&C yztjftfoeek &i &4t &4i &p. /&mfo STADSNIEUWS ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVER TELLING Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cl«. per regel. LEZING VOOR DE VOLKSUNIVERSITEIT. OVER DE RUSSISCHE FILMS „TURKSIB" EN „DREI DIEBE". Men schrijft ons: Als de heer Jordaan voor de V. U. over de cinegrafie komt spreken, is het altijd vol in den'Protestantenbond. Te meer waar hij nu een avond aan Russische films zal wijden. Wij kennen het werk der Russische cinegra fie hoofdzakelijk uit de groote propaganda films. Wie Sovjet-film zegt, denkt bijna oogenblikkelijk aan: „Pantserkruiser Potem- kln", ..De laatste Dagen van St.-Petersbiug" „De Moeder", „Storm over Azic" en hoe deze films meer mogen heeten, waarin de Rus sische regissurs met evenveel hartstocht^ als talent, hun overtuiging beleden. En stellig veel minder bekend zijn de andere richtingen van cinegrafische kunst, welke ook in de Sovjet-film haar uiting vonden. Het name is merkwaardig weinig aandacht besteed aan de komische film, die evengoed te Moskou geproduceerd werd, als te Holly wood of elders. Humor en Ruslanddat rijmde nu eenmaal wonder-slecht tezamen. En toch werd in ons land een komische film uit het land der Sovjets geïmporteerd, die alle reden geeft te veronderstellen, dat de Russen volstrekt niet van een meeslepende en overweldigende „vis comica" gespeend zijn. „Drei Diebe" heet dit curieus staal van Russische blijspelkunst en men vertaalde het als „Een proces om drie millioen" een ver taling, die aanzienlijk minder de tendenz van de film weergeeft. Want minder dan het proces of de millioenen is in dit werk hoofd zaak, een ruige en vaak felle satyrc op de drie soorten dieven, welke de regisseur wenscht te ontmaskeren. Intusschen werd dc sociale kern, die ook deze film, evenals alle andere Russische films, bevat gegeven in een zwierigen, boeienden en geestigen vorm, welke Drei Diebe" tot een der amusantste werken uit de „zwijgende" periode maakt. Over „Turksib" behoeft wel weinig ter aan beveling gezegd te worden. Dit meesterwerk der zg. Russische documentaire heeft zich in de "twee jaar, dat het in Europa bekend is, opgewekt tot een cultuurfilm van den eersten rang. En tot meer dan dat! Want deze film, die den geweldigen strijd in beeld brengt van mensch tegen natuur en den aan leg van den spoorweg: Turkestan-Si'oerië tot onderwerp heeft, steeg verre uit boven het niveau der gewone zakelijke onder wijsfilm. Indien ooit, dan mag hier het zoo vaak en lichtvaardig gebruikte woord: epos, van toe passing geacht worden. Verbeelding, dichter lijke visie en vormbeheersching werkten hier samen tot een schitterend resultaat van Rus sische filmkunst. Een enkel fragment uit deze film Cdie op zich zelf reeds een avond vult!) moge de komische film voorafgaan en als weemoedige afscheidsgroet dienen aan het brillante tijdperk der zwijgende cinegrafie, da: menig filmliefhebber zoo noode zag be ëindigen en dat weldra voor geld noch goede woorden meer te zien zal zijn. GETUIGEN- O JROEP. Op Donderdag 18 Februari is op den Kruis leg" nabij de KruLsbrug een wielrender tegen een geopend portier van een luxe auto gere den, en daardoor op straat gevallen. Thans blijkt dat de wonden van dezen man van ernsUgen aard zijn. In verband daarmede verzoekt de Com missaris van Politie alhier, hun, die getuig van het vorenstaande zijn geweest, zich te willen melden aan zijn bureau in de Smede- straat. BAL-MASQUé ONS GENOEGEN. Zaterdagavond hield bovengenoemde ver- 'eeniging een gemaskerd bal in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond. Het is een buitengewoon geslaagd feest geweest, waar op de O.O.G. met gerechtmatigden trots terug kan zien. Want niet alleen dat de deel name zeer groot was de groote zaal we