SLAGER Meubelen Alles moet weg KUNSTTANDEN Restanten Overhemden Avond-spreekuur BUSÉ NEDERLANDSCHE HANDELSVEREENIGING LETTEREN EN KUNST K. FRED. MEIJER Jr. Gr. Houtstraat 155 85 cent per Kilo Uk Barrevoetestr. 9-11 [DE LAAT W.SWAAP INRICHTING Groote Houtstr. 99 F.TH. E VER ARD HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 6 JANUARI 1932 'Hef Tooneel te Amsterdam. CEZELSCHAP VERKADE MAYA. Maya, de godin van de illusie, de zuster van 0e leugen, zoo noemt een Hindoe de vrouw, die van een ieder is en in een achterbuurt in de havenwijk van Marseille in een klein kamertje haar sinister beroep uitoefent. Door den mond van dezen Oosterling spreekt de dichter Simon Gantillon. die poëzie zelfs weet op te diepen uit de modder. Maya, dat is de idealiseering van de hetaere in wel heel anderen vorm dan 75 jaar geleden Alexander Dumas die in zijn Dame aux Ca- mélias meende te moeten geven. Rauw realisme wisselt hier af met roman tiek, maar aldoor heeft Gantillon ons met deernis weten te vervullen voor Bella, de straatmeid, en haar geheven ver boven den poel van vuilheid, waarin zij leeft. Schijn. zoo zeggen wij ook van dit stuk, want wij weten maar al te goed, dat de werkelijkheid anders is, dat Gantillon zijn deerne op een te hoog en te broos voetstuk heeft geplaatst en toch geven wij ons gewonnen en aan vaarden wij het schijnbeeld, doordat een dichter het ons heeft voorgetooverd. In het kamertje van Bella komen de man nen, die uit alle werelddeelen in de haven van Marseille aanlanden en zij vinden er, wat zij er zoeken de illusie.Voor den Italiaan- schcn tolk, die verteerd wordt van liefde voor de „marchesa", die hij aan boord van zijn schip alleen maar van verre heeft mo gen aanbidden, is de deerne de aangebedene in wie hij de schoone marchesa terugziet, voor den Noorschen scheepsjongen is zij een familielid, wanneer hij met haar spreekt over zijn huis in het verre Noorden, zijn moeder en zijn zuster, voor den kolentrem- mer is zij het licht in zijn donker bestaan, voor den boer de herinnering aan het meis je, met wie hij eens het oogstfeest vierde en dat hij voor altijd verloren heeft. Zelf is zij bij al die mannen niets, enkel het onper soonlijke, de Vrouw, die de illusie wekt. Al leen de herinnering leeft nog in haar, de herinnering aan den tijd. toen ook zij nog een mensch was met een eigen leven en een ziel, toen ook zij liefhad en haar droomen droomde. Dat is het ontroerende in dit dichterlijke faerk, dat voor mij culmineert in het teere gesprek tusschen Bella en de 14-jarige Fifine, die zij waarschuwt voor de „liefde", omdat zij in het jonge meisje haar eigen verre jeugd terugziet en dan onmiddellijk daarop de komst van „opoe", het oude wijf haar toekomstbeeld dat tevergeefs zoekt naar den naam van den man. die eens haar eerste liefde had. En daarna de prachtige vondst om Fifine en den jongen Albert in de zalig heid van hun jong geluk even heel vluchtig te laten verschijnen, Fifine, van wie wij vóór voelen. dat zij eens den somberen weg van al die andere vrouwen zal gaan. Zoo laat Gan tillon ons den cirkelgang van zulk een vrou wenleven in enkele korte tafereelen zien. De herinnering,zij leeft ook op in het gesprek met den boer, die in Bella zijn meisje van het oogstfeest meent te herkennen. Zoo over weldigt het haar, dat zij geen geld van hem kan aannemen en hem de deur uitdringt om er niet door verpletterd te worden. En wel heel schrijnend werkt daarna de komst van Siöi. de Arabische koopman, die haar weer tot de harde werkelijkheid