HAARLEM'S DAGBLAD HEEMSTEDE RAADSVERGADERING Do heer iS. Rijkes tijdelijk wet houder. Er komt een won in g- inspectrice. De heer S. Rijkes, die tot tijdelijk wethouder werd benoemd. Vergadering van den Raad der gemeente Heemstede, onder leiding van den burge meester, Jhr. J. P. W. van Doorn. Afwezig de heer Van de Poll. Ingekomen stukken. Ingekomen is een adres van mevr. Borst geb. Borst, gemeente-vroedvrouw, met me morie van toelichting, houdende verzoek om te worden benoemd in de vacante betrekking bij de woningbouwcontróle of bij Maatschap pelijk Hulpbetoon en waarbij tevens een an der voorstel omtrent haar jaarwedde en werkkring wordt gedaan. B. en W. stellen aan den Raad voor dit adres bij de gemeentc-bcgrootlng te behan delen. Aldus besloten. Voorts is ingekomen een adres namens den Nederlandsch Christelijken Bond van Perso neel in Publieken Dienst te Amsterdam, hou dende verzoek B. en W. in overweging te ge ven, Veldhuyzen in een andere gemeente betrekking te werk te stellen. B, en W. deelen den Raad mede, dat hun aandacht op Veldhuyzen blijft, gevestigd en zij bezig zijn een oplossing voor hem te zee ken. Zij stellen voor dit adres in hunne han den te stellen ter afdoening. De heer De Tello (S.D.A.P.) zou gaarne zien dat het adres in handen van B. en W werd gesteldom praeacivies, Het punt kan dan bij de begrooting behandeld worden. De voorzitter zegt dat B. en W. hun voorstel handhaven. De heer De Tello kan toch altijd nog over het punt bij de begroo ting spreken Het voorstel van B. en W. wordt aangeno- jnen. De Woninginspcctricc. Er moet opnieuw gestemd worden over het voorstel van B. en W., aan de opvolgster van zuster Kethel als ambtenaresse bij Maatsch. Hulpbetoon tevens het onderzoek naar de woningtoestanden in Heemstede op te dra gen, op een salaris van f 1000 plus f 900 per jaar. Over dit voorstel staakten op 29 December jl. de stemmen. De heer Van den Heuvel fA.-R.) handhaaft zijn bezwaren maar zal toch nu anders stem men dan den vorigen keer omdat anders Maatsch. Hulpbet. met Februari zonder werk kracht zou zitten. De heer Van Unen CV, B.) zegt dal het toch misschien wel mogelijk is, iemand te krijgen vóór 1 Februari. De heer De Tello (S.D.A.P.) wijst er op. dat de Raad nog maar zeer korten tijd van de begrooting verwijderd is. De heer Van den Heuvel kan zich dus zijn stem tot bij de bé- grooting voorbehouden. De heer Van den Heuvel fA.-R.) zegt dat bet er nu om gaat voor of tegen te stemmen. Spr. heeft zijn inlichtingen van de zijde van Maatsch. Hulpbetoon. Den heer Disselkoen (S.DJl.P.) ergert bet, dat uit de kringen van Maatsch. Hulp betoon blijkbaar getracht is een tegenstan der te bewerken. De heer Van den Heuvel (A.-R.) zegt dat 't. bestuur van Maatsch. Hulpbetoon niet de minste moeite heeft gedaan, om hem van gedachte te doen veranderen. De heer Disselkoen (S.DAP.) stelt als amendement voor het salaris met f 900 te verminderen en alleen een ambtenaresse voor Maatsch. Hulpbet. aan le stellen en de te be noemen ambtenares nog niet te belasten met het onderzoek naar de woningtoestanden. De Voorzitter zegt dat volgens de Ge meentewet op een voorstel, waarover de stem men hebben gestaakt, geen amendement meer kan toegelaten worden. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met. 8 tegen 6 stemmen. Tegen stemmen de hee'ren: Disselkoen, De Tello, Vring, Rijkes, van Unen cn mevr. Ven huizen. Benoeming tijdelijk wethouder. Aan de orde komt het voorstel van B. en W. tot benoeming van een tijdelijk wet houder, wegens ziekte van .Thr. Van de Poll. De heer van Unen (V. B.) spreekt den wensch uit dat de heer Van de Poll spoedig hersteld in den Raad mag terugkeeren. (Ap plaus) De heer Van der Erf (R.