V. S. V. TWINTIG JAAR! SPORT EN SPEL 1912 16 FEBRUARI 1932 KON. NED. VOETBALBOND. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 30 JANUARI 1932 ZESDE BLAD H. F. C.—V. S. V. Het H.F.C.-elftal heeft voor dezen wed strijd de volgende opstelling: Het programma voor Zondag. Morgen is het voor de Haarlemsche voet bal-enthousiasten weer een heel moeilijke keus. want er zijn hier twee heel belangrijke wedstrijden vastgesteld, namelijk HP.C. V.3.V. en E.D.O.Zeeburgia. Aan de Spanjaardslaan krijgen we een strijd tusschen H.F.C., een gegadigde voor de tiende plaats, en den kampioenscandidaat V.S.V. Onze stadgenooten hebben nu twee punten achterstand op V.U.C. en drie op Xerxes. Ze moeten allemaal nog slechts drie wedstrijden spelen. Eén misstap kan dus noodlottig worden. H.F.C. kan nu alleen nog van de laatste plaats komen, als V.U.C. en Xerxes nog een paar punten verliezen en als H.F.C. alles wint. Door deze drie clubs moet nog het volgende programma worden afge werkt: H.F.C.: T h u is tegen V.S.V. cn Blauw Wit. Uit tegen Feljenoord. V.U.C.: Thuis tegen Feijenoord en A.D.O. Uit tegen Blauw Wit. XERXES: Thuis tegen A.D.O. en Hilversum. U11 tegen Z.F.C. Het toeval wil dus, dat ze alle drie nog twee thuiswedstrijden hebben. Op papier heeft Xerxes het gemakkelijkste programma. Daar valt ln de huidige omstandigheden echter geen peil op te trekken. V.S.V. heeft, doordat Feijenoord zoo onverwacht van D.F.C. gewonnen heeft, nog een heel mooie kans op het kampioenschap, vooral omdat ze haar twee concurrenten D.F.C. fuit) en Feijenoord thuis) nog moet bestrijden. En doordat V.S.V. dezer dagen haar twintig jarig bestaan viert (zie elders in dit num mer), zal zij er ook morgen tegen H.F.C. wel alles op zetten om te winnen. Het vermaarde achtertrio Van der Meulen-Wamsteker—Smit zal dus geen gemakkelijken middag hebben. Toch gelooven we nog niet zoo vast aan een overwinning voor V.S.V. Laat H.F.C. er in ieder geval aan denken, dat ook V.U.C. en Xerxes morgen een alles behalve gemakkelijken wedstrijd hebben. De wedstrijd StormvogelsR.CJEL is uitge steld. In Afdeeling I zijn een paar heel spannen de ontmoetingen vastgesteld, o.a. Ajax—West Frisla. Zooals onze legers weten hebben de AJacieden nog maar één punt noodig om de nu al twee maal uitgestelde kampioensfuif te houden. Jammer voor hen moeten ze het echter opnemen tegen West-Frisia. de eenige club, die nog met het aantal winstpunten van Ajax gelijk kan komen. De Enkhuizers hebben dus niet heel veel kans. maar weten de nat in de voetbalwereld veel mogelijk is, zullen ze morgen ..vechten als leeuwen"! Verder wordt in deze afdeeling de oude historische strijd SpartaH.V.V. gespeeld. Welk een verschil met vroeger, toen dit dik wijls om de eerste plaats ging. Nu gaat het om het veege lijf te redden! Er is in het Kasteel van Spangen natuurlijk geen plaats je onbezet. Wij houden het ditmaal eens op de Rotterdammers. De drie overige kampioenscandidaten in Afdeeling n Z.F.C.. D.F.C. en Feijenoord heb ben alle een zwakke tegenstandster, name lijk resp. Hilversum, Blauw Wit en V.U.C. Aan de Kleverlaan krijgen we eindelijk de lang verwachte ontmoeting E.D.O.