Drie ontroerende begrafenissen. BUITENLAND. Nanking door de Japanners gebombardeerd. HAARLEM'S DACBtAD DINSDAG 2 FEBRUARI 19321 TWEEDE BLAD De stad door Japansche oorlogsschepen onder vuur genomen. Paniek onder de bevolking Chineesche artillerie beantwoordt het vuur. Japansche troepen te Swatau geland. Het havenkwartier en de regeeringsgebouwen bezet. - Ultimatum aan de stad. - Japan weigert een neutrale zone. Ook te Kanton zijn weer troepen geland. Nieuwe diplomatieke protes ten te Tokio. - Fransche infanterie naar Sjanghai. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Uit Nanking meldde V.D. gistermiddag: De Japansche kruiser „HLrado" heeft een twintigtal schoten op de stad gelost. Vele huizen werden ernstig beschadigd. Nader wordt gemeld, dat Japansche oorlogs schepen om kwart over elf in den avond begonnen met het bombardement van Nan king en dat Japansche mariniers onder be scherming van spervuur der oorlogsschepen aan land werden gezet. Hardnekkige gevech ten zijn aan den gang. De Japanners hebben vier kruisers en drie torpedojagers voor Nanking, de Ohineeeen hebben er drie kanon nee rbootenGroot-Brit- tannië en de Vereenigóe Staten elk één ka nonneerboot. 'De Amerikaansche kruiser „Stinupson", moest, teneinde het vuur der Japanners te ontgaan, van positie veranderen. Het schip heeft het Amerikaanschc ministerie met de beschieting in kennis gesteld. Volgens berichten uit Nanking hebben 4 Japansche kruisers en 4 destroyers aan de beschieting van de stad deelgenomen. Het bombardement duurde ongeveer 3 1/2 tot 4 uur. Ook drie Chineesche kanon neerbooten zijn door de Japansche schepen onder vuur genomen. Een kanonneerboot werd zwaar be schadigd. In de st-ad Nanking is een paniek uitgebroken. Alle winkels zijn gesloten. De Engelsche en Amerikaansche consuls- generaal hebben hun landgenooten aange raden Nanking zoo snel mogelijk te verla ten. De burgemeester van Nanking heeft den Japanschen consul-generaal verzocht zorg te dragen voor stopzetting der beschie ting. De consul-generaal antwoordde op dit verzoek, dat het Japansche eskader niet. onder zijn bevelen stond en hij derhalve niet aan het verzoek van den burgemeester kon vol doen. Over het aantal der slachtoffers van de be schieting is nog niets bekend. De Chineesche artillerie heeft het. vuur op de Japansche oorlogsschepen beantwoord Geheel Nanking is in donker gehuld. Chineesche soldaten hebben langs de oevers der rivier barricades opgericht, doch de Ja pansche troepenafdeeiingen noodzaakten hen terug te trekken. Wat de toestand te Swatow betreft, kan nader worden gemeld, dat 5000 man Chinee sche troepen ten N .W. van Swatow een stelling hebben betrokken. Ieder oogenblik kan. naar verwacht wordt, tot vijandelijk heden worden overgegaan. Een nader V. D.-telegram uit Tokio be richt: De Japansche admiraliteit heeft- draadloos bericht ontvangen, dat het Japansche eska der het bombardement van Nanking geëin digd heeft. In een officieel communique wordt als motief voor de beschieting genoemd dat Japansche matrozen door Chineezen he vig beschoten waren geworden. Do Japan ners waren gedwongen tot tegenmaatrege len. Er is een commissie gevormd tot ophel dering van het incident. Uït Moskou meldt V. D. d.d. 1 Februari: Het officieéle Sowjet-telegxaafagentschap meldt uit Tokio, dat de Japansche marine- overheid bevel heeft gegeven te Swatau troe pen aan land te zetten. Aan de landing der troepen is een beschieting van de stad voor afgegaan. Het havenkwartier en de regee ringsgebouwen zijn door Japansche marine