H.H. Slagers Hierop Letten! De heer Disselkoen (S.D-AP.) vraagt hoe het staat met de locale verbindingen. De Brockway wil onmiddellijk een dienst gaan exploiteeren, binnen 8 dagen na goedkeuring door den Raad. Wethouder Dr. Droog (R.K.) zegt dat het voorstel van de Brockway twee dagen oud is. Besloten is, spoedig een vergadering van de commissie bijeen te roepen. Spr. maakt zich na een opmerking van den heer Disselkoen op dezen zeer boos. Zonder hoofdelijke stemming werden aangenomen de in ons blad vermelde voorstellen betreffende: verhuur van grond nabij de Zandvaart en wijziging van straat namen. Zonderhoofdelijke stemming werd ook be sloten in handen van B. en W. te stellen ter afdoening een brief van Rath en Doodeheef- ver N.V., papierfabriek te Amsterdam, hou dende verzoek om over te gaan tot het ge bruik van de schoolwandbekleeding Linorus- ta en Salubra. Geldleening. Op verzoek van den heer Van Unen be handelde de Raad het punt geldleening in geheime zitting. Naar wij vernemen is besloten een geldlee ning aan te gaan van f 1.000.000, verdeeld in obligatiën van f 1000 en f 500, tegen een ren te van ten hoogste 5 1/2 pet. en tegen den meest gunstigen koers. De leening zal worden geplaatst bij open bare inschrijving of ondershands, in haar ge heel of bij gedeelten, doch ten minste f 500.000 Voorts werd besloten een leening aan te gaan met de Pensioenfondsen voor de Kolo niale Landsdienaren en Locale Ambtenaren te 's-Gravenhage tot een bedrag van f 250.000, tegen een rente van 5 1/2 pet., koers 100 pet. HENGELEN „DE DAGERAAD" TE HEEMSTEDE. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Koopt een „TADEMA" electrisch gekoelde kast of cel bii: N.v. Keiler Macdonald JANSWEG42TEL. 14049 Poeders en tabletten zijn alléén als de verpakking voorzien is vai; den naam Mijnhardt- Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. BESOMMINGEN. Manden: Trawler: 340 R.O. 16 Betje 2200.— 340 IJ. V. 3200.— 70 Holland n 1300.— 480 Eveline f 4100.— 450 Gerard 4500.— 200 Maria Elisabeth 1800.— Versche haring: L.T. 480 620.— Beuger: 1410.— VI. 197 Loggers: IJm. 204 550.— K.W. 51 850.— K.W. 5 550.— K.W. 68 500.— K.W. 70 620.— K.W. 101 830.— K.W. 162 450.— K.W. 31 570.— K.W. 110 570.— K.W. 169 950.— HAARLEM'S DAGBLAD STADSNIEUWS SCHOONnEIDSMASSAGE B. PRIJS. De aan de Cronjéstraat 54 gevestigde kap pers- en parfumeriezaak van B. Prijs heeft een uitbreiding ondergaan, die zeer zeker door velen dankbaar wordt begroet. De di rectie heeft namelijk aan haar zaak een nieuwe inrichting voor schoonheidsmassage enz. verbonden. De apparaten behooren tot de nieuwste op dat gebied en nog slechts weinige? dergelijke toestellen zijn in Neder land aanwezig. Allereerst is er het band-massage-appa raat, dat zijn invloed op het spierstelsel en de bloedcirculatie uitoefent. Het is verbon den aan een automaat, zoodat men door in werpen van geldstukken de lengte van de massage kan bepalen. Het voordeel van deze massage is, dat ze niet te plaatselijk is. Voorts ls er een electrisch ontharingstoestel, waarbij dc wortels der overtollige haren gedood wor den zonder dat de patient er nadeelen van ondervindt. En dan heeft de directie zich nog van een apparaat vooralen, dat vele moge lijkheden in zich brengt: hoofdmassage, wrattenbestrijding enz. Wij kunnen niet anders dan de directie gelukwenschen met haar moderne en practi- sclie uitbreiding. PLOTSELINGE DOOD. Dinsdagmiddag kwam een 69-jarige reizi ger uit Heemstede voor zaken ln een groen- tenwlnkel aan het Schoterboschpleln. Ter wijl hij daar stond te praten, kreeg hij plot seling een hartverlamming. Hij