HAARLEM'S DACBXAD UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN MET EEN ALARMPISTOOL GESCHOTEN. Door zekeren J. do W. werd Dinsdagavond tweemaal geschoten op C. K. In de Bloem- straat. Door don aanvaller werd 'het wapen in het water gegooid. Bij nadere informatie werd ons aia.n het politiebureau medegedeeld, dat het hier een ontslagkwestie van een vletterman betrof en dat de schoten gelost waren uit een alarm pistool. Van een moordaanslag kan dan ook, zoo als het gerucht de ronde doet, geen sraike zijn. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.75— f 1.60 Griet per 50 K.G. f 70—f 31. Tongen per K.G. f 2.30—f 1.15. Groote schol per 50 K.G. f 29.50—f 27 Middelschol por 50 K.G. f 33—f 29. Zetschol per 50 K.G. f 35—f 29. Kleine schol per 50 K.G. f 35—f 13. Bot per 50 K.G. f 17—f 13.50 Schar per 50 K.G. f 26—f 4.10. Tongschar per 50 K.G, f 66. Rog per 20 stuks f 49f 29. Pieterman cn poon por 50 K.G. f 9.50 MiddeLschelvisch per 50 K.G. f 54—f 43 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 47 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 35—f 17. Kabeljauw per 125 K.G. f 100f 58. Gullen per 50 K.G. f 30—f 9 Leng per stuk f 2 Heilbot per K.G. f 1.20. Wijting per 50 K G. f 18—f 2.40 Koolvisch per stuk f 1.18f 0.71 BESOMMINGEN. Treilers: R.O. 15 „Antje" 255 manden f 3200 Adriatic, 200 manden f 3500 Amstelstroom. 70 manden f 2000. Orion, 60 manden f 1800. Zeeleeuw, 70 manden f 1900. Loggers: R.O. 1 f 1110. Katwijk 97 f 740; K.W. 124 f 780; Sell. 25 f 760; Sell. 163 f 1070. De opgave van gisteren stond vermeldt „Johanna Elisabeth" f 6400. Dit moet zijn f 3400. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen: 20 Januari: Ned.. Katwijk, Caen. Ned.. Brion, Bordeaux. Duitsch, Chemnitz, Bremen. Spaansch, Aranza Mendi, Rosario. Engelsch, Brittanica. Antwerpen. Engclsch, Viceroy, Ipwyck. Vertrokken schepen; 20 Januari: Hongaarsch, Rakokzi Ferenc, Sunderland. Duitsch, Rheln, Hamburg. Ned., Hercules, Hamburg. Ned.. Berenice, Hamburg. DE GEZONKEN TRAWLER. Omtrent den gezonken IJmuider stoom trawler „De Hoop" IJm. 193 word ons mede gedeeld, dat deze Zaterdagmorgen 16 Januari jl. door lekspringen gezonken is. Nadat de bemanning nog getracht had met pompen het schip drijvende te houden, hetgeen intus- schen niet gelukte, werd de bemanning door den Enge'schen trawler Reindeer op ongeveer 160 mijl van Spunnhead opgepikt cn te Grimsby aan wal gezet. Zooals wij reeds eer der mededeelden wordt de bemanning he den met de Vechtstroom te IJmuiden ver wacht. OVER BOORD GEVALLEN. De stoomtrawler Nelly IJm. 9 kwam heden nacht binnen de pieren met de vlag half stok, doordat, één der matrozen, de 26-jarige A. v. w. over boord was gevallen en jammerlijk verdronken. Pogingen om hem te redden faal den. De overledene was gehuwd cn vader van l kind. De Nelly was pl.m. 15 of 16 December in zee gegaan en keerde na het droevige on geval onmiddellijk terug om rapport uit te brengen. De Nellyy vertrekt heden met een an deren matroos veer naar zee. DE GLADHEID OP DEN RIJKS STRAATWEG. Vele auto's geslipt. ONHOUDBARE TOESTAND. Hedenmorgen te ongeveer 9 uur kwam uit de richting Haarlem een autobus van de N.V. Stormvogels, van de andere zijde een vrachtauto van de Gebr. Erdsieck. De chauf feurs remden even. Beide wagons slipten en botsten tegen elkaar. De autobus bekwam een deuk in het