NIEUWS UIT VEUSEN, IJMUIDEN EN BEVERWIJK s. o. s. a HAARLEM'S DACBLAD ZATERDAC 23 JANUARI 1932 IJMUIDEN VAN HET PLAATSELIJK CRISIS COMITé. Zitting penningmeester. De penningmeester, de heer R. S. v. d. Veen. zal voorloopig, speciaal voor het be talen van rekeningen, een tweede zitting houden ten Raadhuize en wel iederen Maan dagavond van 79 uur. De zitting van Woensdagavond blijft be stemd voor het afdragen van gelden. Hulp voor de administratie De heer A. W. C. van der Eem, Leeuwerik laan 30, stelde zich gratis ter beschikking van het Comité, voor het verrichten van ad ministratieve werkzaamheden. Dit aanbod is in dank aanvaard. Kortingen winkeliers. De meeste manufacturiers en bakkers in de gemeente geven 10 pet. korting op leve ringen aan het Comité, terwijl vele kruide niers. slagers, melkleveranciers. groenten- handelaren. schoenenwinke'.iers enz. zich bereid verklaarden te leveren tegen vermin derde prijzen. Ontvangsten Sedert de vorige opgave is door den pen ningmeester in totaal ontvangen f 1979.27. Uitgaven. Tot. en met 20 Januari 1932 is door het Comité verstrekt: A. Uit eigen middelen: Geld 593 Kleeding en dekking 551. Schoenen 283. Kruidenierswaren 290.90 Brood 183. Vleesch en vet 43. Versterkende middelen 59. Brandstoffen 8. Diversen 4. 2019 90 B. Waardebons van derden: Kleeding en dekking 537.90 Bons Firma de Gruytcr 183. Kruidenierswaren 25. 745 90 Voorts: Spek, vet en worst Bruine boonen Melk Havermoutpap Brandstof 2764.80 191 pond 105 pond 554 liter 150 liter 55 H.L. Straatcollectc met muziek. De noodklok luidt. Hedenmiddag wordt in IJmuiden, IJmui- dén-Öost en Velsen (Zuid) een collecte ge houden. met muziek, ten bate van het- Comité De auto is welwillend ter beschikking ge steld door den heer J. van Donselaar, Hoofd agent der Amstel-Brouwerij. Het Chr. Mu ziekkorps „Wilhelmina" zal medewerking verleencn- Men houde de dubbeltje gereed! Op Zaterdag 30 Januari zal een gelijke collecte worden gehouden in Santpoort, Drie huis en Velsen-Noord. Goed zoo!! De volgende ontvangsten verdienen af zonderlijke vermelding: Collecte „Stormvo gels" f 27.93 1 2; Gift personeel Van Tuyll- bewaarschool f 15; Collecte filmavond N. C. G- O. V. f 7.25; Gift Firma Wijnbergh en Co. te Amsterdam f 50. Tooneeluitvoering ..J. J. Cremer". Thans is vastgesteld, dat de Koninklijke Letterlievende Vereeniging „J. J. Cremer" op Donderdag, 18 Februari, een uitvoering zal geven van de succesklucht „Haar laat ste wil", in den Thalia-Schouwburg. Nadere bijzonderhedén volgen. Concert in „De Prins" Op Zaterdag 13 Februari zal in ,De Prins" te Velsen-Noord een concert worden gegeven door „Velsens A Capella Koor" en „IJmui- dens Mannenkoor", onder leiding van den Directeur, den heer Arisz. HET KERKCONCERT OP DONDERDAG 28 JANUARI. Zooals reeds is medegedeeld, zal ten bate van het Plaatselijk Crisis-Comité, op Don derdag 28 Januari a.s. des avonds 8-uur, in de Oud-Katholieke Kerk een groot vocaal en instrumentaal concert worden gegeven. De toegangsprijs is slechts vijftig cent. Men verzuime in geen geval kaarten van de propagandisten te koopen. Aan dit concert zal welwillende mede werking worden verleend door: Mejuffrouw Nettie Vlessing, sopraan. IJmuiden; en de heeren J. C. Tuin, viool, Haarlem; J. Dreycr, hobo, IJmuiden; K. Gouda, orgel, IJmuiden; Sam Vlessing, orgel, IJmuiden. Het schitterende programma, dat