RIJDEN OP BE-IJZELDE WEGEN. BUITENLAND. Britsch-Indië en China. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG TWEEDE BLAD. 5 JANUARI 1932 Na Gandhi's arrestatie. De tactiek der Engelsche regeering. Na de leiders wor den de plaatsvervangers der leiders ge arresteerd. De risico's van het Engelsche standpunt. Amerika en de gebeurtenissen in Mandsjoerije. Geruchten over inter ventie. Duitschland oproerig. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Aan de uiteenzetting van gisteren behoe ven wij, nu er weder een dag na de tragische gebeui'tenissen verstreken is, weinig meer toe te voegen. De Engelsche regeering heeft be sloten niet conciliant te zijn, en evenals in 1930, de strijd verkozen boven eindelooze bemiddelingspogingen (waar het echter toch wel eens van zal moeten komen). Het be hoeft geen betoog, dat dit besluit vele risi co's meebrengt. De inzet van den huidigen strijd is thans immers niets meer of minder, het Engelsche gezag in Indië, en zelfs wan neer de strijd op een Engelsche overwinning uitdraait (het militaire apparaat is goed ge organiseerd en buitengewoon sterk) mag men nog niet spreken van een duurzame of nuttige overwinning. Integendeel: Deze' over winning zal de klove tusschen Indië en En geland verbreed en verdiept hebben en van de resultaat der toenaderingspogingen van de laatste jaren zal geen spoor meer overge bleven zijn. De Engelsche regeering en Lord Willingdon schijnen er echter op te rekenen, dat de massa waar tegen zij thans gaan strijden innerlijk dermate plooibaar gemaakt zal zijn, dat er op voor Engeland voordee- ligen grondslag uitvoering gegeven kan worden aan een plan voor Britsch-Indië s onafhankelijkheid. In tusschen gaat men dus door met na de leiders de plaatsvervangers der leiders gevangen te nemen om aldus het Al-Indisch congres tot bewegingloosheid te doemen. Te gelijkertijd wordt met meer of minder geweld al naar gelang de bevolking zich hierbij ge draagt. uitvoering gegeven aan de besluiten der jongste Ronde Tafel Conferentie. Hieronder laten wij thans een reeks be richten volgen over den loop der jongste ge beurtenissen. L. A. Britsclh-ïmclië Ook de plaatsvervangende leiders gearresteerd. BOMBAY. 4 Jan. (VJD) Na de arrestatie van Gandhi heeft de regeering vier decreten uitgevaardigd om een einde te maken aan de actie van het All Indisch Congres. In de plaats van Vallabhai Patel, die te gelijkertijd met Gandhi werd gearresteerd, is Babu Rapendra, Prasad van Behar, lid van de Executieve van het Congres, tot. Presi dent van het Congres benoemd, die echter eveneens onmiddellijk gevangen genomen werd. Arrestatiebevelen tegen alle congresleden BOMBAY, 4 Jan. (V.D-) De Commissie van het Al-Indische Congres is na de arres tatie van Gandhi onwettig verklaard. Deze door Gandhi ingestelde commissie omvatte de leiders der Indische revolutionaire be weging. De arrestatie van talrijke andere congresleiders wordt verwacht. Waarschijn lijk zal de regeering alle eigendommen van het Congres met inbegrip van de gebouwen in beslag nemen en den congresleden alle voorrechten ontnemen. De Engelsche po litiebeambten in alle Indische steden zijn in het bezit van arrestatiebevelen waarbij zij gemachtigd worden ieder congreslid te arresteeren. Te Bombay heeft Maandag een groofce processie plaats gehad van congresaanhan gers, die eindigde in een massa-meeting, waarin een zeer scherpe boycot wordt ge- ëischt van Britsche waren. Het provinciale congres van Bombay is ontbonden. Er is een krijgsraad gevormd die congresvrij willigers werft. De regeering van Bihar heeft het provin ciale congres aldaar onwettig verklaard en de zestien leden gearresteerd. De toestand na de arrestatie van Gandhi. Te Delhi en in andere plaatsen wordt de spanning in geheel Indië bijzonder sterk gevoeid. De winkels en een groot aantal spinnerijen zijn gesloten. Eenige protestde monstraties werden reeds gehouden. Volgens de nieuwe verordeningen