NIEUWS UIT VELSEN, IJMUIDEN EN BEVERWIJK IJmuiden als badplaats? HAARLEM'S DACBLAD ZATERDAC 30 JANUARI 1932 IJMUIDEN IJmuiden heeft een strand dat minstens even mooi is als in onze bekende Ncordzee- badplaatsen. Toch is het tot heden niet ge lukt om hiervan voldoende te profiteerer. Er worden in den zomer wel wat strandstoelen geplaatst en er staan eenige houten pavil joens, waar ververschingen verkocht worden, maar dat maakt IJmuiden nog niet tot een badplaats! Als de exploitatie evenwel goed aange pakt zou kunnen worden, dan is het Dij na zeker, dat IJmuiden een concurrent voor Zandvoort zou worden. IJmuiden is bij de Amsterdammers „in trek" De spoorwegver binding van Amsterdam met IJmuiden is fei telijk beter dan met Zandvoort en dat zal wel zoo blijven als de Spoorwegen niet tot elec- trificatie van de lijn HaarlemZandvoort overgaan. Bovendien kunnen de Amsterdam mers met de mooie salonbooten naar IJmui den varen, iets wat op mooie zonnedagen op zichzelf reeds een genot is. Reeds nu brengen deze booten op Zondagen soms 20.000 Amster dammers naar IJm den. Dan is nog de nieu we weg Amsterda. -Velsen in aanleg, als die klaar is kunnen de Amsterdammers ge makkelijker per auto of fiets naar IJmuiden trekken dan naar Zandvoort. Wij schreven hierboven als de exploitatie van een badplaats IJmuiden goed zou kun nen worden aangepakt, want onder de te genwoordige omstandigheden is het niet mo gelijk. Er is geen medewerking van het rijk te verkrijgen. Alle grond, die voor de strandexploitatie noodig is behoort aan het rijk, en dat weigert tot heden om mede te werken. Er mogen nu zelfs geen steer.en ge bouwen aan de duinreep gezet worden. Daar door is het onmogelijk om een flink bad paviljoen en hotel voor de badgasten te bou wen. Ook heeft het rijk nog niet willen mede werken om een goeden toegangsweg van het dorp naar het strand te verkrijgen. Het gemeentebestuur zal goed doen om ln Den Haag aan te dringen om eindelijk de zoo gewenschte medewerking te verleenen. Het is toch heel goed mogelijk om Umuiden voor de exploitatie als badplaats geschikt te maken, zonder de defensie-belangen uit het oog te verliezen. Nu het met de visscherlj en de industrie ln IJmuiden slecht gaat, is het een belang voor de inwoners, dat zooveel mogelijk gedaan wordt om van IJmuiaen-als-badplaats iets te verdienen. Al zou de exploitatie dan ook aan vankelijk op bescheiden voet worden opgezet, vele gemeentenaren zouden er toch van pro- fiteeren. IJmuiden zou kunnen worden de uitspaningsplaats voor de Amsterdamsche da g j esmenschen. DE PUF-VISSCHERIJ. KUSTVISSCHERS, EENDENHOUDERS EN VISCHMEELINDUSTRIE. F Aan het wederantwoord op de brochure „Waarom geen pufverboi"? ontleenen wij tenslotte nog het volgende: Met nadruk moeten wij er tegen pro te stee- ren. dat onder de belanghebbenden, die na deden zullen ondervinden (en dan nog wel in de eerste plaats), genoemd worden de „kustvisschers". Wij hebben reeds in den breede aange toond, dat de kustvisscherij, erven sterk tegen de platvischpufvisscherij is gekant als het stoom trawlerbedrij f Zij zien in dat verbod geen nadeel of be zwaar, maar een onontbeerlijke maatregel tot behoud der kustvisscherij en elk beroep op deze groep om hun terwille tegen een plat- vischpufverbod te ageeren, is dan ook méér dan misleiden, is platweg onwaar. Maar ook ten opzichte van de kleine kust visschers gaat het betoog niet op. Ook onder hen zijn er reeds velen, die beginnen in te zien, dat het zoo nleit langer gaat en dat men hard bezig is. en reeds lang bezig is geweest de kip te slachten, waarvan men nog zoo gaarne eenige gouden eieren zou willen zien en het feit, dat die meer vooruit ziende kustvisschers nog alijd blijven mede doen