viel dood neer. Zijn lijk werd naar het Sint Elisabeths Gasthuis vervoerd. VOORDRACHTOEFENING VIOOL LEERLINGEN. Het kleine orkest en vioolleerlingen van den heer Joh. Steenman houden Zaterdag avond 27 Februari ln het Gemeentelijk Con certgebouw leen openbare voordracht oefening. ALG. VEREEN. VOOR BLOEMBOLLEN CULTUUR. Dinsdagavond vergaderde de afdeeling Haarlem van de Alg. Vereen, voor Bloembol lencultuur. De rekening en verantwoording van den penningmeester werden goedgekeurd. Voorstellen voor de algemeene vergadering werden niet gedaan. AANKOOP. Van onzen stadgenoot de Kunstschilder K. F. Rees, Ls door het Rijks prentenkabinet tc Amsterdam een groote collectie houtsne den voor de verzameling aangekocht. BURGERLIJKE STAND. In de opgave van den Burgerlijken Stand in ons blad van Maandag j.l. komt de vol gende opgave voor: H. KuipersZijlstraat d. Dit moet zijn: H. KuipersZijlstra z. VERKEERSONGELUKKEN. Te Heemstede. Hedenmorgen om 9 uur had op de Zand- voortschelaan, hoek Amaryllislaan, een aan rijding plaats. Een 24-jarig, Duitsch meisje wilde, geheel rechts rijdende, uit de Zar.dvoortschelaan, de Amaryllislaan inrijden. Uit de Amarylllslaan kwam een auto, die de bocht te kort nam, waardoor het rijwiel bekneld raakte tus- schen het trottoir en de auto. Het rijwiel werd beschadigd. Het meisje kwam er vrijwel zonder letsel af. VROUWENGROEP „VRIJHEIDSBOND". De Vrouwengroep in de Liberale Staats partij .De Vrijheidsbond", afdeeling Haar lem, houdt Donderdagmiddag 25 Februari in het gebouw „De Nijverheid" haar jaarver gadering. Op de agenda staan o.a. de jaar verslagen van secretaresse en penningmees- tcresse en bestuursverkiezing. UIT DE OMSTREKEN BENNEBROEK VASTSTELLING KIEZERSLIJST. De Kiezerslijst voor het jaar 1932-1933 is door B. en W. vastgesteld met het volgend aantal kiezers: Tweede Kamer 922 Provinciale Staten 887 Gemeenteraad 849 HINDERWETVERGUNNING. De Burgemeester en Wethouders ls aan de stichting „Vogelenzang" vergunning ver leend voor de oprichting van een vleeschroo- kcrlj op het Gestichtsterrein. WERKVERRUIMING. Door het gemeentebestuur is voor het Prov. Electrisch bedrijf aangenomen het leg gen van een hoogspanningkabel in de Kleine Sparren laan. Van het Prov. Waterleidingbedrijf is aan genomen het leggen van een dienstleiding in de Sparrenlaan en Schoollaan. Het werk wordt uitgevoerd door werk- loozen. Het gemeentebestuur onderhandelt nog met de directie van dc N.Z.H. Tramweg over den aanleg van de Nieuwe Trambaan'. DIENSTPLICHT. Voor de lichting 1933 zijn voor de dienst plicht in deze gemeente ingeschreven in to taal 11 personen. Drie hiervan kunnen broe- derdienst laten gelden. BLOEMEN DAAL PROPAGANDA-AVOXD VOLKSZANG De propaganda-avond van Volkszang. Dins dagavond ln het Jeugdhuis, was flink be zocht. De avond was aan Hullebroeck gewijd Onder leiding van den heer P. de Nobel werden een groot aantal liederen gezongen en 't was verrassend, hoe spoedig do vele gasten de leiding van de vaste kern volgden. Soliste was rnej. Annie Hermes. die met haar mooie stem de harten van het publiek stormenderhand veroverde. De verceniging bood haar bloemen aan en kan terugzien op oen uitnemend geslaagden propaganda- avond WOENSDAC 24 FEBRUARI 1932 HEEMSTEDE GELDLEENINGEN. VOOR HET CONSOLIDEEREN VAN KASGELDLEENINGEN. Zooals in ons Raadsveralag gemeld wordt zal de gemeente Heemstede twee geld leenin gen aangaan: één bij openbare inschrij ving of onderhands van f 1.000.000 tegen een rente van ten hoogste 5 1/2 pet. en één van f 250.000 (met de Pensioenfondsen voor de Koloniale Landsdienaren en Locale Amb tenaren te 