De strijd om de Woesoeng-forten BUITEN DE WET." BUITENLAND. HAARLEM'S DACBLAD DONDERDAG 4 FEBRUARI 1932 TWEEDE BLAD Tegenstrijdige berichten. De Forten nog steeds in handen der Chineezen; Japansche torpedojager in den grond geboord. Charbin bezet. Gespannen toestand in de stad. De tekst der Japan sche ontwerpnota aan den Volkenbond. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Volgens de laatste berichten uit Sjanghai zouden de Woesoeng -forten tengevolge van het bombardement volkomen zijn vernield. De Chineezen zouden of zijn gedood of naar Sjanghai zijn gevlucht. Naar het Chineesche officieele telegraaf- agentschap Gomin evenwel meldt is het den Japanners tot nu toe ondanks het krachtige bombardement niet gelukt het fort Woesoeng. in be2öt te nemen. De Chineesche comman dant heeft geweigerd het fort vrijwillig over te geven. Het Chineesche hoofdkwartier deelt mede dat bij de gevechten om fort Woesoeng een Japansche torpedojager door Chineesch ar tillerievuur is tot zinken gebracht. Uit Tokio meldt V.D., dat nog meer Japan sche versterkingen naar Ch'/ia gezonden zul len worden met name twee divisies en twee vliegtuigeskaders. Met 'betrekking tot de houding van de Ja pansche regeering tegenover de Engelsch- Amerikaanschc eischen wordt nog gemeld, dat Japan zich het recht wil voorbehouden zijn eigen onderdanen te beschermen, dus niet, zooals gemeld was alle te Shanghai wonende buitenlanders. Naar uit Washington gemeld wordt, is men in het staatsdepartement van meening. dat de toestand in Sjanghai door de houding van Japan buitengewoon dreigend wordt. Er wordt op gewezen, dat Japansche soldaten de Ameri- kaansche zone zijn binnengedrongen, waar door gevaar ontstaan is voor botsingen tus- schen Amerikaansche en Japansohe .patrouil les. Verder wordt het leven en het eigendom van de Amerikaansche onderdanen, even als de daar verankerde Amerikaansche oor logsschepen in gevaar gebracht. Ben scherpe protestnota zal thans aan Japan worden gezonden, waarin zal worden aange drongen op een onmiddellijk stopzetten der Japansche schietpartijen. LONDEN, 3 Febr. (Reuter.) In het La gerhuis zeide Sir John Simon, de minister van buitenlandsche zaken, Lansbury be antwoordende, het volgende! De toestand te Sjanghai blijft delicaat. De internationale bevelhebbers werken samen tot het handha ven van de orde in de internationale conces sie. Het officieele antwoord van China en Ja pan wordt nog afgewacht. De regeering acht het zeer wenschelijk om aan haar vertoogen tijd behoorlijk te laten voor het verkrijgen van goede resultaten er is is reden voor de hoop dat er reeds resultaten uit voortvloeien. TOKIO, 3 Februari (V.D.) De Japansche troepen die te Charbin zijn binnengerukt, hebben daar onmiddellijk alle regeeringsgc- bouwen en het radiostation bezet. De toe stand in de stad is gespannen. Op 50 K.M. ten Zuiden van Charbin zijn de Japansche soldaten aangevallen door „overblijfselen" van het Chineesche leger onder leiding van generaal Tingtsjan. De Chi neezen werden volledig verslagen en ontwa pend. GENèVE, 3 Febr. (V.D.) De Japan sche ambassade te Londen en Brussel hebben bij den secretaris-generaal van den Volken bond bezwaren ingebracht tegen de inwer kingstelling van de procedure volgens art. 15 van het Volkenbondspact. Voorloopig is de volgende zitting van den Volkenbondsraad vastgesteld op Vrijdagmor gen. Uit Tokio: Het Japansche kabinet is naar VD. weet, mee te deelen, voornemens het volgende standpunt in te nemen nopens de vijf voor stellen. der mogendheden: 1. De staking der geweldactie is aanneme lijk, mits de C-hineezeni eveneens de vijan delijkheden staken; 2. Japan kan de verdere militaire voorbe reidingen eerst staken, indien het overtuigd is zulks eveneens oprecht van China te ver nemen. 