De Ontwapeningsconferentie. BUITENLAND. Toch een wapenstilstand tusschen China en Japan? Ruwe Huid HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 1 MAART 1932 TWEEDE BLAD Onverwachte zitting van den Volkenbonds raad. - Conferentie tusschen de beide mogend heden voorgesteld. „Staking der vijande lijkheden en herstel van den vrede het doel. Het Engelsche Hoogerhuis neemt de wet op de invoerrechten aan. - Krachtig pleidooi van Snowden voor den vrijhandel. De Lappomannen in Finland in opstand. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Geheel onverwacht is gisterenmiddag te zes uur de Raad van den Volkenbond bij eengekomen. President Paul Boncour opende de zitting met de verklaring dat de Engel sche minister van Buitenlandsche Zaken, Sir John Simon, hem heeft medegedeeld, dat er mogelijkheden zijn te geraken tot een staking der vijandelijkheden in het Verre Oosten. Paul Boncour. Hierna deelde Simon den Volken bonds raad den inhoud mede van een juist uit Londen ontvangen telegram uit Sjanghai, volgens het welk Maandagavond op het Brit- sche vlaggeschip te Sjanghai een conferentie heeft plaats gehad van de opperbevelhebbers der Japansche en Chineesche strijdkrachten, waaraan eveneens werd deelgenomen door den Chineeschen staatsman Wellington Koo en den Britschen admiraal Kelley en waarin de basis eener directe wederzijdsche staking der vijandelijkheden en controle op de ont ruimde gebieden door neutralen wordt goed gekeurd. Een definitieve overeenstemming is evenwel nog niet bereikt. Dit feit heeft de directe bijeenkomst van den Volkenbonds raad noodzakelijk gemaakt. Paul Boncour deed den Volkenbondsraad een voorstel dat de volgende punten omvat: 1. Directe bijeenroeping eener conferentie te Sjanghai, waaraan zal worden deelge nomen door vertegenwoordigers der Japan sche en Chineesche regeering, zoomede ver tegenwoordigers der belanghebbende mo gendheden, ten einde te geraken tot een definitief staken der vijandelijkheden en het herstel van den vrede; 2. Basis van deze conferentie is: Japan verklaart geen politieke en territoriale be doelingen te Sjanghai te hebben, noch te streven naar een Japansche concessiegebied te Sjanghai, noch de bedoeling te hebben de Japansche belangen op welke bizondere wijze dan ook voor te trekken. China neemt deel aan de conferentie, terwijl het de vei ligheid en integriteit van het Internationale en Fransche concessiegebied erkent en de veiligheid der buitenlandsche onderdanen tegen alle gevaren garandeert: 3. Het bijeenkomen der conferentie hangt af van een te voren te sluiten overeenkomst inzake het staken der vijandelijkheden. Paul Boncour deed vervolgens een beroep op de vertegenwoordigers van Japan en China dit voorstel goed te keuren. De Italiaansche minister van Buitenland sche Zaken, Grandi, verklaarde principieel accoord te gaan met het voorstel van Paul Boncour. In het verder verloop van de avondzitting van den Volkenbondsraad heeft de Britsche minister van Buitenlandsche Zaken. Sir John Simon, medegedeeld dat de voorstellen tot staking der vijandelijkheden zijn voorgelegd aan de regeeringen te Nanking en Tokio. Het is evenwel nog niet zeker of de voorstellen zullen worden aangenomen Simon verklaarde voorts dat hij gemach tigd is mede te deelen dat de Amerikaansche regeering het voorstel van den raadspresi- dent steunt en bereid is op iedere wijze mede te werken. Namens de Fransche regeering zeide Paul Boncour de bereidheid der vertegenwoordi gers van Frankrijk te Sjanghai mede te wer ken aan het tot stand komen van het ver drag. De Japansche ambassadeur Sato deelde mede. dat hij nog niet gemachtigd is bij zonderheden mede te deelen nopens de wa penstilstandsonderhandelingen. Hij accep teert evenwel het voorstel van den Raads- president op voorwaarde dat zijn regeering die dit voorstel reeds ontvangen heeft haar toestemming geeft. De Chineesche gezant Yen deelde mede dat de Engelsche admiraal Kelley als voorwaarde van den wapenstilstand heeft voorgesteld een terugtrekken der