-K.) verklaart namens de rechtsche raadsfracties dat die zullen stemmen op den heer Rijkes, maar zich daardoor voor de toekomst niet gebon den achten. Benoemd wordt met 13 stemmen de heer Rijkes (1 stem is in blanco uitgebracht). De heer Rijkes dankt voor het in hém ge stelde vertrouwen en al zijn de hartelijke woorden van den heer Van der Erf hem niet sympathiek, aanvaardt hij de benoeming. Hierna sluiting. WERKLOOSHEID Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbe middeling kwamen in den loop dezer week 275 aanbiedingen in van werkzoekenden en wel: 24 frrondwerkers. 12 metselaars. 11 schilders, 29 timmerlieden, 15 opperlieden, 57 bloemist arbeiders, 83 losse werklieden, 43 werkzaam in andere beroepen. VRIJDAG 15 JANUARI 1932 PLAATSELIJK CRISIS-COMITé. Naar wij vernemen is in Heemstede op ini tiatief van den burgemeester ln het leven geroepen een plaatselijk crisis-comité. Dit comité dat ais volgt is samengesteld, Jhr. J. P. W. van Doorn, burgemeester, voorzitter; Mcj. J. A. Lefèbvrc, secretaresse. Van Mer- lenlaan 31; Mr. J. A. do la Hayze, penning meester, gironummer 9673; Th. W. Blikslager, mevr. E, van Dam—Cohen, W. G. de Groot! mevr. J. T. Heuff—Schoonakker, C. L. Kwak, E. J. van Lent, J. H. IT, van den Putten en Jhr. P. N. Quarles van Ufford werd Woens dagavond ten Raadhuize door den burgemees ter geïnstalleerd. Bij deze Installatie werd er duidelijk de aandacht op gevestigd, dat het Comité zich, in navolging van het Nationaal - Crisis-Comité, voor zijn arbeid hoofdzakelijk op de twee volgende punten heeft te con- centreeren: a. aanvullende cn opheffende steun, aan hen, die tengevolge van crisis verschijnselen inmoeilijkheden verkeeren en in wier nood door instellingen van Weldadigheid of andere in deze gemeente werkende organisaties niet of niet in voldoende mate kan worden voor zien; b. aanvullende steun, vooral in natura, aan ondersteunde werkloozen, in wier gezinnen ernstige behoefte aan kleeding, schoeisel, beddegoed e.d. bestaat. Voor het onderzoeken van de aanvragen van hen, die onder a. cn van die, welke onder b. vallen, werden subcommissies ingesteld. De commissie voor do werkzaamheden onder a. bestaat uit: Th. W. Blikslager, voorzitter; C. L. Kwak, secretaris, mevr. E. van Dam Cohen, E. J. van Lent, Binnenweg 6. De commissie voor de werkzaamheden on der b. bestaat uit: A. A. Leuven, voorzitter W. G. de Groot secretaris; mevr. J. T. Heuff- Schoonakker, J. H. M. van den Putten. Behalve deze subcommissie werd nog in gesteld een propaganda com missie welke zich meer in het bijzonder zal bezig houden met! het inzamelen van de gelden. Wij spreken de hoop uit dat deze commissie zeer weinig te doen zal hebben; dat de gelden zóó ruim zullen vloeien dat de commissies a en b aan alle aanvragen zullen kunnen voldoen. Inwoners van Heemstede, 'helpt mee aan het lenigen van den nood van hen, die ten gevolge der buitengewone tijd«oms tan dag heden in groote moeilijkheden verkeeren en stort nog heden uw bijdrage op girorekening no. 9673 van den penningmeester van het Comité, Mr. J, A. de la Hayze, of zendt hem uw giften in den vorm van bons of derge lijke. ZENDINGSAVOND. Men schrijft ons: Een der meest bekende inrichtingen in Ned. Indië is zeker wel het Petronella-hospi- taal