Onterfd FEUILLETON Naar het Engelschvan DOLF WYLLARDE. (Nadruk verboden). 12) Ze heeft, zoo weinig afleiding, het. arme kind en op Rève d'Or wordt haar goede smaak niet gewaardeerd. Ik kon haar moeilijk wei geren dit voor mij te doen, dat zie je toch ook wel in?" „Maar waarom maakt ze geen kussenover trekken voor de menschen, bij wie ze in be trekking is. als ze zoo'n behoefte aan bezig heid heeft?" „Dat zou ze met het grootste plezier doen en nog veel meer ook. Maar mevrouw Salmon is zoo verbazend nuchter: die vindt dat soort dingen Sn een tropisch land alle maal maar overtolligen last. Bovendien heb ben ze er altijd 'n heelen troep honden rond- loopen en die ruïneeren al dal mooie goed toch maar, zegt mevrouw Salmon" „Juist. Ik ben er achter. En Juffrouw de Flolssac komt hier af en toe binnenvallen om de bloemen te ververschen en het huis gezellig te maken". „Ja. Dikwijls, als ik 's middags op de plan tage aan het werk ben geweest en ik kom thuis, vind ik dergelijke verrassingen", ant woordde Dlgby vaag. Hij had zijn schreden verhaast om een ge sprek aan te knoopen met twee negerjongens die in de schaduw van een paar maggo-boo- men bezig waren een trek-os. die blijkbaar een gewonde plek had. van zijn juk te ont- Morrence zuchtte Hij had verder geen ge legenheid om Harrel te ondervragen; dus hij was aangewezen op dc waarnemingen, die feij acm kunnen doen als Eulalie de Flolssac straks verscheen. Met een bij na-beproefden blik keek hij naar het portret van Lady Bar bara Howard, toen hij de woonkamer weer binnenkwam en hU dacht met weemoed, hoe weinig kans de herinnering aan haar had. tegen de tastbare werkelijkheid van Har- rel's aantrekkelijk buurmeisje. Het drietal van Rève d'Or verscheen om prompt vier uur. Morrence zat te droomen op de achtergalerij, toen ze aankwamen: hij keek uit over den rozentuin naar de zacht groene hellingen van San Joseph. Het eerste wat hij hoorde van de nadering der bezoe kers. was 't stampen van de hoeven der pon- nies op het stalplein en even later een hel dere. prettige kinderstem, die riep: „Harrel Hij keek om. Een klein, in 't wit gekleed figuurtje was de voorgalerij komen binnen stuiven. Toen ze hem zag. bleef het meisje met. een ruk stilstaan, schudde haar welige krullen en riep over haar schouder naar iemand, die Morrence niet zien kon: „Hij is niet hier. Bob". „Neen. dat zal wel", antwoordde haar broer, die nu ook zichtbaar werd. arm in arm met zijn gastheer. Alice vloog op haar breedgeschouderden vriend af en klemde zich aan zijn vrijen arm vast. „We hebben er reuzen lang over gereden", vertelde ze opgewonden", want Eulalie vond dat. het. veel te warm was om hard te rijden. Maar de ponnies zijn nog heelemaal frlsch. dus laten we maar direct weggaan en den theeboel meenemen!" „Een beetje kalm aan. Allee", vermaande Harrel. „Ga eerst mee en laat ik je voorstel len aan kapitein Morrence „O, pardon", zei het kind vrijmoedig-be leefd, terwijl ze Morrence een hand gaf. Ze keek hem met haar vroolijke. bruine oogen zóó vriendelijk aan. dat. ze meteen zijn hart won. ..Maar als we niet direct gaan. hebben we maar zoo weinig tijd bij de watervallen", voegde ze er als verontschuldigend aan toe. „Ik zal dan maar zeggen, dat ze den thee boel moeten inpakken", verklaarde Harrel be reidwillig. „We kunnen een extra ponnie voor de proviand meenemen." „Hè toe", vleide Alice, „neem liever den ezel". En toen: „Kapitein Morrence, dit is onze gouvernante, juffrouw de Floissac." Morrence zag dat nog een andere persoon, die Harrel in het voorbijgaan begroet had. was binnengekomen, een slank, fijngehouwd meisje in een wit-linncn japon en met een grooten zonnehoed op, onder den rand waar van hij een paar wonderlijk-donkere oogen en een edel-gesneden gezicht ontdekte. Hij hield een moment den adem in. Werkelijk, ze hadden hem niets te veel van haar verteld. Met een beleefden, koelen groet antwoord op een strakke buiging stak ze hem de hand toe en wendde zich toen onmiddellijk tot Alice: ..We hoeven ons absoluut niet te haasten. Meneer Harrel zorgt voor de ponnies". Haar stem was laag en diep precies de stem die by dit uiterlijk paste, vond Mor rence, en hij voelde dat de moed hem ont zonk. Ze trok hem niet in 't minst aan, hij hield niet van dit type vrouwen, maar hij kon zich levendig voorstellen, dat andere mannen wel onder haar machtige bekoring moesten komen. Wat beteekenden een portret en een pijnlijke herinnering tegenover zoo veel levende en levendige schoonheid! dacht hij met diepen weemoed. De kleine rultergroep zette zich in bewe ging. Eulalie zat al even vast in den zadel als de beide kinderen en Morrence bewonder de ondanks zichzelven, de manier waarop ze haar rijdier in de hand had. maar wat hem minder aanstond, was het feit, dat Harrel zij aan zij met haar reed. Hij zelf had Alice tot gezelschap en het kind babbelde gezellig, alsof ze elkaar al jaren kenden. Bobby vorm de de achterhoede met den ezel. die den mondvoorraad droeg. De weg naar dc watervallen voerde