melde van gemaskerden maar ook zat er een stemming in, die we nog niet veel mee gemaakt hebben dit jaar. Er heerschte een echte caranavalssfeer, een vroolijke, opge wekte geest, die elk nieuw-gekomene tot meedoen noopte. Hieraan was zeker niet vreemd de uitstekende muziek van Krabs Volendammers, die als gewoonlijk den moed er volkomen inhield. De belangstelling van niet-gemaskerden was eveneens zeer groot. Wat de costuums betreft, kunnen we het beste doen met te verwijzen naar de uitsla gen. daar dit anders teveel ru:mte in beslag zou nemen. Op een enkele vermomming wil len wij echter wijzen. En dan noemen wij al lereerst de Oorlog-en-Vrede-groep, de beide paarden, de dubbele menschcn: oud en jong, de wereld op zijn kop. Wij doen hiermee slechts een greep. De jury, bestaande uit de heeren A. C. Mul ler. H. J. van Teunenbroek en B. P. A. Fran sen kende tenslotte bij monde van eerstge noemde de volgende prijzen toe (niet op volgorde) aan: Golfclub, Strandgirls, Oorlog en Vrede, Sultan en sultane, Cowboys, Pirate, Twee muizen, Crisis, Pierrot en Pierette, Jong en Oud, De wereld op zijn kop, Twee paarden, Rumba-dames. Fransch costuum. Negerband, Beer met leider, Pierettepaar en strand- pyama Hierna is men nog langen tijd zeer gezellig bijeengebleven. BRANDJE Zondagmiddag oms'reeks half een is brand ontstaan in het gras langs den spoordijk achter de loods van de gemeentereiniging. Over een lengte van 15 M. is het gras afge brand. terwijl het vuur zich ook mededeel de aan de loods, die eenige schade opliep. Een vuilniswagen, die tegen het buitonhek aan de spoordijkzijde stond, is uitgebrand. D? oorzaak is onbekend, doch het is moge lijk. dat een uit een voorbijgaanden trein ge- werpen brandende sigaar of sigaret het vuur veroorzaakt heeft. Met- een slang op de waterleiding heeft de brandweer het vuur aebiuscht. YEREENIGING VOOR SCHOOL- EN WERKTUINEN. Deze vereeniging hield haar Jaarvergade ring in „De Nijverheid", onder voorzitter schap van den heer A. Meilink. Als secretaris werd herkozen de heer A. D. de Roos. Tot bestuurslid werd gekozen de heer w. Beunder, bloemist te Bloemendaal. Het jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd. De tijdsomstandigheden laten niet toe in 1932 uitbreiding te geven aan het aantal tui nen, tenzij daartoe eens eenige belangrijke giften mochten worden ontvangen. Het be stuur wil echter trachten het onderricht in de diepte uit te breiden, door contact te zoe ken met vereenigingen voor aquaria en ter raria, teneinde de tuinleerlingen ook met den aard van dat natuurhistorisch werk bekend te maken, gelijk het dit reeds heeft gedaan met de Vereeniging voor bijencultuur. Door gemis aan medewerking van het Ge meentebestuur kon het bestuur niet voldoen aan den wensch der leiders naar meer berg ruimte voor de kindergereedschappen en naar schuilplaats voor de kinderen. Meer malen moeten dezen zich nat laten regenen, by voldoende schuilrumte. Op dit inconve nient blijft de aandacht van het bestuur ge richt. Het onderwijs is in hoofdzaak gelijk ge weest aan dat van vorige jaren. In 1931 gaven zich in totaal 583 candldaten op voor het bewerken van een tuintje, zijnde weer 44 méér dan in 1930. Daarvan konden er 473 als leerling worden geplaatst. Van de reserve is in den loop van 1931 nog een vrij groot aantal kunnen worden geplaatst op open ge vallen plaatsen. Bovendien zijn nog 14 rijpere jeugdleerlingen geplaatst, zoodat het aant-al leerlingen 486 heeft bedragen. Het jaarverslag van den penningmeester gewaagt van een achteruitgang van 22 dona teurs. De ontvangsten hebben in totaal be dragen 6219.41; de uitgaven 7287.96, zoo dat de reverve voor een 4den tuin met 1063.55 is moeten worden aangesproken. Door een geheel gewijzigde onderhouds- methode zal worden getracht een verder in teren te voorkomen en de reserve weer te brengen op het vroegere peil. JUBILEUM. Vrijdag 4 Maart hoopt de heer J. P. Terol Kleine Houtweg 33, don dag te herdenken, waarop hij 25 jaar geleden werd aangesteld als vertegenwoordiger der Eerste Hollandsen? Levensverzekerings-Bank en het Neèer- landsch Algemeen Ziekenfonds. 