Japansch-Chineesche troe pen en de inscheping der Japansche troepen. Het terug trekken der troepen zou langza merhand geschieden onder controle van de troepen der neutrale mogendheden. De voorstellen van den Raadsoresident worden door de Chineesche regeering aannemelijk geacht. Paul Boncour besloot de bijeenkomst met de verklaring dat thans de hoop aanwezig is dat de mogendheden met succes zullen sa menwerken aan de beslechting van de vijan delijkheden en het herstel van den vrede voor het bijeenkomen der buitengewone Volken- feondsvergadering. Tijdens de zitting had Grandi reeds de zaal verlaten ten einde een bespreking te hebben met Tardieu. Het Engelsche Hoogerhuis in zijn zitting van Maandag heeft de wet op de invoerrech ten met 129 tegen 12 stemmen aangenomen. Snowden die gebruik maakte van de vrij heid, aan hem en drie liberale ministers ver leend om tegen de tarief wet op te komen, veroordeelde het ontwerp, naar wij in Het Handelsblad lezen, ten sterkste en legde den nadruk op de voordeelen en het succes van het vrijhandelsstelsel. Met de vuist op zijn aktentasch slaande vroeg Snowden hoe het kwam dat in dezen tijd van ongekende de pressie Engeland in staat was zijn positie op de wereldmarkten met meer succes te hand haven dan wel door douanetarieven be schermd land ook. Haar hoogtepunt bereikte Snowdens rede toen hij het misdadig noemde een hazard spel te spelen met de vitale belangen van het land. Het tarievenstelsel zou, zoo betoogde hij, den uitvoerhandel belemmeren, de kos ten van het levensonderhoud verhoogen, den internationalen handel doen inkrimpen en als onderhandelingswapen nutteloos zijn. Volgens Snowden waren er geen aanwij zingen dat Brittannië een permanente na- deelige handelsbalans had. Een onfeilbare barometer ten deze was de wisselkoers van het pd.st., die niet daalde. Deze was de laat ste maanden stabiel geweest en toonde een neiging tot stijgen. Snowden. Hij verklaarde dat de vrijhandel niet dood was en sprak het vertrouwen uit dat het de mocratische Britsche kiezerscorps, wanneer de gelegenheid zich zoo voordoen, de denk beelden, in het wetsontwerp belichaamd, zou veroordeelen. Finland. De Lappomannen weer in opstand. Uit alle deelen van het land worden te Helsingfors berichten ontvangen over ern stige onlusten. Te Maentsaele, ongeveer 50 K.M. ten Zui den van Helsingfors hebben zich ernstige In cidenten voorgedaan. Ongeveer 4000 bewa pende Lappo-aanhangers hebben Zondag avond een aanval gedaan op een socialisti sche vergadering van mannen, vrouwen en kinderen. De leiders der beweging verklaren, dat nog twintig- tot dertigduizend bewapen de mannen zich in Maentsaele concentreeren. Men vreest dat zij naar Helsingfors zullen oprukken. De regeering is Zondagavond in buitenge wone kabinetszitting bijeen gekomen. Na afloop van de zitting heeft de minister president Fahlgren geweigerd een verklaring over den toestand af te leggen. Hij zeide slechts: „De regeering weet wat zij doet". De Lappo-aanhangers zouden voornemens zijn naar Helsingfors op te rukken en van de regeering de ontbinding van alle sociaal democratische organisaties in Finland te eischen. De sociaal-democratische partij is de sterkste in het parlement. Toen te Maent saele de socialistische vergadering bijeen kwam. eischten de leiders der Lappo-bewe- ging. dat ae vergadering zou worden geslo ten. Toen dit geweigerd werd, openden de Lappomannen het vuur op het gebouw. De politie dwong tenslotte de Lappo-mannen het vuren te staken, waarna de vergadering ont bonden werd. De leiders der Lappo-beweging bevolen daarna de mobilisatie van al hun aanhan gers in geheel Finland voor een vervolging der socialisten. De bevelhebber van het Finsche leger, ge neraal Sihvo heeft maatregelen genomen om een opstand te onderdrukken. Generaal Malmberg is per vliegtuig op weg naar Helsingfors. Het verluidt, dat een generaal het bevel der gewanende Lappomannen op zich geno men heeft. Generaal Wallenius begaf zich Zondagavond met ongeveer honderd goed bewapende