. C.'ers zigzaggen door de Hongaarsche verdediging, in moeilijke positie plaats Mol vlak voor doel laag voor en v. d. Broek heeft geen moeite in te schieten 2—0. Een fraai doelpunt. Rust. In de tweede helft is Boedapest al dlrec» gevaarlijk, v. d. Meulen boft, als een Hongaar tegen hem aanschiet. Een oogenblik later kan onze keeper den bal niet goed vasthouden en de toestormenden linksbinnen Brunecker scoort gemakkelijk 21. Dadelijk krijgen de Zwaluwen een heel mooie kans, als D. Buitenweg vrij staande nog kans ziet het leder over doel te schieten. 25 Minuten na de hervatting zet Kruyver fraai voor, de toeloopende v. d. Broek zet het hoofd er onder en keeper Biri ziet den kopbal via zijn toppen in het doel verdwijnen. 3—1. De Zwaluwen zijn nu sterker, een maal schiet Mol keihard tegen den paal. Kruyver geeft goed over aan zijn clubgenoot, deze zendt een formidabel hard schot in, dat kee per Biri weet te houden, zij het met groote moeite. De strijd is nu zeer interressant. Langza merhand komt Boedapest sterker opzetten, een 3—1 nederlaag is te zwaar. Na een alge- meenen aanval loopt Kovacs, wanneer er nog tien minuten te spelen zijn, op effectvolle wijze het leder in het net 32. V. d. Broek krijgt een prachtkans om den voorsprong te vergrooten, doch op het beslis sende oogenblik valt hij, waardoor de keeper kan ingrijpen, van Moorsel schijnt Intusschen een overtreding te hebben ontdekt, althans hij laat een vrijen schop nemen tegen v. d. Broek. In de laatste minuten ontstaan zeer gevaarlijke momenten voor het Hollandscne doel. V. d. Meulen stompt eenige Ballen uit zijn doel doch het is net in de laatste seconde, als de rechtsbuiten, die nog een gaatje ziet en den stand gelijk maakt (3—3). Onderlinge wedstrijden van „Haarlem". Op tweeden Kerstdag hadden op 'net ter rein aan den Schoterweg weer evenals an dere jaren de gebruikelijke onderlinge wed strijden plaats. De belangstelling was grooter dan andere jaren; er waren niet minder dan dertien elftallen samengesteld. Het bestuur had voor dezen grooten toeloop van voetbal lers extra-maatregelen getroffen: het had o.a. voor een groote tent met eenige kachels gezorgd, van waaruit men de wedstrijden kon volgen. Voeg daarbij, dat het meer een lentedag was dan een winterdag, dan kan men begrepen, dat de stemming prima was. Dank zij de uitmuntende regeling van den heer B. Kleefstra werden alle wedstrijden op den juisten tijd gespeeld. Na afloop reikte de voorzitter van Haarlem, de heer C. N. Hin, met een hartelijke toe spraak, de prijzen uit, waarbij geen elftal vergeten werd. Effern heeft overschrijving aan' gevraagd. De rechtshalf van Stormvogels H. Effern, die onlangs door de elftalcommissie gepas seerd werd. heeft overschrijving aangevraagd naar V. S. V. AFDEELING II. Res. Ie klasse. A.D.O. 2 Voetbal op de Kerstdagen. 