te Djokjakarta. Het is gesticht door den bekenden Dr. Scheurer en kwam later onder leiding van Dr. Offringa. Thans is de met verlof in Nederland vertoevende geneesheer directeur Dr. K. P. Groot het hoofd. Het wordt als een modelinrichting beschouwd, door al len, die in het ziekenwezen belang stellen; het heeft 400 bedden, waarbij nog komen 12 hulp hospitalen in den omtrek met 676 bedden. Het is daardoor en door zijn polikliniek, auto's enz. een der grootste en belangrijkste zeh- dingshospitalen van Indië. In 1930 zijn 17564 patiënten opgenomen; aan bijna 135000 menschen is medische hulp verleend. Er werken 5 artsen in vasten en 2 in tijdelijken dienst, verder 6 Europeesche zusters en 175 inlandschc krachten. De medische dienst werk zeer goed. Over dit werk zal Dr. Groot Donderdagavond 21 Januari spreken in de Gereformeerde Kerk aan de Koediefslaan te Heemstede. On getwijfeld zal dit een zeer belangrijke avond worden. Het groote belang der zending is om met dc ontslagen patiënten in contact te blij ven. Hiervoor worden geschikte helpers ge bruikt om ze te bezoeken. Deze kosten uit den aard der zaak veel tijd en geld. Voor dit doel is een fonds ingesteld. Ten bate van dit fonds zal er dien avond een collecte worden gehouden. UITVOERING HARMONIE „EENSGEZINDHEID"'. Woensdagavond geeft de Harmonie „Eens gezindheid" directeur de heer Joh. Th. Betz voor hare donateurs en begunstigers een uit voering in café-restaurant „Dreefzicht" met medewerking van liet Heemsteedsch A Capellakoor, onder leiding van den heer A. Bak en het Haarlemsch Klein Cabaret. Indien zijn werkzaamheden het toelaten zal de eerevoorzitter, burgemeester Jhr. J. p. W. van Doorn de dezen zomer behaalde prij zen aan het vaandel hechten Ne afloop bal met muziek van Strien's Jazzband. STEUN GEVRAAGD VOOR ONTSPANNING DER WERKLOOZEN. Acht weken geleden opende het R.K. Comité voor ontspanning van werkloozen een lokaal in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Heerenweg, waar eiken dag gemiddeld meer dan 100 werkloozen van alle gezindten bijeen komen om de dagen bij de warme kachel door te brengen met biljarten, kaar ten, dam- en dominospel of tc zitten aan de leestafel. Koffie, thee, een gratis pijpje tabak en sigaren voor zoovelen kosten zeer veel. Tot nog toe kon dit alles bekostigd worden uit vrijwillige en royale giften der ingezete nen, benevens de bate, een bedrag van 500, van de Heemsteedsche Winkelweek. Maar: waar afgaat en niet bijkomt ver mindert. En het zou zeer te betreuren zijn als het lokaal gesloten moest worcTcn voor de werkloozen. Daarom doet het Comité nog eens een be roep op alle ingezetenen om op de circulaire, dezer dagen bezorgd, een zoo groot mogelijk bedrag te plaatsen, en zóó mede te dragen het lot van hen die zoo zwaar getroffen zijn. Voor hen die liever een bedrag per giro overmaken verwijzen wij naar het gironum mer 65553 van den penningmeester, den heer C. Nelis, Heerenweg 78. PLANNEN VOOR EEN VRIJZINNIGE KIESVEREENÏGING. Op Donderdag 14 Jan. j.l. is in 't Hof van Heemstede een bijeenkomst gehouden met het doel een Vrijzinnige Klesvereeniging op te richten op den grondslag van de groep Vrijzinnige Kiezers. Een definitief besluit is dienaangaande niet genomen.Aan het comité is opgedragen bepaalde stappen tot verdere voorbereiding te doen. Daarna zal een nieuwe bijeenkomst belegd worden. De datum zal nader worden bekend gemaakt. EERSTE JAARFEEST H.F.C. „HEEMSTEDE". Zaterdagavond viert, de Heemsteedsche