A m BAMRUBRIEK. jji X B 8 11 iü H B Hf 8 i IH 8 gil ni y mi z §1 üp 'W !;r" ut fff! -1 l§ kr-'< 18 ..it Ut m fü 1® GOLF WIELRIJDEN SCHAAKRUBRIEK §8 li i 1 ipi M érn mm. KORFBAL WANDELSPORT. ZWEMMEN Damredacteur: J. W. VAN DARTELEN, Raadhuisstraat 1, Heemstede ONZE INT. PROBLEMISTEN-WEDSTRIJD. WEDSTRIJDPROBLEEM No. 1736 Wij onderbreken wederom de publicatie Motto: „Rem" No. I. der ,.kans"problemen en plaatsen hieronder „Le Profane" No. XXVI, Dit vraagstuk behaalde van de inzending onder het motto „Le Profane" Nos. 1 t/m 26 het hoogst aantal punten (26), waaruit dus de auteur de conclusie kan trekken dat geen enkel der onder dit motto ingezonden pro blemen voor bekroning in aanmerking kan komen, WEDSTRIJDPROBLEEM No. 1741. Auteur: „L c Profane" No. XXVI. Ingezonden voor den Internationalen Problemisten-wedstrijd van Haarlem's Dagblad. Eerste publicatie. Zwart 9, SS r 9. gj jffP^ Tm?' 9> Wit, Stand in cijfers: Zwart 7 schijven op: 23 24 29 31 32 37 en 38. Wit 7, schijven op: 25 26 39 40 45 47 en 48. Mag Zwart 3843 spelen? Het aan dit probleem verbonden eindspel moet eveneens worden opgelost. Opmerkingen van de jury: Zwart kan veel sterker 31—36, 37—41, 41—46 spelen, ook al omdat Wit op 38—43 remise maakt door 47—42. 42—38 en 48 28. Voorts geven wij voor onzen ladderwed strijd nog ter oplossing „De Ster" No. V. welk vraagstuk eveneens beneden het vereischte minimum van 27 punten bleef De jury kon aan dit vraagstuk slechts. 22 punten toe kennen. wat voornamelijk is toe te schrijven aan het feit dat voor logica der constructie" slechts 0 punten konden worden toe bedacht. Immers het in dit probleem ver werkte motief is om oen oude uitdruk king te gebruiken „zoo oud als de w->e naar Rome". Van de inzending onder het motto „De S' er" komt. alleen No. VIII (ge plaatst» onder No. 1727i als ,.kans,'-probleem In aanmerking voor event, bekroning: de overige problemen konden het niet tot de „kans"-problemen brengen. WEDSTRIJDPROBLEEM No. 1742. Motto: „De Ster" No V. Ingezonden voor den Internationalen Problemisten-wedstrijd van Haarlem's Dagblad. Eerste publicatie. Zwart m m r 'Y Stand in cijfers: Zwart 8 schijven op: 9 17 18 19 20 23 24 en 26. Wit 8 schijven op: 27 28 31 32 37 39 42 en 46. Mag Zwart 24—29 spelen? Oplossingen dezer beide vraagstukken wor den gaarne ingewacht tot. uiterlijk Maandag avond 11 Januari a.s. bij den redacteur dezer rubriek. OPLOSSINGEN. WEDSTRIJDPROBLEEM No. 1735. Motto„Alvadenna" No. I. Wit 43—38; Zwart 20:29: 39—33; Zwart 35:24; 33—28: Zwart 22:33: 38—32; Zwart 27:38; 42—37; Zwart 31:42; 15 10; Zwart 5 14; 49—43; Zwart 38:40: 45:12; Zwart 17:8; 47:18; Zwart 21—26 of 27; 41—37 en wint. Opmerkingen van de jury: De vorming der zwarte-schijvcn-rij van 42 tot 29 is niet van oorspronkelijkheid ont bloot, overigens is echter de constructie niet bijzonder. Bovendien blijft Wit in de aanvangspositic een schijf voor door 2419 enz., terwijl ten slotte in de afwikkeling de zetten onderling verwisselbaar zijn. Wit kan b.v. óók aanvangen met 15-10 of dezen zet spelen na 4338. 