der re geering worden ook stakingsposten en alle vereenigingen, die de openbare orde in ge vaar kunnen brengen, onwettig verklaard. De bijzondere bepalingen, die tot nu toe slechts voor de vereenigde provinciën en de Noordwestelijke grens golden, zullen voor geheel Indië van kracht worden. De plaat selijke autoriteiten hebben vérstrekkende volmachten verkregen om verdachte perso nen te arresteeren De bureaux en verga derzalen van de Congrespartij zijn verlaten Men verwacht nog meer arrestaties. Te Cal cutta is de politie versterkt. De Europeanen worden uitgenoodigd de politie te steunen. Gandhi en de president van het AU-In- disch Congres VaTabhai Patel zijn in de ge vangenis te Poona aangekomen. De autori teiten te Poona waren nogal nerveus, daar de auto met Gandhi niet op den vastgestel- den tijd arriveerde. Na lang wachten kwam in de morgenschemering de auto met Gandhi aan. Politie officieren begeleidden deze tot aan de gevangenis. Gandhi in de gevangenis. Gandhi zelf is vol goeden moed. Daar Maandag de dag is, waarop Gandhi zwijgt, kon hij den gevangenisbewaarder, toen hij hem herkende, slechts met een vriendelijken glimlach begroeten. Gandhi is in dezelfde cel opgesloten, waarin hij vroeger gevangen zat. Hij heeft zijn spinnewiel, een paar boe ken en een paar pannen meegebracht. De eerste dooden. In Allahabad moest de politie een optocht van volgelingen van Gandhi uiteenslaan, waarbij twee personen werden gedood en verscheidene gewond. Ongeveer dertig per sonen werden gearresteerd. China. Amerikaansche protestnota aan de Japansche regeering. WASHINGTON, 4 Januari (V. D.) Staats secretaris Stimson heeft den Japanschen am bassadeur een formeele protestnota doen toe komen betreffende het incident te Moekden, met verzoek deze aan zijne regeering door te zenden. Zal Amerika in Mandsjoerije inter venieer en? WASHINGTON. 4 Januari (V. D.) De Amerikaansche gezant te Peking heeft het departement van Staat medegedeeld, dat de overval der Japansche soldaten op den vice- consul der Vereenigde Staten Chamberlin te Moekden volkomen ongemotiveerd is ge schied en onrechtvaardig is geweest. De ge zant heeft bij de Japansche ambassade te Peking krachtig geprotesteerd, evenals de Amerikaansche consul-generaal te Moekden bij den Japanschen consul aldaar. Van Amerikaansche zijde is de eisch gesteld dat de aanvallers ernstig gestraft moeten worden. De regeering te Washington neemt voorloo- pig een afwachtende houding aan, aange zien de bijzonderheden van het incident nog niet nauwkeurig bekend zijn geworden. Mo gelijk zal Amerika dit incident, de belaste ring van den Amerikaanschen militairen at taché te Koepangtze en het in gevaar bren gen van een Amerikaansche vrouw door bom men uit vliegmachines, eveneens te Kupantze geschied, benutten om het Mandsjoerijsche conflict in zijn geheel aan een ernstig on derzoek te onderwerpen. De molestatie van den Amerikaanschen consul. Reuter meldt, dat een officieel telegram aan het ministerie van buitenlandsche zaken te Tokio den aanval op den Amerikaanschen consul heeft bevestigd. Als de soldaat inder daad hiervoor verantwoordelijk kan worden gesteld, zal de Japansche regeering officieel haar excuses aanbieden. Het incident zou moeten worden toegeschreven aan het feit, dat de betrokken personen zich niet aan el kaar verstaanbaar konden maken. Omtrent de molestatie van den vice-consul der Vereenigde Staten te Moekden wordt van Japansche zijde medegedeeld, dat een on derzoek is ingesteld en dat de Japansche sol daten, die de molestatie hebben gepleegd, in arrest zijn gesteld. De soldaten zijn dronken geweest en hebben niet geweten, dat de con sul der Vereenigde Staten bij het geval be trokken was. Het Japansche oppercommando heeft naar V. D. seint den consul zijn leedwezen be tuigd. De jongste gebeurtenissen in M andsjoerije. Volgens een bei-icht in de „Daily Telegraph" heerscht in Japan groote vreugde over de wending die de