troepen bezet. De Japansche consul-generaal heeft den autoriteiten te Swatau een ultimatum ge- zon<*»n, waarin geëischt wordt dat alle anti- Japansche organisaties direct worden ont bonden en uitgebreide maatregelen worden getroffen ter bescherming van den Japan schen handel. Het ultimatum heeft een ter mijn van 2 maal 24 uur terwijl de inhoud er van eerst thans is bekend geworden. Indien vóór Maandagavond niet aan den eisch zal worden voldaan zal Swatau worden bezet door Japansche marinetroepen. Het antwoord der Chineezen is nog niet bekend. Vier Japansche torpedojagers zijn op weg naar Swatau. De Japanners hebben Maandag het. hoofd postkantoor in de internationale concessie in Sjanghai bezet, omdat daar volgens hun mededeeling Chineesche scherpschutters zijn. De Japansche admiraal Sjiosawa heeft het vrijlaten van een neutrale zone tusschen Chineezen en Japanners in Sjanghai afge wezen. De Japansche vertegenwoordiger fe Sjanghai is uit Tokio teruggekeerd, waar hij bespre kingen heeft gevoerd en heeft aiie Japansche vrouwen en kinderen in Sjanghai bevolen on middellijk de stad te verlaten. MOSKOU, via Kowno, 1 Februari (VD.) Volgens een mededeeling van het Telegraaf agentschap der Sovjet Un.c zijn Maandag te Kanton (>00 Japansche matrozen aan land gegaan. De matrozen namen direct de be waking on zich van het Japansche oonsul- taat en andere staatsgebouwen. TOKIO 1 Febr. (V.D De Amerikaansche ambassadeur te Tokio heeft wederom aan het Japansche Ministerie van Buitenland- sche Zaken een scherpe protestnota van zijn regeering tegen het Japansche optreden te Sjanghai afgegeven. Ook de Engelsche en de Italiaansche ambassadeur hebben hiertegen geprotesteerd. Naar gemeld wordt heeft Italië de Ver- eenigde Staten er formeel van in kennis ge steld, dat het zich aansluit bij de actie der Westersche volkeren ter voorkoming van een verergering van den toestand in Sjanghai. Uit Sjanghai meldt V. D.: Een bataillon Fransche infanterie is uit Tientsin onderweg naar Sjanghai. De Chineesche generaals Feng en Jan heb ben een oproep gericht tot het Chineesche volk, waarin zij verklaren, dat de politieke toestand in Sjanghai en Charbin van het Chineesche volk het inzetten van alle na tionale krachten eischt om tegen het Ja pansche imperialisme te strijden. Het gaat thans niet alleen om het lot van Sjanghai en Charbin, doch om het lot van de eenheid van China. PARIJS. 1 Febr. (Reuter.) Naar uit Peking wordt gemeld is aldaar generaal Woe Pei- foe. die zich eenigen tijd geleden van het politieke en oorlogstooneel terugtrok, aan gekomen om deel te nemen aan een confe rentie over den politieken toestand in Noord China- De conferentie wordt gepresideerd cloor maarschalk Tsjang Hsu-liang. TOKIO, 1 Febr (VD.) De Japansche kei zer heeft generaal Takajanagi benoemd tot chef van het Japansche leger te Sjanghai. De nieuwe opperbevelhebber is reeds uit To kio vertrokken. Duitschland. Manifest ten gunste van Hindenburg. BERLIJN, 1 Febr. (Wolff). De „Hinden- burg-commissie" heeft hedenavond een ma nifest gepubliceerd, waarin zij in hartstoch telijke bewoordingen een beroep doet op al len. om den huidigen rijkspresident von Hin denburg weer candidaat voor de aanstaande presidentieele verkiezingen te stellen. Hindenburg symboliseert de overwinning van den partijgeest. Zijn naam is voor Duitschland en de wereld de voornaamste belichaming der Duitscbe natie." Voor candidaaistelling zijn 20.000 hand- teekeningen noodig. De burgemeester van Berlijn, dr. Sahm, ver strekte den vertegenwoordigers der pers een