HUIZINC'S SCHOENENMAGAZIJN WOLKENKRABBEL. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 Cl., p«r DII1lllll!llinilllllllllll1l!lllllllflIlllllli:illlllllllllilllllllllll!IIIIIIIII[lllilll!l!llllllllli!lllllllliinilllll!llIII0llll'llllllllll!ll! WIJ GEVEN TOT 1 MAART OP ONZE VERLAAGDE PRIJZEN NOG EEN EXTRA KORTING VAN 10 pCt. OOK OP ONZE NIEUWSTE SOORTEN BALLY SCHOENEN GROOTE HOUTSTRAAT 42-44 HAARLEM'S DACBLAD Kubus van beton en baksteen in een aan architectonische vormcnweeldc overrijke stadswijk welke voor de dreiging harer hui zenblokken met kwistige sierlijkheid een levensblijde houding vond. heeft de wolken krabber slechts dc slanke lijn bewaard door zijn trappenhuis. In de delta der Avistellanen in de hoofdstad staat de Wolkenkrabber. Het glazen trappenhuis, uitgebouwd in een halven cirkel aan dc voorzijde suggereerde een zoo concrete gestalte iets van ontast bare luchtigheid en rankheid. De ornamentieke accenten op de gevels van den wolkenkrabber zijn de balcons, die het geweldige vlak van den achtergevel bre ken. Zij stapelen zich aan de voorzijde boven elkaar en lk geloof, dat de balcons het zijn, die den wolkenkrabber tot een woonhuis stempelen. En welk een woonhuis. Er was een echtpaar, dat den wolkenkrab ber óók bezocht en toen de vrouw reeds be neden was, vreesde zij, dat de man nog de bovenverdieping bekeek en zij ging op de trap staan om hem te roepen, maar zij ver gat, dat de bovenverdieping in den wolken krabber 22 trappen hooger ls dan de begane grond en dit verschil is niet te over schreeuwen. Het is slechts een voorbeeld van de toestanden, waaraan wij ons moeten wen nen, willen wij wolkenkrabbers met succes bewonen en zoo zijn er meer, maar de voordee- len overtreffen tenslotte de lnconveniënten. Het wonen in de hoogte heeft iets van de begenadig dhr ld van het buitenleven, het is gezond en men ademt zuivere lucht, het ls rustig en daarbij heeft dit domicilie het voordeel, dat leder het In zijn hand heeft tot op welke hoogte hij zich veilig wenscht te stellen voor de volharding van den heer aan de deur, die u een goede stofzuiger te koop biedt en de Juffrouw met veters cn duizend andere artikelen, gesrteld al dat dezen den portier zonder meer zouden weten te passee- ren. Gezwegen nog van de innlnge voldoe ning. die men smaakt, wanneer het op de aarde mist, en ge bij u thuis de jaloezieën moet sluiten voor de zon. Men schrobt voor den wolkenkrabber geen straatje en men poetst de bel niet, evenmin behoeft men zorg te dragen voor zijn vuilnis emmer in verband met de straatjeugd en de honden, want ge loost uw huisvuil door eon koker op het balcon achter de keuken en het Huls verzorgt de rest. Wijl ge een derde van de huurprijs meer betaalt per jaar, verschaft dit modern en za kelijk ingerichte woningbedrijf, waarbij een complex van 284 flatwoningen ls aangesloten, u warm en koud water, twee liften en een lift voor de boodschappen, hulstelefoon en een electrischc koelkast ln de keuken, bewa king en bediening. En hoe makkelijk is het glazen trappen huis. Ook wat betreft visite. Men kan zijn bezoekers bij helder weer om zoo te zeggen van het station af zien aan komen, en hoeft hot niet zijn nut om op een Zondagmorgen te zien hoe zij uit de tram stappen op de Amstellaan, hoe zij bloemen koopen voor uw vrouw en hoeveel zij beste den; waarna gij haar kunt waarschuwen de koffie nu op te zetten? Want zij zullen wel de trap nemen en niet de lift omdat het trap penhuis niot genoeg te prijzen valt, en dan kan de koffie Juist goed zijn, wanneer zij voor de deur staan. Het heeft iets van het geval-Blauwbaard, doch het is practise her. En de wolkenkrabber is van vriendelijker allure. Wanneer er