I Het I even van I rader Horn. P8JROL LUXOR THEATER Jtwuse sxJïnitm-t'S ■fuiid. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 29 JANUARI 1932 Een groofsche documenfaire film r Men ként dc geschiedenis. Een grijsaard ventte in Johannesburg enkele jaren geleden met keukengerei. Ilij kwam op een zijner gangen in gesprek met mevr. Lewis, die den man zijn levensgeschie denis liet vertellen. En toen hoorde zij. dat Alfred Aloysius Horn, geboren in Liverpool, op 13 jarigen leeftijd Engeland verliet voor Afrika in dienst van een handelsfirma. Doch hij wilde vrij zijn. hij verlangde teveel naar avonturen. En hij nam ontslag en trok Afrika in. Hij sloot vriendschap met de wildste stammen, werd als bloedbroeder aangenomen en doorkruiste de wildernis in alle richtingen. Slechts éénmaal in de 60 jaren die hij in Afrika doorbracht, maakte hij, toen Zambesi Jack genaamd, een reis naar Engeland. Doch hij miste daar de vrijheid en het avontuurlijke. En toen hij oud begon te worden, niet meer op jacht kon gaan en geen connecties had om ruilhandel te drijven, toen moest hij in zijn onderhoud voorzien door zelfgemaakte huishoudelijke artikelen te verkoopen. Dit alles heeft Trader Horn verteld aan mevr. Lewis en samen hebber, zij toen een bock daarover geschreven. Het maakte zóó grootcn opgang, dat de Metro Goldwyn Mayer dc verfilmingsrechten aankocht en coa film vervaardigde waarvoor Horn zelf in Hollywood nadere aanwijzingen gaf. Het boek is niet slaafs gevolgd. Het is meer een motief geweest om in Afrika een groote film te gaan maken. Regisseur W. S. van Dyke is van meening. dat deze Afrikaan- sche expeditie de moeilijkste was van zijn heclc loopbaan. Toch is ondanks alle gevaren geen enkel stukje van den kostbaren film band verloren gegaan. „Uit ongekend rijk materiaal hebben wij de film Trader I-Iorn samengesteld", zegt hij. Het heeft heel wat moeite gekost dit groot- sche werk Sn Haarlem te krijgen. Er is veel over te doen geweest, thans is het er echter en draait in het Luxor-Theater. De hoofdrollen worden vervuld door Edwl- na Booth, Harry Carey en Duncan Ronaldo, welke laatste met groot ceremonieel in den Swahilistam is opgenomen, terwijl ook Mutia Wa Mula en Riano Tindame, twee in boorlingen uit Afrika, belangrijke rollen ver- rullen. ..Trader Horn" is zonder twijfel een be langwekkende film, de fouten ten spijt. (Een fout bijvoorbeeld, is hol hoogst ongeloof- waar nig weergegeven avontuur met de blanke, verwilderde Jongedame). Maar be langwekkend in de eerste plaats cm de zeer opwindende.maar ook wetenswaardige en aan dramatische spanning zeer rijke natuur- tafereelen, waarin blanke cn wilde een rol van groot gewicht spelen. Niemand zal wel kunnen ontkomen aan de bijzonder sterke suggestie, die van de trom melende en zingende negerstam uitgaat, een negerstam, die allengs tot primitieve ra zernij gebracht, de harstochten den vrijen teugel laat. Uiterst indrukwekkend is daarna de achtervolging van de drie blanken waar bij de trouwe en ^schrandere negerslaaf cco- delijk getroffen wordt, door een pijl, be stemd voor Trader Horn. Het moge waar zijn, en twijfel daaromtrent is wel niet mogelijk, dat eenige gedeelten der,er film niet in de vrije natuur, doch in een dierenpark zijn opgenomen, aan den in druk dien dit alles maakt, om komt men niet-... En dat is toch tenslotte de hoofdzaak. De il lusie is volkomen. Wat wil men nog meer? Verdere aanbevelingen zijn overbodig. „Trader Horn'' heeft lang op zich laten dachten. Vele Haarlemmers zijn reeds naar Amsterdam getogen om de film met de bij zondere reputatie daar te gaan zien, maar duizenden hebben op de Haarlomschc ver tooning gerekend, zoodat wij er niet aan twijfelen, of de directie van het gemoderni seerde Luxor Theater zal verplicht zijn. het niet bij een vertooning