ten ge- hoore zal worden gebracht, luidt als volgt: 1. Introduction (orgel) L. Boëlman 2. Adagio uit de Sonate D dur (viool) G. F. Handel 3. a) Bist du bei mir J. S. Bach b) Neujahrslied C. E. Bach c) Pax Vobiscum (zang) Fr. Schubert 4. Sarabanda (hobo) G. F. Handel 5. Non Credo (zang) C. M. Widor 6. a) Arioso G. F. Handel b) Sarabanda (viool) G. Tartini 7. Andante molto sostenuto (hobo) J B. Loeillet S. a) Wanderers Nachtlied Fr. Schubert b) Madonnakindje (op verzoek) (zang) Ch. v. Rennes c) Com nu met sang (zang) Valerius 9. Marche Cortège (orgel) Saint-Saëns Wij vertrouwen er op, dat vele inwoners gehoor zullen geven aan deze oproeping om dit concert bij te wonen. CAFé PARKZICIIT De directie van Parkzicht deelt mede. dat zij geëngageerd heeft The Happy Days Band De "band bespeelt niet minder dan 12 in strumenten. Ongetwijfeld zullen velen Park zicht met een bezoek vereeren, om deze band te hooren. IJMUIDEN'S BLOEI. HET JAARVERSLAG. Wij ontvingen het jaarverslag van de ver eeniging .JJmuiden's Bloei" waarin de se cretaris allereerst waardeerende woorden wijdt aan de nagedachtenis van het bestuurs lid, wijlen den heer S. Koster, welke wij hieronder laten volgen: „Een aangrijpende gebeurtenis welke kort na het sluiten van dit boekjaar in onze gemeente plaats vond ,was hét verscheiden van ons algemeen geacht bestuurslid, den heer S. Koster, op 14 October j.l. Het was ons een groote aer, den heer Koster als be stuurslid van IJmuiden's Bloei te mogen noemen. Zijn eminente persoonlijkheid werd in onze vergaderingen gaame gezien. Zijn zakelijke en aangename toon van discuseeren werd door allen gewaardeerd. Het was vooral bij discussies over de economische bloei en cultureele ontwikkeling onzer gemeente, dat zijn talent als practicus vor ons groote waarde had. Dezen voortreffelijken mensch zullen wij nimmer meer in ons midden zien. Het is alleen de herinnering aan hem, die ons gebleven is. Doch deze herinnering bevat e-en rijke dosis geestelijk bezit, welke ook ons leven mooier gemaakt". Het jaarverslag vervolgt dat in de laatst gehouden ledenvergadering op 5 Februari 1931 de aftredende bestuursleden, ae heeren W. A. Dolleman, E. Brader, H. Lastdrager, G. Voet en J. Zwanenburg bij acclamatie werden herkozen, terwijl het bureau vreem delingenverkeer bij den heer D. Geus, Ka naalstraat 75 gevestigd werd. Tot administra trice werd benoemd mej. E. Adrian, welke volkomen tot onze tevredenheid heeft ge werkt. Op 1 October 1930 telde de vereeniging 233 leden met een contributie van f 961.50; op 30 September 1931 eveneens 233 leden, óooh met een contributie van f 977.50. Tegenover het verlies van 23 leden, staat tenslotte een aanwinst van idem zooveel, zelfs met een financieel voordeel van f 16. De propaganda voor „ÏJmuiaen-Badplaats" en den idem „Vestigt u te Velsen" is door ons weder op intensieve wijze gevoerd. Naast onze eigen uitgebreide propagandamiddelen werd door ons hot Velsen-nummcr in een aantal van 700 exemplaren naar wijd cn zijd verspreid. Als gevolg daarvan ontvingen wij o.a. twee aanvragen uit Ned.