BiOCiTiN Laval vormt een nieuwe regeering, DE ARBEIDSBEMIDDELINGSWET. d) „ARNHEM" BUITENLAND. Hongarije. PHILIPS' RADIO TOESTELLEN EMSER-WATER LANGS DE STRAAT. ZIEK 4- AGENDA HAARLEM'S DACBLAD DONDERDAC 14 JANUARI 1932 TWEEDE BLAD Bijna geen wijzigingen in den vorm. Laval minister van Buitenlandsche zaken. Be beteekenis van deze bezetting. Het begrip Laval en het begrip Briand. Merkwaardige karakteristiek van Bérenger. Loï die tevens de Ceiste critiek is. Weerstandsvermogen in het belang van Frankrijk! De herstel betalingen. Wat Frankrijk wil. Engeland hult zich nog steeds in stilzwijgen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Minister-president Laval heeft tegen mid dernacht zijn nieuwe kabinet gevormd en het onmiddellijk aan den staatspresident in het Elysee voorgesteld. Het wijkt zooals wij reeds voorspelden slechts weinig af van het vorige. Briand is thans definitief als mi nister van buitenlandsche zaken afgetreden. Zijn portefeuille wordt nu inderdaad, over eenkomstig onze verwachtingen, overgeno men door Laval. Het ministerie van binnen landsche zaken komt in handen van Cathala. die tot dusverre onderstaatssecretaris van binnenlandsche zaken was. Tardieu heeft er toch nog in toegestemd het ministerie van oorlog op zich te nemen. Zijn plaats aan het ministerie van landbouw zal worden ingeno men door Fould, die in het vorige kabinet onderstaatssecretaris van landbouw was. De onderstaatssecretariaten van binnenlandsche zaken en landbouw worden opgeheven. Alle overige ministeries en onderstaatssecretaria' ten hebben dezelfde bezetting gehouden. Bij het verlaten van het Elysee deelde Laval mede, dat hij in den loop van den avond nog gelegenheid had gehad rugge spraak te houden met Briand, en dat hij hem verzocht had de regeering ook verder bij te staan met zijn autoriteit en ervaring in den vorm, dien nij het geschikst achtte. Reeds eerder hebben wij gememoreerd, dat de definitieve bezetting door Laval van de portefeuille van Buitenlandsche Zaken de «trijders voor den waarachtigen internatio nalen vrede, moeilijk verheugen kan. Laval fertegenwooordigt de behoudende stabiliteit, Ar vasthoudendheid aan het begrip veiligheid sn onverzoenlijkheid. Laval beteekent stil stand, bewegingloosheid. Briand. van een geniale rusteloosheid beteekende evolutie. Een man van zijn formaat dorst en vermocht tegen de strooming der publieke opinies in te roeien. Laval kon niet treffender gekarakteriseerd worden, dan door Bérenger, voorzitter van de Kamercommissie voor Buitenlandsche Za ken, thans eveneens door Doumer geraad pleegd, die bij het verlaten van het Elysée ze'ide te gelooven. dat de nieuwe regeering in Lausanne en Genève en zelfs ook elders geen gebrek zal hebben aan gelegenheden om te bewijzen dat zij weerstandsvermogen heeft, „een weerstand die nuttig zal zijn voor het belang van ons land". Inderdaad. Dat is Laval: weerstand. Weer stand tegen de vaart der gedachten die naar het schrappen der herstelbetalingen en het drastisch verlagen der oorlogsbegrooting moet leiden. Voor het overige teekenen wij hier nog bij aan, dat het nog niet bekend is, wat Briand zal doen. Er blijft nog een geringe hoop, dat hij door een ministerportefeuille te weige ren. in staat zal zijn, zijn land in Genève en Lausanne te vertegenwoordigen. Zijn dokto ren hebben hem echter rust voorgeschreven. Deze kans lijkt dus wel bijzonder klein. L. A. Frankrijk, Frankrijk