van cén week te la ten. i: r -w fi Harry Carey als Trader Hom. CRONJéSTRAATVEREENIGING OPGERICHT. TOT BEVORDERING DER V3* ELIERS- BELANGEN. In aansluiting op het bericht van giste ren. deelen wij thans nog mede: Woensdagavond was in Café Flora aan het Prctoriap'.e-ln een vergadering belegd om te komen tot oprichting van een straatvereeni thug voor winkeliers, uit de Generaal Cronjé- 61 raat. Dc voorzitter, de heer De Vries, wees In zijn openingswoord op de noodzakelijkheid om thans te komen tot de oprichting van een vereeniging van Cronjest-raat-winkeliers. Er Is nog een saldo aanwezig van de vorige actie, zoodat men kan beginnen met geld in ka-. Collectieve reclame werpt groot nut af. daarom zullen stellig voor samenwerking stommen opgaan, zoodat men vermoedelijk wel tot stichting kan overgaan. De vorige actie heeft eenige ontevreden heid verwekt bij bepaalde winkeliers, daar over kan thans van gedachten gewisseld war den. De heer Schinde'.er betoogde dat men bij cventueele oprichting Jirl ia napark en Paul Kuiperstraat in de vereeniging kan opnemen, dat is een uitbreiding die vermoedelijk haar nut. zal hebben. De voorzitter verklaart zich hier tegen om dat dit bezwaren zou opleveren bij eventueelc versieringen en kost en zou veroorzaken die men slecht kan verwerken. Een andere stem verklaarde zich tegen het opnemen van nog andere straten dan de Crcnjésbraat, omdat- men dan aan conse quenties zou vastzitten, die veeleer zouden •pleiten voor de oprichting van een vereeniging die heel Haarlem-Noord omvat. Met 22 stemmen voor en 2 bianco werd ver volgens besloten tot oprichting over te gaan. lie voorzitter deelt mede. dat nog van niet- aanwezigen toezegging ontvangen is, dat men gunstig' tegenover de oplichting van een Cronjéstraat-vereeniging staat. Tot. voorzitter werd gekozen de heer J. H. Korsjens, die zijn benoeming voorloopig aa nncent'I' ve rvo'eens worden benoemd tot bestuurs leden de hoeren: De Vries. W. D. Sanders, ir. Schinde'.er, J. Leenheer, J. J. Th. Bosman cn B. Prijs. Het bestuur stelt voor de contributie vast te stellen op f 10 per jaar, waartoe beslot-en wordt. Vastgelegd wordt vervolgens dat voor het zich inkoopen bij een eerstvolgende actie, geen gelegenheid zal zijn. Van de Paul Krugersiraat-vereeniglng was een brief ingekomen met verzoek tot aanslui ting aan de nieuw op te richten vereeni ging- Uit de besprekingen blijkt dat- men daar voor niets voelt; het- bestuur zal dezen brief later behandelen. De heer H. van Ric-hteren deelt- mede, dat- het saldo van het. comité aan de vereeni ging zal overhandigd worden zoodra geb'.e- i en is dat deze in overeenkomst met hot besluit dar betreffende vergadering vol doende levensvatbaarheid heeft. De heer Korsjens brengt nog dank aan den heer de Vries voor de leiding van dezen avond, waarna sluiting. PERSONALIA. Bij het politiekorps te Amsterdam is be noemd tot agent dc heer J. B. Wiersnia tc Haarlem. ARROND.-RECHTBANK. GEVAL VAN MEINEED. GETUIGE i DÉCHARGE NAAR HET HUIS VAN BEWARING. Donderdagmiddag stor.d voor de Haarlem- sche Rechtbank terecht de 19-jarige H. B. van 't L.. geboren te Zaandam, die op 18 No vember 1931 voor het Kantongerecht te Zaandam volgens de dagvaarding opzettelijk een val se he verklaring heeft afgelegd, waat- door J. A. de V.. die daar als verdachte te recht stond, werd vrijgesproken. De agent van politie G. van den Berg, te Koog aan de Zaan, had op 17 October J A. de V., die een motorrijwiel bestuurde, gelast te stoppen, omdat hij constateerde dat zijn duo reiziger H. B. van 't L. niet op een duo zit ting zat. maar op het benzinereservoir met beide beenen aan één kant. Voor de zitting van gistermiddag hand haafde de politieagent Van den Berg zijn reeds voor het Kantongerecht afgelegde ver klaringen. maar ook dc verdachte