nit en IS ONZE BRANDWEER WEL BEREKEND VOOR HAAR TAAK? HAARLEM'S DACBLAD ZATERDAC 9 JANUARI 1932 IJMUIDEN. Een bevestigend antwoord. Een onderhoud met den commandant. De volledig-i bemande automobiel-motorspait te IJmuiden. Links de commandant A.. de Wit, rechts de onder-commandant J. ThVerzijlbergh. Bij de laatste branden welke ln de gemeente plaats hebben gehad (oo». d'ie in pension „Clara" te Velsen-N.) en bij de firma Jb. Keesje aan de Prins Hendrikstraat te IJmui den) heeft 'het den brandweer niet aan critiek ontbroken, en in de laatst gehouden ge meen teraadsvergadering is het optreden der brandweer besproken. Naar aanleiding hiervan hebben wij een onderhoud gehad met den heer A. de Wit, commandant van de brandweer. Wij stelden hem de vraag, of de brandweer in onze gemeente voor haar taak berekend is en aan alle aan haar te stellen eisohen voldoet. De heer de Wit antwoordde hierop met een zeer pertinent „Ja" en deelde mede dat de brandweer ter deze gemeente in staat is om eiken eigendom te beschermen. De brandweer beschikt thans over twee automobiel-motorspuiten en één motorspui: welke op een Ford-chassis gemonteerd is. Wanneer het bnandweernummer 613 wordt gealarmeerd, heeft de dienstdoende machi nist der waterleiding in de onmiddellijke nabijheid van zijn telefoon een inductor, welke in werking wordt gesteld en gelijk tijdig de bemanning van de motorspuit door middel van electrische schellen wekt. Des nachts geschiedt het, weksysteem van de woningen van de machinisten uit d.w.z. zij hebben beiden hetzelfde nummer terwijl de telefoons onderling ook gekoppeld zijn. Het kan toch gebeuren, zeide de heer de Wit, dat een der machinisten na diensttijd niet thuis of des nachts dienst heeft, zoodat dan toch één der telefoons gehoord wordt. Overdag gaat er ten overvloede nog een schel bij den machinist aan het waterleiding bedrijf. De bemanning is gekozen uit menschen die in de onmiddellijke nabijheid vam het gas bedrijf won en en tevens behoor en tot het personeel van het gas- en waterleidingbe drijf, waardoor ook het groote voordeel wordt verkregen, dat zij onmiddellijk ter plaatse zijn. De uitrusting der bemanning bestaat uit helm, jekker, laarzen, gordel met bijl, en klim touw. De motorspuit te IJmuiden is evenals die te Velsen volledig uitgerust met alles wat bij een brand noodig kan zijn, als: ladders, bijlen, rookmaskers, schuim- bluschapparaat enz. De spuit heeft een vermo gen van 1400 L. water per minuut, zij kan werken met 6 stralen en aangesloten worden zoowel op de waterleiding als op het vrije water. De praktijk heeft bewezen, zeide de heer de Wit, dat organisatie en brandweermiddelen voor de af dee ling IJmuiden voldoen aan de daaraan te stellen elschen. De automobiel-motorspuit te IJmuiden is gestationneerd aan het gasbedrijf en die te Velsen-N. op het terrein van het Gem. Gas bedrijf aldaar. Het personeel aldaar is even als dat te IJmuiden van uniformen voorzien. Te Velsen-N. bestaat echter nog geen wek systeem. Zooals wel bekend zal zijn. vertelde de heel de Wit, gaat de draad voor het weksysteem langs de ondergrondsche telefoonkabel en wordt dit door de P.T.T. vanuit de straal van het postkantoor berekend. Voor Velsen-N. wordt door het hoofdbestuur der P.T.T. echter niet het hulp-kantoor als uitgangspunt