De Spocrwegaanslagen. NtaoiAK! TE HUUR OF TE KOOP Machinaal UITBREIDINGSPLAN le VERKOOPSTER HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAC 10 FEBRUARI 1932 Op 26 October I I. zette iemand zich neer tos het teekenen van een briefje, dat in Den Haag vervaardigd heette te zijn. daar althans in de bus is gestopt en waarin zoo min of meer wordt te kennen gegeven, dat de snel trein ParijsAmsterdam zal ontsporen; uit de onderteekening Matuschka II blijkt, dat de schrijver die ontsporing zal veroorzaken. Voorts zou de inhoud erop wijzen, dat hij den Minister van Waterstaat niet welgezind is en wel, omdat hij het christelijk beginsel door dezen vertrapt meent te zien. Men zou daaruit mogen afleiden, dat de schrijver het christelijk beginsel hoog houdt, maar daar mee is dan toch moeilijk te rijmen, dat hij een spoortrein wil doen ontsporen. Dit brief je is dus van een gek of van iemand, die als zoodanig wil doorgaan; dat hij drukletter tjes schrijft, wijst er echter op, dat hij niet met de justitie in aanraking wenscht te ko men. zoo gek is hij niet. Wat beoogde die man met het briefje? Wou hij het illustre voorbeeld van dien on- evenwichtigen mensch volgen, wiens naam hij tot den zijnen maakte of was het een flauwiteit om de lui aan Waterstaat in draf te jagen; wou hij stiekum den een of ander een hak zetten? Dit laatste lijkt me niet on waarschijnlijk, waarmee ik maar zeggen wil, dat het nog lang niet vast staat, dat de per soon, die het briefje geschreven heeft, de bedrijver van de spoorwegaanslagen is en voor mijn meening pleit m.i. dat tusschen den brief en de aanslagen drie maanden zijn verloopen, drie maanden, die heusch niet vereischt werden voor de voorbereiding der aanslagen; daar was heelemaal geen voor bereiding toe noodig. Schoon men dus bij het onderzoek het briefje niet geheel mag ver- waarloozen bij de recherche ondervind je. dat alles mogelijk is zou ik daar toch geen groote waarde aan hechten. Na de aanslagen kwam er weer een brief, die een kind ziet dat niet van den eer sten schrijver is en men behoeft ook heusch geen schriftgeleerde te zijn om vast te stel len, dat die tweede brief niet van iemand is. die hooger onderwijs heeft genoten, 't Is zoo'n echte brief van een paar slungels, die een aardigheidje willen hebben; ze zullen heusch niet denken, dat de vijfduizend gul den voor hen in 't gras worden gedeponeerd, maar verwachten misschien wel dat men ter plaatse extra maatregelen zal treffen om hen te vangen, als ze het geld komen halen. Maar men moet toch niet heelemaal uit schakelen, dat die schrijver iets met de aan slagen te maken heeft, want deze kunnen ook wel veroorzaakt zijn door een paar kwa jongens. schoon ik dit niet aanneem. Zijn de verschillende aanslagen te Amster dam het werk van één persoon? Ook die vraag kan men maar niet zoo direct beantwoorden, 't Is een bekend feit, dit geruchtmakende zaken tot navolging prikkelen. Vele jaren geleden werden te Am sterdam aanslagen op vrouwen gepleegd; de eerste, waarbij een meisje doodgestoken werd verwekte een geweldige sensatie; er volgden, er meer. die minder tragisch ver liepen maar het lijkt me zeer waarschijnlijk dat niet alle op rekening van één persoon, geschreven konden worden: bewijzen kan ik dat niet, want daders zijn nooit gevonden. Uic