STADSNIEUWS KALENDERS. Rubriek voor vragen. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 6 JANUARI 1932 KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De heer G. J. Droste Jr. tot algemeen voorzitter gekozen. DE HEER TH. G. C. HOOY VOORZITTER VAN HET KLEINBEDRIJF. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken vergaderde Dins dagavond onder leiding van den heer C. ten Boom, die als nestor der Kamer tijdelijk als voorzitter fungeerde. De heer Ten Boom sprak de openingsrede uit. Rede C. ten Boom. Als nestor heb ik het voorrecht, aldus spre ker, u op deze eerste vergadering te mogen begroeten. In het afgeloopen jaar hebben wij helaas ons medelid Brinkmann moeten missen. Hij was een man door ons allen hooggeacht, die wij met weemoed nastaren. Zijn plaats werd op waardige wijze vervuld door den heer Gun- ters. Vier van onze leden hebben ons bovendien (gelukkig vrijwillig) verlaten. In hun plaats zijn door enkele candidaatstellingen gekoen de heeren Brinkman, Dufour, Philippo, en Swen.s. Wij he éten hen hartelijk welkom in ons midden. Hun namen hebben een uitne- menden klank op het gebied van den handel en de industrie.De hoer Dufour was reeds vóór de nieuwe samenstelling der Kamer vele ja ren lid en ik herinner mij toen reeds vaak belangrijke adviezen van hem gehoord te hebben. Ook de leden, die periodiek aftraden en weer herkozen werden, bied ik hier mijn beste wenschen aan bij het voortduren van hun lidmaatschap. 1-Iet werk, dat ons in dit nieuwe jaar wacht, het behartigen van de belangen van handel en nijverheid, zal niet gemakkelijk weze'n. Wij zijn een historisch tijdperk ingetreden, dat ongekende proble men met zich mede bracht, en nog brengen zal. Het Is zeer te hopen, dat de economische en financieele oneenigheden spoedig plaats mogen maken voor een tijdperk van onder linge welwillendheid. Ik hoop, dat wij dit jaar in onze Kamer vruchtbaar werk mogen doen. Verkiezing algemeen voorzitter. Daarna kwam aan de orde de verkiezing van een algemeen voorzitter in'de vacature E. H. Krelage. Met overgroote meerderheid van stemmen word gekozen do heer G. J. Droste Jr. De heer Ten Boom wenschte den nieuwen voorzitter van harte geluk met zijn benoe ming en sprak hem in dc volgende bewoor dingen toe: Mijnheer Droste, Le rol est mort, vive le roi. Mijnheer Droste, wij zijn verblijd, dat u de taak, die de heer Krelage zoo lang vervuld heeft, op u wilt ne men. Uit het groote aantal stemmen, dat op u is uitgebracht, kunt u opmaken, dat wij van u verwachten, dat gij ons wilt laten profi- teeren van het groote talent dc gaven en de krachten, die gij reeds getoond hebt in uw eigen zaken. U hebt u ln het grootbedrijf een positie veroverd, die zelfs in het buitenland eerbied afdwingt. Waar u zelf uit de kringen van hot kleinbedrijf zljt voortgekomen heb ben wij reden te verwachten, dat u voor alge meen voorzitter den aangewezen man zijt. Rede van den heer Droste. Hierna sprak de heer Droste zijn eerste rede als voorzitter van de Kamer uit, waarin hij begon mot hulde te brengen aan den af getreden voorzitter, den heer E. H. Krelage, dien hij prees als man van decorum en groote ervaring in velerlei functies, voortreffelijk leider van vergaderingen. Ook het heengaan van den heer W. van Licmt, tot nu toe vice-voorzitter en voorzitter van de afdecling Kleinbedrijf, beteekent voor de Kamer een groot verlies. Spr. hoopte in- tusschen dat door de benoeming van den heer Van Liemt tot wethouder het contact tusschen do Kamer cn het gemeentebestuur inniger zal worden. Wanneer spr. tenslotte niet langer geaar zeld heeft om hot voorzitterschap te aan vaarden. ligt dit voor een groot deel hieraan dat hij meent te mogen rekenen op de mede werking der loden en van het .secretariaat. De heer Droste sprak woorden