Van 't L. persisteerde bij hetgeen hij voor het Kan tongerecht gezegd had. De getuige a décharge J. A. de V., hield vol. dat er op het motorrijwiel twee zadels zaten, zoodat Van 't L. niet op het bezincre- servoir zat, maar op één der zadels. Zoowel de substituut-officier als de presi dent herinnerde getuige De V. aan dc 'oetee- kenis van den eed en ook toen de president- hom met nadruk waarschuwde, zich niet in het ongeluk te storten, verklaarde hij geen ander getuigenis te kunnen afleggen, want hij wilde niet „tegen zijn geweten in spre ken". Ook een volgende getuige a decharge werd door den president gewaarschuwd, dat voor het afleggen van een valschen eed zes jaar gevangenisstraf opgelegd kan worden. Toen alle getuigen gehoord waren, zei de president tot getuige De V.: „ik geef u nu nog voor het lij^tst dc gelegenheid om uw woorden te herroe pen. Ik waarschuw u dat u zichzelf ongelukkig zult maken!" Getuige De V. herhaalde dat hij geen an dere verklaring kon afleggen. Dc rechtbank ging daarop in raadkamer. De president vroeg, toen ce rechtbank weer in de zaal teruggekeerd was, aan getuige De V., of hij nog eens over de zaak nagedacht had. Getuige antwoordde bevestigend, maar merkte op, dat hij zijn verklaringen niet herroepen kon. De toegevoegde verdediger. Mr. I,. G van Dam. zei tegen den verdachte, dat ook hij nog gelegenheid had om zijn woorden te her roepen. Verdachte weigerde dit te doen. „Dan moot u het zelf maar weten!" zei Mr. Van Dam. De Griffier las daarop het proces-verbaal voor van de verklaringen, door De V. voor de rechtbank afgelegd. Vóórdat getuige De V. het proces-verbaal teckende. zeide de president nog: „Man, maak je toch niet ongelukkig!" De V. plaatste echter zijn handteekening. Het O. M. merkte op, dat de wetgever meineed heel zwaar heeft aangerekend. Deze beide verdachten schijnen dit niet te begrij pen en ook niet, dat door meineed iemand onschuldig in de gevangenis kan komen. Spreker achtte het bewijs van meineed ge leverd en cischtc acht maanden gevange nisstraf. Mr. Van Dam merkte op. dat -leze meineed een minder ernstig gevolg heeft ze- 1 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. DOODZIEK NA EL KEN MAALTIJD Zuster leed aan hevige indigestie. Nu gelukkiger dan ooit. „Het leven van een verpleegster laat niet veel vrijen tijd over, maar omdat ik zooveel aan Kruschen te danken heb, vind ik het een staaltje van mijn plicht om u en ook anderen de feiten mede te deelen. Ik had ergen last van te veel maagzuur en opgeblazenheid en wel zoo erg, dat ik er echt ziék van was. Ik kon gewoon niet eten. Alleen de gedachte eraan maakte mij al on passelijk. Als ik mijzelf absoluut clwong om wat te eten, werd ik ernstig ziek en het eindigde met flauw te vallen. Ik begon wer kelijk het leven als een last te beschouwen. Nu heb ik 12 maanden lang Kruschen Balts gebruikt en zonder eenigen twijfel heeft dit mijn maag en spijsverteering weer geheel in orde gebracht Ik ben nu zoo gezond als 't maar kan en heb meer plezier in mijn werk dan ooit te voren. Al mijn patiënten, die er voor in aanmerking komen, raad ik ook aan Kruschen te gebruiken". Zuster E. S. Indigestie wordt veroorzaakt doordat uw maag- of verteringssappen niet normaal meer vloeien. Hieruit volgt, dat uw voedsel, inplaafes van door het organisme te worden opgenomen zich in het lichaam ophoopt en daar gaat gisten, waardoor schadelijke vergiften ont staan. U behoeft er daarom slechts voor te zorgen, dat de verteringssappen weer nor maal vloeien en u zult van uw maagkwalen verlost, zijn. Dit is ook de manier waarop Kruschen Salts te werk gaat en waardoor het een zoo snelle en duurzame verlichting brengt van alle Indigestie. De onmiddellijke uitwer king der zes minerale zouten in Kruschen is een aansporing voor de