do omstandigheid, dat ver buiten Am sterdam balken op de spoorlijn zijn gelegd, mag men afleiden, dat het Amsterdamsche voorbeeld navolging heeft gevonden; wie zal zeggen, of ook niet in Amsterdam na dm eersten aanslag een navolger is opgestaan? Als de tweede brief niet .van een dader is, bewijst hij toch in allen gevalle, dat men in zekere kringen levendig belang in het geval stelde. Ik stel me voor. dat men in die krin gen het leggen van een balk op de rails niet als zoo iets ergs beschouwde, want er was immers niets gebeurd? Dat konden ze ook wel eens doen. Ze denken niet, dat ze onbe rekenbars ellende kunnen veroorzaken. Voor het onderzoek is het natuurlijk te hopen, dat de aanslagen te Amsterdam wel het werk van een en denzelfden persoon zijn, want dan kan men er vrijwel zeker van zijn, dat hij in den driehoek waar de aanslagen zijn gepleegd, woont of werkzaam is en dan lijkt het me niet onwaarschijnlijk, dat de aanslagen bij het viaduct en bij de Hembrug dienen moesten om de aandacht van den eersten aanslag af te leiden, omdat die te dicht bij honk was, ja, dat het niet in 's mans bedoeling heeft gelegen met die twee laat ste een ontsporing te veroorzaken in de ver onderstelling. dat zoo n balk wel zou worden stukgereden of weggeslingerd, een optimisme, dat ditmaal gerechtvaardigd bleek, maar niettemin hoogst gevaarüik is. Wat den eersten aanslag betreft, nemen we natuurlijk aan, dat de lorrie niet op de rails was vergeten, wat ook wel zoo zal zijn want er was even te voren een andere trein gepas seerd. Had men dat ding erop gezet om er er mee te rijden, zooals wij jongens kipkar retjes bemachtigden, waarbij wij ons leven in de waagschaal stelden? Wat denken jon gens om gevaar! En hebben ze dat ding in den steek moeten laten, toen de sneltrein naderde, die het toen vermorzelde en waar bij de electrische. die juist passeerde, stuk ken meenam? Of is het wagentje met opzet voor den sneltrein geplaatst, teneinde de uitwerking te zien van een botsing tusschen de locomotief en haar bescheiden zuster dan wel om een déraillement te krijgen, waar mee de bedrijver dan niets anders kon be oogen dan sensatie van de slechtste soort of een soort krankzinnig genot a la Matuschka, daden die alleen kunnen gepleegd worden door zwakzinnigen of krankzinnigen; een misdadiger pleegt zoo'n daad niet of ze moet hem voordeel opleveren dan wel uit wraak, maar dan doet hij het zoo, dat zijn slag tien tegen een gelukt. Waar dit laatste niet het geval was en men van een krankzinnige niet mag verwachten, dat hij ren paar feiten zal plegen om de aandacht af te leiden, komt het mij voor, dat we hier te maken hebben met een man die wilde experimenteeren. Waarom Ja waarom doen de menschen gek ke dingen? Waarom zetten de kleermakers jongens een leerling een strijkbout op het been; waarom lieten andei'e werklieden een jongen onder de inwerking van een stroom geperste lucht of van een stofzuiger; waar om probeerde er een om met een paar pa- rapluies als parachute van een dak te sprin gen waarbij hij dood viel; waarom doen dé menschen dagelijks gekke dingen zonder aan de gevolgen te denken en alleen toegevende aan een gril? Ziet iemand de gevolgen en wordt hij bang dan doet hij weer andere gekke dingen. Ik geloof dan ook niet. dat de aanslagen