3. Het. terugtrekken der gedebarkeerde Japansche troepen van plaatsen waar zich een groot aantal Japansche onderdanen be vindt, is onmogelijk zoolang niet eerst de Chineezen zelf hun troepen terugtrekken: 4 Japan gaat accoord met de instelling eener neutrale zone te Sjanghai zal stre ven naar een mogelijk permanente overeen komst waarbij zich geen Chineesche troepen mogen ophouden binnen een vast te stellen afstand van de internationale nederzet ting. 5. Japan is onder geen omstandigheden in staat zich bereid te verklaren onder deelne ming van een derde mogendheid met China onderhandelingen te voeren voor zoover zulks de Mandsjoerijsche kwestie betreft. Men verwacht dat de antwoordnota Don derdag aan de mogendheden zal worden overhandigd. Van toonaangevende zijde wordt verze kerd dat Japan bij de onderhandelingen zal streven naar de instelling van een neutrale zone rond alle Chineesche verdragshavons. Bij de Oost-Azische Vereeniging te Ham burg is een telegram ontvangen, meldende dat de politieke toestand te Sjanghai geen reden geeft tot verontrusting, doch het za kenleven schaden kan. Chineesche banken en geldbeurzen zijn gesloten evenals het Chi neesche postkantoor. De banken 1 lebben er bij de Europeesche firma's op aangedrongen zich tegen oorlogsgevaar te verzekeren, doch de Duitsche Hardelskamer en. do General Chamber of Commerce hebben besloten geen .verzekering tegen oorlogsgevaar aan te gaan, aangezien hun zulks onnoodig voorkomt. Geraève, Uit het programma van den V olkenbondsraad. GENEVE, 3 Febr. (Reuter.) De Volken bondsraad zal Vrijdag nog eens bijeenkomen om over het waarschijnlijk morgen te ver wachten advies van het Ilaagsche Int. Ge rechtshof omtrent de rechtspositie van de Polen in het gebied der Vrije stad Dantzig en over het rapport van de Liberia-commis- sie te beslissen. De Raad zal verder van het rapport van het consulaire corps te Sjanghai over de in cidenten daar kennis nemen. Het feit dat Japan de tusschenkomst der mogendheden heeft toegejuicht, zal wel samenhangen met de omstandigheid, dat in Volkenbondskrin gen overwogen heet te worden, het agres sieve optreden van Japan met het dreige ment van Japan's uitsluiting uit den Volken bond te beantwoorden. In aansluiting hierop deelt het Handels blad nog het volgende mede: Het Permanente Hof van Internationale Justitie zal hedenmiddag om 4 uur een open bare zitting houden, waarin het advies van het Hof zal worden voorgelezen in de zaak betreffende de behandeling van de Poolsche onderdanen en andere personen van Pool- schen oorsprong of taal in Dantzig. De Ontwapeningsconferentie stelt 5 commissies in. GENEVE, 3 Februari (V. D.) De ontwa peningsconferentie heeft heden vijf com- missieis benoemd een politieke, een finan- cieele, een commissie voor landbewapeningen, een voor zeebewapeningen en een voor lucht bewapeningen. Tevens is de mogelijkheid aangegeven voor een zesde commissie voor chemische oorlogvoering. Vermijding van oorlogen. De conventie voor de ontwikkeling van de middelen tot vermijding van oorlogen, die aangenomen is door de Volkenbondsverga dering van September 1.1., naar wij in de Tel. lezen ook door de regeeringen van Luxem burg en Zwitserland onderteekend, zoodat het aantal onderteekeningen thans bijna 20 bedraagt. Brlfscli'Iiidië Wetgevende vergadering keurt de gevangenzetting van Gandhi goed. LONDEN. 2 Febr. (VT>.) Naar gemeld wordt heeft de Britsch-Indische regeering een groote overwinning behaald in de Wet gevende vergadering te New Delhi, waar de door Sir Hari Gour, den leider der oppositie, ingediende motie, inhoudende een veroor deling van de gevangenzettng van Gandhi en van de arrestatie van Sen Goepta, ver worpen met 62 tegen 44 stemmen. Twintig duizend arrestaties in totaal Een Reuterbericht meldt uit Delhi dat in verband met de campagne van civiele onge hoorzaamheid, die sedert December gaande is, meer dan 20.000 personen werden gear resteerd. Duitschland. Krupp overweegt een massa ontslag. Wegens den slechten economischen toe stand overweegt de firma Krupp naar Wolff seint te Essen het ontslag van 2000 man per soneel. Lijst voor Hindenburg's candidaatstelling reeds onderteekend. De voorzitter van het Hindenburgcomité, burgemeester dr. Sahm, deelt naar het W.B. meldt, dat