uiteenzetting over de voorgeschiedenis van de vorming der „Hindenburg-commissie". Hij wees er op. dat na de mislukking der pogin gen. om Hindenburg's ambtstermijn langs parlementairen weg te verlengen, gevaar be stond voor partijcandidaturen, die tot nog grooter verwarring bij het Duitsche volk zouden hebben geleid. Daar de rijksregeering verder niets kon doen, moest de stoot van buiten komen. In de overtuiging, dat slechts een candidatuur-Hindenburg redding kan brengen, heeft burgemeester Sahm der halve tot de vorming der commissie besloten. Naar verder wordt gemeld, heeft de Rijks- dagfractie der Economische partij heden een zitting gehouden, waarin zij zich eenstem mig ten gunste van Hindenburg's candidaat- stelling uitsprak. Brïtsch-ïndië Zes Birmeesche opstandelin gen ter dood veroordeeld. Van de 24 personen, die in het tweede geval te Alandsung. in Birma, werden beschul digd, zijn er. naar wij in de N.R.Ct. lezen zes door een specialen rechter ter dood veroor deeld. terwijl de achttien overigen tot. le venslange verbanning werden veroordeeld. Genève. Vertegenwoordigers der Kleine Entente zijn het eens. GEnèVE, 1 Febr. (Reuter). Op initiatief van den Rocmeenschen minister van Buiten- landsche Zaken, vorst Ghika. zijn heden de vertegenwoordigers der Kleine Entente te Montreux samengekomen. In een officieel communiqué wordt medegedeeld, dat over alle behandelde kwesties overeenstemming is bereikt.. In Geneefsche politieke kringen wordt verklaard, dat de ministers van Bui- tenlandsche Zaken der Kleine Entente de op de ontwapeningsconferentie te behandelen problemen hebben besproken. Waarschijnlijk zal nog een tweede bespreking van genoemde ministers volgen. Intusschen zal de Roc- meensche minister van Buitenlandsche Zaken te Genève met zijn Russischen collega verder beraadslagen over een non-agressie pact. Bij de opening der Ontwapeningsconferentie. GENèVE. 1 Febr. (VD.) Hedenmiddag om 2 uur 50 'AT.' zal de Ontwapeningsconfe rentie worden geopend met een plechtige redevoering van president Henderson. Aan de conferentie wordt deelgenomen door af gevaardigden van alle landen ter wereld, met uitzondering van de kleine staten Monaco, INGEZONDEN MEDEDEEÖNGEN. a 60 Cts. per regeL STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisstraat 16 Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 105, Lichtenstein en San. Marino. De conferentie geldt officieel niet. als Volkenbondsconferen tie. hoewel zij bijeengeroepen is door den Volkenbondsraad In de openingszitting zal nog niet worden overgegaan tot debat. Er zal slechts eer. com missie worden samengesteld welke opdracht zal krijgen de agenda, samen te stellen. In de eerstvolgende dagen zal de conferentie zich dan bezig houden met, de verkiezing van de leden van het presidium. Men stelt zich voor het presidium uit 15 personen te doen bestaan. De groote mogendheden en de kleinere staten zullen ieder de helft van het aantal presidiumzetels bezetten. T^t nu toe heeft men zich vijf commissies gedachten wel voor de bewapeningen te land. ter zee en in de lucht, een politieke en een juridische com missie. Eerst, den Ssten Februari zullen belangrijke besprekingen aan de orde komen. Omstreeks dien tijd worden nl. te Genève verwacht de Britsche premier MacDonald en de Duitsche Rijkskanselier dr. Bruening en zoo mogelijk ook Laval. Men verwacht dat de beraadslagingen te gen Paschen voor een of twee maanden zul len worden onderbroken. Voor de conferentie zijn meer dan 500 jour nalisten uit alle decien der wereld te Geneve