genomen, doch het postkan toor te Beverwijk. Dit veroorzaakt grootere kosten. De kosten voor het werksysteem te IJmuiden bedragen f 130 per jaar .terwijl dit voor Velsen-N. pl.m. f 400 per jaar zou gaan bedragen. Onderhandelingen worden hierom trent gevoerd om een schikking te treffen. De opperbrandmeester, de assistent-brand meester en de brandmeester te Velsen-N. hebben ieder een telefoon, doch de man schappen moeten per auto of fiets gewekt worden. Te Santpoort doet de handmotorspuit. die op een Ford-chassis gemonteerd is, dienst en heeft men als weksysteem een sirene ge plaatst op het dak van de garage van den heer J. Jak. De spuitgasten in de afdeeling Santpoort zijn meest allen tuinders van beroep en dus een groot deel van den dog op hun grond aan het werk. Zij kunnen dan de sirene hooren en zich per fiets naar den brand be geven. In verband met de booten in het Noord - zeekanaal is het plaatsen van een sirene te Velsen-N ondoenlijk, zeide de heer de Wit. Op onze vraag of de automobiel-motorspui ten een springzell met zich voerden, ant woordde de heer de Wit ontkennend, omdat men in de gemeente Velsen nog geen hoog bouw kent en een springzell dan ook nie'. gebruikt behoeft te worden. Ook met het oog op de ontbrekende hoog bouw is het volgens den heer de Wit niet noodzakelijk een mechanische motorladdc aan te schaffen. Wed zou hij gaarne in het bezit willen zijn van een mechanische lad der welke op een auto geplaatst kon worden en zoodoende vrij zou kunnen komen te staan ooi van boven af of onder aan de stralen op het brandende perceel te werpen. De ladders welke door de spuiten medegevoerd worden zijn 17 M. hoog. Als de brandmelding aan het gasbedrijf te IJmuiden overdag gsohiedit, rukt de motor- spuit direct uit met volledige bemanning. Als de bemanning welke aan de spuit verbonden is, niet aanwezig is en enkelen door werk zaamheden over de gemeente verspreid zijn. dan worden de aanwezige gasfitters met de auto naar den brand vervoerd, zoodat de motorspuit bij uitrukken steeds ten volle be mand is. Daar de manschappen hun uniformen thuis hebben liggen, gebeurt het wel, dat bij een brand welke overdag plaats vindt, de menschen niet opgemerkt worden en het publiek denkt, dat alleen burgers aan het werk zijn, zeide de heer de iWt ons nog. Maar het gaat toch niet aan om de menschen eerst naar huis te sturen om hun uniform te laten halen. Er zijn ook voldoende slangen ln reserve aanwezig, zoodat de motorspuit, na dienst ge daan te hebben bij een brand, onmiddellijk van droge slangen voorzien kan worden. Eén ding vind ik echter zeer noodzakelijk zoo eindigde de heer de Wit nL dat de politie zich absoluut niet met een brand bemoei:, ja, zelfs niet met de handspuit uitrukt, doch alleen bij haar taak blijft om het terrein af te zetten. POPPENYEItLOTING „HET WITTE KRUIS" AFDEELING VELSEN. Hieronder volgen de prijzen die nog steeds niet zijn afgehaald: 478 17e prijs, 3100 20 prijs, 3509 25e prijs, 6069 8e prijs, 6908 15e prijs, 11614 26e prijs, 11843 28e prijs, 12306 3e prijs, 12552 13e prijs, 12626 11e prijs, 12950 14e prijs, 13501 24e prijs, 14523 23e prijs. Voorts twee troostprijzen 8630 en 9583. De prijzen kunnen worden afgehaald aan het Witte Kruisgebouw Kennemerlaan 125 te IJmuiden. De poppen die voor 15 Februari niet zijn