Voetbalclub „Heemstede"' haar eerste jaar feest in café-restaurant „Hof van Heem stede". De Jazzband „Aufgepast" zal voor hei; muzikale gedeelte zorgen, terwijl de humorist Alb. Gerritsen wel voor de noodige ontspan ning zorg zal dragen. De avond wordt verder gevuld met een detectievespel ..Wie is Samuel Pech". Ook zal een negerorkest optreden. En- 1 hele verrassingen staan nog op het program- De feestavond wordt besloten met een bal. onder leiding van den heer J. C. Booms, BLOEMEN DAAL G YMNASTIEKVEREENIGING Bij den raad van Bloemendaal is inge komen een verzoek der Bloemendaalsche gymnastiekvereeniging om een subsidie van f 350. B. en W. stellen voor de helft van dit be drag of f 175 aan de vereeniglng te schenken voorn'., als tegemoetkoming in de kosten van aanschaffing van toestellen, mits de vereeni glng zelve de andere helft betale. RAAD. Er wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente Bloemendaal gehouden op Donderdag 21 Januari 1932 te 14.30 ure Cs namiddags 2.30 uur) in het raadhuis te Overveen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Aankoop grond voor verbreeding van den Bloemendaalschen weg. 3. Verzoek om herziening vergoeding ex art. 101 L.O.-wet 1920 voor de RK. meisjes school.. 4. Verfeening voorschot ex art. 101 L. O. wet 1920 aan de Chr. school te Aerdenhout. 5. Ontheffing bepalingen der bouwverorde ning. 6. Beroepschrift tegen geweigerde bouwver gunning. 7. Vaststelling 2e suppletoir kohier Honden belasting 1921 en verleening ontheffing van die belasting. 8. Intrekking van art. I van het besluit van 18 Juni 1931 tot vaststelling der verorde ning tot wijziging der bouwverordening. 9. Behandeling van de twee in de vorige ver gadering aangehouden punten. 10. Motie om voorloopig den bouw van nieuwe scholen voor L.O. stop te zetten. TUINBOUW. Op de maandvergadering van de afd, van Tuinbouw, welke a.s. Dinsdag in Rusthoek wordt gehouden zullen de verschillende jaar verslagen worden uitgebracht en de resulta ten van het puntenstelsel worden bekend ge- Na de pauze volgt een filmvertooning der Multifilmmaatschappij, Dir. J. C. Mol en wel de nieuwste opnamen op plantkundig ge bied. Door de leden van het Fonds voor buiten- landsche excursies zullen bloeiende cn niet- bloeiende planten ter beschikking worden ge steld, om te worden verloot. De 10e, 20ste, 30ste enz. bezoeker zal een bloeiende plant ten geschenke krijgen. MUZIEKAVOND. Maandag 13 Januari wordt in het Jeugd huis een concert gegeven door mevr, B. Tide- man-Wyers, piano en de heeren Jos. de Clerck viool, en H. Nolthenius, violoncel. LISSE HANDELSREIZIGER VOOR HET HOF. AMSTERDAM, 14 Januari (V.D.) Voor het Gerechtshof had zich in fhooger beroep een reiziger uit Lósse te verantwoorden, die door den politierechter te Haarlem tot een gevangenisstraf van een maand was veroor deeld wegen mishandeling en wederspannig- heid. Op 1 Augustus van het vorig jaar was het jongmensch met zijn voetbalelftal terug gekeerd van een match en landde tegen 12 uur 's nachts aan bij een gesloten café in de Haarlemmermeer. Volgens verklaringen van verdachte was een stoeipartij ontstaan, waar door een ruit het had moeten afleggen. De caféhouder, die reeds naar bed was, kwam op het gerinkel aanloopen en sprak verdachte aan voor de schade. Om verhaal te hebben greep 'hij het rij-wiel van den jonge man. Een vechtpartij volgde. Een pontwaoh- ter in de nabijheid bemoeide zich met de kwestie en verdachte zou zoowel den café houder, diens