mannen naar Maentsaele. In deze stad hebben de gewapende opstandel'n- "en alle wegen versperd en den oorlogstoe stand afgekondigd. Alle vertrekkende vracht auto's worden onderzocht. Het aantal gewa- oenden wordt reeds op viif duizend geschat: elk uur komen echter versterkingen aan. De correspondent, van „Svenska Dagbla- det" te Helsingfors heeft zich telefonisch met de leiders te Maentsaele in verbinding gesteld en op zijn vraeen slechts ten ant woord gekregen ..Spoedig zal alles duidelijk zijn; er wordt niet medegedeeld Wrilicht wanneer wij t'endu'zend man hebben." De Lanoo-leider Kosola verklaarde, dat de schuld bii de regeering te zoeken is, die niet heeft willen luisteren naar de waarschuwin gen van de Lappo's. Men picoht thans dat de sinds dertien jaren in het land ingeslagen richtmg wordt on°egeven en men is vast be sloten door te zetten. In den nacht van Zondag op Maandag zijn de wegen naar Maentsaele door opstandelin gen bezet. Maardagmorgen vroeg werden alle treinen door militairen en politie aan het station Frederiksbcrge bij Helsingfors onder zocht. Ook in Saemaejon hebben zich Lappo- lieden verzameld. Hun leider Kosola sprak gisteravond in Vasa en begaf zich daarna naar Saemaejoki. Volgens Svenska Dagbladet heeft generaal Maeruberge zich met een vliegtuig naar Stockholm begeven. Kosola heeft aan een vertegenwoordiger van Svenska Dagbladet, die hem interviewde, gezegd, dat de toestand uiterst crltlek kan worden. Het programma der Lappo-beweging is een wijziging van het systeem, dat in het laatste jaar in Finland heeft geheerscht. De Finsche regeering heeft censuur Inge steld op het uitgeven van gedrukte berich ten. mededeelingen door de telefoon, radio en telegrammen. Het is gewapende personen verboden op straat te komen. De vertegenwoordiger van het Finsche Tel. Ag. heeft een onderhoud met een leider der Lappolleden in Maentsaele gehad. Deze ver klaarde, dat groote groepen achter de bewe ging staan. Zij streven er niet naar het be wind in handen te krijgen, het land te leiden, omdat daartoe andere krachten beter ge schikt waren. Zij eischten echter, dat het Marxisme met wortel en al uitgerukt werd en dat in plaats van de regeering er een zou komen, welke die opgave weet op te lossen. Zondag hebben de Lappolleden een tele- eram aan den president der republiek ge richt, waarin zij hun eischen uiteenzetten. Tot nu toe hebben nog geen gevechten plaats gevonden. De afkondiging van den staat van beleg is echter te verwachten. STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisslraal 16 - Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 105.- Portugal. Algemeene staking mislukt? De algemeene staking, die de communis ten voor vandaag in het geheele land had den afgekondigd, schijnt te zijn mislukt. De regeering had alle noodzakelijke maat regelen genomen. Het werk werd overal voort gezet, behalve in eenige metaalfabrieken. Britsch'Indlë Opgewonden menigte bestormt een politiebureau. Officieel wordt uit het Muza-ftapur-distrlcl gemeld, dat pen uit 7000 personen bestaande menigte, gewapend met lathi's en steenen. het politiebureau te Sheohar heeft aangeval len. Een commissaris van politie en twee agenten werden gewond. Hierop opende de politie het vuur. waarbij vier personen wer den gedood en acht gewond. China. De Japanners dringen in Sjapei door. Het. is den Japanners gelukt Maandag na een krachtig artillerievuur Sjapei binnen te dringen. Nanking weer in relatie met Moskou. De minister van buitenlandsche Zaken der Chineesche nationale regeering heeft beslo ten de sedert 1929 afgebroken diplomatieke betrekkingen met de Sovjet-Unie weer aan te knoopen. Chineesch contra-offensief bij Kiang-Wan. Een groot aantal nieuw aangekomen Ja pansche troepen is ook Maandag, ondanks de herhaalde protesten der neutrale mo gendheden in de internationale nederzetting geland. Andere troepenontscheplngen hadden plaats bij Woesoeng. Het totaal aantal troepen dat Maandag gedebarkeerd ls, wordt op 5000 man geschat. Het bericht dat