zich zullen herhalen; voor kwajongensstreek en experiment is 't nu zeker mooi genoeg en mocht er nog iets ergers achter zitten: een daad van wraak b.v. van een ontslagen spoor man, die meent door het verspreiden van angst en schrik zijn ontevredenheid te moe ten uiten, dan zal hij nu wel tot bezinning zijn gekomen en bedenken, dat hij er zich zelf het meest door in arfgst heeft gejaagd, want de gevangenisdeuren staan wijd voor hem open en van alle zijden dringen de speurhonden op om hem er heen te drijven. Misschien is 't nog het beste, dat de da der niet gevonden wordt; de zaak raakt dan weer in ?t vergeetboek, terwijl een proces misschien weer andere dwaze geesten wak ker roept. A. H. KRUISTOCHT NAAR GENèVE. EEN ENGELSCHE, DU1TSCHE EN HOLLANDSCHE REDE. De Internationale Broederschap der ver zoening heeft zich tot alle vredesvrienden gericht met een dringenden oproep om deel tc nemen aan een Kruistocht voor Inter nationale Ontwapening en Wereldvrede. Op 2 Februari, den openingsdag der conferentie te Genève is men begonnen met den Kruis tocht, die door vele landen zal gaan naar Genève. De sprekers trekken van stad tot stad, leggen op die wijze, zooals de voorzitter van de Nooit-meer-oorlog-federatie Op 't Eynde het uitdrukte, een levend verband vormen, een levende telegraaf. Zij bereizen thans Nederland en zijn de gast van de Jong. Vredes Federatie, de Nooit-Meer-Oorlog Federatie en ..Kerk en Vrede" en traden Dinsdagavond in het gebouw van den Kegel bond op. Er waren slechts weinig belang stellenden. Eerst kreeg Rev. L. Maclachlan (Engeland) het woord, die dit jaar het be langrijkste van onze generatie en van onze eeuw noemde. Hij was gekomen om de groote massa's, die op de conferentie invloed moeten uitoefenen, aan te moedigen de vredesbeweging gaande te maken. Elders mag mencritisch zijn, in groote zaken als deze vredesbeweging moet men zijn bezwaren overboord gooien. De groote vijand Is de vrees. Niet de persoonlijke vrees, maar de vrees voor dc gevolgen voor het maatschappelijk leven. Men is overtuigd van het goede der zaak. doch men is bang te volgen in de vredesbeweging, omdat men niet weet hoe ver die gaan zal. Er is nog een vrees. Men weet, dat zijn boodschap waarheid is, en dat vrede het eenige ware is. Maar men beschouwt die boodschap als niet-uitvoerbaar en men wil zekerheid van slagen hebben. Overal, en al tijd wordt gevraagd: zal het lukken? Maar men heeft geen enke' recht om dit te vragen. Als wij onze boodschap als juist zien. dan moeten wij haar overbrengen al zou ze in 't geheel geen succes hebben, aldus spr. Hierna sprak dr. Nik. Ehlen Duitschland), die dc aanwezigen met broeders en zusters aanspreekt, ofschoon hij hun wildvreemd is. Maar het groote verlangen er naar, dat dat zoo zal worden doet hem 't zeggen. Voel Duitschers spreken door zijn mond denzelf den groet uit. Terwijl men in Genève bezig is aan ont wapening. donderen de kanonnen in het Oosten. Hier weet men nog niet. wat dat beteekent. want men merkt nog niets. Maar misschien is de oorlog daar het Degin van een oorlog hier. Men moet niet uit angst om ontwapening roepen want angst is een toeken van zwakte, doch als eisch der gerechtigheid. De krach ten die voor bewapening werken zijn de oorlogsindustriëelen, die aan den oorlog