echtgenoote als den pontwach ter hebben mishandeld. De laatste had zich bovendien tegen hem verzet. De reiziger ont kende de mishandeling en wederspannigheid te hebben gepleegd. Hij had gehandeld uit zelfverdediging. Drie getuigen a diécharge ondersteunden zijn verklaringen. De procureur-generaal achtte het tenlaste gelegde echter bewezen en eischte bevestiging van het vonnis. Arrest 28 Januari. HAARLEMMERMEER G EMEENTERAAD. Een nieuwe steunregeling voor crisis- werkloozen. De Raad van deze gemeente kwam Don derdagmiddag in openbare vergadering bij een. Voorzitter de burgemeester mr. A. Slob. Tegenwoordig alle leden. Goedgekeurd werd een voorstel tot het aanvragen van rijksvoor schot krach terns de landarbeiderswet ten behoeve van H. Maat en H'. Schipper. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd de hee ren A. A. van Wijk, H. J. Post, L. Baren- dregt, J. Griekspoor, J. J. Dexxgerink, S. Stolp C. A. Kat, en A. Kroes. Bekrachtigd werd eeln nieuwe crisis-steun regeling voor werklooze arbeiders in de land en tuinbouwbedrijven in de gemeente Haar lemmermeer, bij de toepassing waarvan de werklooze arbeiders zullen worden onder scheiden in a. uitgetrokkenen, b. dubbel-uit getrokken en. c. reglementair nog niet rechthebbenden op de uitkeering uit de werk loozenkas; d. ongeorganiseerden. De steun bedraagt voor de uitgetrokkenen ten hoogste: a. voor gehuwden en onge huwde kostwinners f 10.50 per weck. benevens f 0.75 per week aan kindergeld voor elk kind beneden 14 jaren; b. voor kostgangers f 7 p. weck. Voor de overigen bedraagt de steun ten hoogste: a. voor gehuwden cn ongehuwde kostwinners f 9 per week, benevens f 0.50 per week aan kindergeld voor elk kind beneden 14 jaren; b. voor kostgangers f 4.50 per week. Omtrent liet treffen van de noodige rege lingen voor het maken van een zwemgele- ger.heid te Zwanenburg, werd medege deeld dat de tot dit doel door den Raad aan gewezen commissie, bestaande uit de heeren S. Beljaars, F. H. Bos en C. v. d. Welle en wethouder Kistemaker als voorzitter had onderzocht, of het mogelijk zou zijn met de eigenaren van de in het dorp Zwanenburg, nabij de Dominees! aam en de Fried a la an go- legen gronden tot overeenstemming te ko men over de voorwaarden voor den afstand van een perceel grond aldaar, teneinde dit tc bestemmen voor zwembad, met de bedoeling het daartoe vereischte grondwerk te laten, uitvoeren als werkverschaffing. Wijl de resultaten van den arbeid der com missie bevredigend waren en de overtuiging schonken dat het mogelijk zal blijken een overeenkomst aan te gaan, welke beide par tijen volledig zal bevredigen, werd goedge keurd het voorstel van B. en W. om de door de commissie geformuleerde voorstellen te aanvaarden. Op een verzoek van de besturen van be- stuurdersbonden te Nieuw-Vennep en Hoofd dorp inzake het betalen van krachtens de ziektewet verschuldigde premiën werd afwij zend beschikt. Besloten werd aan het plaatselijk crisisco mité in Haarlemmenneer voor het jaar 1932 als subsidie ter besohikking te stellen een bedrag van f 2700, ter verstrekking van kleeding en schoeisel aan werklooze inwoners van Haarlemmermeer als suppletie op de door hen genoten steumuitkeerimgen. GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Rogge f 5 a f 5.50; Gerst (Chevalier) f 6.25 a f 6.75, Haver f 6.25 a f 6.75; Witte Duiveboonen f 10 a f 11; Paardeboor.en f 6.50 a f 7; Groene erwten f 10 a f 11,50; Karwij f 20 a f 21; Geel mosterd f 14 af 16; Blauwmaanzaad