blijkens berichten uit alle doelen des rijks het vereischte aantal van 20.000 hand tee ken ingen onder de lijsten voor de candidaatstelling van Hindenburg reeds vele malen is overschreden. Het Hindenburgcomité deelt mede. dat gis teravond 11 uur van de 191 dagbladen, die voor zoover bekend aan de actie per pers voor de candidatuur van Hindenburg deel nemen, 72 bladen het voorloopig resultaat van den eersten inteekeningsdag hadden me degedeeld. Volgens deze opgave bedraagt het totaal aantal handteekeningen op den eers ten dag in het geheele Rijk 105.300, waarvan te Berlijn 28.400. Amerika. Mellon gezant in Engeland? WASHINGTON, 3 Februari iReuterl. President Hoover verzocht Mellon, den tegen- woordigen minister van financiën, de functies van ambassadeur in Groot-Brittannië te aan vaarden. Mellon heeft nog geen beslissing genomen. Engeland. De douanetarieven in het Engelsche Lagerhuis. In het. Lagerhuis verklaarde Baldwin gis teren volgens Reuter, dat het wetsontwerp op de douanetarieven stellig vóór Paschen dien- te worden aangenomen. Het Lagerhuis aam met 276 tegen 44 stern- ÏXGEZOXDEN MEDEDEELIXGEN a 60 Cts. per regel STOFZUICERHUIS MAERTENS BARTELJOR IS STRAAT 16 TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN men de resolutie aan, waarbij de ordonnantie van 17 December van de Board of Trade krachtens de wet op den abnormalen invoer, wordt goedgekeurd. Zweden. Conflict in de metaalindustrie opgelost. Reuter meldt, dat de bemoeiingen van de Zweedsche regeering om het conflict in de metaalindustrie, waarbij 90.000 arbeiders be trokken waren, bij te leggen, met succes zijn bekroond. Het werk zal zeer spoedig worden hervat. ,ie. Belg: Nieuw adres aan de Ontwapeningsconferentie. BRUSSEL, 3 Febr. (Reuter.) In den Senaat verzocht de socialist La Fontaine om het zenden van een adres aan de Ontwapenings conferentie. De vergadering benoemde een commissie bestaande uit twee katholieken, twee liberalen en één socialist, teneinde den tekst van het adres te onderzoeken, dat er bij de conferentie plechtig op aandringt zoo spoedig mogelijk een resultaat tot stand te brengen ten behoeve van het publiek welzijn. HITLER EN HET STAATS BURGERSCHAP. Geheime poging van dr. Frick tot naturalisatie. Verklaring van twee regeerings- ambtenaren. Adolf Hitier. BERLIJN. 3 Februari (V.D.) De Thürint sche staatsregcering heeft de rijksregeering heden materiaal doen toekomen, waaruit blijkt, dat volgens verklaringen van een Oberrigieringsrat en een Ministerialrat, af gelegd aan den Thuringschen minister dr. Kaestner, de toenmalige minister dr. Frick in Juli 1930, ongeveer, een aanstellingsoorkonde heeft doen opstellen, waarbij aan Adolf Hitler de op dat oogenblik vacante positie werd ge geven van gendarmerie-commissaris in Hild- burghausen. Hitier heeft afgezien van in diensttreding en van bezoldiging. Dit mate riaal is voor het instellen van een staatsrech terlijk onderzoek door den rijkskanselier ter hand gesteld aan den rijksminister van bin- nenlandsche zaken. De Oberregierungsrat en de Ministerialrat die deze verklaringen uit hoofde van hun functie hebben afgelegd, verklaarden, dat zij zich bezwaard gevoelden door de verplich ting tot zwijgen, die hun indertijd door minister Frick is opgelegd. In verband met dit feit is de Thüringsche minister Baum heden door den rijkskanseliei dr. Brüning ontvangen. Het door de Thüringsdhe regeering aan de rijksregeering gezonden materiaal bestaat uit drie documenten, die per 1 Februari ge dateerd zijn. Het eerste document bevat het overzicht van Ministerialrat Walther betref fende de aangelegenheid hoe deze zaak aan het rollen is gekomen. De eerste stoot hiertoe is namelijk gegeven door het ..Montagsblatt" dat door Stennes en kapitein Ehrhardt over genomen was en verder gedirigeerd. Het tweede document bevat de opdracht aan de beide genoemden om verklaringen af te leggen, aangezien minister dr. Koestner van meening is. dat de verplichting tot zwij gen, opgelegd door zijn voorganger voor hem niet geldig