1 MEI-VIERING. Uit .de 3 samenwerkende organisaties n.l. Syndic alistlsch-plataselij k-Arbetders-S rrrc::;- riaat. Vrije Sicialisten-Vereeniging en Intern. Anti-Mllitairisten Vereeniging is 1 Mri- comité samengesteld onder de leuze: ..Op voor de algemeene werkstaking ter ontvoog ding der arbeidersklasse". Voor een te houden vergadering is als spreker de heer Alb. de Jong uitgenoodrid en ter opluistering de Muziekvereniging „Voorwaarts" en de Zangvereniging „Zanz Veredelt". OUDERAVOND SCHOLEN 34 en 35 De Oudercommissies der scholen 34 en 35 hadden Vrijdag 26 Februari een gecombineer de ouderavond belegd, waarop de heeren Bakker en Brouwer, onderwijzers aan de Openluchtschool te Haarlem, een causerie met lichtbeelden over 't doel en werken dier school hielden. Ze zijn er in geslaagd de ouders en onderwijzers en oudercommissie, in totaal 83 aanwezigen, van een en ander op heldere wijze voor te lichten. Na afloop was er voor school 34 een verkie zing voor 5 leden der oudercommissie. Ver kozen werden mevr. v. d. Zee. mevr. Kok cn de heer Booms, en werden gekozen mevr. Stam en de heer Smeenk. JOSEPHINE BUTLER VEREENIGING Deze vereeniging houdt haar jaarvergade ring op Donderdagmiddag 3 Maart in ..Zang en Vriendschap". De agenda vermeldt o.a. de jaarverslagen en het kiezen van twee bestuursleden. Daar na zullen als spreeksters optreden: mevr. C. de Zwaan-Feddema over: a). Behartiging dei- belangen van uit te leiden vrouwelijke vreem delingen; b). Het werk v. d. „Ned. Vrouwen bond tot verhooging van het zedelijk bewust zijn" in het Tehuis Keizersgracht 646. Zuster J. v. d. Eist over: ,.De ongehuwde moeder en haar nazorg". BO U «VAKARBEIDERS DEMONSTREEREN. Men schrijft ons: Zaterdag 5 Maart wordt In Utrecht in de groote zaal van het N.V. Huis een demon stratief Congres gehouden, welk congres door het N.V.V., in samenwerking met den Alge- meenen Nederiandschen Bouwarbeidersbond. Nederiandschen Schildersgezelienbond ,Alg. Ned. T:r.d van Arbeiders, werkzaam bij stra ten- en wegenbouw, en den Algemeenen Ned. Stucadoorsbond wordt belegd. Op deze demonstratieve bijeenkomst, welke onder leiding van het N.V.V. staat, zuilen twee inleidingen worden gehouden, t-.w. een door den heer L. v. d. Wal, voorzitter van den Ai* Ned. Bouwarbeidersbond over het onderwerp: „Ls er crisis in het Bouwbe drijf?" en een door den heer H. Lansink secretaris-penningmeester van -den Neder iandschen Schildersgezelienbond over het onderwerp: ,,De werkiooz enk assen en de crisis". De belde inleiders zullen aandacht schen ken aan de kwestie van de stagnatie in het verschaffen van bouwcredieten, het stopzet ten van de woningbouw, de legende van de hooge loonen in 'net bouwbedrijf en de be handeling van de werkloozenkassen door de regeering. De Ministers van Arbeid, Handel en Nijver heid en van Binnenlandsche Zaken en Land bouw zijn uitgenoodigd het congres bij te wonen. Er zijn reeds zeer veel aanvragen binnen gekomen tot bijwoning van het congres, zoodat op een groote deelneming mag wor den gerekend. SPEELTUIN VEREENIGING „FLORA" Bovengenoemde vereeniging organiseerde voor hare leden en genoodlgden propaganda- feestavonden en wel op 2 en 9 Maart in het gebouw van den Kegelbond. Tempellersstraat. Deze avonden zijn bedoeld om meer bekend heid te geven aan het speeltuinwerk en ter inleiding van de actie voor een eigen gebouw. JUBILEA AAN OPENBARE WERKEN Vrijdag 4 Maart zijn de werklieden