generaal Schirakawa, de nieuwe opperbevelhebber van het Japansche Het einde der algemeene beschouwingen. Hoe Voorzitter Hen derson den toestand thans zieL De Nederlandsche delegatie en de afschaffing der duikbooten. De „voorstellen" der Ne derlandsche regeering. Genève, 24 Februari 1932. Vandaag zijn de algemeene beschouwingen ter Ontwapeningsconferentie dan toch ge ëindigd. Toen tenslotte de heer Garay, de gedelegeerde van Panama, den goeden wil van zijn land betuigd had om tot het succes der conferentie mede te werken en aldus de gedelegeerden van 50 staten dit verzekerd hadden de eenige zwijgende delegaties wa ren die van Abessinië, Costa-Rica. Cuba. Hedjaz, Honduras, Ierland (regeeringscrisis! Liberie, Luxemburg en Siam, wier zwijgen stellig de conferentie niet in gevaar zal heb ben gebracht!), zorgde voorzitter Henderson nog voor een verrassing, doordat hij den ge delegeerden en de wereldpers een blijkbaar goed overwogen overzicht gaf van de eind indrukken, die deze twee-en-een-halve week voortgeduurd hebbende algemeene beschou wingen bij hem hebben achtergelaten. Henderson kon natuurlijk nog niet te op timistisch zijn. Hij erkende ronduit, dat de discussies bevestigd hadden, dat nog enorme moeilijkheden, zoowel van technischen als van politieken aard naar hij met nadruk in herinnering bracht, moeten overwonnen wor- 1en. Maar zijn voornaamste indruk was toch die, welken ik ook reeds in mijn vorige brie ven ten uitdruk gebracht heb: ,,dat wij thans m een ietwat meer hoopvolle atmosfeer de besprekingen zullen voortzetten". Alle dele gaties hadden van zulk een ernstlgen wensch naar een positieve uitkomst der conferentie blijk gegeven, dat Henderson thans met meer vertrouwen de besprekingen in de commis sies meende te mogen tegemoet zien. Naast dezen algemeenen eindindruk gaf Henderson dan nog een schets van hetgeen hij op grond der gehouden algemeene dis cussies bereikbaar achtte, indien de goede wil van alle zijden zou blijven voortbestaan vermindering van de bewapening in het al gemeen, verbod of althans strenge beper king van de gevaarlijkste aanvalswapenen, verbod van den chemischen en bacteriologi- schen oorlog, schepnlng van een doeltreffend internationaal toezicht op de naleving der conventie, schepping van een permanente ontwapeningscommissie ter verzekering dat op den thans te nemen eersten stap binnen niet te langen tijd verdergaande zouden vol gen. Reeds uit deze opsomming door Henderson van de voornaamste onderwerpen van be handeling, ziet men, hoe geweldig de arbeid is. die van ce conferentie nog verlangd wordt. Het eigenlijke werk begint thans, is vanmid dag reeds begonnen met de eerste arbeids- zitting van de algemeene politieke commis sie, die voortaan de leiding der besprekingen Albarda. in handen zal hebben. Iedere der 59 aan de conferentie deelnemende staten is in deze algemeene commissie vertegenwoordigd door één gedelegeerde. In Nederlandsche krin gen (delegatie en pers) vormden de drie vragen van den heer Albarda over de geruch ten van een misluk king van een Deensche poging tot het op stellen van een ge meenschappelijk ontwa peningsvoorstel der Eu- ropeesche ex-onzijdige staten natuurlijk van daag het groote onder werp van gesprek, daar de leider der sociaal democratische partij gezinspeeld had op de mogelijkheid, dat juist onze Nederlandsche delegatie door haar houding ten opzichte van het vraagstuk der afschaffing of althans strenge beperking der duikbooten deze sa menwerking tusschen de Scandinavische staten. Zwitserland en Nederland zou hebben verhinderd. Waarschijnlijk zal, voordat deze brief in Nederland aankomt, minister Beelaerts van Blokland door zijn antwoord op de drie vra gen wel reeds hebben duidelijk gemaakt, dat een dergelijk verwijt niet tot onze delegatie kan worden gericht. In de eerste plaats is van een Deensch plan, om een officieel voor stel gemeenschappelijk bij de Ontwapenings conferentie in te dienen geen sprake geweest; in de tweede plaats is. naar mij uitdrukkelijk verzekerd