's-Gravenhage) tegen een -ente van 5 1/2 pet., koers f 100. De leening van f 1.000.000 is verdeeld in obligatiën van f 1000 en f 500 en is bestemd voor indertijd reeds uitgevoerde werken, na melijk: Uitbreiding Raadhuis f 20.000.Verbete ring der Zwemvijvers f 20.000; Uitbreiding haven en bouw bruggen f 70.000; Verbree ding Heerenweg en bij Spoorweghalte f 106.000; Verbreeding en verbetering diverse wegen f 70.000. Stichting openbare scholen f 324.000. Verstrekking gelden voor stichting bijzondere scholen f 210.000; Kapitaalver- strekking uitbreiding Electriciteitsbedrijf f 100.000 en uitbreiding gasbedrijf f 80.000. De leening van f 250.000 is bestemd voor: Badhuis (conversie) f 45.000; uitbreiding algemeene begraafplaats en bouw aula f 105.000; uitbreiding gasbedrijf f 60.000, ver strekking gelden bouw bijzondere scholen f 40.000. De kasgeldleeningen waren zoo opgeloopen dat het wenschelijk was die te consolldee- ren. De geldleening van f 1.000.000 zal, naar wij vernemen, ook door een instelling worden overgenomen. BLOEMISTARBEIDERSVEREENIGING „ST. DEUS DEDIT." Dinsdagavond hield de afdeeling Heem stede van bovengenoemden bond een verga dering ter bespreking van de houding die de R.-K. arbeiders zullen aannemen ten over staan van de laatste voorstellen der patroons organisaties. Het hoofdbestuurslid de heer B. Loerakker zette uitvoerig uiteen de onder handelingen gehouden met de patroonsorga nisaties. Het loon van f 21 wat de patroons bonden willen geven en wat niet toereikend ls om in de behoefte van een gezin te voor zien, werd besproken. Na ampele bespreking werd een stemming gehouden voor of tegen het aanvaarden der voorstellen der patroons. De uitslag dezer stemming zal, daar dit een quaestie ls, die het geheele district betreft, op een nader door het hoofdbestuur te .be palen dag over het geheele district gelijk bé kend gemaakt worden. Na afloop der vergadering had de uitrei king der prijzen plaats der gehouden ten toonstelling. Wij zijn nu bijeen om in een opgewekte stemming onze tentoonstelling te besluiten met het uitreiken der prijzen, zeide de voorzitter. Spr. brengt allereerst woorden van dank aan allen die hebben medegewerkt om in deze zoo ongunstigen tijd toch nog zoo iets moois tot stand te brengen. Spr. dankt dan de jury, de commissie. Mej. Warmerdam, den heer v. Amerongën, die elk uur van den dag voor een muzikale opluiste ring zorgde. De vele schenkers van extra prij zen en tenslotte de leden, die kasten nog moeite gespaard hebben om zoo vele en zoo fraaie bloemen te kweeken met zoo beperkte middelen. En dezen dank wilde de voora. bijzonder brengen aan den heer W^ijers, die, al was het dan maar huisbroei, verre de anderen overtrof. Onder applaus reikte de voora. den wissel- beker uit aan den heer A. Weijers, en den wensch aan toevoegend dat het hem het volgend jaar zou gelukken den f raaien beker ln eigendom te krijgen. De vorige winnaar, de heer P. v. d. Linden ontving als herinnering voor het winnen van den beker in 1931 een kleine herinnerings beker. Hierna werden de prijzen, evenals de extra *:>rijzen, bestaande uit luxe en huishoudelijke artikelen aan de winnaars uitgereikt. RAADSVERGADERING neftige debatten over werk loozenzorg. Het verkeer aan den Leldschevaartweg. Leeningen van f 1.000.000 en f 250.000. Vergadering van den Raad der gemeente Heemstede, op Dinsdagavond, onder leiding van den burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn. Ontslagaanvrage van den heer Vrlng. Ingekomen is een brief van den heer Vring waarin hij bedankt als lid van den Raad. De Voorzitter zegt dat dit