eerst door de verlaten terreinen van Le Saphir. Toen hij den verwaarloosden toestand zag. waarin zij zich bevonden, waardeerde Mor rence dos te meer de energie, waarmee zijn vriend L'Opale, dat waarschijnlijk even ver wilderd was geweest, tot nieuwen bloei had ge bracht. Ze reden dwars door de braakliggende plantage en verlieten haar, waar de berghel ling begon. Naarmate de weg steeg en het dal terugweek, werd het landschap steeds meer wild-romantisch. Morrence keerde zich telkens om in den zadel en liet af en toe een uitroep van bewondering hooren. L'Opale lag diep beneden als een speelgoedhuisje in het hart van het dal. Het was een wereld van groen, donker- en lichtergToen met elkaar contrasteerend. waar doorheen zich een beek als zilver glanzend licht kronkelde. „Kijk. de beek!" riep Alice verrukt naar haar metgezel. „We gaan nu langs een om hoog-windenden weg naar haar oorsprong. Die is vlak bij de watervallen". Een stevige klim van ongeveer een half uur bracht hen aan het einddoel. De sprookjes achtige waterval deed zich onverwacht aan hun oogen op. toen ze een hoek van den kronkelenden weg omsloegen. Morrence keek zijn oogen uit aan het even lieflijke als in drukwekkende natuurwonder. Hij kon er een voudig geen woorden voor vinden. Uit de diepten van het oerwoud, uit het ingewand van den berg, scheen de waterval zich los te wringen, zich een weg banend naar buiten in ccn stuwende golving van regenboog kleu rig schuim. Een tropische feeënwereld leek het hier en een oogenblik flitste het door Morrence's geest, dat het was alsof iets van de uitheemsche, romantische schoonheid van dit land, zich weerspiegelde op het gezicht van Eulalie, die, rustig rijdend, met schitte rende oogen om z'ch heen keek. Plotseling keerde ze zich naar hem om en keek hem aan met een blik, die zocht te bekoren. .Prachtig, vindt u niet?" vroeg ze. Het was de eerste maal, dat se zich tot bem wendde en hem aankeek, sinds het oogenblik van hun kennismaking. Hij zag haar schoon heid. maar die liet hem onberoerd. ..Heel mooi", antwoordde Morrence koel en stijfjes. Met een ruk, zichtbaar ontstemd, draaide ze zich om, steeg af en hielp Alice met het uitpakken van de picnicmandjes. Morrence keek peinzend naar haar. Hij was overtuigd dat ze een diepe genegenheid voor Harrel koesterde; dat bleek uit alles en toch was 't haar een doorn in het oog, dat een andere man zich onverschillig durfde toonon voor haar charmes. „Wat een coquet nest!'' dacht hij grimmig. Ze gebruikten hun openlucht-maaltijd in de onmiddellijke nabijheid van de waterval len; het geruisch van het neerstortende water vormde een indrukwekkende tafelmuziek. Morrence luisterde naar Alice's vroolijk ge praat, maar hij was daardoor niet zoo in be slag genomen, of hij merkte heel goed. hoe juffrouw de Floissac. naast wie Harrel op zijn elleboog leunde, voortdurend op gedempten toon tegen hem praatte. Het ergerde den ka pitein onuitsprekelijkaf en toe waren er van die veelbeteekenende pauzes in het. ge sprek, en die stonden hem heelemaal niet aan. Opnieuw bedacht, hij met smart., dat de herinnering aan Barbara niet tegen de voort durende nabijheid van Eulalie bestand zou blijken, dat 't eind zou zijn dat Harrel. een zaam en vervreemd van zijn relaties in En geland, met Eulalie trouwde. En hij was over tuigd, dat dit onstuimige, onevenwichtige meisje zijn vriend dood-ongelukkig zou ma ken. Dat moest hij trachten te verhinderen, het kostte wat het wilde! Om te beginnen moest hij maar eens een eind maken aan dit onderhoud, vond Mor rence. (Wordt vervolgd). Het stoffelijk overschot van den piloot T. Wiersma, die bij het vliegongeluk van de „Ooievaar" tc Bangkok om het leven kwam, is Maandag op „Zorgvliet" te Amsterdam ter aarde besteld. HET NIEUWSTE SNUFJE VOOR DEN LANDBOU WER is op de „Grflne Woche" te Berlijn «cn wagen, welke voor het vervoer op het land ge bruikt kan wor den en welke, door het feit dat aan de wielen luchtbanden zijn gemonteerd, een belangrijke be sparing aan trek- AAN DEN TOREN VAN DE KERK IN DE GASTHUIS STRAAT TE TIL BURG worden op het oogenblik hcr- stcllings werkzaam heden verricht. OP DE BEGRAAF PLAATS „CROOS- WIJK" TE ROT TERDAM had Maandag de be grafenis plaats van piloot J. v. Onlangs een der slacht offers van de vliegramp te Bang kok. OP WAALSDORP te Den Haag zijn Maandagmiddag proeven genomen met kogelvrij pantsei glas. Het glas barstte wel, doch de kogels gingen er niet doorheen. DE HEER A. L. G. H. M. COENEN, bur gcmccsstcr van Roosen daal cn N.>spen, heelt ontslag gevraagd NABIJ NIEUWENDAM moest Maandag een militair vliegtuig, bestuurd door piloot Nijhoff, een noodlanding maken. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Het vliegtuig zakte door zijn landingsgestel, terwijl de propcllor vernield werd. ONDER AUSPICIËN VAN DE ALLIANCE FRAN?AISE is Maandagavond in het Koloniaal Instituut te Amsterdam ozn Confcrcnce-comcdi* gegeven „Une soiree chez Ia princesse Mafhilde".

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10