aanwezig. Frankrijk. Miinwerkersstaking afgekondigd. De vereenigde vakbonden hebben gisteren besloten de staking in de mijnen, waar de meerderheid van de arbeiders voor staking is af te kondigen. In het bekken van Doai zijn eenige werkwilligen, maar de stakers schijnen niet geneigd zich aan terrorisme te buiten gaan. Er heerscht rust.. In de bekken van Anzin en Pas de Calais is de toestand normaal. GEHEIMZINNIGE MOORD OP EEN GEZIN. ACHT PERSONEN VAN ééN FAMILIE DOODGESTOKEN. NEW-YORK. 30 Jan. (V.D.) Te Elma in den staat Manitoba heeft een geheimzinnige en vreeselijke misdaad plaats gehad. De aan dacht van een voorbijganger werd getrok ken doordat uit het huis van zijn naaste fa milie, Sitar geheeten. rook en vlammen op stegen. Toen men het huis binnendrong, vond men acht personen van het gezin dood in bed liggen. Zij waren alle acht doodge stoken. Slechts twee kinderen, die eveneens gestoken waren, waren nog in leven. Om trent den dader en het motief van de mis daad tast men nog in het duister. Het ver moeden bestaat dat de moord gepleegd is door een krankzinnige. GROOTE VERDUISTERING DOOR EEN VROUWELIJKE POSTBEAMBTE. MET 200.000 MARK ER VAN DOOR. MUNCHEN-WASSERBURG. 31 .Tan. 'Wolff' Een vrouwelijke postbeambte uit Munchen is, na 200.000 mark te hebben verduisterd, te zamen met een mannelijk collega met de Noorderzon vertrokken. Waarschijnlijk heb ben beiden de wijk naar Cechoslovakije ge nomen. NOODLANDING IN DEN WOESTIJN. FRANSCH VLIEGTUIG ZENDT S. O S.- SEINEN UIT. PARIJS. 1 Februari (VD.) Het draadlooze station van Bordeaux heeft hedenmiddag S.O.S.-seinen opgevangen van het vliegtuig van den Franschen vlieger Regensi, die met twee beegleiders te Marseille was opgestegen voor een recordvlucht naar Madagaskar. De vliegers deelden mede, dat zij tengevolge van gebrek aan brandstof gedwongen zouden zijn in den woestijn te landen. Zij poogden een oase të bereiken. Wanneer zij geland zouden zijn. zouden zij zoo snel mogelijk hun ver blijfplaats opgeven. Zij meenden in den buurt te zijn van Hadid. HET BELGISCHE ONTWAPE- NINGSPETITIONNEMENT. AANBIEDING AAN KONING ALBERT. Wiersma, Van Onlangs en Kofte ter ruste gelegd. Ten koninklijken paleizc te Brussel heeft een socialistische delegatie in tegenwoordig heid van ministerpresident Renkin aan ko ning Albert het petitionnement, voor ontwa pening overhandigd. Leider der delegatie was staatsminister Vanderve'.dc, voorzitter van de Tweede Internationale. In zijn rede tot den koning, uitgesproken namens 300.000 leden van coöperaties. 550.000 syndicalisten cn 603.000 partijleden, wees Vandervelde op het vurige verlangen naar beperking der bewapening, welke in breede volkslagen leeft, en op rir hoop. die de ont wapeningsconferentie heeft gewekt in de harten der arbeiders. BOUW VAN EEN FRANSCH STOOMSCHIP STOPGEZET. Volgens den berichtgever van de Times te Rennes zal. aldus lezen wij in de N. R. Ct. de Compagnie Générale Transatlantique den bouw var. het door haar te Si.-Nazaire op stapel gezette stoomschop. metende 60.000 ton. deze week stopze'ten. tenzij zich een ver betering in de positie van de maatschappij voordoet. Zeer groote belangstelling. Maandag was het de droeve dag van de begrafenissen der slachtoffers van de ramp met de „Ooievaar" te Bangkok. Te Amsterdam werd het stoffelijk over schot. van den piloot T. Wiersma op „Zorg- vlied" ter aarde besteld. De zwarte, met de driekleur bedekte plaatijzeren kist was in de rouwkapel geheel door een zwart kleed be dekt, waarop slechts twee kransen lagen, een van de weduwe en ae