terugroept. Met een van deernis overstroomend ge- Voel. dat nu en dan zelfs zooals in het too neel met den kolentremmer tot overgevoelig heid wordt en met een zeldzame teerheid Is Maya geschreven en het staat ondanks het ruwe leven van de vrouwen en de mannen in deze achterbuurtstraat, dat den achtergrond vormt van Bella's bestaan, zeer ver van het grauwe naturalisme van een kwart eeuw ge loden. Verkade heeft begrepen, dat ook in de Uitbeelding het dichterlijke en symbolische zoo veel mogelijk naar voren moest worden gebracht. Bij een al te realistisch spel zou van de schoonheid van dit teere en gevoelige werk zoo goed als niets zijn overgebleven. Jammer was het, dat Verkade nu en dan o.a. in het voorspel, de ontmoeting onder een lantaren van Bella en een matroos en in het laatste tafereel men den Hindoe te Veel de andere richting uitging en al te zeer nadruk liet leggen op de symboliek. De tekst klonk nu en dan te zwaar en te plechtig, wat mij allerminst de bedoeling van den dichter toescheen. Het tafereel met den Hindoe werd er zelfs geheel door bedorven, wat te meer te betreuren was. omdat wij nu met dezen zwakken slotindruk aen schouwburg verlie ten. De rol van den Hindoe is voor een Hol lander wel lAiitengewoon moeilijk, maar zij was wel het minst geschikt voor Willem van der Veer. die een te reëel speler is voor deze dichterlijke, mystieke figuur. Maar hoeveel viel er tusschen deze twee helaas mislukte polen niet in deze op voering te genieten! Mij persoonlijk heeft dit stuk herhaaldelijk schoonheidsemoties geschonken, waarover ik de artisten en Nel Stants in de eerste plaats heel dank baar ben. Nel Stants heel't de zeer zware vrouwenrol prachtig gespeeld in den min of mee irrecelen, gelaten, vreugdeloozen toon van de vrouw, voor wie geen geluk en geen verdriet meer in de wereld bestaat. Verras send zuiver wist zij bij eiken bezoeker en be zoekster het juiste, rake accent te treffen! Hoe voortreffelijk was zij in haar houding Van doffe verslagenheid in dat schrijnende tafereel na den dood van haar kind. de kleine, die geen naam draagt en voor haar enkel „a petite" is en hoe ontroerend mooi is het gesprek met Fifine, het 14-jarig meisje dat heel knap en echt jong werd gespeeld door Ank van der Moer. Van de vele mannenrollen trof mij vooral Frits van Dijk als de jongensachtige, on schuldige. blonde Noor. Het tooneel tusschen hem en Nel Stants werd een juweeltje. Prachtig, dat even afwenden van zijn hoofd, ais hij het tegenover Bella over zijn moeder heeft. Ook Cor Hermus had een gelukkigen avond. Hij gaf den Italiaan een rol, die hij voor den zieken Paul Huf had opge nomen met ongebreidelde hartstocht en zuidelijke bewegelijkheid, den boer met een nerveuze, aldoor gespannen onrust. Zeer goed vond ik ook Hans van Meerten als de man, die van Bella leeft. Van de straatvrien dinnen was Mies Elout wel de beste. Van typeering was het heel raak en toch aldoor binnen de grenzen, welke Verkade voor het geheel had gesteld. Of Maya hier evenals te Parijs jaren lang repe'-'eirc zal houden betwijfel ik. maat belangstelling verdient deze belangrijke Ifporstellihg welke Verkade annonceert ais „alleen voor volwassenen zeer zeker. Het succes was Maandagavond bij de derde op voering, die o.a. door zeer veel acteurs en actrices werd bijgewoond, heel groot. J. BSCHUIL. Stadsschouwburg. Ensemble Bouber: „Droomkoninkje" Niet velen helaas waren gekomen om Boubers vex*tooning van zijn bewerking van Heijerman's „Droomkoninkje" te zien, want alle bezwaren die men tegen