-Indië en één uit Engeland om toezending van het Velsen-nummer „Ves tigt u te Velsen". De doelmatigheid dezer propaganda is bewezen, doch een en ander is kostbaar. Daar wij echter steeds vooruit gaan in het wekken van belangstelling voor onze gemeente, is het nooöïg dat wij op dezelfde wijze doorgaan. Doch daarbij moei niet vergeten worden, dat er thans legio ge meenten in ons land zijn, die ook propaganda voeren en vele dezer met ruime middelen. Het zomerseizoen was zeer onregelmatig. Gedurende de mooiste perioden waren de pen sion-aanvragen af en toe overstelpend. In dien het zomerseizoen stabiel was gebleven, zou het aantal pensiongasten aanmerkelijk hooger zijn geweest dan andere jaren. Toch kregen wij. vervolgt de secretaris in zijn jaarverslag, -pl.m. 80 schriftelijke en pl.m. 45 mondelinge aanvragen voor pension. Uit een en ander blijkt voldoende, dat de aan trekkingskracht onzer gemeente als zomer verblijf, steeds grooter wordt. De bewijzen staan ons ter beschikking, dat vele menschen onze gemeente de voorkeur geven boven an dere plaatsen. Het is niet wel doenlijk, om Jn dit verslag, daarvan een uitgebreid bewijs te leveren. In het jaarverslag worden echter eenige aanvragen naar voren gebracht, welke af doende zijn behandeld en zeer tot tevreden heid der aanvragers. De verhouding tot do A.N.V.V. te 's Gra- venhage is zeer goed. Het H. B. gaf en vroeg meerdere malen inlichtingen, welke in verband stonden met het vreemdelingenverkeer in en door onze gemeente. Dat vele menschen, aangelokt door de pro paganda van de Gids „Vestigt u te Velsen", de gemeente Velsen met een korter of langer bezoek vereerd hebben, is wel zeker. Temeer daar in de beschrijving der gemeente het landelijke deel een voorname plaats inneemt. Het strandverkeer, zeer afhankelijk van mooi zomerweer, was over het geheel bevredigend Verschillende bewijzen van eerbetoon werden aan personen en colleges uitgereikt. Voor den wedstrijd StormvogelsDuitsche club Rheydt werd door ons een mooie verguld zilveren plaquette beschikbaar gesteld, welke door Rheydt gewonnen werd. De wegwijzers en banken gaven in het ver slagjaar, weinig onderhoud, doch dit jaar zal daarin terdege moeten worden voorzien De banken aan de kop van de Visschershaven zijn meermalen aan de bescherming van het publiek en de politie aanbevolen. Het is nu gewoon ergerlijk, zooals daarin gesneden en gekerft wordt-. Dc verhouding tot het ge meentebestuur bleef goed en zakelijk ofschoon het verleencn van een hoogere subsidie en het beschikbaar stellen van een verkeershuis te IJmuiden, nog altijd op zich laten wacl#- ten. Zoo werd de verkeersregeling en het plaat sen van richtingwijzers, het principe der terreinverbetering langs den IJmuiderstraat- weg en de verbetering van den Stationsweg te Velsen, naar genoegen der vereeniging opgelost. De oeververbinding is in samenwerking met het gemeentebestuur herhaaldelijk besproken. Na een bijeenkomst met den betrokken wet houder heeft de vereeniging zich, om finan- cieeïe redenen met het minimum plan: „Cen- trale-Noordersluis" vereenigd. Dit plan zou door B. en W. zoo spoedig mogelijk voor goed keuring aan den raad worden voorgelegd, maar is nog niet door het College in behan deling genomen. Gedeeltelijke isolatie van een industriegebied als het Noorden met het Zuiden der gemeente kan op den duur slechts Beverwijk ten goede komen. De afsluiting der sluizen voor belangstellend publiek is, wat de Noordersluis betreft, zeer veel verzacht. Het vraagstuk „IJmuiden los- en laadhaven" is nog steeds actueel. De crisis in het visscherij bed rijf had voortdurend de volle belangstelling cn is meermalen