BUITENLAND. Nog geen wapenstilstand in het Verre Oosten. Finland. Oostenrijk. Frankrijk. ARROND. RECHTBANK. AGENDA HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 4 MAART 1932 TWEEDE BLAD De vijandelijkheden zijn niettemin aan beide zijden gestaakt. - Behandeling van het con flict in de Assemblée. Dr. Yen acht de Japansche voorstellen voor een wapenstilstand onaanvaardbaar. Het Japansch standpunt. Een Volkenbondscommissie zal het conflict opnieuw in studie nemen. Naar het einde van den Finschen opstand! HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De voor Donderdagmiddag vastgestelde conferentie aan boord van de .Kent" tus- sohen de Japansche en Chineesche vertegen woordigers heeft niet plaats gevonden, aan gezien de Chineezen weigerden er aan deel te nemen. Zij motiveerden hun houding met de vrees niet te kunnen gelooven aan de oprechtheid der Japansche beloften. Een voorloopige forareelc algemeene be- middellingsconferentie tusschen de vertegen woordigers der neutrale mogendheden en de Chineesche en Japansche autoriteiten zal waarschijnlijk in de eerstvolgende dagen bijeenkomen. Om twee uur 's middags (pl. tijd) werd de Japansche opmarsch over de gehecle linie gestaakt. De Japansche frontlijn bevindt zich thans ongeveer aan de grens van de 20 K.M. zone d.w.z. van Lioeho in het Noorden via Taisaing en Nan Sjiang tot Tsjenjoe. De troe pen welke deze linie reeds hadden overschre den werden teruggetrokken. In talrijke dor pen werden de doortrekkende Japansche troepen door Chineesche „snipers" bescho ten. Dezen werden gevangen genomen en terechtgesteld. De Chineesche troepen be schoten de Japannex-s na het intx-eden van den wapenstilstaxxd van verschillende plaat sen hunixer nieuwe stellingen achter Nan- sjiang uit het vuur op de Japanners, zonder dat dezen evenwel het vuur beantwoord den. Volgens berichten uit Sjanghai heeft de commandant van het 19e Chineesche leger later op den dag bevel gegeven de vijande lijkheden met ingang van Donderdagavond te staken. De op verzoek van de Chineesche regee ring op grond van artikel 15 van het Vol- kenbondspact bijeengeroepen plenaire ver gadering van den Volkenbond, de tweede buitengewone Assemblée in de geschiedenis van den Bond, is gistermorgen door den waarnemenden voorzitter van den Volken bondsraad. Paul Boncour, geopend. Alle 52 lcden-slaten waren vertegenwoordigd. In zijn opcrxingsrede zeide Paul Boncour o.m.: Het eerste kanonschot in het Verre Oos ten dreigde dezelfde gevolgen te hebben als indertijd de moordaanslag te Serajewo. Zon der den Volkenbond zou de strijd wat betreft de snelheid van zijn uitbreiding en zijn om vang een geheel ander karakter hebbeix aan genomen. De Volkenbond heeft althans ge deeltelijk de uitbreiding van het conflict tot een catastrophe kunnen voorkomen. Het is thans zijn taak. met ernst en met nadruk den strijd te beslechten. De Chineesche gezant Yen heeft daarop een redevoering gehouden, welke anderhalf uur duurde en waarin hij scherpe vex*wijten plaatste aan het adres der Japansche regee ring en de geheele verantwoordelijkheid voor de gebeurtenissen in het Verre Oosten op de Japansche regeering laadde. Hij mxaalkJte allereerst een nota bekend waarin de Ohineesche regeerintg zich tot een onmiddellijkcn wapenstilstand bereid ver klaart. op den basis van wederzijdsche en gelijktijdige terugtrekking der troepen. In dien de wapenstilstand onder deze voor waarden door Japan wordt uitgevoerd, is de Ohdneesche regeering verder bereid overeen komstig het voorstel van den President van den Raad van den Volkenbond van 29 Fe bruari deel te nemen aan 'xx Conferentie te Sjanghai, onder, voorwaarde, dat deze con ferentie slechts de kwestie van het herstel van den vrede in Sjanghai behandelt. Spreker kwam tot de volgende conclusies. 1. De houding van Japan is gedurende de laatste maanden een onafgebroken uitdaging van den Volkenbondsraad. Er bestaat niet de minste twijfel aan dat het Volkenfaondspact in het bijzonder de bij artikel 10 vermelde wederzijdsche garanties, door Japan zijn ge schonden. 