een dergelijke bewerking mag hebben ten spijt, was zij toch alleszins bezienswaardig. Ciska Kremer moge dan al niet het fijne teedere droomekind zooals het in licht ontvankelijke kunstenaars brein van Herman Heijermans geleefd moet hebben, zijn, zij is toch jongensachtig jeug dig haar spel ingetogen en afgezien van de bedoeling van den schrijver zeker prij zenswaardig aanvaardbaar, temeer daar het haar niet verweten kan worden, dat zij den leeftijd die bij dit specifiek engelachtig- kinderlijke behoort, al voorbij is. Het strekt Ciska in ieder geval tot eer. dat het publiek klaarblijkelijk sterk ontroerd was en haar spel hoogelijk kon waardeeren. Wanneer men voorts nog in aanmerking neemt hoe licht een ..schattekind" of een ..schattemannetje" belachelijk wordt in de fictieve huilerige sfeer achter het voetlicht, (en van belachelijk was hier toch zeker in de verste verte geen sprake) houdt men meer dan genoeg argumenten over voor een welverdiende bewondering. Maar hoe duidelijk kwam hier voor het overige weer eens tot uiting tot welk een fijn ensemble spel het gezelschap Bouber in staat is! Welk een eerlijke en onbeperkte bewondering kan men koesteren voor het prachtige type buurvrouw, stekelig, kantig en venijnig van Aaf Bouber, in de eerste tafereelen, En hoe mooi en zuiver was de zelfde Aaf Bouber, vlak daarna als de goe dige maar niettemin bijdehande tante Toos uit Limburg. En welk een voornaam en diep doordacht spel gaf zij later, als het nood lot het veel geplaagde gezin den allerzwaar- sten slag heeft toegebracht. Jan Lemaire. Herman Bouber en zeer zeker ook Hetty Beck pasten goed in deze triestige omgeving van door vele kleine zorgen en tenslotte door rampen bezochte eenvoudige en arme menschen. Reeds eerder, ter gelegenheid bij de Am- sterdamsche vertooningen, heeft de heer J. B. Schuil een uitvoerige bespreking aan „Droomkoninkje" gewijd. Met deze korte notities van de Haarlem- sche première kunnen wij nu dus wel vol staan. L. A. Een bijzonder goede bijrol. Mevrouw Kroon stond ais Natalie, de huishoudster, niet op eenzelfde hoogte, maar zij was toch vol doende. Het blijspelletje van M. Cohan is een niemandailetje en het zou waarschijnlijk niets hebben gedaan, als het niet zoo vlot en levendig gespeeld ware geworden. Nu werd het voor de spelers een groot succes. Aan het slot kwamen er voor de dames zooveel bloe men los, alsof het een jubileum gold. Dat was een kleurrijke, bloemrijke illustratie van den titel van het stuk. J. B. SCHUIL. NED. VEREEN. VAN SPIRITISTEN „HARMONIA". Haarlem's Tooneel. VAN JE VRIENDEN MOET JE T MAAR HEBBEN! Tempo, Tempo. Tempo! Wat dat voor een voorstelling waard Is. hebben wij gisteren weer eens bij de opvoe ring van „Van je vrienden moet je 't maar hebben!" door Haarlem's Tooneel kunnen zien. Johan Kaart Jr.. die zich hoe langer hoe meer een voortreffelijk regisseur van dilet tanten toont, had achter de voorstelling een gang en een vaart gezet, als wij maar bij hooge uitzondering bij het liefhebberij-loo- neel bijwonen. Ik had heel het toonneelspe- lende Haarlem wel in de zaal gewenscht om er eens een voorbeeld aan te nemen. Het ging alles van „rikketikketik", zooals het in zoon blijspelletje ook behoort te gaan, het doek ging na elk bedrijf slechts een oogen- blik neer en onmiddellijk weer op en om half elf het is een feit om lulde te bezingen stonden wij al op straat na een stuk van vijf, zegge vijf bedrijven! Welke club doet dit het Haarlem's Tooneel na? En hoe voortreffelijk sloot het spel van het kwartet