van waardec- ring tot den heer Mol Ier us en zijn staf en «rgde verder oe, te zullen voortbouwen op den grondslag, door zijn voorganger gelegd, en van de Kamer te maken een Instituut, dat de belangstelling cn het vertrouwen ver dient van die groepen van onze gemeenschap, waarvoor de Kamer heeft op te komen. De omstandigheden zijn thans voor de be drijven allerminst gunstig. „De toestand Is eenvoudig slecht tc noemen en wij zijn het spoor bijster en weten niet, hoe het moet worden in de naaste toekomst". Voor nijverheid en handel zou spr. ln de eerste plaats rust willen vragen. „Kom ons eindelijk niet met meer wetten cn besluiten aan boord." De tijden zijn moeilijk voor allen. De mo gelijkheid bestaat, dat nog moeilijker dagen in aantocht zijn. Dubbele inspannnlg wordt dus gecischt en waardeering en medewerking mag worden verlangd van hen, die daartoe bij machte zijn. Een bijzonder woord wijdde spr. aan den middenstand. „Ik hoop," zoo zeidc hij, „dat de midden stand niet verder in de verdrukking zal ko men. Zelf uit don middenstand voortgeko men, weet ik bij ervaring, welke motieven don middenstand drijven en hoe die de rug- gegraat is van onze gemeenschap en hoe in den middenstand drijven en hoe.deze do rug- stoot hebben gegeven tot het creëeren van zeer groote bedrijven, zooals wij die thans kennen. Ik zou don geheclen middenstand willen toeroepen: „Behartig door noesten ijver en eerlijken handel, dc belangen van uw groep, dien wij niet mogen en kunnen missen, alleen langs dien weg kan de mid denstand zijn taak in onze gemeenschap op de beste wijze vervullen". De heer Droste eindigde zijn rede, met het vertrouwen uit te spreken, dat de moeilijkhe den overwonnen zullen worden. Maar dit kan slechts geschieden door goed beleid en ver standige" maatregelen. „Wij moeten uit angst overwegingen niet vergeten, ons aan te pas sen aan de veranderingen, die bezig zijn zich te voltrekken". Dc overige verkiezingen. Herkozen tot voorzitter van de afdeeling Grootbedrijf werd de heer A. H. baron van Hardenbroek. Tot voorzitter van de afdeeling Kleinbe drijf werd gekozen de heer Th. G. C. Hooy (vacature W. J. B. van Liemt). De verkiezing voor plaatsvervangende voor zitters had tot resultaat, dat voor het Groot bedrijf ir. W. J. Burgcrsdijk en voor het Klein bedrijf de heer C. ten Boom werd ge'kozen. De heer Ten Boom richtte zich daarna tot den heer Hooy. Ook namens het kleinbedrijf, zoo zeide spreker, wensch ik u hartelijk geluk met uw verkiezing tot onzen voorzitter. Wij twijfelen er niet aan of u zult de prettige verstand houding, die bestaat tusschen het groot- en kleinbedrijf in onze Kamer ook in het bureau handhaven. Wij kennen u als een man, die rond voor zijn meening uitkomt en die waar devolle adviezen uitbrengt. Van deze gelegenheid wil ik tevens gebruik maken om u, mijnheer Mollerus, onzen se cretaris, een hartelijk woord t-oe te spreken. Wij hopen, dat u op de oude, door ons zeer gewaardeerde wijze, met de nieuwe leden van het bureau moogt samenwerken. Ook mr. Deenik veel goeds toegewenscht in dit nieuwe jaar. Wij leeren u steeds meer waardeeren. Het personeel, dat u beiden ter zijde staat, verdient een woord van hulde voor den trouwen arbeid in het oude jaar voor onze Kamer verricht. Ir. Burgcrsdijk complimenteerde daarna Baron van Hardenbroek namens het Groot bedrijf met zijn herbenoeming tot voorzitter van deze afdeeling. Spreker vergeleek deze functie met die van den kapitein op een schip en riep den heer Van Hardenbroek toe: Vaar rustig verder en blijf het vertrouwen genie ten van de bemanning! Geschenk van den heer Krelage. Nadat de verkiezing van de leden voor de vaste commissies had plaats gehad, deelde de heer Droste mede ,dat van den heer Kre lage een brief was ingekomen, waarin deze nogmaals