NIEUWS UIT VELSEN, IJMUIDEN EN BEVERWIJK HET HAVENARBEIDERSCONTRACT. Werkverruiming. Gesprongen Handen HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 13 FEBRUARI 1932 IJMU1DEN. De beslissingen der beide bonden. De critieke toestand zoo goed als afgewend. Het bestuur der IJmuider Federatie deelt ons mede, dat in haar op Vrijdag 12 Februari jl. gehouden ledenvergadering onderstaande motie met 68 stemmen vóór. 59 stemmen tegen. 3 blanco en 4 van onwaarde werd aangeno men. De vergadering van de vakgroep havenar beiders der IJmuider Federatie, aangesloten bij den Centralen Bond van Transportarbei ders gehouden op 12 Februari 1932, kennis ge nomen hebbende van het schrijven der ree- ders van 6 Februari jl.. verklaart nogmaals met nadruk de daarin genoemde voorstellen niet te kunnen aanvaarden; van oordeel dat het door het bestuur van den Bond van Chris telijke Fabrieks- en Transportarbeiders voor gestelde amendement op de voorstellen van de reeders onpractlsch is en een ontoereikende, maar voor onzekere verbetering beteekent van genoemde reedersvoorstellen daar de werking er van algeheel afhankelijk wordt gesteld van de beslissing van den reeder of al dan niet vóór drie uur met lossen zal worden aange vangen; verklaart zich bereid een verlaging van het garantieloon met 50 cent te aanvaarden op voorwaarde dat do sterkte van de Noordzee- ploegen ongewijzigd blijft gehandhaafd met uitzondering voor de booten met 100 manden en minder, waarvoor de ploeg op 10 man kan worden gesteld. De vergadering besloot tevens dat dit de •uiterste concessie was waartoe men bereid was en droeg het bestuur op van de genomen besluiten kennis te geven aan de Reedersver- eeniging. Op een huishoudelijke ledenvergadering van de vakgroep havenarbeiders van den bond van Christelijke Fabrieks- en Transportarbeiders werd Vrijdagmiddag 12 Februari het volgende besluit genomen: lo. de voorstellen der reeders zonder meer niet te aanvaarden. 2o. de besturen volmacht te geven met de reeders een contract aan te gaan op de vol gende voorwaarden: de voorstellen der reeders te aanvaarden met opname van de onderstaande clausule: ..Met 12 man en minder zal niet vóór 3 uur met het lossen der booten worden aangevan gen of de voorstellen der reeders te aanvaar den doch met de wijziging zooals de IJmuider Federatie deze per schrijven d.d. 9 Febr. jl. aan de reeders heeft voorgelegd". Dit besluit werd genomen met 69 stemmen vóór. 25 tegen. 5 van onwaarde en 4 blanco en zal zoo spoedig mogelijk aan de reeders wor den medegedeeld. HET HAVENBEDRIJF. DE ONDERHANDELINGEN. Wij lezen In „Toenadering": Tewergeefs werd door ons gewacht op een ultnoodigïng van de werkgevers tot een na dere bespreking. Zooals men weet hadden we ons daartoe bereid verklaard in ons laatste schrijven, dat we ook in ons vorig nummer hebben opge nomen. Op Maandag 1 Februari vergaderde de Federatie, waarop de volgende motie werd aangenomen „De vergadering van de vakgroep Ha venarbeiders der IJmuider Federatie, aan gesloten bij den Centralen Bond van Transportarbeiders kennis genomen van de voorsteilen der reeders ten opzichte van een eventueel af te sluiten arbeidsovereenkomst voor het lossen der stoomtrawlers; gezien het besluit van de ledenver- vergadcring van den christelijken bond, waarbij deze voorstellen met 58 tegen 