in de vergaderingen besproken. Ten opzichte van de algemeene crisis, waar door ook onze gemeente zoo zwaar is ge troffen. meent. het. bestuur niet. te mogen zwijzer.. In verband met de cultureele en economische taak der vereeniging wordt der burgerij verzocht om hun inkoopen, zooveel mogelijk in de gemeente Velsen te willen doen. Het is nu meer dan ooit noodig, dat dc handeldrijvende middenstand haar peil van draagkracht behoudt, want. straks als de crisisuitgaven door ons gemeentebestuur ge maakt op de burgerij worden verhaald, is het een zaak van groot belang, dat een stabiele middenstand aanwezig is. Gemeenschapszin en welbegrepen eigenbelang moge daarom hand in hand gaan, opdat de zorgen, welke onvermijdelijk in hooge mate over Velsen zullen komen, krachtig kunnen worden af gewend. Moge de handeldrijvende middenstand dan wederkeerig begrijpen, dat de opbouw van een bloeiend vreemdelingenverkeer, één hun ner groote belangen raakt. Het is de vereeni ging „LJmuidens' Bloei", welke zich tot taak stelt, dat vreemdelingenverkeer tot een hoot peil op te voeren. Dat kost tijd. moeite en geld. Het verslag eindigt: Tot heden zijn wij tamelijk met dat werk geslaagd; niettemin zijn we er nog lang niet. Een lange moeilijke weg ligt nog voor ons. Een weg waarop met vereende kracht veel is te bereiken, dat aaar ons gemeenschapsleven ten goede komt. DE ZEEVISSCHERIJ IN DECEM BER 1931. De afdeeling Visscherijen van het Depar tement van Binnenlandsche Zaken en Land bouw deelt het volgende mede omtrent de zeevisscherij in de maand December 1931 waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrekking hebben op de maand De cember 1930. Aan de zeevisscherij namen deel 573 (617) vaartuigen. Door Nederlandsohe en vreemde vaar tuigen werd volgens voorloopige opgaven hier te lande aangevoerd 14.525.825 K.G. (11.283.425 K.G.) visch met een waarde van f 1.882.925 «f 2.212.500). In bedrijf waren 106 (166) stoomtrawlers waarvan er geen (1) uitsluitend en geen (18) gedeeltelijk in Engeland marktten. Onze stoomtrawlers voerden hier te lande in 264 '436) reizen 2.342.750 kg. '4.180.550 kgNoordzeevisch aan, opbrengende f 596.685 (f 982.200). De gemiddelde vangst en besomming per reisdag van deze stoom trawlers bedroeg respectievelijk 907 k.g. (1072 kg.) en f 231 (f 252.) Hel, lagere vangstgemiddelde werd voor namelijk veroorzaakt door de geringere vangst van kleine schelvisch. De gemiddelde visch- prijzen waren iets hooger dan in December 1930, doch de geldelijke uitkomsten waren iets hooger dan in December 1930, doch de geldelijke uitkomsten waren door de kleinere vangst lager. De besommingen der stoom trawlers waren over het algemeen onbevre digend. Voorts marktten In December j.l. te IJmui den nog 9 Duitsche stoomtrawlers, die in 9 reizen 173.150 kg. Noordzeevisch aanbrachten ter waarde van f 21.800 en 1 Eng else he .stoom trawler, die voor 3350 kg. Noordzeevisch van 1 reus f 1360 besomde. Een 4-tal Belgische motorkotters voerden in 4 reizen 3725 k.