beide jonge kinderen en een van de Koninklijke Luchtvaart Maat schappij. Er kon slechts aan hen, die in het bezit waren van een kaart, toegang tot de aula worden verleend: zeer zeker ware anders de belangstelling nog grooter geweest. Thans waren ongeveer tweehonderdvijftig belang stellenden en autoriteiten bij de plechtigheid aanwezig. Onder de laatsten merkten wij, behalve de hierna te noemen sprekers o.m. op den heer ir. A. Wurfbain. die den Raad van Bestuur van de KL M vertegenwoordig de. don heer Van Ede v. d. Palts, vertegen woordiger van den luchtvaartdienst van het Departement van Waterstaat en den lieer W. N. van de Poll, havenmeester te Amsterdam. Verschillenden der aanwezigen waren hun ontroering nauwelijks meester toen, kort na dat. men zich om de baar had geschaard, de echtgenoote van den overledene, zijn ouders en nog eenige familieleden de rouwzaal wer den binnengeleid. Onmiddellijk daarna sprak als eerste van de rij der sprekers, de heer A. Plesman, directeur der Kon. Lucht vaart Mij. Hij gewaagde van de ontroering op 6 December Onze oprechte deelneming gaat, zei hij, naar de nabestaanden uit; de namen van de gevallen slachtoffers zullen bij ons in eerbiedige herinnering blijven. De omstandigheden waren des te tragi scher nu zij vielen in een ver land. waar wij hen niet ter hulp konden snellen. Evenwel verleenden de Siameesehc regeering en de Siameesche militairen liefderijken on be kwamen bijstand. Wiersma hield van zijn vak en was zijn taak ten volle toegewijd. Onder zijn collega's en bij zijn meerderen was hij zeer gezien en een ieder erkende, dat hij een flink en be trouwbaar gezagvoerder was. Hij zal nooit vermoed hebben, dat op deze wijze een einde aan zijn leven zou komen en hoewel wij niet vragen mogen naar het „hoe" en het „waarom" zoo kunnen wij toch wel veronderstellen, dat Wiersma den dood met de handen aan het stuur, zou hebben verkozen boven het normale sterfbed. Zijn jonge vrouw en kinderen kunnen hem echter niet ontberen en de slag. welke hun is toege bracht. is hard en zwaar. Wij allen weten, hoe Wiersma behalve zijn taak. zijn gezin was toegewijd. Nu zal Thaeke Wiersma niet meer reizen en als vliegtuigbestuurder onmetelijke af standen afleggen; nu heeft hij hier zijn laat ste rustplaats bereikt. Hij ruste in vrede. Vervolgens getuigden van hun groote deel neming de heeren E. Enthoven, voorzitter van den Raad van Bestuur der Kon. Ned. In dische Luchtvaart Mij.. A. Colijn, burgemees ter van Nieuwer Amstel, waar piloot Wiersma gewoond heeft, kapitein Schlimmer. namens de militaire Luchtvaartafdeeling te Soester- berg. luitenant Boogh, namens de Lucht vaartafdeeling Andir in Ned. Indië en W. M. O. A. Beekman, namens de piloten der K.L.M. Mocht. er. zeide deze laatste spreker, t.wijfel bestaan omtrent de oorzaak, die jou, Wiersma op deze droeve plaats gebracht heeft, nie mand van je collega's twijfelt er aan dat je de uiterste Voorzichtigheid hebt betracht en dat jij. noch een van de anderen iets hebt kunnen doen om de ramp te voorkomen. Nadat sergeant-majoor Brandwijk W:ersma geschetst had als een plichtsgetrouw lid. dat. jarenlang tot deze organisatie behoord heeft, sprak nog de heer A. B. van Beers, directeur van het Postkantoor te Amsterdam namens den directeur-generaal der P. T. T en na mens de ambtenaren van genoemd kantoor. Na dezen rouwdienst werd de kist met het stoffelijk hulsel, gevolgd door den langen stoet, van treurenden, naar het op het nieuwe gedeelte van de begraafplaats gelegen graf gedragen, dat den nabestaanden van