dank bracht voor de bij zijn af scheid gebrachte hulde. Tevens schonk hij aan do Kamer een fotografie in lijst van hem zelf. Het portret van den heer Krelage zal in het gebouw opgehangen worden. Het voorstel Gunters over de vacantie-regeling. Naar aanleiding van het in de Kamer ge nomen besluit in de vergadering^ van 15 De cember jl., stelde de heer Gunters voor om de mogelijkheid te overwegen of dc bestaan de zomervacantie der Openbare Scholen zoo danig verdeeld zou kunnen worden, dat voor een gedeelte van het land de vac an tie vast gesteld werd, bijvoorbeeld van 1 Juli tot Augustus en voor het andere gedeelte van 1 Augustus tot 1 September en dit wel in het groote belang voor de geheele industrie op de zomer-seizoenplaatsen. De heer Gunters zeide, dat hij gaarne de adhaeslebetuiging van de Kamer zou ontvan gen vóór een verdeeling der zomervacantie, welke kwestie binnenkort door een vergade ring van afgevaardigden der Kamers van Koophandel te Hilversum zal worden bespro ken. De voorzitter deelde mede, dat het in de bedoeling van het Bureau lag den heer Gun ters naar deze vergadering af te vaardigen. Na eenige bespreking verklaarde de Kamer zich vóór verdeeling van dc zomervacantie. DE NIEUWE VOORZITTER. G. J. Droste Jr. De heer G. J. Droste Jr. heeft Dinsdag avond het voorzitterschap van de Kamer van Koophandel cn Fabrieken in dit district, als opvolger van den heer E. H. Krelage, aan vaard. De heer Droste werd geboren op 26 Mei 1871 en is dus 60 jaar oud. Hij is directeur van de bekende N.V. Drostes Cacao- en Chocoladefabrieken al hier, die een uitstekenden naam heeft in binnen- en buitenland. durend vergroot en uitgebreid ën is nu een der grootste in het land. Voorts vervult de heer Droste de functies van voorzitter van het Departement Haar lem van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel en bestuurslid van de Vereeniging van Cacao- en Chocoladefabri kanten. Voorzitter van het Kleinbedrijf Th. G. C. Hooy. Tot voorzitter van het Kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel alhier is, als op volger van den heer W. J. B. van Liemt, ge kozen de heer Th. G. C. Hooy. De heer Hooy maakte vroeger deel uit van den gemeenteraad van Schoten, toen dit nog een zelfstandige gemeente was. Hij ver-' tegenwoordigt de R.K. Staatspartij in de Provinciale Staten en staat aan het hoofd van den wijnhandel der Firma B. H. J. Lans en Co., alhier. Als lid der Kamer van Koophandel toonde hij zich vaak een man van initiatief. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uitgesproken op Dinsdag 5 Januari 1932: 1. J. C. A. Jansse, wonende te Heemstede, Oudemanslaan No. 2 en te Amsterdam aan de Keizersgracht No. 243 onder de firma Joh. C. A. Jansse en Co. handelend als Comm. en agent van binnen- en buiten- landsche huizen; Curator Mr. J. I-I. J. Simons, wonende te Haarlem. 2. P. Joh. de Swart, houthandelaar, laat stelijk wonende te IJmuiden, Prins Hendrik straat 52; Curator Mr. F. M. Hagemeyer wonende te Haarlem. 3. B. Breed, schilder, wonende te Haar lem, Tulpenstraat 35 rd.; Curator Mr. F. A. Davidson, wonende te Haarlem. 4. B. de Jong, vergunninghouder, wonen de te IJmuiden, Kanaalstraat; Curator Mr. F. A. Davidson, wonende te Haarlem. 5. Joh. Seysener, aannemer, wonende te Hillegom, Vosselaan 22a; Curator Mr. F. M. Hagemeyer wonende te Haarlem. 6. C. Roosloot, bollenhandelaar, wonende tc Wijk aan Duin, Groeneweg 85. Curator Mr. B. E. van Tljn wonende te Haarlem, U.F.A. Film-kale,ndcr. Verschenen is de U.F.A. Film-kalender 1932 die elke week minstens 1 foto uit de film wereld geelt, terwijl er bovendien nog vele extra-fotografieën van filmacteurs tusschen- door loopen. Een aardige kalender voor film- enthousiasten. M. T. S.