gebeurtenissen in Mands joerije genomen hebben. Men beweert, aldus het Hbld., dat te Moekden een onderdeel van het Japansche Overzeesche departement ge vestigd zal worden. De officieele proclama tie van de onafhankelijkheid van Mandsjoe rije wordt op 11 Februari, den verjaardag van het Japansche Keizerrijk, tegemoet gezien Reuter meldt uit Tokio dat de Japansche regeering heeft besloten om den tekst te publiceeren van een Chineesch-Japansch verdrag van 1905. volgens hetwelk de Chi- neezen hebben beloofd om geen spoorwegen aan te leggen, parallel aan den Japanschen Zuid-Mandsjoerijschen spoorweg. Deze pu blicatie zou geschieden om de verzekering die Wellington gegeven heeft, dat nooit een verdrag van dergelijke strekking is gesloten, te weerleggen. Men meente te weten dat de tekst van dit. verdrag van 1905 onder het zegel van geheimhouding aan Groot-Brittannië en de Vereenigde Staten is medegedeeld, maar Japan zou geen publiciteit gegeven hebben aan den inhoud ervan om te voldoen aan een desbetreffend verzoek van China. T orpedo*>oot iagers naar Foetsjau. In Foetsjau zouden, naar Reuter seint, twee Japanners zijn vermoord door een woedende menigte van Chineezen. De Ja pansche minister van marine heeft bevolen datdrie torpedojagers naar Foetsjau moejen terwij! een kruiser, die reeds te Foetsjau is aangekomen, honderd mariniers aan wal heeft gezet ter bescherming van de Japan sche kolonie. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisstraat 16 - Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 105.- China vraagt bijeenroeping van den Volkenbond. GENèVE. 4 Jan. (V. D.) De Chineeschc regeering heeft volgens Fransche mededee- lingen, ott Briand. den president van den Vol kenbondsraad, het verzoek gericht om met het oog op de jongste militaire gebeurtenis sen in Mandsjoerije, den Volkenbondsraad onverwijld bijeen te roepen. Een desbetref fende officieele mededeelingen van Chinee- sche zijde is nog niet bij het secretariaat van den Volkenbond ontvangen. Amerika. Nieuwe boodschap van president Hoover. WASHINGTON. 4 Jan. <V.D) President Hoover heeft het Congres een bizondere Boodschap doen toekomen, waarin hij de spoedige afwikkeling van de economische voorstellen eisch t. Hoover betoogt met nadruk, dat de alge- meene economische toestand op het oogenblik nog ernstiger is dan eenige weken geleden. Het democratische lid van het Huis van Afgevaardigden Collier, voorzitter van de werkcommissie, heeft een voorstel ingediend, inhoudende, dat de president de bevoegdheid inzake de douanewetgeving zal overdragen aan het Congres. Het voorstel machtigt tevens den president een internationale economi sche conferentie bijeen te roepen, met het oog op een verlaging der tolmuren. Een be spreking nopens de schrapping of verlaging van internationale regeeringsschulden wordt nadrukkelijk van de hand gewezen. Het N.T.A. meldt nog: Hoover verklaart in zijn boodschap, dat Amerika zich in de eerste plaats aan het her stel van zijn eigen bedrijfsleven moet wijden, en dit zoo krachtig moet maken, dat het tegen alle omstandigheden is opgewassen. Verder zegt Hoover, dat de Ver. Staten met de uitvoering van het program ook aan zienlijk zullen bijdragen tot de verbetering van den internationalen economischen toe stand. Joegoslavië. Verzoek om ontslag van het kabinet. BELGRADO, 4 Jan. (V.D.) Minister-pre sident generaal Zivkowitsi deelde Maandag avond in den ministerraad mede. dat hij be sloten heeft den koning om ontslag van het gehpele kabinet te verzoeken. Hij motiveerde dit besluit met de verkla ring. dat het kabinet voor den tijd van drie maanden is gevormd met het oog op de ver kiezingen voor do Skoeptsjtina en de senaat. Nu Zondag ook de senaatsverkiezingen heb ben plaatsgehad, beschouwt Zivkowitsj de taak van het kabinet als geëindigd. Duitschland. Het Sklarek-proces. In het Sklarek-proces waren aldus het Handelsblad op den eersten dag van de behandeling der zaak in het