£. Noordzeevisch aan ter waarde van f 4140. Van de sleepboot trawlers waren 2 (4) vaartuigen in bedrijf, die in 7 '21) reizen te Zoutkamp 25.875 kg. (88.025 k.g.) visch aan brachten, waaronder een belangrijke hoeveel heid puf. Van de motorloggers en motorkotters namen 16 (3) vaartuigen van Katwijk, 4 (2) van Rotterdam, 2 (1) van IJmuiden en 7 (geen' van Scheveningen aan de t-rawlvisscherij deel. Bovendien waren van de Katwijksche en Schevëningsche motorloggers op 31 December nog respectievelijk 11 en 16 vaartuigen voor de trawlvisscherij uitgevaren, doch deze vaar tuigen kwamen eerst in begin Januari met hun vangsten binnen. De aanvoer in December bedroeg in 59 18> reizen 102.375 kg. (33.175 kg.) Noordzeevisch ter waarde van f 43.125 (f 14 875). De motor- trawlers vangen en besomden gemiddeld per reisdag respectievelijk 244 kg. (286) k.g. en f 103 (128). De trawlvisscherij met de kleinere motor vaartuigen langs de Nederlandsohe Noordzee kust werd uitgeoefend met 134 (154) motor vaartuigen en bovendien 10 (13) halfgedekte en epen zeilvaartuigen. De motorkustvisschers maakten 626 (667) reizen en vingen gemiddeld 930 k.g. (969 kg.' per reis. Evenals in Deventer 1930 werden bij gunstig weder ruime schardijnvangsten ge maakt. doch voor de schardijn werden slechts zeer lage prijzen betaald. Over het geheel lieten de besommingen dan ook te wenschen over. Eén Deensche en 2 Duitsche motorkotters. die met ae zeevischzegen hadden gevischt, brachten te IJmuiden in respectievelijk 1 cn 2 reizen 3775 k.g. en 2075 k.g. Noordzee visch aan, respectievelijk ter waarde van f 785 cn f 715. Van de Vlaardingsche vloot vertrokken in de tweede helft van December reeds een 13-tal stoom vaar tuigen ter beugvisscherij. Hiervan kwamen 3 stoombeugers nog in December van hun 1ste reis binnen en brachten in 3 reizen 4415 k.g. Noordzeevisch te IJmuiden aan, waarvoor f 2385 werd be- somd. Gemiddeld per reisdag vingen en bes om der deze stoombeugers 177 k.g. en f 95. Voor de drijfnet visscherij op haring waren aan het begin der maand 50 (57) stoomiog- gers en 203 (217) motorloggers in bedrijf. Het besluit van de Reedersverccniging voor de Nederlandsche Haringvisscherij om het bedrijf per 5 December te beëindigen had tot gevolg, dat de geheele vloot op dien datum de visscherij staakte en in enkele dagen tijds in de havens lag. Door de lage haringprijzen waren de be sommingen van de laatste reis wederom on bevredigend. De gemiddelde vangst per reisdag van de stoom- en motorloggers bedroeg respectieve lijk 1996 kg. (899 kg.) en 1123 kg. <604 kg.) en dc gemiddelde waarde hiervan was f 208 (f 171) en f 131 (f 114). De totale hoeveelheid en waarde der door Nederlandsche vaartuigen aangevoerde drijf- netviscb bedroeg 8.104.665 kg. (5.163.200 kg.) en f 919.156 (f 975.645) in 50 (49» reizen der stoomloggers en 203 (225) reizen der motorloggers. De aanvoer van pekel- en steurharing be stond uit 85.295 '54.054) kantje?, met een gcm:ddeide waarde val f 10.77 (f 17.97) per kantje. Voorts brachten de vaartuigen van de Pool- sche Maatschappij te Vlaaraingen in 4 reizen van stoomloggers cn A reizen van motoriog- 1 gers 266.285 k.g. drijfnetvisch (2803 kantjes pekel- en steurharing) aan ter waarde van f 27.870. 117 Engelsche stoomdrifters kwamen te IJmuiden aan de markt en voerden in 208 reizen 2.828.500 k.g. haring aan ter waar de van f 204.130. POSITIE DER SCHEPEN OP 21 JANUARI 1932. Mailschepen N.V. Rotterdamsche Lloyd. m_s. Dempo 20 Januari van Colombo thuis reis. s.s. Insulinde 16 Jan. te Batavia, uitreis, ss. Patria, 13 Jan. te Rotterdam, thuis reis. m.s. Sïbajak 16 Jan. pass. Perim, uitreis Vrachtschepen N.V. Rotterdamsche Lloyd. ms. Kota Agocng 17 Jan. te Rotterdam, thuisreis. m.s. Kota Baroe, 16 Jan. van San Fran cisco, P.J.B.L. m.s. Kota Gede, 9 Jan. van San Francisco P.J.B.L. m.s. Kota Inten, 20 Jan. van Rotterdam uitreis. ms. Kota Nopan, 21 Jan. te Marseille, thuisreis. ms. Kota Radja. 