39—33 of 33—28 en inplaats van 4237 eerst spelen 1510, 4943 en 45:17 en daarna 4237 enz. Wit: 25—20, 20:9, 39.48, 41:5, 5:6 en wint. Zwart: Steeds gedwongen. Opmerkingen van de jury: Voor de „logica der aanvangspositie" ver wierf dit vraagstuk het maximum-aantal punten (10); voor de „originaliteit der con structie" echter 0 punten. Het thema is over bekend, terwijl bovendien nog zwarte figu ranten zijn bijgeplaatst. ONZE LADDERWEDSTRIJD. Hieronder publiceeren wij den stand van onzen ladderwedstrijd (bijgewerkt t/m wed- strijdprobleem No. 1736). No. Deelnemers: Pnt 1. S. van Duijn, Abbenes 10 2. J. B. Sluiter Jr., Aerdenhout 10 3. Chr. Gerritsen, Bennebroek 10 4. M. A. G. Cats, Bloemendaal 10 5. J. P. Exel Sr., Bloemendaal 10 6. J. van Steenwijk, Ede (Gelderland) 10 7. H. Auvent, Haarlem 10 8. C. M. Beek, Haarlem 10 9. H. Beek, Haarlem 10 10. F, A. Berkemeier, Haarlem 10 11. J. van Berkum, Haarlem 10 12. J. Claus, Haarlem 10 13. W. van Daalen, Haarlem 10 14. J. P. Exel Jr., Haarlem 10 15. H. W. Germeraad, Haarlem 10 16. W. C. Groenings, Haarlem 10 17. A. J. Luske, Haarlem 10 18. P. A. Nooij, Haarlem 10 19. C. Rietman. Haarlem 10 20. Mej. A. Schreurs, Haarlem 10 21. W. Stroo, Haarlem 10 22. D. Kleen, Heemstede 10 23. J. L. Veen, Heemstede 10 24. W. J. v. d. Voort, Nieuw-Vennep 10 25. H. Greeuw, Haarlem 9 26. L. P. Huges, Haarlem 9 27. J. v. d. Vlugt, Haarlem 9 28. W. Jonkhof, Haarlem 8 29. H. G. J. Andriessen, Haarlem 6 30. B. Henneke, Haarlem 5 31. A. Paap, Zandvoort 2 32. J. H. Hilder. Lisse 2 33. Siegerist, Haarlem 2 34. H. F. Antonisse, Santpoort 2 35. P. G. M. Ottolini Sr.. Haarlem 2 Hoofdklasse-competitie Ned. Dam- bond. Te Zaandam speelde voor bovengenoemde competitie de Damclub Zaand~ tegen de Damclub Haarlem I, De uitslag luidt als volgt: Zaandam I Haarlem I H. G. Giskes—II. W. Zitman B, MaijF, A. Berkemeier G. D, HoornChr. F. Visse J StormmesandJ. Lycklema S. TroostG. P. Heek J. WijngaardI-I A./van Abs P. Beunder—Th. van Wamel G. LuttikJ. van Berkum N. DekkerD. A. van Abs J PrinsP. van Wamel Voorloopige uitslag 2—0 0—2 0—2 xx 0—2 0—2 3—11 De met een x gemerkte partijen werden afgebroken: die worden arbitrair beslist. Het eindresultaat zal vermoedelijk 164 voor Damclub „Haarlem" worden. D.O.S. (Amsterdam) behaalt het cluhkampioenschap. Door de overwinning van „Gezellig Sa menzijn" I op „J.izef Blankenaar'' (119) en van „D.OS op „Gezellig Samenzijn" II (11—9) heeft de Amsterdamsche Damvereen. „D.O.S." een einde gemaakt aan alle span ning en beslag gelegd op het clubkampioen schap der noordelijke hoofdklasse. De Haarlemsche Damclub I heeft dus haar kampioenstitel aan D.O.S. moeten afstaan, zij het dan ook met het kleinst mogelijke verschil. De Damclub Haarlem kan dit seizoen op een zeer goed resultaat terugzien; haar komt de eer toe aan den nieuwen clubkampioen een nederlaag te hebben toegebracht. Kennemer Golfclub. Zaterdag en Zondag werd op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zand- voort de maandelijksche wedstrijd verspeeld Er waren 18 deelnemers. Voor den eersten prijs zal overgespeeld moeten worden door P. Blankevoort en H. A. Healy, die beiden 2 down eindigden. H. S. V. „De Kampioen". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een open wedstrijd op hometrainers om het persoonlijk kampioenschap van Noord-Hol land over 1 K.M. Wegens rijden in Keulen kon Van Egmond niet aan den wedstrijd deelnemen. De uitslag werd voor de categorie Onaf- hankelijken en amateurs; Kampioen 1932 S. Hoevens met een tijd van 73 sec. over 2 rit ten. 2e B. v. Dijk; 3e H. Ooms; 4e H. van Duijnen; 5. Neuteboom. Voor de nieuwelingen was de uitslag: Kampioen J. van Meenen 79 4 5 sec over 2 ritten; 2e K. Fruitema, 80 2 5 sec; 3e Vrij land; 4e M Huyboom; 5e Budding. Zondag 10 Januari voor do nieuwelingen 3 K.M.; voor de Onafhankelijken en Ama