en de verlenging der credieten. PARUS, 13 Jan. (VD.) Het voornaam ste financieele orgaan te Parijs, de „Agence Economique et Financière" weet mede te doe len, dat de Raad van Beheer van de Bank van Frankrijk zal beraadslagen over de kwestie van verlenging der credieten aan de Duit- sche Rijksbank. Tegelijker tijd zou men in onderhandeling zijn getreden met de Bank van Engeland en de Federal Reserve Bank. Hoewel het resultaat van deze bespreking pas tegen het einde van Januari bekend zal zijn is men in goed ingelichte Fransche krin gen blijkbaar toch reeds van meening. dat zoowel de Amerikaansche als de Engelsche Bank zich bij het Fransche standpunt zullen aansluiten. De bespreking van Leith Ross te Parijs. PARIJS, 13 Jan. (V.D.) Verklaringen uit officieele Fransche kringen bevestigen dat van Fransche zijde bij de besprekingen met den Engelschen financieelen expert Leith Ross een oplossing is voorgesteld waarbij Duitschland een betalingsuitstel voor den tijd van twee jaren voor de beschermde beta lingen zal rvorden toegestaan. De onbe schermde betalingen zouden gecommerciali seerd in obligaties Rijksspoorwegen op de markt worden gebracht. Zij zouden eerst in 1934 in circulatie komen. Van officieele zijde wordt er de nadruk op gelegd dat deze voorgestelde oplossing niet het definitieve voorstel der Fransche regee ring is geweest. De Engelsche regeering bewaart nog steeds het stilzwijgen over haar plannen. De oorlogsbegrooting drukt met een vernletterende last op de bevolking PARUS, 13 Jan. (V.D.) De Financieele Commissie van de Kamer heeft Woensdag het hoofdstuk militaire luchtvaart van de be grooting 1932 behandeld. De raming voor deze afdeeling bedraagt 1, 9 milliard. Hier voor zijn 400 millioen bestemd voor admini stratiekosten. zoodat anderhalf milliard overblijft voor de militaire luchtvaart. De rapporteur der commissie heeft een verlaging der credieten ten bedrage van 70 millioen yoorgesteld. Oostenrijk. Nieuwe Stillhalte-onderhande- lingen. WEENEN, 13 Jan. (V.D.) Volgens een officieel communiqué van de Oostenrijksche nationale bank zijn inmiddels de Stillhalte- betalingen der particuliere banken, met uit zondering van de Oostenrijksche Kredit- anstalt opgezegd en onderhandelingen begon nen met de emissieschuldeischers. De voor stellen. die de basis vormen voor deze onder handelingen komen hierop neer, dat de kapi taalsafbetaling wordt verminderd tot b% per kwartaal. De deviezen moeten uit eigen saldi met goedkeuring van de nationale bank wor den opgebracht. Nog 40.000 patronen te Otta- kring in beslag genomen. WEENEN, 13 Januari (V. D.) Afgevaar digde Deutsch, de leider van den Sociaal de- mocratischen Schutzbund, heeft Woensdag het woord gevoerd voor een aantal vertrou wensmannen der sociaal democratische ar beiders. Spr. verzekerde dat in plaats van de geroofde voorwerpen ^honderdmaal zooveel andere zullen komen". Hij z-eide wij kunnen vrij en openlijk aankondigen dat wij ons niet laten ontwapenen, zoolang niet alles ontwa pend is." Verder noemde spr. het onwaar schijnlijk dat de bondskanselier en de mi nister van Binnenlandsche Zaken hadden aangedrongen op deze actie. Dit zijn veeleer donkere elementen geweest, die een regee- ringscrisis wilden uitlokken. Zij zullen haar hebben. Of zij daarbij dan evenwel door haar resultaat bevredigd zullen worden, staat nog te bezien. Het verdere onderzoek in het opgespoorde wapendepot heeft uitgewezen dat in totaal 40000 patronen in beslag zijn genomen. 