FEMINA Spontane Daden. ABR. MEIJER Een gelukkig lachje Haarl em s Dagblad ■BBBBJiUJIlUiUlllinillllUIUlütllJIIUUlllJIUU EEN „OUDERWETSCH" RAAM Eon ouderwetsch raam, met één of een paar potten er in. glanzend, blinkend witte neteldoeksche gordijntjes, en grootmoeder er acchter! Ach ja, iedere ijd heeft zijn modes, en dit is helaas soms de tijd van de nieuwe zakelijkheid, van de strijd tegen het overbodige, en van de vogelvrij-verklaring van witte gordijntjes en rood en groen plu che. Maar aangezien er gelukkig geen regel zonder uitzondering is, presenteer ik u bij dezen de nieuwste uitgave van de oude witte gordijntjes, en aangezien de mode, als het kan, nu eenmaal nog inconsequenter is dan wij vrouwen, zijn ze, hoewel verschrikkelijk aardig, nog een beetje minder onpraktisch dan de oude heelemaal witte gordijntjes. Ze hebben precies hetzelfde genoegelijke model, cn ze worden bij mekaar gehouden door pre cies hezelfde ouderwetsche koord van vroe ger, maar ze hebben er ter opfleuring een ge- kleurden, cn gerimpeld aangezetten rand van hetzelfde neteldoek bij gekrege'n, liefst in rose, lichtgroen, lichtblauw, zacht geel of lila. Een alleraardigst idee voor een meisjeska mer met frisch bloemetjesbehang, \vitto meu belen, en wat dies meer zij. En de moeite van het wat voorzichtiger wasschen zonder bleekpocder dubbel cn dwars waard! WILLY VAN DER TAK. Twee aardige nieuwe mantels Als het weer zulke grillige nukken vertoont bij de afgeloopen jaarswisseling, dan gaan onwillekeurig onze gedachten onmiddellijk uit naar heerlijke wanne mantels om er onze bibberende ledematen mee te bedekken. Van daar dat wij ons haasten om nog een paar van de nieuwste Parijschc modellen voor win termantels te geven. Links op het plaatje is een mantel van bruine, dikke, wollen stof, heel licht getailleerd en een weinig inge snoerd door oen ceintuur. De mantel is opzij en van achteren met ingezette panden, die bot onder don ceintuur reiken. Kraag cn man chetten zijn van een eenvoudige bontsoort, Voor dit model (patroon nr. 3303) is 2.60 M. stof van 1.40 M, brce'd noodig. De andere mantel is er een, die bijna altijd heel flatteus staat, met die grootc opgezette kraag, afge zet met een smal randje astrakan. De zak valt net in de naad van het ingezette pand. Behalve met een ceintuur wordt deze fijne jas met 4 galalithknoopen gesloten. Ook voor dit model (patroon nr. 3304) is 2.60 M. stof van 1.40 M. breed toereikend. Dc groote mode is op het oogenblik. zoowol hier in ons landje als ginds in de lichtstad, de gebreide wollen sweater. Er is weer een groote belangstelling voor dit aardige warme klcedingstuk cn iedereeii breit ze met grootc beenen breinaalden. De meeste sweaters die men ziet zijn met de gewone brcistcek in een donkere kleur gebreid, om goed bij de rok te kleuren, zooals die op het oogenblik gedra gen wordt in het zwart, bruin of groen. Dc nieuwe sweater is kort cn reikt in de meeste gevallen niet lager dan 10 c.M. beneden de taille. Terwijl de sweaters zelf heelemaal recht gebreid zijn, zit er van onderen altijd een nauwere rand van twee-reclit-twee-ave- recht aan, hetgeen voorkomt, dat hij op kruipt. De gewone sweater voor sport of wan- delcostuum heeft gewoonlijk een patroon in streepen of iets dergelijks, van voren in 2 of 3 lichtere tinten van dezelfde kleur. De lange V in 3 streepen, als een chevron op de man chetten herhaald, ziet men vooral heel veel cn wel. omdat dit „slank" maakt. Want men zal wel opgemerkt fliebben. dat de mode op het oogenblik dc z.g. „lange lijn" voorschrijft. Dat wil zeggen, er mogen geen korte, dikke vrouwtjes meer zijn, wc moeten allemaal „lang" zijn of schijnen. Bovendien staat die lichtere kleur vlak bij het gezicht hee'l aardig, En nu breede schouders ook „mode" zijn, is die V dikwijls van boven zoo wijd, dat de stirccpen loopen tot het uiterste einde van den schouder. MADELEINE. Van