J. Ruigrok, rioolwerker en A. H. Bijlschmidt, opperman, 25 jaar in dienst der gemeente Haarlem. Door de Jubilea-vereenLging van Openbare Werken zullen zij 'smiddags te 5.15 uur in de Stads Doelen gehuldigd worden. ALGEMEEN NEDERLANDSCH VERBOND De afdeeling Haarlem en omstreken hield Maandagavond haar jaarlijksche algemeene vergadering in hotel De Leeuwerik. De op komst was zeer matig. Aan het jaarverslag van den aftredenden secretaris H. Kuipers, ontleenen we, dat het ledental door de tijdsomstandigheden ach teruitgelopen is tot 256. De waarnemende voorzitter, mr. Julius Hoog herdacht het ontslapen oud-bestuurs lid den heer Croïn en schetste, wat de over ledene voor de vereeniging gedaan heeft. Hij richt voorts woorden van dank aan den heer Ant. Meyer, voor al, wat hij in de boeken- commissie gepresteerd heeft. In Neerlandia is de afdeeling Haarlem als voorbeeld ge steld op dat gebied- De penningmeesteresse mej. Francken bracht haar financieel verslag uit. Het bleek dat over het jaar 1931 een batig saldo van f 78.23 opgeleverd had. De kascommissie on derzocht den toestand en keurde het beheer goed. waarna haar décharge werd verleend met een woord van dank. Hierna was de verkiezing van een voor zitter en secretaris aan de orde in verband met het aftreden der tegenwoordige func tionarissen. Dc voorzitter, mr. J. D. van der Plaats ls om gezondheidsredenen niet her kiesbaar, de heer H. Kuipers vertrekt naar Berlijn. Aan belden wijdt mr. Hoog hartelijke woorden. Bij acclamatie werden gekozen mr. Hoog als voorzitter cn mr- de Jongh als secreta ris. Na eenige discussie werd besloten de be zetting van de noe open plaats van bestuurs lid zonder bepaalde functie voorlooplg over te laten aan het bestuur. Vervolgens las de secretaris het ontwerp afdeelingsreglement voor, dat reeds naar het hoofdbestuur gezonden is en met eenige opmerkingen teruggekomen is. Het ontwerp is goedgekeurd. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten mr. v. d. Plaats het eere-voorzitterschap van de afdeeling aan te bieden. Mej. Franc- ken bracht hulde aan mr. Hoog voor de wijze, waarop hij het ontwerp-reglement heeft oogesteld. Bij de rondvraag legde het bestuur de ver gadering het plan voor een propaganda- commissie in het leven te roepen, waartoe besloten ls. De heer Mever vest'gde nog de aandacht op de boekencommlssie, waarna de verga dering werd gesloten. NAZORG BUITENGEWOON L. O. HET VERSLAG OVER 1931. Aan het jaarverslag over 1931 van de Na zorg voor het buitengewoon onderwijs te Haarlem ontleenen wij over de Gem. werk inrichting voor maatschappelijk ongeschikten aan het Donkere Spaarne, het volgende: Einde 1931 waren er werkzaam 28 jongens en 12 meisjes. In verband met ruimte-gebrek werd de af deeling voor het maken van rietmatten in een ander gebouw ondergebracht hulp- school van Zompelstraat. Het gebouw Donkere Spaarne voldoet reeds lang niet meer aan redelijk te stellen eischen voor een dergelijke inrichting. Reikhalzend wordt er uitgezien n3ar een centraal gelegen gebouw, waarin plaats is voor alle Nazorg- werkplaatsen. Vooral de afdeeling meisjes dient ten spoe digste overgebracht te worden naar een beier gebouw. Nu zijn er 13 meisjes te werk gesteld Sn een lokaal op de tweede verdieping van cit oude gebouw. Als men dan nog bedenkt., dat er in dit lokaal acht weeftoestelien en vier kasten staan, terwijl ook de W. C. in dit lokaal ls, zal men moeten toegeven dat deze toestand on houdbaar Is. Al onze pogingen bij Burgemeester en Wethouders hadden helaas geen succes. Een der meisjes, dat geen trappen kon klimmen kon dan ook niet geplaatst worden en zit nog steeds thuis. Op de werkinrichting voor blinden wersten 9 mar.nen. Het lokaal waar gewerkt wordt is te klein geworden. In het totaal zijn te Haar lem 83 