der heeren Van Dongen en Oost wald en de dames Tysseling en Zimmerman in elkaar! Ik zag dit Engclsche blijspelletje indertijd van Louis de Brce, Jan C. de Vos, Mies van Keckhoven en Dolly Bouwmeester, maar ik geef onvoorwaardelijk den prijs aan Haarlem s Tooneel De Brec haalde heel het stukje uit elkaar door zwaar kluchtig solo- spel. zoodat er van een ensemble geen sprake meer was. Johan Kaart daarentegen heeft zijn kwartet stevig vast weten te houden en daarmee vooral in het vierde bedrijf, waarin de twee paren onderling en tegen elkaar kis sebissen en ruziën, tot je er totaal in verward raakt, een zoo knap en nauwsluitend samen spel verkregen, dat het ondanks de verwar ringen alles sloot als een bus. Daar moot heel wat op gestudeerd en gerepeteerd zijn om die ruzies zoo vlot en vliegensvlug en toch zoo gedetailleerd te laten spelen. Het groote succes is dan ook voor den re gisseur, want hij was het, die hoewel af wezig de touwtjes vasthield en de spelers voortstuwde. Dat dit resultaat werd bereikt met een kwartet, waarvan twee nog nooit in belang rijke rollen optraden, is een compiment te meer voor Kaart. Mej. P- Zimmerman debu teerde zeer gelukkig in de rol van Doris. Een slanke, knappe toon cel verschijning, een sym pathieke stem, goede dictie, zeer correcte uit spraak, een opmerkelijke gemakkelijkheid om zich te bewegen en een prettige rust op het tooneel, dat zijn alle niet te versmaden eigen schappen voor een debutante. Natuurlijk heeft zij nog niet de routine van een me vrouw Tijsseling en speelde zij in haar stille spel in IV ook niet zoo continu door als deze voortreffelijke dilettante, maar het spel was voor een eerste optreden merkwaardig goed. Mevrouw Tysseling trof weer door haar levendig spel en haar warme symp?.thieke stem; zij is een actrice die Haarlems Tooneel niet genoeg in waarde kan houden. De heeren Van Dongen en Oostwald waren gisteren ook uitstekend op dreef, vooral Van Dongen. Hij speelde met een prettige opge wektheid en een blijkbaar pleizier in zijn rol En de heer Oostwald wist zich naast den ge- routineerden rot, die van Dongen is, voortref felijk te handhaven. Het kwartet zou nog meer één zijn geweest, wanneer de uitspraak der heeren niet zoc ver bij die der dames had achtergestaan. Een uitstekende butler gaf de heer J. A. Boon. Ook van hem zagen wij, hoe de regie alles had verzorgd. Hoe komisch werkte tel kens ciai ontploffende stemgeluid, zonct-r dat het ooit opzettelijk komisch aandeed! Permanent f 3.- lste klas werk 3© klas prijzen Gen. Bothastraat 42 1L\ A it IA-:.M NOOR 1> Wollen en Ge watteerde dekens Gordijnen, Tafel-, Divan- en Kapstokkleoden ent vanaf 50 et. per week. - Karpetten. Zeil cuz. 1.per week KliOOSTKRSTR. 5. H'LEM Nrd. DE VREDESBEWEGING EN HET SPIRITISME. Voor de afdeeling Haarlem van bovenge noemde vereeniging sprak Dinsdagavond in het Remonstrawten-huis aan de Wilhelmina- straat de heer H. H. Theunisse uit Overveen over „de Vredesbeweging en het Spiritisme". Van de geestelijke vrienden uit de tweede sfeer is de waarschuwing gekomen, dat het mis zal loo pen, dat het Kelloggpact- niets gceds bracht. Spr. heeft het boek van Re marque gelezen, lm Westen nichts Neues en ook de film daarvan gezien. Via die bood schap. dat boek en die film kwam hij tot zijn onderwerp. Het spiritisme leert en be wijst het voortbestaan na den stoffelijken dood en de mogelijkheid van communicatie •der werelden. En nu kan het opbouwend be ginsel van het spiritisme niet samengaan met het beginsel van oorlogvoeren Sommige