TENTOONSTELLING HUISBROEI. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 19 FEBRUARI 1932 STADSNIEUWS A. MARS. Zooals men weet wordt de heer A. Mars, gemeenteraadslid en voorzitter van den Haarlemschen Bestuurdersbond reeds eeni- gen tijd in Laag-Soeren verpleegd. Hij gaat langzaam vooruit. Het is nog niet zeker of hij half Maart weer, zooals aanvanke lijk verwacht werd, hersteld naar Haarlem terug zal kunnen keèren. Vermoedelijk zal het verblijf nog verlengd moeten worden. DE ANTENNEDRADEN EN DE VOGELS In ons nummer van Woensdag deelden we een en ander mede over het gevaar, dat postduiven en andere vogels loopen, als zij in volle vaart tegen de boven de huizen ge spannen antennedraden vliegen. „Een Postduivenliefhebber" zendt ons een stuk, waarin hij mededeelt, de klachten ge heel te kunnen onderschrijven. Hij schrijft verder o.a. het volgende: „Ik geloof echter, dat het meer de onbe kendheid der radioliefhebbers van het anten- negevaar is, dan verstokte tegenwerking. Heel goed zou het mijns inziens wezen, om in de eerste plaats aan de radiohandelaren, die meestal met de plaatsing belast zijn, voldoen de inlichtingen omtrent het aanbrengen van kurken te geven. Zij zouden de koopers kunnen adviseeren om de draden te bescher men en daardoor aan de vogels veel leed be sparen. Want het zijn niet alleen de post duiven, doch ook tal van andere vogels, zoo als lijsters, musschen, kraaien, koolduiven en nog veel andere, die tegen de gevaarlijke an tennedraden vliegen en stuiptrekkend met opengereten hals of borst in goot of tuin neerstorten als een welkome buit voor de katten. Het wordt dan ook meer dan tijd, dat vereenigingen of autoriteiten zich eens met dit geval gaan bemoeien. Zou het mis schien op den weg van de schoonheidscom missie kunnen liggen om een einde te maken aan het aanbrengen dezer draden? Met de tegenwoordige toestellen is het toch niet meer noodig om hooge palen en lange draden voor goede ontvangst te bezigen? Gaarne doe ik dan ook een beroep op de radioliefhebbers om het eens te probeeren met draden langs den gevel of op zolder, tot heil van de vogels". Een andere dierenvriend schrijft ons o.a. het volgende: „Inzenders beklagen zich over hun post duiven en vinden het vreeselijk dat deze diertjes door antennedraden worden gewond. Dat is te begrijpen. Maar is het niet even vreeselijk voor deze dieren, vóórdat ze hun groote vlucht moeten maken om voor de lief hebbers een prijs te verdienen, ze eerst ont beringen te laten doorstaan? Ze gaan in een mand per spoor of vrachtauto, geheel afge sloten van daglicht, zonder eten of drinken gehad te hebben, naar de plaats van bestem ming, soms 4 a 5 uur van huis. Uitgehongerd en dorstig moeten ze dan naar huis terug vliegen, om daarna eerst te kunnen eten. En hoe dikwijls gebeurt het niet, dat de die ren van honger en vermoeienis neerstrijken en dat ze het eind niet kunnen halen. Heb ben de inzenders daar nooit aan gedacht? Zij denken alleen maar aan de prijsjes. Hoe zou den zij het vinden, wanneer men hen een marsch liet maken van vier a vijf uur zon der vooraf iets te gebruiken? Dan zouden zij het een schande noemen". Tot zoover deze stukjes. Het laatste hebben we weer aan den deskundige op postduiven- gebied den heer P. J. van Daalen ter inzage' toegestuurd. Deze was verheugd in de gele genheid te zijn, om een misverstand uit den weg te ruimen. „Deze inzender geeft blijk", aldus de heer Van Daalen, „dat hij absoluut niet met het vervoer van postduiven op de hoogte is. De dieren worden door ons opge kweekt alsof