bedanken zijn oorzaak vindt in gezondheidsredenen waardoor de heer Vrlng nu ook afwezig is. De heer Vring heeft met groote eerlijkheid en oprechtheid steeds de belangen van de gemeente in den Raad en in de commissies behartigd. Spr. betuigt hem daarvoor dank, waarmede de Raad met applaus instemt. Interpellatie De Tello. Ingekomen is een verzoek van den heer W. A. De Tello, om inlichtingen te mogen vragen ten aanzien van maatregelen ter voor koming van verkeersongelukken op het weg gedeelte Leidschevaartweg tusschen Zanri- voortschelaan en Asterbrug. De heer De Tello (s.da.p.) zegt dat zijn bedoeling is, ongerustheid weg te nemen bij de weggebruikers. Spr. wil geen verband leg- sen tusschen de ongevallen en het beleid van B. en W. Honderden leerlingen moeten da gelijks van het weggedeelte in quaestie ge bruik maken. Er is daar een zeer intens verkeer en er komen veel verkeersongevallen voor. De aard en gesteldheid van het wegdek- maken dat men daar spoedig „slipt" bij vochtig weer. Het wegprofiel is er zeer rond gesteld. En er zal een goede walbeschoelïng moeten worden aangebracht; dan kan de berm bij den weg worden getrokken. De verlichting biedt er eigenaardige bezwa ren. De kopiichten van de electrische tram veroorzaken vaak verblinding. Spr. insluit met zijn in ons blad vermelde vragen. De Voorzitter antwoordt dat B. en W. hebben kennisgenomen van de ongevallen, maar die hebben niet de laatste 7 maanden plaats gehad, als de heer De Tello zegt. B. en W. achten het wel oirbaar, in verband met de veiligheid van het verkeer, het ge- genoemde weggedeelte in zijn huidigen toe stand te handh&ven. Spr. gaat verschillende ongevallen na. Zij werden alle veroorzaakt niet door den toe stand van het wegdek, verlichting enz. Men rijdt waarschijnlijk wat onvoorzichtig en met weinig overleg, zooals ook op andere plaat sen. Uit een oogpunt van gevaar is het niet noodig, den weg te verbreeden. B. en W. zien g:cn aanleiding tot het nemen van maatre gelen. De heer De Tello (s.d.a.p) antwoordt, dat hij vasthoudt aan de laatste 7 maanden waarin veel ongevallen gebeurd zijn, gelukkig niet van ernstigen aard. Misschien zijn verschillende ongevallen ambtshalve niet ter kennis van het college gekomen. Velen nemen den weg in quaestie omdat zij er sneller kunnen rijden dan door de binnenstad van Haarlem, waar een scher pere controle is. Spr. houdt vol dat de ver lichting op het bedoelde weggedeelte onvol doende is. Wethouder Rijkes (VB.) verwondert het dat er over de verlichting niet eerd?r is geklaagd, als die dan zoo slecht is. De weg is verlicht met 1440 kaarsen; dat is niet schit terend, maar ook niet onvoldoende. Men houde in t' oog dat een straatverlichting geleidelijk licht is. Wethouder Dr. Droog (R.K.) zegt dat het bitumen aan den kant wat gezakt is; daar door is de ronding van den weg wat grooter geworden. Er Ls ook een behoorlijk voetpad langs den weg. Het is de bedoeling van Open bare Werken het volgend jaar aan de West zijde de bitumeering te vernieuwen zoodat er dan een geheel gebitumeerde rijweg van 5.75 M. ontstaat. Een beschoeiing zou zijn aan te brengen, maar dit wordt een zeer kostbare zaak (pl.m. f 20.000), waarvoor toch geen aanleiding bestaat. De heer De Boer (R.K.) vindt het niet logisch dat de menschen een smallen weg nemen voor snelverkeer. De politie moet dien rijders dan maar aan het verstand brengen daar dit niet gaat. De heer De Tello (s.d.a.p.) begrijpt niet. waarom met verbetering tot het volgend jaar moet gewacht worden. Onmiddellijke verbe tering is noodig. Dat is ook een goede werk verschaffing. Spr. stelt