verdienen. Zij zeggen, dat hun industrie er zijn moet om nog meer werkloosheid tegen te gaan. Welke landen ook tegen elkaar op zullen trekken de oirlogsindustriëeleh ver dienen. Terwijl de soldaten bij Verdun vielen onderhandelden Fransche en Duitsch in- dustrieelen in een Zwit-sersch hoi'l over wederzijdsche wapcnleverantles en dronken daar champagne bij. Men mag geen gifgassen gebruiken. Maar als de nood drijft, dan moeten zij gebruikt worden om de overwinning to brengen en dan worden de verdragen weer verscheurd. Wil men de menschheid helpen dan moet men dieper grijpen en komen tot een alge- heele broederschap. Hieraan moet men zijn beste krachten geven. Moreele ontwapening moet worden verkregen En daarvoor Is aller eerst materieele ontwapening vereischt. De hoogste macht is die van het persoonlijk ge weten en daarvóór moeten alle andere machten buigen. Een hechte band is als de Civiele Dienst, waarbij men anderen bij rampen steunt, zooals enkele jaren geleden tijdens de over stromingsramp in Zuid-Frankrijk. Als derde spreker trad ds. Van P e u r- sum (Uitgeest) op. Deze zeide door zijn voorgangers volkomen in de sfeer van broe derschap gebracht te zijn. Daar is spreker verheugd over. Wat hem het meest getroffen heeft om trent de ontwapeningsconferentie, was het korte krantenberichtje over het aanbieden van het petitionnement der studenten. Een Amerikaansch student zeide hierbij, dat het jongere geslacht weigert als kanonnenvoed- sel te dienen tengevolge van de vergissingen en fouten der politici. Het was een der In drukwekkendste oogenblikken, schreef het blad en d.s. Van Peursum is het hiermede eens. Want het was een woord van diepe waarachtig- cn openhartigheid. Spr. zag liever de conferentie mislukken en de jon geren openhartig en waar weigerend verder voort te gaan op den ouden weg. dan een gelukken van de conferentie met schijnheilig held alom door gedeeltelijke ontwapening. Want ontwapenen zou niet alleen afschaffen van militaire industrie en aviatiek moeten zijn, maar afschaffen van alle aviatiek en industrie, daar deze in korten tijd tot mili taire zou kunnen worden omgezet. Het werkelijke ontwapenen is het aannemen van een bepaalde levenshouding die spr. in dezen tekst samenvat: Al wat gij doet. doet dat den Heere. Die levenshouding is de weg van zelfopoffering, de weg van het kruis. Woensdagavond spreken de kruisvaarders in Amsterdam, dan gaan ze verder Zuide lijker door Nederland en het Rijnland in. Voor de Engelsche en Dultsche sprekers waren tolken aanwezig. MUZIEK. ZESDE BACHCONCERT. Haydn's ..Symphonic militaire" wordt in Engeland als ae kroon van zijn symphonisch werk beschouwd; van 't begin af genopt zij een voorbeeldelooze populariteit en werd te Londen binnen den tijd van één jaar zeven maal uitgevoerd. Men behoeft uit dit feit nog geen verband met Engelsche militaris tische neigingen te zoeken; evenmin acht ik het waarschijnlijk dat de symphonie haar naam aan de versterkte slagwerkbezetting ontleend heeft: eerder is hij aan aard en be werking der Fransche romance-melodie te danken, die de slagwerkbezetting als gevolg hadden. Aan geestige invallen en verrassin gen is dit werk niet minder rijk dan welke andere der Londensphe reeks ook. De uitvoe ring door Van Anrooy met het Residentie orkest mocht