20 Jan. te Soerabaja J.N.L. mi, Kota Tjandi, 19 Jan. te Soerabaja uitreis. ss. Blitar 19 Jan. te Middlesborough. ss. Deli 17 Jan. van Sabang, thuisreis ms. Djambi 18 Jan. pass. Perim H_A.L s.s. Jacatra 16 Jan. pass. Perim uitreis. m.s. Kedoe 20 Jan. van Padang, thuis reis. ss. Modjokerto 13 Jan. van Probolinggo P.J.B.L. ss. Palemba-ng 20 Jan. pass. Cape Bon J.N.L. ss. Si an ter 17 Jan. te Greenock, thuisreis, ss. ..Soekaboemi 21 Jan. pass. Ouessant thuisreis. ss. Tapanoeli 14 Jan. te Soerabaja uitreis, ms. Tosari 16 Jan. pass. Perim, uitreis. OUDERAVOND OPENBARE U.L.O.-SCIIOOL. In de gymnastiekzaal van de Openbare U.L.O. school te IJmuiden-Oost werd een uit stekend geslaagde ouderavond gehouden. Door het aan deze school gestichte school fonds kon de oudercommissie een avond or- ganiseeren, die afweek van de gewone ouder avonden. Niet. alleen waren de ouders uitge- noodigd om de lezing met lichtbeelden van den heer J. Drijver te Santpoort bij te wonen, de leerlingen van de schooi hadden eveneens een uitnoodiging ontvangen, waarvan een zeer dankbaar gebruik gemaakt werd. zoodat toen om half acht de heer Jansen den avond met een woord van welkom opende dc gym nastiekzaal meer dan vol was. De leerlingen uit. de eerste klassen zongen onder leiding van den heer Schilder zeer ver dienstelijk eenige nummers, die met. een dankbaar applaus beloond werden. Hierna kwam de heer Drijver aan het woord, die een met aandacht gevolgde lezing hield over „Vogels en Vogelbescherming". De hierbij vertoonde lichtbeelden gaven een prachtig beeld van dc vogelwereld in Nederland. De opnamen genomen in de vrije natuur waren schitterend. Met deze lezing heeft de heer Drijver een mooi stuk propaganda verricht voor de bescherming der vogels. Dc heer Jan sen bedankte na afloop namens allen den heer Drijver voor zijn medewerking, waar mede de talrijke aanwezigen met applaus in stemden. In de pauze werden dc leerlingen op ver snaperingen onthaald en werd den ouders een kopje thee aangeboden. Het was een bij uitstek geslaagde ouder avond. Het onderwijzend personeel, de ouder en fondscommissie hebben eer van hun werk gehad. SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Engelsche s-s. „The Viceroy" is Vrij dagmorgen met een volle lading ruwijzer van het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden, naar Bri ton Ferry vertrokken. Het Fransch s.s, „Borcc" is Vrijdagavond na lossing liarcr lading ijzererts aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden in ballast naar Rotterdam vertrokken. De Nederl. sleepboot „Indus" Is Vrijdag morgen met de baggermolen genaamd „II. A. M. 105" naar Harwich vertrokken. Het Engelsche motorvrachfsehip „Sten tor" van de Mij. Oceaan is Vrijdagmiddag met een lading stukgoederen van Amster dam naar Ned. Oost-Indië vertrokken. Het schip passeerde de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 64 d.M. Het Duitsch s.s. „Wigbart" van de Woor- man lijn Is Donderdagavond met een la ding stukgoederen van West-Afrika via Ha vre te IJmuiden aangekomen en opgevaren naar Amsterdam, alwaar een gedeelte der lading zal worden gelost. NIEUWE ZAAK Een