lichaamssappen, die weer gezond en normaal vloeien. Dit be- teekent, het einde van alle indigestie! En een ongekend en onverdeeld genot van uw maaltijden, terwijl u in 't minst niet beangst hoeft te zijn, dit naderhand te moeten „be zuren". En dit niet alleen! U zult ook spoe dig den heilzamen invloed merken, die Kruschen Salts op uw bloedsomloop heeft. U zult zich een ander mensch gaan voelen, ge lukkiger. opgewekter en met meer eetlust dan ooit tc voren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. had en dat de rechtspraak daardoor niet ernstig geschokt is, omdat het slechts een geringe overtreding van de politieverordening ie Koog aan de Zaan betreft. Pleiter meende cat een antwoord op de vraag, wie nu eigen lijk de waarheid gesproken heeft, heel moei lijk is. Opvallend vond hij het. dat vier ge tuigen a charge percies hetzelfde en mot de zelfde woorden g\zegd hebben. Hij meende dat het eigenaardig is,, dat alle vier getuigen in een kort oogenblik gezien zouden hebben, dat de duo-rijder niet op een zadel, maar op het benzine-reservoir zat. Nu beide partijen hun verklaringen handhaven cr er dus een geval van twijfel is ontstaan, meende plei ter, dat er voor de rechtbank aanleiding bestaan, om den verdachtevrij te spreken. Hij had dus de eer. vrijspraak te vragen. De uitspraak volgt over veertien dagen. De getuige a décharge De V. werd naar het Huis van Bewaring overgebracht. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Kreft. Pres. Steynslraat 72, aktentasch. H. Vent. Reguliersstraat 28. ceintuur. A. Wasse naar, Damiatestraat 32. das. M. Bosch, Mees ter Cornelisstraat 8, dop v. e autowiel. De Vries, Kampervest 43, hond. Gans, Kruis straat 18. hond. GroOtes, Thorbeckestraat 56, handschoen. Rijkenboer, Duvenvoordestraat 15rd„ idem. Kennel Haerlem. Regentesse- laan 22, hond. J. v. d. Vlugt, Overtonstraat 67. laars. Fennis. Nieuwe Raamstraat 15, melkbons. E. Klute, Schoterstraat 7. passer en trekpen. Harren, Kruistochtstraat 62, por- temonnaie m.i. v. d. Linden. Ravelingsteeg 6zw. pakje m.i. Ent-Braad, Kinderhuissingel 62, portemonnaie m.i. Braspenning, Harmen- jansweg 41, rijwielbelastingplaatje. Meyer, Voortingstraat 1, ring. Jasper, Voorzorg straat 84zw„ rijwielpomp. Colombijn, Juliana- laan 257, tasc'nje m.i. Peschar, v. Oosten de Bruijnstraat 186, taschje. EEN GEVAL VAN ZIEKTE VAN WEILL Blijkens opgave in de Staatscourant heeft in de week van 17 tot en met 23 Januari zich te Haarlem een geval van de ziekte van Weill voorgedaan. Naar wij vernemen is het geval voorgekomen bij een kind van negen jaar. en is'dc oorzaak niet vastgesteld kun nen worden. De ziekte van Weilk wordt gewoonlijk ver spreid door ratten en de besmetting komt meestal tot stand in z.wemwater e. d. Gevaar voor uitbreiding is er dus niet. NOG NIET TOT BEWUSTZIJN TERUG GEKEERD. Naar ons bij informatie aan de Maria- Stichting werd medegedeeld is M. v. B. het meisjes dat te Hillegom met een auto in bot sing kwam, neg steeds bewusteloos. UITGAAN. Schouwburg Jansweg. Zondag 31 Januari en Maandag 1 Februari zal in boven genoemden schouwburg door de Vereenigde Tooneelisten een opvoering wor den gegeven van ..Tropenwee", een Indische schets door Joh. de Boer. In dit stuk wordt on.s door den auteur een kijk gegeven op de sociale toestanden uit het leven der ambte naren in dc Tropen. Medewerkenden zijn: de dames Coba Kinsbergen, Jo de Boer-Mulder, cn do heeren Joh. de Boer, D. van Ollefen Jr., Ko van Sprinkhuizen e.a. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans abonneeren ont vangen het Handelsblad deze maand GRATIS. Abonnement f 1.90 per maand cn f 5.50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad (WENSING'S Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209. ALGEMEENE ONTWAPENINGS BIJEENKOMST. „De Conferentie mag niet mislukken." Zeer velen waren Donderdagavond aan wezig op de Aigemeene Propaganda-Bijeen- komst ten gunste der Omtwapeningsconfe rentte in het Brongebouw. De heer W. A. C. Warnier wees in zijn openingswoord op de belangrijkheid van de ontwapeningsconferentie te Genève en gaf toen het woord aan Mej. L. C. A. van Eeghen (Doorn). Dc meeste gedelegeerden ter ontwapening? conferentie zijn pessimistisch gestemd en ook zij, die door hen vertegenwoordigd worden. Maar dit mag geen reden zijn om bij d pakken neer te gaan zitten. De publieke opinie roept thans om ontwapening. In de eerst' plaats om economische en financieele redenen Voorts speelt het gevoelsargument een rol Er rust verder een wettelijke verplichting op de Volkenbondsiieden om de bewapening te verminderen. „Laat ons hopen", aldus spr. „dat de vrede? conferentie de internationale idee beeft be grepen en door vermindering in bewapening den eersten stap op het pad der werkelijke ontwapening zal zetten". Mevr. W. A. L. RosVrijman legt er dien nadruk op, dat allen mede verantwoor delijk zijn voor den gang van zaken ook in Genève. Men mag niet tevreden zijn met vergaderingen. De vorige oorlog heeft 11 mülioen dooden. 20 millioen oorlogsweezen en 5 millioen weduwen gekost. Verder worstelt men over dc heele wereld met een economische crisis. Er zijn dertig verschillende typen van gas, waartegen alle beschermende midde len nutteloos zijn. Men moet zich ontdoen in dezen tijd van beschaving van de brandende schande die rust op de wetensdhap, dat zij haar "technische vondsten in dienst stelt van de meestbiedende. De geschillen der volken moeten berecht worden door een onpartijdig derde en niet door wapengeweld. Men is verplicht de wereld toe te roepen: Stop dit- oorlogsbedrijf! Men zegt zoo dikwijls, dat de Volkenbond nog zoo weinig doet. Maar men moet niet vergeten zegt spr. dat die bond slechts dat doen kan waartoe wij hem m staat stellen. W ij moeten zorgen dat die Volkenbond meer kan deen. Prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine (Wassenaar) waarschuwt tegen de hoop in het Paradijs aan te komen door deze con ferentie. Dat is niet de bedoeling. Aks men de ontwerp- conventi-e ziet, merkt men, naar hoe weinig er gestreefd zal worden. Wenden in Genève resultaten geboekt-, dan is slechts een eerste stap gedaan. Doch het staat er slecht voor. wanneer men redeneert: ais het Paradijs niet bereikt kan worden dan doe ik den eersten stap ook niet. Deze vergadering is samengeroepen om zoo veel mogelijk enthousiasme en diepers nog. te wekken, opdat er iets ge'beure. Men kan in Genève niets bereiken als in de ziel der volkeren niets leeft. Ir. C. G. C r a m e r (Bloem end aalt zegt. dat jaarlijks millioen en worden besteed aan mili taire lasten, mi:koenen die zooveel beter ge bruikt hadden kunnen worden. Aan beper king en vermindering van die uitgaven wordt, niet gedacht. Ondanks veie verdragen en conferenties, aan wie spr. niet elke waarde ontzegt, is nog niet veel bereikt. De hoofd zaak is niet verkregen, ontwapening. Spr,, optimist, is ten opzichte van deze conferentie echter pessimist. De samen stelling der verschillende delegaties is niet de juiste, daar de meeste voor een groot deel uit militairen bestaan. Daarom is een sterke tegendruk noodig opdat de actie hier zoo grcot wordt dat men niet met leege han den terug durft te komen. De heer Lod. II. Po vel (Overveen) noemt don oorlog een ramp van onafzienbare uitge strektheid. De overwonnenen, zoowel als de overwinnaars lijden er onder, in den vorm van werkloosheid, economische depressies. Een der schoonste Christ, werken is den oor log. die iets verschrikkelijks is, uit te ban nen. De zedelijke kracht van het recht moet in de plaats komen van dc stoffelijke kracht van het geweld. Het pauselijk