achtergedeelte cn een ruit werd verbrijzeld. Wonder boven wonder be kwam geen der passagiers eenlg letsel. Dit gebeuren was een voorspel van een complete voorstelling, maar van een minder aange name soort. Van weerszijden kwamen auto's aanrijden. Door de mist zagen de bestuurders echter pas op het laatste oogenblik de situ atie. waarop zij remden mot. het gevolg, dat zij door de huitengewone gladheid van den weg eveneens slipten en den kant inzeilden. Sommige auto's draaiden daarbij als een tol in de rondte. Het was den bestuurders on mogelijk om hun wagens te beheerschen. Verschillende fietsers, die afgestapt waren en langs den kant. van den weg stonden, moesten in allerijl een goed heenkomen zoeken, daar telkens als er een auto aan kwam, deze den kant Inschoot, zoodat zij gevaar liepen meegesleurd to worden. Het waren cenige hachelijke oogenbllkkcn. Een tiental auto's stond langs den weg. Enkele autobestuurders stelden zich ter weerszijden van de onhcilsplaats op om de aankomende autobestuurders te waarschuwen. Intusschen waren omwonenden met schoppen toege schoten en bestrooiden den weg met zand, waardoor het verkeer langzaam aan weer voortgang kon vinden. Van omwonenden vernamen wij. dat. hoewel dit gedeelte Rijks straatweg onder de gemeente Haarlem res sorteert. nimmer iets in gevallen als deze gedaan wordt. Aan de activiteit van de autobestuurders en onwonenden is het te danken, dal. geen ernstige ongevallen zijn te betreuren. DONDERDAG 21 JANUARI 1932 HEEMSTEDE VERLAGING ELECTRICITEITS- TARIEF? EEN VOORSTEL DER SOC.-DEM. RAADSLEDEN. De sociaal-democratische raadsfractie heeft een voorstel ingediend tot verlaging van het electriciteitstarief met 5 cent per K.W. Dit voorstel beoogt dus den prijs, die nu 20 cent bedraagt, terug te brengen tot 15 cent. AANBESTEDING. Door het gemeentebestuur van Heemstede is aanbesteed den bouw van een houten voet brug over de Bleekersvaart en het maken van 33 M. betonschoeiiug. De uitslag was als volgt: N.V. „Scheba" f 2770. Gebr. v. d. Putten f 2000, A. v, Huysstede f 2389. J. van T'.nge- ren f 2173 N V. H. L. v. d. Valk f 3360. R. Jorritsma f 2999; Bax en Steenkist f 2288. VOOR DE WERKLOOZEN De vorige week werden onder dc ingeze tenen van Heemstede circulaires verspreid, ten doel hebbende geleien te verzamelen voor ontspanningsgelegenheid van de werkloozen. Het resultaat was dat er ongeveer f 1000 in kas is gekomen. Het comité is hiervoor zeer dankbaar Met dit bedrag kan het comité weer 41/2 week rondkomen. Het comité heeft jxer week noodig rond f 200. Het zou de mannen ook graag eens laten kienen, prijsbiljarten enz. Dc heer Th. Medemblik stuurde daarvoor een partijtje koek. Maison Tummers zorgde voor andere versnaperingen. De stoomwas- scherïj „Laan en Vaart" wil drie maanden lang voor twee gezinnen gratis wasschen. Er is ook een feestcommissie benoemd, die voor Maandag 8 Februari voor tooneel- en filmontspanning zal zorg dragen. Ook de vrouwen der werkloozen zullen welkom zijn. De heer Jan Wiegman zal een middag ko men snelteekenen. Ook wordt de mogelijk heid van vakcursussen overwogen, waarvoor het comité zich dezer dagen zal verstaan met dc verschillende plaatselijke organisaties. Zoo hoopt het comité het nuttige met het aangename te vereenigen. Hét comité is uitgebreid met de volgende heeren; G. J. Smit, J. J. Saase, L. Vosse, Jan