aan het aanbrengen van puf, is alleen het gevolg van de omstandigheid, dat het al gemeen geschied en het derhalve voor hun gevoel geen zin heeft er mede te eindigen, zoolang niet verwacht mag worden een ver betering ln den vischstand, tengevolge van voor allen geldende maatregelen. En nu mag men dit laatste bejammeren en afkeuren, te begrijpen en te verontschuldi gen valt het zeker, zoolang de regeering haar standpunt van „niet tusschenbeide komen" handhaaft. Nu willen wij niet ontkennen, dat er ook een groep kleine kustvisschers is. die gaarne puf wil blijven visschen, maar dat zijn over het algemeen de opvarenden van de scheep jes van het kleinste type en van de geringste bedrijfswaarde, een groep die gelukkig is te verdwijnen en geleidelijk vervangen wordt door motorbotters van grooter capaciteit, wier vischgebied uitgestrekter is en die beter zijn toegerust voor de visschery op markt waardige visch. Maar al zou zelfs die groep van allerklein ste scheepjes er in den beginne eenig nadeel van moeten ondervinden, dan mag dat toch nog geen reden zijn om te weigeren een maatregel door te voeren, die noodzakelijk is im onze geheele zeevisscherij in de Zuidelijke helft van de Noordzee, niet maar in stand te houden op de wankele basis van dezen tijd. maar om haar weder tot welstand terug te brengen, een maatregel tenslotte precies oven goed in het belang der kleinste kustvis schers als van de loggers en de kleinere stoomtrawlers. Wij zullen het geheele betoog van de hoe ren niet op den voet volgen, maar volstaan met nog even twee cijfers recht te zetten. Wanneer he: juist is. dat de bottervisschers per jaar f 1000 verdienen aan den aanvoer van puf. bij een jaarbesomming van vele ma len f 1000 dan zal ieder begrijpen, dat bij een slechts geringe verbetering van den visch stand, dat kleine verlies spoedig is gecom penseerd en meer dan geéquivaleerd. Het tweede cijfer betreft dat der 1000 ge zinnen. Na hetgeen wij hierboven hebben medege deeld, betreffende de loggerreederij en som mige eigenaren der grootere motorbotters en motorkotters, zal het voldoende duidelijk zijn, dat van dat getal van 1000 er veie honderden kunnen worden afgetrokken en dat het „tij delijke" en geringe offer, dat gevorderd „moe t" worden, maar een zeer beperkt aan tal personen, en dat nog wel mede in hun eigen belang, betreft, waarom wij meenen te mogen vastleggen, dat al heeft men een zekere groep van deze kleine visschers kun nen spannen voor de strijdwagen tegen het aanvoerverbcd van platvischpuf, dit aller minst mag worden beschouwd als een bewijs, dat door dat verbod zouden worden ge schaad de belangen van een deel der zee- visschers. Integendeel, een platvlschpufverbod is een belang voor Ce .geheele zeevisscherij", zon der uitzondering, van klein tot grcot, en de noodzakelijkheid daarvan dringt zich steeds meer op. Wij komen thans met onze beschouwingen tot de belangen van die belde groepen van geïnteresseerden, die zelf buiten de visscherij staan, maar direct belang hebben bij de puf- aanvoeren, omdat voor hen de aangevoerde puf grondstof is in hun bedrijf. Daarbij doen zich ter juister beoordeelir.g enkele vragen voor, die beantwoording vor deren, bijv.: I. of de instandhouding van het indirect, belanghebbende bedrijf ook een belang is voor het hoofdbedrijf", de zeevisscherij"; II. Of het indirect belanghebbende bedrijf onder normale omstandigheden economisch en zelfstandig bestaanbaar is; III. Of de in het bedrijf gebezigde puf als grondstof kan worden vervangen; IV. Of de beteekenis van het indirect be langhebbende bedrijf van dien aard is, dat daarvoor een zwaar offer mag worden ge vraagd van de zeevisscherij. Wat het eendenhoudersbedrijf nu betreft, meenen