—Zeebur gia, die om het kampioenschap gaat. Welis waar is de winnaar dan nog niet definitief kampioen, maar die doet er dan toch den moois ten gooi naar. Op het oogenblik luiden de cijfers van deze twee clubs als volgt: gesp. gew. gel. verl. pt. v.t. gen> E.D.O. 15 11 4 0 26 61—25 1.73 Zeeburgia 15 12 1 2 25 47—21 1.67 Zooals men ziet zijn die van E.D.O. in alle kolommetjes heel wat mooier, dan die van de Amsterdammers. Vooral op het cijfer 0 in het kolommetje „verl." mogen onze stad genooten heel trotsch wezen. Teder die weet, hoe zwaar In den regel de wedstrijden in de tweede klas zijn, beseft dat dit een mooie prestatie Is, waarop geen enkele andere club (D.H.C. uitgezonderd) bogen kan. Nu ziet men eens. wat taal volhouden vermag! Van hoeveel beteekenis het mtusschen voor E.D.O. is. om morgen van Zeeburgia te win nen. kan men zien als men naar het nog resteerende programma kijkt. Dat van E.D.O. is heel wat zwaarder, dan van haar tegen partij. E.D.O. moet dan nog thuis spelen tegen Hercules en uit tegen Zandvoort; Zee burgia krijgt thuis nog het zwakke A.F.C. en moet nog een uitstapje maken naar Baarn. Met dit alles voor oogen moeten we dus aan nemen, dat het morgen de laatste kans voor EDO. is. Dat. zij die grijpc! Bloemendaal krijgt morgen W.F.C. op be zoek. Op 1 November wisten de witten in Wormerveer met l—0 de eerste ontmoeting te winnen, wat altijd als een bijzondere ver dienste is aan te merken, want daar „sneuve len" heel wat clubs. Bloemendaal kan nog gemakkelijk een paar plaatsen op dc rang lijst stijgen en moet daarvoor morgen dus voor de tweede maal van W.F.C. winnen, wat o.i. best kan. De vroegere rechtsbuiten J. Kammeijer zou moTgen weer eens mee spelen, maar door een ernstige ongesteld heid is hij hierin verhinderd. Hij is nu ech ter weer herstellende. Kinhelm verkeert in hetzelfde geval als Bloemendaal. Ook zij kan het op de rang lijst nog wat „hooger-op" zoeken. Morgen komt V.V.A. bij haar spelen, van wlen zij op 1 November met 20 verloren heeft. Er moet dus revanche genomen worden, al zal dit niet gemakkelijk vallen, want V.V.A.-verkeert nog in degradatiegevaar, al is dit niet groot. Dc beide punten zullen wel door Kinhelm veroverd worden. Haarlem gaat naar den ernstigston degra- datlecandidaat, het Sloterdijksche Spartaan. Een ondankbare taak, om een club nog verder in het moeras te helpen. De roodbroe- ken, die overigens heel rustig op het veld kunnen verschijnen, zullen natuurlijk uit. sportieve overwegingen behoorlijk partij geven enwaarschijnlijk weer twee pun ten rijker terugkeeren. Tenslotte eaat Zandvoort morgen een bijna onvermijdelijke negende nederlaag tegemoet, want als zij speelt, zooals nu al een paar maanden het geval is, dan zal het vrijwel tot de onmogelijkheden bchooren, dat zij in Utrecht van Hercules wint. Misschien zullen de Utrechtenaren, die niets meer te winnen of te verliezen hebben, niet „tot dc tanden gewapend" binnen de krijtlijnen verschijnen, maar zij zullen toch niet met een 0—0 gelijk spel tevreden zijn, zooals op 1 November in JSandvoort het geval was. Van der Meulen. Wamsteker, Smit, R. Jongeneel, Kruyer. P. Jongeneel Höck, Dorsman, Mlezérus, Koreman, Hagenaar. E. D. O.—ZEEBURG IA. Men schrijft ons: Deze hoogst belangrijke wedstrijd zal vrij wel de beslissing brengen wie kampioen wordt. Een overwinning-geeft aan E.D.O. drie ounten voorsprong en een nederlaag één punt achterstand. Wel geven wij E.D.O. iets meer kans, doch het is voetbal. Laten wij hopen dat het een eerlijke, faire partij zal worden. Voor de werkloozen stelt E. D. O. weer een aantal kaarten beschikbaar. Jongenskaarten worden na half twee niet meer verkocht. Het publiek wordt ten sterkste aanbevolen, van den voorverkoop gebruik te maken, dit voor komt onnoodige drukte aan de loketten. De wedstrijd wordt geleid door Mr. Van Bisse- lick. Het E.D.O.