f 24 a f 25; Kanariezaad f 8.75 a f 9.25. Alles per 100 Kilo. UITVOERING LANDELIJKE RIJVEREENIGING. De landelijke rijvereeniging „Kapitein van der WaT' is voornemens op Zaterdagavond 23 Januari haar eerste uitvoering te geven in de op het gemeentedijk Concoursterrein te Hoofddorp gebouwde nieuwe rijschool „Prinses Juliana". Het te rijden interessante programma zal door eenige komische num mers worden afgewisseld. Een dergelijke uit voering is ongetwijfeld iets geheel nieuws voor Haarlemmermeer. CRISIS-COMITé. Het Crisis-comité verzocht ons het volgende te plaatsen: „Het comité is thans volledig georganiseerd en de sub-commissies in de verschillende dorpen zijn begonnen huis aan huis hun lijs ten aan te bieden voor giften in geld en in natura. Dit is natuurlijk een tijdroovende arbeid, welke door allen echter blijmoedig zal worden verricht, indien goede resultaten worden be reikt. Overlegt nu spoedig eens in uw huisgezin welke geldelijke bijdrage, in eens of weke lijks of maandelijks, voor ons comité kan wor den afgezonderd. Laat iedere huisvrouw dadelijk haar kasten en den zolder eens nagaan en bijeenverzamel len wat aan kleeding, schoeisel en beddegoed gemist kan worden en in verkommerde ge zinnen zoo heel welkom is. Wie spoedig helpt, helpt, dubbel!" Bevallen: L. Vaanderingden Dekker, zoon; K. W. BekerGeijtenbeek, zoon; A. BierstekerAnnes, dochter; J. M. A. Lommer- sev. d. Knaap, zoon; P. KnibbeHoogvliet, zoon; J. H. NijssenHart. zoon, J. Baas v. d. Luit, zoon; A. C. WagenaerBoone, dochter; A. de Rijkden Ouden, dochter; L. ClaijKreeft, zoon; P. KauffmanPersoon A. L. BakkerVermeulen, dochter; G. Kag- chellandvan Leeuwen, zoon; C. J. P. Ho- mande Helj, zoon, IJ. v, cl WalKars, doch ter; G. K. van Staveren—Laan, dochter; G. BogersRieveld, zoon; Th. van Kampen— v. d. Zwan, levenl. zoon. Gehuwd: J. A. Venne en A. C. Hoogkamer. Overleden: Jacobus Abraham Calandt. 79 j„ wedr. van E. J. Snijder, Angela Mathilda, 1 dag, dochter van B. Wagenaer en A. C. Boone, Maria van Dreunen, 72 j., wede. van J. Overdorp. HILLECOM CONCERT „ZINGT DEN HEER". Donderdagavond gaf de Chr. Gem. Zang- vereeniging „Zingt den Heer" in de concert zaal van Hotel „Flora" een concert, dat zeer goed bezocht was. Als solisten werkten mede mej. Corrie Bijster, sopraan; mevr. C. van Ravenzwaay-MÖler.kamp, alt; W. Schans man, tenor; Joh. Lammen, bas en H. Ver- brugge, piano en orgel, alle uit Amsterdam. Verdere medewerking werd verleend door het Kinderkoor „Irene" van Bennebroek en het ITaarlemsche Symphonie-orkest „Euterpe". Het geheel stond onder leiding van den di recteur van het koor, den hee'r S. P. Visser. De eere-voorzitter Ds. J. H. Mulder, opende den avond met een welkomstwoord terwijl hij zijn vreugde uitte over de groote opkomst, niettegenstaande de gelegenheid daar was het concert binnenskamers via de radio (de N.C.R.V. zond dit concert, uit) te beluisteren. Wanneer wij dit concert vergelijken met vorige uitvoeringen blijkt de enorme vooruit gang die te constateeren valt. Werden vroe ger alleen liederen gezongen, thans was hier mede gebroken en had men zich bepaald tot ee'n drie-tal groote koorwerken, iets wat veel meer studie en concentratie der leden vergt. Uitgevoerd werden Psalm 138 van Rosen- müller; Najaarspracht van J. G. van Her waarden en Psalm 95 van F. Mendelssohn- Bartholdy. Alle drie werken getuigden van ernstige studie; wij kunnen niet anders zeggen dat wij volop van zang, zoowel solistiscsh als koor en muziek