wij. dat dit alleen een direct belar.g kan zijn voor de zeevisscherij, zoo lang het gebruik maakt van goedkoope marktvisch en daardoor, vooral bij groote aanvoeren en in zinkende prijzen, de afzet helpt vergrooten en de markt steunt, maar dat het op de bo- venontwikkelde gronden een ernstig gevaar oplevcert voor de zeevisscherij, voor zoover dat bedrijf daarop parasiteert, door het oe- trekken vai ondermaatsche visch en het aan moedigen van den aanvoer daarvan. Wat de tweede vraag aangaat, achten wij het. gehoord de eindelooze jammerklachten, van algemeene bekendheid te zijn, dat het eendenhoudersbedrijf niet zelfstandig eco nomisch bestaanbaar is, hetgeen o.m. vol doende is gebleken uit alle bizondere pogin gen die aangewend zijn en aangewend wor den om het in stand te houden, en dat niet alleen nu, in dezen malaisetijd, maar even goed reeds in die jaren waarin geen enkel economisch-bestaanbaar bedrijf er aan jacht overheidssteun of overheidsmaatregelen te vragen. Op de derde vraag zouden wij eigenlijk geen antwoord behoeven te geven, kan al thans van. ons niet gevorderd worden, dat wij daarvoor een oplossing aan de hand doen. Tenslotte de belangen der vischmeelin- dustrie. Naar onze bescheiden meening behoort bij de vestiging van zoodanige industrieën naar twee zaken in de eerste plaats te worden ge vraagd en wel; 1. Is er behoefte aan het product, en 2. vanwaar haal ik de grondstof? Eerst daarna komt aan de orde de vraag, waar de industrie gevestigd moet worden en of zij daar ter plaatse loonend werken kan. Heeft de vischmeelindustrie met deze fac toren voldoende rekening gehouden? Wat betreft de eerste vraag, de behoefte aan het product, ongetwijfeld. Vischmeel is een zeer gevraagd artikel, waarvan de we reldproductie, naar wij meenen, nog nooit ge heel in de behoefte voorziet. Maar of met de tweede vraag altijd vol doende ernst is gemaakt, wagen wij te be twijfelen. Ontegenzeggelijk zUn er op de Oceaan-kus ten vele plaatsen, waar visch wordt aange troffen in reusachtige hoeveelheden, vaak ook visch die voor menschelijk gebruik van ondergeschikt belang moet worden geacht, maar die in de behoefte aan een ruime voor ziening met goedkoope grondstof ruimschoots kan voorzien, al zou het dan ook om grond stof van goede kwaliteit te gebruiken, noodig zijn, om de industrie te vestigen op plaat sen. waar deze visch versch kan worden aan gevoerd. Wanneer het derhalve noodig is om voor voldoende vischmeelvoorraden te zorgen, met het oog op de belangen onzer pluimveesta pel, dan behoeft dat nog volstrekt niet te beteekenen. dat de vischmeelindustrie op de wijze van de eendenhouders zou moeten pa rasiteeren op het Noordzeevisscherijbedrijf. Dat neemt evenwel in het geheel niet weg, dat daarom in ons land nog zeer wel plaats Ls voor vischmeelfabrieken. vooral wanneer ze niet werken tegen het belang der zeevis scherij in, maar in overleg met de zeevis scherij. Nederland is het eenige lar.d, waar de visch meelindustrie tracht in hoofdzaak puf te ver werken en daarin ook voor een belangrijk deel slaagt. Maar in Engeland en Duitsch - land, waar men eveneens vischmeelindustrie heeft, daar verwerkt men in het geheel geen puf en toch blijven die fabrieken evengoed bestaan. Daar is ook zonder pufaanvoer nog heel wat grondstof voor de vischmeelfabrieken te bekomen en bij een behoorlijk overleg en een eerlijke en verstandige samenwerking, tusschen reederij en vischmeelindustrie, is het zeer wel mogelijk, dat de vischmeelfa brieken van grondstof worden voorzien, zon der dat de zeevisscherij door de bestaande methode van pufvisschen wordt ondermijnd ja, kan de vischmeelindustrie krachtig me dewerken bij den afzet van te overvloedige vischaanvoeren