nieuwe jaar, zooals bepaald was, alle beklaagden aanwe zig. Naar aanleiding van een opmerking van een der verdedigers der Sklareks. verklaar de de voorzitter dat de rechtbank opnieuw een onderzoek heeft laten instellen naar den gezondheidstoestand van Max Sklarek, om dat bij het begin van het Sklarek-proces ge zegd was, dat met een spoedig overlijden van Max Sklarek rekening moest worden gehou den. Uit het thans uitgebrachte rapport heeft hij den indruk gekregen, dat de gezondheids toestand van Max Sklarek veel slechter is ge worden. De communisten in Berlijn. BERLIJN, 4 Jan. (V. D.) De door de com munisten afgekondigde staking voor de Ber- lijnsche metaalindustrie hééft heden weinig succes gehad. Slechts bij vijf kleine firma's, waarbij in totaal slechts een paar honderd arbeiders werkzaam zijn.wordt geheel of gedeeltelijk gestaakt. Bij de A.E.G. in Henningsdorf bij Berlijn staken eveneens eenige honderden arbeiders. Uit Keulen. In Keulen trachtten de communisten voor al den tramdienst lam te leggen. Tegen ne gen uur kon het trambedrijf echter, nadat een stakingsopruier en een trambestuurder gearresteerd waren, weer in vollen gang ge zét worden. Bij groote particuliere bedrijven kwam het tot samenscholingen van commu nistische elementen, die de arbeiders van het werk trachtten te houden. Negentien perso nen, w.o. een communistisch Ge mee n ter a ad s lid. werden gearresteerd. Een politiebeambte werd in Keulen bij het ontbinden van een vergadering door een steenworp ernstig ge wond. In het bruinkolen gebied werden wegens op hitsing tot staking twintig personen gear resteerd. In het Wurmdistrict ruien» de communisten tot algemeene staking op. De mijnwerkers in het Wurmdistrict zijn hedenmorgen echter allen aan den arbeid gegaan. Communisti sche verfcolonnes hebben een aantal huizén met roode verf besmeurd. Vooral de nieuwe districtsspaarbank in Hertaogenrath moest het in het bijzonder ontgelden. In Aken trachtten de communisten tever geefs de arbeiders tot staking over te halen. De agitatie in het Roergebied. ESSEN, 4 Jan. <V.D.) Ondanks de mis lukkingen zetten de Communisten en de re- volutionnairen hun stakings-actie en den terreur systematisch voort. Behalve de reeds gemelde gewelddaden werd Maandagochtend te Essen nabij het Zuid West Kerkhof een tramwagen met steenen bekogeld, waardoor een passagier ernstig door glasscherven ge wond werd. Vier personen werden voorloopig gearresteerd. In de stadswijk Essen-Borbeck hebben tot nu toe onbekend gebleven personen in de Boch- holterstrasse een prikkeldraadversperring opgericht, die door de politie werd verwijderd. De auto-wielen op scherp stellen. (Van onzen spccialen medewerker.) „Der König Winter hat uns zwar der Baume Schmuck genommen; Doch heiszen wir auch dieses Jahr van Herzen Ehn willkommen!" Wanneer de wegen in een winternacht plotseling met een dun laagje ijzel bedekt worden, dat zelfs de grilligste holten en kui len met mathematische zekerheid volgt zou er dan wel één automobilist zijn, die het bovenstaande gedichtje beaamt? De princi- pieele oorzaak van de winter-verwenschingen die zelfs de meest ingetogen automobilist niet onderdrukken kan, is het n:odgedwon gen inzicht In eigen nietigheid. Niet langer beheerscht de mensch zijn eigen maaksel, de machine heeft zich in een geslaagde revolu- tionnaire poging van de macht meester ge maakt. Als de auto meet stoppen, rijdt nij door, wil men echter van stilstand uit weg rijden, dan is het omgekeerde het geval. Alle richtingen wil de wagen uit, behalve die, welke de bestuurder gekozen heeft. En als dan eindelijk een botsing volgt, meent men boven het gekraak der beschadigde spatscher men een satanisch lachje te hooren! Fig. 1. Fig. 2. Zooals steeds bij het slippen het geval is, zullen ook tijdens het glibberige gezigzag op ijzel de meeste bestuurders „hun hoofd ver liezen", eerst alleen figuurlijk, somtijds he laas ook letterlijk. Het ondernemen