het onze kinderen waren. En het is ons heusch niet om prijzen te doen. Wij zijn geen professionals, maar zuivere amateurs, die heel wat voor hun gevederde vrienden over hebben. Voor de vluchten wor den alleen sterke dieren opgekweekt, die daarvoor geschikt zijn. Het vervoer kost ont zaglijk veel geld, want elke convooi wordt door voncoyeurs (verzorgers) vergezeld; soms wel vijf of zes. Die maken geen reizen van vier a vijf uur, maar soms wel eenige da gen, want meermalen worden de duiven hee- lemaal naar Bordeaux vervoerd. De con- voyeurs slapen in meegenomen hangmatten in de waggons, waar de dieren zitten. Die waggons zijn open, zoodat licht en lucht goed kunnen binnenkomen. Bij elk station wordt het drinkwater ververscht en er gaan balen- voer mee. Het is dan ook een pertinente on waarheid, dat de duiven honger zouden lij den. Geen enkele liefhebber geeft een duif mee, die de reis niet zou kunnen volbrengen. Eigenlijk is het belachelijk te beweren, dat de dieren honger zouden lijden. De duiven zouden immers geen kracht meer hebben om te vliegen, als ze vier dagen zonder eten of drinken gevangen hadden gezeten. De duiven worden alleen losgelaten, als het weer gun stig is. Men kan op Zondagmorgen bij de ra dioberichten hooren, of het weer in de plaat sen, waar de dieren moeten worden losgela ten, al dan niet gunstig is Alle factoren wer ken dus mede, om het de duiven zoo aange naam mogelijk te maken. Vroeger ging het veel primitiever. Dan werd aan den stations chef verzocht, om de dieren bij gunstig weer los te laten. Thans zorgen de convoyeurs daarvoor. Neen, die „Dierenvriend" behoeft zich over ffb behandeling van deze' lieve dieren niet ongerust te maken. Hij moet maar eens komen kijken, hoe monter en frisch en heele- maal niet uitgehongerd de dieren weer thuis komen". De heer Van Daalen deelde ter aanvulling van zijn eei'ste stukje nog mede, dat bij hem een duif bezorgd was, die maar stil ingedo ken zat en niet eten wilde. Bij onderzoek bleek, dat ook deze duif tegen een antenne draad gevlogen was, waarbij zijn bovensna vel door zijn ondersnavel gedrongen was. Het dier kon dus zijn bek niet open doen en niet eten. Na een zorgvuldige behandeling is deze duif nog gered kunnen worden. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordeHjk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven GECOMPLICEERDE AANRIJDING. Donderdagmorgen wilde de bestuurder van een auto uit Haarlem. A. genaamd, op den Rijksstraatweg een Rechts van den weg stil staande auto passeeren. Maar omdat op datzelfde oogenblik ook een auto uit de rich ting Velsen naderde, remde de heer A. Door de gladheid van den weg draaide zijn wagen echter een slag om; deze werd door de uit Velsen komende auto aangereden. Deze laatste werd zóó zwaar beschadigd, dat zij moest worden weggesleept. De wagen van den heer A. werd slechts licht beschadigd. De naast- den bestuurder van de aanrijdende zittende heer K. uit Velsen. kreeg een lichte hoofdwond. Hij werd door leden van den Ongevallendienst verbonden. Tegen den be stuurder A. werd proces-verbaal opgemaakt. DE FAZANT. Waarde P. Gasus. Het lezen in Haarlem's Dagblad van uwe schoone gedichten, Reken ik mij steeds weer tot een mijner avondplichten. Ze zijn zoo goed, zoo aardig en maar o! zoo vaak Slaat gij den spijker op den kop wat men dus noemt.... goed raak! Maar ik heb het zoo vaak ondervonden, de menschen van de krant, Hebben van de jacht en 't wild bedroefd weinig verstand. U moet dan weten sedert 1923 is in ons landje hier. De fazant gedegradeerd en