volmaakt genoemd worden. De heerlijke samenklank en de prachtige kleur- verdeeling lieten elk detail tot zijn recht komen, in het samenspel was niet de ge ringste oneffenheid: resultaten eener inten sieve voorbereiding, die in de vertolking der finale culmineerden. Na dit geestige en verrassende tonenspel moest Mozart's „Kroningsconcért" wel af vallen. Wat in dit werk mooi is, hebben wc grootendeels in andere zijner concerten al minstens even goed gehoord en de „Schabio- ne" heerscht er in op bedenkelijke wijze. De talrijke ongevarieerde herhalingen der op zich zelve lieflijke Larghetto-melodie 'en ook deze alleen bevat nog zes maal dezelfde figuur) geven den indruk van staartpruiken- salonconversatie, die telkens dezelfde be leefdheden zegt, maar waarvoor we nu toch geen geduld meer hebben. Robert Casadesus. die de solopartij speelde was hier nog door zijn voordracht van Mozart's c min.-Concert (dat oneindig belangrijker is dan dat in P maj.), in de allerbeste herinnering; zijn spel van Dinsdagavond was een en al klaarheid, schittering en vaste lijn. Men kan zich Mozart gracieuzer, soepeler denken: de be richten van tijdgenooten omtrent zijn eigen spel doen zelfs vermoeden dat hij 't zoo be doeld heeft: maar Casadesus* opvatting is als consequent en uit één stuk ook te aanvaar den. Deze opvatting laat geen ruimte voor rubato en registreert de dynamiek meer in groote vakken dan in subtiele gradaties. Zui ver pianistisch staat zijn spel natuurlijk boven elke bedenking en zijn feillooze tech niek hielp hem later op den avond tot een sublieme interpretatie van de „Variations Symphoniques" van Franck. een werk dat we heel wat vaker op concerten der H.O.V. dan op die der Bachvereeniging genoten hebben. Hieraan vooraf ging als toevoeging aan het programma dc Ouverture „De lachende Kavalier" van Julius Röntgen. Het frisch klinkende stuk toont dé' orkestrale techniek van den componist, die zich elke vooruit gang of stijlwijziging wist eigen te maken, en ook zijn onverzwakte mengingskust: de ouverture is een mixtum sompositum van heterogene, doch meest goed bekende ingre diënten; de meeste daarvan zijn goed eetbaar en de onschadelijkheid van alle is gegaran deerd. We hebben op dezen veelzijdigen Dinsdag avond nog meer gehad: een voortreffelijke auditie van Debussy's ..Fêtes" en de kennis making met de „Rhapsodie viennaise" van den Fvanschen componist Florent Scnmitt. Ik geloof niet dat deze kennismaking geest drift gewekt heeft. De exacerbaties die hij aan den Wecncr wals heeft gegeven, hebben or het vroolijk en gemoedelijk karakter vrij wel aan ontnomen: van de schoone plant- is stekelig gewas geworden. Haydn, Franck en Debussy vormen de schoonste herinneringen aan dezen avond, die bijgedragen heeft om den roem van het Residentieorkest en zijn leider te vergrooten. K. DE JONG. PROF. MR. A. S. ANEMA. 