voor, dat de Raad B. en W. zal uitnoodigen, ten spoedigste tot wegver- be te ring ter plaatse over te gaan. De heer Van Unen (VB.) meent dat de heer De Tello zich aan overdrijving heeft schuldig gemaakt, f 20.000 moeten niet wor den uitgegeven, als het niet strikt noodig is. De heer Van der Erf (R.K.) heeft van groote drukte op het bedoelde weggedeelte nooit iets bemerkt. Het voorstel-De Tello wordt niet voldoende ondersteund. Hiermede is de interpellatie ge ëindigd. Werkloozenzorg. Ingekomen is voorts een motie van de afd- Heemstede van den Qentralen Bond van Transportarbeiders waarbij er wordt aan gedrongen, die maatregelen te willen nemen die er toe kunnen leiden, dat méér werk- loozen er over langeren termijn kunnen wor den te werk gesteld. B. en W. stellen voor deze motie ter ken nisgeving aan te nemen. De heer Van den Heuvel (A.R.) meent, dat er inderdaad met een motie van buiten af niets anders kan gebeuren. De heer Disselkoen (s.d.a.p.) acht uit breiding van de werkgelegenheid noodig. De werkgelegenheid in de gemeente voor de werkloozen is te gering. De heer De Boer (R.K.) komt op tegen wat in de vergadering van den Centr. Bond van Transportarbeiders is gezegd over de werkloozenzorg. Wethouder Dr. Droog (RK.) zegt dat deze zaak bij de algemeene beschouwingen ampel is besproken. Zij moet nu niet weer in den Raad worden gebracht. De heer V a n U n e n (V.B.) sluit zich hierbij aan. De heer Disselkoen (s.d.a.p.) merkt op. dat wethouder Droog nog geen nieuwe plan nen heeft. Zoolang deze toestand blijft voort duren, zoolang de wethouder en andere heeren blijven slapen, zal spr. daarop elke maand de aandacht vestigen. Het Ls een „hopelooze slabakkenboel" te Heemstede. Spr. stelt een motie voor waarin de Raad B. en W. uitnoodigt, nieuwe voorstellen voor werkverschaffing te doen. Wethouder Dr. Droog (R.K.) moest eigen lijk niets antwoorden op de „ophakkerij" van den heer Disselkoen. Spr. heeft bij de alge meene beschouwingen op verschillende werken gewezen. Spr. hoopt dat in 't vervolg voorstel len als nu door den heer Disselkoen gedaan, niet meer zullen ondersteund worden, dan behoeft hij op den onzin niet meer in te gaan. De heer Van Unen (VB.) zegt dat de heer Disselkoen wat hij anders niet doet zich bezig heeft gehouden met hol ge praat. Het is niet gewenscht, hier op elke vergadering college in propaganda te geven. De heer Disselkoen vraagt niet wat Dr. Droog in de toekomst zal doen, maar wat hij onmiddellijk doen zal. De heer Van der Linden (R.K.) zeg' dat er zooveel mogelijk wordt gedaan maar men moet de realiteit in het oog houden. De heer Disselkoen gebruikt dc werkloosheid voor partijpropaganda. Spr. heeft het volste vertrouwen in het college. De Voorzitter sluit de discussie. Het voorstel van den heer D i s s e 1 k o en (S.D.A.Pwordt verworpen met 11 tegen 2 stemmen, (die van de beide soc.-dem. raads leden). De motie wordt voor kennisgeving aangeno men. Onderzoek geloofsbrief. De geloofsbrieven van het nieuwe raadslid den heer A. P. Audretsch, worden onderzocht en goedgekeurd. Subsidie aan het Kruisverbond „St. Jozef'. Herstemd wordt over dit voor het dienst jaar 1932 voorgedragen subsidie van f 100 aan het Kruisverbond St. Jozef. In de vorige vergaderlng staakten hierover de stemmen. Het- subsidie wordt nu verworpen met tegen 8 stemmen (vóór stemmen de hecren Jonokb'.oedt, van der Erf, De Boer, Van der Linden, Meeuwenoord en Droog). Rondvraag. De heer De Tello (S.D.A.P.) vraagt, wan neer het praeadvies komt van B. en W. in zake de winkelsluiting voor kapperszaken. De voorzitter antwoordt dat nog ge wacht wordt op meer zekerheid betreffende de winkelsluiting. Zondagmorgen hield de vischclub „De Dageraad" te Heemstede een kaswedstrijd op baars in de Genievaart te Haarlemmermeer. De prijzen werden als volgt gewonnen: 1. W. Schelings, 2. J. Jacobs, 3. J. Schoo, die tevens de extra prijs verwierf voor de groot ste visch. 