Vooges, J. Uitendaal. Th. Medemblik, J. Ca- sander, P. v. d. Putten, Jac. B. Roozen, J. v. d. Linden, P. Hendrikse en C. Vex-donschot Het adres van den penningmeester is: C. Nelis, Heorenwcg 78. Het secretariaat is ge vestigd Landzichtlaan 9, SCHEEPVAARTBERICHTEN K. N. S. M. Amazone 20 te Catania. Berenice 20 van Amsterdam naar Hamburg. Eos 20 van Gibraltar rxaar Oran. Hebe 20 van Vigo naar Lissabon. Hercules 20 van Amsterdam naar Hambux-g. Iris 20 te Oporto. Nereus 20 van Amsterdam te IJmuiden (vastgemaakt). Van Rensselaer 20 12 uur van over naar Madejra. Saturnus 20 van Constantinopel naar Bourgas. Stella 20 van Constantinopel naar Smyrna. Venezuela 21 8 uur Azoren gepasseerd (thuisk.) Venus 20 te en van Malaga naar Cadiz. Vulcanus 20 St. Catherine gep. n. Rotter dam. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven VERBLINDENDE RIJWIEL VERLICHTING Geachte Redactie. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer Dc Groot, voel ik mij genoopt mede te doelen, dat ik als autobestuurder dagelijks en bijna den geheelen avoxxd hin der ondervind van de schelle lichtstralen der moderne electrischc fietslampen en speciaal van die welke als z.g. „schijnwerpers" dienst doen. Mij zelf is het al cenige malen overko men dat ik, wilde ik dc veiligheid van het verkeer niet in gevaar brengen, genoodzaakt was te stoppen, alleen door deze fiets kop lichten. Laatst bexx ik getuige geweest van een aanrijding tusschen oen auto en een handkar, slechts door oplettendheid van den autobestuuxxler, Is het bij materieele schade gebleven. Volgens vcx-klaring van den auto bestuurder kwam dit alleen door de ver blindende rij wlelverlichting. Als wij, autobestuuxxiers, met verblindende lichten rijden, kunnen wij bekeurd worden, maar laat het zoover niet komen: weder- zijdsch begrijpen is beter. Wielrijders, laat uw lantaarns niet meer verblindexx dan zullen wij „dimmen". Laat uw rijwiel lantaarn stol len zoodat het lich/t pl.m. 7 a 8 Meter vóór het rijwiel op den grond schijnt en wij kun- noxi beiden veilig rijden. Gij zult ons. auto bestuuxxiers er ten zeerste door verplichten. U geachte redactie, dankend voor de ver leende plaatsx-uimtc. S. K. STADSNIEUWS VOOR HET NATIONAAL CRISISCOMlTé. De dagbladen hebben in de vorige week voor het Natkmaal Crisiscomité ontvangen f 2160. In totaal is thans verantwooxxi f 135.068 De chemische fabriek „Natura" te Rotter dam zal 20 pet. der winst op haar artikelen afstaan aan het Natioxiaal Crlslscomité. De N.V. Pasm&n's slachterijen en fabrie ken te Rotterdam, heeft wekelijks 1000 kg, varkenspootjes aangeboden. De leerlingen der o.l. jongensscholen A 132 en 186 te Rotterdam, hebben opgevoerd een school revue „Hoe hou je 't uit" door A. van Balen, waarvan do netto-opbrengst., groot l' 1-15.24 aan het, N. C. C. is afgestaan. Het pcrsoxxecl van dc N.V. Asto, alge- moexxc signaal- exx tele f oo n bou wonde rneming te Den Haag. zal maandelijks een bedrag ter beschikking van het N. C. C, stellen. DE DOOPSGEZINDE GEMEENTE. DS. J. G. FRERICHS BEROEPEN. Bij de Doopsgezinde Gemeente te Haarlem is tot predikant beroepen, in de vacature-ds. Bxnnerts, ds. J. G. Frerichs te Zaandam. Deze begon ixx 1905 het predikambt te Aardenburg (Zeeuwsch Vlaanderen), waarna hij beroe pen werd naar Zaandam-Oostzijde. Ds. Fre richs is 51 jaar oud. PUOF. MR. D. HAZEW1NKKL-SURINGA. De gemeenteraad van Amsterdam