60 JAAR. Heden, Woensdag, bereikte Prof. Mr. A S. Anema, Hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, den 60-jarigen leeftijd. Prof. Anema ontving bij deze gelegenheid hedenmorgen in zijn woning te Haarlem eeni ge bloemstukken en vele telegrammen. TOONEELVEREEMGINC. „HERMAN IIEYERMANS" De Haarlemsche Tooneelvereeniging „Her man Hevermans" geeft op Zaterdag 13 Fe bruari as. in de Gem Concertzaal een ca baretavond. met medewerking van de Arbei ders Muziekvereeniging „Excelsior". Verder treden op Kees Pruis en Stelia Seomer. Begeleiding: Willem Siero. Na afloop bal on der leiding van den 'neer Carstensen en met muziex van ..The Negro Band". PERSONALIA. Voor het examen tweede stuurman groote stoomvaart is geslaagd de heer D. K. Duursma. EVANGELISCHE MAATSCHAPPIJ Voor de leden van de Evangelische Maat schappij. Afd. Haarlem en omstreken, hoopt Donderdagavond in het Geb. v. d. Ned Pro testantenbond. op te treden Monseigneur H. T. J. van Vlijmen, Bisschop van Haarlem *der Oud-Katholieke Kerk, met het onder werp: „Toenadering". DEN HAAG WIL NOG WEL EENS LEEN EN..... De gemeenteraad van 's-Gravenhage is te- <ren hedenmiddag in een spoedvergadering bijeengeroepen tot het behandelen van een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een nieuwe geldleening van vijf millioen te gen 5 pet., gezien het succes van den eerste. FAILLISSEMENTEN. Door de arrondissements-vechtbank te Haar lem zijn de volgende faillissementen uitge sproken op Dinsdag 9 Februari. 1. N van Bake!, brandstoffenhandelaar. wonende te Haarlem. Zomerkade 57. Curator: Mr. Dr. F. A. Bijvoet wonende te Haarlem. 2 C. J. Gagel timmerman, wonende te Haarlem, Frans Halsstraat 24. Curator: Mr. L. J. Venhuizen wonende te Heemstede. 3. G Komen', landbouwer, wonende te Pur- merland. gem. Ilpendam. Curator Mr. W. G. J. Veenhoven. wonen-de te Haarlem. 4. W. van Vessum, caféhouder, woner.de te IJmuiden. getm. Velsen. Kanaalstraat 148. Curator: Mr. A. W. Hellema, wonende te IJmuiden. 5. L. M. van Keulen, bloembollenhandelaar, wonende te Lisse. Kanaalstraat 215. Curator: Mr. P. Tideman, wonende te Haar lem. 6. N V Expeditie van Zanten, gevestigd te IJmuiden gem. Velsen. Eric.sonsbraat 8. Curator: Mr. F. J. D. Theyse wonende te Haarlem. 7. N.V. T. C. R. Smit cn Co. Metaalhandel, thans in 1 nuidatie, gevestigd tc Haarlem Spaarne 10G Curator: Mr. J. C. Y. Nicuwenhuys wonende te Haarlem. 8. N.V. Handelmaatschappij ..Alvana" geves tigd te Amsterdam, doch kantoorhoudende te Heemstede. Landzichtlaan 37 Curatoren: Mrs Dr. W. P. Vis en G. H. Prin sen Gecrligs. tc Haarlem. 9. W. Broekhoff, loodgieter en electricien vroeger wonende te Soest thans te Zandvoort Brederodestraat 163. Curator: Mr. W. G. J. Veenhoven wonende te Haarlem. Rechter-Commissaris In al deze faillisse menten Mr. A. W. J. van Vrijberghe de Co nir.gh. Rechter-Commissaris in de N.V. Handel- Maatschappij „Alvana" is Mr. Th. F. Raedt. Opgeheven werd het faillissement wegens gebrek aan actief van C. J. Homan wonende te Wijk aan Zee.cn Duin. Curator: Mr. L. J. Venhuizen .wonende te Heemstede. Geëindigd Is Tiet faillissement doör het ver bindend worden cier eenige uitdeelingslijst van: F. SIpkès. beheerend vennoot der Comm. Venn, Sipkes Jamfabriek Fa. Corn. Sipkes thans te Boskoop vroeger wonende te Haar lem. Curator: Mr. R. C Bakhuizen van den Brink wonende tc Haarlem. SPORT EN SPEL (Zie ook elders ln dit nummer.) VOETBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. AFDEELING I. Eerste klasse. H. B. S.Stormvogels Derde kiasse A: AssendelftMeervogegls Helder—K.VV. Derde klasse C: AmstelA. P G. S. Vierde klasse A.: UitgeestVrone Vierde klasse C.: S.DS.Avanti SwiftRodi AFDEEDLING II. Eerste klasse. D. F. C.