10.000 stuks hiervan waren voor machinege weren op banden vastgemaakt. Voorts zijn ap paraten gevonden om patroonbanden voor machinegeweren gereed te maken. Veertig kisten waren met handgranaten gevuld. De inhoud van 100 flesschen moet nog scheikun dig worden onderzocht. Een verandering van het transfermoratorium. BOEDAPEST, 13 Jan. (VD.) In een vergadering van de regeeringspartij sprak de ministerpresident, graaf Karolyi over de taak der Hongaarsche regeering. Hierbij zeide hij, dat het voortbestaan van de onzekerheid over de ontwikkeling van de Duitsch-Fransche be trekkingen het financieele wantrouwen ver sterkt, hetgeen een waren, economischen op bouw onmogelijk maakt. Overgaande tot bespreking der Hongaar sche verhoudingen, verklaarde de premier, dat na den terugkeer van den minister van financiën uit Geneve de regeering dringend een nieuwe regeling van het transfermora torium zal moeten doorvoeren. Daarbij is een accoord met de schuldeischers absoluut nood zakelijk. Amerika. Amerika wil geen Rijks- spoorwegobligaties. WASHINGTON. 13 Jan. (V.D.) Regee- ringskringen te Washington laten zich niet gunstig uit over het voorstel Amerika een deel der Rijksspoorwegobligaties aan te bie den voor het geval het zou afzien van de in- tergeallieerde schulden. Ook het Fransche voorstel af te zien van de beschermde betalingen ingeval van een schrapping der oorlogsschulden door Amerika wordt van de hand gewezen. De regeering der Vereenigde Staten ver werpt, zooals steeds iedere onmiddellijke deelname aan de herstelonderhandelingen. Duitschland. Jong-Duitsche Orde stelt een Volksbegehren voor. BERLIJN. 13 Jan. (V.D.) De Groot- meester van dc Jong-Duitsche Orde, Arthur Mahrann, publiceert onder het opschrift „Een volksfront voor Hindenburg" een oproep, om in het belang van Duitschland en ter ver krijging van een bruikbare parlementaire meerderheid een Volksbegehren te houden om te komen tot een referendum voor de verlen ging van de ambtsperiode van Rijkspresident von Hindenburg. China. Het roode Chineesche leger rukt op. MOSKOU. 13 Jan. 'V.D.i Naar uit Sjanghai gemeld wordt, heeft het Roode Chi neesche leger de stad Kiang en het stadje Toentsjang op de grens van de provincies Hoepei en Kiangsi bezet. Japansch bombardement. Verder wordt gemeld, dat twee Japansche vliegtuigen bommen hebben geworpen op Pingtsjoe op 30 mij'- ten Oosten van Charbin. Verschillende personen werden door de bom men gedood. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 18 - TEL. 10758 geeft een heerlijk gevoel van kracht onvermengde scheppingsvreugde, een frisschen geest, nieuwen levenslust, meer eetlust, beter uiterlijk, gemakkelijke spijsvertering, een geiondcn slaap en stalen zenuwen aanbevolen voor hen. die zich uitgeput, nerveus of vroeg oud voelen. g Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten in tablet- vorm f 1.30 en f 2.50. in poedervorm f 2.50. Uit voerig drukwerk met monster gratis. Hermeias Eendrachtswcg 32bb Rotterdam. AUecnverkoop voor NcderlOost-Indië.- Firma Rathkamp Co.. Batavia België. Discontover hooging BRUSSEL, 13 Jan. (V.D.) De Nationale Bank van België heeft Woensdag haar dis conto verhoogd van 3 pet tot 3 12 pet. OPENING VAN DE LLOYD-STUW IN DE INDUS. HET GROOTSTE IRRIGATIE WERK TER WERELD. LONDEN. 