heeft thaixs benoemd tot hoogleeraar in het straf- x-echt cn dc strafvordering mevxrouw nxr. D. Hazewinkel-Suringa, met 20 van de 42 uitge brachte stemmen, Me vrouw Hazewinkel was no. 1 van de voordracht. Zij is 42 jaar oud en is in 1931 cum laude gepromoveerd. Gedu rende een jaar is zij leerares geweest aan het gemeentelijk lyceum te Haarlem. WAALSCHE KÉRK. Vrijdagavond zal in de Waalsohe Ker.k een lezing worden gehouden door pasteur Ritster- hiolz, van Drarxey, bij Parijs, over "het onder werp „Evangelisatiewerk in de revolutiotmaire stadsbuurten van Parijs". Pasteur Rüsterüxolz, is gedeligeerde vaox de Société Centrale Evangelique en is door zijn dagelij kscbexx arbeid in de armste stadswijken van Parijs uitstekend op de hoogte imet de ellendige toestanden die daar ook op god's- diexxstig gebied heerschen. Hij is bovendiexx een uitstekend spreker. De lezing wordt ixx de Fransohe taal gehouden. ALGEMEENEN NED. VROUWEN VREDEBOND. Mevr. Ros-Vrijman en ds. Padt over ontwapening. HET VREDESSPEL: BEZINNING. Op Woensdag had in den Stadsschouw- bux-g dc tweede avond plaats uitgaaixde van de afdeellng Haai'lem van bovexxgenoemden bond, gewijd aaxx de ontwapexxing. Als spre kers traden op mevr. Ros—Vrijxxxaxx uit den Haag en ds. N. Padt uit Zandvoort, terwijl verder medewerking werd verleend door Tilly Sylon en haar ensemble, Willem Snoeks tenor uit Bussum, mej. H. dc Kruyff uit Haarlem, declamatie en de Haarl. Orkest- Vereeniging onder leiding van Marinus Adam De voorzitster nxej. Henr. dc Kruyff achtte het eexx verblijdend verschijnsel, dat zoovc- len bijeengekomen zijn voor dc tweede maal om naar de bezielende woordexx der sprekers te luisteren. Zij hoopte, dat, wanneer men eenmaal ter verantwoox'dixxg wordt geroepen exx men xxxoet zijn lcvenshorloge afgeven, daarvan daxx de raderen, die tegen dexx oor log gewerkt hebben vex-sleten zullen zijn. Mevr. Ros-Vrijman sprak over de noodza kelijkheid van ontwapening. De ontwape ningsconferentie mag niet mislukken. Men ziet de totale ontwrichting vaxx de wereld op elk gebied, materieel, zoowel als moreel en geestelijk. Sinds 1918 is deze ontwrichting- gegroeid.. Men ziet dc krach van een bescha ving, die een verkeerden gx;ondslag heeft. n.l. dexx grondslag van nemeti, hebben, kxijgen wat je kunt. Groep staat tegenover gx:oep, gemeenschappexx en volkeren staan tegen over elkaar. Er moet een inixerlijke eenheid zijn en het eenheidsbesef maakt het nood zakelijk, dat de ontwapeningsconferentie niet mislukken mag. Dit besef is aanwezig, vooral onder de jongeren, ondanks uitexiijkc ver- wari-ing. Het is het kostbaax-ste bezit, dat ver boven macht uitgaat. Dit eexxheidsbesef maakt het noodzakelijk, dat er een vorm wordt gevonden, waarin het zich ixx de we reld kaxx uitleven. Praktisch is het xxoodzakelijk, dat de con ferentie slaagt, daar de wereld aan het ein de harer krachten is. Groote kapitalen zijn oixttrokkcxx aan de gezonde industrie der wereld en vastgelegd in de oorlogsindustrie. En om die kapitalen aan hun rente te hel pen, moet op groote schaal woxxlcn aange maakt, wat .vernielen exx vex-moorden moet. Het publieke geweten exx denken moet wak ker worden geschud door bijeenkomsten als die van Woexxsdagavond, opdat xxxen ziet, dat dat alles zwendel is. Spr. heeft haar land exx taal lief, maar zij heeft geen respect voor dc uitvoering van de wet