menschen meenden, dat oorlog een instelling was even noodzakelijk als eten en drinken, en vrede een utopie. Nu is het wel onbetwistbaar, dat een langdurige vrede een gevaar voor de landen kan zijn, wanneer het bestuur onvoldoende is. Er zijn genoeg voor beelden van in de Oude Geschiedenis. Doch expansie- en cverproductieproblemen zijn ook nog anders op te lossen dan door oorlog. En men mag niet vergeten, dat de vredelie- venden zalig zijn en dat wie het zwaard trekt door het zwaard zal vallen. Er zijn ook andere meeningen, andere gronden voor oorlog, en wel zooals ze zoo juist genoemd staan in Remarqué's boek. „Es musst heute geben, der.en der Krieg nutzt". Daarom is men in 't geweer, daarom moeten de millioenen menschen sneuvelen en wor den milliarden guldens weggegooid. Volgens een Duitse he opgave vielen in de 4 oorlogsja ren 11 millioen menschen. dat is 1 moord per 13 seconden! Er. 19 millioen werden ver minkt. Na den oorlog is de werkloosheid en ellende gestegen. Waarom? Omdat er men schen zijn dien de krijg voordeel brengt. Wat maakt de oorlog van den mensch? Om niet krankzinnig te worden van alle oorlogs momenten en ellende, moet hij zich hardheid en ruwheid, wantrouwen en wraakzuchtig heid eigen maken. En hij neemt die eigen schappen in de burgermaatschappij moe te rug. Geen verwondering moet dus de toene ming der criminaliteit baren. Spr. toonde eenige wapenen, als bajonet, vliegpijl. vliegersbom. granaat, lichtpistool, en schetste de vreeselijke werking daarvan. Ook over gasmaskers sprak hij, die de bur gerij moeten beschermen. Hij gaf eenige cijfers over weermachten in het buitenland, de bewapeningen en begroo tingen daarvoor. Wat kor. met dat geld alle maal niet gedaan worden! De praktijk van den oorlog is het vernieti gen der economische bronnen van de tegen partij het buiten gevecht stellen der weer bare mannen, de burgerbevolking te deci- meeren de welvaart te niet te doen en de vrijheid aan banden te leggen. De menschelijke moraal moet paal en perk stellen aan dien moord. Men wil vrede. Het geld uit belastingen verkregen mag niet meer besteed worden aan den ondergang der me deschepselen. 70 pet. van wat ontfut-se.d wordt door belastingen, wordt gebruikt voor afbraak. Er zijn hoogere belangen mee te dienen. Er moet komen een internationale moraal, die de verdragen doet respecteeren. Doch die internationale moraal kan slechts worden geboren uit nationale moraal. Van de volken zélf moet het initiatief uitgaan. Het volk zelf moet den diplomaten toonen, dat zij den vrede wenschen. Het moet uit zijn met nationale eer en vaderlandsliefde en emble men. en met de tollen en tariefmuren. Hoog boven de regeeringen staat de figuur van Christus, symbool van de oneindig groote liefde. Fredefik de Groote heeft gezegd: Als myn soldaten gingen denken bleef er niet één in de gelederen. En Barbusse verzuchtte ook: als <ie menschen eens wisten, bleven ze niet in den oorlog. Thans begint het overal te da gen. Men gaat in de goede richting van ont wapening. De gewapende macht van elke na tie moet slechts bestaan tot steun van den volkenbond. In Nederland neemt de anti-oor log-beweging hand over hand toe. Men wil vrede en Nederland zal nooit een aanvalsoor log beginnen. Als de andere landen dit ook doen dan zijn er geen aanvallers meer en dus ook geen verdedigende strijdmachten meer. Doch er zijn voor deze idee nog te veel lauwen. Het denkende deel moet- dezulken wakker schudden en een voorbeeld geven aan hen tot behoud var. den vrede. De spiritisten