slechts in den daktuin gezaaid mocht worden, mocht men dc redelijke ver wachting koesteren, dat er eerlang boom en op den wolkenkrabber zouden groeien, maar de daktuin is gereserveerd voor het uitzicht en het uitzicht is zeer rijk. De nieuwe zwem inrichting van twee mllllocn behoort er toe, dc Berlage-brug, de ringspoorweg. Men zou kunnen zeggen, dat het een uitzicht ls uit duizenden. Het torenhuls is ln anderhalf Jaar ge bouwd op 950 palen en het telt vier en twin tig woningen, twee flats op elke etage, gelijk in bouw. gelijk ln prijs. Men heeft er zes kamers, een badkamer en een keuken, een W.C., een gang en een vesti bule en de laatste ls zeker niet. de minste, wat do Amerikanismen betreft. Het trap- mandje van dit huis met bovenwoning ls de electrische goederenlift met hulstelefoon en zelfs de man. die allemaal zoete maaikersen met luider stemme zou willen aanprijzen, of dc visscherman, die schellcvlsclvschol te koop heeft, zou zich naar de gebruiken van het huls moeten schikken on zijn mededeelingen. wilden zij, zeg vijf-, zes-hoog, effect sortec- rcn. per hulstelefoon tot zijn clientèle moe- ton richten, ongerekend de onaangenaam heden met den portier, die aan hun geens zins altijd even solide bestaan een geheel nieuw risico zou toevoegen. De vestibule heeft een statige voordeur aan de zijde van de trap en een achterdeurtje aan den kant van do lift, zoodat al woont ge aan één trap mot vier en'twintig anderen, ge nog alle kans hebt om uw buren mis te loopen. lien goede buur is boter dan een verre vriend, maar waar ls het begrip ..buur" zoo onzeker en zoo weinig tast baar als ln dit huls vol menschen? Hoe ver is hier een buur en hoe hoog is hij? Het leven is duur op een wolkenkrabber cn tenslotte is er nog de delicate kwestie van de standing. De etiquette brengt mede, dat men nog spreekt met de lieden van twee hoog, maar met die van drie-hoog niet meer en zeker niet met die van vier. Hoe voornaam dan, moeten de lieden zijn, die in den wol kenkrabber op dc bel-ctage wonen, willen de menschen van de twaalfde nog iets zijn ln fatsoenlijke kringen? Ik zou in den wolkenkrabber willen wonen. Maar gelijkstraats. K. Pk. VRIJDAG 19 FEBRUARI 1932 SPORT EN SPEL /OETBAL. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. Het programma voor morgen luidt als volgt: Afdeeling 1: IJ. F. C.Kennemerland 2 V. E. W.—V.V.IJ. Afdeeling 2: Kennemerland 4—Telefonia V.V.IJ. 2—V.E.W. 2 Z.S.V. 2—IJ.F.C. 2 IJJ.C., No. 1 der ranglijst, heeft het te gen nummer laatst, Kennemerland 2, erg ge makkelijk. Dat wordt een klinkende overwin ning voor de IJmuidenaren. De andere IJmuidensche club, V.V.IJ., heeft ook geen moeilijke opgave tegen V.E.W. Op 10 October wist V.V.IJ. de V.E.W.'ers met een 150 nederlaag huiswaarts te zenden. Sinds dien is V.E.W. belangrijk beter gaan spelen, doch niettemin is dit team nog lang niet sterk genoeg om V.V.IJ. te weerstaan, het wordt derhalve een zege der bezoekers. In de tweede afdeeling wordt de ontmoe ting Kennemerland 4Telefonia vast en ze ker door de gasten gewonnen: hetzelfde geldt voor den wedstrijd Z.S.V. 2LT.F.C. 2. V.V.IJ. 2 heeft nog steeds een goede kans op het kampioenschap; zij zal zich deze ze ker niet door de hekkesluiters, V.E.W. 2 la ten ontnemen. Alle ontmoetingen beginnen weer om drie uur. H. B. S.