afgehaald, zullen worden verkocht ten bate der Afdeeling Velsen van de Noord- Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis". DE VREDESGROEP. Naar wij vernemen zal Ds. Padt van Zand- voort op 28 Januari in het vacantiehuis aan den Groeneweg te IJmuiden (O.) voor de Vredesgroep IJmuiden een lezing houden met als onderwerp: „De oorlog onafwendbaar?" DE VTSSCHERIJ. Weekoverzicht. In ons vorig weekoverzicht bespraken wij de beugvLsscherij en gaven te kennen, dat de nog in zee zijnde beugers goed zouden doen niet gelijk aan den afslag te komen, daar dan de aanvoer van levende visch wel eens te groot zou kunnen zijn, waardoor de prij zen natuurlijk laag zouden zijn. Deze veron derstelling bleek niet ongegrond, want Maan dag kwamen er zeven beugers gelijk aan de markt, waardoor ten eerste door nog al lage prijzen en ten tweede door geringe vangsten de besommingen niet hoog konden zijn. Zij varieerden van 460 tot 1170 gulden en dat met reizen van ongeveer veertien dagen. Verder kwamen er deze week nog een vijftal beugers binnen, ook alle met geringe vangsten, doch deze maakten gelukkig wat betere prijzen voor hun visch. zoodat van deze besommingen althans nog iets terecht is gekomen. Dat visch een zeer eigenaardig artikel is, heboen wij den laatsten tijd weer eens extra kunnen constateeren, verleden week was de trawl- visch bijna waardeloos, doch van Maandag af, begonnen de prijzen hooger te worden; toen waren er 19 stoomtrawlers doch verder kwamen er dagelijks een 7 booten binnen en daar gingen de vischprijzen de hoogte in, iederen dag weer hooger. Jammer dat de vangsten ook bij deze booten niet zoo groot waren. Nu zijn we toch benieuwd, hoe de prijzen zich de volgende week zullen houden, daar er dan meer booten worden verwacht. De motorloggers waren deze week al zeer gering in aantal; in 't geheel slechts drie stuks. De geruchten als zouden er van uit Scheven! ngen honderd logegrs op de trawl- visscherij gaan. blijken intusschen onjuist zijn geweest, het zal wel bij een veertig-tal blijven, wat evenwel met de 70 Katwijksche loggers h«er nog wel wat bedrijvigheid zal be zorgen. ONZE ZANGVEREENIGINGEN. NAAR WEDSTRIJDEN. Nu de feestdagen wederom voorbij zijn, zijn de verschillende zangvereenlglngen al hier weer druk aan het repeteeren. Behalve dat de meeste in dit seizoen nog wel een con cert zullen geven, hebben verschillende ver- eenigingen plannen om aan een zangwed strijd deel te nemen, Het Chr. Gemengd Koor .Looft den Heer" directeur de heer J. de Nobel zal dezen zo mer deelnemen aan den wedstrijd in den Haag, uitgeschreven door den Bond van Chr. Zangver. en Chr Oratoriumvereenigingen in Nederland, waaraan verschillende buiten- landsche koren zullen deelnemen. De gemengde zangvereeniging .Polyhym nia" te IJmulden-Oost, directeur de heer P. Grin, zal deelnemen aan het door de zangvereeniging „Onderling Zanggenot" te Amsterdam uitgeschreven wedstrijd, waar aan eveneens buitenlandsche vereeniglngen zullen deelnemen. Het gemengde koor „de IJmulder Volksstem", directeur de heer J. Post neemt deel aan dezen zomer te houden zangwedstrijd te Soesterberg. De Chr. Gemengde Zangvereeniging ..Excel sior" directeur de heer P. Grin, bereidt een openbare uitvoering voor ln Maart. Het koor heeft een uitnoodiging ontvangen om deel te nemen aan den in Augustus te houden zang wedstrijd in Weesp en zal vermoedelijk hier aan wel gevolg geven. i SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Nederl. sa. „Sint Jansïand" is Donder dagavond met een volle lading steenkolen van New Castle voor het Hoogowenbedrij fte IJmuiden aangekomen. Het Duitsche sa. „Afrika" is Vrijdagmorgen met een volle lading ijzererts van Narvik voor het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden aangeko men. Het Duitsch sa.