13 Januari (V. D.) Heden wordt door den Britschen onderkoning Lord Wil- lingdon, in gezelschap van zijn vrouw, te Sukkur in de Indische orovicie Sind de Lloyd-stuw in de rivier de Indus geopend. De stuw heeft een lengte van een mijl en is het grootste Irrigatiewerk ter wereld. Een oppervlakte van zes millioen acres vrucht baar land, die practisch bijna geen regen hebben, een oppervlakte van bijna zoo groot als Engeland, zal door dit werk bevloeid en in cultuur gebracht kunnen worden. De uit voering van het werk heeft ongeveer acht jaar geduurd en geschiedde onder leiding van Engelsche Ingenieurs van het, Indische De partment van Openbare Werken. Groote technische moeilijkheden moesten bij de uit voering overwonnen worden en een groot deel van het werk moest onder water ge schieden. Onderdeel van het plan vormen zeven kanalen, die gegraven moesten wor den en in sommige gevallen breeder zijn dan het Suez-kanaal. Verschillende landbouwproefstations heb ben onderzoekingen gedaan naar de meest geschikte soorten zaaizaad voor de verschil lende producten, die men in het thans voor landbouw ontsloten gebied wil gaan ver bouwen. DE VROEGERE KONINGIN VAN GRIEKENLAND OVERLEDEN. FRANKFURT AM MAIN. 13 Jan. fV.D.) De voormalige koningin van Griekenland, Sophie, de zuster van den vroegeren Duit- schen keizer, is heden om 23 uur in een kli niek alhier, waar zij een operatie had onder gaan, overleden. Koningin Sophie werd 14 Juni 1870 in Potsdam geboren. In October 1889 huwde zij koning Constantijn van Griekenland en in 1891 ging zij tot het orthodoxe geloof over. Na de afdanking in 1922, ging het koninklijk paar in Florence wonen, waar koning Con stantijn reeds in Januari 1923 overleed. Uit het huwelijk zijn 6 kinderen, 3 zoons en 3 dochters geboren. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. is en blijft het beste middel tegen HOEST VERKOUDHEID DE OPPERRABBIJN TE HAARLEM. De Opperrabbijn van het Synagogaal Res sort Noord-Holland, de Weleerw. Heer A. S. Onderwijzer, hoopt Sabbath a s. in deze ge meente door te brengen en zal bij den och tenddienst ter Synagoge een predikatie uit spreken. LEZING IN IIET RUSTOORD IN T WESTER- HOUTFAKK. Dinsdagavond hield voor dc bewoners van het „Rustoord" in het Westerhoutpark de heer H. C. Verkruijsen een lezing met licht beelden over het Rijnland. Op de hem eigen aangename wijze sprak de heer Verkruijsen over de bijzonderheden en de aantrekkelijkheid van 't Rijnland en vertelde eenige sagen aangaande de oude burchten cn ruïnes, telkens afgewisseld door toepasselijke liederen, gezongen door mevr. Floor-Prins, die begeleid werd door mevr. Verkruijsen. Het was een zeer geslaagde avond waarop het bestuur en de bewoners van „Rustoord" met genoegen kunnen terug zien. EXAMENS. Woensdag slaagden voor het examen Be lastingconsulent. afgenomen door het Insti tuut voor Handelswetenschappen te Leiden, de heeren B. Schippers te Haarlem en G. Jansma te Bloemnedaal. In gemeenten met meer dan 15000 zielen moet een Arbeidsbeurs zijn. Op 1 Januari 1932 is de nieuwe wet op de Arbeidsbemiddeling in werking getreden. Men verwachte daarvan vooral geen groot- sche wijzigingen met betrekking tot de op lossing van arbeidsconflicten, want daarmede heeft deze wet absoluut niets uitstaande. Zij beoogt slechts het geven van een aantal wet telijke grondslagen aan de tot op dit oogen- blik reeds bestaande vrijwillige openbare ar beidsbemiddeling van arbeidsbeurzen. De re geling der