—STORMVOGELS. Men schrijft ons: Tot dusver is Stormvogels niet in staat ge bleken om met haar door schorsing van twee spelers verzwakte ploeg een wedstrijd te win nen. Het eenige resultaat, dat behaald werd in deze periode, is een gelijk spel geweest te gen Sparta ln Rotterdam. Gelukkig echter voor de IJmuidenaren staat er geen degradatie op het spel. Dit is voor H.B.S. nog wèl het geval, zoodat Stormvogels er vrijwel zeker van kan zijn, op Houtrust wederom een ploeg met fighting-spirit tegen over zich te krijgen. Doordat het tweede elftal een buitenge woon belangrijke ontmoeting tegen E.D.O. 2 speelt, ls men. om dit elftal niet te verzwak ken, tot de volgende vreemde opstelling van het eerste elftal gekomen: De Waard. Haak, Koster, Effern, v. d. Velde. VeugeT, v. d. Steen, Plokker, Prins, Ketting, Boekelaar D. F. C.—V. S. V. Men schrijft ons: Zondag a.s. wordt het voor de beide hier boven genoemde clubs een belangrijke dag. Blijkt D F C. haar Inzinking van de laatste weken nog niet te boven te zijn en profiteert V.S.V. hiervan, dan zou de laatste ontmoe ting van V.S.V. tegen Feijenoord slechts een gelijk spel behoeven op te leveren om den be geerden titel machtig te worden. Zoover zijn we echter intusschen nog niet, want V.S.V. kan er zich van verzekerd hou den, dat D.F.C. alles ln het werk zal stellen, om de laatste kans, die haar gegeven wordt, in haar voordeel uit te buiten, V.S.V. bezit eeh hecht achtertrio, dat zeker in staat ge acht mag worden om aan de aanvallen van Ruys es. met succes het hoofd te bieden. En wanneer de IJmuider-aanval speelt voor wat hij waard is, dan zullen Lebret cs. het zeker niet gemakkelijk hebben. Zooals wel te verwachten was, heeft de elf talcommissie het elftal, dat van Hilversum won, ongewijzigd gelaten. V.S.V. komt dus uit met: Van der Wint, Van Zutfen, Van der Griendt, Wey Sr., Wey Jr., Heijermans, Koning, De Wolf Jr., De Koning, De Wolf Sr., Hillekamp. STORMVOGELS 2—E. D. O. 2. In dezen wedstrijd komen de IJmuidenaren als volgt uit: Wagenaar, Heilig, Van Gelder. Zwaan, Langbroek, Spruyt, De Jonge, Struys, Van Pel, Muller, Kuyper. W. F. C. 2—V. S. V. 2. V.S.V. 2 beschikt Zondag over het volgen de team: Rosier. Kok, Wey, Zuurbier, Outenaar. Kraak. Piet, v. d. Griendt, Outenaar, Van Rijn, Spoor ALCMARIA VICTRIXBLOEMEND AAL. Men schrijft ons: Bloemendaal gaat a.s. Zondag naar Alk maar. Zal het den „witten gelukken, der traditie getrouw „Alcmaria Victrix" op eigen terrein (e slaan? Een tikje enthousiaster spel der witten lijkt ons wel gewenscht, wil men tenminste epn overwinning behalen. Bloemendaal komt uit met het volgende elftal: Huisman, Ufs, Jonkergauw, Immer, Beijk, Parson. F. Bakker, De Bock, Kohier, Kuiper, Strik. VAN REENEN SPEELT VOORLOOPIG NIET. Naar wij vernemen zal d e Ajaxmidvoor Van Reenen voorloopig niet spelen. Hij on dervindt hinder van zijn enkel. Hem is in verband met deze blessure een gipsverband omgedaan. De Ajaxied zal zeker drie weken niet in wedstrijden kunnen uitkomen. Men hoopt evenwel, dat hij in de a.s. kampioens wedstrijden van Ajax weer in het elftal kan uitkomen. Voor den wedstrijd tegen R.C.H. op Zondag 21 Februari is de Ajaxvoorhoede thans als volgt samengesteld: Ten Have, Volkers, Jur- riaan, Strijbosch en Mulders. VOETBAL IN ENGELAND. Leaguewedstrijd. Eerste Divisie: Leicester CityWestham United 21 WANDELSPORT. DLDOK DE WIT. Ons werd medegedeeld, dat de Haarlem- sche Wandelsportvereeniging ,Dudok de Wit" a.s. Zondag haar tweeden afstandsmarsch van 20 K.M. houdt. Start te 9 uur bij hotel Baan hoek Dreef. WIELRIJDEN. De Zesdaagsche te Berlijn. BROCCARDO/TIETZ WINNAARS. Uit Berlijn: Donderdagavond eindigde on der groote belangstelling de 27ste Berlijnsche Zesdaagsche. Winnaars werden de Fransch- man Broccardo en de Duitscher Tietz. De Hollanders Van Kempen hadden hun pun- tenaantal nog aanzienlijk vergroot, doch ein digden niettemin op de vijfde plaats met vier ronden achterstand. De einduitslag luidt: 1. Broccardo/Tletz (Frankrijk'Duitschland> 256 punten. Op 1 ronde achterstand: 2. Rausch/Huertgen 297 punten. 