STADSNIEUWS ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. HAARLEM'S DACBLAD VRIJDAC 4 MAART 1932 EEN INTERESSANTE EN NUTTIGE TENTOONSTELLING. WOND- EN TANDHYGIëNE NOG TE VEEL VERWAARLOOSD. Dr. M. J. F. Schutte, De heer E. Ceerts voorzitter van het Wzn., eerste secreta- t Tentoonstelling s- ris van het Tentoon- comitè stellingscomité Een buitengewoon nuttige vereeniging is idc ..Ned. Vereeniging tot bestrijding van het tandbederf, waarvan De Koningin-Moeder Beschermvrouwe is en die niet alleen tand artsen onder haar leden telt, maar ook tal van particulieren, die van het nut van een goede tandverzorging overtuigd zijn en vele corporaties die in het algemeen belang werk zaam zijn. De vereeniging verzamelt propa ganda-materiaal, geeft boekjes en school platen uit, waaruit, behalve de kinderen, ook vele volwassenen nog kunnen leeren. Want ach. hoe slecht is het over het algemeen nog gesteld met de kennis van ons gebit en vooral van datgene, wat wij voor de goede bewa ring cn de instandhouding er van moeten doen en moeten Laten! „Ik heb nooit kies pijn!" zeggen wij nog maar al te vaak en vinden daarin dan een reden, om dus ook nooit naar een tandarts te gaan. Terwijl juist een geregeld deskundig onderzoek van het gob:it zoo noodig is en een tijdig ingrij pen van den tandarts ons veel onaangenaam.? kan besparen. Want het blijven „voortüoopen" met een slecht, onverzorgd gebit, kan ver strekkende gevoflgen voor den gezondheids toestand hebben. Tandeiekten behooron nog steeds tot de meest verspreide volksziekten: 97 pet. der bevolking van Nederland, heeft een mim of moer gehavend'" gobit! Daarom Is de genoemde vereeniging met ikracht aan het werk getogen en zij is bij haar arbeid, vooral uitgegaan van de ge dachte: „Wie het kind. heeft, heeft de toe komst". En zoo kcxmen wij vanzelf op de Tentoon stelling voo-r Mond- cn Tandhyglëne, die de volgende week in het Gcm. Concertgebouw zal worden gehouden en, zooals wij meldden, Maandagavond as. za.l worden geopend. Want op die tentoonstelling zudllen ook de kinderen ruimschoots de gelegenheid krijgen kennis op te doen van wat er voor een goede tandverzorging noodig is. De kinderen die. ook al mede door het met sue - bekroonde streven der Vereeniging tot fc.->irijding van tandbederf, door het instituut sehooitand- arUsendiens al vroeg gewend worden aan ge- bitonderzook en -behandeling en dus op la- toren leeftijd niet die schrik voor den tand arts zullen hebben, waaraan thans nog vele volwassenen laboreeren die, al op den stoep bij den tandarts staande. zich plotseling herinneren, dat zij toch eigenlijk ,.geen tijd" hebben en. den aftocht blozen! ZruCke dingen komen voor en meer dan gij denkt, lezer, die natuurlijk steeds geregeld uw gebit- laat verzorgen en den tandarts al tijd onvervaard tegemoet treedt! Om eens iets te vernemen over do belang wekkende cn nuttige tentoonstelling, die hier nu de volgende week zal worden gehouden, zijn wij eens gaan praten met den nestor der Haarlemsche tandartsen. Dr. M. J. F. Schuitte. voorzitter van het Tentoonstellings comité. die ons om. mededeelde, dat de ten toonstelling waartoe bovengenoemde vereeni ging. meestal kortweg met den wel wat on- symjv.thieken naam ..Tandbederf" aange duid. liet initiatief heeft genomen, reeds mot veel succes is gehouden te Velsen en te Alk maar. Dr. Schutte was vol lof over de groote medewerking die het comité te Haarlem van zoovele zijden heeft ondervonden. Niet alleen van officieel zijde (de gemeente stond gratis de zaal voor do tentoonstelling af) maar ook van vele vereeniging en die het algemeen