en het opruimen van visch van minderwaardige kwaliteit. Trouwens ook voor de eendenhouders staat op dit gebied den weg nog open. Maar wie het doel wil bereiken, moet ook de middelen willen aanwenden en wil men de zeevisscherij in stand houden en verbete ring aanbrengen in het vischbestand in het Zuidelijk deel van de Noordzee, dan zal het verbod van aanvoer van platvischpuf er „moeten" komen. In het belang van loggers en trawlers! In het belang van kleine kustvisschers! Ja, ook in het belang van eendenhouders en vischmeelindustrie. opdat niet. binnen wei nige jaren een toestand wordt geschapen, dat er. zelfs ten behoeve van laatstgenoemd^ belanghebbenden, geen noemenswaardige puf meer kan worden aangebracht. En daarom: „Een platvbcbpufverbod". DE VISSCHERIJ. WEEKOVERZICHT. Eindelijk ging het den laatsten tijd weer eens een beetje beter met de besommingen van de stoomtrawlers, er waren over het al gemeen nog al redelijke uitkomsten bij Ook de reizen der meeste booten waren niet zoo lang zoodat het iets beter ih dezen tak van het visscherijbedrijf scheen te worden. Dat bleek ook deze week toen er weer eenige schepen uit den hoek werden gehaald om weer in gereedheid te worden gebracht voor de visscherij en er zijn er ook al reeds enke le naar zee vertrokken. De vlschprijzen waren ln het begin dezer week ook werkelijk mooi en die booten met een vangst van 70 of 80 mandjes visch konden toch nog een goede besomming halen. Dinsdag waren de prijzen van enkele vlschsoorten nog hooger dan Maandag, doch Woensdag kwam ln eens de klad weer in de vischnrijzen Zoo ging het Donderdag denzelfden kant weer op van misère en de Vrijdag sloot met de laagste prijzen. Ook voor de levende visch werden dien dag slechte prijzen betaald en de ton gen. tarbot en schol waren al heel laag in prijs. De besommingen welke In het begin der week weer even nieuwen moed gaven, waren in het laatst der week zoo laag dat er bij iedere reis dik en dik geld bij zal moeten. De grootste onzekerheid schuilt bij den consig- natiehandel. immers op zichzelf al een on zekere handel, toch wist men de plaats waar men de visch naar toe kon zenden en dat is juist op heden voor dezen handel de groote vraag; waar moeten we met de visch heen om nog kans te maken van een behoorlijken prijs. Onze commissie tot onderzoek van het Stoomtrawlerbedrijf vergaderde j.l. Vrijdag weer eens en hoeveel vergaderingen moeten cr nog gehouden worden voor dat men eens iets ter oore zal komen van hetgeen er door deze commissie is verricht en met welk plan zij naar voren zal komen? Dat het nu zoo zachtjes aan tijd wordt weet iéder, daar verschillende reederij en met groote st roppen zitten en niet weten hoe de zaken gaande te houden en of de commissie dat nu wel zal weten? Onder de betreffende kringen zijn er die van deze commissie niet veel verwachten, of zouden die uitlatingen juist gelanceerd worden om te bewerkstelligen, dat zij Juist met iets goeds voor den dag moet komen, In leder geval kan het nu niet te lang meer duren, er is een groot bedrijf mede gemoeid en men mag toch van een commissie met zulke bekwame kopstukken zeker wel iets goeds verwachten EEN ARBEIDSCONFLICT. GEWEIGERD TE MONSTEREN. De bemanning van het aan de Hoogovens liggende s.s. ..Friesland" heeft geweigerd te gen verlaagde gage te monsteren. Getracht zal worden een andere bemanning aan te werven. De IJmuideT Federatie afd. Centrale Bond heeft in verschillende logementen waar de zeelieden verblijf houden een bulletin laten ophangen, waarin aan de zeelieden wordt verzocht zich niet te laten aanmonsteren. UITBREIDING FIRMA N. POST. De electrischo schoenmakerij en reparatie- Inrichting van den heer A. Post, van der Poll- straat 