blinden, waarvan 45 vrouwen cn 38 mannen. Over de Verbandscommissle Nazorg wordt het volgende medegedeeld: Voordat van Gemeentewege een nadere re geling van het Nazorgvraagstuk ter hand ge nomen wordt, bleek het ge wenscht, dat. als nog een Nazorgrapport samengesteld werd, waarin alle groepen van maatschappelijk minder geschikten behandeld worden met scherp omlijnde practische voorstellen. De commissie droeg den heeren Dr. Mol en Schuijt op, dit rapport samen te stellen. Dc organisaties van werkgevers en werknemers, benevens eenige directeuren van gemeente- Instellingen zegden bereids alle mogelijke medewerking toe. 1931 was financieel een goed jaar batig saldo van ruim f 9000. Het aantal contribuanten bedraagt 2500. ter wijl het totaal der Nazorgfondsen einde 1931 f 40.000 bedroeg. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Sqheelings, Stuyvesantstraat 31, armband- ~hoTlbge; v Bergen. L. Wijngaardstraat 21 rood, kerkboek; Woud, Crayenesterlaan 48 bril Wit, Nassaustraat 6. autodop; Bureau van politie, Smedestraat 9: autodop. étui en cahiers, en dameshandschoen: Hamer, Saen- redamstraat 22 rood. deksel (auto-onderdeel) Past. Rlouwstraat 29, dameshandschoenen: de Mink, Gen. de Wetstraat 10, wit hondje; Vrijland, P. Maritzstraat 36 rood; dames- har.dschoen: Groenman, v.d. Vinnestraat 17 hangertje van oorbel; Vierhout. Meidoorn plein 9. horloge; Lust, Damaststraat 46, idem; Pieke Gasthuislaan 50. heeronhand- schoenen Hazenberg, Princessekade 35, hand schoenen; Pardoen. Gen. de la Reystraat *7. kerkboekje; Penrekamp, le Zuidpolderstraat 123, portemonnaic met inhoud: Bast, Gen. Joubertstraat 37, portefeuille; Hoobes, Van Sillemstraat 9, klnderportemonnale; Lichten berg, Ivitzstraat 29, portemonnaic met in houd Lagard. Schouwtjeslaan 29, rijwiel- pomp; Heyblok. Slachthuisstraat 5, schroe vendraaier: Reltman, Leidschestraat 130, motorschoer.en; Lubbersen, Timorstraat 189. taschje met inhoud; Ruitenbeek, M. v. Heoms kerkstraat 19. idem; Braun, Da Cost astraat 13, idem; Edel, Lorentzplein 38, vuilnisbak. MULO-VEREENIGING OPGERICHT Alhier is een vereeniging van leerlingen bij het M. U. L. O- opgericht- met het doel den leden ontspanning ook ontspanning van ernstigen aard te verschaffen. Hoofddoel is het kweeken van een aangename verstand houding tusschen de leerlingen onderling en tusschen leerlingen en onderwijzers. In het bestuur hebben zitting genomen Lotty Fibbe, Piet de Rooy, Veronica Leydes- dorff, Henk Höck cn Ben Spanjaard. Voorlooplg wordt begonnen met de be oefening van sport en fotografie, waarvoor eenige onderwijzers medewerking hebben toegezegd. V EK. VOOR FACL'LT. LIJKVERBRANDING. Onder voorzitterschap van de heer R. S'eensma. hield de afdeeling Haarlem van deze vereeniging. haar Jaarvergadering. In hc'. bijzonder herdacht de voorzitter het overlijden van mej. A. Rab, d e vele Jaren een zeer ijverig bestuurslid ls gewest. Uit het Jaarverslag van den secretaris- penningmeester blijkt, dat de afdeeling steeds vooruit gaat in ledental. Op voorstel van de kascontrole commissie werd den pen ningmeester onder dankzegging voor het ge houden beheer decharge verleend. Herkozen als bestuurslid wordt dc heer F. Cousijn, in een vacature wordt voorzien door de benoeming van dc heer J. Bakker te Heemstede, zoodat het bestuur thans met bovengenoemde heeren bestaat uit de heeren R. Steensma, voorz.. T. C. R. Smit, secret.