2. Japan weigert het conflict te onderwer pen aan een arbitrale regeling. 3. Japan heeft het Kelloggpact exx het Negenmogendhedenverdrag geschonden. Yen stelde de .plenaire Voikenbondsver- gadering vervolgens de volgende vier eischen: 1. De bxxitengewone plenaire verg ader ixx? moet omverwijM ale mogelijkheden scheppen voor een regeling van het conflict. 2. De Volkenbondsvergadering moet staking der vijandelijkheden en terugtrekking der Japansche troepen bewerkstelligen. 3. De Volkenbondsraad moet constateeren. dat Japan het Volkenbondispact heeft ge schonden. 4. De Volkenbondsvergadering moet plech tig verklaren, dat China op geen exxkele wijze verantwoordelijk is voor de ijzingwekkende gevolgen van den toestand te Sjanghai en in het Mandsjoerijsche gebied. Yen deelde voorts xnedo, dat de wapen- stilstandsonderhandelingen tusschen Japan en China zijn afgebroken, aangezien de Ja- oanse.he regeering voorwaarden heeft gesteld zooals eexx overwinnende staat een overwon nene Pleegt op te leggen. Deze voorwaar den zijn voor China onaannemelijk. Men zou opnieuw voor vijandelijkheden kjuxinen komen staan. De Chineesche gezant heeft Donderdag den secretaris-generaal van den Volkenbond de telegrafisch ontvangen wapenstilstandsvoor waarden van Japan overhandigd als ant woord op de tijdens de oxxderhandelingen aan boord van het Britsche vlaggeschip „Kent" d.d. 28 Februari uitgewerkte Engel- sche voorwaarden tot staking der vijaixde- lijkheden. Yen verklaarde dat de Japansche wapen- ftóls tandsvoorwaarden een vérgaande afwij king beteekencn van de aan boord van het Vlaggeschip „Kent" getroffen overeenkomst Het zijn voor China volkomen onaanneme lijke capitulatie-voorwaarden. Onder deze omstandigheden is de eenige oplossing voor China te zien in de voortzet ting der vijandelijkheden en het tegenstand bicden aan den Japanschen aanval. De Japansche ambassadeur te Londen Matsoedeira beantwoordde de aanklacht van den Chineeschen vertegenwoordiger Yen. Hij begon xxxet mede te deelen, dat de Ja- paixsche opperbevelhebber de staking der vijandelijkheden na twee uur des middags pL tijd Sjanghai had aangekondigd. In een redevoering waarvaxx het uitspre ken een uur duurde, zette Matsoedeira de Japansche politiek ixx het Verre Oosten uit een, waarbij hij de oorsprong'van het hui dige conflict met China besprak. In de laat ste jaren waren in China onafgebroken de meest verschillende militaire dictaturen aan het bewind, welke elkander zeer krachtig be streden. Het Chineesche nationalisme is ten slotte ontaard in een uitgesproken vijandig heid tegenover de vreemdelingen en hoofd zakelijk tegen Japan gericht en heeft geleid tot een georganiseerde boycot en een ophit sende propaganda tegen Japan. Matsoedeira deelde hierna mede dat on danks het teleurstellend verloop der wapen- stilstandsondex'handelingen tot nu toe tegen Vrijdagmorgen een nieuwe bijeenkomst is vastgesteld waaraan zal worden deelgeno men door de opperbevelhebbers der Japan sche en Chineesche troepen, waarna hij de reeds bekende wapenstilstandsvoorwaarden van Japan besprak. De Japansche regeering is niet vooxmemens den huidigen toestand te Sjanghai uit te buiten voor politieke of territoriale oogmerken. De Japansche regee- ring weigei't evenwel de Mandsjoerijsche kwestie ter plenaire Volkenbondsbijeenkomst te behandelen. De Japansche politiek in Mandsjoerije is uiteengezet in de verklaring welke de Japansche minister van Bulten- Iandsche Zaken. Josjisawa den 21 Januari heeft afgelegd. Mandsjoerije is de sleutel voor den toestand in het Verre Oosten. Japan heeft dermate vergaande belangen in Maxxdsjoerije dat het onmogelijk dit gebied kan opgeven. De Japansche x-egeering heeft in Maixdsjoerije geen territoriale bedoelin gen en zal ook verder het principe van de open deur nakomen. De buitengewone vergadering