1. heeft door een inwendige verbou wing een belangrijke uitbreiding ondergaan, waardoor een mooie etalage-ruimte is ver kregen. De heer Post zal deze etalage gebruiken voor de bekende „Jumbo"-schoenen waarvan hij den alleenverkoop heeft. SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Engelsch s.s. „Monkstone" is Vrijdag morgen in ballast van Falmouth voor het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden, aangekomen, teneinde een volle lading ruw ijzer voor En geland in te nemen. Het Nederl. s.s. ..Friesland" is Vrijdagmor gen met een volle lading steenkolen van New Castle voor het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden, aangekomen. Het Duitsch s.s. „Finter is Vrijdagmorgen met een volle lading ruw ijzer van het Hoog ovenbedrijf, te IJmuiden, vertrokkne. Het Nederl. motorpassagiersschip „Colom bia" van de K.N.S.M. is Vrijdagmiddag 12 uur met passagiers en stukgoederen van Amster dam naar West-Indië vertrokken en passeer de om 15.30 uur de sluizen te IJmuiden. Het Fransch ss. „Niobe" is Vrijdagmorgen met een volle lading ijzererts van Caen voor het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden, vertrok ken. Het Fransch ss. „Galea" is 27 dezer met een volle lading ijzererts van Bilbao voor het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden, vertrokken. DE WERKLOOSHEID IN HET VISSCHERIJ BEDRIJF. Het Fonds voor Sociale Voorzieningen be richt: Over de v.oek v m. 16 t.m. 22 Januari wer den aan 403 (2081 werklooze opvarenden uit- keering verstrekt tot een totaal bedrag van f 2526,85 (f 2116.25». Dit aantal was als volgt over de verschil lende gemeenten verdeeld: Velsen 209, Eg- mond 78. Katwijk 13, Scheveningen 43, ove rige gemeenten 60. Aar. het einde der verslagweek waren ir. totaal 56 56» zeelieden uitgetrokken en wel: 18 '15» Velsen. 11 (3) Egmond. 2 (16) Kat wijk, 4 (11) Scheveningen, 7 (11) overige ge meenten. Gedurende genoemde verslagweek werden 53 (29) wcrkloosheidskaarten uitgereikt, waar door het totaal aantal uitgereikte kaarten steeg tot 565 (364). De tusschen haakjes geplaatste getallen hebben betrekking op dezelfde week van hot vorig Jaar. Van 1 Jur.i 1931 af wordt door het Fonds 50 pet. van de reglementaire uitkecring ver strekt. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 29 Januari: Spaansche, Achuri, Bilbao. Vertrokken schepen: 29 Januari: Duitsch. Findel. Stettin. Ned. motor, Colombia. Colomb. Noorsch, Sprand, Porcuna, Duitsch. Kreta. Hamburg. Engelsch. Arabistan. Antwerpen. Engelsch. Daru, Hamburg. Ned., Maaskerk. West-Afrika. Ned., Vulcanus, Manilla. VISCHAUTOS TE LAAT IN BELGIc GEKOMEN. Een enorm verlies voor den Viscliliandel. Men deelt ons mede. dat drie vischauto's welke Donderdagmorgen aan de vischmark- ten te Antwerpen, Mechelen en Brussel hadden moeten zijn, veel te laat zijn aan gekomen. waardoor de visch niet meer aan de verschillende markten verkocht Kon worden en moest blijven staan tot Vrijdag morgen. Men zei tevens, dat deze auto's 250 colli visch meevoerden, waardoor de visch— handel te IJmuiden een enorm verlies lijdt, daar de visch inmiddels ln kwaliteit vermin derd is en dc prijzen van de visch Vrijdags altijd aan den lagen kant zijn Nog werd er onze aandacht op gevestigd, dat men 's mid dags tusschen 5 en 6 uur eerst uit IJmuiden naar België vertrok, zoodat dit vertrek reeds veel te laat geschiedde. CONTRACT HAVENARBEIDERS. Door den Chrlstelijken Bond verworpen. Vrijdagmiddag vergaderde de Christelijke organisatie met de leden-havenarbeiders, om opnieuw to bespreken de eindvoorstellen van de commissie uit de Recdersvereenlginp De uitslag van deze vergadering was dat zij met 58 stemmen tegen. 