3. Op twee ronden achterstand; Charlier/Deneef (Bel-, gië) 250 punten. 4. Op drie ronden achter stand: Rieger Preuss (Duitschland) 226 pun ten. 5. Op vier ronden achterstand: Piet en Jan van Kempen 426 punten. ROEIEN HULDIGING L. M. A. HOFFMAN Uit Rotterdam: Donderdag had in het. ge bouw van de Koninklijke Roei- en Zeilver- eenlging „De Maas" to Rotterdam dc huldi ging plaats van L. M. A. Hoffman, die eentgën tijd geleden als president dezer vereeniging is afgetreden, na deze functie ongeveer 35 jaar te hebben vervuld. De huldiging werd bijgewoond door Prins Hendrik eere-voorzitter van de vereeniging. Onder de talrijke gasten merkten wij o.m. op den burgemeester van Rotterdam, den heer Mr. P. Drooglever For- tuyn. Baron A. A. Sweerts de Landas Wyborgh bracht in een toespraak hulde aan den heer Hoffman. Hij zei, dat onder het president schap van den heer Hoffman de vereeniging in bloei was toegenomen. Voor de propagan da van de zeilsport heeft de heer Hoffman eveneens zeer veel gedaan. Spr. uitte namens de vereeniging woorden van dank voor deze toewijding en deelde mede, dat de heer Hoff man tot lid van verdienste is benoemd. Daar na bood hij een huldigingsblijk aan. een mo numentale Engelsche haard, die in het club gebouw is aangebracht. De heer Hoffman dankte voor het gespro kene, terwijl hij de beste wenschen uitte voor de toekomst van de vereeniging. Daar na had een diner in het clubgebouw plaats, waaraan ook Prins Hendrik aanzat. BILJARTEN OM DEN ZILVEREN FRUITMAND. De uitslag van de gisterenavond gehouden wedstrijden luidde: Kijzer 350 24 57 14.58 Ge h reis 218 24 29 9 08 Kijzer 350 17 90 20.58 De Leeuw 310 17 57 18.29 SCHIETEN. GENERAAL VAN MERLEN. Op den ouderlingen wedstrijd van de Schietvereeniging „Generaal Van Merlen" werden de volgende resultaten bereikt. Schieten vrije baan: 1. A. W. Roggeband 117 punten, 2. C. Kok 117 punten. 3. A. Ch. Budde 115 punten. Veteranen: M. A. Paap 107 punten, 2. H. C. Tromp 105 punten. Geluksbaan: 1. H. Honsbeek 297 punten, 2. A. Ch. Budde 291 punten, 3. O. J. Keyser, 284 punten, 4. C. Kok 280 punten. OPHEFFING VAN INTERNATIO NALE BETALINGSMOEILIJK HEDEN. WETTELIJKE REGELING EENER DEVIEZEN-CLEARINC- Verschenen is thans, naar het Handelsblad meldt, het reeds aangekondigde wetsontwerp in zake verdragen, te sluiten met vreemde mogendheden, welke beperkende bepalingen hebben getroffen ten aanzien van het inter nationale betalingsverkeer, in zake de veref fening van vorderingen, ontstaan door in- en uitvoer. Tot deze landen behooren thans: Argen tinië, Brazilië, Bulgarije. Chili, Denemarken, Duitschland, Estland, Finland, Griekenland, Hongarije, Italië, Letland, Noorwegen, Oos tenrijk, Polen, Roemenië, Spanje, Tsjecho- Slowakije, Turkije, Uruguay, Zuid-Slavië. De voorgestelde maatregelen beoogen een steun te zijn voor den Nederlandschen export. Zij hebben niet ten doel den invoer te be lemmeren en verschillen daardoor in prin cipieel opzicht van de maatregelen, welke in een aantal van de hiervoor genoemde landen werden genomen. Het voorbeeld van een wet. die men clea- ring-wet zou kunnen noemen, is gegeven door Zwitserland en gevolgd door vele andere staten. Wanneer het ontwerp tot wet zal zijn ver heven, stelt de Regeering zich den gang van zaken als volgt voor: Zoodra met landen, waar bestaande of te treffen maatregelen zulks wenschelijk maken, verdragen zijn gesloten met betrekking tot het uit in- en uitvoer voortspruitende beta lingsverkeer, voldoet elke importeur zijn schuld aan den buitenlandschen crediteur door tusschenkomst van de Nederlandsche Bank. Omgekeerd zullen de in Nederland gevestigde exporteurs in den regel alleen be taling voor de door hen geleverde goederen