deze mantels zijn knippatronen ver krijgbaar a 75 ct. Postwissel zenden aan: De beurs. Amstellaan 66, Amsterdam (Z.) Op het. strookje nauwkeurig vermelden: naam en adres van afzender, nummer van het ge- wensehe patroon en maat. (De maten van 40 tot 52 kunnen geleverd, worden). nv. h£- Ik zou u willen vragen, waar in 's hemels naam de teedere liefde vandaan komt, die zoowat iedere man koestert voor de koffie pot, dat, indien in actie, zeer welriekende geu ren uitwasemende voorwerp, dat van oudsher, zoplang er koffiepotten bc-staan hebben, be- hoofd heeft tot het uitsluiend en onver vreemdbaar monopolie der vrouw? Is het een epidemische verliefdheid van voorbij gaanden aard, mogen wij hopen binnenkort weer on gehinderd den scepter te zwaaien over kof fiepot, koffiebus en koffiekopjes, of is het een verschijnsel, dat ouder is dan ik en dat ook nog zal voortbestaan als ik allang van den aardbol verdwenen ben? Ik weet het niet, maar ik hoop het eerste. Ik heb het gevoel of er aan he hetele ritueel van koffiezetten een traditie vastzit, die leelijk geschonden wordt door het l'eit, dat het ritueel uitgeoefend wordt met een hoogepriester aan het hoofd in plaats van een hoogepriesteres. Ik heb het gevoel, of ik de nagedachtenis van mijn grootmoeder, die op Zondagmorgens zoo verschrikkelijk gezellig aartsmoederlijk kon tronen achter haar koffiepot en er een on eindig aantal verrukkelijke, geurige kopjes koffie uit te voorschijn tooverde, oneer aan doe, door toe te laten, dat een man met zijn grove knuisten zich onledig houdt met al die voorbereidselen, die zij altijd met zoo'n be drijvige nauwgezetheid maakte: het aanstam pen van de koffie in de pot, niet te vast, maar ook vooral niet te los, het geduldige wachten, tot het water zoo kookte, dat de stoom met een geweldigen v/olk uit de tuit van de ketel spoot en de heele keuken in den wasem zette, en het opschenken, het opschenken vooral met kleine, minutieuze scheutjes, die zachtjes door de dikke brij moesten zakken, en wel als een vlugge opeenvolging van rikketikkende, donkerbruine, heerlijk geurende druppels ln de pot terecht mochten komen, maar die nooit en te nimmer mochten ontaarden in datgene, dat iedere behoorlijke koffïezetster verfoeit: een straaltje, dat onrustbarend snel en lawaaiig neerschietend een geweldige op winding en onrust teweeg kon brengen in grootmoeders conscentieus gemoed. Ik heb zelfs het gevoel, of ik mezelf, hoewel ik me er niet op kan beroepen een koffiezetster te zijn als mijn grootmoeder, die wijd en zijd in de stad beroemd was om haar verrukkelijk brouwsel, oneer aandoe door toe te staan, dat een man doordringt in di heiligste der heili gen van ons vrouwen: de taak van koffiezet ten. En het moet gezegd ik sta mijn plaats in dc keuken het oppertoezicht voerend over den koffiepot, den waterketel en den koffiebus maar noode af. Koffiezetten is iets, waar je aan gehecht raakt. Het langzame, schokkende omhoogbubbelen van de fijnge malen koffie in den pot na de eerste zorg vuldige bevochtiging, de kleine fijne damp- wolkjcs, die met geregelde tusschenpoozcn puffend door het natte bovenlaagje ploffen en die met heerlijke geuren je wellustig neus- orgaan prikkelen -- dat alles is niet zoo maar een huishoudelijk werkje, dat je je met ge noegen ziet. ontnemen door een ander. En tochHoe komt. het, zooals ik boven al zei, dat tegenwoordig drie mannen op dc vier, als jc met een zekere waardigheid aan kondigt, dat je koffie gaat zetten, met een blik als van een bedelenden hond smeeken, of zij het alsjeblieft mogen doen? Hoe komt het, dat ze zich niet laten verslaan door een min achtende opmerking betreffende hun capa citeiten op dat bij uitstek vrouwelijk gebied, dat ze door dik en dun volhouden, en ten slotte natuurlijk! hun zin krijgen, en het moet gezegd worden voor den dag ko men met koffie, waarop inderdaad cok na lang