heeft- na de verklaringen van de vertegenwoordigers van Japan en China Donderdag besloten het ge heele complex geschilpunten tusschen China en Japan ter behandeling te geven aan een nieuw samen te stellen commissie, waartoe alle ter Ontwapeningsconferentie vertegen woordigde mogendheden zullen behooren. Vrijdagmiddag zal de commissie haar eer ste bijeenkomst houden. In haar samenstel ling komt zij volkomen overeen met de ple naire conferentie. Naar het einde van den opstand? De binnenlandsche toestand schijnt thans een wending ten gunste van de regeering te nemen. Sinds gisteravond is het aantal revo- lutionnairen nog meer aan het afnemen. Om complicaties te vermijden, onthoudt de re geering zich van elke gewapende inmenging. Zij heeft ook de leiders der opstandige bewe ging niet laten arresteeren. die nog steeds blijven probeeren, het verzwakkende oproer opnieuw leven ixx te blazen, wat echter weinig resultaat heeft. Intusschen zal het nog wel eenigen tijd duren vóóx'dat de rust weer ge heel hersteld is. Het zakeix- en bedrijfsleven gaat weer zijn gewonen gang. De hervor ming van het kabinet is in breeden kring gunstig opgenomen. Duitschland. Nog geen definitieve opheffing der bierstaking. De plaatselijke commissie der verecnigdc caféhoudersbonden van Groot Bexdijn deelt xnede: Door bemiddeling der Kamer van Koophandel zijn gisteravond aan dc commis sie voor het eerst precieze beloften der ryks- regeering voorgelegd, volgens welke niet al leen de rijksbierbelasting met 7 mark wordt verlaagd, maar ook op de andere eischen van het bedrijf wordt ingegaan. De staking wordt niet definitief opgeheven; het betreft slechts een z.g. wapenstilstand. In den loop van den dag wordt het plan de campagne opgesteld, daar In geval van on- voldoexxde beloften der regeering de staking opnieuw zal beginnen, doch dan voor geheel Duitschland. Engeland. Runciman bepleit staking der herstelbetalingen. In een voor de buitenlandsche persver- eeniging gehouden rede heeft de Britsche minister van Handel Runciman zich uitge sproken voor staking van de betaling der oorlogs- en herstelschulden. Hij betoogde, dat deze betalingen den wereldhandel ver lamden, het internationale goederenverkeer belemmerden en oorzaak waren van den catasti-ophalen val van de wereldmarkt-prij zen. Runciman wees er echter op, dat dit zijn persoonlijke meening was. Welk standpunt INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. de regeerxng in deze kwestie inneemt zou op het daaxwoor geschikte moment bekend worden gemaakt. Ingrijpende bezuinigingen op de begrooting. Het totaal der ramingen voor vloot, leger en luchtvaart, voor het begrootingsjaar 1932 bedraagt 104.364.300 pond, hetgeen ecix ver mindering van 5.270.700 pond is vergeleken met het vorig jaar. De ramingen voor de ci viele diensten beloopen 402.028.105 poixd, het geen 7.586.600 pond minder is dan liet vorig jaar. Het totaal der ramingen bedraagt tot dusver 506.392.405 pond hetgeen 12.857.360 pond minder is dan het vorig jaar. Opmer kelijk is. dat in September de raming totaal 584 250.000 pond beliep, zoodat men voor 77.857.595 pond bezuinigingen heeft gevon den. Duitschland zegt economische hulp toe. Dr. Buresch. Bondskanselier Buresch heeft op 16 Fe bruari naar men zich zal herinneren, aan de gezanten van Duitschland, Engeland, Frank rijk en Italië het verzoek gericht Oostenrijk bij zijn streven naar verbetering van zijn economischen toestand te helpen. De Duitsche gezant heeft dientengevolge den bondskanselier in opdracht van de rijks- regeering meegedeeld, dat Duitschland met volkomen begrip van den toestand kennis heeft genomen van dit verzoek. Dat de bereidwilligheid van Duitschland om te helpen, tot dusver niet- steeds tot den gewcnschten omvang tot uiting kon komen, was naast andere belemmeringen in eerste plaats het gevolg van de werkingen van het meest-begunstigingssysteem. Wanneer dc aanbevelingen van het finan- cieele comité