van een autotocht onder deze omstandigheden moet met de meeste stelligheid ontraden worden, somtijds echter is men wol verplicht verder te rijden, wanneer de gladheid ons op een onge legen plek verrast.. Het kan ij zelen terwijl 'net dooit, wanneer nl. de grond nog bevroren is. IJzel ontstaat ook wanneer z.g. onderkoelde regen (benedon het vriespunt afgekoeld, doch Fig. 3. Fig. 4. niet gestold) op de wegen valt. In wintor- sche nanachten kunnen voorts sommige weg gedeelten zeer glad zijn, wanneer b.v. ce opslag van den grond" bevriest. We laten de oorzaken echter voor de rest maar buiten be schouwing, de gevolgen zijn van meer be lang. Een eerste vereischte voor den ijzel-rijcer is, dat hij de slip-remedies beheerscht; deze hebben wij onlangs uitvoerig besproken. 1) Angst veert ook hier ten verderve! Men ver- valle overigens ook niet in het andere uiter ste, want een slipper op een „gewoon" glad den weg is dikwijls gemakkelijk te herstellen, op ijzel echter veel minder vaak (en minder goed!) De snelheid dient zéér gematigd te worden, meer dan 15 of hoogstens 20 KM. mag men zeker niet rijden! Men houdt het stuurwiel (niet te stevig) met beide handen vast, elke lichte deviatie moet men onmiddel lijk redresseeren. Het stuur moet dus even „gevoelig" gehanteerd worden als b.v. een penhouder. Op ronde wegen blijft men op het midden, de neiging om naar links te glijden is dan even sterk als naar rechts. Remmen is funest, de wielen worden geblokkeerd en de wagen is dan eerst recht onbestuurbaar. Groote moeite kan ook het wegrijden opleve ren. want de adhaesie tusschen wiel er. weg is zóó gering, dat de motorkracht, nutteloos verloren gaat. Men moet daarbij ce prise- directe inschakelen, of zoo noodig de 2e ver snelling en de fractie zéér soepel bedienen. Soms kunnen de passagiers helpen, in vele gevallen kan het vloerkleedje uitkomst brengen. Wie op alles voorbereid wil zijn, ne me wat zand mee, maar verreweg het beste doet men coor de auto „op scherp te stellen". In een noodgeval kan men daartoe touwen om de banden slaan (bij discuswielen niet mogelijk!) maar deze zijn al heel gauw ver sleten en gaan bovendien vrij snel los. In lan den waar ijs, ijzel en sneeuw erg inheemsch zijn, bezit elke automobilist sneeuwkettingen. Deze bestaan uit korte stukjes, die over hot loopvlak van den band komen te liggen, wel ke op hun plaats gehouden worden door con centrische kettlng-,.ringon" welke ter weers zijden langs de velg loopen (flg. 3. 4 cn 5.) Dc dwarsverbindingen verschuiven tijdens het rijden, zoodat ce band er niet noemenswaar dig door beschadigd wordt Men gebruike deze kettingen alleen op besneeuwde of be ijzelde wegen, anders is beschadiging van het wegdek te vreezen. Er bestaan ook nood- sneeuwkettingen. die met een riem tusschen de spaken bevestigd worden, (fig. 1 en 2), deze worden ook wel met een rubber onder laag gemaakt, waardoor elke beschadiging van het wiel voorkomen wordt. Sneeuwket tingen zijn vrij duur, 30 a 50 gulden», zoo dat er slechts weinig Hollanders zijn, die ze bezitten. Wie echter slechts éénmaal het enorme nut ervan ondervonden heeft zal ze niet meer willen missen! Het omleggen van deze kettingen is in fig. 5 afgebeeld. Men legt allereerst de dwarsschakels op den band (1), daarna wordt de wagen voorultgeduwd, zoo dat het los erbij hangend deel aan de voorzij de komt te liggen. Tijdens deze manoeuvre valt de ketting dikwijls weer van den band af maar na eenig probceren zal de positie (2) toch wel bereikt worden. Daarna kan men de uiteinden A. en B. verbinden door Ln (3) het slot in elkaar te schuiven. De moderne ket tingen zijn vrij handelbaar, doch eenige voor oefening in de garage blijft toch zeer ge- wenscht- Wanneer de sneeuw voldoende dik ligt. ontmoet men analoge moeilijkheden als op ijzel. Men vermijdt dan in het bijzonder de plaatselijke ophoopingen, rijde dus niet vlak langs het trottoir. Zijdelings wegglijden kan de uiteinden