hebben genoten. Speciaal „Na- jarspracht" en Psalm 95 werden gloedvol en vol overtuiging en verve gezongen. Den heer Visser komt dan ook alle hulde toe voor hetgeen hij met het koor bereikt heeft. Dit concert kan als een der hoogte punten beschouwd worden in ons aan kunst dit seizoen niet rijk bedeeld dorpsseizoen. Aan het slot bracht Ds. Mulder aan alle medewerkenden hartelijk dank voor het ge- notene, terwijl hij speciaal den heer Visser huldigde, welke' hulde door een daverend ap plaus der aanwezigen werd onderstreept. Ook wij sluiten ons gaarne bij deze hulde aan. Naar wij vernemen neemt het koor thans in studie hei koorwerk „Dc zeven Kruiswoor den" van Jos. Haydn, dat in de Lijdensweek zal worden uitgevoerd. SPEELPLAATS VOOR DE JEUGD. Tem einde te voldoen aan den meermalen geuiten wensch om de jeugd zooveel mogelijk van de straat te houden hebben B. en W. op dracht gegeven het ruime speelplein bij de Openbare Lagere School buiten de school- speeltijden voor de jeugd open te stellen. PERSONALIA. Met ingang van 1 Maart is tot klerk ter - "cterie benoemd dc hceT J. I! M. Huttncr. thans als zoodanig werkzaam tc Laren (N.-H.) TERAARDEBESTELLING. Donderdagmiddag had onder groote belang stelling de teraardebestelling plaats op de Algemeene Begraafplaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. Brussee, die op 64-jarigen leeftijd na een langdurig ziek bed is overleden. De overledene was in leven diaken der Ned. Hervormde Kerk, secretaris van het Burger lijk Armbestuur, penningmeester van het Protestantsch Ziekenfonds en Middenstands fonds, terwijl hij op maatschappelijk gebied veel voor het algemeen gedaan heeft. De laatste jaren had hij reeds wegens ziekte voor de meeste functies bedankt. Aan de groeve v/erd het woord gevoerd door Ds. J. H. Mulder, den heer I. C. Baas namens de kerk, den heer W. Kijne namens de diakenen en wethouder J. O. Vermeer na mens het ziekenfonds. ZANDVOORT ZANDVOORTSCHE JONGEREN KRING. Zaterdagavond spreekt, in liet, gebouw in de Brugstraat de heer H, Pfundt over: De Vrijzinnig Democratie. ZANDVOORTSCHE KRING. Maandag 18 Januari geeft de Zandvoort- sche Kring Godsdienstig Leven, in de Brug straat een Vrouwenavond, terwijl Donderdag- 21 Januari een algemeene vergadering ge houden wordt. HUISVROUWEN VEREENIGING. Maandag 18 Januari wordt onder de auspi ciën van de Huisvrouwenvereeniging een dans avond (Volksdansen) gehouden in Zomer- lust, onder leiding van den heer v. d. Wate ren. KUNSTAVOND MULURU. Dinsdag 19 Januari wordt in Mulum een kunstavond gehouden, waar de heer Pierre Verdonck een pianorecital geeft. Werken van Handel, Mozart, Beethoven, Ohopin, en Al- beniz de Talla. EEN GEVAARLIJKE KACHEL. Een kachel, die door de familie L. in de Spoorbuurtstraat buiten gebruik gesteld zou worden, bracht op .haar „oudejaarsavond'" nog groot ongerief. Ofschoon ze voedsel ge kregen had, wilde ze niet trekken, werd ter zijde gezet, maar werkte nog zoo na, dat twee dochters des huizes, die sliepen boven het vertrek, waar de uitgediende stond, des morgens vroeg door 'kolendamp bijna ge heel bedwelmd waren. Slechts dcor een toeval dat de eene het bed verliet, bemerkte ze aan wel'k gevaar beiden ternauwernood ontsnapt waren. Eenige dagen zullen de meisjes de nawerking nog ondervinden, maar naar het oordeel van den dokter, zal haar sterk gestel haar spoedig er bovenop helpen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Overmars, Staringstraat 28, broch: Bureau van politie, Smedestraat, handschoen: P, Olislagers, Poortstraat 9 rd„ idem; A. v. d. Velden, Bakenessergracht 75 rö.. iJeu; Bronkhorst, Rijksstraatweg 451, hond; Lan gen] s, Cornells Schoonpraat 16, hand.'we nen; Velthuizen, Ga.rcnkokcrs.kadc 14. idem; Kouteren. Z. Polderstraat. 