-elftal is als volgt: De Waard, K. Zandstra, Swart, Boerée, Dinkla. Oomen, Perukel Sr., Koppen, Steffens, Perukel Jr., J. Koene. BLOEMENDAAL—W.F.C. Men schrijft ons: Voor Zondag a.s. is vastgesteld bovenge noemde wedstrijd, die gespeeld wordt aan den Brederodeweg te Bloemendaal. De kans op de eerste plaats, die er een tijdlang óók voor de „witten" heeft bestaan, is voorbij, daar Haarlem inmiddels kam pioen dezer afdeeling is geworden. In ver gelijking met het vorige jaar heeft „Bloe mendaal" wel een zeer succesvol seizoen tot heden toe achter den rug. Na zoo'n seizoen dient echter ook een goede plaats te worden Ingenomen, opdat men dit straks na afloop daarvan aan de ranglijst zal kunnen zien. Men dient Zondag a.s„ na drie achter el kaar geleden nederlagen, weer eens alles er op zetten om te winnen en niet denken, dat men er wel komt. Tegen de „hekkesluiters" waar W.F.C. nu nog voor in aanmerking komt. ofschoon haar papieren beter staan dan van „de Spartaan", Is het moeilijk vechten, wat wij reeds eerder ondervonden ln Wormerveer en waar door hard werken een zeer eervol resultaat is verkregen. „Bloemendaal" komt uit met de volgende opstelling- Huisman. Rapp, C. Bakker. Immer. H. Beiik, Van der Meij, F. Bakker, Kohier, De Bock, Parson, Strik. SPARTAAN—HAARLEM. Haarlem verschijnt morgen waarschijnlijk met de volgende opstelling: Hoe ben. Van Daa'.en. Huysmans, De la Mar. Oldenburg. Vreeken, Iseger, Bieshaar, Breeuwer, Van Polanen, Kammeijer. Het medespelen van De la Mar en Van Polanen is nog niet zeker. HERCULES—ZANDVOORT. Het Zandvoort-elftal luidt als volgt: Scheffer. Keesman. Keur, P. Schaap, Molenaar. G. Paap. Dorsman. Moppes. Kraayenoord, Weber, Van den Bos. HAARLEM 2—A. F. C. 2. Het reserve-elftal van de roodbroeken is als volgt samengesteld: Kaan. Boot. Moolenaars. Van der Valk. Buissink, Dik. Klipp, Dankelman Jr., De Winter, Verwaal, Onkenhout. ZEEBURGIA II—E. D. O. II De reserves van E.D.O. spelen in verband met den wedstrijd van het eerste elftal d<js morgens half elf in Amsterdam tegen Zee burgia II met het volgende elftal: Van Roon, W. Zandstra, v. Weeren, J. Koene, G. Jansen, Dreijer, v. Norde, Bruin, Calandt, Vrenegoor H. Koene Z.F.C. n—STORMVOGELS II. Stormvogels II. dat nog zoo broodnoodig eenige punten kan gebruiken, komt in de volgende sterke opstelling uit: Wagenaar. Heilig, Van Gelder, Zwaan, Langbroek. Spruyt, Verzijlberg, Struys, Van Pel, Kuyper De Jonge. R.C.II. 2—ALCMARIA VICTRIX 2. Voor dezen wedstrijd, die op Zondagmid dag kwart over twaalf waarschijnlijk op het R.C.H.-terrein wordt gespeeld, zal R.C.H. 2 in de volgende opstelling verschijnen: Schoustra. Kaestner, Spoor, Hessels, v. d. Berg, Provost. v. d. Berg, Kedde, Ruigrok, Slot, Meyer. „SPARTA" (PRAAG) IN ONS LAND. Naar wij vernemen zal de bekende Prof.