zooals die nu ge- beu rt. Sprekende over de delegatie naar Gexxève exx de samenstelling daarvan, becritiseeren- de, lokte mevr. Ros-Vrijman applaus uit. Daarvoor was zij dankbaar, omdat het een bewijs was, dat de zaal hierin met haar mee ging. Toch betreurde zij het, dat er xxiet eer der protest is opgegaan tegen die samenstel ling der delegatie, die niet het pacifistisch Nederland vertegeixwoordigt. De verantwoor- delijkheid ligt bij het publiek, die de volks vertegenwoordigers kiest- De oorlog wordt uitgevoerd door enkele belanghebbenden, die aanleiding vinden ixx de laksheid der menschcn. Laat, men nu de durf hebben te zeggen, dat we er een eind aan willen maken! Laat men het geld vrij- xxxaken van vernieling, doeleinden cn bestem m envoor opbouwend werk. Een Duitsche moeder heeft tegcix spr. gezegd: Wij durven niet meer te hopen op de toekomst onzer kinderen. En een man. die den oorlog had meegemaakt exx het gas had overleefd, zeidè: .,als er weer een oorlog komt, waarixx mijn land betrokken wordt dan zet ik mijn vrouw exx kind eerst tegen den xxxuur en schiet hen dood." Men nxoct protesteerexx tegen al dat ver schrikkelijke. De moeders moeten elkaar de hand reiken. Er mag een politieleger zijn, xnaar geen. leger, dat millioenen onschuldi- gen veiTxxoordt zonder berechting. Daarvoor moet dc vrouw strijden. En als zij wil exx de ixxanncn helpen, dan slaagt dc ontwapenings conferentie. Ds. N. Padt waafschuwde tegen te groot optimisme ten aanzien van de x-csultaten der conferentie. Aan den vooravoxxd der ontwa peningsconferentie hangen in de Belgische stations nog affiches, waarin staat: „Wilt gij werk hebben, vacantie, zakgeld enz Wordt soldaat!" In den oorlog zijn 10 xxxillioen man gesneuveld, d. w. z. dat het dooden van 1 soldaat 60.000 gulden kostte,-of 6 maal zoo veel a's dc opvoeding van een jongen tot aan zijn 15de jaar toe. Frankrijk houdt vast aaix zijn principieele rechten en daar kan niets af. Maar elk land heeft zijn eigen rechten! De delegatie van Nederland bestaat voor bijna de helft uit militairen-stemgerechtig den. En de mensch is niet geneigd zijn eigen doodvonnis te teekenen. Men houdt graag vast aan zijn baantje! Het eenig houdbare principe tegen die rechtshandhaviixg is het radicale anti-militairisme, wij willen niet Wij willen niet als vee ter slachtbank geleid worden cn onderricht in de wijzen, waarop wij anderen kunnen uitmoorden en vergas- Isen. De oorlog Is de meest radicale verdler- lijking. Wij zijn nxoroel niet hooger gestegen dan in 1914 en diezelfde vreugde en het ge weld en zaligheid in het overmeesteren, die uitkomen aan en achter het front; bezit ten we nog. En als er weer oorlog komt, dan komt diezelfde duistere drang weer boven. Daarom is het nu tijd, nu wij nuchter en wa kende zijn om oixs schouder aan schouder te stellen en te arbeiden voor een wereld, waar in de oorlog zal zijn uitgebannen. De vraag komt op of antimilitairisme sa men gaat met anti-kapitalisme? Spr. weet wel, dat het kapitalisme dreiging eix demoix is. Er wordt alleen geproduceerd tex-wille van de winst, niet om de vraag naar pro ducten. Er is verder de Staat en het vader land. Ontneemt het kapitalisme den Staat en het vaderland zijn klauwexx en tanden, het militaii'isme, en het afschuwelijke en gevaarlijke is eraan ontnomen. Waarom trekt men niet op tegen de bloe dige international