—V. S. V. AFDEELING IV. Eerste klasse: Willem n—B. V. V. M. V. V.—Longa N.O.AJ5.De Valk De voor Zondag a.s. vastgestelde wedstrijd D. F. C—V. S V. is uitgesteld. (Sportkr.) IIET AMSTERDAMSCHE ELFTAL TEGEN BRUSSEL. AMSTERDAM. 10 Februari Door ver schillende omstandigheden zijn enkele geko zen spelers van het Amsternamsch elftal ver hinderd as. Zaterdag 13 Februari op het Ajaxterrein uit te komen tegen Brussel. Het elftal is thans als volgt samengesteld: Deel: De Vries Blauw Wit?. Achter: van Stokken (D.W.S.) en Van Kol (Ajax). Midden: Neseker <A.F.O P. de Boec iBlauw Wit) en van Deyck (Ajax.». Vóór: Gerritsen (Blauw Wit), Volkers 'Ajax) Van Reenen (Ajax), Mulders (Ajax) en Roeg D.E.C.) BILJARTEN OM DE ZILVEREN FRUITMAND. Het programma van de wedstrijden om de zilveren fruitmand, welke gespeeld worden in café Metz in de Barteljorisstraat luidt voor deze week als volgt: Woensdagavond: KeijzerGeestman, de LeeuwKobus. Donderdagavond: DammanKobus, Keijzer —Kobus. Vrijdagavond: SweeringDamman, Geest- manGehring. DAMMEN. COMPETITIE 2e KLASSE NF.D. DAMBOND. Te Amsterdam speelde voor bovengenoem de competitie de Haarl. Damclub n tegen dc Chr. Damvereenlging Amsterdam II. De Haar lemmers hadden niet minder dan 5 invallers en verloren voorloopig me: 10—6. De gede tailleerde uitslag luidt als volgt: Chr. Damvereeniging Haarlemsche Amsterdam II: Damclub II: P, Riemen—H. van Lunenburg Jr. x—x W. Wolfrat—J. Balk J. SmitJ. H. Reedijk 2—0 A. Buchener—H. Berghuis J. Smit Jr.—A. Kiel P. Snijders—Th Wessclman J. J. Jansen—J. Otter 0—2 „Schijf"H. G. J Andriessen P. de Groot—H Rozijn J. Michielse—H. C. Stappers - 0 Voorloopige uitslag: 10--6 De met een x gemerkte partijen werden al- gebroken; die worden arbitrair beslist. Ver moedelijk eindresultaat 11 -9 voor Amster dam of een gelijk spel (10—10>. WANDELSPORT. 35 K.M. MARSCH. Zondag 14 Februari organiseert de Amster- damsche vandelsportvercen'.gmg „De O-Kav- Tippelaars (aangegoten bij de K.N.A.U.een 35 K M.-marsch. Star; 9 uur te Sloterdljk bij café Dornus. De deelnemers krijgen een me daille. JAN PASSTOORS. De Haarl. Wandeisportvcreeniging „Mara thonheeft met ingang van 10 Februari 1932 haar naam veranderd in wandelvereeniging .Jan Passtoors". Zeer zeker is deze naam aan vele sportvrienden bekend. Jan Passtoors die 10 Augustus 1931 in den ouderdom van 71 jaar te Amsterdam overbed, werd onderschelden Ln de orde van Oranje-Nassau Het secretariaat blijft gevestigd bij F. Th. van Voorst. David Blesstraat 22 le étage, Am sterdam-Zuid. LUCHTVAARTBERICHTEN. Raaf. 9 Febr. 16.05 uur te Djask. Batavia naar Amsterdam. Ekster. 9 Febr. 16.33 uur te Djask, Am sterdam naar Batavia. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND-AMERIKA-LIJN. Breedijk, Rott.-New Orleans, 8 Febr. van Vera Cruz. Delftdijk, 7 Febr. van Rotterdam te San Francisco. Maasiam 8 Febr. van Havana te Ncw- York. TRANSATL. LIJNEN. Zuiderzeekerk (thuisr.) pass. 9 Febr. Oues- sant. Burgerdijk, Java-N.-York 9 Febr. v. Pt. Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dell, (thuisreis), 9 Febr. v. Gibraltar. KON HOLLANDSCHE LIX>YD Sr.llar.d, thuisreis, 8 n.m. van Rosarlo naar Montevideo. K. N. S. M. Nereus, 3 te Kopenhagen. Nero 8 te Odense. Nickerie, 3 10 uur 50 Ouossant gep. Orpheus 7 tc Gdynia Perseus 8 te Torrevieja. Pluto. 