4. L. Weber, 5. T. v. Gelder, 6. C. v. Norden, 7. W. Deteling, 8. T. v. Mens, 9. M. v. d. Ham, 10. H. Leuven, 11. B. Brinkman, 12 Jac. Schoo, 13. J. Neeskes. IJMUIDEN IJMUIDEN'S BLOEI. TEGEN DE ANNEXATIE DOOR AMSTERDAM In de Dinsdag; gehouden bestuursvergade ring der Vereeniging IJmuiden's Bloei werd mededeeling gedaan van verscheidene aan vragen voor zomerverblijf en inzake verzoe ken om inlichtingen betreffende huurprijzen van woningen, prijzen van bouwterreinen en beschikbare woningen voor verkoop. Dit waren alle verzoeken van personen, die zich in de gemeente willen vestigen, tot zelfs uit Noord-Brabant. Op het verzoek aan de directie der Neder- landsche Spoorwegen, om de rondreisbiljet- ten AmsterdamIJmuiden per boot en spoor, welke ook voor 't station Velsen-IJmuiden- Oost gelden, eveneens geldig te doen zijn voor de halte Velsen-Hoogovens, was een gunstige beschikking ingekomen. Op een aanbieding van een ingenieur uit Duitschland, om dezen zomer op het strand te IJmuiden als beroepszwemmer voor het redden van drenkelingen te mogen fungee- ren, kon niet worden ingegaan. Zeer uitvoerig werd van gedachten gewis seld over een mogelijke annexatie van IJmuiden door Amsterdam, zulks naar aan leiding van een adres van een ingezetene, hetwelk door den raad van Amsterdam was behandeld. Men achtte de zaak belangrijk genoeg om deze in een openbare vergadering te behandelen. Algemeen zag men slechts nadeel voor IJmuiden in een voegen der boorden van het Noordzeekanaal bij Amsterdam, waarom be sloten werd twee bekende tegenstanders te vragen deze kwestie op de openbare verga dering te willen inleiden, n.l. de heeren F. P. Vermeulen, lid van den gemeenteraad en W. Landeweert. oud-wethouder van Velsen en waterschout te IJmuiden. Na de inleidingen zal er gelegenheid tot discussie zijn. In verband met het 20-jarig bestaan der voetbalvereeniglng V.S.V. werd een crediet toegestaan voor het aanbieden van een hul deblijk. HET VERBODEN RAADHUIS. Naar wij vernemen zal de officier van Jus titie in hooger beroep gaan van het vonnis van den Haarlemschen Politierechter, waar bij iemand die niet in het Velsensche Raad huis werd toegelaten en wegens huisvrede breuk terecht stond, werd vrijgesproken. VELSEN DE BOUWVAKARBEIDERS. GEEN CRISISWERKLOOZEN. Zooals bekend is heeft de gemeenteraad in zijn laatste vergadering, naar aanleiding van een adres van den IJmuider Bestuurdersbond besloten een verzoek aan den Minister van Arbeid te richten om de werklooze bouwvak arbeiders als crisiswerkloozen te beschouwen. Op dit adres is thans van den Minister een afwijzende' beschikking ingekomen. DE MOEILIJKHEDEN BIJ DE FIRMA v. d. ROER Co. HET ACCOORD ONDERTEEviEND. Naar wij vernemen, is het door het kas sierskantoor der firma v. d. Roer Co. aan geboden accoord van 30 pet. door alle credi teuren aanvaard, zoodat de liquidatie der za ken op deze basis zal geschieden. Zooals wij reeds berichtten, zou bij faillissement slechts 6 3.2 pet- aan dc concurrente crediteuren zijn uitgekeerd. NOC STEEDS DALENDE WERKLOOSHEID. Er is -gelukkig! opnieuw een vrü be-« langrijke daling in het aantal werkloozen te Velsen te constateeren. Einde Januari was het aantal 2086. Op 9 Februari deelden wij in een vierstee mede, dat het aantal gedaald was tot 1909: Daarna