zoeken geen aanmerking gemaakt kan worden? Het is allemaal mooi en wel om veront waardigde artikelen te schrijven over „de nivelleering der sexen" waarbij dc vrouw alle schuld krijgt en de man als onvrijwillig, maar goedig toegevend slachtoffer vrij uit. gaat! Maar het is altijd goed om de zaak ook eens van twee kanten te bekijken, Vrouwen, past op uw zaak, en strijdt voor den koffie pot! die van oudsher ons monopolie was en die dat, willen we nog een beetje van ons prestige overhouden, blijven moet! Dat de man zich houde bij zijn mannelijke plichten, en ons de onze late! De koffiepot ons! WILLY VAN DER TAK. DE BONTMANTEL In ons land van koude en regen is een bontmantel altijd een uitkomst, helaas as het tegenwoordig buitengewoon moeilijk om een bontmantel te dragen, die niet tzoo algemeen is. Dlt is hoofdzakelijk gekomen, nadat de bontwerkers de 'konijnenvellen zoo prachtig hebben leeren prepareeren en verven, dat zij vaak voor veel duurdere bontsoorten ver kocht worden, doch aanmerkelijk lager in prijs zijn. Het bont, dat tegenwoordig „het" is, is wel „veulen''. Dit is een bontsoort., waar van wij eenige jaren "geleden zelfs niet had den kunnen droomen, maar iedere vrouw zal moeten toegeven, dat een bontjas van heel donker bruin „veulen", met zoo'n diepen glans de vervuiling van een harer misschien heel geheime wenschen inhoudt. Veulen heeft daar bij nog dit voor, dat het niet dik maakt in tegendeel, zelfs dikke vrouwen veel slanker doet schijnen. De afbeelding laat u een man'tel van „veulen" zien, waarvan de lijn tamelijk sterk getailleerd is. De mantel sluit met een groo te n overslag met twee knoopen, terwijl een breed opstaanden kraag van Persianer ds aan gebracht. De mouw, die van den schouder af glad is, loopt voorbij den elleboog iets wijder naai den hand toe, doch sluit bij den manchet weer aan. Als voering is genomen zwarte zijde. Bij het braden van vleesch wordt aangera den steeds een ijzeren vork te gebruiken. Als men een cake maakt, kan men min stens 1 ei vervangen door in het beslag 1 eetlepel azijn te doen. DE BLOUSE. De blouse, het altijd populaire kleeding- stuk, wordt op het oogenblik wel in zeer uit- eenloopende genres gezien en van zeer ver schillend materiaal. Ziet men vaak dc peau- de-peche blouse, met tricot onderstuk en dito manchetten, ge'sloten door een Zipp-sluiting, daarnaast heeft men de daagsche blouse van fluweel of wollen stof, terwijl de ge'kleede blouse van waschzijde of crepe-de-chine een geliefkoosde dracht is bij een tailorcostuum. De teekening laat u een gekleede blouse zien van heel licht bruin crepe de Chine. De blouse wordt van voren gesloten met een flinken overslag. Rond de hals is een ge schulpte kraag aangebracht van crème crepe de Chine, terwijl eveneens geschulpte man chetten van hetzelfde materiaal zijn gemaakt De mouw is niet te nauw en verder geheel glad. Op den schouder zijn drie buste-naad jes aangebracht. Een ceintuur van dezelfde zijde als de blouse, eindigende in een strik, maakt het geheel af. WIST U DIT AL? Een handige manier om snel eieren te klop pen zonder gebruik te maken van een klutser, is de volgende: doe het ei in een schoon droog glas, bedek het met een stuk schoon wit pa pier en schud het glas in beide handen krach tig. Als U er ook nog een beetje suiker bij- doet, zult U versteld staan, hoe snel het ei geklopt is. Een hardgekookt ei kan meestal gemakke lijk gepeld worden als men het na het koken dadelijk in koud water dompelt. Weet U wat goede „vuurmakers" zijn? Oude strooien hoeden, afgedankte manden, notedoppen van allerlei soort, vette papier proppen (van boter of vet enz.), gebruikte lucifers en oude lucifersdoosjes, gedroogde sinaasappel- en aardappelschillen, en nog een heeleboel ander huishoudafval. Snijbloemen houdt men langer goed, als men een paar heel kleine stukjes witte zeep in het water doet, waarin ze