ontvangen door tusschenkomst van de Ne derlandsche Bank. Deze heeft zich reeds be reid verklaard als clearing-instituut te fun- geeren. Genoemde instelling zal dan de be dragen, die zij van Importeurs ontvangt, aan wenden om bedoelde betalingen aan de ex porteurs te doen. Zij zal deze betaling echter niet eerder in Nederlandsch geld voldoen, voordat zij kennis gekregen heeft van het buitenlandsche clearing-instituut, als hoeda nig in den regel de buitenlandsche circulatie bank zal optreden, dat de buitenlandsche Importeur zijn schuld aan de in zijn eigen land daartoe aangewezen Centrale bank instelling heeft voldaan. De omrekeningskoers wordt door beide circulatiebanken in onder ling overleg of bij speciale door de Regeering gesloten verdragen geregeld. In ieder geval zullen deze koersen, of de grondslagen waar op zij worden vastgesteld, worden openbaar gemaakt. De circulatiebanken blijven buiten het risico, dat aan de handelstransacties ver bonden is; zij verleenen hare medewerking voor rekening en risico van de betrokkenen. Voldoet de buitenlandsche afnemer zijn schuld niet op tijd, dan zal de Nederlandsche exporteur zelf maatregelen moeten nemen om zijn cliënt tot betaling te dwingen. Voorts zal de Nederlandsche Bank alleen betalen voorzoover de door haar van Nederlandsche importeurs ontvangen bedragen zulks toe laten. 9 De consequentie van de hier uiteengezette regeling is, dat de in Nederland gevestigde importeurs, behoudens in bepaalde uitzonde ringsgevallen, die bij het verdrag worden overeengekomen, verplicht zijn van de tus schenkomst van het clearing4nstituut gebruik te maken. Ten einde een volledige controle te hebben, is het noodzakelijk dat de inge voerde goederen van de noodige documenten vergezeld gaan. Zoodra een importeur aan de Nederland sche Bank heeft betaald, zal die instelling eene kennisgeving van de betaling aan het buitenlandsche clearing-instituut zenden, dié de zaak verder met den buitenlandschen ex porteur afdoet. Ook hier neemt de Neder landsche Bank geenerlei aansprakelijkheid op zich en zal de buitenlandsche exporteur zelf moeten toezien dat zijn Nederlandsche cliënt betaalt. De kosten, welke door de ontworpen rege ling voor de Nederlandsche Bank zullen ont staan, zullen niet gelegd worden op de schou ders van de Nederlandsche importeurs; zij zullen niet meer kosten te dragen hebb?n, dan zij overigens aan hunne bankrelaties hebben te voldoen. De billijkheid gebiedt, dat de kosten, verbonden aan de uitvoering dezer wet, geheel ten laste van de exporteurs ge bracht worden. Vermoedelijk zullen deze kos ten niet meer dan een onderdeel van één pro cent van de verrekende bedragen beloopen. Tegen overtreding van de wet zijn strenge strafbepalingen ontworpen. ARROND.-RECHTBANK. Doodelijke aanrijding te Heemskerk. Voor de Haarlemsche rechtbank heeft zich t.wee weken geleden te verantwoorden gehad een automobilist, wien ten laste gelegd was, dat hij op 24 Juli 1931 te Heemskerk op den Rijksstraatweg hoogst onvoorzichtig en roeke loos gereden heeft, waardoor hij een 52-jarig wielrijder heeft aangereden die geheel rechts van den weg reed. De wielrijder is gevallen en kort daarop overleden ten gevolge van een schedelbreuk. Verdachte bestuurde een vrachtauto en bij het passeeren van een aan den kant van den weg staande bakkerskar moest hij zijn aan dacht concentreeren op een van de andere zijde komenden luxe-wagen. Hierdoor heeft hij niet gezien, dat de fietser op dat mo ment de bakkerskar passeerde. Verdachte heeft van het ongeval heelemaal niets gemerkt. Hij is doorgereden en pas vier of vijf K.M. verder te Hello is hij door de luxe-auto ingehaald, die hem op het gebeurde attent maakte. Er