was. Het derde document ten slotte bevat het verhoor van den Oberregierungsrat en den Ministerialrat door minister Koestner. De verklaringen van den Oberregierungsrat komen samengevat hierop neer. dat minister dr. Frick ongeveer Juli 1930 hem een docu ment heeft gedicteerd, waarbij Adolf Hitler belast werd met de toentertijd vacante functie van gendarmeriecommissaris van Hindburg- hausen. Op de bezwaren door den Oberregierungsrat geuit en volgens weike bet Thüringsche staafcsministerie hierin gekend moest worden en dit document mede moest onderteekenen, heeft dr. Frick verklaard, dat hij den toen tertijd met verlof zijnden minister van fi nanciën vertegenwoordigde en dat hij dus zelf verantwoordelijk te beslissen had, hoe hij deze aangelegenheid zou behandelen. Dr. Frick legde den Oberregierungsrat. de ver plichting op over deze zaak hel stilzwijgen te bewaren, waaraan de laatste zich tot dus verre plichtsgetrouw heeft gehouden. Ministerialrat A. bevestigde over het geheel deze verklaringen. In welingelichte Berlijnsche kringen ont houdt men zich van stellingnemen in de aan gelegenheid der naturaliseering van Hitier. Van officieele zijde wordt alleen verklaard, dat he*- gepubliceerde materiaal voor zich zelf spreekt. De rijksminister van binnenlandsche zaken zal nu de documenten moeten onderzoeken op hun staatsrechterlijke waarde. De groote moeilijkheid van het staatsrechterlijk onder zoek ligt wel hierin, dat het be'reffcnde document zelve ontbreekt. Behalve de verkla ringen van de beide Thüringsche ambtenaren zijn geen papieren aanwezig. .Verder wordt er in politieke 'kringen nog door PEDRO BOCCATTI. II. Romanetti de bandietenkoning. Pedro Boccalti. de schrijver van deze artikelenreeks. Het leven van Romanetti typeert het be staan van den Corsikaanschen roover. Hu begon zijn loopbaan als slager en hij ver schilde alleen hierin van de andere slagers van zijn dorp, dat hij soms de dieren, die hij gekocht had, niet betaalde. Eens op een dag, toen hij meer klanten dan vleesch had, slachtte hij een os, die aan zijn buurman toebehoorde en verkocht het vleesch aan zijn afnemers. De buurman begon een proces tegen hem en Nonce Romanetti vluchtte naar de bosschen, vervolgd door de gendarmen. Maar toen had hij nog niet het plan, roover te worden en voortdurend in het „maquis" te blijven. Door bemiddeling van een vriend berichtte hij aan de autoriteiten, dat hij be reid was den prijs van het gestolen vleesch te betalen en 100 francs schadevergoeding (een groote som voor het Corsica van vóór den oorlog) op voorwaarde dat zijn buur man zijn klacht introk. De buurman ant woordde, dat hij het voorstel aanvaardde en maakte een afspraak, om Romanetti op een bepaalde plaats te ontmoeten. Romanetti nam echter zijn voorzorgen. Hij overhandigde het geld aan een vriend, dien hij naar de afgesproken plaats zond. Hij ver borg zich in de nabijheid, met dc bedoeling, voor den dag te komen als de zaak beklonken zou zijn. Het bleek dat zijn maatregelen van zijn standpunt gezien, noodig waren ge weest, want de buuurman verscheen, geës corteerd door een aantal gendarmen. Waar na Romanetti naar het „maquis" vluchtte en wraak zwoer. Tevergeefs was de verraderlijke buurman op zijn hoede: een paar dagen later vond men hem, gedood door een kogel van Roma netti. Zoo werd de slager bandiet en in dezen staat bleef hij zijn geheele verdere leven, altijd gedwongen zich voor de justitie verbor gen te houden, nooit rustig slapende, nooit in staat ongewapend een stap te doen en met de overtuiging dat, werd hij eens gesnapt, hij doodgeschoten of opgehangen zou wor den. Al dien tijd moest hij van de misdaad le ven. Gedurende 18 jaar was Nonce Romanetti dc koning van het maquis in het Zuiden van Corsica. Tevergeefs vervolgden de gen darmen hem met dc beste bloedhonden; het gelukte hun niet, hem te arresteeren. Jaar in, jaar uit zwierf hij door de bos schen, vermeed de valstrikken, die de gendar men hem zetten, ontsnapte wanneer hij om ringd was en doodde zijn vervolgers