der oorlogsindustrie? Holland levert wapens aan Cliiixa. Mocht la ter de Oostersche beweging ook ons Indië be reiken en tot oorlog leiden dan zou het kun nen zijn, dat onze soldaten door Nederland- sche wapenen gedood worden, zooals bij de Dardane'len xxxet de Engelschen gebeurd is. Dwars door den oorlog heen heeft de Bloe dige Internationale zaken gedaan. Door dc wapenindustrie is f 30.000 verdiend aan el- ken gevallen nxan. Eén houding is er: massale strijd tegen de demonische xxxacht van het nxilitairisme. Men moet bij de verkiezingen vragen: ontwape ning of niet- Nederland zou een mooi voor beeld kunnen geven. Nederlaixd kan een schoone taak in de historie volbrengen door zich te weer te stellen tegen het nxilitaixnsme Daxx zullen de anderen aaxxgestookt worden. De volstrekte eisch is: de wapens neer! Wij willen niet! Beide lezingen werden nxet aandacht exx hxstemrniixg aangehoord en ontlokten luid applaus. Over de rest van het px-ogranxma kunnen we thans kort zijn: de eex-ste xxxaal is dit al uitvoerig iix deze kolommen besproken. Ook nu weer kwam het symbolisch vredesspel „Bezinning" voor het voetlicht, door Tilly Sylon ontworpen naar tekst en gedachten van mevr. E. Miolée-Riem Vis en op muziek van Marinus Adam, met declamatie vaxx mej. Henr. de Kruyff. Ook ditmaal zong de heer Snoeks een Aria uit de Schöpfung van Haydn en Am Stillen Herd uit Die Meister- zinger van Wagner. Ook ditmaal werkte de H. O. V. mede en opexxde den avond met ouvei'ture Oberon vaxx v. Weber. De talrijke aanwezigexx hebben ook dit maal naar waarde weteix tc schatten en toonden zich daxxkbaar en enthousiast. TRAM UIT DE RAILS. Woexxsdagavoxxd half twaalf liep op den Zijlweg bij het Zandvoortex'pad een tram, toen deze een wissel passeexxle, uit de rails. Eerst na 45 minuten stond de wagen weer op het spoor. INSLUIPING. Uit een woning aan de Wühelrrxinastraat is een handtaschje ontvreemd, ixxhoudende een portemomxaie ïxxel f 12, een zilveren pot lood en nog eenige kleinigheden. CABARET-AVOND „ONS GENOEGEN". De ontspannixxgsvereenxging „Ons Genoe gen" organiseert Zaterdagavond 23 Januari eexx cabaret-avond in het gebouw van den Haarl. Kegelbond. VERKEERSONGELUKKEN. ERNSTIG ONGEVAL TE HILLEGOM. Woensdag kwam op de Leidschestraat ter hoogte van de woning van hel raadslid Mathot een auto aanrijden uit de richting Leiden, terwijl de 11-jarige Maria van B. per l'iets uit de richtixxg van het dorp kwanx. Plotseling stak zij zonder eenige aanleiding de breede straat over cn reed recht op de auto ixx. Met een hevige schedelfraotuur werd de kleine bewusteloos opgeixomcxx en bij den heer Pijpers binnengedragen. Na door dr. Hanrath tc zijn verbonden en voorzien te zijn van dc H.H. Sacramenten werd het slachtoffei-tje in zorgwekkenden toestand per ziekenauto naar de maria-Stichting te Haarlem vervoexd- Het ongeval is waarschijxxlijk ontstaan doordat een boodschappentasch tusschen stuur cn beenen geraakte, waardoor zij de macht over het rijwiel verloor. De automobilist, die zeer matig reed, heeft geen schuld aan het ongeluk. Naar wij hedennxorgexx bij informatie aan de Mariastichting vernamen, was de toe stand van het meisje nog dezelfde. Zij was nog steeds bewusteloos. DE GLADHEID VAN DE BUITENWEGEN. De gladheid van de buitenwegegn veroor zaakte hedenmorgen verschillende ongeval len. Tusschen Limmen cn Heilo reden