van den Volkenbondsraad en de medewerking van de andere staten het mogelijk maken Oostenrijk concessies te doen voor zijn uitvoer, onafhankelijk van de ge volgen van de meestbegunstigixxg, dan is Duitschland daartoe bereid. Dc Duitsche regeering houdt zich gereed voor spoedige onderhandelingen over aard en omvang van zulke regelingen. Brïtscli'Indië Acht opstandelingen ter dood veroordeeld. De speciale rechtbank te Tharrawaddy heeft vandaag vonnis gewezen in het proces tegen 24 personen, die wegens rebellie te recht st-onden. Acht werden ter dood veroor deeld, elf tot levenslange verbanning, vier tot 5 jaar en een tot 2 jaar tuchthuisstraf. Burma's afscheiding van Indië. RANGOON. 3 Maart. De gouverneur van Burma heeft verklaard, dat de afscheiding van Indië, indien Burma die begeert, op 1 April 1934 in werking zal treden. Tardieu heeft plannen voor een economisch Donaublok. Tardieu. GENèVE, 3 Maart. (V. D.) Betreffexxde de onderhandelingen welke Tardieu in de afge- loopen dagen heeft gevoerd met de verte genwoordigers der Kleine Entente, Oostenrijk en Hongarije inzake een nauwere economi sche samenwerking der Donaustaten, wordt thans bekend, dat er reeds in de laatste maanden van Fransche zijde bij de Oosten- rijksche regeering eenige malen op is gewe zen, dat een financieele hulp van Fransche zijde voor Oostenrijk slechts in aanmerking (zou kunnen komen, indien binnen afzien- baren tijd een nauwere economische samen werking tusschen Oostenrijk, Hongarije cn Tsjecho Slowakije tot stand zou zijn geko men. In den zelfden zin zouden verklaringen zijn gegeven aan de Hongaarsche regeering. De Fransche wenschen behelzen allereerst tusschen Oostenrijk, Hongarije en Tsjecho Slowakije overeen komsten op de basis van preferente douanetarieven tot stand te brengen, welke de eerste stap zouden betee kencn voor een vergaande economische aan eensluiting van dit blok met de overige mo gendheden der Kleine Entente en Polen. Tardieu heeft, naar verder wordt verklaard te Geneve in dezen zixx uitvoerige besprekin gen gevoerd met don Italiaanschen minister van Buitenlandsche Zaken, Grandi. don Brit- schen minister Simon en den Tsjechisclxen nxinister van Buitenlandsche Zaken. Bcnesj. ten einde zich den sieun te verzekeren bij deze plannexx van de Engelsehc cn Italiaan- sche regeering. LINDBERGH'S ZOONTJE NOG NIET GEVONDEN. TAL VAN VALSCHE SPOREN. Gvsternainiiddag was het zoontje van Lixidbergh nog steeds niet teruggevonden. Meer dan 100.000 politieambtenaren en particuliere personeix zoeken nog steeds on vermoeid verder. Het gerucht, dat Lindbergh reeds in ver binding zou staan met de ontvoerders van zijn kind, wordt ten stelligste tegengespro ken. Een onbekende vrouw heeft in Boston een brief aan Lixxdberglx gepost, waarin stond, dat de kleine zich zou bevinden in ©en huis in een stadje in Massachusetts, waar het door twee mannen en eexx vrouw wordt bewaakt. Door mededeelingcn van allerlei welwil lende particuliere personen wordt de politie telkens weer op een nieuw spoor gebracht, dat al spoedig blijkt valsch te zijn. Iedereen die een baby draagt en zich ook maar eenigszins op „verdachte" wijze gedraagt, is onmiddellijk het voorwerp van belangstel ling van lxet publiek, evexxals alle personen, die met een schreiende baby loopen. Reuter meldt voorts, dat Lindbergh een tweeden brief heeft ontvangen, waarin op nieuw 50.000 losgeld voor de baby wordt gevraagd. De brief, die niet onderteekend is, werd in New York gepost. De politie publiceert er afbeeldingen van. Een misplaatste grap? De „Evexiing Standard" heeft, naar de Tel- mededeelt, een telefonisch onderhoud gehad met den voormaligen burgemeester van In- glewood, Douglas Thomson, den int lemen vriend van de familie Lindbex-gh, die na mens Lindbergh met de bandieten zal onder handelen. Thomson verklaarde, dat Lind bergh gisteren een telefonische mededeellng had gekregen omtrent de plaats, waar hij zijn zoon zou kunnen vinden. De