vredesprogram bestaat uit drie grondslagen: vermindering der bewapening, scheidsgerecht, sanctie. Ds. J. B. Th. Hugen'holt-z (Ammerstol) noemt twee voorwaarden aan de ontwape ning verbonden, n.l. een nieuwe geest onder de menschheid, een geest van offerbereidheid, trouw, broederschap en een nieuwe interna tionale ordening, waarin de geschillen tus- schen de volken op vreedzame wijze opge lost worden. De eerste ste-en hiervoor is al gelegd in den vorm van den Volkenbond. Spr. is er van overtuigd, dat deze Bond al heel veel goed gedaan heeft, meer dan de menschen denken. Over de zedelijke ontwapening der volken is spr. niet tevreden. Overal is men vredelie vend. doch de militaire uitgaven stijgen des ondanks per dag en de kazernes zi:ten vol. De geestelijke ontwapening is nog niet sterk genoeg. Eerst als zij groot en sterk genoeg is, kan zij de stoffelijke tot gevolg hebben. De heer Warnier las hierop de volgende •resolutie voor. waaraan alle aanwezigen adhaesie betuigen: De Alg. Ned. Vrouwen Vredesbond (afdee- ling Haarlem en Heemstede), Anti Revolution- naire Kiesvereeniging „Nederland -en Oranje" Bond van Jonge Liberalen. Chr. Dem. Unie. Chr. Hist. Unie. Int. Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid, Jongeren Vredesact-ie, Jongeren Vredes Federatie, Kerk en Vrede (afd. Haar lem, Haarlem-Noord, Heemstede), Nooit- Meer-Oorlog-Federatie, R.K, Staatspartij. R.K. Vredesbond. S. D. A. P.. Ver. voor Volkenbond en Vrede. Vrijheidsbond. Vrijz. Dem. Bond.en Vrijz. Dem. Jongeren Organisatie, in verga dering bijeen ter propaganda voor het wel slagen der ontwapeningsconferentie. uiting gevend aan een ernstig en krachtig vredesverlangen. vreezend de rampzalige gevolgen van cul- t-ureelen. economise hen. poiitieken en phy- sieken aard, welke een mislukking uwer con ferentie zou kunnen hebben, in de overtuiging dat de steeds groeiende bewapening een zeer ernstige bedreiging be teeken t voor den Vrede en de Welvaart der Volkeren. dringen er bij uwe conferentie in naam der humaniteit met den meesten nadruk op aan, zich wel rekenschap te geven van de hoop volle spanning, waarin millioenen de resul taten uwer conferentie tegemoet zien der halve niets onbeproefd en ongedaan te laten, wat zou kunnen leiden tot zoodanige vermin dering der bewapening, dat de voortduren de bedreiging van den Vrede daadwerkelijk wordt weggenomen, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. geeft geuren smaak aan uw glaasje rCAT2&ZOON VAN PEKELA, G RO NING E; M. N ENQUêTE-COMMISSIE IN HET TEXTIELCONFLICT? VOORSTEL VAN DEN R1JKSBEMIDDELAAR De rijksbemiddelaar Ir. Van IJsselsteyn heeft, nu tat heden geen overeenstemming tusschen de partijen, betrokken bij het con flict in de Twentsche textielnijverheid is verkregen, een schriftelijk voorstel aan den minister van arbeid, handel en nijverheid doen toekomen, om een commissie van on derzoek in te stellen, ingevolge art. 45 der arbeidsgeschillen wet. Dit zou echter door den geheelen minister raad moeten geschieden. VOORDRACHTMIDDAG KUNST AAN 1IET VOLK. Men schrijft ons: Zondagmiddag zal voor bovengenoemde vereeniging in den Jansschouwburg optreden mevrouw Thera La tour. Het- programma ver meldt o.a. werk van Ileinrich Mann, van jon gere dichters en Cocteau's La voix humair.e, vertaald en bewerkt door Thera Latouri EEN TREFFENDE PLECHTIGHEID In het crematorium op Westorveld had gis termiddag een zeer treffende plechtigheid plaats. Gelijktijdig had de crematie plaats van het stoffelijk overschot van Mevr. de wed. D. Reerink-Mazure. die op S3-jarigen leeftijd in Den Haag overleed en van haar dochter, mevr. de wed. H. W. Goethals-Ree- rink, die een dag na haar moeder op 50-ja- rigen leeftijd overleed en tot voor kort hier woonachtig was. Het stoffelijk overschot van moeder en dochter