den overledene door de gemeente Nieuwer Am- stel is aangeboden. Om den kuil. welke met groen was afgezet, waren de andere in den vorm van kransen en bloemstukken o.a door de directie van den Rotterdamschen Lloyd gezonden blijken van deelneming in het verlies, neergelegd. Omwikkeld met de driekleur. stille hulde van het gansche vaderland werd de kist in de groeve neer gelaten, welke daarna met de weelde van groen en bloemen werd dichtgcdekt. Velen, die niet. in de aula konden zijn. hadden Sn de omgeving van het graf gewacht, om deze oogenblikken te kunnen bijwonen. De oudste broer dankte met een kort woord voor de aan den overledene bewezen eer. Zeer onder den indruk verliet men de be graafplaats. Langs den weg woei van enkele huizen de vlag halfstok o.a. van de vroegere vliegtuigen fabriek Trompenburg. Onder de aanwezigen zagen wij nog Ir. Stephan van de Fokkerfabrieken, den haven meester van Schiphol, den heer Delaari den heer Thomson, chef van de afdeeling Schip hol de.r KLM de aviateurs Beekman en Van V-*-ncndaal; den ovrelevenden marcontT van Zr- ..Ooievaar", v. Zadelhoff. en vertegenwoor digers van het personeel van Schiphol, als mede den luitenant van de marine-luchtvaart Van Midde en den directeur van het, Post kantoor te Amsterdam, den heer A. B van Beers, cn tenslotte *en deputatie van de on- derofficiersverecniging „Ons Belang". Tc Rotterdam. T* Rotterdam werden de tweede bestuurder J. van Onlangs er. de mecanicien J. F. O. Kot te. teraardebesteld. Omstreeks elf uur werd het stoffelijk overschot van Kotte uit de rouwkapel in een der loodsen van den Rotterdamschen Lloyd aan de IJselhaven. waar de kisten na de aan komst waren ondergebracht, uitgedragen om naar zijn woning aan het Heiman Dullaert- plcin te worden overgebracht. Even later werd ook het stoffelijk overschot van Van Onlangs naar de ouderlijke woning aan de Van Weel- straat overgebracht. In de rouwkapel waren aanwezig Mr. Slotemaker als vertegenwoor diger van de K.L.M. er. de heer Van Vollen- hoven namens der. Rotterdamschen Lloyd. Bij de loods en bij de sterfhuizen was zeer veel belangstelling. Ook op den weg naar het kerkhof stond veel publiek opgesteld. Van alle schepen in de IJselhaven woei de vlag halfstok en dit was ook het geval bij het. passage-bureau van de KLM. In beide stoe ten reed een aparte koets mot bloemen mee. In de kapel op Crooswijk bevonden zxh bij ce plechtigheid voor Kotte. de heer Hans Martin van de K LM.. Gullonard; mr. Slote maker en Jhr. Rendop. directeur van do K. N. I. L. M. en nog zeer vee', andere vertegen woordigers op luchtvaartgebied. Allereerst heeft hier het. woord gevoerd de heer Guilonard, namens de directie van de KLM. Op jeugdigen leeftijd, aei hij, kwam je in dienst en je wist je al dadelijk zeer te on derscheider. Je was dan ook nog zeer jong toen je werd aangewezen om do verantwoor delijkheid om als werktuigkundige de Indle- vluchten mee te maken, op Je te nemen. Op uitstekende wijze heb je je van die taak ge kweten. Allen in het luchtvaartbedrijf kenr.en de moeilijke omstandigheden waaronder oen werktuigkundige werkt en weten dezen be langrijke arbeid te waardeeren. Wij zijn dan ook altijd trotse h op je werk geweest. De groote verslagenheid, die alom heerschte be wees het medeleven van ons volk. Het volk is trobsch op mannen als Kotte en zal hen dan ook met waardeering blijven gedenken. Daarop sprak Jhr. Rer.dorp namens de K.N.IL.M woorden van deelneming en troost tot de familie. De heer Van der Heide sprak namens de directie van PTT. Uit naam van dc