is er weer een week geweest meti een kleine toeneming, maar nu vernamers wij Maandag van den directeur van de Vel sensche Arbeidsbeurs, dat er opnieuw vermin-j dering gekomen is. Nu tot 1850. Dat wil dus zeggen; in 3 weken een vermin dering met 236, of ongeveer 111/2 pet. Het gaat den goeden kant op! Opmerkelijk is, dat in de groote steden nod geen afneming der werkloosheid te cansta-j teeren is. In Haarlem 'loopt het cijfer nog) steeds op, hoewel het den laatsten tijd slechts! „druppelsgewijze" gaat: Men hoopt daar mij ook den top bereikt te hebben. In Velsen komt herleving in verschillende^ industrieën, waardoor mei.r personeel kani worden aangenomen. Ook het aantal bouw-j vakarbeiders is belangrijk teruggeloopen. Men vleit zich met de hoop, dat de ver-j betering op de arbeidsmarkt ach zal voorin zetten. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.15—f 0.85. Griet, per 50 K.G. f 65—f 30. Tongen per K.G. f 2.50—f 1.20. Groote schol per 50 K.G. f 13.50— f 12.50. Middelschol per 50 K.G. f 20f 15. Zetschol per 50 K.G. f 20.50—f 18. Kleine schol per 50 K.G.f 26—f 13.50. Bot per 50 K.G. f 11—2.50. Schar per 50 K.G. f 11.30—f 5 50. Tongschar per 50 K.G. f 27f 23.50. Rog per 20 stuks f 18.50f 7.50, Vleet per stuk f 3.25—f 0.93. Pieterman en poon per 50 K.G. f 7.50f 5. Groote schelvisch per 50 K.G. f 36. Middelschelvisch per 50 K.G. f 65f 23. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 26.50—f 19. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 20f 7.50. Kabeljauw per 125 K.G. f 40—f 23. Gullen per 50 K.G f 3.50—f 5.80. Leng per stuk f 1.55f 0.60. Heibot per K.G. f 1.15—f 0.95. Wijting per 50 K.G. f 4.50—f 1.90. Koolvisch per stuk f 27f 0.13. Makreel per 50 K.G. f 11.— Versche haring per mand f 3.65f 3.35. Idem, per kist f 5f 4.80. BEUGVISCH. Levende visch: Tarbot f 1.20 per K.G. Leng f 9f 6 pers tuk. Kabeljauw f 4.80f 1.50 per stuk. Groote Gul f 14.50f 4 per kist. Doode visch. Vleet f 2.70 per stuk. Rog f 26.50—f 9.50 per hoop. Kabeljauw f 32—f 27 per 125 K.G. Groote Gul f 15—f 11. Kleine Gul f 4—f 9. Wijting f 5—1 4^0 per 50 K.G. In de gemeente Beverwijk is in de afge-j loopen week ook een vermindering van hen aantal werkloozen te melden. Naméljik vanl 376 tot 319. Nu de vorstperiode weer achter] den rug is, konden vele „uitgevrorenen" heb werk hervatten. Bij Vélsen vergeleken staat Beverwijk er wat de werkloosheid betreft niet slecht bij. Velsen heeft thans op 42.000 inwoners 1850 werkloozen of 43.1 per 1000. Beverwijk telt 10.000 inwoners zoodat daar het werkloozencij fer per 1000 31.9 is. Voor Haarlem is dit cijfer ongeveer 35. Wij hebben reeds eerder opgemerkt, dat in Velsen slechts weinig aan werkverruiming en werkverschaffing gedaan wordt. Dit steekt evenwel nog gunstig af bij Beverwijk, want» daar is nog niets op dit gebied door het ge-i meentebestuur gedaan. SANTPOORT WETSONTWERP TERPSTRA. Het comité van actie tegen het wetsont werp Terpstra belegt op Vrijdag 26 Februari een openbare vergadering iit de zaal van Ho tel de Weyman te Santpoort, waar als spre ker zal optreden de heer Joh. Eering uit Amsterdam met als onderwerp „De aanslag op ons volksonderwijs en de Openbare School". De Arbeiders tooneelvereeniging PAL VU. zal deze vergadering opluisteren door het opvoe ren van het propagandastukje De Stille Kracht". Werkloozen hebben vrijen toegang. GEVANGENISWEZEN. Tot lid van het regentencollege over de ge vangenissen te Amsterdam is benoemd de heer Mr. M. J. A. Molteer te Santpoort, direc teur van de school voor Maatschappelijk werk te Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10