als hij tot vlucht gedwongen werd. Langzamerhand werd hij beroemd; vele dichters bezongen zijn daden, kortom hij werd een echte ..ro manheld". Gedurende den oorlog deed hij groote zaken: hij leverde vee aan het leger, natuurlijk door bemiddelaars die hij voor hun diensten betaalde. Hij oefende het op pertoezicht over dezen handel uit. Spoedig bezat hij een groot vermogen. Hij hield zich toen bezig mot de veefokkerij en stichtte een onderneming, die een zuivelfabriek exploiteerde, Hij genoot ieders achting en had bijna geen vijanden. Op den duur werd hij buitengewoon populair, een feit dat hem niet mishaagde, want hij was een zeer ijdel man. Hij ontving journalisten in zijn grot, liet zich fotografeeren in rooverscosluum cn tot de tancen gewapend als een echte „co- mitadji" van den Balkan. In zijn ijdelheid ontving hij zelfs buiten landsche touristen; hij werd de grootste be zienswaardigheid van het eiland en reis- bureaux organiseerden excursies naar de bosschen, waar zij „den koning der maquis" voorstelden aan op sensatiebeluste Ameri kanen en Engelschen. Deze excursies werden in den nacht gehouden, zwaar bewapende roovers geleidden de touristen langs wilde en gevaarlijke paden naar de verblijfplaats van hun chef. Het gaf den touristen voldoening cn voordeel aan de bandieten. Van tijd tot tijd doken andere roovers op in de buurt van dc karavaan (Romanetti had toen ongeveer 25 getrouwen), eischten op somberen toon dat het gezelschap halt zou houden en manoeuvreerden met hun geweren op een wijze, die het hart van meni ge elegante touristo bijna deed stilstaan en haar den indruk gaf, dat zij dc heldin was van een geweldig avontuur. Eindelijk, als dc deelnemers aan de excursie van uitputting bijna neervielen, werden zij gebracht naar een schaapherdershut, die ongetwijfeld langs een veel gemakkelijker en korter weg te bereiken was geweest. „Daar moesten zij op gewezen, dat in den loop van het proces Schueringer. dat drie maanden, na de na turalisatie van Hitier gevoerd is, door Hitier als getuige onder eede verkaard is. dat hij zonder nationaliteit was. Op de uitdrukke lijke vraag, die hem toen gesteld is, of hij daar hij toch in Oostenrijk geboren was. niet Oostenrijker was. heeft hij nogmaals verklaard dat hij geen nationaliteit bezat. MüNCHEN, 3 Februari 'VD.) De pers- afdeeling van de rijksleiding der nat. soc. partij deelt in verband met de berichten over dc verwerving van de Duitsche nationaliteit door Adolf Hitler mede, dat dr. Frick inder daad het voornemen heeft, gehad Hitler, die vier jaar lang in het Duitsche leger voor zijn voik gediend had, door middel van een amb tenaarsfunctie in Thüringen ook formeel de Duitsche nationaliteit te verschaffen. Toen Adolf Hitler echter hoorde van deze poging, die buiten zijn medeweten gedaan was. verzocht hij dr. Frick hieraan geen ge volg te geven, aangezien hij niet langs dezen weg de Duitsche nationaliteit wenschte te verwerven. In verband hiermede heeft dr. Frick toen de ondernomen stappen onmiddel lijk te niet gedaan, j den ..koning der maquis" afwachten, om het effect te verhoogen. Onder het wachten werd het gezelschap van spijs cn drank voor zien tegen zeer hooge prijzen. Ten laatste kwam Romanetti can toch! Hij was gekleed In het zelfde, schilderachtig costuum dat hU aandeed om zich te laten fotografeeren cn gewapend met revolvers en zelfs hand granaten. In deze uitrusting was hij een ro mantische. zwierige, maar tegelijk onheilspel lende figuur. Als de eerste indruk, die zijn verschijning maakte, wat verzwakt- was, drukte hij elk van zijn gasten afzonderlijk de hand. dronk eenige glazen brandewijn on om een mooi slot te maken aan het toon eel. dat wel wat te veel aan een opera deed denken, zong hij eenige rooversliederen, zichzelf begeleidend op een guitaar. Plotseling klonk dan hot ratelen van geweervuur. De gendarmen! On middellijk daarop verliet Romanetti het ge zelschap. met een heldhaftigen glimlach cn de lippen. Het gordijn viel. De vertooning was afgeloopen. Romanetti