beslechting van geschillen is op genomen in de Arbeidsgeschillenwet. In de Arbeidsbemicdelingswet komt o.m. een bepaling voor, dat elke gemeente met 15.000 zielen of meer, verplicht is een Ar beidsbeurs op te richten en in stand te hou den. Raadpleegt men de gegevens der volks telling van 31 December 1930 dan blijkt, dat er nog 33 gemeenten zijn, welke' verplicht zijn een Arbeidsbeurs op te richten. Zij kunnen zich desgewenscht combineeren met andere gemeenten, doch hebben daarvoor de Konink lijke goedkeuring noodig. Voor de gemeenten, die geen 15.000 inwoners hebben, bestaat dc verplichting om ten minste een Agentschap der arbeidsbemiddeling te hebben. Naast deze agentschappen, zullen de grootere ar beidsbeurzen optreden als districts-instellin- gen. terwijl an höchster Stelle de Centrale Rijks-Arbeidsbeurs zal staan, als onderdeel van den Rijksdienst voor werkloosheidsver zekering en arbeidsbemiddeling. Aan een en ander zijn weder extra kosten verbonden, voorloopig begroot op twintig dui zend gulden. Men vraagt zich af, of deze twin tig mille, onder de egenwoordige omstandig heden niet beter voor andere doeleinden ge bruikt had kunnen worden. Het geheel draagt het karakter van een zekere overbodigheid. Want de dikwijls zoo geliefkoosde: commis sies, ontbreken ook hier weder niet. Elke ar beidsbeurs komt onder toezicht van een spe ciaal daartoe ingestelde commissie. Deze com missie zal moeten bestaan uit een gelijk aan tal werkgevers en werknemers, terwijl haar taak en 'bevoegdheden worden neergelegd in een gemeenteverordening. Maar niet alleen zal de arbeidsbeurs een dergelijke commissie deelachtig worden, ook hot agentschap zal er mede gezegend worden. Het- is wel breed op gezet. maar de vrees is gegrond, dat zoo met een de kosten niet meer evenredig zijn aar. de voordeelen. welke men van het instituut mag verwachten. Als bewijs hoe ver men reeds gespecialiseerd heeft in dit staatsstuk, moge dienen, dat zelfs in de uitvoeringsbe sluiten nauwkeurig is aangegeven, hoe de verschillende instanties elkander van de di verse aangelegenheden in kennis moeten stellen. Onder vermelding, dat een en ander bijv. schriftelijk moet geschieden en de an dere partij daarvan bevestiging moet zenden, heeft men een detail-omschrijving geschapen die hier en daar zelfs belachelijk aandoet. Het is wel zeker, dat deze nieuwe wet wei nig veranderingen tot stand zal brengen en in menig opzicht zeer onbelangrijk ls. MOLLERUS. De gevolgen der wet voor onze omgeving Elke gemeente die meer dan 15.000 zielen telt zal dus een arbeidsbeurs moeten hebben. Haarlem, evenals Vel sen, hebben reeds een arbeidsbeurs. Heemstede is nog niet aan de 15.000 in woners toe. Het aantal bedraagt nu ongeveer 14800. maar het Ls te verwachten, dat- de 15.000ste inwoner, die de verplichte arbeids beurs brengt, in den loop van dit Jaar zal worden ingeschreven. Heemstede heeft dan ook reeds aandacht aan deze zaak gewijd. Thans is een ambtenaar met het correspon dentschap van de arbeidsbeurs belast. Als het in de toekomst een zelfstandige arbeids beurs zal worden, zal dit- natuurlijk meer zor gen elschen, maar het is mogelijk dit op be scheiden schaal te doen. Haarlemmermeer dat thans ook slechts een correspondentschap heeft, zal, daar het ver over de 15000 inwoners telt, een arbeidsbeurs moeten oprichten. Bloem endaal telt thans 14446 inwo ners. Bloemendaal ls dus' ook niet ver meer van de 15.000 inwoners cn van de verplichte arbeidsbeurs af. Z a n d v o o r t, B e v e r w ij k on H i 11 e- gom .respectievelijk ongeveer 8000. 