„Alk" is Vrijdagmorgen met een gedeeltelijke lading stukgoederen van Antwerpen aan het Hoogovenbedrijf te IJmui den aangekomen om een partij ruwijzer voor Letland in te nemen. Het Spaansch ss. „Manuchu" is Vrijdag morgen, na lossing harer lading ijzererts aan aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden, in bal last naar Rotterdam vertrokken. Het Spaansch sa. „Arinda Mendi" is Vrij dagmorgen na lossing barer lading ijzererts aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden, in ballast naar New Castle vertrokken, om al daar een lading steenkolen voor Genua in te nemen. Het Nederl. motorschip „Havik" is Vrijdag middag met een volle lading ijzeraarde van Londen bestemd voor de Chemische Fabrie ken te Beverwijk, aangekomen. Het Spaansch ss. „Arichachu" ligt momen teel te Bilbao in lading en zal binnen enkele dagen met ijzererts voor het Hoogovenbedrijf te IJmuiden vertrekken. UITVOER VAN VISCH NAAR FRANKRIJK. Door de afdeeling Visscherij van het De partement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw wordt het volgende med©ge- gedeeld, waardoor ons bericht van einde De cember bevestigd wordt: Door de Fransche regeering is een belang rijke wijziging gebracht in de regeling be treffende het aan Nederland toegestane con tingent zeevisch, dat naar Frankrijk kan worden uitgevoerd. Deze wijziging betreft zoowel een aan merkelijke verhooging van het contingent fijne visch, welke verhooging gepaard gaat met een overeenkomstige verlaging van het contingent grove viseh, alsook een verceeling van de toegestane contingenten over tijdvak ken van drie maanden. De regeling is thans als volgt: Het contingent fijne visch is verhoogd van 350.000 K.G. op 950.000 K.G. Dit contingent van 950.000 K.G. is als volgt verdeeld over de vier kwartalen: 1 October 193131 Decem ber 1901: 285.000 K.G.; 1 Jan. 1932—31 Maart 1932 285 000 K.G., 1 April 1932—30 Juni 1932 190.000 K.G.; 1 Juli 1932—30 Sept. V 19.000 K. G. Het contingent grove visch is verlaagd van 4.400.000 K.G- tot 3.800.000 K.G. genoemde kwartalen resp. verdeeld als olgfj 1.400.000 K.G., 1,400.000 K.G„ 600.000 K.G. en 400.000 K. G. Het reeds toegestane contingent van 3.530.000 K.G. „harengs antrement prepares salés" derhalve pekelharing, is onveranderd gebleven, doch als volgt verdeeld over de ge noemde kwartalen: 1,060.000 K.G., 700.000 K.G.. 390.000 K.G. en 380.000 K.G. WIN TERLEZINGEN. De vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te Velsen-IJmulden (O) heeft wederom een serie winterlezingen georganiseerd, welke gehouden zullen worden in het vacantie- koloniehuis aan den Groeneweg te IJmuiden (O). Op Maandag 18 Januari e.k. zal prof. Dr. J. Lindeboom uit Groningen spreken over „Franclscus van Assisië en op 15 Febru ari Mej. Tony de Ridder van Oosterbeek over „De Klop op de Deur" van Ina Boudier Bakker en op een nader te bepalen datum in Maart zal Ds. Haentjens uit Haarlem spreken over Ibsen's „Peer Gynt" met muzi kale illustratie. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 1.30—f 1.15. Griet per 50 kilo f 43—f 23. Tongen per kilo f 2.50f 1.20. Groote schol per 50 kilo f 36f 22.50. Middelschol per 50 kilo f 31—f 25. Zetschol per 50 kilo f 36—f 27. Kleine schol per 50 kilo f 26.50— f 13.50. Schar per 50 kilo f 17.50—f 7. Rog per 20 stuks f 33—f 16.50. Vleet per stuk f 3—f 2.50. Groote schel visch per 50 kilo f 36. MiddeLschelvisch per 50 kilo f 40f 39. KI. middclschelvisch p. 50 kilo f 29.31—21. KI. schélvisch per 50 kilo f 20.25f 11. Kabeljauw per 12 kilo f 95f 47. Gullen per 50 kilo f 2^f 7.50. Leng per s'.uk f 2 70-f 1. Heilbot pe kilo f 1.20—f 1. Wijting per 50 kilo f 11—f 5.70. Kooi visch per stuk f 1.40—f 0.36. VERKOOPLNG. Ten overstaan van notaris B. M. Semè te Haarlem had Vrijdagmiddag in Hotel Num mer Eén te IJmuiden een openbare verkoop'.ng plaats, krachtens art. 1223 B. W. van den stoom trawler Emerald IJm. 79 met tr. comp stoommachine van 57 NPK., groot 128.32 ton en liggende ln de Haringhaven te IJmuiden. Kooper was de heer H. ten Bosch q.q. voor f 2825. OEVERVOORZIENINGEN AAN HET SPUI- KANAAL Vrijdag 5 Februari zal de Rijkswaterstaat te Haarlem aanbesteden het maken en her stellen van oever- on boordvoorzieningen langs het Spuikanaa! te IJmuiden en langs het haventje voor binnenschepen ten noor den van het binnentoeleidingskanaa! naar de Middensluis aldaar. De raming is f 56.000. Trawlers: Poolzee, 170 manden f 2800 Limburgla, 235 manden, f 2900. Avilla, 40 manden f 1500. Knikker, 290 manden f 3100. Amstelstroom, 35 manden f 1300. Vios, 100 manden f 1000. Zeeleeuw, 55 manden f 2000. Loggers: K W. 134 f 640, KW 67 f 710, KW 141 f 810, KW 110 f 780. KW 169 f 1300, KW 51 f 820. KW 33 f 770, KW 173 f 800. Sch. 133 f 870, Sch. 69 f 780, IJm. 268 f 420. VELSEN DRANKWET. B. en W. brengen ter kennis, dat op 5 Ja nuari 1932 bij hen is ingekomen een verzoek van Antonius de Groot van beroep keliner, wonende te IJmuiden om verlof voor den ver koop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank in de beneden voor- ei achterlocaliteit van het perceel IJmuitler- straatweg No. 113. Binnen twee weken kan een ieder tegen het verleenen schriftelijke bezwaren bij B. en W. inbrengen. NEDERL. BIJBEL GENOOTSCHAP. De afdeeling Midden-Kennemerland van het Nederl. Bijbel Genootschap houdt op Donderdag 21 Januari een propaganda- bijeenkomst in de Ned. Herv. Kerk, waarin mej. A. E. Aririana van Oegstgeest en rede zal houden. BEVOLKING. De bevolking der gemeente Velsen bestond op 31 December 1931 uit 21373 mannen en 21182 vrouwen, in totaal 42555 personen. Er viel een vermeerdering over de maand December 1931 waar te nemen van 34 per sonen. BURGERLIJKE STAND Geboorten: H. M. Molenkamp—Rijs z., M. de VisserMartis d., W. M. C. Kalkman Paters z., C. J. Sleper—Arons dM. Slikker— Kooy d. Overleden: Guurtje Duin, weduwe van J. P. Dingerdis 78 j Maria Cornelia Nljman 3 m., Pieter Schol 16 d. Ondertrouwd: H. Smit en C. M Krab. A. Lieuwcs en W. J. Harsveld, A. C. Teeuwen en A. M. Schagen, J. D. Jansen en J. M. Sin- terie, J. Brachter en E. C. Plokker. Gehuwd: C. Dijkhuizen met B. dc Winter, J. A Koningstein met