sieraad voor de omgeving mag inder daad de nieuwe zaak van de firma Hooger- duijn genoemd worden. Dc Kalverstraat is een zaak rijker gewor den. welke niet voor de winkels in de groote steden behoeft onder te doen. Bij ons bin nentreden trof ons de practische en over zichtelijke uitstalling van de artikelen. Men loopt tusschen de koopwaar door en kan op deze manier gemakkelijk keuze maken. Dc firma Hoogerduyn begrijpt de waarde van etalceren. dc mooie ruime etalages, welke door deuren stofvrij afgesloten zijn, geven een mooi overzicht, welke artikelen de firma haar cliënten kan aanbieden. Dc winkel beslaat een oppervlakte van 225 M2.. het pakhuis 60 M2. Het perceel ls onder architectuur van den heer A. C. ten Broeke gebouwd door den heer M. J. Rolvink aannemer alhier, die met voldoening op zijn werk kan terugzien. We betwijfefen niet of velen zullen eens een kijkje komen nemen. Wc wenschen de firma Hoogerduyn veel succes. DE WERKLOOSHEID IN HET VISSCHERIJ- BEDRIJF Het Fonds voor Sociale Voorzieningen be richt: Over de week v m 9 t/m 15 Januari wer den aan 392 (237) werkloozc opvarenden uit- keoringen verstrekt tot een totaal bedrag van f 2628 (f 2344 50). Dit aantal was als volgt over de verschil lende gemeenten verdeeld: Velsen 208, Eg- mond 76. Katwijk 11, Scheveningen 40. overige gemeenten 57. Aan het einde der vcr.slagweek waren in totaal 51 <44> zeelieden uitgetrokken en wel: 23 (10) Velsen, 10 (2) Egmond. 2 (12) Kat wijk. 5 <9) Scheveningen, 11 (11) overige ge meenten. Gedurende genoemde vers'agweek werden 64 40) werkloosheidskaarten uitgereikt, waardoor het totaal aantal uitgereikte kaar ten steeg tot 509 (335). De tusschen haakjes geplaatste getallen hebben betrekking op dezelfde week van het vorig jaar. Van 1 Juni 1931 af wordt door het Fonds 50 pet. van de reglementaire uitkeerlng ver strekt. JAARVERGADERING IJMUIDEN S BLOET. De Vereeniging IJmuiden's Bloei hield Vrijdagavond haar jaarvergadering in Hotel Willem Barendsz. De voorzitter, de heer W. A. Dolleman, hield ais gebruikelijk een belangrijke ope ningsrede, waarvan wij het voornaamste op een andere plaats vermelden. Het jaarverslag, uitgebracht door den se cretaris, den lieer B. G. Schuitenmaker, ver melden wij in dit nummer eveneens afzon derlijk. Aan het financieel verslag ontleenen wij. dat de ontvangsten bedroegen 1758.41 en de uitgaven f 1345.58, zoodat er een saldo was van 412.83. Door de kascommissle was ver slag uitgebracht cn alles in orde bevonden. In de nieuwe kascommissle werden be noemd mevrouw Vulling en dc heeren B. A. Dammers en J. de Waard. De begrooting voor het loopende vereenigingsjaar werd in ontvangsten cn uitgaven vastgesteld op 1962.83. Bij de bestuursverkiezing werden do aftre dende leden, de heeren D. Bais Jzn„ G. Carsr. D. Geus en A. de Wit herkozen. In de vacaturen, ontstaan door het overlijden van den heer S Koster en het bedanken van den heer J. F. Schimsheimer. werden gekozen de heeren Ir. F. Thiol, adj.