26 stemmen werden verworpen: van oordeel, dat het opstellen van de voorwaarden, waarop onder de gegeven omstandigheden een nieuwe arbeidsover eenkomst kan worden aanvaard, het werk behoort te zijn van beide organisaties ln onderling overleg en sterke samenwer king; beperkt zich daarom voor heden tot. het eveneens verwerpen van bovengenoem de voorstellen; en draagt het bestuur op zich onver wijld met het bestuur van de christelijke organisatie in verbinding te stellen, ten einde gezamenlijk een gcmeenschappe- lijken grondslag vast te stellen, waarop een nieuwe arbeidsovereenkomst, na goedkeuring door de ledenvergaderingen, zal worden aanvaard". Deze motie, die ons werd 'toegezonden, was vergezeld van een uitnoodlging tot na dere bespreking. We hadden daarop besloten om, indien er van de werkgevers Zaterdagmorgen 6 Februari geen bericht was ln gekomen tot een nadere bespreking, hieraan gevolg te geven. We hebben de Federatie schriftelijk medege deeld. hoe ons standpunt in deze was. Toen we nu Zaterdagmorgen geen uit noodlging tot een bespreking hadden ont vangen, deelden wij aan onzen afdelings bestuurder mede, dat onzerzijds nog denzelf den avond een bespreking kon plaats vinden Hiertoe werd dan ook besloten. Eer echter het afgesproken uur was aan gebroken was een schrijven van de werkgevers ontvangen, die niet Inhield een uitnoodlging tot een nadere bespreking, maar een mede deeling, dat door de werkgevers besloten was geen verdere concessies te doen en dat zij ons alsnog gelegenheid gaven, om op dde voorstellen een contract aan te gaan. Zou echter vóór 15 Februari geen of een afwij zend antwoord ontvangen zijn. dan zouden zij nader hun gedragslijn bepalen. Men merkt hier een soepelen maar toch ook een vastberaden toon. Vanzelfsprekend stond dit- schrijven in het middelpunt van de besprekingen op Zater dagavond, ln een bijeenkomst, van een dele gatie van de IJmuider Federatie en onze organisatie. Besloten werd deze situatie Maandag 8 Februari eerst in eigen kring te bespreken om dan 's avonds in een gecombineerde ver gadering de gedachten wederzijds uit te wis selen. Tot overeenstemming heeft deze bespre king niet mogen leiden, waarom we beslo ten, dat door ons het volgende schrijven zou verzonden worden: „In antwoord op uw schrijven c. d. 6-2-'32, deelen wij u mede, bereid te zijn op onze vergadering van Donderdag a-s. uwe voorstellen ongewijzigd te verdedigen, mei opname van deze clausule: „met 12 man zal niet voor drie uur met het lossen worden aangevangen". Mogen wij vernemen, of u deze clausulo wilt overnemen? We rekenen op uw antwoord vóór onze yfgflderinc van Donderdagmiddag". DE WERKLOOSHEID. HET INCASSEEREN DER ELECTRICITEITS- GELDE Wij ontvingen van verschillende werkloo zen de klacht, dat de aanbieding der qultan ties van het Provinciaal Electriciteitsbedrljf in Noord-Holland voor het geleverde stroom verbruik, welke ééns per twee maanden plaats vindt-, voor hen veel te bezwaarlijk is. Men deelde ons mede, dat dit "bedrag- voor vele werkloozen, doordat ééns pea* twee maanden gedisponeerd wordt, veel te hoog wordt en men er toch niet toe over gaat om elke week een bedrag weg te leggen voor electrisch licht, omdat men in het gewone da geüjksche huishouden toch al te kort komt-. Verschillende werkloozen worden dan ook reeds met stroom