10.000 en ir.900 inwoners tellend) kunnen den eersten tijd met een agentschap van dc arbeidsbeurs blijven volstaan. Haarlemmcrlicdc c.a. is ook nog ver beneden de 15.000. VERPLAATSING BIJPOST- TELEGRAAF- EN TELEFOONKANTOOR. Het bijpast telegraaf- en telefoonkantoor thans gevestigd Houtplein no. 15. wordt met ingang van Maandag 18 Januari gevestigd Tempeliersstraat no. 71. De brievenbus wordt ook verplaatst. Jeugd. Toen ik voor het eerst Beets' schoone rege len over den zaligen tijd. dat de jongensziel nog om de schouders glijdt, mocht genieten, heb ik ze met een zekeren achterdocht be keken, die misschien niets anders was dan een intuïtieve achterdocht ten opzichte van alle zorgelooshei-dsgejubel en moralistisch geschrijf. Toen ik een meisje in een kinderwagen als klein mensohje verkleed zag aan haar handjes nette handschoentjes, aan haar voet jes nette schoentjes en in haar hand een taschje met een zakdoek waarin ze af en toe netjes het neusje snoot: ze was wat ver kouden en als ze wat hoestte hield ze gedis tingeerd en zeer nadrukkelijk een handje voor haar mond. dat hoorde zoo toen nam mijn achterdocht tegen dien schoonsten en onbe- kommerdsten tijd van het leven zeer toe. Toen ik een jongetje ontmoette, dat men met behulp van een pet en een hoed, die men hem beurtelings toonde, geleerd had het mannelijk deel der menschheid in mannen en meneeren te onderscheiden, ging ik ern stig twijfelen aan den onbezorgden tijd dat we „kastie spelen, met rozen op de wan gen". En nu is mijn twijfel in ongeloof omge slagen en lijkt het me vaak een moeilijke taak om kind te zijn. Oordeelt u zelf. Om den hoek van de straat kwam met een weinig eleganten zwaai de autobus. Een laatste hevige deining beroerde de inzitten den voor het gevaarte aan de halte stilstond. Een enkele passagier rees moeizaam van den zetel, die hem zoolang wiegend en verend had gedragen, en stapte uit. Juist toen een kleine schok aankondigde dat de rit weer zou be ginnen, kwam uit een zijstraat een man aan gehold, die ijlings twee willooze kinderen in de bus zette, en verdween met de niede- deeling, dat hij zoo terug kwam. De kinde ren. een jongen en een meisje bleven staan: niemand zei hun het voertuig te verlaten, niemand zei hun binnen te gaan zitten, dus bloven ze staan en keken afwezig voor zich. Toen er na eenige minuten van een zóó- terugkeerenden man nog niets viel te bespeu ren. begon de chauffeur zich wat onrustig te voelen. Wie of ze waren? Waar of ze van daan kwamen? informeerde hij, maar kreeg geen antwoord. Niemand had hun dat blijk baar ooit verteld. Ze keken vragend en wat verwijtend. Hoe heet je? „Jan. en zij Merie". En verder? Ze keken en zagen niets. „Arme schapen" zuchtc een goedige dikke juffrouw, achterovergeleund op een bank. „De lieverds". Maar ook haar warme medelijden ontroerde hen niet. Terwijl de meeningen en raadgevingen en uitroepen om hen heen groeiden, bleven ze schuw tegen elkaar ge drukt staan. Een vrouw bood aan voor hen te betalen. Waar of ze heen moesten? Nergens, zei de jongen, even bijna verwonderd om dit dwaze idee, dat je ergens heen zou moeten. Vanuit een huis aan den overkant kwam plotseling een man loopen, haastig en met bloot hoofd, en in dc verbaasde, verwarde autobus riep hij: Geef mén