staan. Men kent de z.g. Brazielnoten wel, welke soms zoo moeilijk te pellen zijn? Zoo'n noot nu 'natuurlijk gepeld) wordt aangeraden om gepolitoerd hout mee te wrijven voor het verwijderen van krassen, wanneer gewone meubelwas gefaald heeft. Het beste is de noot doormidden te snijden, zoodat men met het vettige snijvlak wrijft. RECEPT. Een moderne stamppot van voode kool be reiden we nit 11/2 K.G. aardappelen, 500 a 750 gr, roode kool. 1 ui, 2 groote zure appelen, ongeveer 1/2 afgestreken eetlepel zout, 3 af gestreken eetlepels boter of vet, 2 theelepels maggi aroma. Dc geschilde aardappelen zet men op met een bodempje water en strooit er het zout over heen. De aardappelen laat men op een zacht vuur gaar worden (onge veer 1/2 uur). Intusschen "maalt men de kool, de ui en de appelen fijn. Dan stampt men de aardappelen en roert er de gemalen kool, ui en appelen met het vet of boter door en laat dan alles nog even goed heet worden. Als het noodlg blijkt voegt men bij het stampen van de aardappelen nog wat water of melk, zoo dat het de gewone stamppot-dikte krijgt. Met de maggi-aroma maakt men dan de stamppot af cn misschien naar smaak nog wat zout. HUISVROUW. Wlllillil^llllllllHlf En de gevolgen. Wij vrouwen hebben den naam, impulsief tc zijn, en vanzelfsprekend daarnaar ook te handelen. En al is het dan ook niet zonder gevaar te generaliseeren, ook wat betreft de menschelijke eigenschappen toch ligt er in deze uitspraak wel een grond van waarheid. Kom nu niet aan met ettelijke bewijzen van vrouwen, die allesbehalve naar een im puls handelen, die al hun doen en laten vooraf goed en deugdelijk overwogen heb ben, want ik weet, dat er zoo velen zijn, cn dat men zc icderen dag in het leven kan te genkomen. Maar over het algemeen zijn er toch meer vrouwen dan mannen, die in een opwelling handelen. In veel gevallen is dat een aantrekkelijke eigenschap van oen vrouw: wat zou de we reld saai worden, wanneer niemand meer ln een opwelling handelde: wanneer niemand meer impulsief-hartelijk iets ten uitvoer bracht, of een ander spontaan een dienst bewijst en dergelijke. Natuurlijk kan men ook op die manier zich spontaan boos ma ken cn dergelijke minder prettige dingen, maar het komt er tenslotte maar op aan, dat een leven zonder spontane daden, hoe zc dan ook mogen zijn, een saaie boel zou worden. Dit maakt ook veel vrouwen voor het doen van zaken ongeschikt: een koel hoofd is daarvoor een eerste vereischte, en een spon tane handeling stoort zich niet aan koele, verstandelijke overwegingen. Maar die vrouwelijke impulsiviteit kan toch ook een gevaar worden, namelijk wan neer zij niet naar rede wil luisteren, ter wijl het om groote, om belangrijke dingen gaat. Op die wijze hebben vrouwen in de wereldgeschiedenis soms een noodlottigen invloed uitgeoefend, wanneer zij zelf achter dc schermen blijvend, het doorvoeren van besluiten hebben geëischt, waarvan zij de gevolgen in de verste verte niet konden overzien. Eu zoo zijn cr nog steeds talloozc vrouwen, die soms uit koppigheid, omdat zij niet gedwarsboomd willen worden, soms ook uit domheid, omdat hun benul teveel be grensd is, soms ook omdat zij niet verder willen zien dan den dag van vandaag, on der een impuls belangrijke besluiten nemen, welke een eindelooze nasleep van moeilijk heden en ellende hebben. Meestal werkt de man, met zijn nuchtere verstandelijkheid, remmend op al die plan nen, welke maar zoo luchtigweg opgewor pen worden, totaal niet uitgewerkt, en die zoo maar zouden worden uitgevoerd, alsof er niets bijzonders mee gemoeid was. Maar de omstandigheden kunnen ook van dien aard zijn, dat, er geen kruid voor gewassen is, dat de wil van den man niet tegen dien van de vrouw op kan, of dat zijn raad er in het geheel niet bij wordt inge roepen. Zoodat het dwaze plan toch ten uit voer wordt gebracht. Denk nu niet- dat hiermee alleen dc spon tane daden