moeten in de voorste gelederen strijden voor dat doel. Want zij weten niet alleen te staan doch geleid te worden door de legerscharen uit de sferen. Tot slot las spr. het gedicht van Clinge Do renbos voor dat geschreven is. toen in En schedé een filmcopie van lm Westen nichts Neues geroofd en verbrand werd. De voorzitter der afdeeling, de heer P. B Ei sing die ook een welkomstwoord gespro ken had. dankte den heer Theunisse voor zijn belangwekkende; voordracht. Er was veel be langstelling. VOOR HET CRISISCOMITE. Het ligt in het voornemen van het college en personeel van den Pensioenraad maande lijks een bedrag aan het Nationaal Crisis- comité bij te dragen. De eerste inzameling over de maand December beliep f42,2o ver meerderd met enkele giften in eens. Heeft U Stof Colbertcosiuum n. maat. m. four nituren. prima afwerking 20 en 25. Kceren 16. Overjas n. maat 18 en 20. Dainescos- tuum n. maat IS en 20. MULLER Joh. de Breukstraat 1 Tijdelijk 10% korting KUNSTTANDEN f 2.50 f 3,50 GEHEEL GEBIT 160.00 180.00 HAARLEM - TELEFOON 13126 Spreekuur dagel. 10—12 en 2—6 Zaterdags van 10—2. 1EDEREN AVOND 7-9 NIEUWE ONTSLAGEN IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. Bij de textielfabriek ..Almelo" zijn circa 50 arbeiders, gedeeltelijk kostwinners, ont slagen wegens slapte in het bedrijf. IN NIEUWE INVOERRECHTEN ITALIë. ROME, 5 Januari (V. D.) In het staatsblad van heden wordt een verordening gepubli ceerd, volgens welke met ingang van 1 Jan. 1932 op alle uit het buitenland afkomstige in Italiaansche havens of aan de It-aliaan- sche kust ontlade goederen een speciaal ta rief zal worden geheven van 2 lire per ton. Voor bouwmaterialen, fosfaten en nitraten met uitzondering van soda-nitraat geldt een tarief van slechts één lire per ton. Transito- goederen zijn hiervan uitgezonderd, HOEST NIET MEER Dr. DUMON* PASTILLES schen ken oogenblikkclljk verlichting, nemen de lastige prikkeling weg, maken het slijm los, verruimen de ademhaling, gaan do ontste king tegen en genezen met een enkele doos Pastilles do hard nekkigste verkoudheid. Prijs per doos 75 ct„ franco na postvr. 90 cent. A. VAN TUYLL. Palois- LOOMEYER en Zn„ Haarlem, straat 13. Amsterdam; Apotheek VERF onze absoluut zuivere, prima glansverf kost SCHAGCHELSTRAAT Onze bekende prima kwaliteiten kosten thans: Witte overhemden Gestreept percal Komt U eens kijken naar onze overhemdenetalage! Kunsttanden per tand f 2.50 Betere Kwaliteit p. t. f 4.— Geheel Gebit f60. Betere Kwaliteit f 80.- Haarlem - Talefoon 13728 Spreekuren op werkdagen 10 24. lederen avond van 79; de spreekuren .jn toegankelijk voor iedereen Daar ons ©en maand na d© opening van ons nieuwe pand, ZULWEG 25, reeds Is gebleken dat een verdere uitbreiding en vorbouwing dcor do groote drukte noodzakelijk is, zijn wij verplicht onxo zakon binnenkort na vooraf gaande kennisgeving voor pl.m. 14 dagen to sluiten ten einde oen inwendige verbouwing mogelijk te maken. Onze spreekwoordelijk geworden ontzaglijke voorraden vormen voor deze verbouwing ech- ter een groote hinderpaal, reden waarom wij hebben moeten besluiten zoo mogelijk ALLE goederen vèr beneden onze toch al belachelijk lage prijzen te verkoopen. Deze prijzen qelden echter zoolang de voor raad strokt, terwijl wij er nadrukkelijk op wijzen dat eventueel© goederen voor de thans gelden de prijzen nimmer zijn na te bestellen. Verkoop heeft plaats onder de bekende vollo N. H. V. garantie, terwijl gekochte goederen eventueel in onze andere magazijnen gratis voor onbepaalden tijd kunnen worden bewaard., betaling kan dan desgowonscht bij aflevering geschieden. (Wij verkoopen echter NIET op afbetaling.) COMPLETE HUIS-EETKAMER, bestaande uit pracht eiken dressoir met geslepen spiegel, zware uit- schuiftafel, 2 fauteuils, 4 stoelen, alles massief, bekleeding naar verkiezing, voor 66.75 Pracht Salon Ameublement. 