teurs 5.K.M. Belangstellenden hebben vrije toegang. Oplossingen, vragen enz. te zenden aan den Schaakredacteur van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 93, Haarlem. PROBLEEM No 604 (No. 1 van den wedstrijd, 14e ladder) JLM mm ""fü „SU a u-a Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Kd6, Dc8, Te2, Lh7, Pfó, Pgl, b2, b3, c3, e4. Zwart: Kd3, Te5, La6, Pb4, Ph3, e6. Overwinning zonder gevaar, is zegepraal zonder roem. NAPOLEON ONZE VEERTIENDE LADDERWEDSTRIJD Heden begint onze veertiende ladderwed strijd, welke negen weken zal duren. In be doeld tijdvak zullen 12 opgaven ter oplos sing worden gegeven. Ditmaal zullen zes twee-zetters, drie drie-zetters, één vier-zetter, één eindspelstudie en één schertsprobleem worden aangeboden. Ook minder gerouti neerde oplossers kunnen derhalve aan den wedstrijd deelnemen of er mede voortgaan. Zelfs wanneer men alléén de tweezettige pro blemen oplost, mits over langen termijn, be reikt men eens den top van de ladder. Het aantal deelnemers is thans 46! DE WEDSTRIJDBEPALINGEN 1. De wedstrijd omvat één afdeeling, waar in in den regel tweemaandelijks, 12 opga ven (problemen en eindspelstudies) ter op lossing worden gegeven. 2. De wedstrijd is doorloopend. z.g. ladder- systeem; iedereen kan zich te allen tijde als oplosser aanmelden. 3. Voor iedere goede oplossing worden pun ten toegekend en wel: voor twee-zetters 2 punten, voor drie-zetters 3 punten, voor vier- zetters 4 punten, voor eindspelstudies 5 pun ten en voor schertsproblemen 1 punt. 4. Nevenoplosbare of onoplosbare proble men en studies worden niet opzettelijk ge plaatst. Mocht een deelnemer echter kunnen aantoonen dat een probleem of studie on oplosbaar of nevenoplosbaar is, dan worden hem (haan 3 extra-punten toegekend. De auteursoplossingen blijven echter, ten opzichte van het aantal daarvoor vastgestel de punten, van kracht. 5. Twee-maandelijks wordt een ranglijst opgemaakt volgens het totaal aantal behaal de punten: die ranglijsten zijn doorloopend: het. tweemaandelijks behaalde aantal punten wordt bij het totaal van de vorige lijst op geteld. 6 Tweemaandelijks wordt aan No. 1 (op de ladder) een prijs toegekend ter waarde van ongeveer 5.— (schaakboek of schaakboe ken, schaakspel, schaakbord, reisschaakspel, enz., naar keuze van den winner). Indien er minder dan 20 deelnemers zijn, wordt geen prijs toegekend. 8. Bij gelijk uitkomen beslist het lot. Na het winnen van een prijs wordt het punten- aantal geannuleerd en kan men opnieuw de ladder bestijgen. Zij, die door het lot afvie len voor den twee-maandelijkschen prijs, be houden echter het punten-aantal, dat ge voegd wordt bij het totaal aantal punten, eventueel door hen behaald in het volgende twee-maandelijksch tijdvak. 8. Het puntenaantal van deelnemers, die gedurende 6 achtereenvolgende maanden niet hebben opgelost, wordt geannuleerd. 9. Vermelding van den sleutelzet van alle problemen (met uitzondering van scherts- problem?n>. is voldoende. Bij eindsoelstudies zal steeds worden vermeld of de uitwerking geheel of ten deele wordt verlangd. 10. Uiterlijk 14 dagen na den datum van verschijning van de schaakrubriek, waarin de opgaven gepubliceerd worden, moeten de oplossingen in ons bezit ziin. Evenfeel kan van die bepaling dispensatie verleend wor den, in welk geval de behaalde punten van alsnog aanvaarde goede oplossingen, zoo noodig eerst in de volgende ranglijst worden verantwoord. 