van ce assen ontzetten, b.v. wanneer het wiel bruusk tegen een trottoir band aankomt. Wanneer de wagen niet weg kan komen, moet men in geen geval vol gas geven, want dan komt hot wiel hoe langer hoe dieper in de sneeuw. Daarom moet men in den winter steeds een schop meenemen, om de wielen te kunnen uitgraven. In win- tersche landen zijn er zelfs automobilisten, cio een takel mee op reis nemen, om den wagen eventueel zelf uit den berm te kun nen trekken. Ten onzent zal men in zoo'n ge val de hulp van een „1 PK havermotor" in roepen omdat die onder deze omstandighe den moer presteert dan een 100 P.K. auto! Op den weg volge men zooveel mogelijk be staande sporen, wat echter ook al weer moei lijkheden kan geven. b.v. wanneer de wielen er niet in passen. Wanneer de wagen wat niet gemakkelijk gebeuren zal, maar toch mogelijk blijft onverhoopt achtergelaten moet worden, dan vergete men niet. om ra diator. waterpomp en „motorblok" leeg te la ten loopen. tenzij men een anti vriesmiddel door het koelwater gemengd heeft Haalt men do auto dan later weer op. dan moet natuurlijk evenmin verzuimd worden, om. (nadat de kraantjes gesloten zijn) allereerst het koelsysteem te vullen! 1) Zie ons blad van 23 Dec. 1931. Het omleggen van sneeuwkettingen. In Bottrop werden vele ruiten van zaken- huizen vernield, nadat reeds in den nacht van Zaterdag op Zondag van het gebouw van de „Bottroper Volkszeitung" drie groote etalagevensters ingegooid waren. In Westerholt werden 26 personen gearres teerd, die in een verboden vergadering be sloten hadden dc mijn Westerholt stil te leggen. Negen andere personen werden in Wester holt gearresteerd wegens het hinderen van werkwilligen. In Herten werden in den afgeloopen nacht vele boomen dwars over de straat gelegd. Deze hindernissen konden echter spoedig wor den opgeruimd. In Recklinghausen werden tien, in Marl drie, en in Gladbeck vier on twintig personen wegens ophitsing tot stakng en wegens het verspreiden van revolution- naire geschriften gearresteerd. De communistische agitatie in het Rijnland. DüSSELDORF. 4 Jan. (V.D.) Het was bij de politie bekend geworden, dat Communis tische troepen Maandagochtend voornemens waren de arbeiders, die zich naar hun werk begaven, tegen te houden en tot staking over te halen. Sterke politiemachten hebben in de stad de communistische troepen over vallen. zoodat deze hun voornemens niet konden uitvoeren. Meer dan 150 personen werden gearresteerd. Ordeverstoringen heb ben hierbij niet plaats gehad. KOUDE-RECORD VAN PROF. DR. W. KEESOM. Prof dr. W. Keesom is in het Kryogeen Laboratorium te Leiden er in geslaagd, een ruimte van 10 c.M.3 af te koelen tot 0.75 gr. K.. de laagste temperatuur op aarde ooit verkregen, voor zoover bekend is, meldt de Tel. ACENDA Heden: DINSDAG 5 JANUARI Stadsschouwburg: Ensemble Bouber. „Droomkoninkje". 8 uur. Wilhelmlnakerk: Bijeenkomst Evangelische Alliantie. 8 uur. Hotel Central, Groote Houtstraat): Bijeen komst Makelaarsvereeniging. 8 uur- Remonstrantenhuis. Wilhelminastraat 22: VereenSging van Spiritisten „Harmonia". Le zing. 8 15 uur. Nassauplein 6: Vergadering Kamer van Koophandel en Fabrieken. 7.30 uur. Cinema Palace: De slag bij Bademündc. Op het tooncel: Barandini met zijn pop August. 7 en 9-15 uur. Rembrandt Theater: Viktorla und ihr Husar. Op het toonecl: Hadges Biler Ballet. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Zijn Dubbelganger. Op het tooneel: Variété Attractie. 8.15 uur. WOENSDAG 6 JANUARI Raakskerk: Bijeenkomst Evangelische Al liantie. Stadsschouwburg: Kon. Ver. Ned. Tooneel, De klop op de Deur. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Teyler's Museum. Spaarnc 16- Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) P. Th. A. van Rijn, Kl. Houtweg 15. t*L 10539. Fa. C. G. Loomeyer en Zn., Zijlweg 34, tel. 12495. Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19. tel. 12711,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5