afsluiting bedreigd. Men vroeg ons waarom in IJmuiden en Velsen geen muntmeters werden verschaft, waardoor de betaling zeer geregeld moet gaan en men. zeker niet onwillekeurig meer stroom zal verbruiken dan noodig is. Wij hebben deze vraag voorgelegd aan den heer P. Borst, oprichter bij het P.E.N. te IJmuiden die ons mededeelde, dat de munt meters voor electriciteitsverbruik veel te duur in onderhoud zijn en men deze daarom afge schaft heeft. Hij vestigde er echter de aandacht op dat door de directie van het P.E.N spaarbusjes beschikbaar gesteld werden, waarvan de sleutel onder beheer van het P.E.N. blijft en men dus niet meer aan het geld kan komen. Ook de heer Borst voelde het bezwaar der werkloozen, doch kan hen slechts den wel- gemeenden raad geven een spaarbusje bij de directie van het P.E.N. aan te vragen, waar door veel moeilijkheden voorkomen kunnen worden. GEBROKEN REIS. De stoomtrawler ..Nelly" IJm. 9 van de Vereenigde Exploitatie Maatschappij kwam van een gebroken reis terug, aangezien de voedingSDomp defect was. Het schip had pl.m. 150 manden visch aan boord. AANRIJDING. Op den hoek Willebrordstraat Stationsweg had'Vrijdagavond een aanrijding plaats tus- schen een vischauto en een luxe-auto. De visch-auto kwam van de richting Velsen en zou den Stationsweg naar IJmuiden oprijden, terwijl de luxe-auto uit de Brinio-straat kwam en de Wlllebrordstraat Inreed. Volgens ooggetuigen treft den bestuurder van de luxe-auto alle schuld, daar deze de van rechts komende visch-auto den voorrang had moeten geven. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. De afdeellng IJmuiden van het instituut voor Arbeidersontwikkeling houdt op Woens dag 17 Februari een bijeenkomst in café ..Royal" te IJmuiden, waar als spreker zal optreden de heer G. L. de Haas, alg. secre taris der Spoorwegonthouders vereeniging met als onderwerp; „Een en ander over Amerika en het drankverbod". VERLOFHOUDERS EN PACHTERS. In café Flora had een vergadering plaats van verlofhouders en pachters, welke vrij druk bezocht was. Als sprekers traden op de heeren P. P. IJ. Theunlssen uit Rotterdam en J Alta uit Am sterdam. over ..de nieuwe drankwet". Na deze wet belicht te hebben raadde de sprekers de aanwezige pachters en ver lofhouders aan zich te vereenigen en zich aan te sluiten als afdeeiing Velsen bij den Nieuwen Nederlandschen Bond van Koffie huishouders en slijters, genaamd „Nienebokos" waar hun belangen ln vertrouwde handen zijn en door bijstand van eigen rechtskundigen hun eventueele moeilijkheden het beste be- behandeld zouden worden. Na een uiteenzetting van de wet en eer. duidelijke verklaring van door eenige der aan wezigen gestelde vragen bleef men nog eenl- gen tijd gezellig bijeen. In deze gezellige bijeenkomst gaven zie', nog acht nieuwe leden op waardoor do nieuw- afdeeiing reeds een groot aantal leden telt. Wij moeten het (helaas!) herhalen onze gemeente gaat gebukt onder het zeer groote aantal werkloozen. Bijna 2000. De gemeente doet wat zij, binnen het kader dat het rijk gedoogt, kan doen om de steun regeling zoo goed mogelijk te doen zijn. Maar niet ongegrond is toch de klacht, dat te wei nig gedaan is aan werkverruiming. Indien het uitgeven van werk mogelijk is, wordt dit, natuurlijk ook door de werkloozen geprefe reerd boven steun. Niet alleen dat de betrok