die stakkers van kinderen maar hier". En in zijn veront waardigde taal legde hij verder uit. dat hij net gezien had hoc die kerel ze nu weer on bezonnen in die bus zette en er van door ging. „Een buurman van me, geen werk en wat ie nog aan steun krègt. verzuipt le. Je mot je neus niet in andersmans zaken steken, maar 't begroot me toch om die arme bloeden van kinderen." En op half barschen toon tegen de kinde ren wat ontevreden over zijn eigen goedig heid „Kom ga maar m?e". En willoos als ze gekomen waren, verdwe nen ze weer van het tooneel. Een heftige schok kondigde aan, dat het gewone leven van rijden cn deinen en stilstaan en schok ken weer ging beginnen. Een minuut later was er in de straat van bus en kinderen niets meer te zier. en kon m^n weer vergeten, dat dc jongenskicl toch niet altijd even soepel om de schouders glijdt Vr. S. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. door gevatte koude, zwaar gevoel in hoofd en ledematen, influenza. Griep, Rheumati- sche pijnen, alsook vastzittende Hoest: in al deze gevallen zullen Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen.Doos 45 ct.Bij Uw Drogist HET CREMERNIEllWS. Het Cremernieuw.s, maandelijksch officieel orgaan van de Kon. Letterl. Vereeniglng „J. J. Cremer" kondigt de derde wedstrijdvoor - stelling van „Cremer" aan voor Dinsdag 19 Januari, door de Kon. Rederijkerskamer „Jan van Beers", te Utrecht. Opgevoerd wordt „Nina", tooneelspel in vier bedrijven door Arthur W. Pinero. De voorzitter, de heer W. Kruyshoop, geeft een overzicht over hot oude jaar, dat voor „Cremer" in alle opzichten succesvol was. Aangekondigd wordt de opvoering van „Haar laatste wil", dat speciaal wordt inge studeerd voor de voorstellingen ten bate van de crisis-slachtoffers. Bij een welgelijkend portret brengt het bestuur nog een ecrcsaluut aan den heer G. J. van Gasteren, die op 31 December Jl. zijr» 80s ten verjaardag vierde. Het ba!-masqué ls afgeschaft. Er was te weinig animo voor in de laatste jaren; het is vervangen door een kienavond. Tenslotte een gedicht van Jan van Beers: ,,'t Was een Hof". INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. Een polls der LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ schept kapitaal voor moeilijke tijden. DONDERDAG 14 JANUARI Schouwburg Jansweg: Ensemble Jacq. Sluyters. „De Spaansche Vlieg". 8.15 uur. Gem. Concertgebouw. Openbare Vergade ring S. D. A. P. Mr. J. E. W. Duys: „Ontwa peningsconferentie tc Genève." 3 uur. Hotel Lion d'Or, Kruisweg 36. Openbare vergadering A'gemeene Ned. Drogistenbond 8.30 uur. Cinema Palace: Het Slippertje. Op het tooneel: Rodl Roeiers. 8.15 uur. Rembrandt Theater: Afrika spreekt. Op het tooneel: Tholen cn Van Lier. 7 en 9.15 u. Luxor Theater: Geboeide Jeugd. Op het tooneel: Variété attractie. 815 uui. Gem. Concertzaal: Tentoonstelling „Pro Hungaria". 2.305 en 79 uur. VRUDAG 15 JANUARI Schouwburg Jansweg: Ensemble Jacq. Sluyters. .De Spaansche Vlieg". 8.15 uur. Gem. Concertzaal: Tentoonste'llng „Pro Hungaria". 10—12. 25 en 7—9 uur. Bioscopen. Nieuw programma. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 'e Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN f AVOND- EN NACHTDIENST) Fa. Grijseels cn v. Hees, L. Veerstraat 14. Tel. 11000. L. Schoorl. Fr. Halsplcin 1. Tel. 11180. Bosch- en Vaart Apotheek, Bosch- cn Vaartstraat 26. Tel. 13290.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5