gequalificeerd tot een zeer „schadelijk" dier. Doch in die wet staat ook, gij kunt het er in lezen, De fazant kan door een Minister tot „wild" worden verheven. Zoo is het telken jare in ons landje geschied, Behalve voor Castricum en Egmond, daarvoor geldt dit dan niet. En waar de jacht op 't „kleine wild", thans weer is gesloten, Wordt door den fazant in heel ons land de vrijheid weer genoten, Behalve dan in Castricum. in Egmond Binnen en ook in Egmond Buiten, Daar kan de fazant helaas ook nu naar zijn veiligheid weer fluiten. U ziet het is voor den fazant "in 't luchtruim en op aard" Een geluk voor hem. dat hij nu is, „maar kalm tot wild verklaard". Maar in Castricum en in Egmond zijn zij juist niet buiten schot; Niet daar buiten, maar juist daar binnen „wacht hun het wreedste lot". Een fazantenhen op 't nest, of een. die daai met kuikens loopt, Met een vergunning op schadelijk gedierte, schiet men daar ijskoud dood! U dit uiteen te zetten heer Pegasus, in een amateur gedicht, U houdt het mij ten goede acht ik mij tot mijn plicht. JAGERTJE. UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING. De motie inzake stopzetting van scholenbouw aangenomen. Het rooien van boomen in het Bloemen- daalsche Bosch. Overwogen wordt de instelling van een plaatselijk crisis-comitc. Vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal, onder leiding van den burge meester Jhr. mr. C. J. A. d e n T e x. Afwezig de heer De Clercq. Ingekomen stukken. Aan de orde komt de nieuwe motie van B. en W. (in ons blad vermeld) inzake de stop zetting van scholenbouw. De heer De Lestrieux Hendrichs (R.K.) kan zich met de motie wel vereenigen, maar spr. zou aan andere gemeenten in Noord-Holland adhaesie willen vragen. Het woord van Bloemendaal-alléén zal niet veel uitwerken. De heer Sc h u 1 z (S.D.A.P.) wijst er op, dat de financieele toestand der gemeente toch zoo slecht niet is. Er zijn toch ook nog re serves. Misschien worden voor het Montes- sori-onderwijs te hooge eischen gesteld, maar hiertegen zijn toch maatregelen te beramen. Spr. zal tegen de motie stemmen. Wethouder Laan (lijst Laan) verwacht dat de minister, „als hij zijn plicht goed be grijpt", wel degelijk aan de motie aandacht zal schenken. Met het gebruik der reserves moet men voorzichtig zijn. De heer Prinsen berg (R.K.) kan zich bij de motie niet aansluiten De minister zal antwoorden: Herzie u zelf. De heer Hogenbirk <C.H.) meent dat aanneming van de motie geen kwaad kan. Er kan na indiening altijd nog aan andere Noord-HoTlandsche gemeenten om adhaesie gevraagd worden. De voorzitter zegt dat B. cn W. in de toeneming der kosten voor onderwijs (door voortdurende nieuwe aanvragen) een groot gevaar zien. De motie wordt met 8 tegen 6 stemmen aangenomen. Tegen stemmen de heeren Cassée, Schulz, Noorman, Bolleman, Verde- gaal en PrLnsenberg. Adhaesie aan andere ge meenten zal worden gevraagd. liet Blocmendaalschc Bosch. B. cn W. stellen voor te besluiten, de boo men in het Bloemendaalsche Bosch, met een witten ring gemerkt te doen rooien. De heer Cassée (V.D.) vraagt of er in derdaad 16 beuken zullen vallen. Verder is er geen rapport (van het hoofd van den Plantsoendienst ingekomen. Wethouder Born water (partijloos) zegt dat het thans hoofdzakelijk gaat om de vraag: moet het bosch op de voorgenomen wijze worden gereorganiseerd? De heer Schulz (S.D.A.P.) kan zich met de rapporten wel vereenigen, al bevreemdt het ook spr., dat er geen rapport van het hoofd van den Plantsoendienst is ingeko men. Wethouder Laan Hijst Laan) wil wachten tot het najaar. Er kan dan weer een rapport gemaakt worden. Wethouder Dr. B o r n w a ter party - loos) verzet zich hiertegen. Er moet nu een definitieve beslissing worden genomen. De uit voer in g kan wachten. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met de stem van den heer Cassée te gen. Afwatering Rijnegompark. Naar de Commissie van Publieke Werken wordt verwezen het adres van de Vereen. ..Buurtbelang Aerdenhout-Bentveld" inzake de afwatering van het Rijnegompark en het Boekenroodepark. School C. Om prae-advies worden in handen van B. en W "gesteld de adressen met bezwaren te gen opheffing van het voorbereidend on derwijs aan school C, Bebouwing. Nagekomen is o.m. een adres van mevr. de wed. Van Olst betreffende bebouwing van het terrein tusschen Johannes Verhulstweg, Krommelaan. Pinellaan en Vinkenbaan. Wordt in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Uitbreidingsplan. B. en W. .stellen voor de herziening van het uitbreidingsplan voor het gebied bezui den Boekenroode (begrensd door de duinwa- terwinplaats der Amsterdamsche Water leiding, den Leyweg II, den Vogelenzang- schen weg, den Boekenroodeweg, Boekenroo de en de grens Heemstede-Bloemendaal) voorloopig vast te stellen. De heer Schulz (S. D. A. P.) vraagt of er zekerheid bestaat van het behoud van natuurschoon. Wethouder Laan (lijst Laan) zegt dat het onbebouwd te laten stuk later eigendom der gemeente kan blijven, Maar de Geweste lijke Commissie voor Uitbreidingsplannen vraagt dat de gemeente eerst eigenaresse woidt van het terrein en dat is onmogelijk. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. De voorzitter betuigt den eigenaar dank voor zijn medewerking in dezen- Ontheffing bouwverordening. Ontheffing van art. 7 der bouwverorde ning wordt verleend aan: a. J. Buijs en J. Russ, te Haarlem voor den bouw van een dubbel landhuis aan de An jelierenlaan; b. J. R. van Reekum te Bloemendaal voor den bouw van een garage aan den Potgie- terweg; en geweigerd aan: de stichting „De Vrouwe van Nazareth" te Vogelenzang voor den aanbouw van een ka mer aan het perceel Zilkerweg 38. aangezien er voldoende grond op het terrein aanwezig is, om het gebouwtje op een andere plaats op te richten. Andere voorstellen. De Raad hecht zijn goedkeuring aan de reeds vermelde voorstellen van B en W. be treffende: verleening aan P- Wittekop en ont heffing van het bepaalde in de verordening houdende eischen. waaraan een lokaliteit meet- voldoen om voor vergunning in aan merking te komen; verhuur tuingronden aan den Kennemerweg; eervol ontslag aan het hoofd van de openbare scholen A en B-; vaststelling van vergoedingen en verlee ning van voorschotten voor het bijz. L. O.; vaststelling der 3e suppletoire begrooting over het dienstjaar 1931 en onttrekking van den erfpacht van een stukje grond uitge geven aan de Woningbouwvereeniging St. Benedictus. Rondvraag. De heer Bolleman (R.K.) vraagt, iets te doen voor werklooze jongelui, wier men taliteit lijdt onder de voortdurende werk loosheid. De heer Schulz (S. D. A. P.) vraagt kos teloos vakonderwijs voor hen. Kan dat niet eens met de commissie voor sociale belangen besproken worden? D"e voorzitter meent, dat gedaan is wat gedaan kan worden. In overweging is de instelling van een plaatselijk crisis-comité. Een van de eerste onderwerpen die dat co mité dan zal aanvatten zal zijn het onder wijs aan werkloozcn. AERDENHOUT SANTPOORT OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris W. A. Dolleman to IJmuiden had een openbare verkooping plaats in café „Zomcrlust" van een perceel