A. Visser, H. Krijger met N. Prinsse. BEVERWIJK SCHENKINGEN AAN DE KENNEMER OUDHEIDKAMER Do Kennemer Oudheidkamer ontving ook in de afgeloopen week weer eenlge schen kingen, waaronder van den heer J. F. Repko een z.g.n. „kloof" van een antiek horloge, geheel met de hand bewerkt, van den hoor A. J. Brandjes een bronzen penning, gesla gen ter eere van president Paul Kruger; van den heer F. W. Dekker een tegel-tableau ..Neerland's Glorie", vervaardigd ter her denking van het derde eeuwfeest van Michlel Adriaansz. de Ruyter (1607—1907) met portretten van deze en 12 andere admi raals uit de 17e eeuw. Het tableau is ver vaardigd naar een ontwerp van J. Sequeira; van den heer H. de Vries een Waterloo- medallle, een collectie zeer oude, kleine pljpekoppen; een z.g.n. „Haarlemmer Mop", een zeer oude, groote baksteen, afkomstig van de ruine van ..Oui-Haarlem" en tien oude munten; van den heer C. Smlers een oud gebedenboek, een prentbriefkaart van den thans afgebroken beschuittoren te Wor- mer en een stuk boomgom, afkomstig uit Nieuw-Zeeland. MARKTBERICHTEN Noteering van 8 Januari 1932. Andijvie per kist f 0.50—1.50 Raapstelen 10 bos f 3 Koolrapen per zak f 0.901 Wortelen per K.G. f 0.08—0.14. Bleten per K.G. f 0.02-0.03. Schorseneeren, per K.G. f 008—0.12 Aardappelen, klei, per K.G. f 0-06—0.07 Idem zand f 0.08 Spruitjes, per K.G. f 0.08—014 Boerenkool per bak f 0.20—0.50 Roode kool per 100 f 46 Savoye kool per 100 f 57. Woemkool per 100 f 8—14. Uien per K.G. f 0 06 Pret, per bos f 0.08—016 Pieterselie per bas f 0.04—0.07 Selderie per bos f 0 040.08 Appelen, per K.G. f 0.14—0-18. Peren per K.G. f 0.12—016 BURGERLIJKE STAND van 31—Dec. 1931 t in 7 Jan. 1932. Ondertrouwd: J. F. de Wildt en A. Bloed jes. Bevallen: A. T. B. Braur.Tigge'.ovend d„ M. NijenhuisSoering z.. C. H. Heijveldt— Drogtrop d., G. Klaassen—Lust z., A. Talsma- Zoontjes d., M. F. DuikerRaes z. J. van Doorn-van den Burg d.. N. Molenaar Baartsc z. Overleden: C. A de Nijs 7 mnd A C. Droge 41 j., goh. met J. H. Bullinga (overleden L Haarlem). N, M. van Balen 13 weken. PROPAGANDA-AVOND „VOLKS ONDERWIJS". De vereeniging „Volksonderwijs" organi seert een propaganda-avond. welke op Don derdag 14 Januari ln het Kennemer Theater gehouden wordt. Dc Rederijkerskamer „Kcnnemerland" ral onder regie van den heer Bart Groeneveld op dien avond een opvoering geven van het Amerikaansche blijspel: ,,'n Partijtje Poker". De bijeenkomst zal door muziek worden opge luisterd. SANTPOORT AANBESTEDING R.K. KERK. De aanbesteding van den R.K. Kerk. welke zal gebouwd worden aan de Fr. Netscherlaan, had, zooals wij reeds mededeelden, tot resul taat, dat laagste Inschrijver was de heer N. Wester uit St. Pancras voor f73.900. Deze verklaarde echter zich „vergist' te hebben in de optelling, zoodat dienst inschrijving wel buiten beschouwing zal worden gelaten. Op hem volgt als laagste inschrver de Aanne mersmaatschappij Rosenhart te Haarlem voor f 75.900. Hoogste Inschrijver was P. Tuin te 't Zand voor f 104.000, zijnde f 15.000 bo ven de begrooting. De volgende week wordt de gunning bekend gemaakt en zal spoedig met den bouw be gonnen worden, daar het de bedoeling is het kerkgebouw met October in gebruik te nemen. Architect is de heer Bekkers uit Haarlem. HEEMSTEDE EEN A. N. IV. B.