36, idem; Bureau van Politie, Smedestraat, 1 paar handschoe nen; Hoorns, Kinderhuisvest 17, jas en pet; N. Petersen, Delftstraat 23rd.. kaart van een ziekenfonds: P. v. d. Glas, Ampzingstraat 12, kniptang; J. van Opzeeland, Zijlstraat 28, portemonnaie m.i.; A. Ouwerkcrk. Saenre- damstraat 77, parapluie. Van Duin, Spoor straat 21, Zandvoort, portemonnaie m.i.; Bu reau van politie, Smedestraat, pet.; Roelfs, Timorstraat 135, portemonnaie m.i.: Teske, Wilgenstraat 31, kinderrijwiel; Roode, Pijls laan 122, sigarenaansteker en een fluit; L. van Dam, Jan Nnieuwenhuizenstraat 15, sleutel; Bureau van politie, Smedestraat, si garenkoker; v. d. Berg, Van 't Hoffstraat 100, tasch m.i.; W. van Maren, Gen. de la Reijstraat 11, vulpotlood; van Zonneveld. Ternatestraat 42, vulpen. ONTWAPENINGSAVOND. Het bestuur der afdeeling Haarlem van der. Algemeenen Nederlandschen Vrouwen Vredes Bond deelt mede dat op den Ontwapenings avond die Woensdag 20 Januari in den Stads schouwburg gehouden zal worden, mevrouw RosVrijman uit Den Haag, en Ds. N. Padt van Zaïndvoort, (beiden zeer bekende figuren uit de Vredesbeweging, waarvan verwacht kan worden, dat zij de noodzakelijkheid van ontwapening op bijzondere wijze zullen be lichten) als sprekers zullen optreden. Na de pauze wordt een tweede opvoering gegeven van het. symbolisch vredesspel „Be zinning" door Tilly Sylon. gemaakt, naar een tekst van mevrouw MioléeRiemvis waar voor de muziek gecomponeerd werd door den tweeden dirigent der Haarlemsche Orkest Vereeniging, den heer Marinus Adam, onder wiens leiding het geheel wordt uitgevoerd. De eer-ste opvoering van dit vredes-dansspel, waaraan ongeveer dertig meisjes deelnemen, en dat door het orkest der H.O.V. begeleidt wordt, is een groot succes geworden, en maakte diepen indruk op de toeschou wers. De hierop betrekking hebbende gedich ten worden gedeclameerd door mejuffrouw Henriëtte de Kruyff. Wanneer wij hieraan nog toevoegen, dat tusschen de spreekbeurten de zanger Wil lem Snoeks uit Bussum met zijn mooi tenor geluid een paar aria's zal zingen, gelooven wij gerust te mogen zeggen, dat de avond weder van groote propagandistische waarde zal blijken te zijn. Het bestuur hoopt, dat het publiek het streven der afdeeling Haarlem van den Alg. Ned. Vrouwen Vrede-Bond, om het vraag stuk der ontwapening door de beste spx-ekers te laterx belichten, zal weten te waardeeren, cn van zijn belangstelling blijk zal geven door in grooten getale op te komen. UITVOERING IN HET PROV. ZIEKENHUIS. Op 12 en 13 Januari gaf het Kinder zangkoor „Zang Veredelt" uitsluitend be staande uit kixideren van het pex-soneel van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort eexi concert onder leiding van den heer Jac. D. Cozijnze. De eerste avond was voor patiënten van het Prov. Ziekenhxxis; de tweede voor het personeel en genoodigden. Jammer ós het, dat het kinderkoor niet. grooter is.. De zang van de kleine kleuters en de leiding van den heer Jac. D. Cozijnze, waren goed Mede werking verleende o.a. mej. B. Vink. c'ie met veel succes vier nummers zong en K?mzs' Oud-Holl. Poppennast, die ook zeer tol het welslagen van den avond bijdroeg.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10