25 December (Eerste Kerstdag). Amsterdam: AjaxVictoria Ziskov (Praag) 24 Bochum: Turn und SportvereinVitesse .'(Arnhem) 20— 3 Sierburg: S r S. C. '04—Velox (Utrecht) 4—2. Amsterdam- S. L. T. O.—Amsterdamsche Volksvoetbal Bond 7—2. Tweede Kerstdag 26 December: Amsterdam: ZwaluwenGrasshoppers, ruststand 0—1. Eindstand 2—6. Keulen: Keulsch elftalAmsterdamsch elftal 2—3 (2—0) Rotterdam: Sparta—Feyenoord 1—1. Spar ta wint na het nemen van strafschoppen. Duisburg: Dulsburgcr Turn unci Spielver- Cin '99—V. V. V. (Venlo) 2—3. H«me: s. C. Westphalia 04Robur et Ve locitas (Apeldoorn) 6—1. Zutphen: Be Quick—Olympia 1911 Bo- choltz 5—5 Dusseldorf: Bnllspielverein 04—Velox 1—2 Leeuwarden: Leeuwarden—Tubantia 1—5 Eindhoven: P. S. VStormvoge's 3—3 Ehkhuizen: West Frisia—P. E. C. 4—2. Zaandam: Z. F. C— A. G. O. V. V. 4—2. Utrecht: Utrechtsch elf-tal—Noordelijk elf tal 4-2. Haarlem: H. F. CGo ahead 4—3. Amsterdam: Zwaluwen—Veulens (Boeda pest! 3—3. (Ruststand 2—0). Den Haag: HV.V.Grashoppers 34. Rust stand 13). Haarlem: Haarlemsch Elftal—Victoria Zis kov 24. Duisburg: Duisburg—Hambornsch elftal— Amsterdamsch elftal 6—2. Gronau: Venna Crlxketers—Enschedésche Boys 2—0. Rotterdam: R.F.C.—D.E.C. 5—0. Afdoeling III: Quick—Hengelo 2—4 i Sneek: L.S.C.—Velocitas 3—5 i Leeuwarden: Rock! Geel—FV.C. 01 De op Tweeden Kerstdag te Amsterdam ge- speelden wedstrijd D.W.S.—Heracles had tot resultaat 24, AFDEELING II. Eerste klasse D. F. C. Feijenoord V. S. V. Z. F. C. Blauw-Wlt A. D. O. V. U. C. Xerxes H. F. C. Hilversum 19 41—15 1.58 19 27—16 1.58 16 23—24 1.33 15 29—22 1.25 10 23—25 0.83 10 23—28 0.83 8 26—28 0.67 9 17—28 0,67 8 13—25 0.67 7 24—36 0.59 AFDEELING III. Eerste klasse: Go ahead 11 9 1 1 19 36—13 1-73 Enschedé 11 9 0 2 18 34—8 1.64 A. G. O. V. V. 11 7 2 2 16 45—22 1.45 P. E. C. 11 6 2 3 14 24—25 1 27 Heracles 11 4 4 3 12 19—22 1.09 Wagertingen 11 3 2 6 8 22—32 0.7-3 Robur et Vel. 11 3 1 7 7 22—38 0.64 Tubantia 11 2 2 7 6 28—31 0.55 Vitesse 11 2 2 7 6 19—39 0.55 Z. A. C. 11 1 2 8 4 15—36 0.36 AFDEELING IV. Eerste klasse: N. A. C. 10 6 1 3 13 26—24 1.30 P. S. V. 11 6 2 3 14 34—22 1-27 N. O. A. D. 12 6 3 3 15 34—21 1.25 Eindhoven 13 8. 0 5 16 33—26 1-23 M. V. V. 11 6 1 4 13 32—30 1.18 Longa 11 4 3 4 11 29—26 1.— Willem II 12 6 0 6 12 33—23 1.— Bleijerheide 11 3 2 6 8 17—27 0.73 B. V. V. 12 3 1 8 7 31—38 0.53 De Valk 13 3 1 9 7 22—57 0.54 AFDEELING V. Eerste klasse: Velocitas 11 10 0 1 20 59—14 1.82 Veendam 11 9 1 1 19 36—13 1.73 Leeuwarden 12 5 4 3 14 30—28 1.17 G. V. A. V. 12 4 5 3 13 35—37 1.08 Be Quick 12 5 3 4 13 24—33 1.08 Alcides 11 4 1 6 9 26—27 0.82 Achilles 12 3 2 7 8 23—30 0.67 Friesland 11 3 1 7 7 18—36 064 Frisia 12 2 1 8 7 24—45 0.58 F. V. C. 12 1 4 7 6 18—31 0.50

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10