11. In bijzondere of onvoorziene gevallen beslist de schaakredacteur. Overve-cn. J. O. Uw notatie ls goed, alleen kunnen de dubbelpunten achterwege blijven. Santpoort. B. v. R. Wij raden u ernstig aan een leerboekje t-e bestudeeren, speciaal over „Mat". Na. 1. Pf5, ab6:; 2. Pd4, Kd5'is Zwart volgens u „altijd mat", maar wij zien geen mat op den derden zet. Het tournooi te Hastings. Uit Londen: In het meestertournooi te Hastings heeft dr. Euwe Zaterdag verloren van Kashdan. Hij gaf op na 28 zetten. Dr. Euwe geraakte in tijdnood, hij was ge dwongen in een paar minuten eenige zetten te doen, waarbij hij een paard verloor. De stand werd zoo. dat hij verder spelen mat driegde of verder stukverlies, waarop onze landgenoot opgaf. De stand is thans: Flohr en Kashdan 5 pnt., Miss Menchik 3 1/2 pnt., Euwe, Sultan Khan en Jackson 3 pnt., Stoltz 2 1/2 pnt., Yates 11/2 pnt., Thomas 1 unt., Michel 1/2 punt. NED. KORFBALBOND Overzicht. De drassige velden waren oorzaak, dat èn te Haarlem en te Amsterdam geen twaalftal uit Haarlem in het veld kwam: de eerste Zon dag in 1932 bracht dus noch winst- noch verliespunten. S. V. 1Swift 2 niet doorgegaan. Het eerste twaalftal was de gastheer van de reserves van de le klasscr Swift uit Amsterdam. Swift versoheen echter niet, zoodat de wed strijd niet kon doorgaan. Daar het veld in uitstekenden staat was en het weer gc-ed, zullen de Amsterdammers wel de reglementaire straf, d.i. twee verliespunten boeken. HAARL. KORFBALBOND S. V. 2Palon 1 (60) De reserves van S. V. hebben de N.A.S.B. afd. Santpoort met 60 geslagen, waardoor ze hun doelgemiddelde wat opknapten. Rust ging in met 4—0. Palvu bezit in haar eerste twaalftal wel een hardwerkende ploeg, doch de aanvallen en het doelen is zeer zwak. Het is echter hun eerste competitie-jaar. De strijd voor het kampioenschap 2e klasse H.K.B. blijft dus nog steeds tussohen T. H. B I, S. V. H en Kennemers I. Zilvermeeuwen 2Animo 2 (2—1) Daar de aangewezen scheidsrechter niet aanwezig was, verklaarde de heer Broeksma zich bereid, den wedstrijd te leiden. Een ste vige wind. die van paal tot paal stond, belette zuiver plaatsen en deed veel afbreuk aan het spel. Zilvermeeuwen speelde voor rust met wind mee, zo:dat haar aanval veel te doen had. De twee, Zilvermeeuwen-dames zorgden voor een 2—0-voorsprong. Rust. Na de rust waren de bordjes verhangen. Door den wind gesteund kwam Animo opzet ten. Na eenigen tijd verkleinde een Animo- dame den achterstand met een mooi doel punt. Maar hier bleef het dan ook bij. Wel kreeg Animo mog een strafworp te nemen, maar deze werd naast geschoten. Kort hierop floot scheidsrechter Broeksma het einde. Door deze overwinning is Zilvermeeuwen 2 practisch gesproken buiten degradatie gevaar. Zilvermeeuwen 3S .V. 3. Ook deze wedstrijd is niet gespeeld, door dat de IJmuidaren vóór 12 uur niet van hun terrein gebruik mogen maken en S. V. III alleen om 10 of 12 uur kon spelen. Uitgestelde wedstrijden. De wedstrijden Animo ISportief II en Animo IIIOns Genoegen I zijn wegens ter reinafkeuring na et doorgegaan. VOETBAL'. ONZE PORTRETTEN-GALERIJ. OPLOSSING PROBLEEM No. 599 (No. 6 van den wedstrijd, 13e ladder) Stand der stukken: Wit: Ke3, Dgó, Pc7. a2, a6, b3, b6, h3. Zwart: Ke5, a7. (G. E. Carpenter, Tarrytown) 1. Kc3 - e2 Ke5—d4; 2. Dgó g5, enz. Ke5-f4; 2. Pe7- cö, enz. a7Xo6; 2. DgóXbó, enz. Goed opgelost door: H, de Ruijter te Bloc- mendaal; N. L. Rost te 's-Gravenhage; M. D