werd achter elkaar uitgedragen. Er was zeer veel belangstelling. Van de aanwezigen verme'den wij Dr. C. Jonges. te Haarlem. Mevr. H. W. Bakker—Di- feree. Beverwijk. J J. Thöne. Haarlem. P. C. Jansen. Haarlem, Ch. en W. G. E. Wijgers, Heemstede. Gesproken heeft eerst de heer Goethals Reerink, die er op v/ees, dat beide vrouwpn een sieraad der samenleving waren en hoe de dochter liefderijk voor de moeder heeft gezorgd. De dood heeft hen niet kunnen scheiden en nu zijn ze weer vereengid. De heer E Roodhuyzen uit Amersfoort sprak als vriend van wijlen den heer Goet hals. Daarna daa'de onder groote stilte eerst het- stoffelijk overschot van Mevrouw Ree rink en vervolgens dat van haar dor) ter, waarbij de heer George Robert, ui; Haarlem op het orgel „Es ist bestimmt in Gottcs Rat" van Mendelssohn Bartholdy en Largo van Handel deed hooren. Notaris W. H. Lubbers uit Amsterdam heeft daarna namens de familie dank ge zegd voor de groote belangstelling. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. en sprt na ende lippen la dooien vao 30-60 en 90 cl Tob* SO et. Bli Apoth. en Droofdea RADIO-PROCRAMMA ZATERDAG 30 JANUARI HAMBURG 372 31. 6.10 Ochtendconcert. 10.50 Middagconcert door orkest. 3.20 Concert door het Norag- orkest onder leiding van Adolf Seeker. 9.50 Dansmuziek. LANGENGERG 472 31. 6.25 Concert. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.55 idem; 12.25 middagconcert onder leiding van Wolf. 1.55 gramofoonmuziek. 4.20 Vespercon- cert. HILVERSUM, 1875 31. 6.45 VARA. Lichaamsoefeningen onder lei ding van G. Kleerekoper; 7.3u idem. 8.Tijd sein en gramofoonmuziek. VPRO. 10.00 mor genwijding VARA 10.15 uitzending voor ar beiders in de Continubedrijven. 12.0 Tijdsein en septet onder leiding van Is. Eyl. 1.45 Rust poos voor het verzorgen van den zender; 2.15 Kwartiertje voor het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling 2.30 Kinderkoor onder leiding van Leida Hulscher. 3.— Onze belastingen. 3.20 Het Amsterdamsch solisten Kwintet on der leiding van Loe Cohen. 4 Dr. J. Pijl Gebeurt er vivisectie op menschen? 4.30 Ver volg concert 5.15 Beoefening der huismuziek. 6.— Literair halfuurtje d'oor A. M. de Jong. 6.30 Volksliederen door de zanggroep der Am- sterdamsche A. J. C. .De Wielewaal" onder leiding van Piet TIggers. 6.45 Uit dc roode jeugdbeweging <A. c.). Spreker Nico Bloe- mendaal. 6.50 Vervolg Volksliederen. 7. Consultatie schaakpartij. 8.Vara-orkest onder leiding van Hugo de Groot. 8.45 Bij de pomp. wckelijksch nieuws van Teun de Klep perman. 8.Vervolg concerta 9.45 bestuurs- mcdedeelingen door A. de Vries, 10.— vervolg concert, 10.4O Persberichten van het pers. bureau Vaz Dias. 10.50 Voordracht door Wil lem van Cappellen, Kees Bakker. Adolf Bouw meester. 11.15 Gramofoonmuziek. IIUIZEN, 298 31. 8.00 KRO. Gramofoonmuziek. 10.trio on der leiding van Piet Lustenhouwer. 11,30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor Per- quin. 12.Tijdsein en politieberichten. 12,15 KRO sextet onder leiding van Piet Lusten houwer. 1.45 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 2 Gramofoonmuziek. 2.3» Kin deruurtje door mevr. Nuwenhuis-van der Rijst. 8.— Gramofoonmuziek. 5.15 Esperanto- nieuws. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.20 'Journa listiek week overzicht door Paul de Waard: 6.40 Esperanto-cursus: ,.10 Spreker Dr. G. Jansens. 7.30 Politieberichten. 7 45 Sport - praatje. R.K.F.: 8.Het KRO Salonorkest onder leiding van Marinus van 't Woud. 9.15 Persberichten van het Persbureau Vaz Dias. 11.— Gramofoonmuziek. KALUNDBORG, 1153 31. 11.21 Strijkorkest onder leiding van Ben- dix: 1.50 gramofoonmuziek. 2.5) Ömrocphar- monie-orkest. onder leiding van Johannes Andersen. 9.35 populaire muziek. 10.20 dans muziek.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 6