bedoeld zijn van iemand, die bij voorbeeld aan den eersten besten oplich ter met een mooi en meer dan zielig praatje een flinke som geld afgeeft, omdat hij er zoo ellendig aan toe schijnt te zijn. Dat kan ook wel zeer ingewikkelde perikelen te voor schijn roepen, maar ik bedoel hier voorna melijk de vrouwen, die tijdenlang met een plan rondloopen, die daarvan niet zijn af te brengen, en die dc gevolgen niet wenschcn tc overzien. Bijvoorbeeld een vrouw vat het plan op, omdat zij te weinig bezigheid heeft naar haar zin, de kinderen van een paar kennis sen mot het huiswerk te gaan helpen. Een mooi plan, maar of manlief nu al betoogt, dat het haar erg binden zal, om dat dag in dag uit vol te houden; dat haar kennis wel iswaar toereikend is, maar dat de school- sche wijsheid heel wat anders is dan haar practlsche, door het leven ontstane kennis: dat er een eindeloos geduld voor noodig is het helpt allemaal niets, hot. moet en het zal gebeuren. Voordat het begonnen is, schijnt alles haar even bekoorlijk, maar zoo dra het ernst wordt, cn het werken is aan gevangen, komen de bezwaren bij tientallen uit hun schuilhoeken te voorschijn. En wan neer dan het begin zoo moeilijk blijkt te zijn is het volhouden maar al te vaak een on mogelijkheid. En toch heeft zoo iemand mis schien maandenlang gelegenheid gehad om de gevolgen te overzien. Een goede dosis zelfkennis kan op impul sieve daden soms heilzaam werken, ook nog wel voordat het te laat is. Iemand werd ge vraagd. om een koor te begeleiden en het leek alles zoo aardig cn zoo prettig, en haar ijdelheid was er natuurlijk ook wel wat mee gestreeld, dat zij spontaan de toezeg ging deed. Maar bij nader inzien moest zij toch tot de conclusie komen, dat haar spel voor zoo'n taak eigenlijk tekort schoot. En zij zei het alsnog af, onder veel verontschul digingen, wat natuurlijk niet kon voorko men dat de andere partij boos was. En toch was het beter, dan het meewerken op halve kracht, waardoor natuurlijk toch moeilijkheden zouden zijn ontstaan. Komt men u vragen voor een nieuwe taak die ge op u zult nemen, en ge zijt spontaan geneigd om het te aanvaarden, vraag dan nog wat bedenktijd, en ga goed bij uzelf na, of ge er dc ware geschiktheid voor hebt, of gc die taak op u kunt nemen. Degene, die het u vraagt, vindt natuurlijk van wel, maar dat. zegt niets, want een buitenstaan der oordeelt vooral in zoo'n geval naar zich toe. Doch ook een plan dat in een mensch zelf opkomt en dat er zeer bekoorlijk uitziet, kan bij nadere beschouwing moeilijkheden in zich bergen, die voor de persoon in kwes tie onoverkomelijk blijken to zijn. Hoe lan ger zoo'n plan rijpt hoe bekoorlijker het wordt, maar nauwelijks wordt het tot de werkelijkheid gebracht, of het verliest zijn idealen glans, en het heeft meer kans om te mislukken, dan menigeen gedacht zou hebben. Daarmee bedoel ik niet, dat iedere vrouw een weloverwogen levensweg moet bewande len zonder impulsiviteit: wees gerust spon taan, dat bevordert de goede verstandhou ding der menschen onderling. Maar als het om belangrijke besluiten gaat. moeten de ge volgen overzien en ook aanvaard worden, dat is de ccnige kans op een welslagen ervan. INGEZONDEN 1MEDEDEELINGEN- a 60 Cts- per regel. WEEKNIEUWS CR. HOUTSTRAAT 16, HAARLEM Wij hebben verschillende restanten weer opnieuw in prijs verlaagd. Dames pullovers, kinder truien, on derjurken (zijde en wol met zijde), camisoles, kousen en sokken ivorden verkocht tegen prijzen, ver beneden inkoop. U kunt nu uw voordeel doen wacht daar niet te lang mede. toovert ë'j op liet gezicht van Uw baby, wanneer gij dc gesmette en stukke plekken van zijn huidje inwrijft met Purol cn verder drooghoudt met Purolpoeder. ...LIEFDE ZEGGEN AM DEREN een welslagen E. E. J.