twee' autobussen van den dienst HaarlemAlk maar tegen elkander. Beide bussen werden zwaar beschadigd. Even daarna had daar ter plaatse een botsing plaats tusschen eexx der autobussen en een vrachtauto met melk bussen. Tusschen Velsen exx Haarlem lagen ver schillende vrachtauto's langs dexx weg. Eexx vischauto was geheel omgeslagen, eexx andere vrachtauto was tegen een lantaarnpaal aan gereden. THANS EEN GRATIS-PASSAGIER BESTOLEN! De vorige week publiceerden we de oix- dankbare daad van eexx paar jongelieden, die een eind met een vrachtauto mochten .mee rijden, waarbij zij de koekjes opaten, die de chauffeur voor zijn moeder had meegege ven. Woexxsdagavond heeft het tegenoverge stelde plaats gehad. Een koopman, die twee zware koffers dx'oeg, moóht in Hillegom met eexx vrachtauto mee naar Haarlem rijden. Op het Plein stapte hij van den wagen af en op hetzelfde oogenblik gaf de bestuurder vol gas en reed." met dc twee koffers weg. Er zat voor een waarde vaxx f 45 aan koop- wareix in. F: zat voor den koopman xxiets anders op, daxx bij de .politie aangifte te doen. UITZENDING VAN EEN VREDESKERK- DIENST De „Confederatie van Kerken" te Amster dam voor den Vrede" verzoekt ons mede te deelen. dat de Oecumenische Vredesdiexxst, welke Vrijdag 22 Januari .des avonds te acht uur gehouden wordt in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, per radio zal worden uiteezon- Iden en wel op golflexxgtc 1875 M. Deze uit zending is in hoofdzaak voor luisteraars bui ten Amsterdam. ONZE TIJDINGZAAL. WEER EEN FOTOTENTOONSTELLING. Woensdagavond werd in onze Tijdingzaal, ixx tegenwoordigheid van leden van den Kennemer Fotokring en eenige genoodigden een tentoonstelling van fotowerken geopend. De heer J. C. Uhlenbroek sprak eenige inlei dende woordexx. De Kennemer Fotokring die deze foto's ter expositie afstond ontving die op zijn beurt weer vaxx het tijdschrift „Focus". De „Focxxs"- redacteur, de heer Adr. Boer te Bloemendaal, verklaax'de eenigen tijd geleden dat deze collectie, die de beste werkexx bevat van den wedstrijd vrije onderwerpen Novembei" 1931, uitsteekt boveix die van andere „Focus"-wed- strijden welke in den laatsten tijd zijn ver vaardigd. Wij kunnen onze lezers daarom ten zeerste aanbevelen eexx en ander In onze tijdixxgzaal te bekijken. Zooals gewoonlijk is onze tijdingzaal eiken dag geopend tot des avonds zes uur. Zater dagmiddag 23 dezer zullen de foto's tot des avonds zes uur te zien zijn, daarna worden ze weer verzonden naar elders. VERKEERSONGEVALLEN. Te Haarlem. 0 Woensdagmiddag had op den hoek Zijlweg- Delftstraat een aanrijding plaats tusschen een bestelauto en een motorrijwiel, doordat eerstgenoemde wagen links van den weg reed en de Delftstraat wilde inrijden. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd. Vier kinderen staken Woensdag op den Rijksstraatweg plotseling den weg over zon der op het verkeer te letten. Zij botsten tegen de 32-jarige wielrijdster B., die tegen den grond viel. Zij ki-eeg twee wondjes aan het linkerbeen en een kneuzing aan den rechter enkel. Zij werd door een dokter verbonden. A. J. C.'ers EN HET CRISISCOMlTé. ZITTING IN AANBEVELINGSCOMITc NIET GEWRAAKT. v Een aantal leden van de <afdeeling Am sterdam der A, J. C. had xxiaar Het Volk meldt, het bestuur verzocht een buiten gewone huishoudelijke vergadering bijeen te roepen, waarin het zitting xxexxxexx vaxx de hoofdbestuurders Klaas Toornstra en Koos Vorrink in het Comité van Aanbeveling voor het Amsterdamsch Crisiscomité besprokexx zou worden. Aangexxomen werd, met 264 tegen 166 s'tem- meix. eexx motie van het Federatiebestuur der A.J.C., waarin als oordeel der vergadering werd uitgespi'oken, dat tegeax het zitting ne- mexx dezer twee bestuurders ge-en bezwarexx bestaan exx d>at het ongewenscht is voor een dergelijke kwestie een buitengewone verga dering bijeen te roepen. ARROND.