2 crapauds, geheel veerend, ook In den rug, 4 massief eiken stoo- len, bekleed met vochtechte trijp 74. Zeer mooie slaapkamer, apart 55. Origineel Chesterfield Salon-Ameublement met vochtechte, dus GEEN geperste trijp 120. VERDER; Dames Haardtauteuik f 13i5C Zwaar eiken gebecldh. Ledikanten f 22.50 Gezondheidsmatrassen, svst. Auping, 2-deelig, 15 jaar garantie f 1550 Prima 6-dcelige bedstellen, damast n. verkiezing f35.— Pracht Slaapkamer, compleet met Spiegelkast f80.— Hyp. modern Salonamcw- blement, in 2 kleuren gestoffeerd f 110. O- A. Thcemcubel, geheel ecbogen glas f 15. Allernieuwste model Eet kamer, zwaarste eiken uitvoering. Dressoir op plint. f 115 Q. A. Dressoir, eiken f 37.:0 Pracht eiken Dressoir f 26.75 Mass. eik. Thcemcubel f 9.50 Mod.Koordspïegels v.a. f 3.75 Mass. eik. Salontafels f7.75 2 Fauteuils, 4 Stoelen, bc Heeding n. verkiezing f 27.50 Boekenkasten f 13.50 Pracht Waaier ameuble ment, prima vochtechte bekleeding f 110. Pracht leeren Clubs f 35.— Zeer zw. Spiegelkast f42.50 Modern veerend Ameuble ment f 4250 Moderne eiken Slaapkamer, compleet Wasehkast of Toilettafel met 3 draai bare spiegels, iets bij zonders f 130. Pracht Dressoir met Thee vitrine f 4250 Verder nog minstens 45 modellen Dressoirs, ruim 30 Salon- en Huiskamer Ameublementen, 16 17 Slaapkamer Ameublementen, Kapstok ken, Theemeubels. Salon-, Schuif- en Eetkamer tafels, Spiegels. Linnenkasten, Opklapbedden met ombouw. Staande Schemerlampen, Hang lampen, Haarden, moderne Klokken, Tafel- Divan- en Kapstokkleeden, Vloerkleeden, Schil derstukken. Origineele etsen, leeren en fantasie Crapauds. Rookfauteuils, Rook- en Bijzettafels, 3UREAUX en BUREAUSTOELEN enz. enz. enz. HAARLEM, ZIJLWEG 11-25-25, Telefoon 14567 De grootste niet tegen te concurreeren zaak te Haarlem. Om een ieder in de gelegenheid te stellen het door ons zelf fabriceeren van Ameublemen ten te kunnen aanschouwen, hebben wij onze stoffeerderijen naar ons pand ZULWEG 11 ver- olaatst, terwijl wij vanaf heden door uitbreiding van ons personeel, ons ook belasten met het repareeren en opnieuw overtrekken van alle soorten ameublementen. SANGUINOSE Het best bekende, afdoend middel tegen bloedarmoede, bleekzucht en zenuwzwakte. Hebt gij een blceke kleur? Zijt gij gedurig vermoeid? Ontbreekt u de eetlust? Hebt gij dikwijls hoofdpijn? Slaapt gij slecht? Hebt gij pijn in de» rug; pijn in de Jenden; pijn op de maag? Suizen in het hoofd, suizingen in de ooren? Dan moet gij uw eigen belang verstaan en dadelijk een kuur beginnen met de Sanguinosc! Want de Sanguinose verrijkt uw bloed en versterkt het; zij wekt den eetlust op en bevordert een algcheele levensopgewektheid. Honderden vonden baat bij dc Sanguinose, toen niets hen geholpen had. Prijs per flesch 2.—. 6 fl. 11.—. 12 fl. 21.-% Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. VAN DAM Co. Dc Ricmerstraat 2c/4. Den h-ag. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. N. V. EFFECTENKANTOOR HAARLEM, KRUISWEG 59. TEL. 13843 BELAST ZICH MET DE UITVOE RING VAN EFFECTENORDERS KOOPT COUPONS EN LOSBARE OBLIGATIEN '3 ADMINISTREERT VERMOGENS VERHUURT SAFE-LOKETTEN VAN 15 PER JR. AF

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7