-directeur der Ver- eenigde Exploitatie Maatschappij en K. van Pel Jr.. voorzitter der IJmuider Vlschhandcl- vereeniging. Bij de rondvraag Informeerde de heer Dammers, waarom de toegezegde ledenver gadering waarin de kwestie der oeverver binding zou kunnen worden besproken, niet is gehouden. De voorzitter antwoordde dat de betrok ken wethouder beter vond deze zaak alleen met het bestuur te bespreken, hetgeen ls ge schied. De heer Baarda vroeg waarom de voorzit ter ln zijn openingsrede alleen over het vla- scherijbedrüf gesproken heeft. De voorzitter zelde dat wanneer hij over de andere bedrij ven gesproken had. hij enkel over misère en malaise had moeten spreken. Wanneer we zien. hoeveel visch er In België geconsu meerd wordt en hoe door de Duitsche regee ring een grootsche propaganda wordt ge voerd voor meer vischverbruik. dan moet er door de belanghebbenden wat gedaan wor de. om ook in ons land het vischverbruik te bevorderen. De heer de Waard achtte deze zaak ook zeer belangrijk cn hoopte dat het bestuur van IJmuiden's Bloei in deze belang rijke kwestie Iets zou kunnen bereiken De heer Voet wees op het feit, dat de se cretaris weer verzoeken om Inlichtingen had. inzake vestiging in onze gemeente en dat ook in IJmuiden thans in dezen tijd Amsterdam mers zich kunnen vestigen. Spr. zeide dat het gemeentebestuur reeds uit. eigen belang de vereeniging met een paar duizend gulden subsidie moest steunen, opdat IJmuiden er» Velsen in zooveel mogelijk bladen geadver teerd kon worden. I-I li meende, dat hot ge meentebestuur met blindheid geslagen ls. nu het de vereeniging slechts met een kleine subsidie steunt. De heer H. Lastdrager on dersteunde dit betoog cn zeide. dat wanneer de Fordautomobielen fabriek klaar is. zich zeker nog meerderen te Velsen zullen vesti gen. Dc voorzitter zeide dat hier reeds dik wijls op gehamerd is. Hierna wordt de ver gadering met een woord van dank door den voorzitter gesloten. NEDERLANDSCII ROODE KRUIS. Er bestaan plannen om wederom een Roode Kruisavond te organiseeren hetwelk ten doel heeft om den band tusschen de werkende leden van dc afdeeling Volsen/IJmuiden van het Nederlandsche Roode Kruis te versterken. Ook in 1930 is een dergelijke avond gehouden, welke een groot succes is geworden. Ter be spreking van een en ander worden de leden van de transportcolonne, de dameshelpsters, alsmede zij die den cursus E.H.b.O. volgen, opgeroepen om samen te komen op Maan dagavond 25 Januari in de bovenzaal van het Hotel Kennemerhof aan het Kennemcr- plela, PERSONALIA. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Januari 1932 benoemd tot burcelambtenaar van den Rijkswaterstaat in vasten dienst de tijde lijke bureelambtenaar A. P. Roza, te IJmui den. VELSEN HET AFTREDEN VAN BURGE MEESTER R. G. RIJKENS. VESTIGT ZICH TE AMERSFOORT. Zooals men weet. heeft dc Burgemeester, nadat hem verlof was verleend tot afwezig heid gedurende de maand Februari, zijn ontslag aangevraagd. In verband daarmede maakt de Burgemeester van het hem ver leende verlof geen gebruik. De Burgemeester zal zich. na zijn aftre den, te Amersfoort vestigen. Geboorten: A. Pekelder-Dokter. z. J. van Duyvenbode-Vis. d. G. Kok-Schoon, d. J. V/. Hoogzaad-Handgraaf. z. G. Bofc- Buitenhuis. d. C. M. Paauw-Loon, d. Overleden: Maria Waringa, echtgen. van H. Stavenga, 68 j. Dirk Schaap, wedn. van R. v. d. Mey. 88 j. Arent Nieuwkamp echt genoot van C. Ferwerda. 52 j. Ondertrouwd: A. Glas en M. Schuiten. M. L. Beusenberg en E. M. v. Acker. NL Mol en H. Groenovekl. D. Dekker en W. L. Kleyn. J. W. Piebinga en G. T. Mol. R. Koffeman en II. Koffcman. Gehuwd: G. Ch. Wigchcit met J. Th. Rijs. H. Smit met C. M. Krab., J. Brachter met E. Ch. Plokkcr.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11