dienen en vooral ook van de Haarlemsche Ziekenfondsen, d'le deze zaak o.a. heel mooi hebben gesteund door voor een flink bedrag in te schrijven voor het fonds ter bestrijding van de kosten der ibentoon.stealing. „Ook mag", zoo ging Dr. Schutte voort. zeer zeker een woord van lof niet onthouden worden aan den heer Bakker, directeur van het Rembrandt-Theater, die den foyer van dat theater welwillend heeft beschikbaar ge steld voor de repetities van de H.O.V., die an ders werden gehouden in de zaal, waar nu de tentoonstelling komt. En dan tandarts B. L. Pacrl. onze adviseur, die de ziel van de gehcelc beweging mag ge noemd worden! Hij heeft zich buitengewoon veel moeite voor dc voorbereiding gegeven cn daarbij een groote activiteit aan den dag ge- ..Wat zal er nu zoo al op de tentoonstelling He zien zijn?" „In korte trekken kan ik u dat wel zeggen. Er worden om. geëxposeerd: verschillende praeparaten cn modellen: tanden, die in aan merking komen voor een schoolbehandeling. andere, die daarvoor al „te ver heen" zijn en waarvoor behandeling door een tandarts buiten de school noodig Is: verder: „aange dane" gebitten, het verloop van caries, mo dellen van materialen waarmede gevuld wordt, vergelijkingen met gebitten van die ren. Voorts natuurlijk platen, teekeningen en waarschuwingen .die men moet opvolgen om «dn gebit niet te bederven. De voordrachten, die door erkende deskun digen zullen gehouden cn de films een Hol- landsche en twee Duitsche die vertoond zullen worden, zijn zeer interessant, instruc tief en niet saai. zooais sommigen misschien zouden verwachten. Er zijn in Velsen en Alk maar menschen geweest, die de films twee maal kwamen zien!" Zoo sprak Dr. Schutte. En wij stemmen van harte in met zijn wensch: dat er heel veel menschen de ten toonstelling zullen komen bezoeker.. Dan zul len velen, wier eigen gebitten misschien niet jnceï te redden zijn, toch overtuigd worden van het groote belang van een tandverzor ging voor hun kinderen! Dan zullen „Tandbederf" en het comité hun moeite cn toewijding ruimschoots be loond zien! Ecre-comité en Comité. Het Eere-Comité voor de tentoonstelling van Mond- en Tandhyglëne is als volgt sa mengesteld. Eere-voorzitter: de heer C. Maarschalk, burgemeester van Haarlem. Eere-leden: Jhr. J. P. W. van Doorn, bur gemeester van Heemstede: Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. burgemeester van Bloemendaal; Mr. Th. A. Wesstra, gemeente-secretaris van Haarlem: Dr. J. v. Konijnenburg, Directeur Gem. Geneeskundig en Gezondheidsdienst Haarlem: Dr. Sluyterman, voorzitter, afd. Haarlem en Omstreken v. d. Ned. Maatsch. ter bevordering der Geneeskunde, Haarlem; G. H. Weustink, Inspecteur L. O., Haarlem: K. Groustra, voorz. afd. N.-Holland Maatsch. tot bevordering der Tandheelkunde. Haarlem. H. J M. Bartels, voorz. der Maatschappij tot bevordering der Pharmacie, Haarlem: J. J. Backer Dirks, voorz. der Ned. Ver. tot bestrij ding van het Tandbederf. Rotterdam; Ch. F. L. Nord, voorz. Ned. Maatschappij tot be vordering der Tandheelkunde. Den Haag: H. Bakker. Directeur Rembrandt-Theater; B. L Paërl. tandarts Velsen. J. A. C. Rozendaal. tandarts. Santpoort, leider Tandheelk. kliniek Haarl. Ziekenfonds. Het dagelijksch bestuur bestaat uit: Dr. M. F. J. Schutte (Ver. v. Tandheelkunde) Haar lem. voorzitter: mevr. M. A. de Bruin-van Scherpenberg (Ver. v. Huisvrouwen) Bloe mendaal, 2e secretaresse; E. Geer Us Wzn.. (Volksonderwijs), Haarlem. Ie secretaris: J. J. Schneiders (Ver. Ziekenzorg). Haarlem, pen ningmeester; mej. J. Wentholt, Maatsch. tot Nut v. 