-kalender. Door het Corps van leerlingen der M.T.S. te Haarlem is een maandkalender uitgegeven op wijnrood papier met 12 fraaie foto's van bekende bouwwerken en machines in Ne derland. Kerkinterieurs. Een groote kalender met voor elke drie maanden een kerkinterieur van den schilder A. W. Verhorst te Heemstede. Afgebeeld zijn de groote kerk te Haarlem de Dom te Utrecht de St. Janskerk in Gouda en de nieuwe kerk te Amsterdam. Vredesgedachten. Een kalender met vredesgedachten van vele vooraanstaande personen. Wij ontvingen nog de volgende kalenders: Van de N.V. Drukkerij Albani in Den Haag met 12 groote foto's uit Nederland; de A. V. R. O.-kalender met elke week een afbeelding uit de studio's; van de Vereeniging van Raden van Arbeid een sociale verzekeringskalcnder met 12 sport kieken van de Sanclla Margarinefabrieken een maand-verkeerskalender met afbeeldingen van alle verkeersregels en -borden en teeke ningen daarover; van het Pfaff-naaiinachinchuis een scheur kalender; De fabriek is klein begonnen, werd voort- j, van de Vereeniging van Ned. Wijnhande laars een wijnkalender met wekelijks bijzon derheden en liederen op dat gebied; van de Levensverzekeringmij. Arnhem een maandkalender met reproducties naar schil derijen van bekende meesters; van de Fa. Anton de Rooy, Anegang, kan toorboekhandel en drukkerij een maandka lender; van Ri pol in een weekkalender; van de Fa. Albert Heyn een 3 maandelijksch kalender met gekleurde vogelplaten door H. Verstijnen van de Red Star Line op schild met een af beelding van een boot voor de kust. van de Beer cn Gnirrep, natuursteenhan- del A'dam en de N.V. Amsterdamsclie Steen houwerij Hilversum, een maandkalender met teekeningen van Italiaansche en Zwitsersche steden; van de NV. Maatschappij tot exploitatie van de Victoria-Bron te Oberlahnstein een groote maandkalender voor kantoor en een weekkalender met foto van de St. Nicolaas- kerk te Amsterdam;- van de Nationale levensverzekeringbank te Rotterdam; van de Algemeene Friesche Levensverzeke ringmij.; van de N.V. Levensverzekeringmaatschappij Utrecht; van de N.V. H. F. Trommelen's schoenhan- del met teekeningen van 6 Nederlandsche to rens. van Barthel's kledingmagazijn; De Kunstdrukkerij Kotting te Amsterdam zond ons haar kalender voor 1932, die ver vaardigd is naar ontwerpen van de litho graf en Reyer Stolk, Papenhuyzen en N. J. van der Vecht. DUIDELIJK GESTELDE VRAGÉN van alle Abonné's van Haarlem's Dagblad, worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie, Groote Houtstraat 93, met duidelijke vermelding van naam en woon plaats. Vragenwaaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie geheim. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. PERSONEEL. VRAAG: 1. Hoo lang is men verplicht aan een werkvrouw, die in haar werkhuis een geluk heeft gekregen, loon uit te hetalen? 2. Als zij meer dan één werkhuis heeft, zijn de andere werkgeefsters dan ook verplicht loon uit te betalen, of is de mevrouw bij wie zij het ongeluk kreeg alleen voor heel de schacL sprakelijk? ANTWOORD: I. Gedurende 14 dagen. 2. Allen zijn daartoe verplicht. RECEPTEN. VRAAG: 1. Hoe reinigt men een paar wild- lederen handschoenen? 2. Als het reinigingsproces niet meevalt, hoi kunnen zij dan gewasschen worden? 3. Hoo reinigt men ec tweed gummijas (vai bulten stof en van binnen rubber). ANTWOORD: 1. Gij trekt de handschoenen aan en wascht ze met gewone huishoudzeep, alsof gij de handen wascht. Zijn ze volkomen schoon, dan zoolang met koud water naspoe len. tot er beslist geen zeep meer in is. Uit trekken en het water uitdrukken, niet wringen in de schaduw, huiten, laten drogen. Als ze half. gedroogd zijn, tusschen schoone doeken verd' laten drogen en als zo zacht droog zijn, i voorzichtig aantrekken, want als ze hard droog zijn is het lastig. 