kenen met meer geld naar huis gaan, maar ook de demoralisatie die steeds een gevolg is van langdurige werkloosheid, wordt tegen gegaan. Haarlem kon in het afgeloopen jaar ''ooi- vele gemeenten een voorbeeld zijn. Daar wa ren gemiddeld 200 man bij het openbaar werk in eigen beheer aan den gang en nog 600 bij werken die de gemeente door anderen liet uitvoeren of bij de werkverschaffing te Castricum of Giethoorn. De gemeente Velsen liet een sportterrein in werkverruiming aanleggen. Daarbij waren 469 werkloozen elk gemi-ddeld 2 weken aan den arbeid. Over een vol jaar gerekend was dit dus slechts totaal nog geen 20 mar. Velsen heeft ruim een derde van het inwo ner-aantal van Haarlem. Deze vergelijking doet zien, dat men dus te Velsen niet kan bogen op een uitgebreide werkverruiming van gemeentewege. Het zou aan te bevelen zijn als daaraan meer aandacht besteed werd. Indertijd heb ben wij al eens medegedeeld, dat de drecteur van de Gem. Arbeidsbeurs er op aangedron gen had of trottoir-tegels en trottoir-banden door eigen menschen in Velsen te laten ver vaardigen. Daarvoor zijn slechts eenige een voudige machines noodig. Er wordt van dit materiaal veel in de gemeente verwerkt .zoodat aan de fabricage geregeld een aantal werk lieden hun broed zouden kunnen verdienen. Tot heden is het plan evenwel nog niet verwezenlijkt. SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Nederl. ss. Venus, van de K.NS.M. is Donderdagavond met een gedeeltelijke lading stukgoederen van Amsterdam aan het Hoogovenbeclrijf te IJmuiden, gearriveerd teneinde een partij ruwijzer voor Italië in te nemen. Na belading is het schip Vrijdag morgen naar Rotterdam vertrokken. Het Amerikaansch tankschop niinois, van de Texas Company is Donderdagavond na lossing harer lading olie in de Amsterdam- sohe Haven met restant lading naar Preston vertrokken. Het Nederl. passagiersschip Venezuela, van de K.NJ3.M. is Vrijdagmiddag 12 uur met passagiers en stukgoederen van Amsterdam naar West-Indië vertrokken, Het schip pas seerde 15 uur de sluizen-te IJmuiden. Het Fransch s.s. Danae, zal een dezer dagen te Caen in lading gaan voor een volle lading ijzererts bestemd voor het Hoogovenbedrij f te IJmuiden. Het Noorsch s.s. Delfinus wordt een dezer dagen met een gedeeltelijke lading versche visch in kisten en vaten te IJmuiden ver wacht, bestemd voor de Visschershaven, na lossing dezer partij zal het schip naar Am sterdam doorvaren. MOTORBOOT DEFECT. De motorboot „Oome Hein" welke geregeld visch van hier naar Antwerpen brengt, is met schade aan de schroef te Hansweert aange komen. Het schip zal aldaar in reparatie gaan. DE VISSCHERIJ. WEEKOVERZICHT Al geruimen tijd schrijven we iedere week op deze plaats ons weekoverzicht betreffende de visscherij en wat daar aan vast zit en menig lezer zal het reeds zijn opgevallen, dat het in deze bedrijven zeer wisselvallig kan toegaan. De eene week hooge vïschprijzen en weinig booten aan den afslag de andere week meer aanvoer maar dan ook stellig lage prijzen doch deze afgeloopen week kenmerkte zich op een al heel bijzondere wijze. Beginnen we bij Zaterdag 6 Februari toen een leder ver wachtte dat er heel wat booten aan den af slag zouden zijn, toen waren er slechts drie stoomtrawlers en acht motorloggers. Den daaropvolgenden Maandag echter geleek wel een ouderwetsche