L. Artz, J. J. H. Bauer. C. v. Dort (ook nog no. 598. twee punten), II. W. v. Dort. L. Ger- meraad, J. Hillebrand, F W Hoogerbeets, J. ten Hove, G'. Last. B .A. Snelleman (ook nog no. 598, twee punten) en C. Warlé, allen is Haarlem; J. E. Baalbergen (ook nog nos. 597 en 598, vijf punten), E. G. v. d. Kaay en L. A. Patoir, allen te Heemstede; J. Onstein, te Ovcrvecn: P. Mars. J. Gcrmeraad en K. Sie- gerist, allen te Santpoort; H. C. Kemp te ijfhuizen «allen drie punten). CORRESPONDENTIE VEEL HEIL EN ZEGEN IN HET NIEUWE JAAR! Haarlem. F. W. H. Zeker, de Looper moet naar e7: dank voor uw heilwensch H. S. 1. Ke3d3 faalt na 1.,Ke5—f4. Heemstede. J. E. B. Ja. die oplossingen waren bij de correspondentie verzeild ge raakt. Marathon. Zondag hield de Wandelsportvereeniging „Marathon" met 15 heeren en 1 dame on danks het zeer slechte weer, een afstands- marsch van 25 K.M. Alle deelnemers volbrach ten in de beste conditie dezen tocht en ont vingen daarvoor de speciaal vervaardigde medaille. Aan dezen tocht werd deelgenomen door a.s. wandelaars op grooten afstand, waarvan de leeftijden varieerden van 10 tot 14 jaar Gelet op den gemaakten tijd en hot bij zonder zwaar parcours mag het vian deze jonge lui toch wel een bijzondere prestatie heeten. Ook de deelnemende dame heeft aangezien dit haar eersten afstandsmarsen was, zdoh dapper geweerd. Op 17 Januari zal genoemde vereeniging met het andere gedeelte van haar ledental n.i 11 heeren en 6 dames, dezen tocht nogmaals maken, om ook hun de gelegenheid te geven in het bezit te geraken van de medaille. V. V. IJ.-nieuws. De Uitslagen. V. V. IJ, A-adsp.—V. S. V. A-adsp. 2—4 V.S.V. B-adsp.,V.V.IJ. B-adsp. 1—1 Het nieuwe jaar is al heel slecht ingezet door de adspiranten. V.V.IJ. A verscheen met negen spelers, waaronder twee invallers. (Rust 22). Door deze nederlaag is de kans om de bo venste plaats te behouden sterk gedaald. Ook B verscheen onvolledig; zij wist het nog tot een gelijk spel te brengen. Hoek maakte het eenige doelpunt voor V. V IJ. (Rust 0—0). De oorzaak van het onvolledig opkomen was, dat de aanschrijvingen veel te laat waren verzonden. J. A. SUNTER. (BLOEMENDAAL. Een man, waar een vereeniging een houvast aan heeft! Die in den waren zin van het woord een steunpilaar is! Reeds een veteraan, maar aan wiens begeesterend spel vele jon geren een voorbeeld kunnen nemen. Dat is J. A. Sun ter, die 5 Juni 1898 te Haarlem ge boren en dus nu 33 jaar oud is. Eigenlijk had hij al besloten, het voetballen er aan te ge ven, maar „Bloemendaal" had hem weer noodig en dus stelde hen zich opnieuw be schikbaar! „Jan Kanon", zooals hij bij voor keur door de oude garde van „Bloemendaal" genoemd wordt en die al ongeveer vijftien jaar met deze club „meeloopt", heeft als middenvoor in zijn lange voetballoopbaan honderden goals gescoord. In tal van jaar verslagen wordt zijn naam met eere ge noemd. En dat is dan ook geen wonder, want hij is altijd bereid om zijn club te hel pen, vooral in tijden wanneer een krachtige hulp dringend noodig is, zooals bijvoorbeeld in het seizoen 19301931, toen Bloemendaal in degradatienood verkeerde. Er moest in Baarn tegen de club van dien naam ge- .speeld worden en er moest door de witten worden gewonnen om behouden te blijven. Welnu, Bloemendaal won met 52, wat voor al aan het spel van Sunter te danken was. Hij overtrof zichzelf dien middag, aldus werd ons door een paar Bloemendaal-vrienden ver zekerd. Hij scoorde er lustig op los, benutte de voorzetten ineens en behoefde den bal niet eerst stil te leggen. Sunter begon pas op 16-jarigen leeftijd te voetballen en wel in een H.V.B.