27 stemmen voor. 5 blanco, 1 van onwaarde, deze voorstellen hebben verworpen. Hiervan door de organi satie bestuurders schriftelijk mededcellng worden gedaan aan de reeders. OPZEGGING CONTRACT. Naar men ons van bevoegde zijde bericht is het contract, dat bestond tusschen den Centralen Bond en den Chrlstelijken Bond met de Vereenigde Steenkolenhandel Maat schappij deze week opgezegd. MARKTPRIJZEN Tarbot per K G. f 1.20—1 Tongen per K.G. f 1.35—1.05 Groote schol per 50 K.G. f 1612 Middelschol per 50 K.G. f 17—13.50 Zetschol per 50 K.G. f 18.50—15 Kleine schol per 50 KG. f 206.50 Bot per 50 K.G. f 4.50—2.60 Schar per 50 K G. f 5.50—2.90 Rog per 20 stuks f 1917 Vleet per stuk f 8.50—2.50 Groote schel visch per 50 K.G. f 35 Middelschelvlsch per 50 K.G. f 2550—23 KI. middelschelvisch p. 50 K G. f 24—16.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 18—750 Kabeljauw per 125 K.G f 31—25 Gullen per 50 K.G. f 12—6 Leng per stuk f 2 800 40 Wijting per 50 K.G. f 4.60—1 70 Koolvlsch per stuk f 0.860.20- BESOMMINGEN Trawlers: Manden: 740 Gloria f 5600 70 Urania f 1200 100 Orion f 1500 320 Corrie f 2100 70 Pelikaan f 1100 170 Emma f 1800 Loggers: KW 57 f 690; K W101 f 430. KW 28 f 350; KW 95 f 890, KW 58 f 530; KW 147 f 550. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven DE nUURDERSSTAKING Geachte redactie. ln uw blad van 27 dezer geeft de huur- waarborgvereeniging „Burgerbelang" een verdediging van haar standpunt, wat na tuurlijk haar goed recht is. Hoewel zelf huurstaker, zal Ik mij ont houden van alle „pro" en „contra" betref fende de huurstaking; alleen moet ik pro testeeren tegen bewuste of onbewuste fou tieve voorstellingen welke door genoemde vereeniging gegeven worden, die zelfs de vrijmoedigheid heeft, deze gegevens door dc gemeente te doen circuleeren. Door mij werd een huls gehuurd cn bij den ingang van het huurcontract 10 Dcc. 1927 een waarborgsom gestort van f 15- Op 26 Dec. 1931 betaalde ik dc jaatste huur na een onderhoud met den huiseigenaar, waar bij ik hem verzocht, gelet op de malaise, deze f 15 te mogen inwonen wat door hem werd goed gevonden. Het bovenstaande in aanmerking geno men, ontstond 16 Jan. J.l. een huurschuld a f 3.75 (de huurprijs is f 6.25). Hierbij ge nomen de geweigerde huurbetaling van 23 Jan. j.l. werd het een totaal bedrag van f 10 Op den tweeden aanvulingsstaat der huurstakers komt o.m. mijn naam voor met een huurschuld a f 25, wat dus een onjuist heid is Als de heeren willen trachten het publiek aan hun zijde te krijgen door on juiste voorstellingen te geven, acht lk het noodig dat een en ander bekend wordt- Zeer zeker zullen nog meer gevallen, ge lijk aan het bovenbedoeld, te uwer kennis worden gebracht. Met dank voor de plaatsing, H. I. BELFROIST, Trompstr. 169, IJm.-Oost. UMUIDEÜ VELSEN WERKLOOZEN. VERKEERDE OPCAVE VAN VERDIENSTEN. Het gemeentebestuur verzoekt ons mede te deelcn: Vele malen bereiken ons klachten, dat werkloozen, die steun ontvangen van de ge meente. verdiensten hebben, die zi) niet op geven of te laag opgeven of dat zij weigeren aangeboden werk te aanvaarden. Komt het bij eenige nadere aandutding tot een onder zoek, dan weigeren werkgevers dikwijls de noodige Inlichtingen te verstrekken. In verband hiermede doen BurRpmeester en Wethouders, in deze moeilijke tijden, oen beroep op alle ingezetenen om wanneer hen van bedoelde misstanden blijkt, daarvan aan hun college vertrouwelijk kennis te geven, onder aanduiding der feiten. Geboorten: J. Post-Kramer, d. M. Pronk- Boogaard, d. J. Roos-Vrolijk, z. G. L. Buys-Ermshaus! z J. M van Noort-Mo- lenkamp. d. J. J. van Alphen-Grunhelt, d. E. J. Gleysteen-Bijster, z. Overleden: Fietjo Bakker, wed. van K. Boot, 83 j. Tennis Broekhuizen, echtgen. van A. C. Oorthuis. 