—P. I Het publiek stelt belang in enquêtes. We houden er van te weten wat bepaalde per sonen over bepaalde onderwerpen denken. We toetsen hun meeningen aan de onze en zijn blij en een beetje trotsch als we het eens zijn het groote lieden als bijvoorbeeld een Bernard Shaw, een Henri Ford. Het is altijd prettig in goed gezelschap te zijn. En als wij een beetje het karakter van succes rijke mannen hebben, wie weet krijgen we dan ook een beetje van het succes. Succes. Negen van de tien enquêtes gaan hierom: hoe krijg ik succes in het leven? En we weten nu zoo langzamerhand de regels wel: werken, nooit wanhopen, vol houden. Je moet persoonlijkheid hebben, een beetje talent en veel geluk. Dat is de theorie. Maar de px-aktijk is niet zoo makkelijk. En we zijn gewend, dat te wijten aan het ont breken van het „geluk". Want daar kunnen we immers niets aan doen. Over het geluk van de menschheid schij nen de journalisten, die zich aan enquêtes wijden, heel bezorgd te maken. „Hoe wordt men gelukkig?" vragen ze hun slachtoffers. En die arme slachtoffers, die net zooveel van het volmaakte geluk af weten als wij, geven welwillend eenige wenken. Geld maakt niet gelukkig; dat is een af gedane zaak. Het maakt je alleen maar on gelukkig als je het niet hebt. Wat geeft dan geluk? Werk. beweren sommigen: liefde, zeggen anderen. Dat klinkt mooi; gelukkig door de liefde. We willen daar wol eens meer van hooren. Filmsterren, letterkundigen, politici, sport sterren, ze hebben er zich allemaal over uitgelaten. Je zou er een studie over kunnen maken. Maar of die studie van praktisch nut zou zijn? „Twee menschen, die met elkaar trouwen, moeten elkaar door en door kennen", lees je ergens. „Ze moeten elkandei's wensc-hen en gedachten kunnen raden". Mooi, denk je. Maar daar verkondigt iemand anders: „Het is fataal als de echtgenooten elkaar te goed kennen. Er zijn geen verrassingen meer, er is niets meer te ontdekken. En van zelf verdwijnt dan de interesse". Ja, daar zal ook wel iets van waar zijn. Dan lees je: „Overschat elkaar niet. Maak van uw geliefde geen ideaal. Geen mensch is ideaal en u zult teleurgesteld worden. Die teleurstelling kan leiden tot onaange naamheden cn verwildering". Zeer waar. Maar een ander: „Men kan elkaar nooit te hoog schatten. Liefde heeft ten allen tijde inspireerend gewerkt. Geloof het beste van uw man. van uw vrouw en hij of zij zal er naar streven dat beste te bereiken". Ook waar. Dan: „Toon nooit uw jaloezie. Bedenk, dat ieder mensch in de eerste plaats zichzelf behoort en dus een zeker recht tot vrijheid heeft. Een mensch wil niet aan handen en voeten gebonden zijn. Zoodra hij die ban den voelt, wordt hij prikkelbaar en heeft neiging zich geheel los to maken. Pas op voor uw geluk!" Maar ook: „Vci-berg uw jaloezie niet en wees niet boos als uw echtgenoot (e) zich jaloersch toont. Er is geen liefde zonder ja loezie. Wees op uw hoede als er van één of van beide kanten geen jaloezie meer ge toond wordt.; dc liefde is aan het tanen!" Zoo gaat het door. allemaal recepten voor een gelukkig huwelijk. „Geef elkaar vrij heid!", „Laat elkaar nooit alleen!". „Houd u op de hoogte van de zaken van uw man!". „Bemoei u nooit met de zaken van uw man!" „Zeg elkaar d ewaarheid!". „Wees hoffelijk!" Nu, dat is een onbegonnen studie! En als je er dan nog bij denkt, dat vele van deze raadgevers en raadgeefsters zelf hun huwe lijksbootje niet konden besturen Enquêtes zijn gezellig om te lezen. Je wilt best eens weten hoc Grcta Garbo zich een ideaal huwelijk vooi-stelt en hoe Mariene Dietrich een man voor eeuwig denkt tc boeien. Het is ook niet onaardig dc ervarin gen van anderen met de onze te vergelijken. Maar er iets van leerenDat is wel heel moeilijk bij al deze tegenstrijdigheden. Hoogstens leeren we weer eens hoe verschil lend de menschen zijn en hoe gecompli ceerd. En dat het wel aardig is naar anderen te luisteren, maar dat we onze problemen toch zelf moeten oplossen. BEP OTTEN.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12