-club, die al lang niet meer bestaat. Daar was hij rechts back. Een jaar later, toen hij in de Haar lemsche Kantoor Voetbalvereeniging speel de, werd hij als eenige tweede-klasser in het H.V.B.-elftal gekozen in gezelschap o.a. van Piet Tekelenburg. Via „Volksweerbaarheid" ging Sunter naar Bloemendaal, waar hij eveneens in het eerste elftal rechtsback was. In 1922, toen zijn club kampioen van de derde klas was geworden, openbaarde hij zich als een uitstekend middenvoor. In dat jaar scoorde hij vij.ftig procent van het aantal goals. Sindsdien is (hij altijd middenvoor ge bleven. Zijn prettigste wedstrijd ligt nog versch in zijn herinnering, waiXt dat was die op Hemelvaartsdag van het vorig jaar tegen. H.F.C., toen Bloemendaal met 32 won. Sun ter stelt er een groote eer in, dien middag twee maal den internationalen keeper Van. der Meulen gepasseerd te hebben, zij het ook, dat één van deze goals wegens buitenspel geannuleerd werd. Als zijn gezondheidstoe stand het toelaat wat wij gaarne hopen. dan wil hij graag nog een poosje rechts back spelen en als ook dit niet meer gaat dan is hij bereid om nog op een ander ge bied nuttig voor zijn club werkzaam te zijn. Zeiden we niet in den aanhef dat Bloemen-^ daal een. houvast aan hem heeft! Het Zwemfeest van H. V G. B. Ten bate van het Olympisch Comité. De datum van het door H.V.G.B. te houden zwemfeest ten bate van het Neder la ndsch Olympisch Comité nadert snel; Donderdag avond a.s. zullen de wedstrijden in Stoop's Bad plaats vinden. De verschillende nummers beloven zeer in teressant te worden doordat de voornaamste Hollandsche zwemmens hebben ingeschreven; het publiek wachten zeer spannende wedstrij den, die op een hoog peil zullen staan. Zooals gewoonlijk op een H. V. G. B. zwem feest wordt dit geopend met een aantal ad- spiran tennummers. Nadat de adspiranten elkaar bekampt heb ben volgt de jaarlijksohe strijd om den Dr. Merens-beker voor leerlingen .van Middelbare Scholen. De nationale nummers zijn zeer sterk be zet; het nummer 100 M. vrije slag seniores telt meer dan 20 deelnemers. Ook het dames-nummer 100 M. rugslag is I sterk bezet, de bekendste Haarlemsche dames zullen deelnemen. Ook hier is het krachtsver schil gering. De 5 x 40 M. vrije slag estafette belooft zeer pannend te worden. Het nummer 100 M, schoolslag heeren telt de sterkste Nederlandsche schoolslagzwem mers n.l. Kooy (aHarlem), Korpershoek (R. Z. C.) en C, H. Vrugt (D.W.R.) Voor de eerste maal wordt in Haarlem ver- zwommen de 3 x 40 M. M. persoonlijke wls- lag, n.l. school-, rug- en vrije slag. Het aantal inschrijvingen hiervoor is zeer groot. Dit programma van nationale wedstrij den wordt- afgewisseld met nummers voor leden en veteranen en eenige attractie-num mers. Verder staat op het programma een num mer figuurzwemmen, uitgevoerd door de dames van Zignea. Tevens wordt een demonstratie schoonsprin gen gegeven, waaraan de Nederlandsche kampioen en waarschijnlijk Nederland's eenige zwemmer in Los Angelos, J. Stotijn H.Z. en P.C. zal medewerken. Verder zal het eerste polozevental van H.V.G.B. een polowedstrijd spelen tegen het zevental van de Star (Utrecht), Dit zwemfeest belooft een belangrijk feit in het Haarlemsche sportgebeuren té worden,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12