2. Op bovenstaande wijze behandeld worden dc vuilste handschoenen als nieu 3. Leg do jas enkel en giaduit over een tafel en wrijf stevig af met een schoonen in petro leum-aether gedoopten doek. Dit moet buiten in do schaduw geschieden en vooral geen of licht in de nabijheid! -VRAAG: Hoe verwijdert men inktvlekken uit een pluche tafelkleed. 'Het is reeds met azijn geprobeerd, maar dat heeft een donkere vlek achtergelaten. ANTWOORD: Met een immaculus inktsüft. De gebruiksaanwijzing staat gij het doet, hoe boter. or op. Hoe eerder sneeuwballen? water met 100 aan de kook. gram gezeefde tot liet deeg als VRAAG: Hoo bereidt me; ANTWOORD: Breng 4. d gram boter en oen weinig zc Strooi er. steeds roerend. 250 tarwebloem in en blijf roeren, een bal van dc pan loslaat. Neem bet dan van het vuur en roer er, een voor een, 7 groote of S kleine eieren door. Vermeng het dan met 100 gram goed gewasschen en gedroogde kren ten met een paar vlugge slagen. Maak slaolie heet en zet het dan op een zacht vuur, zooflat het even afkoelt en doe er kleine halletjes van het deeg in. Laat zo in de olie rijzen en licht bruin en gaar worden (ongeveer 7 minuten). Laat op grauw papier uitdruipen. Indien ze niet willen rijzen in do olie. geeft gij er met een puntig nies een paar sneetjes in. BELASTINGZAKEN. VRAAG: 1. Ik verdien 40.per week. Hoe veel schoolgeld moet ik betalen voor 3 kinderen die bijzonder L. O. genieten? 2. Hoeveel ink.bel. 193i/'32 moet ik betalen? ANTWOORD: 1. 3 per kind, 2. Rijks inkomstenbelasting IS.3-1. Gem. fondsbeiasting 23.10, (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen.) P. T. T. VERKEERT IN BLOEIENDEN TOESTAND. Blijkens de nieuwjaarsrede van den direc- I teur-generaal der Posterijen en Telegrafie, ir. i M. H. Damme, verkeert het bedrijf in een steeds vooruitgaande positie. De heer J. La- zonder, directeur van den postchèque- en girodienst, de rede beantwoordende, heeft daaraan toegevoegd, dat het ook dien dienst zeer goed gaat, het aantal rekeningen is in het afgeloopen jaar met 22.000 toegenomen, doch de personeelstoeneming behoeft slechts gering te zijn. Terwijl het verkeer sinds 1925 met 175 pet. toenam, is het personeel slechts met 15 pet. uitgebreid. BUREAU VAN CONSULTATIE BIJ DE ARR. RECHTBANK. Wij ontvingen bet verslag van het Bureau van consultatie bij de Arrondissements-Recht bank te Haarlem over 1931. Gehouden werden 52 zittingen. In deze zit tingen vervoegden zich 1071 (vorig jaar 870) bezoekers en bezoeksters, terwijl buiten de zittingen nog ongeveer 80 (vorig jaar 80) rechtzoekenden zich tot het Bureau wend den, hetzij schriftelijk wegens verwijderde woonplaats, hetzij persoonlijk bij voorzitter of secretaris in spoedeischende gevallen. In 697 gevallen (vorig jaar 634) waarvan 644 (vorig jaar 591) in zitting, 53 vorig jaar 52) buiten zitting, werd voldaan aan het verzoek tot toevoeging van een advocaat. Deze 697 (vorig jaar 643) gevallen betrof fen de navolgende categorieën van zaken; Scheidingszaken Echtscheiding 109 (117) Scheiding van tafel en bed 69 (74)' Echtscheiding, subs, scheiding van tafel en bed 66 (45) On tb. huw. na 5 jarige' sch. t. en b. (0 (1). Totaal 244 (237) Verweer tegen echtscheiding 43 (44) Verweer tegen scheiding van tafel en bed 16 (20). Verweer tegen echtscheiding subs, schei ding van tafel en bed 16 (11). Totaal 75 (75). In het geheel 319 (312). Alimentatiezaken Vordering tot alimentatie 71 (73) Verweer tegen of vermindering van alimen tatie 36 (39). Totaal 107 (112). Naams- en voornaamsverandering 5 (3) Verbetering of aanvulling acte Burg. Stand 10 (6) Ontkenning wettigheid kind 5 (8). Verweer tegen paterniteitsactie 9 (7) Ouderlijke macht of voogdij 12 (9) Curateele 6 (5) Benoeming bewindvoerder 4 (3) Vermoedelijk overlijden 3 (3) Erfdienstbaarheid en andere zakelijke actie betr. onroer. goed. 6 (3) Revindicatie