is vast komen te staan, dat de verdachte niet onder den invloed van sterken drank ver keerd heeft en dat hij ook niet in het dage lij ksch leven er misbruik van maakt. Omdat eenige getuigen niet verschenen waren, is op verzoek van den verdediger de behandeling der zaak tot 18 Februari ge schorst. De man, die verdachte na het ongeluk achterna is gereden en ingehaald heeft, ver klaarde dat verdachte op dat oogenblik vol komen onbekend was met wat gebeurd was Een ander getuige zeide, dat de wielrijder pas kort voor de bakkerskar op den rijweg is gekomen. Verdachte heeft den wielrijder wel gezien doch niet meer op hem gelet, denkende dat hij wel achter de kar langs zou gaan. De getuigen beweren echter dat er geen ruimte meer was voor den fietser achter de kar langs. De officier achtte het geval eenvoudig wat de feiten betreft. Het rijwielpad was versperd het slachtoffer is op het juiste oogeniblik op den rijweg gekomen om de bakkerskar te pas seeren. Verdachte heeft met 60 K.M. vaart gereden, hij zag de bakkerskar en den wiel rijder, maar hij lette verder alleen op den tegenligger, zooals hij zelf verklaard heeft. Hij heeft niets gemerkt van wat gebeurd is. De officier acht echter grove schuld aan wezig. Verdachte had beter op moeten letten en rekening moeten houden met de kar en den wielrijder. Mr. Paardekooper Overman eischt een geldboete van f 200, subs 20 dagen hechtenis met ontzegging van de bevoegdheid om een motorrijwiel tc besturen voor den tijd. van 1 jaar. Mr. H. Th. A. v. d. Loos, als verdediger optredend, sprak namens verdachte de deel neming uit voor de nabestaanden van het slachtoffer. Verdachte had mogen verwach ten, dat de wielrijder op het rijwielpad bleef. Voorzichtigheid had den wielrijder moeten ge bieden te stoppen, althans niet op den rij weg te komen. Hij acht niet bewezen de grove schuld, die art. 307 W. v. Sfcr. vereischt. Hij vraagt vrijspraak, gubs. clemente straf. Uitspraak over 14 dagen. SCHEEPVAARTBERICHTEN ROTTERDAMSCIIE LLOYD. Baloeran 12 Febr. pass. Perim, uitreis. Insulinde 18 Febr. van Marseille, thuis reis. Sibajak, 17 Febr. van Colombo, thuisreis. Slamat 18 Febr. te Marseille uitreis. Kota Agoeng 16 Febr. te Rotterdam uitreis. Kola Gede 12 Febr. te Calcutta. Kota In ten 16 Fe.br. te Be la wan uitreis. Kota Nopan 17 Febr. van Liverpool uitreis. Kota Pinang 13 Febr. te Soerabaja, uit reis. Kota Radja, 16 Febr. van Batavia. Kota Tjandi 16 Febr. pass. Point de Galle thuisreis. Blitar 15 Febr. van Suez, uitreis. Deli 18 Febr. te Rotterdam thuisreis. Kertosono 15 Febr. pass. Aden. Modjokerto 17 Febr. van Calcutta. Palembang 10 Febr. te New York. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVER Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. Nadat de koning met verbaasde ooge» naar Tuimeltje had ge luisterd, gaf hij hem permissie het kasteel eens te bezichtigen cn Tuimeltje nam dit idee met beide handen aan. „Ik weet den weg wel alleen," zei hij tegen den koning, cn deze antwoordde lachend, dat Tuimeltje maar doen moest wat hij graag wilde. Tuimeltje wilde allereerst eens gaan kijken Hoe het met den kok ging, dien hij vroeger 200 goed gekend had. Hij liep vlug naar de keuken, maar toen de kok hem zag, gooide die cm stapel borden, die hij juist in zijn armen had, naar Tuimeltje. Zoo'n ontvangst had Tuimeltje niet verwacht. Hij vond dat de kok er koortsachtig uitzag. Deze liep met een groot mes rond en dreigde Tuimeltje tc zullen vermoorden. „Ik ben pas van jouw streken genezen," huilde dc kok, „cn nou ben je er weer," maar Tuimeltje hield zich heel stil in de doos met coievaar-purcc, waar hij was ingevlucht.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10