39 j. Johanna W. Kui- perl, wed. van R. Stevensdorff, 80 j. Leen den C. van der Zwan, 4 j. Dirk Kolle 20 j. Pieter Jolles Peters, 2 j. Ondertrouwd: K. Kwaak en II. Mattu. H. Dekker cn J. M. Koppens. D. Dekker en E. Snijder. Gehuwd: A. G. Tecuwen met A. M. van Schagen. A. Lieuwes met W. J. Harsveld. D Lindenberg met J. C. Hilie. J. D. Jan sen met J. M. Slntenic. C. P. H. Dietvors met A. F. J. van Kctwich. J. Jansen met A. Grapendaal. S. de Kruif met A. v. d. Berge. ONBEWOONBAAR VERKLARING. B. en W. schrijven aan den Raad dat tilt een ingesteld onderzoek is gebleken, dat de woning Hoofdbuurtstraat No. 14 te Velsen, ln den staat waarin zij zich bevindt onge schikt Ls ter bewoning. De zolder verkeert in zeer slechten staat van onderhoud terwijl een gootsteen met afvoer niet in de woning aanwezig is. Aangezien de afmetingen der woning zoo gering zijn dat het aanbrengen van de noo dige verbeteringen niet mogelijk Ls, kan deze? woning niet in bewoonbaren staat worden gebracht B. en W. stellen daarom den Raai voor bedoelde woning onbewoonbaar te verklaren en den termijn van ontruiming te stellen op zes maanden, nadat de termijn van voorzie ning tegen het besluit zal zijn verstreken of dit zal zijn gehandhaafd. BEVERWIJK Noteering var. Beverwijk den 29cn Januari. Andijvie per kist f 1—f 1.35. Koolrapen per zak f 0.85f 0.99 Wortelen per K.G. f 0.02—f 0.03. Bleten per K.G. f 0.03—f 0.94. Schorsenoercn per K.G. f 0.06—f 0 10 Aardappelen, klei per K.G. f 0.06f 0.07. Id. zand per K.G f 0.08. Spruitjes per K.G. f 0.06—f 0.14 Boerenkool per bak f 0.20f 0:50. Roodekool per 100 f 4f 6. Savoyckool per 100 f 5—f 8. Uien per Kilo f 0.08—f 0.09. Prei per bos f 0 10f 0.16. Rabarber per 100 bos f 15f 22 Pieterselie, per bos f 0.03f 0.04. Selderie per bos f 0.02f 0.04. Appelen per Kilo f 0.16f 0.24. Peren per Kilo f 0.12f 0.20. Lof por Kilo f 0.10—f 0.18. HEEMSTEDE r.k landarbeidf.rsbond ST. deus dedit' Vrijdagavond hield dc afd. Heemstede van bovengenoemden bond een zeer druk be zochte ledenvergadering. De Jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd. Dat van den penningmeester sluit met een klein nadeelig saldo. Ook bleek uit dit verslag, dat aan werk- loozensteun was uitgekeerd door de organi satie van 1 Dec. 1930—1 Mei 1931 2890,20. Het ledental steeg van 205 tot 227. Als bestuursleden werden herkozen als voorzitter de heer J. Behage, als penning meester de heer J. Couenberg en als commis saris de heer J. Juffermans. terwijl in een vacature gekozen werd de heer H. C. Draijer. De heer Salman, lid van het hoofdbestuur zette daarna den toestand uiteen, zooals die nu is na een conferentie tusschen de bestu ren der patroons en der arbeidersorganisa ties. De patroons stellen als uiterste tege moetkoming het loon op l Maart a.s. voor arbjiciers in vasten dienst te brengen van' 26 op 18.25. Spr. was er van overtuigd dat. daar er vooral in dit bedrijf een zeer ernstige orLsis is een loondaling zal moeten plaatshebben, maar dat dit voorstel toch niet te acceptec- ren ls. Daarmede was de geheele vergadering het eens en met algemeene stemmen werd dit voorstel der patroons verworpen. De heer Salman deelde alsnog mede, dat de patroons een conferentie hadden toege zegd op 9 Februari. Na dien datum zal weder om een ledenvergadering gehouden worden om een definitief standpunt te bepaler.. Ten slotte spoorde de heer Salman de leden aan. trouw achter de leiding te blijven. HAARLEMMERMEER PERSONALIA. De Rijksveldwachter H. van Duinen is van Wieringen overgeplaatst naar Haarlemmer meer ter standplaats Cruquius. Tot Ruk - veldwachter tc Nieuwvenncp werd benoemd de heer J. H. Lovink, voorheen agent van politic tc Tiel,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9