't Algemeen. Haarlem, Dr. J. S. Bartstra (Volksuniversiteit) Haarlem: Dr. J. v. Slooten Vereen, tot bestrijding der Tuberculose. Leden zijn: E. H Dik. Bond v. Ned. Ond.. E. Marema. Ned. Ond. Gen.; J. J. Klimbie, Ver. v. Hoofden v. Scholen; mej. T. Noorman, Volksonderwijs afd. Bloemendaal: Dr. J. A. v. Beers, Tandheelk. inrichting. Haarl. Zie kenfondsen; Dr. Lindenbergh, Haarl. Zieken fonds; C. de Jong. Ned. Algem. Ziekenfonds; M Ros, Am. Ziekenfonds; W. A. M. Korink, Rotterd. Ziekenfonds; mevj. Koot, R.-K. Diocesane Vrouwenbond; mevr. J. Sormani-de Voogd, R.-K. Diocesane Vrouwenbond; A. Eizema, Haarl. Bestuurdersbond; D. v. Leeu wen, Haarl. Chr. Bestuurdersbond; A. C. Wijkhuizen, Ned. Vakcentrale; H. Leeuw, R.-K. Volksbond. JOSEPHINE BUTLER VEREENIGING. Donderdagmiddag hield de Josephine Butler Vereeniging in het gebouw ;,Zang en Vriendschap" haar jaarvergadering ter be handeling van eenige huishoudelijke aange legenheden. Daarna was er een bijeenkomst met introductie, waar mevrouw C. de Zwaan- Feddema en Zuster J. van der Eist als spreek sters optraden. De eerste sprak over de on derwerpen: „Behartiging der belangen van uit te leiden vrouwelijke vreemdelingen" en „Het werk van den Ned. Vrouwenbond tot verhooging van het zedelijk bewijstzijri in he£ Tehuis Keizersgracht 646 te Amsterdam. Zuster Van der Eist sprak over het onder werp: „De ongehuwde moeder en haar na zorg". Het eerst kreeg Mevrouw De Zwaan het woord. Verschillende malen aldus spreekster heeft de Josephine Butler Vereeniging daad werkelijk getoond, dat ze zich nauw verbon den voelt aan de verecnigingen, die. evenals zij, tot doel hebben het zedelijk peil te ver- hoogen Het is mij daarom een groot genoe gen. iets te mogen vertellen over het werk, waarin wij zoozeer belangstellen. Allereerst sprak Mevrouw dc Zwaan het geen de verleden jaar opgerichte sub-com missie van het „Nationaal Comité tot bestrij ding van den handel in vrouwen en kinde ren" zich voorstelt te kunnen doen voor de in Nederland arbeid zoekende buitenlandsche vrouwen en meisjes, die door de politie om de een of andere reden (broodelooshcid, wange drag, schulden of anderszins) over dc grens worden geleid. Met deze vrouwelijke vreem delingen worden voornamelijk dc Duitsche en Oostenrijksche vrouwen bedoeld, die sedert jaren ons land in- en uitgaan. Daarna vertelde spreekster uitvoerig van het Tehuis aan de Keizersgracht 646 te Am sterdam, dat door het logies, dat het aan deze meisjes vóór de uitleiding verschaft, in één adem met het voorgaande werk genoemd moet worden. Het bewaken, verzorgen en bezighouden van de meisjes werd in handen gesteld van den Ned. Vrouwenbond tot ver hooging van het zedelijk bewustzijn. In 1929 waren daar 287 meisjes met 757 verpleeg- dagen; in 1930 was het aantal volle verpleeg- dagen 1411, dus bijna het dubbele. De oor zaak van dit groot aantal verpleegden is voornamelijk toe te schrijven aan de moei lijke economische toestanden in Dultschland met als gevolg een groote uittrek naar Hol land. Voor de talrijke vrouwelijke vreemde- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a fiO Ct«. per regeT. mamWW/n QlÜZ 1HX/yL QM. StÜM/L BLUE BAND FABRIEKEN lingen, die om de een of andere reden moe ten worden uitgewezen, kunnen wij aldus spreekster niet veel meer doen, dan haar vriendelijk en begrijpend tegemoet te treden gedurende den korten tijd, dien ze in dit huis vertoeven. Het aantal Duitsche meisjes is al tijd het grootst. Voor den Vreemdelingen dienst werden in 1930 geherbergd: 1 Engel- sche, 1 Amerikaansche, 1 Zweedsche, 1 uit Litauen, l uit Venezuela, 2 Russische, 10 Belgische, 13 Oostenrijksche