- club Sparta" uit Praag. waarin o.a. de be- bekende vroegere Belgische soeler Ravmond Bralne meespeelt, begin ADril drie wedstrij den in ons land komen soelen. Vast staat de wedstrijd tegen Blauw-Wit in het stadion te Amsterdam, welke vermoedelijk Zaterdag 2 April zal plaats vinden. Verder zal do Tsjechische club nog ;wec wedstrijden spelen tegen twee Nederlnndsche elftallen. Plaats en datum zijn hiervoor nog niet bepaald. Het tegenwoordige eerste elftal van V.S.V.achterste rij van links naar rechts: v. d. ServaascommissarisVan Zutfen, Van der Wint, Van der Griendt (van links naar rechts): Dc Koning, Jac. Wey en Heyermans; voorste rij (van links Wolf Jr., Michel, Wolf Sr., Hillekamp. Wij herinneren ons nog als de dag van gisteren, dat wij ongeveer vijf jaar geleden in „Sport en Spel" schreven: „Vergissen wij ons niet, dan zal dit ju bileumjaar tevens een kampioensjaar worden. We zouden haast zeggen: ,.Het kan den IJmuiden-Oosters niet meer ontgaan". Dan volgen echter de zware promotie-wedstrijden. Een succesvol ver loop van deze ontmoetingen zou het mooiste cadeau voor de jubileerende vereeniging zijn." Zooals gezegd, schreven we dit in 1927. V. S. V. speelde toen in de derde klasse A van der. toen nog niet K. N. V. B. En inderdaad, het kampioenschap werd behaald. Toen volgden de promotie-wedstrijden naar de tweede klas en ook ten opzichte van deze ontmoetingen werd onze wensch ver vuld. V. S. V. promoveerde dus aan het einde van het seizoen 19261927 naar de tweede klas. „En mochten de deuren der tweede klasse voor u opengaan, dan, V. S. V-'ers, er voor gezorgd, dat het veroverde tweede-klasse schap niet meer wordt prijsgegeven", zoo schreven we verder, zulks naar aanleiding van het feit. dat V. S. V. reeds tweemaal naar deze afdeeling gepromoveerd was, waarna echter steeds degradatie vo'gde. En driemaal is scheepsrecht ook deze wensch is in vervulling gegaan, ten minsteer is na de promotie van 1927 geen degradatie gevolgd. Toch werd het veroverde tweede-klasse schap wèl prijsgegeven en al spoedig ook, want na een zeer succesvol seizoen 19271928 werd het kampioenschap der afdeeling be haald en volgde zelfs promotie naar de eerste klasse. We gelooven niet. te zullen worden tegen gesproken, als we beweren, dat we een der- ge'ij ke snelle promotie nog nimmer hebben meegemaakt. Op 16 Februari 1927 vierde V. S. V. haar 15-jarig bestaan nog als derde-klasser en een goed jaar later konden de roodwitten zich gepromoveerd eerste-klasser noemen. In hun nieuwe omgeving hebben de V. S. V.'ers het nog niet tot de bovenste plaats kunnen brengen, maar wel kan gezegd worden, dat zij tot de lastige tegenstanders van alle clubs behoord hebben, zoodat deze zich pas van de overwinning verzekerd acht ten, wanneer het eindsignaal geblazen was. Dit seizoen heeft V. S. V. geruimen tijd het vele weken lang leidende Feijenoord geducht op de hielen gezeten, doch na de nederlaag, tegen deze vereeniging in Rotterdam ge leden. zijn de IJmuidenaren wat gaan af zakken en achtte men hun kans geheel en al verkeken. Doch ziet, plotseling volgde een Inzinking bij Feijenoord, zoodat op het mo ment, dat deze regelen aan het papier wer den toevertrouwd, V. S. V. nog een kansje gekregen heeft. In de jarpn van het eerste klasseschap tra den drie spelers van V. S. V. zoodanig op den voorgrond, dat zij de aandacht van „be voegde autoriteiten" trokken, die hun een plaatsje in een vertegenwoordigend elftal toedachten. Het waren A. van der Wint (doelman). A. van der Griendt (linksback) en De Koning (voorhoede-speler). Verder noemen we nog als de meest op den voor grond tredenden: „Nekkie" Koning en C. v. d. Pieterman. Jammer genoeg kon laatstgenoemde de aanvoerder dit jaar wegens een ern stige ziekte, waar voor hij nóg verpleegd i wordt, niet spelen. I Wat dit beteekent I voor iemand, die twaalf jaar in het C..v. d. PIETERMAN eerste elftal heeft ge speeld, zal ieder begrijpen! Van deze plaats zij hem een spoedig en algeheel herstel toe- gewenscht. Keeren we thans naar de „grijze oudheid" terug om dan even vluchtig de V. S. V.