-RECHTBANK. AANRIJDING TE HEEMSTEDE. Op 31 Aug. stond op het Raadhuisplein aan de rechterzijde van den weg de auto van den aldaar wonenden geneesheer dr. Colen- brandcr. Deze stond achter zijn wagen en is aangereden door een andere auto, die vol gens den indruk van den arts met groote snelheid naderde. Hij werd op den grond geworpen met kxxeuzingen aan beide, dijen, zoodal. hij eenigen tijd lang zijn praktijk xxiet heeft kunnex'x uitoefenen. Dc bocht is over zichtelijk, terwijl blijkt, dat de chauffeur pas na de aanrijding geremd heeft. Verdachte zegt niet te hard te hebben ge- x-eden. Hij beweert dat een meisje van den tegenovergest-ekien kaïxt aan dc verkeeide zijde van den weg, kwam. Hij heeft daar meer zijn aandacht aan besteed dan aan den dokter, dien hij pas op het allerlaatste oogenblik heeft gezien. Dc arts kan positief verklaren dat er geen meisje aanwezig was. Ook een wande laar, als getuige op geroepen, heeft, geen an der verkeer gezien. Ook hij oordeelde de sxxel- lxeid voor de bocht te groot. Kort na het on geval verkeerde verdachte volgexxs den ver balisant onder den invloed van sterken dx-ank. Verdachte's verklaringen kloppen niet erg met elkaar. Eerst spreekt hij van geen ver keer, dan van een auto of motor en thans van een wielrijdster, die genaderd zou zijn. De Officier kan de houding van verdachte niet bewoixderen. Deze had beter gedaan te bekennen op Koninginnedag wat te veel ge- dronkexx te hebben. Wegens veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld eischt de officier een gevangenisstraf van 3 weken. Verdachte vraagt alsxxog het oproepexx van een getuige en voorwaardelijke veroordeeling. De rechtbank zal over 3 weken uitbraak doen. PERSONALIA. De heer F. C. Weiffenbach te Haarlem is te Leiden geslaagd voor het economisch doc toraal examen indologie. DE KONINGIN-MOEDER HERSTELD. De Koningin-Moeder gaat ma een vrij lang durige ongesteldheid sinds eenige dagen weer uit. Zij heeft eergisteren en gisteren eexx korten autorit gemaakt. UIT DE STAATSCOURANT. ONDERSCHEIDINGEN. Aan den res. kapitein P. J. M. van Teterïng van het 5e reg. inf.. is verlof verleend tot het aannexxxen van het gouden eerekruis „Pro Ec clesia et Pontifice" hem geschonken door den Paus. LANDMACHT. Op verzoek is eervol ontslagen uit den mil. dienst de res. Ie luit. voor speciale diensten C. F. N. Hin, van het vrijw. landstoimkorps vaartuigendienst. HOOGER ONDERWIJS. Benoemd is tot gewoon hoogleeraar in de afdeeling bouwkunde aan de Technische Hoogeschool te Delft om onderwijs te geven in de archxtectuur N. Lansdorp, hoofdarchi tect bij den dieixst der Publieke Werken te Amsterdam. KOLON. LANDBOUWSCHOOL. Benoemd is met 1 Februari tot. lid der I Commissie van Toezicht op de Middelbare Koloniale Landbouwschool te Deventer D. C. Saxxxson te Terwolde.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10