drukke dag aan den afslag, er waren toen maar eventjes 24 stoomtraw lers, 18 motorloggers en 5 stoombeugers allen gelijk binnen om hun lading te verkoo- pen en nu zou men algemeen denken dat de prijzen oudergewoonte sterk naar beneden zouden gaan met zoo'n geweldige vlsch- aanvoer doch wonder boven wonder bleven de prijzen werkelijk goed tijdens de geheele markt. Het geleek dien dag wel of er van malaise en crisis geen sprake was zoo druk als ieder in de weer was om de visch op tijd te kunnen verzenden. Aan de zuidzijde was het een drukte van belang om de schepen weer te proviandeeren voor de volgende reis. Menigeen dacht nu dat de drukte voor de ge heele week hiermede wel afgeloopen zou zijn doch Dinsdag waren er alweer 10 stoom trawlers met 6 motorloggers. wat voor dezen tijd op Dinsdag beslist ongewoon veel is te noemen, s' Woensdags was het nog even slimmer, toen waren er weer 15 stoomtraw lers met 18 motorloggers en 2 stoombeugers en natuurlijk ook weer die gezellige drukte en bedrijvigheid alsof er van een crisis geen sprake meer was. Het mooiste was dat de ge heele week de prijzen uitstekend gebleven zijn en dat wil toch heel wat zeggen, want zooiets bleek den laatsten tijd een onmoge lijkheid. Ook de besommingen waren nog lang niet slecht, als we berekenen dat er deze week in totaal 57 stoomtrawlers binnen zijn geweest welke gemiddeld 2460 hebben besomd dan ziet men dat deze uitkomsten er toch wel zijn mogen! Met de motorloggers is het naar ver houding wel iets minder doch deze 64 loggers haalden een gemiddelde besomming van 550, welke resultaten toch nog wel zullen meevallen. De stoombeugers waren er echter slechter aan toe daar hun vangsten te ge ring waren om zelfs met hooge vïschprijzen nog kans te hebben van een behoorlijke be somming. De botters hebben deze week bijna niet kunnen visschen wegens het slechte weer en het bestaan van deze menschen is den laatsten tijd ook zeer slecht geworden. Het doet toch wonderlijk aan in dézen tijd te bemerken dat het in het visscherij bedrijf toch ook nog wel goed kan gaan, men zou zelfs geneigd zijn te zeggen waarom kan dat nu eigenlijk iedere week zoo niet, een flinke aanvoer door b.v. 70 stoomtrawlers en het zelfde aantal motorloggers met behoorlijke vischprijzen dus een stabiel bedrijf, en welke duistere machten zijn het toch eigenlijk die lederen keer weer opnieuw een terugslag doen veroorzaken. Juist zoo'n week als nu deze waarin b.v. een besomming voorkomt van boven de 8000. geeft zoo'n reederij weer eens nieuwen moed en ook waren er met 4000 en 5000, dat zijn toch resultaten om weer een paar opgelegde booten uit den hoek te halen, om ook weer eens een kansje mee te wagen! Gelukkig heeft de grootste reede rij hier ter plaatse den moed om niettegen staande de slechte uitkomsten van het vorig jaar weer eenige van haar grootste stoom trawlers voor de IJslandsche visscherij uit te zenden. Deze visscherij is er een welke ge paard gaat met groote exploitatiekosten en daarom is het des te meer te waardeeren dat men de groote risico er van heeft willen trotseeren wat voor de vele opvarenden dus ook weer eenigen tijd werk verschaft. Het zijn doorgaans zeer lange reizen en laten we hopen dat deze IJslandsche visscherij goede resultaten op zal leveren, opdat men er toe over zal kunnen gaan meer groote