werd, het woord „duikbooten" bij de besprekingen tusschen de delegaties van Nederland. Zwitserland, Denemarken, Noor wegen en Zweden door minister Beelaerts of een anderen Nederlandschen gedelegeerde zelfs niet in den mond genomen! Munch opperde eerst het denkbeeld, dat de bovengenoemde vijf delegaties een gemeen schappelijke resolutie zouden indienen, welk een leidraad zou bevatten voor het komende werk in de commissies. Dit denkbeeld werd echter door de andere delegaties ontraden, omdat het niet raadzaam scheen dat deze vijf kleine staten zich thans reeds op den voorgrond zouden plaatsen. Er zullen waarschijnlijk nog gelegenheden genoeg komen, waar bemiddelend optreden noodwendig zal zijn. Men achtte het beter het kruit van het moreole aanzien dezer vijf delegaties daarvoor te bewaren en niet on- noodigerwijze reeds thans een deel ervan te verschieten. Toen dit denkbeeld dus was van de hand gewezen, kwam 'lunch met een arder jtfan. Het bureau der conferentie had alle dele gaties uitgenoodigd een korte samenvatting, van alle rhetoriek ontdaan, in te zenden omtrent hetgeen de woordvoerder der dele gatie in zijn rede bepleit had. Zouden deze vijf ex-onzijdige staten nu geen gemeenschap pelijk antwoord kunnen geven? vroeg Munch. Ook deze vraag moest onvermijdelijk ontken nend beantwoord worden, omdat Munch, Ra- mel, Colban, Motta en Beelaerts nu eenmaal niet geheel gelijkvormige wenschen geuit hadden. Er had in de redevoeringen geen vol komen overeenstemming ontstaan: die kon men thans niet gaan maken, zonder met de waarheid in strijd te komen! Beelaerts b.v. had over een verbod van con tact-mijnen ge sproken, doch niemand anders. Konden deze vijf delegaties nu in hun antwoord aan het bureau der conferentie gaan verklaren, dat zij allen een verbod van contactmijnen ge wenscht hadden? Immers neen. Omgekeerd hadden de Scandinavische ministers de af schaffing van duikbooten bepleit. Beelaerts en Motta hadden hierover gezwegen. Ook hier maakte de eerbiediging der waarheid onver mijdelijk, dat in een gemeenschappelijke sa menvatting der vijf redevoeringen de af schaffingen der duikbooten niet als een ge meenschappelijke wensch kon worden ver kondigd. Deze twee voorbeelden leeren reeds, dat ook Munch's tweede denkbeeld niet te verwezenlijken was. De vijf delegaties hebben dan ook ieder afzonderlijk een nota, die een korte samenvatting van de door den minister uitgesproken rede bevat, naar het bureau der conferentie gezonden. Deze nota's zijn reeds lang door de conferentie openbaar gemaakt. De pers heeft aan al deze „voorstellen" ech ter geen aandacht meer geschonken, omdat zij niets nieuws bevatten, slechts weerge vend wat in de conferentie reeds was ver kondigd! Intusschen heeft de heer Albarda wellicht toch nuttig werk gedaan, doordat hij door zijn vragen de openbare aandacht op dc kwestie der duikbooten gevestigd heeft. De houding der Nederlandsche delegatie tegen over het vraagstuk der duikbooten heeft in dit geval nog geenerlei overeenstemming tus schen de ex-onzijdige staten belet, doch zij zou het in de toekomst kunnen doen. De duikbooten-kwestie kan voor onze regeering een moeilijk vraagstuk worden. Vermoedelijk zou onze delegatie zich niet tegen de afschaf fing der duikbooten verzetten, indien dan ook de groote oorlogsschepen zullen verboden worden. Doch als dit door den tegenstand van één of meer der grootste zeemogendhe den niet zou geschieden, kan dan van de kleinere zeemogendheden verlangd worden, dat zij afstand doen van het wapen, dat hen tegen de groote oorlogsmonsters misschien eenige bescherming zou kunnen verleenen? Voor deze moeilijke vraag zullen misschien Nederland en andere landen geplaatst wor den. En daarom kan het geen kwaad, dat een onnauwkeurige persmededeeüng en een over ijlde vraag van den heer Albarda deze kwes tie, die zich later zal kunnen voordoen, reeds onder de aandacht van kamer en openbare mecning gebracht heeft. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts- per regel. van Handen en Oelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Doos 30, Tube 80 ct PUROL iegcr reeds te Sjanghai zou zijn aangekomen kon nog niet worden bevestigd Maandagmiddag hebben de Chineezen een geslaagd contra-offensief uitgevoerd ten Westen van Kiang Wan. Zij openden op deze plaats een hevig vuur en rukten in b re ede infanterielinics op tegen de Japan ners. Het is hun gelukt een groot gedeelte van het in de morgenuren verloren terrein terug te winnen. Het is den Japanschen troepen evenwel gelukt bij Tsjapei het Chineesche front te omsingelen. Vrede tusschen Tingsjau en Sjisja. Het Russische telegraafagentschap meldt uit Tokio, dat Zondag in de omgeving van Imjenpo een bijeenkomst heeft plaats gehad van den Chineeschen generaal Tingsjau met den Japansch gezinden generaal Sjisja, waar bij Tingsjau zich verplicht zou hebben zijn strijdkrachten van den Oos terspoorweg terug te trekken en niet meer tc strijden tegen Japan en den nieuwen staat Mndsjoerije. Tingsjau zou de zone van den Oostorspoor weg voor 2 Maart as. ontruimen. 'Amerika. Ruim acht millioen werkloozen De president van het Amerikaansche Vak verbond, Green, verklaart, dat naar zijn ra ming veertig millioen Amerikanen ten gevol ge van werkloosheid, gedeeltelijke werkloos heid en loonsverlaging leven beneden den minimum levensstandaard Green schatte het aantal werkloozen op 1 Februari op 3.300.000. hetzelfde aantal als op 1 Januari. De werkloosheid bereikte haar hoogtepunt in de bouwvakken, de typogra fie de metaalindustrie en bij dc spoorwegen. In eenige bedrijven is een kleine verbetering te constateeren. DE MIJNRAMP IN VIRGINIA. 22 LIJKEN GEBORGEN. Thans zijn 22 lijken geborgen van de bij de mij non* plof fing te Bluefield in Virginia verongelukte arbeiders. Men gelooft, dat de 16 mijnwerkers, die nog worden vermist, ook den dood zuilen hebben gevonden, waardoor het aantal slachtoffers tot 38 zou stijgen. Het reddingswerk gaat met. zeer vele moei lijkheden gepaard, daar dc mijn geheel met gas is gevuld. De ontploffing hoe ft plaats gehad op een diepte van vier kilometer. CONSERVATIEF DAGBLAD BESTORMD. REDACTIE VERDEDIGT ZICH MET REVOLVERS. Zondag heeft in het centrum der stad Buenos Aires een schietpartij plaats gehad tusschen een bende van ongeveer 150 extre mistische leden van de radicale partij en den staf van het blad „La. Fronda". Twee radica len werden gedood en vijftig personen ge wond, van wie velen ernstig. De redactie van het conservatieve blad maakte gebruik van revolvers en in afwach ting van het onderzoek is de geheele redactie gearresteerd. Zij verklaart, dat de radicalen, die terugkeerden van een politieke vcgade- ring, het gebouw aanvielen met het doel dit in brand te steken, en dat uit de menigte de eerste schoten werden gelost, waarop de re dacteuren zich moesten verdedigen. Te Necocheta zijn bij een botsing tusschen redicalen en de politie elf personen gewond. GEEN STAKING IN OPPER SILEZIë. Het congres van den centralen mijnwer- kersbond heeft besloten om de staking in Opper-Silezië niet uit te roepen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. Bij apothokers en drogiilon verkrijgbaar. AGENDA DINSDAG 1 MAART Stadsschouwburg: K. V. Het Ned. Tooneel. „SüsS de Jood". 8 uur. Remonstrantenhuis. Wilhelminastraat 22: Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia". H.IL Theunisse: „Waar zijn onze Dooden?" 8.15 u. Rembrandt Theater: „Het Congres danst" Op het tooneel: The Bramsons (Reifen- künstlcr), 7 en 9.15 uur. Palace: .,Dc ware Jacob". Op het tooneel: de bekende Hollandsche humorist Tummers. 8.15 uur. Luxer Sound Theater: „Geef mij maar dc ouwe tijd". Op het tooneel: eerste klasse va riété-attractie. 8.15 uur. WOENSDAG 2 MAART Stadsschouwburg: Dresdener Strijkkwar tet. 8.15 uur. Statenzaal, Prinsenhof, 180 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST»1 Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, Tel. 11596. Firma Begemann en Sneltjes, Jansstraat 27. Tel. 10043,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5