van roerend goed 16 (16) Boedelscheiding en andere erfenisquaesties 27 (18) Aanrijding door automobielen en motorrij wielen 25 (9) Andere onrechtmatige daden 16 (8) Diverse huurzaken 26 (19) Aanneming van werk 9 (5) Arbeidszaken 4 (6) Geldvrderingen krachtens koop, geldlee- ning e.d. (eischende) 35 (45) Geldvorderingen krachtens koop, geldlee- nïng e.d. Verwerende) 25 (32) Rekening en verantwoording 2 (1) Diversen 26 (13) Totaal 697 (643) Het gemiddeld aantal toevoegingen per persoon, berekend over de advocaten die ge durende het geheele jaar voor toevoegingen beschikbaar waren, bedroeg 16 1/2 (vorig jaar 15). Het Bureau was in 1931 samengesteld uit Mrs. P. Tideman, J. H. J. Simons, L. V. Hoog, R. C. Bakhuizen van den Brink, J. Deenik, C. Blankevoort, F. van der Goot en F. J. D. Theyse. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij: Koene, Bakkerstr. 35 zwonderdeel van autowiel; Calavan, Sterrenboschstraat 69. armbandje; Radsma, Brouwerskade 53, bonboekje op naam; Freae- riks, Engelszstraat 10. stuk v. e. kachelpijp; Bakker, Schagchelstraat 39 rood, foto's in couvert; Hobbele, Indischestraat 126, rol gaas; Dusault, Molijnstraat 40. handschoen; Rupke, Vooruitgangstraat 29, idem; Bóhrisch, Amsterdamschevaart 116, idem; Wielingen, Oranjestraat 158, idem; v. d. Aar, Kastanjestr. 13, hond; v. Asperen, Middenweg 33, idem; v. Dijke, Preangerstraat 15, handschoen; Kennel Fauna, Parklaan 119, gevonden door v. d. Zwet, Harmenjansweg 57k, hond; Ger- rits,'Bisschop Ottostraat 16, jongensjas; Ken nel Fauna, Parklaan 119, kat, gevonden door Keizerswaard, Rijksstraatweg 86 E; Idem, kat, gevonden door Medemblik, K. Wolstraat 7; Idem, kat, gevonden door v. Wort, Kozenstr. 31; Idem, kat, gevonden door Gommers Tet terodestraat 27; Kruger, Barrevoetestraat 14, muts; Blanke, Tempeliersstraat 37, manchet knoop; v. Kampen, Voorhelmstraat 57, por- temonnaie; Stationschef, Ned. Spoorwegen, idem; v. cl. Kooy, Julianalaan 56, idem; Weij, P. Maritzstraat 32 jachtpatroon; Correns, Merovingenstraat 31, pet; Krouwen, Ver- spronkweg 105, postzegels (buitenl.); Brug wachter, v. d. Langebrug, pet; v. Doorn, Saen- redamstraat 82 rood, rozekrans; de Vos, M. van Heemskerkstraat 21 rood, rijw.bel.plaatje; Sterk, Rijksstraatweg 43. idem; Politiebureau, Smede/itraat 9, kinderschoen; Idem, idem, schouderbeschermer; Westerbeke, Zuiderst-r. 10A rood kinderschoen; Houtkamp, Hof- meyerstraat 7, pak waschgoed. Nu begon cr een op- cn neergcrocp van belang. „Komt allemaal op bet groote balcon," beval Tuimeltje. „Je moet je maar langs de afvoerbuis naar beneden laten glijden," en hij gaf zelf liet voorbeeld cn was in een wip op het balcon. Nu volgden ook dc anderen. Zc konden niets doen dan kalm afwachten en hoe zwaar het hun ook viel, cr bleef hun niets anders over. Met ernstige gezichten stonden zc uit te kijken, of zc niet op dc een oC andere mooier verlost konden worden. En gelukkig, misschien was er uitkomst. Na een half uur wuiven had een torretje, met een zwart jasje aan, hen ontdekt. Zoo vlug het beestje kon, was hij bij dc kaboutertjes en deze vertelden hem wat cr gebeurd was. „Nou kunnen we niet meer naar het palcis terug," huilden dc kaboutertjes. „IIclp ons toch, lief torretje." „Ik moet eigenlijk nog naar den notaris," sprak het torretje, „maar ik beloof jullie, dat ik wel iemand zal opzoeken, die jullie kcant verlossen." „Ja, maar. Torremenecr," begon Kruimeltje, „zal dat nog voor den nacht zijn." „Dat kan ik niet zeggen," antwoordde dc tor en dit antwoord vonden ze zoo verschrikkelijk, dat Tuimeltje een laatste poging waagde cn den torrenmeneer smeekte er direct voor te zorgen. Om maar van het gezanik af tc zijn, beloofde dc tor eindelijk zelf er op uit tc gaan.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12