schepen voor dezen tak van visscherij in gereedheid te laten brengen. VAN HET PLAATSELIJK CRISIS COMITé. Steun in kleeding, schoeisel en dekking aan georgani seerde werkloozen. Georganiseerde werkloozen, die 'bovenstaan- den steun behoeven, moeten zich wenden to! het bestuur hunner organisatie. Reeds gedane aanvragen worden als ver vallen beschouwd. Het sub-comité, dat belast is met de be handeling van deze steunaanvragen voor ge organiseer den, is samengesteld als volgt.: C. van der Steen, Lipperheystraat 28. F. J. A. Strijbosch, Engelmundusweg 103. D. van der Zwan, Bakkerstraat 25. De besturen der organisaties, die steunaan vragen ontvangen, stellen zich te dezer zake in verbinding met hun vakcentrale, tot het verkrijgen van de benoodigde formulieren Zonder deze formulieren is een aanvarge niet mogelijk. Organisaties, die niet bij een plaatselijke vakcentrale zijn aangesloten, kunnen zich wenden tot één der bovengenoemde leden van het sub-comité. Ongeorganiseerden. Voor de ongeorganiseerden blijft de toe stand geheel zooals hij tot nog toe was: zij richten zich in alle gevallen tot het gewone subcomité in den kring waar zij wonen. Het concert van „IJmuiden's Mannenkoor" en „Velsen's A Capella Koor". Wij herinneren nog aan het groote concert dat hedenavond wordt ge,geven in hotel „De Prins", door „IJmuiden's Mannenkoor" en .Velsen's A Capella Koor". Een bijzonder mooi programma zal ter. gehoore worden gebracht. Na afloop groot bal met attracties. De toegangsprijs ïs slechts 40 cent, alles inbegrepen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: W. Lauffer Wijkerstraatweg 279, M. van 't Hof, Wij'ker- straafcweg 48, Jan Waagmeester, Koningsweg 144, allen te Velsen-Noord, C. J. van Heyst Meervliet-straat 28 Velsen en des avonds aan de zaal. Men verzuime in geen geval dit concert bij te wonen! Crcmer komt! Donderdag a.s. komt de Koninklijke Let terlievende Vereeniging „J. J. Cremer" uit Haarlem een tooneeluitvoering geven ln den Thalia-schouwburg, ten bate van het Plaat selijk Crisis-Comité. Noteer dezen avond op uw agenda! Maandag volledige bijzonderheden. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 12 Februari: Ned„ Vechtstroom, Huil. Engclsch, Roek, Londen. Ned., Gouwestroom, Londen Engelsch. Clapham, Poole. Zweedsch, Frey, Londen. Vertrokken schepen 12 Februari: Engelsch, Tringa, Liverpool. Engelsch, Boveytracey, New-Castle. Engelsch, Queenworth, Leith. Ned., Venus, Rotterdam. Engelsch, Brittanica, Londen. Ned., Venezuela, Colon. Engelsch, Salvus, New-Castle. Noorsch, Brunla, Frederikstad. Ned., Theseus, Kopenhagen. LAAGSTE INSCHRIJVER. Bij de gehouden aanbesteding voor het ma ken van den bovenbouw voor een brug in den weg HeemstedeUithoorn over de Haarlem mervaart bij Aalsmeer was laagste inschrij ver de heer J. G. Batelaar, alhier met f 13519. DE WERKLOOSHEID IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. Het Fonds voor Siciale Voorzieningen be richt: Over de week van 30 Jan. t.m. 5 Fébruari werden aan 290 (207) werklooze opvarenden uibkeering verstrekt tot een totaal bedrag van f 1713.60 (f 1995.75). Dit aantal was als volgt over de verschil lende gemeenten verdeeld: Velsen 151, Eg- mond 49, Katwijk 14, Scheveningen 25, overige gemeenten 51. Aan het einde der verslagweek waTen in totaal 284 (92) Zeelieden uitgetrokken en wel 147 (25) Velsen, 50 (6) Egmond, 8 (26) Kat wijk, 30 (20) Scheveningen 49 (15) overige gemeenten. Gedurende genoemde verslagweek werden 21 (36) werkloosheidskaarten uitgereikt, waardoor het v.m. 1 Januari 1932 totaal aan tal kaarten steeg tot 612 (474). De tusschen haakjes geplaatste getallen hebben betrekking op de zelfde week van het vorig jaar. Van 1 Juni af wordt door het Fonds 50 pet. van de reglementaire uitkeering ver strekt. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.50f 1.20. Tongen per K.G. 2.401.40. Groote schol per 50 K.G. f 18f 14.50. Middelschol per 50 K.G. 28f 16. Zetschol per 50 K.G. 2115.50. Kleine schol per 50 K.G. f 2110. Bot per 50 K.G. 4.50—/ 2.20. Schar per 50 K.G. 113.50. Rog per 20 stuks 2310.50. Vleet per stuk 92.20. Kabeljauw per 125 K.G. 40f 25. Gullen per 50 K.G. 14.50—f 5. Leng per stuk 1.300.55. Heilbot per K.G. 1.05. Wijting per 50 K.G. 7.50—3.60. Koolvisch per stuk 0.480.12. Beugvisch: Wijting 5.50 per 50 K.G. Kabeljauw f 18 per 125 K.G. Rog 18.50 per hoop. Levende visch: Tarbot 1.05 p. K.G. Kabeljauw 3.40—1.80 p. stuk. IJslandsch versche visch: Heilbot 0.75 per K.G. Koolvisch 0.30 per stuk. Middelschol f 18 per 50 K.G Groote schelviscli 228.50. Baars 3—1.80. Kleine gul f 3.602.90. Groote gul 12—3. Alles per 50 K.G. Kabeljauw 15—10.50 p. 125 K.G. BESOMMINGEN. Manden Trawlers 180 Nelly 1700. 600 Gerberdina Johanna 6400. 500 Gloria 4300. 160 Zaanstroom I 1600. 85 Urania 800. 170 Maria Elisabeth 1700. IJsl. versche visch: 700 O.M. 51 3700. Loggers: KW 68 360, KW 41 610 KW 36 490. Beuger: VI. 85 400. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct*. per regel. Ruwe Huid Schrale Lippen VELSEN VERHUUR VAN WONINGEN. Door B en W. van Velsen zal worden over gegaan tot de verhuring bij inschrijving van de woning President Steynstraat 60 te IJmuiden. VERPACHTING. Door B. en W. van Velsen wordt op Maan dag 29 Februari a.s. des voormiddags om 101 '2 uur in het openbaar verpacht bij inschrijving: de standplaats voor rij- en voertuigen en rijwielen bij het zeestrand te IJmuiden: b. het recht van winkelnering en venten op het Kampeerterrein te IJmuiden. DRANKWET. B. en W. brengen ter kennis, dat on 4 Fe bruari 1932 is ingekomen een verzoekschrift van Albertus Petrus Schouten van beroep ar tist, wonende te Beverwijk om verlof voor den verkoop van alcoholh'oudenden drank anderen dan sterken drank in de benedenvoor- en ach terzaal van perceel no. 113 aan den IJmuider- straatweg te IJmuiden. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij B. en W. inbrengen. BURGERLIJKE STAND. Geboorten: M. Boere-de Blouw, d. H. J. Duin-Oudendijk, z. Tj. Reitsma-Schaafsma, 2 z. M. Uyterwijk Winkel-Prins. d. M. C. Hynen-Huyboom, z. M. K. Karssen-Schrie- ver, d. Overleden: Gerardus M. Hoenson, wedn. van C. Kuipers, 77 j. Jacob Wulp. wedn. van E. Ree. 64 j„ Hiltje Anker. 20 mnd„ Ida Ras, 6 j. Bertus Klinge 11 d. Ondertrouwd: L. Plug en A. Spaanderman. J. Visman en H. M. Jans. T. Broek en C. Prins. Gehuwd: A. Glas met M. Schuiten. K. Kwaak met H. Mottu. D. Dekker en E. Snij der. BEVERWIJK Getrouwd: P. Kersten en H. J. van Zutphen. Bevallen: J. H. HordijkVerborg, d., C S. Markx—van Zutphen, d. Overleden: K. Poorstra, 36 jr., wdr. v. A. van der Meulen en van J. Ferwerda.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10