- film af te draaien. In 1912 werd door een aantal jongelui een club opgericht, welke luisterde naar den naam „Unitas". Aanvankelijk werd gespeeld op een terrein nabij het Velser station, doch toen „Unitas" in den H. V. B. wilde gaan spelen, moest èn van naam èn van terrein veranderd worden. Men verhuisde toen naar het huidige terrein en de naam werd V.S.V. Van den H. V. B. naar de derde k'as van N. V. B. was voor V. S. V. slechts een oogen blik werk en ook het behalen van het kam pioenschap alsmede promoveeren was voor V. S. V. „een ding van niets". Na deze succesvolle periode volgde de reactie: V. S. V. degradeerde. Hierna werd nog wel een paar maal het afdeelingskam- pioei-,schap behaald, maar promotic bleef uit In het. seizoen 1918—1919 was V. S. V. reeds in het bezit van de kampioensmedaille ge steld, waardoor automatisch promotie kon volgen, doch een protest van Neerlandia ver nietigde a'le ..roodwitte illusies". Twee jaar later hadden de roodwitten echter succes: De poorten van de tweede klas gingen voor hen open en werden weer achter haar gesloten, doch in het volgende jaar gingen ze wederom open en.... was V. S. V. weer derde-klasser. Tot haar 15-jarig bestaan bleef V. S. V. vervolgens in de derde klasse spelen, waar na bovengenoemde snelle promotie volgde. Had V. S. V. in den beginne nog al eens te kampen met gebrek aan goede bestuurs leden, het tegenwoordige bestuur mag er zeker wezen. Het bestaat uit de heeren P. J. v. d. Linden (voorzitter), L. Menist (se cretaris). C. Maas (penn.) J. Scheeres. Theo van Eek, Tj. Servaas, J.v. Alfen, en J. Hei ligers. Tenslotte zij nog gemeld, dat de linksbui ten E. Hillekamp van de oprichting af lid is geweest. Het vorige seizoen werd hij een paar wedstrijden vervangen, doch tenslotte werd weer een beroep op hem gedaan en dit seizoen heeft hij o.a. tegen z. F- C. in Zaan dam getoond, dat hij nog altijd zijn plaats waard is. Een speler, die ook tal van jaren zijn beste krachten aan V. S. V. heeft gege ven, is Wout Zwanenburg, bijgenaamd „Bug" Hij was een uitnemend voetballer, die heel wat doelpunten voor de roodwitten heef? gemaakt. Op 16 Februari bestaat V. S. V. officieel twintig jaar. De kans bestaat echter, dat c feeste'ijkheden later gevierd worden, omdat dan mogelijk aanvoerder v.d. Pieterman in zooverre hersteld is, dat hij er aan kan deel nemen. V. S. V/s voorzitter aan het woord. Wanneer ik mij nederzet om enkele regels te schrijven over V. S. V., dan doe ik dat om dat onze club binnenkort twintig jaar be staat. Niet op een feestelijke manier zullen we dat herdenken, maar toch zullen wij dit niet onopgemerkt voorbij kunnen laten gaan Het is op 16 Februari twintig jaar geleden, dat een groepje voetballers uit het oorspron kelijke „Unitas" voortsproot en daai-van la ter V. S. V. maakte. Wat is er in dien tijd ontzag'ijk veel veranderd. Denk maar eens aar den tijd van „Wout" met zijn mannen! Wij verblijven nu al eenige jaren in de eerste klasse. Het is niet mijn bedoeling om allen voor- en tegenspoed te memoreeren. Maar aan een enkel geval wil ik toch wel even herinneren. Toen wij in de derde klas