onbekende gaf zich uit voor een der ontvoerders en maakte met den vlieger een afspraak voor een nachtelijke ontmoeting op een eenzamen landweg, bijna 20 K.M. van zijn landgoed, waar ook het kind zich zou bevinden. Zonder zijn vrouw ervan in kennis te stel len. is Lindbergh gisteravond alleen per auto naar de afgesproken plaats vertrok ken. Lindbergh heeft echter op de afgespro ken plek niemand ontmoet en geen spoor van zijn kind ontdekt. Aangenomen wordt, dat de mededeeling een misplaatste grap Js geweest. Naar thans wordt medegedeeld, heeft er zich in het ledikantje van dc kleine toch een stuk papier bevonden, waarop in zeer verdraaid handschrift enkele woorden wa ren geschreven, n.l.: „Kolonel Lindbergh, maak je niet ongerust over dc baby. die is all-right. We willen 50.000 dollar hebben. Je zult binnen vier dagen van ons hooren." Het stuk papier bevindt zich thans in handen van de politie. AL CAPONE LOOFT 10.000 DOLLAR UIT! NEW-YORK, 3 Maart (Reuter). Het blad „Philadelphia" ontving een telefonische me dedeeling. waarin gezegd wordt, dat de zoon van Lindbergh door een gediplomeerde ver pleegster wordt verzorgd. De Mexikaansche Minister van Oorlog heeft de militaire autoriteiten bevel gegeven een scherpe controle aan de grens uit te oefenen. Uit de gevangenis heeft de beruchte ban diet Al Capone een bedrag van 10.000 dollar uitgeloofd voor Iedere inlichting die zal lei den tot het terugvinden van het kind in ge zonden toestand en tot de gevangenneming van de roovers. SAN SALVADOR STAAKT ZIJN BETALINGEN NEW YORK, 3 Mrt. (V.D.) De regecring van San Salvador heeft besloten de betaling van de schulden aan het buitenland voorloo- pig te staken. BESCHIETING VAN DE BADEN. EEN VERGISSING? Men zal zich misschien nog herinneren, dat verleden jaar bij de woelingen in Brazilië het Duitsche stoomschip Baden bij hot uit varen van Rio de Janeiro door de forten beneden de stad beschoten is. waarbij er aan boord dooden er. gewonden zijn gevallen. Er is toen een militaire commissie van onder zoek benoemd, die tihans uitspraak heeft ge daan cn tot de conclusie is gekomen, dat de besdhictiing een vergissing is geweest, aldus de N-R.Ct. PRINS LENNARTS HUWELIJK. VOLGENDE WEEK VERMOEDELIJK VOLTREKKING. Prixxs Lennart van Zweden en zijn aan staande vrouw, mejuffrouw Karin NLssvandt bevinden zich thans te Londen, waar zoo a Is men weet. hun huwelijk zal worden voltrok ken. De datum er voor staat nog niet geheel vast. doch waarschijnlijk zal de plechtigheid de volgende week Donderdag of Vrijdag plaats vinden. Ter bijwoning van de huwelijksvcftbrokking aldus weet de Tel. te melden, is grootvorstin Maria, 's prinsen moeder, uit New York over gekomen. Moeder en zoon zijn vrijwel vreem den voor elkaar, want sinds achttien Jaar hebben zij elkaar niet meer ontmoet cn ook nauwelijks schriftelijk contact met elkaar onderhouden. Iix Maart 1914 werd namelijk het huwelijk tusschen de grootvorstin en haar man, prins Willem van Zweden, door echtscheiding ontbonden. Tijdens den oor log woonde dc grootvorstin toeix te Parijs; later vertrok zij naar de Verecnigdc Staten, waar zij sindsdien steeds heeft vertoefd. LNGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts- per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barleljorisstraaf 16 Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 105.- VERBOD VAN MARKENUITVOER OVERTREDEN. NEDERLANDSCII BANKIER IlIELI» KNOEIERIJEN. De belastinginspectie voor Berlijn cn Braixdcnburg heeft opnieuw een knoeierij met dcviezeix op grooten schaal ontdekt, waarbij het. Duitsche Rijk voor ongeveer 800.000 Mark werd benadeeld. De Berlijnschc koopman Ludwig Ring- wald. wonende aan den Kurfuer.stendamm werd gearresteerd, tegen hem werd oen be vel tot gevangenhouding uitgevaardigd. Een Nederlandsche bankier heeft Ring- wald opdracht gegeven in Duitschland ef fecten te vcx'koopen. Ringwald voerde deze opdracht ook uit. doch stortte hot gold niet op een