en 233 Duitsche meisjes. Mevr. De Zwaan deelde ook eenige bijzonder heden mede uit het verslag der Sub-commis sie tot behartiging van de belangen van uit te leiden vrouwelijke vreemdelingen. Over medewerking van de verschillende v^reeni- gingen viel niet te klagen. Bijna zonder uit zondering wenschten al die vereenigingen scheiding tusschen mannen en vrouwen ge durende de reis, mannelijke geleide voor de mannen en een vrouwelijk voor de meisjes. Verder verhindering van elke communicatie mogelijkheid gedurende den wachttijd aan de grens. Besloten werd, een adres te rich ten tot den minister van Justitie, om ver betering in dezen geest te vragen. Het ant woord is helaas nog niet binnengekomen. Mevrouw de Zwaan ontving een dankbaar applaus. Na' de pauze vertelde Zuster Van der Eist vele bijzonderheden over de ongehuwde moeder en haar ellende. Ook haar rede werd met aandacht aangehoord. Tenslotte werd voor dit werk niet alleen de moreele, maar ook de- financieele steun van de aanwezigen ingeroepen. SUMATRA-FILM. Op Dinsdagavond 8 Maart zal In het ge bouw van den Protestantenbond vertoond worden de nieuwste film van het Zendings bureau te Oegstgeest, n.l. de Sumatra-film. Deze film, opgenomen ter gelegenheid van het eeuwfeest der Rijnschc Zending, geeft eerst een beeld van land en volk der Bataks, die rondom het Tobameer op Sumatra wonen. Dat naast de geestelijke zorg, de lichame lijke niet is vergeten, blijkt uit de blinden- inrichting Hepkata en het melaatschen dorp Hutasalem. De melaatschen die vroeger ner gens een verblijf konden vinden, wonen daar nu samen, terwijl hun lijden door de hulp der zending zooveel mogelijk verzacht wordt. De filmvoorstelling gaat uit van de „Zen dingsfederatie Haarlem"; waarin verschil lende zendingscorporatics hier ter plaatse samenwerkc.n SCHOUWBURG JANSWEG. Op veler verzoek zal door het Gezelschap Jacques Sluyters Jr.. Zondag 6 Maart in bovengenoemden schouwburg nog een voor stelling worden gegeven van dc militaire klucht in 3 bedrijven „Dc Big van hetl68ste". De rol van korporaal Bourache is evenals de vorige keeren. weder in handen van den heer Jacques Sluyters (zijn bekende creatie). VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Op Maandag 7 Maart zal door de afd. Haarlem van bovengenoemde vereeniging in de groote Gem. Concertzaal een bijeenkomst worden gehouden, waarop de heer Bom di recteur van het Fabrikatenhuis te Utrecht zal spreken over: „De werkloosheid in Neder land en de middelen ter bestrijding". Het koortje onder leiding van mevr. Sybrandi- Halberstadt zal eenige lieden zingen; begelei ding mej. Cor Teves. Een tentoonstelling van het Fabrikaten- huis in de Tuinzaal van het Gem. Concert gebouw wordt op 7, 8 en 9 Maart gehouden. Dinsdag 8 Maart wordt een ledenvergade ring gehouden in „Zang en Vriendschap". Jhr. J. C. Mollerus zal over eigen ervaringen inzake het Crisis-Comité mededee'lingen doen. Mej. Clasina Wijgers zal eenige verzen zeg gen. PERSONALIA. Op een zestal voor de Geref. Kerk te 's-Gravenhage-Oost komen voor ds. J. C. Brussaard te Bloemendaal en ds. A. Don- dorp te Heemstede. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Dijken, Parkstraat 19. autoped; Bureau van Politie, Smedestraat 9, actetasch m.i., dames handschoen; belastingplaatje; Schooneveldt, Plataanstraat 4, autoband; Stijnman, Zuid- Polderstraat 20. beurs; Goedhart, Romolen- straat 44, bril; Vastbinder, Com. Schoon- straat 19, ceintuur; Keestra. Mr. van Heems kerkstraat 75, idem; Kruyff. Aelbertsberg- straat 25, dasspeld; Loevestljn, L. Hofstraat 17. gewicht; van Andel, K. Lakenstraat 7rd., heerenhandschoen; de Jong, Rozenhagen- straat 19. kinderhandschoenen; v. d. Steeg, Roosveldstraat 72. handschoen; v. Heemskerk Voorzorgstraat 5rd., 2 jassen; Klaassen, Adr. Loosjesstraat 38, kurken; Kennel Fauna, Parklaan, zwarte en grijze kat; Zijp, Ruys- daelstraat 18 zw., portemonnaie m. i„ Jamin, Kruisstraat 45 idem: Huis, Semarangstraat 20. pet; Stokman. Kogelstraat 12, belasting- plaatje; Francot, Aclbcrtsbergstraat 61, idem; Kuyper, Eschdoornstraat 27. idem; Stammes, Kleine Houtstraat 35, rijwieltaschje; de Groot J v. Zurenstraat 11. sleutel; Nieuwland, Bil- litonstraat 5. vulpotlood; Bouterse, Sophia- straat 1. idem; Bosse. Barteljorisstraat 12, idem; Brugman, Duvenvoordestraat 45, zak mes. LEZING OVER NATUURLIJKE LEEFWIJZE Op Zaterdag 12 Maart wordt door de Ne- derlandsche Vereeniging voor Natuurgenees wijze, kring Haarlem en omstreken, in sa menwerking met de afdeelingen van den Ve- getarischen Bond en Ned. Bond ter Bestrij ding der Vivisectie een bijeenkomst georgani seerd, waar de arts Tine Kaaijk van Haar lem spreekt over het onderwerp: „de sociale beteekenis van onze reformvoeding"; de heer D A. v. d. Poel uit Bussum behandelt het onderwerp: „Mensch blijf gezond". JAARVERGADERING DER CHRISTELIJK- HISTORISCHE UNIE. Blijkens een aankondiging in „Dc Nederlan der" hoydt de Christelijk Historische Unie een algemoene vergadering Woensdag na Pa- schen, 30 Maart en Donderdag daaraan vol gende in Musis Sacrum te Arnhem. De voorzitter der Unie, dr. J. Schokking zal een rede uitspreken. Onder de voorstellen van de afdeelingen is er een van Watergraafsmeer, waarin een mo tie uitgesproken wordt, dat er bij de as. her ziening der L.O. wet in het bijzonder acht worde gegeven op het feit, dat de grondwet telijk bepaalde gelijkstelling van het open baar en bijzonder onderwijs in onderschei dene gemeenten ten nadeele van het bijzon der onderwijs niet tot haar recht komt. De afdeeling Veenüam vraagt een uitspraak, waaruit het standpunt der Unie blijkt ten opzichte van hen, die onder de bestaande regeling uitgesloten zijn van de wettelijk ge regelde Ouderdoms- en Invaliditeitsverzeke ring. De afdeeling Uithuizermeedcn stelt voor dat degenen, die tot heden van Ouderdoms- en Invaliditeltsrente zijn verstoken, nog een maal in de gelegenheid worden gesteld tot de verzekering toe te treden. De afdeeling Leiden stelt voor een commissie te benoemen, welke zal onderzoeken hoe de druk op het groot gezin is te verminderen. De afdeeling Mijdrecht stelt voor, dat de algemeene ver gadering als haar meening uitspreke, dat sterke versobering der staatsuitgaven beslist noodzakelijk is en dat belastingverlaging dringend geboden is. De afdeeling Kollumerzwaag legt de verga dering de vraag voor of de bezuiniging op de salarissen wel voldoende naar Christelijk be ginsel, dus progressief geschiedt, 's-Graven- zande diende een voorstel in om zich uit te spreken tegen den zomertijd. Loosdrecht stelt bevordering van actieve handelspolitiek voor met een dubbel tarief, het laagste voor lan den, die Nederland billijk behandelen, het hoogste voor die landen, die den invoer van. Nederlandsche producten bemoeilijken. Voorts is er nog een aantal voorstellen ten behoeve van den landbouw. Voor de verkiezing van drie leden van het hoofdbestuur worden door het hoofdbestuur voorgedragen de heeren dr. A. A. van Rhijn, aftredend, W. F. C. van den Broek, oud-lid van het hoofdbestuur voor Overijssel, wonen de te Zutphen, mr. M. C de Jong. Arnhem; H. Kingma, Bussum: Jhr. F. J. E. van Lennep, Amsterdam, dr. N. G. Veldhoen. Voorburg. Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Brume zal het onderwerp „Onze taak in crisistijd" inlei den. Tenslotte zal de voorzitter der Unie, dr. J. Schokking, die benoemd is tot lid van den Raad van State, afscheid nemen. ZILVEREN JUBILEUM. Zondag 6 Maart a.s. zal het 25 Jaar geleden zijn dat de heer G. A. van der W e y d e n, thans werkzaam bij de expeditie van de Firma „De Kleine Kapel", in de Gier straat (G. de Vlees houwer en Co.), bij genoemde firma in dienst trad. Dit feit zal Maan dag 7 Maart a.s. ge vierd worden. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, icordt de kopij den inzender niet teruggegeven VERWARRING BIJ STEUNVER- LEENING. EEN WAARSCHUWING TEGEN VELE INSTELLINGEN, DIE BIJ HET PUBLIEK OM STEUN KOMEN AANKLOPPEN. Het bestuur van den Armenraad schrijft ons: „Het schijnt ons van belang in dezen tijd, waarin zoovele instellingen een beroep doen op de milddadigheid van het publick. ce aandacht te vestigen op verschillende nei. o- nen en instellingen, die naar het voorbeeld van 'net „Leger des Heils" zich hebben geor ganiseerd als orgaan van „evangelisatie" cn daarbij maatschappelijk werk verrichten. Velen denken, wanneer zij deze personen of lichamen steunen, hun giften goed be steed. aangezien de organisaties steeds met nadruk betoogen, dat zij volstrekt voor ale richtingen openstaan cn niemand afwijzen. Het optreden van deze instellingen blijkt bij uitstek geëigend voor het maken van ver warring, zoodat giften, bestemd voor de ecn( de ander in handen komen cn in hot algemeen is het maatschappelijk werk. dat deze personen of kleine vereenigingen ver richten van zoo geringe omvang en ook '.an zoodanige kwaliteit, dat niet kan worden aangeraden cn in sommige gevallen beslist moet worden ontraden, deze instellingen of personen door bijdragen te steunen. De Armenraad acht dan niet gemotiveerd het geven van ondersteuning aan- het Neder landsche Leger des Heils (dat een zeer Kleine groep bestrijkthwaarschuwt tegen het steu nen van het Nationaal Reddingslegcr (dat geen bona-fide instelling van weldadigheid is) ontraadt ernstig steun aan de stichting „De HeiLsbrigade" te Den Haag. aan „Mara- thana", de stichting voor zendingsarbeid cn maatschappelijk werk te Den Haag. aan de Haagsche Stadszending .Emanuel", aan de Nederlandsche Vrije Evangelische Vereeni ging en aan de Vrije Evangelisatie „Filadel- fia" te Amersfoort en waarschuwt tegen „Re- malia" Herv. Katholiek Leger des Heils te Utrecht. Deze waarschuwing heeft geen betrekking op het algemeen bekende „Leger des Heils" dat een bona-fide instelling is." Gelukkig ontdekte hij een lichtpunt ginds in de verte. Daar liep hij recht op aan. Het was een boerderij. De hond die in het hok lag cn blafte, keek hem woedend aan, maar Kruimeltje ging naast hem zitten cn was direct goede maatjes met het dier. ..Het is me hier toch te koud, ik ga eens kijken of ik niet binnen kan komen," zei .Kruimeltje eindelijk cn opzijn teentjes liep hij tot dicht bij het huis. Het ondeugende kaboutertje bofte. Er stond een deur open cn voorzichtig sloop hij binnen. Hij zag al dadelijk dat hij in een stal verzeild was geraakt. Er was geen mensch te zien cn vlug klauterde hij .in ecu hooiberg om daar den nacht door tc brengen. Toen Kruimeltje bijna sliep, zag hij ineens dat cr iemand met een lantaarntje dc stal binnenkwam- Het was een groote, dikke boerenjongen, die de beesten kwam voeren. Kruimeltje wilde dat wel eens afkijken cn kwam voorzichtig uit het stroo tc voorschijn, maar hoe voorzichtig hij ook deed, het stroo piepte geweldig

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 6