kam pioen werden, hing er een protest van den Helder. De overgespeelde match werd door ons gewonnen. Ook hebben wij deelgenomen aan de kampioenswedstrijden en kwamen weer glansrijk uit den strijd. Ons werd dus de gouden medaille door den N. V. B. toe gezonden. Na geruimen tijd moest de me daille echter geretourneerd worden, omdat „Neerlandia" moest promoveeren zonder het spelen van kampioenswedstrijden. Dit in verband met de thans zoo dikwijls ter sprake gebrachte rechtspraak in den K. N. V. B. Of er op het oogenblik nog feest gevierd zal worden? Wij zullen daar niet aan kun nen ontkomen, maar er zal geen officieele Het eerste elftal, dat Indertijd het kam pioenschap van de derde klasse heeft be haald. Hierbij zijn nog maar twee spelers, die nog steeds in het eerste elftal uitkomen namelijk E. Hillekamp en C. v. d. Pieterman, aanvoerder, dip nu echter in het Ziekenhuis verpleegd wordt. De heeren in burger links en rechts op de foto zijn de voormalige pen ningmeester D. H. Eynthoven en van der Linden (voorzitter) en Maas (penningmeester); middelste rij naar rechts)Koning, receptie worden gehouden. Wel is er bij het bestuur nog een plannetje in voorbereiding voor de spelers. Onze oud-secretaris en aan voerder C. v. d. Pieterman zal wel het groot ste aantal wedstrijden in het eerste elftal (ongeveer 11 a 12 jaar) op zijn naam heb ben vereenigd. Hij heeft zich op een bijzon dere wijze onderscheiden, zoowel als voetbal Ier en als bestuurder. Hieraan bewaar ik buitengewoon veel prettige herinneringen. Dat hij thans door ziekte al eenige maanden in het Ziekenhuis wordt vei-pleegd. belet hem niet om mee te leven met zijn vereeni ging. Wij beleven nu ons twintigjarig bestaan. Ik reken het tot mijn plicht, om aan alle bestuurders, die hun krachten hebben ge geven aan V. S. V. mijn oprechten dank te betuigen. Van de tegenwoordige bestuurders,, waar onder onze oud-speler Tj. Servaas ook be hoort, hoop ik dat zij zich zullen blijven ge ven zooals dat thans gaat in het belang n!'ii!nnin!ni'!?H!!iT!TïïiiRïï!(!iuiïï:!ri!9i!!nif!ïï!T!i!:!!:inii!(iTr7!n!n!!i)(iïïi3!i,!!f!nnri?TïïFiinT!iiïïïïïïnïïïïïïi(nnünüi Hel Dagelijksch Bestuur, Van links naar rechts dc heeren C. P. X. Maas, penningmeester; P. J. van der Linden, voorzitter en L. Menist, secretaris. van V. S. V. Vooral in de huidige situatie is het werk dubbel zwaar, want daarvoor is zoo broodnoodig de medewerking van alle leden, om dc club vooruit te brengen. De ouderen onder hen zulten wel weten hoe heb bestuur wel eens niet alleen de hulp van de leden, maar ook van de ingezetenen noodig had, om het in zeer critieke tijdsomstandig heden aan het eerste elftal het spelen van verre uitwedstrijden mogelijk te maken. Wij hebben een zeer moeilijke periode achter ons liggen, maar ik hoop, dat geen enkele V. S. V.'er het te zwaar zal vinden om mee te gaan met den opnxarsch naar het volgende lustrum. Houdt goeden moed! Steeds voorwaarts! V. S. V. hoog! P. J. VAN DER LINDEN. Kluft, bestuurslid. De spe'er met den krans omhangen is Korver, die later ook nog voor Stormvogels speelde. Links van hem staan Kees Zandstra en Bas Meuldijk. De speler geheel rechts op de foto is het huidige be stuurslid Tj. Servaas. De knielende spelers zijn: v. d. Pietci-man, E. Hillekamp cn Jan Traksel. De doelman is Geerlof. Vóór v.d. Pieterman zit Wout Zwanenburg.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 20