gebareerdc rekexxing. doch overhan digde het in contanten aan den Nederlan der. Tegen dezen is een verzoek tot opsporing en voorgeleiding uitgevaardigd. Een ijscoman aangereden In den nacht van 24 op 25 Sopt. heeft ln Hillegom in dc Weeresteyixstraat een aanrij ding plaats gehad die den bestuurder van een ijsco-wagen een ernstige beenbreuk on der de knie bezorgd heeft. Een auto. be stuurd door een 31-jarigen vertegenwoordi ger uit IJmuiden heeft daar den ijsco-kar aangereden. Twee-en-een-halve maand heeft de bestuurder daarna in het ziekenhuis door gebracht en is zelfs nu nog niet weer in orde. hoewel de deskundige verklaarde, dat liet been weer geheel terecht zal komen. Zijn zoon. die naast hem liep. werd aan de hand gewond, terwijl zijn rijwiel ernstig beschadigd werd. Dc inspecteur van politie uit Hillegom heeft proeven genomen waaruit gebleken is dat de lantaarn van den ijsco-kar op 75 M„ dc re flector op 40 M. afstand zichtbaar was, ook, als een auto met vei'blindende lichten tege moet kwam. zooals vex-dachte beweerde. De verbalisant verklaarde, dat de verdach te wel naar bier rook, doch geenszins onbe kwaam was te besturen. Een auto met ver blindende lichten heeft vrijwel niemand ge zien. Verdachte heeft zich xxoolt iets van het slachtoffer aangetrokken. Voor den rechter commissaris heeft hij beweerd niets van de kar gemerkt te hebben, nu kan hij pi^ecles vertellen hoe de personen achter den wagen liepen. Een der passagiers uit den auto ver klaarde, dat verdachte met hen op een feest terrein en In een café geweest is. waar zij eenige. d.w.z. twee of drie glazen bier gedron ken hebben. Hij is de eenige getuige die den tegenligger met v ex-blindende lichten heeft gezien op een afstand van 500 M. van te vo ren. Een der twee dames, die ook in het café en in den auto zaten, heeft geconsta teerd, dat verdachte absoluut niet dronken was. Verdachte liecft voor den Rcchtcr-Commis- sarLs verklaard in het café anderhalf uur ge zeten te hebben. Nu zegt hij dat. hij er een klein uur zat cn slechts 2 glazen bier en een fleschje sodawater gedronken heeft Hij reed met een snelheid van tusschen de 30 cn 40 K.M. per uur. Toen hij uit den lichtkring der verblindende lichten kwam, zag hij op an- derhalven M. de kar. Mr. Paardenkooper Overman acht het ten laste gelegde, dat vei'dachte hoogst roekeloos en onvooi'zlchtig gereden heeft, bewezen. Als er 's nachts een aanrijding is. dan is tegen woordig ^ot excuus: verblindende lichten. En al waren cr zulke lichten geweest, dan is dat xxog geen excuus, want dan moeten de automobilisten nog voorzichtiger zijn en des noods stoppen. Verdachte had de witte kar en de Jas van den ijscoman moeten zien, als hij opgelet had. Dat verdachte onbekwaam was is niet bewezen, maar onoplettendheid staat vast. De Officier reouireert een boet© van 200 cn ixx trekking van het rijbewijs voor den tijd van 6 maanden met toewijzing van dc civiele vordering van ruim 125. De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. ii 60 Cts. per regel. p Springende handen lippen in één nacht beter met den anel verzachtenden AKKER'. JUOOSTERBALSEIV bijt niet! VRIJDAG 4 MAART Stadsschouwburg: „Onze beste Vrienden" Ab.voorst. 2de serie. 8 uur. Luxor Sound Theater: Nachtmerries cn De Vi-eemde Moeder. Tooneel: eerste klasse variété. 8.15 uur. Rembrandt Theater: Dirigible (Helden der Lucht). Tooneel: The Boorn Bros Intern, parodisten, 7 en 9.15 uur. Palace: Het Meisje van Mont Parnassc. Tooneel: Zebral, musical excentriek. 8.15 uur ZATERDAG 5 MAART Stadsschouwburg: Lighaluitvocrlng. Protestantenbond: Volksuniversiteit. Le zing door L. J. Jordaan over Russische Kunstfilms. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en dea avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST!! Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, TcL 11596. Firma Begemann en Sneltjcs, JansstraaC 27. Tel, 10043,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5