tuingrond nabij den Hofgeesterweg te Sant poort groot 94.65 H.A., in perceelen en gecom bineerd. De twee eerste perceelen groot 65 Are wer den verkocht voor f 2702 aan den heer K. Sieuwerits te Santpoort. Het derde perceel groot 29 Are werd voor f 1350 vei-kocht aan den heer T. A. Kuiten te Haarlem. CRISIS-COMITé Het Plaatselijk Crisis-Comité Kring V (Santpoort' houdt eiken Dinsdagavond van 7—8 uur zitting in de O. L. School, alhier, waar ieder, die meent voor steun in aanmerking te komen, zich 't zij mondeling of schriftelijk kan opgeven. „ONS HUIS"-WERK. In het gvmnastiekvertrek van school F. sprak bij ontstentenis van mej. Van Asperen v. d. Velde Mej. Staats, inspect-rice te Am sterdam over het „Ons Huis"-werk. Op onderhoudende wijze vertelde deze de aanwezigen, dat de geestelijke vader van ge noemd werk, dat over tal van landen ver spreid is, een Engelsch student, Toynbee, ge- heeten is. In de tachtiger jaren werd hij ge troffen door de bitter slechte maatschap pelijke toestanden, waarin een groot deel van het Engelsche volk verkeerde. Hij stichtte een groot huis Toynbee Hall, en begon daarin zijn zegenrijken arbeid. Een tiental jaren later sloeg de beweging over naar ons land. In 1892 werd dank" zij den financieelen steun van den phïlantroop Vene Jansen, het eerste „Ons Huis"-gebouw opgericht. De eerste directeur was de heer Tours. Aanvankelijk stonden de arbeiders eenigszins vijandig tegenover de beweging, maar dit veranderde spoedig. „Ons Huiswerk" is van meet af aam ge weest persoonlijkheidswerk. Het blijft indi vidueel werk. Massawerk wordt het nooit. Het is karakter-vormend en wil verdieping geven in het levensinzicht. Het omvat den geheelen mensch; De jeugd, de rijpere jeugd en de volwassenen. Voor de jeugd organiseeren we al-dus nog steeds mej. Staats, vertelavonden en stellen voor haar bibliotheken van zorgvuldig uitgekozen boeken samen. Het kinderclubwerk is één van de pijlers van ons werk. De clubjes worden met opzet klein gehouden, opdat het per soonlijk contact niet verloren gaat. De „sfeer" is hoofd-, wat er gedaan wordt bijzaak. We willen de jongens cn meisjes maken tot men- sc'.en met plichtsgevoel cn idealen. Gok de rijpere jeugd heeft onze volle be langstelling, want zij heeft een lastigen leef tijd. De persoonlijkheid gaat zich vormen en nu is het tijd voor de ouders zich weer terug te trekker.. Ze heeft leiding noodig, maar hoofdzaak is haar dat niet te laten gevoelen. Met de rijpere jeugd gaan we kampeeren, gymnastiseerer.. wandelen, openluchtspel en watersport beoefenen, terwijl we voor haar ook ontwikkelingscursussen organiseeren. Voor de volwassenen worden lezingen en excursies gehouden, hedendaagsc'ne vraag stukken besproken, E H. B. O. en radio-cur sussen georganiseerd enz. Uit dit alles, zoo besloot mej Staats, moge u blijken, dal het „Ons Huis"-werk een om vangrijk werk en van groote cultureele waarde is. VEREEN. BUURTBELANG AERDENHOUT— BENTVELD. De Vereeniging Buurtbelang ..Aerdenhout— Bentveld" hield Donderdagavond in restau rant „Boekenroode" een algemeer.e vergade ring. In zijn openingswoord constateerde do voorzitter, de heer G. M. W. Margadant, dat de vereeniging tijdens haar eerste levensjaar haar bestaansrecht volkomen bewezen had. Vervolgens wijdde spr. eenige woorden aan de nagedachtenis van de drie leden, die der vereeniging door den dood ontvallen zijn. nl. de heeren Holdert, Wackie Eisten en Glim merveen. Ingekomen was een afwijzend antwoord van de Amsterdamsche Waterleiding Mij. op een verzoek, om voor de leden der B. A. B billijker tarief te verkrijgen voor toegang tot de waterleidingterreinen. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J, de Graaf, memoreeren we het vol gende: Bij de oprichting der vereeniging telde zij 62 leden. Op 't einde van 't eerste vereeni- gingsjaar was dit aantal gegroeid tot 154. Er is één donateur. De actie der vereeniging omvatte: verbe tering van voetpaden, behoud van natuur schoon en van de gemeentelijke planten kassen, vergemakkelijking van den bouw van garages, verkrijgen van ondercrondsche licht kabels, betere tramverbinding met Haarlem, herziening tramtariever.. verbeterde drainage van Rijnegom en Boekenrode. verbeterde Dostbestellingen, het verkrijgen van meer stoptreinen, verbod van winkelhuizen in woonbuurten, inlegging van busdienster, 't verkrijgen van speel- en sportterreinen enz. Verder werd hulde gebracht aan de pro pagandisten voor de vereeniging en werd de medewerking van de plaatselijke pers geme moreerd. Gewezen werd op den ongunstiger, economischen toestand, welke niet bevorder lijk is voor de kracht van de vereeniging. Uit het verslag van den penningmeester den heer H. Fruitema, bleek, dat het saldo f 74.73 bedroeg en dat, wil de vereeniging actief kunnen blijven, vergrooting van het aantal leden zeer gewenscht is. De aftredende bestuursleden, de heeren Margadant. Just, Meyer en N. van Keulen werden herkozen. De heer Margadant werd bij acclamatie tot voorzitter herkozen. De commissie van advies voor het stichter, van speelterreinen, bracht vervolgens rap- Dort uit. In dit rapport werd er op gewezen dat Aerdenhout-Bentveld. vergeleken bij Haarlem. Heemstede en het overige deel van Bloemendaal, op 't gebied van speel- en sportterreinen, zeer misdeeld is en dat 't stichten van dergelijke terreinen voor Aer- denhout en Bentveld zeer gewenscht is. 't Desbetreffend concept-verzoek aan den Raad van Bloemendaal, om tot stichting van dergelijke terreinen te willen besluiten, werd goedgekeurd. De voorzitter bracht een woord van hulde aan de samenstellers van het rapport. Nadat de voorzitter nog mededeeling had gedaan van den loop der onderhandelingen met het gemeentebestuur va.n Bloemendaal over een betere afwatering van het Rijnegom park, kwam de rondvraag. Hierbij kwamen klachten ter sprake over den slechten toe stand van voetpaden en rijweg van de Zon- ncbloemlaan, alsmede over het ontbreken van banken in verschillende tramhaltehuls- jes. De heer Rahussen dankte den voorzitter voor zijn goede leiding. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Johanna Marie 60 manden f 1095. Cremer 305 m. f 2314. Walrus 75 m. f 1921. Dolfijn 65 ra. f 1600. Loggers: Sc li. 200 f 546: Sch. 44 f 267; K.W. 79 f 482. K.W. 19 f 599. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 1.35f 1.05. Tongen per kilo f 265f 135. Groote schol per 50 kilo f 14—f 12. Middelschol per 50 kilo f 19.50—f 16.50. Zetschol per 50 kilo f 23f 1S."0. Kleine schol per 50 kilo f 25f Bot per 50 kilo f 5—f 1.80. Schar per 50 kilo f 10—f 2.70. Rog per 20 stuks f 11.50. Vleet per stuk f 2.29f 1.13 Groote schelvisch per 50 kilo f 36. Midaelschelvisch per 50 kilo f 36—f 34 50 KJ. mlddelschelvisch p. 50 kilo f 27.50—f 24 Kleine schelvisch per 50 kilo f 18.50f 9. Kabeljauw per 125 kilo f 56f 20. Gullen per 50 kilo f 12.50f 6. Leng per stuk f 2.60f 1.35. Wijting per 50 kilo f 3.30f 1.10. Koolvisch per stuk f 1f0.10. IJMUIDEN-OOST. VONNIS INZAKE DE HUURDERS STAKING BEWONERS MOFTEN DE HUIZEN ONTRUIMEN. kantonrechter wees heden vonnis in zake de vordering van de maatschappij ..Kal- verstraat" en