9 te Amsterdam. Stella 8 van Ccphalonia naar Citavis f. o. Theseus 9 tc Amsterdam. Vulcanus, 8 tc San Fellu. ADVERTENTIES De Heer en Mevrouw J. H. RIJKESGÖPPINGER pe\en met blijdschap konnis var dc geboorte van hun Zoon JAN. Geertruldenbersr. 9 Febr. 1932 Lrerthouwerstraat 3. Heden overleed onze in nig geliefde Vader. Be huwd-, Groot- en Over grootvader Dirk Bos, in den ouderdom van ruim SS jaar. Uit aller naam: FAMILIE BOS Haarlem, 8 Febr. 1932 Tulpenstraat 8 rood De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 12 Februari as., ten 11 uur op de Algemeene Begraaf plaats aan de Kleverlaan. Stofvrijmaken zonder kloppen van tapijten, karpetten en loopers. Telefoon, 10426, 11971, 11046, 14466. FAILLISSEMENT F. SlI'KKs jamfabrikant, wonende te Haar lem. beheerend vennoot der com manditaire vennootschap SIP- KES JAMFABRIEK. FIRMA CORN. SIPKES te BOSKOOP. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst heeft bovenvermeld faillissement een einde genomen. De Curator: Mr. R. C. BAKHUIZEN VAN- DEN BRINK Ilaark-m, Gcd. Oude Gracht 32 Ter gemeente-secretarie (7e Afdeeling) is van 10 Februari ia af tot en met 23 Februari d. a. v. voor een ieder ter Inzage nedergelegd het bij Raadsbesluit van 3 Februari 1932 No. 5 vast gesteld uitbreidingsplan met daarbij behoorendo toelichtende beschrijving Wijziging No. 5 van het plan Noord, ter ver vanging van detail 13 van dat plan. voor de gronden gelegen ten oosten van den RIJkswtraat- weg en ten noorden van de Jan Gijzcnvaart (z.g. Vogolenbuurt). Haarlem, 10 Februari 1932 Het Hoofd van het gemeente bestuur van Haarlem. MAARSCHALK HRAYMUND WEDERMUTH ENGELSCHMAN LEERAAR M 0 ENGELSCH BEÊEDIGD VERTALER GROOTE HOUTSTRAAT 2.9 (INGANG ANEGANG) TEL.I2Ö27 CONVERSATIE.LITERATUUR. GRAMMATICA. OPLEIDING VOOR ALLE EXAMENS. VERTALINGEN- Tegen 1 Maart of later wordt te Haarlem gevraagd een gezond beschaafd MEISJE extern. P. G., voor schoolg. Jongen van Jaar, goed kunn. naaien, verstellen, strijken. Dip!. hui9houdach. strekt tot aanbeve ling. Zonder goede get. onn. z. aan te meld. Br. no. 3f.X7 Wen- «Ing's Adv. Bur.. Tempelierstr. 32 Schoenenmagazijn vraagt een gewend met 1ste klas publiek om te gaan. Br. no. 1C47 bur. van dit blad. Piano en Orgellessen ran dit blad. Gcvr. beschaafde gezondo fl. Juffrouw P.G.. om niet hulp de liuish. waar te nemen v. 2 pers. Koken geen vcrclschtc. Br. no. N 15 Bookh. J. M. Stap, Haarlem, Gr. Houtstrant 63. McJ. G. L. ENSCHEDE te Sant poort-Dorp, Huize Vlugthovcn, Hoofdstraat 20.'. vraagt met Mcl EEN BEKWAAM KEUKENMEISJE liollandoch. P. G. of buiten landse!!. Aanbieding in persoon arne des avonds tusschen S en Zondi-s beste Celliste en Violiste gevraagd, zoo mogelijk met bij- instrument. Noorderwijk weg l'J, Wijk nan Duin. Beverwijk. Comestibles - Fijne vlecsehwaren NET MEISJE GEVRAAGD voor den winkel. g. g. v.. niet beneder» IS j.«nr. liefst niet het vak bekend. Aanmelden na S u. Dickmann'a Dellcatessenhttndel, Klever park weg 94. GEVRAAGD AUTOKOFFER. Brieven *m. uit. prijs no. 1657 bur. van dit blad. dit. blad. Voor het weghalen: 15 M3 dakgrint T.- b. vi igen t»1J A. A. VAN* ZAN TEN, Oranjestraat 49. gevraagd le Haarlem een hecrenhuis op goeden stand 6 a 7 kamers met 400 M2 tuin. Brieven met prijsopgave no 1658 bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 3