collega's bracht de heer J. C. Dunk een laatsten groet aan den over ledene. Een broer, do heer G. Kotte. dankte namens do familie en herdacht, tevens de kameraden Wiersma en Van Onlangs. Daarna bracht, spr. dank voor do bewijzen van deelneming van de Koningin; de KL M. en den Rotterdamschen Lloyd. Daarna heeft in de kapel de rouwplechtig- heid voor den tweeden bestuurder Van On langs plaats gevonden. In de kapel waren nu behalve de reeds genoemde heeren ook aanwezig Generaal Snijders en Kolonel Wal- laert. Sacré namens het Comité Vliegtocht Nedcrlandsch-Indië. De K.L.M.-piloten wer den vertegenwoordigd door den heer Tepas. Als eerste spreker trad naar voren de heer Har.s Martin, die oa. net. volgende zei: Pas kort was de heer Van Onlangs bij ons in d;enst. maar in dezen tijd wist hij zich van hoog tot laag vrienden te verwerven. Zijn blijmoedigheid, zijn ijver en zijn plichtsbesef werkten hiertoe mede. Daarom nemen wij dan ook niet alleen af scheid van den viiegtuigbestuurdcr maar ook. en eigenlijk bovenal van den vriend. Spreker bracht, daarna in herinnering het plan van Van Onlangs om naar de West te vliegen. Van Onlangs zag dc luchtvaart, groot, en wil de met. hart en ziel meehelpen haar nog grooter te maken. Elke reis naar Indië was voor hem een nieuwe voldoening. Spreker eindigde met. nog eens het mede gevoel van allen met dit droevig ongeluk te betuigen. Daarop sprak generaal Snijders. Speciaal bracht, dc generaal in herinnering dc plannen van Van Onlangs om naar West-Indië te vlie gen. Hierop spraken Jhr. Rendorp namens P. T. T„ en de piloot Tepas namens de col lega's. Vervolgens spraken nog de heer Van der Giessen en Ds. Eeglnk. die namens de fami lie dankte voor de groote belangstelling en de vele blijken van medeleven. DE ONTWAPENINGSCONFE RENTIE IN DE RADIO. UITZENDING DER OPENINGSREDE DOOR DE A. V. R. O. Hedenmiddag zendt de A.V.R O de openings red* van de Internationale Ontwapenings conferentie uit. die door Henderson in de Engelsche taal te Genève uitgesproken wordt Het begin der rede was gesteld op 2.50 uur n.m. (Iiollandsche tijd) Dinsdagavond wordt in de „St. Pierre"- cathcdraal te Genève een uitvoering gegeven van César Franck's „Les Beatitudes", waarin ook onze landgcnoote Mevr. Jo Vincent op treedt. Het laatste gedeelte van dit oratorium zal do A.V.R.O. eveneens per directen lijn uitzenden. Aansluiting met cathedraal ge schiedt na de opera .jUda", dus om 22 uur. DE OVERVAL OP HET POSTKANTOOR TE GINNEKEN De Rechtbank te Breda heeft nog geen uit spraak gedaan in de zaak van den overval op het postkantoor te Ginneken, doch gelast dat het onderzoek werd heropend om Don derdag 11 Februari alsnog den ambtenaar van de reclasseering te hooren. AGENDA DINSDAG 2 FEBRU ARI ConcertgebouwConcert H O. V. Solist Fred. Leidner (altviool). 8.15 uur. Gebouw Bloemhof: Feestavond IJsclub „Christlania" Wilhclmtnastraat 22: lozing Vereeniglng van Spiritisten „Harmonia" 8.15 uur. Cinema Palace: Heden kust Parijs. Op het toonecl Garrick.. 8.15 uur. Rembrandt Theater: Bommen op Montc Carlo. Op hei. toonecl 4 Livlers. 7 en 0.15 u. Luxor Sound Theater: Trader Hom. 8.15 u. WOENSDAG 3 FEBRUARI Gemeenteraad van Haarlem, l 30 uur StadsschouwburgVoordrachtavond leer lingen Muziekschool. 7.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Tc.vler's Museum. Spaarae 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma C. G. Loomeyer en Zoon, Barteljo risstraat 11. tel. 10175. Fs-kapotheek, KleverparJcweg 13. te lef. 11793.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5