andere huiseigenaren !n IJmui- den-Oost tot ontruiming van oen dertiental woningen in de Beuken-, Iepen- en Ahorn- straat. Alle vorderingen werden t-oegewezen. zoo dat de huurders de woningen zullen moeten ontruimen. Doen zij dit niet, dan zal ge rechtelijke uitzetting volsen. HEEMSTEDE WERKLOOZENZORQ. De afdeeling Heemstede van den Centra- len Bond van Thansportarbeiders belegt op Maandagavond a.s. in Het Hof van Heem stede aan de Valkenburgerlaan een openbare vergadering, waar het raadslid, de heer H. Disselkoen, zal spreken over „De werk loozcn te Heemstede". OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbe middeling kwamen in den loop van deze week 377 aanbiedingen in van werkzoeken den, te weten: 45 grondwerkers, 17 metse laars, 14 schilders, 44 timmerlieden, 18 op perlieden, 83 bloemistarbeiders, 104 losse werklieden, 52 werkzaam in andore beroe pen. Het groote aantal was een gevolg van den ingetreden winter. Na deze opgaven konden weer verschillenden hun werk her vatten. XCELSIOR". Zaterdagavond geeft het Heemsteedsch fanfare corps „Excelsior' van gemeentelijk overheids personeel haar 2e lustrum uitvoe ring nu in het gebouw „St. Bavo" te Haar lem. Het Duo Joe en Nelli verleent mede werking. Na afloop is er bal. De jury aan den arbeid. Van vandaag tot Zondagavond is de groote zaal van het R.K. Verccnigingsgebouw weer in een bloemhof herschapen Dan zul len de leden der bloemistarbeidersvereeni- ging St. Deus Dcdit laten zien, wat zij met beperkte middelen weer hebben weten tot stand te brengen. Weken lang zijn hun woning (de meeste beperkt tot twee kamers, of kamer en keu ken i, geheel in beslag genomen om weer iets moois te brengen. Dat moet men gezien hebben, om daar eenig idee van te krijgen. Een der inzenders kwam gisteren met 107 potten en 20 kistjes, en van een kwaliteit die aan kastbroei doet denken. En dat alles voor liefhebberij, want de prijzen die be haald kunnen worden zijn klein En van een propaganda voor het vak zelf kan ook niet direct gesproken worden, ook al heeft de arbeider er belang bij dat het bedrijf ais geheel floreert. Toen wij er gisterenavond heel laat nog even gingen kijken, was men druk aan het arrangeeren en hoewel alles nog niet geheel gereed was, was toch al te zien hoe het zou worden. De heer Carl van Empelen, die ook vrijwel geheel belangeloos leiding geeft aan het arrangeeren en de vereeniging zeer ter wille is door haar te helpen aan materiaal, maakte een heel aardig ontwerp. Om voldoende ruimte te hebben voor het goed uitkomen der stands is er slechts één middenpad over de lengte der zaal. Langs dit middenpad een rand van graszoden, waartusschen randen witte en roode tulpen, met nog 2 kleinere perken. Langs de wanden staan de kleinere stands. Vóór het toonecl een miniatuurpleintje met in het midden een perk. met tulpen, hyacinthen, crocussen en ander bijgoed. Midden in dit perk een groote tuinvaas ge vuld met narcissen en varens. Deze vaas, evenals een bank en nog enkele andere tuin versieringen zijn welwillend afgestaan door de kunstzar.dsteenfabriek aan de Pijlslaan. De hoeken der zaal zijn gevuld met grootere stands, zoo o.a. enkele van leden kas- broeiers. Het meerendeel is natuurlijk hyacinthen en tulper., maar er zijn ook vrij veel narcis sen en bijgoed. De bloemen zijn over het algemeen van zeer goede kwaliteit, cn het geheel is over waard door leder bezichtigd te worden. Vanmorgen zou de jury haar taak ver richten, waarna om half 3 de opening plaata heeft.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11