- pennlngm., en C. D. Hagebout. Na afhandeling van verschillende huish. /.aken, wekte de voorzitter de leden op in dividueel ook de propaganda ter hand te nemen. VERGADERING COMM. v. TOEZICHT L.O. De Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs tc Haarlem houdt een vergadering op 4 Maar: ten Stadhuize. De agenda ver meldt o.a. het jaarverslag en de bestuurs verkiezing. DE ONBESCHERMDE ANTENNEDRADEN. Zondag j.l. werd bij den heer P. J. van Daalen weer een slachtoffer van bovenge noemde draden gebracht door iemand die mededeelde dat deze duif op den Schoterweg tegen oen antennedraad vloog en op den wee neerviel. Hij had het d'cr opgenomen met opengereten borst en krop, zoociat het voeder er uit viel; de vogel leed veel pijn. De heer Van Daalen doet nogmaals een dringend verzoek cm dc antennedraden le beschermen. INGEZONDEN Foor den inhoud dezer rubricJ: stelt dc Redactie zich niet verantwoorde Van ingezonden stukk<•- i'.et geplaatst, wordt dc k niet teruggegeven NADERE TOELICHTING ACTIE KAP- PERSPERSONEEL. Onder bovenstaand hoofdje publiceert het bestuur van den Haarlemschen Patroons bond een aantal onjuistheden die correctie behoeven. Mag ik daarvoor Uw gastvrijheid Inroepen" le. Het ls onjuist dat de houding onzer organisatie minder vriendschappelijk was tegenover die der patroons. Een dergelijke bewering is ook al eens geuit door den Bonds- secretaris der patroonsorganisatie, doch ons aanbod om over deze en andere beschul digingen aan ons adres een uitspraak to laten doen door een onpartijdige commissie, is nimmer aanvaard! 2c. Het is onjuist dat de collectieve over eenkomst te Amsterdam eveneens om de door het Haarlemsche bestuur genoemde reden verbroken is. In de pers is door dat bestuur bekend gemaakt dat „er fouten kleefden aan de bestaande overeenkomst". 3e. Het is onjuist dat een vacantie voor het personeel niet tusschen beide organisa ties per C.A.O. zou zijn te regelen. En het bestaande contract tot 1 Mei a s. te Amsterdam dan? Déar zijn ook patroons zonder personeel, lid der patroonsorganisatie die het contract afsloot! En de bondssecre- tarls der patroons te Amsterdam hield een jaar geleden een vurig pleidooi In zijn afdee ling vóór de afsluiting er van! BIJ de stem ming over het aangaan van een C.A.O. kan gevoegelijk de doodenkele patroon-zonder- personeel die lid ls van den Patroonsbond, buiten stemming blijven! Bovendien heeft de afdeeling van den Patroonsbond te Am sterdam zoo juist haar statuten gewijzigd en er bepalingen Inzake afsluiting C.A.O. met werknemersorganisaties in opgenomen! Het patroonsbestuur te Haarlem moet met óndere argumenten komen om voor de Haarlemsche Burgerij zijn star afwijzende houding en o i. zeer ongemotiveerd optreden tegen het afsluiten van een C.A.O. te mott- veeren. Ruiterlijk en eerlijk, zonder schljn- motievcn. SCHLOSSER, Secretaris H. Best. Personeelbond. Met een bezwaard hart ging Tuimeltje zitten denken, wie de brief voor hem zou kunnen schrijven en daar had hij het al: de secretaris van de boekcnzaal zou daar wel slag van hebben. Maar hij had dien gooien man al zoo vaak geplaagd en een beetje angstig klopte hij bij den geleerden kabouter aan, d:c hem heel norsch ontving. Hij dacht er niet aan om een brief voor Tuïmeitjc te schrij ven- Men klein genoegen wilde hij hem wel doen, als hij goed betaalde zou hij hem schrijven leeren. Tuimeltje stemde hier mee in cn het was gewoonweg een wonder, zoo vlug al ïui- meltjc kerkeren. In een enkelen middag had hij het zoo ver gebracht, dat hij a! een heelen brief kon schrijven cn natuurlijk ging hij meteen aan den slag. Op zijn eigen kamertje kor. 1;ij rustig denken en weldra had hij een mooicn bric» -o»n kikker Karei geschreven. Nu moest dc brief gepost worden. Dat was geen kleinigheid. Volgens de berekening van Tuimeltje zou kikker Karei den brief pas over 8 dagen hebbehet kabouterkind gaat dc nost riet too dikwijls als bij ons. En daarom ging hij op een drafje met den grooten brief onder zijn arm naar het postkan toor. Maar de wind plaagde hem, hij kon bijna niet vooruit cn hij kreeg het erg warm.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7