-AVOND. De A. N. W. B.. Toeristenbond voor Neder land zal op 15 Jan. te Heemstede een Bonds- avond organiseeren. bestaande ln een expo sitie van het Bondswerk en Bondsuitgaven, een lezing en de vertooning van een serie met zorg uitgekozen lantaarnplaatjes. BENNEBROEK LOOP DER BEVOLKING OVER HET JAAR 1931. M. Vr. M. Stand der bevolking op 31 December 1930 1018 1139 2157 Vermeerdering door geboorten 18 13 31 Vermeerdering door vestiging 127 182 309 Ttale vermeerdering 145 195 340 Vermindering door door overlijden 29 24 53 Vermindering door door vertrek 110 153 263 Totale vermindering 139 177 316 Stand der bevolking op 31 December 193 i 1024 1157 2181 WF.RKLOOZEN-COMITé Op verzoek van het werkloozen-comité heb ben Burgemeester en Wethouders de kas en de boeken van deze instelling gecontroleerd. Gebleken is daarbij dat aan giften in geld was ontvangen een bedrag van f 506.03 1/2, waaronder aan wckelijksche giften een be drag van f 17.50. De uitgaven bedroegen tot op heden f 166.62. Het verschil ad. f 339.41 1/2 bleek in kas te zijn. Ten opzichte van het beheer zijn door B. en W. aan het Comité eenige nuttige wen ken gegeven. WERKVERRUIMING Vanwege de gemeente wordt thans door de werkloozen uitgevoerd de verharding van de Kleine Sparrenlaan. Dc boomen worden gerooid en de hooge gedeelten worden weg- gegraven. De weg «tl bestaan uit een klinker weg en een verhoogd voetpad. BURGERLIJKE STAND. 7 Januari 1932: Ondertrouwd: H. N. Duyndam en H. Jan sen. Bevallen2 Januari 1932. M. J. van Lierop- van der Reep. zoon. Overleden: 31 Dec 1931: P. H. Kelderman. 24 Jaar: 6 Jan 1932: B. Dronkers—Box man. HILLECOM DE TELEFOON IN DIT DISTRICT DE AUTOMATISEERING EN DE TARIEVEN. Dinsdag zal ten gemeentehuize een zeer belangrijke vergadering plaats hebben inzake de automatiseering der telephoon. Voorts zal besproken worden een te troffen wijziging der abonnementsgelden alsmede die der ge sprekken. Aanwezig zullen zijn de gemeentebesturen van Llsse, Sassenheim. Noordwljk, Voorhout, Hillegom enz., benevens de besturen der Ka mers van Koophandel. A.V.R.O.-CONCERT. Vrijdagavond kwam het voltallige A.V.R.O- orkest onder Nico Tieep. op uitnoodiging van het Hillegomsche A.V.R.O.-actie-comité, ln Hotel „Flora" een concert geven, waaraan medewerking werd verleend door de zangeres Helenc Cals. De groote zaal was geheel ge vuld met een enthousiaste menigte luister vinken. Het programma vermeldde uitsluitend goe de bekenden en alle nummers werden met groote correctheid uitgevoerd: speciaal de verbluffende virtuositeit waarmede de 2e Rhapsodic van Llszt werd uitgevoerd willen wij memoreeren. Helene C-als vergastte ons met ,J! re pastore" van Mozart en eenige composities van Tosti met orkestbegeleiding. Onnoodlg te zeggen dat na elk nummer een orkaan van applaus losbarstte. Het propagandistische gedeelte van den avond werd verzorgd door den heer Mr. L. G. van Dam, uit Haarlem, lid van het A.VJt.O, bestuur. Hij schetste breedvoerig den radio- strijd. De oplossing van het radio-vraagstuk vor dert langzaam, maar het vordert en de pu blieke opinie uit zich meer en meer in de 'cor d" AVRO r^egeven riehtlrc D-* laat- ?e publicaties hebben daaraan een grootcn 1 stoot gegeven. Dc rede werd herhaaldelijk door een da verend applaus onderbroken.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9