kon meer drinken dan iemand anders in Corsica. Hij kon ook ver scheidene nachten achter elkaar zonder slaap zijn en sliep overigens nooit meer dan drie of vier uur per nacht en met zijn ooron geheel vrij. Hij word bewaakt door eenige dozijnen uitstekend gedresseerde honden, die elk gendarme op twee kilometer afstand ont dekten. En dan was er nog de lijfwacht van den „koning" een „keur" van bandieten. Men zegt cat aan Romanetti nooit iets zou zijn overkomen als hij zich niet met do po litiek bemoeid had. Hij was de machtigste verkiezings-agent. Duizenden Corsikanen steunden den candidaat van Romanetti. Maar zijn politieke tegenstanders wisten de autori teiten te bewegen tot een groote campagne tegen de roovers. een campagne die in het klein gelijk was aan die welke thans ge voerd wordt. Een geheele compagnie gen darmen omringde de bosschen. En zelfs dan hadden zij zich nog niet van Romanetti kun nen meester maken, wanneer zij niet de hulp van betaalde spionnen hadden gehad. Na een ..regeering" van 18 jaren werd Romanetti 'n een val gelokt en doodgeschoten. Volgens de officieele lezing werd hij door gendarmes ge dood, maar men fluistert dat hij door een van zijn vijanden werd neergeveld. In Spada's kamp hoorde ik daarover verschillende theo rieën verkondigen. Sommigen gingen zelfs zoover, te beweren, dat Spada zelf het nood lottige schot had gelost. Wie zal het zeggen? De ware toedracht der zaak zal wel steed3 een mysterie blijven. (Nadruk verboden.) ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN, Aanrijding te Heemstede. De rechtbank deed uitspraak in dc zaak tegen den chauffeur, die op 31 Aug. op het Raadhuisplein tc Heemstede een arts he.%*t aangereden, zoodat deze eenlgen tijd zijn praktijk niet liecft kunnen uitoefenen. De Officier had 3 weken gevangenisstraf ge- eischt. De Rechtbank veroordeelde verdachte tot 3 weken gevangenisstraf met ontzegging van de bevoegdheid een motorrijtuig te be sturen voor den tijd van 1 jaar. Diefstal van kippen. In den nacht van 12 op 13 Dec. werden uit de Haarlemmermeer 7 kippen en een haan gestolen. Een 25-jarig man stond hiervoor te recht. die den diefstal bekende. De Officier had 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief gevraagd. Het vonnis luidde: 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief tot 18 Februari. Diefstallen met braak. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen twee jongemannen, die in den nacht van 12 op 13 Dcc. in Zaandam hebben inge broken en een bus cacao, sigaren, lucifers en wat centen ontvreemden. De eisch luidde 6 maanden met aftrek tegen elk. De zaak werd teruggewezen voor de Rechter-Com- missaris voor het inwinnen van een Reclas- seeringsrapport. Voorts velde de rechtbank vonnis in de zaak tegen twee andere inbrekers, die in Zaandam hun slag geslagen hadden op 17 Dcc. en 75 weggenomen. Dc Officier had 1 Jaar met aftrek geëlscht. Het vonnis luidde: 8 maanden gevangenisstraf met aftrek tot 18 Februari. AGENDA DONDERDAG 4 FEBRUARI Concertgebouw: Symphonieorkest Euterpe 8 uur. Raakskcrk: Ds. H. Janssen, lezing voor het Chr. Comité v. Wlnterlezingcn, over: Het verzegelde Boek. 8 uur. Zaal Gcd. Oude Gracht T9: Lezing ds. G. J. Waardenburg over Ibsens drama Peer Gynt. 8.15 uur. Leger des Hcils, Schagchelstraat. Inzege ning van soldaten. 8 uur. Cinema Palace: Heden kust Parijs. Op het tooneel Garrick.. 8.15 uur. Rembrandt Theater: Bommen op Monte Carlo Op het tooneel 4 Livicrs. 7 cn 9.15 u. Luxor Sound Theater: Trader Horn. 8.15 u. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. VRIJDAG 5 FEBRUARI Stadsschouweurg: Marionetten-Theater ..De Olijf-Tack": Dr. Joh. Faust cn „Diver tissements". 8.15 uur. Schouwburg Jar.sweg: Centraal Tooneel. ,-Van 't een komt 't ander". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. APOTHEKEN (AVOND- EX NACHTDIENST) Firma C. G. Loomcyer en Zoon, Barteljo- ris-traat 11. tel. 10175. Parkapotheek, Kleverparkweg 13» 11793. - 4

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5